72sïe Jaargang DONDERDAG 17 DECEMBER 1931 No. 22009 Nationaal Crisis-Comité. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTg] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35, per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Wij ontvingen per giro: de Sch. f.3. ——O LEIDSCHE CRISIS-COMITÉ. Door ons werd ontvangen: Wed. S. f. 1.mevr. wed. dr. G. W.H. f. 5.—; mevr. J. G. H.—B. f. 25.—; F. C. A. K. f. 10.—; W. F. S. f. 1.—. In de op Maandag 21 December 1931, des namiddags te twee uur te houden, en zoo noodig des avonds voort te zetten, vergadering van den Gemeenteraad zal alsnog worden behandeld: lo. Benoeming van een Hoofdinspecteur bij het Bouw- en Woningtoezicht. (317) 2o. Benoeming van 5 leden der Com missie, bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o der verordening, houdende Reglement voor de Commissiën van Advies betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het personeel in dienst van de gemeente Leiden, (vacatures: de H.H. F. Eikerbout, J. Wilbrink, Y. Kuipers, Th. M. W. Ber gers en R. van Eecke. 3o. Benoeming van 5 plaatsvervangende leden dier Commissie (vacatures: de H.H. Mi'. C. Beekenkamp, J. A. van der Reij- den, J. J. Vallentgoed, C. J. van Tol en J. M. Vos.) 4o. Voorstel tot overplaatsing van: a. Mej. C. van Weizen, onderwijzeres aan de school Paul Krugerstraat B, naar de school Maresingel A; b. H. van Lienden, onderwijzer aan de school Duivenbodestraat B, naar de school aan de Aalmarkt; c. F. A. Schilthuizen, onderwijzer aan de school Paul Krugerstraat A, naar de school aan de Driftstraat. (318) 5o. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 30 Mei 1927, in zake de verhuring van het huis „Groenoord" aan den Haarlemmertrekvaartweg aan J. M. Mante. (319) 6o. Voorstel om het beheer en de ex ploitatie van het Zuidelijk speelterrein nabij de Wilhelminabrug en van het sportterrein aan den Zoeterwoudschen singel, wederom op te dragen aan de afd. Leiden van den Ned. Bond voor Lichame lijke opvoeding. (320) 7o. Voorstel in zake de aanvaarding van de Rijkssteunregeling voor werkloo- zen. (321) HET LEIDSCHE STUDENTENCORPS EN DE CRISIS. Er is in de afgeloopen dagen van meer dere zijden gewezen op de hechte banden, welke de studentenwereld en inzonder heid het L. S. C. als oudste studenten organisatie met de burgerij verbinden. Was de burgerij op de receptie van Sem- pre's eeuwfeest in de gelegenheid haar intensief medeleven daadwerkelijk te too- nen, de besluiten, welke gisteravond m de corpsvergadering van het L. S. C. zijn genomen, bewijzen, dat men ook in stu dentenkringen een open oog heeft voor de nooden van een deel der bevolking en gaarne het zijne ertoe wil bijdragen om dien nood te helpen lenigen. Op voorstel van het Collegium is name lijk besloten dat ieder corpslid onver schillig of hij al dan niet lid is van de sociëteit maandelijks, voorloopig voor den tijd van vijf maanden, f. 1.— zal af staan aan het Nationaal Crisis-comité. Waar het aantal corpsleden 628 bedraagt, beteekent dit dus een bijdrage van ruim f. 3000.—. De quaestores van Collegium en Kroegcommissie zijn met de inning belast. Een op Sint Nicolaasavond in de sociëteit gehouden collecte bracht f. 140 op. ARBEIDSBEURS. Op den 16en Dec. 1931 waren 2194 (v. j. 1401) werkzoekenden ingeschreven. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: N. van Leeuwen, Morschstraat 22, Lei den. Schoenwinkel en schoenmakerij. Nieuwe Eigenaar: N. van Leeuwen, Lei den, Veilingvereen. „Bloemenlust", Oegst- geesterweg 3, Rijnsburg. Nieuwe commis saris: C. Soeteman, Noordwijk Zeevaart Maatschappij „Knikker", Sas- senheim, Ter Leedelaan 5. Visscherij on derzoek. Kantoor verplaatst naar Prins Hendrikstraat 65, IJmuiden. JAARVERSLAGEN VAN GEMEENTE-DIENSTEN. Bij de drukkerij Louis H. Becherer is wederom een aantal verslagen van ge meentelijke instellingen in druk versche nen. Gem. Rcinigings- en Ontsmcttingsdienst. De totale sterkte van het personeel be droeg 70 man. Aan voeding voor de paar den werd f. 5933.17 besteed of f. 0.94 per paard en per dag, tegen f. 1.28 in 1929. Er werd 33.065 kub. M. huis- en bedrijfs- vuil afgehaald, d.i. 3200 kub. M. meer dan in 1929. Per inwoner en per werkdag werd ge middeld 0.61 K.G. vuil verzameld: per werkdag gemiddeld totaal 43203 K.G. De grootste hoeveelheid bedroeg op 20 April 82.025 K.G., de kleinste op 19 Juli 30.600 K.G. Voor straatsproeiing werd 1143 kub. M. duinwater gebruikt; voor reiniging van de veemarkt 1966 kub. M. Ten behoeve van de ophooging van rietlanden aldaar werd naar Nieuwkoop, ingevolge Raadsbesluit van 3 Juni 1929, afgevoerd 31.008 M3. vuil, waarvoor aan de gemeente Nieuwkoop, a f. 0.85 per M3. werd betaald een bedrag van f. 26.356.80. In totaal werden 720 partijen bed- en lijfgoederen door stoom in den ontsmet tingsoven, tijdelijk van het Rijk in bruik leen en 18 partijen in de formalinekast ontsmet. De exploit.kosten bedroegen f. 216.950.63 of f. 3.06 per hoofd der bevolking. Gymnasium. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1930 151 jongens en 57 meisjes, in totaal 208. 26 van de 31 candidaten slaagden voor het eindexamen. Plaatselijke Cie. v. Toezicht op de scholen voor M.O. De Gem. H. B. S. werd aan het einde van het jaar bezocht door 277 leerlingen. Van de 220 leerlingen werden 40 leerlin gen of 18.1 °/o niet bevorderd. Er werden 76 nieuwe leerlingen toegelaten. Van de 49 candidaten voor het eindexamen slaag den er 41. De Chr. H. B. S. telde op 15 Sept. 1930 167 leerlingen. 14 van de 16 candidaten slaagden voor het eindexamen. De R. K. H. B. S. telde in 4 klassen 112 leerlingen; de Meisjes-H. B. S. 138 leerlin gen. Alle candidaten legden met gunstig gevolg het eindexamen af. Gem. Kweekschool. De A-afdeeling telde aan het begin van het jaar 83 leerlingen. Van de 16 leerlin gen der 4de klasse, die het eindexamen aflegden slaagden er 13. Voor het examen in de nuttige handwerken slaagden alle meisjes. De nieuwe cursus begon met 97 leerlingen, een aantal, dat alle andere van vorige jaren verre overtreft. De B-afdeeling telde slechts 14 leerlin gen. Een zonderling verschijnsel mag het wel genoemd worden, dat waar de af- deeling A zoo sterk toeneemt het aan tal leerlingen der afd. B steeds dalende is. Een verklaring hiervan hebben we niet kunnen vinden. In de afdeeling C werd de cursus Fransch gevolgd door 9 leerlingen en de nieuwe cursus Esperanto door 24. Gas- en Electriciteitsfabrieken. Het totale aantal ambtenaren en werk lieden bedroeg op 31 Dec. 1930 481 tegen 465 in 1929. De gebouwen, gashouders, inventaris, enz. zijn tegen brandschade verzekerd tot een bedrag van f. 6.497.400. Het aantal lantaarns bedroeg 2121, waarvan 1366 gas en 755 electrische. De gaslever. bedroeg bruto 17.886.400 kub. M., tegen 17.465.230 kub. M. in 1929. De totale gasberging bedroeg 52000 kub. M. inclusief de buitengemeenten. Het buizennet in de stad werd uitge breid met ruim 900 Meter en bedraagt thans 103,290 M. (inclusief buitengemeen ten 174.040 M.). De draaistroomproductie (netto) is ten opzichte van 1929 gestegen met 4.228.230 kWh of 11,5 °/o en bedroeg totaal 41.019.700 kWh. Sinds 1925 ,in welk jaar rond 25 mil- lioen kWh werden opgewekt, valt dus een vermeerdering te constateeren van 16 mülioen kWh of 64 °/o. De maximale belasting is in dien tijd eveneens met 64% gestegen, nl. van 8.700 kW in 1925 tot 14.300 kW in 1930 op Don derdag 11 December. De lengte van het hoofdkabelnet be draagt 2Ö2.860 M. (629.050 M. inclusief buitengemeenten)In Leiden werd er 15,220 M. bijgelegd in 1930. Het zwakstroomnet werd dit jaar uitge breid met 21 680 m., zoodat de totale lengte op 31 December bedroeg 99.460 m., waarvan 8 220 M. in Leiden. Tenslotte is nog verschenen het verslag der Plaatselijke Schoolcommissie. GEBROKEN GEWEER EN ROODE KRUIS. LIEFDADIGHEIDSCONCERT. Het mannenkoor .De Vereenigde Zan gers" organiseert op Woensdag 5 Januari a.s. in samenwerking met het symphonie- orkest „Per Aspera ad Astra" een liefda digheidsconcert, waarvan het batige saldo bestemd is voor 't Leidsche crisis-comité. Lezing van Dr. Z. Kamerling. Op den derden cursusavond van „Kerk en Vrede" werd gisteren door dr. Z. Ka merling het bovengenoemde onderwerp in geleid. De spreker begon er op te wijzen hoe zelfstandigheidsbesef en gemeenschapszin alle eeuwen door, leidende beginselen zijn der menschelijke samenleving. En, indien wij het Gebroken Geweer zouden kunnen beschouwen als het symbool van een zelf standigheidsbesef, een vrijheidszin, die weigert zich te laten gebruiken en africh ten voor georganiseerde, gedisciplineerde menschenmoord. dan zou spr. daarnaast het Roode Kruis kunnen noemen het sym bool van gemeenschapszin van dienende naastenliefde, die het menschelijk lijden tracht te verzachten in de allereerste plaats het onpeilbare leed dat de men- schen elkander, telkens weer in den oor log aandoen. Op een synthese tusschen zelfstandigheid en gemeenschapszin moet iedere gezonde samenleving berusten. Zoo is dan ook een synthese van deze twee symbolen, Gebroken Geweer en Roode Kruis, volkomen gerechtvaardigd en voor de hand liggend. Uitvoerig werd geschetst hoe in 1864 het Roode Kruis tot stand kwam als een inter nationale, humanitair idealistische organi satie Vervolgens lichtte spreker het onder scheid toe tusschen het Internationale Roode Kruis en de afzonderlijke, nationale Roode Kruis Vereenigingen Aanvankelijk heeft het Roode Kruis overal zeer speciaal de strekking gehad van vrijwillige hulpverleening aan de ge wonden in oorlogstijd Van dit uitgangs punt is men echter in den loop der jaren afgeweken en wel in twee richtingen. Eenerzijds is 't Roode Kruis ook meer en meer hulp gaan verleenen bij rampen van anderen aard, anderzijds heeft zich lang zamerhand de noodzakelijkheid doen ge voelen tot contact tusschen de vrijwillige verpleging van 't Roode Kruis en de Mili tair Geneeskundige Dienst. Wat de hulpverleening in vredestijd be treft, laat 't Nederlandsche Roode Kruis zich niet onbetuigd. De pacifistische bezwaren tegen het Roode Kruis wortelen vooral in de wijze hoe de Nederl. Roode Kruis Vereeni- ging meer en meer gesubordineerd wordt onder de militaire autoriteiten. Spreker geeft onmiddellijk toe dat dit feit op den voorstander van de vredesbeweging een zeer onaangenamen indruk maakt, maar het principieele karakter van het Roode Kruis, de geest van dienende menschen- liefde, die over alle slachtoffers van den oorlog haar beschermende handen tracht uit te strekken, wordt er niet door aan getast. De op touw gezette beweging tegen het Roode Kruis is volgens spreker onbil lijk, omdat zij het menschlievende, idea listische streven van deze organisatie mis kent. De beweging tegen het Roode Kruis is onlogisch, zij geeft blijk niet goed te on derscheiden tusschen Roode Kruis en Mi litair Geneeskundige Dienst en ook niet tusschen oorzaak en gevolg. Hen, die zich belangeloos, uit zuivere menschenliefde stellen in dienst van de bestrijding der gevolgen van den oorlog, wordt aangewre ven dat zij schuldig staan aan het veroor zaken van oorlog. En tenslotte is de actie tegen het Roode Kruis ontactisch, zij overtuigt niet, maar tracht te dwingen en stoot daardoor af. Zooals spreker het ziet zou ieder die het Gebroken Geweer draagt, zich ook gaarne daarnaast met het Roode Kruis symbool moeten sieren, en omgekeerd. Aan deze inleiding sloot zich een lang durige discussie aan, waaraan door tal der aanwezigen werd deelgenomen. Hierbij kwam naar voren hoe vooral in drie op zichten de meeningen zeer verdeeld wa ren, namelijk over de vragen: le. of dienende naastenliefde moet gaan boven anti-militairistische propaganda uit 2e. of het zelfstandige geweten mag gaan boven organisatorische discipline uit, 3e. of de éénheid in de vredesbeweging tot stand moet komen door verdraagzaam respecteeren van wederzijdsche overtuiging of door het dwingend naar voren brengen van een collectieve opvatting. De vergadering werd geleid door den H. J. Nijhof. PROPAGANDA-AVOND I.O.G.T. Gisteren hield de Loge Leiden Vooruit 53 van de Internationale Oorde v. Goede Tempelieren een propaganda-avond, welke goed geslaagd mag heeten. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden. Om kwart over acht opende de voorzitter de bijeenkomst over doel en streven der Orde. Het bestuur van het L. D. C. was ook aanwezig, welks voorzitter, de heer Zun- derman zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst vooral van de zijde van het zwakke geslacht. Hierna werd een tooneelstukje opge voerd, getiteld „De Werkstaking" gevolgd door een duet „De twee hartsvriendin nen". In de pauze werd een tombola ge houden om fraaie prijzen door leden en belangstellenden beschikbaar gesteld. Na de pauze werden nog eenige voor drachten gedaan en goocheltoeren ver richt door den heer van Duuren. De voor zitter spoorde de aanwezigen aan om zich aan te sluiten of donateur te worden en ried de ouders aan de kinderen lid te laten worden van de jeugdclub „De Morgenster" onderafd. van I.O.G.T.. Alles tezamen was het een goede avond voor de I.O.G.T. PENSIOEN-INKOOP VAN LOSSE DIENSTJAREN VOOR 1922 De afd. Leiden van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst deelt ons mede, dat de afdeeling inzake de bekende kwestie van pensioen-inkoop van voor 1922 waarvan het College van B. en W. in' be roep was gegaan bij den Centralen Raad van Beroep te Utrecht, tegen het besluit van den Raad in, door den Centralen Raad in het gelijk is gesteld. Het is een mooi succes der organisatie. o KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Laatste bijeenkomst in 1931. De afdeeling Leiden en Omstreken van bovengenoemde maatschappij hield gister avond in het café restaurant „In den Ver gulden Turk" haar laatste bijeenkomst in 1931. De heer J. G. Ballego opende deze goed bezette vergadering met een woord van welkom en sprak den wensch uit dat dit laatste samenzijn in 1931 voor de afdee ling van veel nut moge zijn. Naar aanleiding van de notulen der voorgaande vergadering, vroeg de heer v. Zyst, wat de reden is dat de cursus in tninbouw-boekhouden te Katwijk slechts gesubsidieerd wordt met f. 7.50, terwijl de Tuiniers- en Bloemistenvereeniging zoowel als de Ver. van Oud-leerlingen der Tuinb. cursussen alhier met f10 gesubsidieerd worden. De voorzitter zeide dat in dit ge val niet de vereeniging te Katwijk wordt gesteund, doch slechts de cursus, die een tijdelijk karakter draagt. Het is een blijk van sympathie tegenover het Katwijksche besluit, terwijl de beide andere subsidie's reeds jaren op de begrooting staan voor geheel andere doeleinden, hetgeen door verschillende leden nader werd toegelicht. Aan de afd. Oegstgeest en Omstr. van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur zal een ver guld zilveren medaille worden geschonken voor de door deze afdeeling in 1932 te houden voorjaarstentoonstelling. Van den heer J. de Boer te Noordwijk v/as een schrijven binnengekomen dat deze gaarne bereid is op Woensdag 17 Febr. 1932 een lezing met lichtbeelden te houden over het „Karakteristieke van de Duinflora". Deze voordracht zal gehouden worden in het Botanisch Laboratorium al hier, dank zij de medewerking van prof. L. G. M. BaasBecking. Na balotage van eenige nieuwe leden zeide de voorzitter dat tot zijn spijt de heer J. v. d. Berg, hedenavond voor het laatst zitting heeft aan de bestuurstafel. Spr. brengt woorden van hartelijken dank voor de wijze waarop de heer v. d. Berg, de belangen der afd. steeds heeft behar tigd en roept hem een tot weerziens in het bestuur toe. Het is den heer v. d. Berg een genoegen te kunnen zeggen, dat de samen werking tusschen bestuur en leden steeds van aangenamen aard is en hij zal dan ook met aangename herinneringen aan deze periode terugdenken. Als jury-leden voor de ingezonden plan ten werden aangewezen de heeren W. van Sluis, Jac. Oudshoorn en J. Esseveld, die na de pauze bij monde van den heer Es seveld mededeelde dat de prachtvolle, in teressante cactus-inzending van den heer W. Kloos met het hoogst aantal punten ls bekroond. Hierna mocht de heer Kloos uit handen van den voorzitter een zilveren medaille in ontvangst nemen, behaald voor een cac tus-groep op een der laatste bijeenkom sten. De heer Jan Kriest Jzn. gaf een uitvoe rige causerie over de cultuur van Gerbera Jamessonii en Oxalis purpurea, terwijl de heer J. Mater dat deed over de Winter- heliotroop, de Petasites flagrans. Beide heeren werden met aandacht gevolgd en uit hun mededeelingen ontstond vaak stof tot bespreking. Na de rondvraag, waaraan door verschil lende leden werd deelgenomen, releveerde de voorzitter nog het een en ander uit het afgeloopen jaar, wenschte de leden een gelukkig uiteinde voor 1931 en gaf reeds een blik op het vele werk wat ons in 1932 te wachten staat. Hierna volgde sluiting der vergadering. DE TREINENLOOP MET DE A.S. KERSTDAGEN. Door de Ned. Spoorwegen zullen Don derdag 24 December a.s. 16 vóór- en volg- treinen en Zondag 27 December 18 extra vóór- en volgtreinen tusschen Amsterdam- Haarlem-Leiden-Den Haag en Rotterdam worden ingelegd. Bovendien zal in den nacht van Zondag 27 Dec. en Maandag 28 Dec. een nachttrein loopen van Amster dam, Haarlem, Leiden en Den Haag. Bij verschillende voortreinen die in recht- streeksch verkeer loopen, behoeft niet overgestapt te worden. De treinen naar Duitschland, België en Frankrijk zullen versterkt worden, terwijl ook uit Duitsch land verschillende extra-treinen naar Hol land zullen loopen. Op de voornaamste stations zullen óók nog extra treinstellen gereed gehouden worden, om bij buiten gewone drukte dienst te kunnen doen. Op 't baanvak Leiden-Woerden-Utrecht zullen dit jaar geen extra-treinen loopen, maar zullen de treinen met drie en vier rijtuigen versterkt worden. Ook van Amsterdam en Utrecht C.S naar Groningen. Leeuwarden en Maas tricht zullen extra rechtstreeksche vóór- treinen worden ingelegd; ook zullen extra stoombootdienst-en tusschen Enkhulzen en Stavoren varen in aansluiting met de snel treinen naar Leeuwarden en Groningen. BINNENLAND. De voorstellen van B. en W. van Leiden inzake de werkloozenondersteuning. (Gemeentezaken, 3e Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). Naamswijziging van departementen. (Binnenland, le Blad). Een in Augustus te Enschedé in een juwelierswinkel gepleegde inbraak is thans opgehelderd. (Gemengd, 2e Blad). De heer L. A. Schnitzler, resident van Socrabaja, is benoemd tot gouverneur van West-Java. (Uit Ned. Oost-Indië, le Blad). De benzinebelasting door de Eerste Kamer goedgekeurd. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. De financieele besprekingen. (Buitenl., le Blad). Brüning over de daling van loonen en prijzen. (Buitenl., le Blad). Studentenrelletjes te Sofia. (Buitenl., le Blad). DERDE VOLKSBIJEENKOMST. Uitstekend werk van „Nieuw-Brunhilde." Een noodwendige, maar onverwachte omzetting van het programma dezer reeks van populaire avonden heeft geleid tot de gisteravond gegeven uitvoering van de dames-gymnastiek-vereen. „Nieuw-Brun- hilde", die oorspronkelijk pas omstreeks half Februari was vastgesteld. Met een voorbereidingsperiode van slechts veer tien dagen heeft de wakkere club, (die haar j aarlij ksche uitvoering pas in April zal geven) zich tot het uiterste moeten inspannen om eenigszins behoorlijk voor den dag te kunnen komen, doch onder de voortreffelijke leiding van den heer Koopmans heeft zij het gedaan met een maximium aan enthousiasme en goeden wil, dat onafwijsbaar tot goede resultaten heeft moeten leiden. Wat „Nieuw-Brun- hilde" (gisteravond voor het eerst in een fraai nieuw costuum gestoken!) op deze derde Volksbijeenkomst heeft gepresteerd verdient grooten lof en zij heeft er dan ook de vriendschap, waardeering en sym pathie mede gewonnen van de vele hon derden aandachtige toeschouwers, die de groote Stadszaal tot de laatste plaats heb ben gevuld. Er moesten kon het anders na een zoo korte voorbereiding zwakke plekken zijn in deze sportdemonstratie, maar zij zijn niet talrijk geweest en zij werden vrijwel geheel overschaduwd door de vlotheid dezer uitvoering, door de frissche opvatting der oefeningen en door de welgetroffen keuze der oefenstof Gegeven werden lenigheids-, brug-, vlag stok- en rythmische oefeningen vóór de pauze en vervolgens: springriet- en vrije oefeningen, verschillende vormen van voortbewegen, tafelspringen, en tot slot Weber's „Aufforderung zum Tanz", welk ballet te zamen met de vrije oefeningen Nieuw-Brunhilde's groote succes hebben gevormd op de „Itosa", het verleden jaar in het stadion te Amsterdam gehouden internationale gymnastiek-tournooi, waar bij bekende buitenlandsche clubs door de Leidsche dames glansrijk geslagen wer den. Slechts in deze twee nummers zag men gisteravond de werkende leden aan het werk, de overige nummers werden door de jongeren vertolkt, doch het ge- bodene was niettemin van dien aard dat het publiek er door tot enthousiasme werd gebracht en door zeer warmen bijval uiting gaf aan z'n tevredenheid. Ter meerdere variatie heeft mej. Annie de Haan, begeleid door den heer Han Zirkzee, voor een belangstellend audito rium eenige viool-soli ten beste gegeven en zij zoowel als de heer Zirkzee, die tegen het slot nog een piano-soli speelde, oogst te den dank van het publiek en com missie. Namens de laatste sprak de heer Harmsen, die alle medewerksters(ers) op dezen avond huldigde voor haar goede prestaties en de dames mevr. Van Dorsten (presidente van Nieuw-Brunhilde) en mej de Haan fraaie bloemen aanbood. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren: L. M. M. Smulders (Den Haag), D. van Doorn (Oost en West Souburg), T. E. Tan (Den Haag) en J. A. J. Bottenhelm (Amster dam); voor het voorbereidend kerkelijk examen de heeren A. G. van Wijl: (Den Haag) en W. van der Ven (Culemborg). Candidaatsexamen Indisch Recht de hee ren R. M. van Rhee en H. M. Peerlaer (beiden Den Haag). Bevorderd is tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „De intra veneuze cyclographi en hare toepassing bij kinderen" de heer M. O. Elsbacher (Keulen); idem tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Het cancelierboeck" de heer A. H. M. C. Kessen (Maastricht).

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1