NIEUW VENNEP PARLEMENTAIR OVERZICHT UIT DE RIJNSTREEK. ViSSCHERIJ-BERICHTEN. VERDRONKEN. Gistermiddag is de 21-jarige chauffeur Vermeulen, woonachtig te Stratum (N.Br.) ter hoogte van de timmerfabriek, toen hij zijn handen in het Eindhovensch Kanaal aan het wasschen was. in het Kanaal ge vallen en jammerlijk verdronken o AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 77-jarige vrouw A. de R. te Steen bergen (N.-Br.), die 1.1. Zaterdag ernstige verwondingen bekwam bij het aanmaken der kachel, is in het Gasthuis aldaar aan de gevolgen overleden. o Het slachtoffer: Aaauuwü! De ander: Laat dat beest toch wat zeggen!! (Judge) BUITENLANDSCH GEMENGD. MUITERIJ IN EEN STRAFBATALJON. Gisteren hebben te Algiers botsingen plaats gehad tusschen manschappen van het stralbataljon en hun bewakers. De bewakers wilden aan de gestraften geen verlof geven de stad binnen te gaan, waarop een handgemeen ontstond, waarin het publiek zich mengde. De bewakers trokken daarop hun wapens en losten eenige schoten, waardoor 12 personen werden gewond. De gendarmerie werd ter assistentie geroepen, doch het gelukte aan vier gestraften te ontvluchten. o DE AANHOUDING VAN MATUSCHKA. De belooning van 50.000 pengö, die de Hongaarsche spoorwegen hebben uitge loofd voor de aanhouding van den dader van den spoorwegaanslag bij Bya Torbagy, is als volgt verdeeld: 5000 pengö voor de personen, die ter plaatse van het misdrijf de materieele bewijzen hebben helpen vinden, 3000 pengö voor de politie te Wee- nen, 2000 pengö voor de Hongaarsche gendarmerie en 40.000 pengö voor de po litieke afdeeling van de politie van Boe dapest. o GEWELDIGE BRAND TE BANGKOK. Een uiterst hevige brand, zooals nog nimmer in de geschiedenis van de stad voorkwam, heeft Bangkok geteisterd. Er zijn in de Chineesche handelswijk vijfhonderd stevige huizen totaal ver nield, waaronder ook het gebouw van de Bank van Canton. Tweeduizend menschen zijn dakloos. De stoffelijke schade wordt op een half mil- lioen pond sterling geschat. o BRAND IN HET GEBOUW VAN DE BANK OF ENGLAND. In het gebouw van de Bank of England waar momenteel herstellingswerkzaam heden worden verricht, is gisteren kort voor sluitingstijd een brand uitgebroken. Het vuur ontstond op het dak en deelde zich spoedig mede aan de geheele stel ling, welke voor de verbouwingswerkzaam heden is opgericht. Duizenden menschen sloegen met be langstelling den brand gade. Spoedig waren zij in dichte rookwolken gehuld, die zich over de in de buurt gelegen straten verspreidde. Brandende balken en stukken van de stelling vielen omlaag, zoodat er groot gevaar bestond voor uitbreiding van den brand tot het bankgebouw zelf. Nadat zeer veel water was gegeven is het de brandweer ten slotte gelukt den brand tot den vuurhaard te beperken. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. 't Zijn niet de beste berichten die er begin dezer week weer over den veehan del zijn te lanceeren, want het was over de geheele linie ,,mis In gebrulksvee viel voor de oude prijzen van vorige week, hoe slecht het toen reeds al ging niets te verkoopen. en het gelijkt er op, dat we nog het einde der daling niet hebben hoewel we reeds de vooroorlogsche prijzen aardig nabij ko men. Er worden thans weer goede koeien verkocht voor f225f. 250 en bii uitzon dering wordt nog wel een extra beste iorge koe voor f.300 verkocht. Vaarzen f.150 f.225 en pinken f.100f 160, In een jaar tijds is er meer als f. 100 per stuk van ieder beest op de waarde teruggevallen. De aanvoeren waren on de markten van gisteren en Maandag alle weer wat min der en nergens was eenige handel waar te nemen, dan alleen tegen lagere prijzen. Op de afdeellngen vetvee evenzoo een flauwe stemming. Het goedkoope varkens- vleeseh, doet het artikel rund- en kalfs- vleesch groote concurrentie aan Dienten gevolge gingen de prijzen van vette kal veren ook weer wat terug. Met de varkens ging het weer slecht. We kunnen weer een teruggang noteeren van 1 a l'/i cent per pond Alzoo valt thans voor de goede vette varkens 1617 cent per pond levend gewicht te maken en nu er op 't oogenbük een volkomen stilstand in den groothandel in snek is ingetreden, voorzien we nog geen verbetering Althans niet eerder als de voorraden bii den boer zullen krimpen: hetgeen zich vermoedelijk a.s. voorjaar zal uitsnreken: want er wor den er zeer veel geslacht. De lichte varkens 'zouters) brengen slechts 12—14 cent op. Zulke nrijzen kun- we ons niet meer herinneren De schanen- handel gaat nog kalm ziin gang. doch de priizen zlin zeer onbevredigend, als we de inkoopprijzen in herinnering roenen, Wei- delammeren van inkoon f.18f.22. kun nen deze prijs Indien het kwaliteit is. thans nog moeilijk maken VAN DER S. TWEEDE KAMER. REGELING VAN WERKZAAMHEDEN. De Voorzitter deed aan het begin dei- vergadering het voorstel, om Donderdag-' avond de begrooting van het Zulderzee- fonds voor 1932 te behandelen, doch de heer Duymaer van Twist adviseerde, om verschillende redenen deze begrooting eerst na het recès te behandelen, bij welk advies de heer Albarda zich aansloot. Er zijn zoo betoogden beide heeren dit maal zeer belangrijke punten bij deze be grooting te beslissen, en die moeten rustig besproken kunnen worden. Ook de voor zitter van den Zuiderzee-raad, dr, Colijn, is nu buitenslands. De heer Van de Bilt wenschte ook uitstel. De Voorzitter zou uitstel een bedenke lijk precedent vinden. Het is beter alle begrootings-deelen voor Kerstmis af te doen. Het voorstel des Voorzitters, om de Zul- derzee-begrooting te behandelen, werd met 37 tegen 34 stemmen verworpen. Zoodat de begrooting eerst na het recès zal worden behandeld ONTWERP INZAKE BEDRIJFSRADEN. De Voorzitter deed het voorstel om het wetsontwerp inzake de instelling van be- drijfsraden, naar een commissie van voor bereiding te zenden. Aldus werd besloten. Tot leden dezer commissie benoemde de Voorzitter de heeren Aalberse, Kuijper, Smeenk, Knottenbelt, Joekes, Slotemaker de Bruine en Kupers, en tot hun plaats vervangers de heeren Kortenhorst, Van Hellenberg Hubar. Amelink, Boon, mevr. BakkerNort en de heeren Snoeck Hen- kemans en Van den Bergh BEGROOTING VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. De Kamer is daarna voortgegaan met de behandeling der begrooting van Bin- nenlandsche Zaken. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft bij de afdeeling „Landbouw" de sprekers be antwoord. Hij wees er daarbij op, dat de Regeering weinig anders kan doen dan trachten de gevolgen van de crisis te ver zachten. In deze richting is zij dan ook werkzaam. Doch bij steunverleening moet nooit uit het oog worden verloren, dat ook het staatscrediet beperkt is. zoodat on mogelijk aan alle wenschen kan worden voldaan. De Minister heeft vervolgens gesproken over de uitvoering der Tarwe-wet. Die uit voering geschiedt zoo weinig scherp mo gelijk. Tot verhooging van het percentage inlandseh meel kan thans niet worden overgegaan. Met een dergelijke maatregel moet men zeer voorzichtig zijn. De Reg. is voorts niet bereid, om voor te schrijven dat er aardappelmeel in het brood moet worden gemengd. Aan de Commissie, met de uitvoering der Tarwe-wet belast, is zooveel mogelijk vrijheid gelaten. De Mi nister zal enkele punten uit het debat aan haar voorleggen en verschlller.de andere punten persoonlijk in overweging nemen. Voorts deelde spr mede dat de getroffen steunmaatregelen voor de aardappelmeel- industrie reeds thans hun gunstige wer king doen gevoelen. Inzake den afzet van producten moet de overheid met beleid optreden. Hier moet men met reglementeering uitermate voorzichtig wezen. Een uitvoer-regeiing voor poot-aardappelen is in voorbereiding. Daaromtrent wordt overleg gepleegd De motle-Hiemstra moest spr. zoo krachtig mogelijk ontraden. Voor dergelijke nieuwe maatregelen Is thans geen geld Tal van detail-punten, in het debat be handeld, werden door den Minister nog met een enkel woord aangeroerd- Wat de motie-Van der Sluis betreft (ont binding van voor 1930 gesloten pachtcon- tracten); deze moest de Minister met groote beslistheid ontraden. Wat den in voer van het Belgische brood betreft, zou spr. in overleg treden met zijn ambtge noot van Arbeid. Overwogen zal worden het verleenen van indirecten steun aan de zandboeren De Minister besloot zijn rede met zijn beste wenschen voor den land bouw. RADIO-INTERPELLATIE. De heer Boon vroeg hierna verlof tot het houden van een interpellatie over de voorgeschiedenis van de zendtijd-regeling en het uitblijven van een beslissing inzake het zendervraagstuk Woensdag wordt over dit verzoek beslist. BINNENLANDSCHE ZAKEN. Over „Landbouw" hebben vervolgens verschillende sprekers gerepliceerd. Bij die replieken heeft de heer Knot tenbelt een motie ingediend, houdende verzoek aan de Regeering om maatregelen te nemen ten aanzien van burgerrechte lijke overeenkomsten, die een beletsel vor men tot verlaging van de productie-kosten en van de kosten van levens-onderhoud. Hierna werden de motles-Hlemstra en -Van der Sluis verworpen, resp. met 48-30 en 56-21 stemmen. Bij de artikelen hebben verschillende sprekers bezwaar gemaakt tegen het over gaan van de Rijkstuinbouw-winterschool te Hees aan den Katholieken Boeren- en Tuinders-bond in Noord-Brabant. De heer Van Rappard diende zelfs een motie er tegen in, die hij echter weer introk, na dat de Minister had toegezegd de zaak nog eens te zullen onderzoeken. Bij de afdeeling „Visscherijen" hebben de heeren Duymaer van Twist, Van Za- delhoff. dr. Vos. Schokking. Van de Bilt en Duys verschillende visscherij-belangen besproken, waarop de Minister antwoord de. dat de vangsten der haring-visscherij zeer goed waren maar door de lage prij zen Is de toestand minder gunstig. De Re geering is ook op dit gebied voorzichtig met het nemen van maatregelen. Nachte lijke sluiting van de zalmvisscherij wordt overwogen. Wat de water-verontreiniging betreft, omtrent dit punt is nog overleg gaande. De begrooting van Binnenlandsche Za ken is zonder hoofdelijke stemming aan genomen. AVONDVERGADERING. ONDERWIJSBEGROOT1NG. 's Avonds heeft de Kamer de Begrooting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen behandeld. Hierbij heeft mej. Westerman gewezen op het belang van het nijverheids-onder wijs en van het achtste leerjaar, al gaf zij wat het laatste betreft toe, dat eerst het resultaat van het zevende leerjaar be kend moet zijn. Zij pleitte voor een staats- diploma voor bewaarschoolonderwijzeres sen en wenschte een onderzoek naar de vraag, of vervroeging van de zomer-vacan- tie wenscheWk is. Mej. Groeneweg heeft critiek geoefend op het aanhangige wetsontwerp tot wij ziging der Lager-Onderwijswet. Het Nij verheids-onderwijs wordt, meende zij. on voldoende behartigd en het vak-onderwijs wordt afgebroken. Eindelijk pleitte zij voor langeren leerplicht en deelde mede. dat haar fractie een initiatief-ontwerp zal in dienen om tot den achtjarigen leerplicht te komen. Daarentegen heeft de heer Visscher be toogd. dat verlenging van den leerplicht onnoodlg is en als zijn meening in het licht gesteld, dat ons onderwijs op meer dan een punt moet worden verdiept. Waar na de heer Tllanus heeft betoogd, dat de nood der tijden er toe dwingt om met het onderwijs een andere richting uit te gaan. Niet alles kan van den Staat uitgaan. De ouders zullen zelf meer moeten betalen. Vervolgens gaf de heer Ketelaar in een critische rede te kennen, dat de Minister niet voldoende zorg wijdt aan de hem toe vertrouwde belangen. Hij betoogde dat het ontwerp tot wijziging der Lager-Onder wijswet te veel als erisis-wet is behandeld. Tegen deze critiek heeft de heer Zijlstra den Minister in bescherming genomen. Ook op onderwijsgebied is bezuiniging noodzakelijk, al is dit voor den Minister natuurlijk niet aangenaam. Doch lagere belangen moeten voor hoogere wijken De heer Wijnkoop critiseerde het ont werpTerpstra; de heer ter Laan keurde de wijze van bezuiniging af, die op Onder wijs wordt toegepast; de heer Zandt protes teerde bij voorbaat tegen een langeren leerplicht; de heer Slotemaker de Bruine betoogde dat men niet te snel moet zijn met klachten over het onderwijs, terwijl eindelijk de heer Suring, de hoop uit sprak, dat de Minister zich door de tijds omstandigheden niet- al te zeer zou laten beïnvloeden DE MINISTER ANTWOORDT. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Terpstra, wees er op, dat het niet te verwonderen is dat deze begrooting zeer sterk staat in het teeken der bezuiniging, Daaraan was niet te ont komen. Dit neemt niet weg, dat de vitale belangen van het onderwijs zooveel moge lijk dienden te worden ontzien. De 8-jarige leerplicht was van spr. niet te verwachten met het oog op de groote kosten voor rijk, gemeenten en ouders: er zouden 50.000 leerlingen bij komen Er is gewezen op het buitenland, maar hoe wordt daar de leerplicht uitgevoerd. Ten aanzien van de Cursuswet zeide spr. dat het hem verheugde, dat er zooveel aan drang is gekomen om de totstandkoming van die wet zooveel mogelijk te bevorderen. Vooral dat de heer Ter Laan daar op aan drong deed spr. genoegen, omdat in het raoport van het onderwijscongres van de S.DA.P. wordt gezegd, dat die Cursuswet beslist moest worden aangewezen De Memorie van Antwoord over het wets ontwerp zal worden'iiï'gezonden zoodra de toestand dit zal toeiatèn. Een wetsontwerp op het bewaarschool- onderwijs is met het óog op de kosten, welke geraamd worden op 4 millioen. thans van spr. niet te wachten. Een staatsdiploma voor bewaarschool onderwijzeressen heeft bezwaren: de te genwoordige regeling voldoet. Op de leerlingensebaal ging spr. thans niet in. Een centraal informatiebureau achtte spr. gewenscht. maar tegen een federatief verband van instellingen van empSrisoh- paedagogisch onderzoek van de resultaten van het. onderwijs heeft spr. bezwaar. Spr. ontvangt jaarlijks een rapport over de resultaten van het onderwijs van de Hoofdinspecteurs van het L.O. Door het federatief verband zou er een soort staats- paedagoglek ontstaan waartegen spr be zwaren had Dat spr. sociaal-demoeraten zou voor bijgaan. is geen rechtvaardige klacht. Bij het schooltoezicht zijn er reeds drie be noemd. hij kan natuurlijk niet uitsluitend sociaal-democraten benoemen. De heer Visscher heeft besproken het aantal studenten aan de hoogescholen en daarmee een zeer moeilijk vraagstuk aangeroerd. Minister de Visser heeft des tijds over deze zaak overleg gepleegd met de universiteiten, maar beperking van toelating bleek niet mogelijk: Een kleine rem kan misschien worden bereikt door een andere toepassing van het beurzenstelsel, n.l. door hoogere be dragen beschikbaar te stellen per student, opdat men op die manier alleen de knap- sten kan aanwijzen. Een ander middel is de overgang van het derde naar het vierde jaar op het gymnasium zwaarder te maken, terwijl een derde middel is een waarschuwing van de faculteiten. Een krachtige rem is ook dat men ten aanzien van de medische studenten zoo lang moet wachten eer men co-assistent kan worden. Met de wijziging van het voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs moet voortgegaan worden. Ten slotte verdedigde de Minister zijn spellings-circulalre. welke beoogde meer eenheid in de schrijfwijze te verkrijgen. De circulaire heeft z.l gunstig gewerkt. Het algemeen debat werd gesloten. Bij de afd. Hooger Onderwijs heeft me vrouw van Italllevan Embden gewezen op het te groote aantal studenten. Een hoogleeraar sprak eens de hoop uit, dat hij van de 50o'c ongeschikte studenten zou worden verlost. Hetzelfde onderwerp be spraken mevr de VriesBruins en prof. van der Bilt. waarna de heer van der Heide aandrong op bezuiniging op het hooger onderwijs en de heer Lingbeek protesteerde tegen het te veel benoemen van anti-revolutionaire en roomsche hoog leeraren. De heer Duymaer van Twist kwam op zijn lievelings-denkbeeld terug (een leerstoel in de homoepathie en de heer Slotemaker de Bruine maakte en kele opmerkingen over het karakter van het hooger onderwijs, o.a. ten aanzien van de vraag of de universiteit zich meer moet instellen op de maatschappij. Nadat de heer Zandt betoogd had. dat studenten met sterke moreele afwijkingen niet behooren te worden toegelaten, werd de vergadering om hedennacht 2 uur ge sloten. HAGENAAR. ALPHEN. Gelukkige redding. De ruim 80 jarige heer S. had dezer napen het ongeval in de Hoorn in den Rijn te vallen. Gelukkig werd liet ongeval vroeg tijdig door voorbijgangers opgemerkt, die deri bejaarden man spoedig op het droge wisten te brengen. Aanrijding. Gistermorgen werd de mclkhandJaar H. W. op de Hof brug met zijn driewielige bakfiets geladen met bussen melk aan gereden door den autobestuurder V. uit Ter Aar W, zelf kwam er goed af, doch zijn rijwiel werd beschadigd. De nielk- handelaar deed aangifte bij de politie. In de hedenavond in de openbare school Raadhuisstraat te houden ouder avond zal door het hoofd der school de heer j. A. Tolk die zooals door ons reeds gemeld cin gezondheidsredenen eervol onts.ag is verleend gelijktijdig naar wij vernemen officiee» afscheid worden genomen. Bij Kon. besluit is benoemd tot amb tenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten te 's-Gravenhage, Delft, Alphen. Woerden, ter standplaats 's-Gra venhage. mr. G. M. Cohen Tervaert, thans ambtenaar van het openbaar mi nisterie bij de kantongerechten Schie dam. Brielle, Sommelsdijk en Oud-Beijer- land. ter standplaats Schiedam. o BODEGRAVEN. DE WATERLEIDING „DE ELF GEMEENTEN Een en ander over de voorgeschiedenis. 30 December a.s. zal, naar men weet, het waterleidingbedrijf der stichting „De Elf Gemeenten" officieel worden geopend in tegenwoordigheid van niet minder dan twee Commissarissen der Koningin. Wel iswaar geschiedt deze plechtigheid niet in Bodegraven, maar in Kamerik en Woerden, maar toch is Bodegraven bij dit alles nauw betrokken. Wanneer straks de plannen zijn uitgevoerd en het water tot in de verre uithoeken onzer provincie is geleid, beteekent dit een bekroning van langjarigen strijd voor den Directeur der N.V. Bodegravensche Waterleiding, de heer Z. J. Ninaber van Eijben en voor den Raad van Commissarissen. Deze im mers hebben nu reeds jaren geleden deze plannen uitgewerkt en ze voorgelegd aan de betrokken gemeentebesturen. Een lange reeks van jaren is er geconfereerd. Plannen en nog eens plannen zijn ge maakt Nu eens had de Mij. kans met haar plannen, dan weer zou alles zonder haar door een stichting worden uitge voerd. Eindelijk liep het uit op de stichting- van een bedrijf door de gemeenten en waterleiding door een bestaande Maat schappij. Toen kwam een strijd tusschen de Waterleidingbedrijven van Woerden en Bodegraven, totdat eindelijk de Bodegra vensche Waterleiding de zege behaalde en het definitieve plan werd vastgesteld. Langdurige besprekingen waren gehou den met het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, zelfs werd in de verg. der Provinciale Staten door het lid van Muiswinkel te Zwammerdam ge ïnterpelleerd over de houding van den Provincialen adviseur. Toen het resultaat eenmaal bereikt was werd aanstonds aan gevangen met de werkzaamheden. Het oude plan van een buisleiding door de Melje naar een watertoren bij het z.g. Oortjespad" liet men varen. Wél zoti de watertoren daar verrijzen en deze is daar ook verrezen, maar practische omstandig heden deden de Bodegravensche water leiding zoeken naar een ander terrein in de omgeving van Woerden, waar een nieuw pompstation kon worden gesticht. De N.V. Bodegr. Water-distributie maat schappij, een speciaal voor deze onder neming gestichte dochtermaatschappij kocht een terrein onder Kamerik en daar is thans het pompstation verrezen. De toren in de Meije, vlak over de grens onzer gemeente, die de Bodegra vensche Watertoren met ongeveer 20 Me ter in de hoogte slaat, is een monument geworden in het landschap en over de vlakke weidevelden zelfs op zeer verren afstand zichtbaar. Gisteren publiceerden wij daarvan een foto. Uitvoering Gymnastiekver. „Hercules". Voor de uitvoering van de Gymnastiek vereniging „Hercules" bestond als van ouds groote belangstelling. De zaal van Hotel van Haaften was meer dan gevuld, toen de veteraan der gymnastiek de heer R. v. d. Kleijn de vergadering opende. Aanstonds werd onder leiding van den directeur, den heer J. Holstvoogd, een aanvang gemaakt met de afwikkeling van het programma- De heer Holstvoogd leidde zijn turners op uitstekende wijze. Het bezit van een jongen sportleven directeur als deze, be teekent voor de vereeniging veel. Ach tereenvolgens werden nu de verschillende oefeningen, vrije oefeningen, springriet- oefeningen, veerplank hoogspringen, even wichtsoefeningen, knots-, staafoefeningen, veerplank-. bok-lljnspringen, arbeids- gymnastiek enz. enz., zeer correct uitge voerd. Alles gaf blijk van moderne opvat tingen. Met een viertal standen: ,(Kracht, trouw, vreugde en leed" werd besloten. De aan het slot gebrachte hulde was welverdiend! Vlak voor de Rijnbrug brak de ver binding van een lange houtauto van de fa. Spreij te Alphen met de truck. De auto moest ter plaatse natuurlijk heel langzaam rijden, zoodat geen ongelukken voorkwamen. Op het nauwe punt ont stond echter wel eenige verkeersstoornis. Alhier liep van een auto, zwaar be laden met zand in de Wilhelminastraat een achterwiel af. De chauffeur kreeg geen letsel. Een groote hoeveelheid zand stroomde over den weg. De bekende straatfiguur G. de V. werd weer eens onder begeleiding van twee Rijksveldwachters naar Utrecht ge leid omdat hij geweigerd had te ver schijnen op last van de Utrechtsche Rechtbank. Toen de man al schreeuwende van „Moordenaars, enz." zich liet mee nemen, werden hem de handboeien aan gedaan. Tegen volgende week Woensdag is een vergadering van den gemeenteraad uitgeschreven. HOOGMADE. Alhier is beroepen bij de N. H. Gem de heer Waardenburg, cand. t. d. h. Dienst te Brulnisse. o KOUDEKERK. Verkiezing Ned. Herv. Kerk. Bij de gehouden stemming voor een notabei der Ned. Herv. Kerk, verkregen G. de Graa- 48 stemmen, VV. v. Egmond 46* A. Mieog 46. J. Mosterd 48, J. D. Corts 1, W. Rijnsburger 1, A. Leenheer 1. Tot kerk voogd werd herkozen de heer E, Rollema. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Isabella Maria Theresia, d. v. L. van Wette en H. M. van Hees. Ondertrouwd: Nicolaas Verbree jm. 28 j. en Sophia de Lange jd. 26 j. Onder leiding van ds. J. J. Dijk, is alhier een Geref. Mannenvereeniging opgericht, met aanvankelijk twintig le den. o LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. GeborenLambertus AnthoniusTheo- dorus, z. van Boudewijn Joannes Verhaar en van Agatha W. van Dam. De heeren H. Roodenburg en P. Groene veld zijn respectievelijk tot ouder ling en diaken herkozen voor de kerke lijke Ned. Herv. Gemeente Kalslagen. Alhier herdacht de sluiswachter G. Huberts den dag dat hij voor 25 jaren werd aangesteld in dienst van de Prov. Waterstaat van Noord-Holland. De heer Huberts was eerst brugknecht te Uithoorn en is sedert 1916 werkzaam bij het schutsluis „Het Tolhuis" in deze ge meente. Abonnementen en Advertentiën kunnen vanaf heden worden opge geven a d. heer J. W HONKOOP, Nieuwstraat 5, alhier. 189 OUDE-WETERING. Vergadering der IJsclub. Alhier hield de ijsclub „Ijsvermaak zij ons Doel" in Café Klein haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer J. C. de Jong. De opkomst der le den was bevredigend te noemen. Door den secretaris werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd en vastge steld. De penningmeester doet rekening en verantwoording, welke sluit met een batig saldo van f. 361.43. De rekening en verantwoording wordt nagezien door de heeren P. Los, Jac. Colijn en W. Droog en in orde bevonden. De aftredende be stuursleden P. L. de Jeu, J. Zoet Cz„ P. van den Bosch en C. Los worden bij acclamatie herbenoemd en nemen voor zoover ter vergadering aanwezig hunne herbenoeming aan. In de vacature J. Bos wordt gekozen Jac. Colijn. Hierna volgt de verloting, wat als altijd een gezellige drukte geeft. Van de rondvraag wordt door enkelen gebruik gemaakt. Zij worden door den voorzitter op bevredi gende wijze beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter, na al len dank te hebben gebracht voor hunne opkomst en medewerking, de vergade ring. TER-AAR. Crisiscomité. Naai- wij vernemen zijn door de bur gemeester diverse personen uitgenoodigd tot een bijeenkomst ten raadhuize om te komen tot instelling van een crisis- comité voor deze gemeente. De alhier gehouden collecte voor den Gewapend en Dienst bracht plm. 24 gulden op. IJMUfDEN, 16 Dec. VISCHPR IJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.20—0.90, Griet per kist van 50 K.G, f. 55—25, Tongen per K.G. f. 1.70—1 15, Groote Schol per kist van 50 K.G. f.33—24, Middelschol f. 35—28, Zet- schol f. 35—28, Kleine Schol f. 26—13.50, Schar f. 26—24, Tongschar f. 31, Roggen per 20 stuks f. 34—18, Vleeten per stuk f. 4.80 —2.17, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 9—5,50, Groote Scnelvisch f. 57—50 Middel Schelvisch f. 48—24, Kleinmiddel Schelvisch f. 25—17.50, Kleine Schelvisch f. 1S.50—7.50, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f66—45, Gullen per kist van 50 K.G. f. 21.50-4.90, Lengen per siuk f. 2.30-0.80, Heilbot per K.G. f. 1.65—0.95, Wijting per kist van 50 K.G. f. 8—4.40, Koolvisch per stuk f. 0.95—0.33, Makreel per kist van 50 K.G. f. 16 50—8.50. 1600 manden versche haring f. 5.20—1.70 per mand. Aangekomen 21 Stoomtrawlers: 1JM. 417 met f.2600, IJM. 190 met f.4700, IJM 491 met f.2000. IJM. 73 met f.3200, IJM. 7 met f.2600, [JM. 196 met f.2700, IJM. 152 met f.2000, IJM. 184 met f.3200, IJM 87 met f. 2100. (JM 131 met f. 1900, IJM 3 met f.3900, IJM. 238 met f. 1600, IJM 111 met f.2600, IJM. 93 met f.1000. IJM 95 met f.2400, IJM. 15 met f.1700, ITM. 123 met f.5500, IJM 117 met f.2000, IJM. 29 met f. 2500, [JM. 114 met f.3200, R.O. 16 met f 2000. 3 loggers: R.O. 1 met f. 1040, K.W. 124 met f.940, K-W 70 met f.810. Df Belgische kotter O.B. 93 met f.380. 4 Engelsche haringdrifters: L.T. 598 met f.1490. L.T. 1190 met f.739, L.T 1166 met f.1076, L.T. 133 met f.1709 voor versche haring. 2—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6