SPORT. UIT DE OMSTREKEN. HARTOG's UIT DE RIJNSTREEK. FAILLISSEMENTEN. YISSCHERIJ-BERICHTEN. HOCKEY. LEIDEN I—TOGO II 2—6. Op een uiterst glad veld bond Leiden I den strijd aan tegen het sterke Togo. In I de eerste helft was Leiden, hoewel ze tot I vlak voor de rust met tien man speelde, geenszifts in de minderheid, en volkomen H tegen haar tegenstanders opgewassen. Na de thee evenwel bleek Leiden geheel uit gespeeld te zijn, en zonder al te veel moeite wisten de gasten het halve dozijn doel punten vol te maken. Ook nu bleek dat één scheidsrechter onvoldoende is, en vele overtredingen bleven ongestraft. Het begin is voor Leiden. Het gladde veld evenwel maakt balcontrole zeer moeilijk en ver oorzaakt vele valpartijen. Een goed schot, van de Togo-linksbinnen wordt uitstekend door den Leidschen keeper gestopt. Een tweetal doelpunten van Leiden worden vervolgens wegens buitenspel geannuleerd. Bij een snellen Togo-aanval doelpunt de rechtsbuiten. Als dan vijf minuten voor de rust de elfde man van Leiden in het veld komt. bemachtigt deze onmiddellijk den bal en scoort den gelijkmaker. Na de hervatting vertoont de strijd een geheel ander beeld. Direct is Togo in den aanval en neemt met een hard schot de leiding. De uitstekende rechtervleugel der gasten breekt keer op keer door en gelei delijk weten zij den stand tot 6—1 op te voeren. De Leidenaanvallen zijn niet erg gevaarlijk en slechts kort voor het einde gelukt het haar linksbinnen een tweede doelpunt te maken. o T.O.G.O. IV—LEIDEN II 4—4. In het begin gaat de strijd gelijk op. Door beide voorhoedes wordt goed gecom bineerd; de beide achterhoedes zijn on vast, vooral de Haagsche. Lelden krijgt cenige kansen, die worden gemist. De rechr tervleugel van T.O.G.O. brengt den bal op en passeert den keeper. (10). Even later proiiteert T.O.G.O. ervan, dat de scheids rechter buitenspel over het hoofd ziet. (2—0). Dan laat de Leidsche linksback een bal glippen. (30). Na dit succes vat T.O.G.O. het wat kalmer op. Leiden ech ter is niet ontmoedigd en blijft aanvallen. Na korten tijd heeft een aanval succes. (3—1). Dan lost de linksbinnen nog een hard schot (32), waarna de rust komt. Na de hervatting zijn de partijen om beurten in de meerderheid. Het spel gaat snel op en neer. Aan weerszijden worden eenige kansen gemist. De Leidsche spil lost een onhoudbaar schot, maar het doelpunt wordt geannuleerd. De Haagsche midden voor komt alleen voor open doel, maar dan speelt hij niet door, omdat hij meent, dat er gefloten is voor buitenspel en ver zuimt zoo een gemakkelijke kans. Leiden krijgt een strafcorner te nemen, de bal wordt zacht ingeschoten, eenige verdedi gers missen en de bal ligt in het doel. (3—3). T.O.G.O. antwoordt onmiddellijk met een fraaien aanval, die een doelpunt oplevert. (43). Leiden zet er alles op om gelijk te maken en vlak voor het einde slaagt hierin de rechtsbuiten met een fraai schot uit een moeilijke positie (44), zoodat de punten gedeeld worden. o GYMNASTIEK. JAARVERGADERING TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. De jaarvergadering van den Turnkring Leiden en .Omstreken, welke gisteren in .Zomerzorg" werd gehouden, mocht zich in eerr groote belangstelling verheugen. De heer Metz heette allen hartelijk wel kom en memoreerde het opgewekte kring- leven. Spr. hoopte dat nog meerdere ver- eenigingen zouden toetreden. De notulen en het jaarverslag van Seer, en T. C. wer den met applaus begroet. Dè financiën geven aan een batig saldo van f. 22.13. Bij acclamatie werden herbenoemd de heer Metz als Voorzitter, de heer Bos boom als Comm. en Mej. Steffelaar als T. C. lid. Tot kascommissie werden geko zen mevr. Zitman, mej. Vijlbrief 'en de heer Kop. (De heer l'Ecluse en mej. Segaar plaatsvervangers.) Het werkplan 1932 geeft aan: gymn. Comp. Dames en heeren. Ie en 2e graad waaraan de kam pioenstitel verbonden wordt; atletiek wedstrijden dames en heeren, Gymn. Wedstr. Adspiranten voorafgegaan door een optocht. Voorloopig wordt Leiden daarvoor aangewezen. Atliletiek-Wedstr. Jongens en Meisjes: Vaardigheidsproeven. De leden worden in de gelegenheid gesteld te behalen een algemeen Vaardigheids diploma- of diploma 2e graad Gymnastiek Bij de rondvraag vroeg de heer Kop ook Zwemwedstrijden op het programma te plaatsen. De T. C. wil dit gaarne in overweging nemen. De heer Bosboom vroeg de alg. vergadering niet op Zondag te doen plaats hebben daar eenige Ver. dan van bezoek worden uitgesloten. Mevr. Dieben stelde voor 't volgend jaar op Za terdag te vergaderen. Mochten bedoelde clubs dan wederom niet komen dan weer op Zondag. Besloten werd het terrein aan den Hoogen Rijndijk wederom in te huren. Na een woord van dank sloot de Voorz. de vergadering. o SCHERMEN. OM HET FLORETKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ch. Knoek winnaar. Na de verschillende voorwedstrijden vonden gisteren in de schermzaal Aerts te Amsterdam de slotwedstrijden plaats om het kampioen van Nederland op floret. De wedstrijden die een zeer spannend verloop hadden, werden beurtelings door de heeren J. Schoor, W. Brouwer en C. F. Schruers als hoofdsecondanten geleid, terwijl voor den stijlprijs een afzonderlijke Jury was samengesteld die uit de heeren Ch L Aerts, F. Paoli, G. A. Scheffer en C. F. Schruers bestond. Al spoedig viel het goede werk van den heer Ch. Knoek op. Deze was wel bijzon der op dreef en gaf een goede verdediging te zien. Zijn clubgenoot J Olman (zaal Paoli) bleek eveneens een zeer goede kans voor den kampioenstitel te hebben. De kampioen van het vorig jaar. de heer F Mosman die zijn eerste partij goed werkte, scheen er later iets uit te gera ken. Hij vond grooten tegenstand bij de Hagenaars Gaarkeuken en Fraterman. Van de belangrijkste partijen noemen we die van Burger-Knoek, waarbij laatst genoemde won met 52. Een zeer goede Partij was die tusschen Olman en Knoek, door laatstgenoemden met 53 gewonnen. Bij het ingaan van de tweede helft had den Knoek en Mosman de leiding zonder verliespunten. Na met 44 gelijk ge staan te hebben won Knoek met een snelle riposte zijn partij tegen Mosman. Toen elk der deelnemers vier partijen ge trokken had, ging Knoek aan het hoofd met 4 winstpartijen De Hagenaar Even- blij moest zich terugtrekken. Van de tien finalisten bleven er nu acht over, daar C. Weber zich door bijzondere omstandighe den. buiten den wedstrijd staande, zich voor den wedstrijden reeds had terugge trokken. De slotpartij van dezen dag was die tusschen Olman en Fraterman die door den Hagenaar gewonnen werd met 35. Doordat Olman minder ont vangen treffers had wist deze de tweede rplaats te bezetten. De eindstand werd als volgt: gew. ontv. tr. geg.tr. Ch. Knoek 7 24 25 J. A. Olman 5 22 31 P. Fraterman 5 24 32 S. Gaarkeuken 3 27 29 F. A. Mosman 3 28 30 I. J. Burgel 2 30 23 J. H. v. d. Klauw 2 32 20 R. Burger 1 34 21 De commissie voor den stijlprijs kende aan den Amsterdammer F. Mosman .zaal Aerts) den „Floretbeker" toe met 37 11/15 pnt. Tweede werd J. A. Olman (zaal Paoli) met 36 13/14 pnt. LAWN-TENNIS. TAFEL-TENNISWEDSTRIJDEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslagen van Vrijdag en Zaterdag der open taf el-tenniswedstrijden om het kampioenschap van Leiden, georganiseerd door de Leidsche Table-tennisvereeniging „Polytic", zijn: le ronde: OudshoornOuwehand 86, 75; D. PelR. Borgerhof Mulder 62, 6—3. 2e ronde: OudshoornK. v. Hellemond 1012,62, 75; CohenA. C. Roëll 60, 60; Kempersde Koster w.o.; G. Ernst A. Schreuder 61, 60; H. ErnstH. Koets 61, 61; Fr. ErnstH. Borgerhof Mulder 6—0, 6—0; D. Pel—W. Liefferink 3—6, 6—2, 6—0. 3e ronde: Fr. ErnstD. Pel 63, 63. Handicap: le ronde: 40) H. Ernst Jeukens (+30) 6—3, 65; Mevr. A. Ernst de Wit w.o.; J. H. Pel +30)Fr. Ernst 40) 60, 65; Oudshoorn 15)K. v. Hellemond (+15) 46, 16. 2e ronde: Mevr. A. Ernstde Wit slaat v. d. Meer +15 3/6 6—3, 7—5. (Handicap) 3e ronde: F. v. Wijk +15 3/6 R. Lensing (—15) 6—4. 4—6, 7—5; W. Liefferink (+15 3/6)M. Ouwehand (+15) 6—4. 7—5. De resultaten van gisteren zijn: Heerensingle, 3e ronde: Oudshoorn Cohen 46, 60, 46; KempersG. Ernst 36, 3—6; H. ErnsWO. P. Koch 6—1, 6—2 Demi-finale: CohenG. Ernst 26, 62, 3—6; H. ErnstF. Ernst 6—1, 6—4. Finale: G. ErnstH. Ernst 64, 64. Handicap: 2e ronde: K. v. Hellemond (+15)J. H. Pel (+30) 6—5, 6—1. 3e ronde: H. Ernst 40)—Mevr. A. Ernst—de Wit (sc) 62, 6—1; K. v. Helle mond (+15)-G. Ernst (—40) 2—6, 6—2 6—0 Handicap: demi-finale: H. Ernst 40) —F. v. Wijk (+15 3/6) 5—6, 6—3. 6—2; W. Liefferink (+15 3/6)K. v. Hellemond (+15) 4—6, 6—5, 6—5. Finale: H. Ernst 40)—W. Liefferink (+15 3/6) 4—6. 3—6. Om de 3e prijs: F. v. Wijk (+15 3/6)— K. v. Hellemond 36, 36. o WIELRENNEN. „SWIFT". Gistermorgen werd de eerste selectie wedstrijd gereden voor den jubileumfeest avond op 24 Januari a.s. De wedstrijd ging over 3-maal één K.M., waarbij iederen keer verwisseld werd van rollen. De gemaakte tijden van driemaal 1 K.M. werden bij elkaar geteld De totale uitslag is geworden. A. klassers: W. Graaf mans 1 m. 28 1/5 s., C. de Ruiter 1 m. 311/5 s., P. v. d. Pluym 1 m. 35 2/5 s., J. Verschoor 1 m. 28 s., J. v. Wezel 1 m. 38 2/5 s. B-klassers: A. Hogendijk 1 m. 54 2/5 s., C. Paats 1 m. 39 2/5 s.. R. Riethoven 1 m. 49 3/5 s. W. Severijnen had eenmaal één K.M. gereden, waarvoor zijn tijd was 31 s., en C. den Uil had tweemaal één K.M. mes gereden, waarvan de tijden waren 43 3/5 en 44 3/5 s. W. Graafmans wist den snelsten tijd te maken over 1 K.M., n.l. 27 sec. W. Graafmans en C. de Ruiter waren de eenigen, die hun versnelling op 108 hadden gezet. De andere renners hadden deze gelaten op 105 inch. ZWEMMEN. DE A. D. Z. IN DUSSELDORF. Te Düsseldorf vond in de zweminrich ting aan de Münsterstraat onder groote belangstelling een dualmeet plaats tus schen de Zwemvereeniging Düsseldorf '98 en de Amsterdamsche Dames Zwem- club. De Hollandsche dames hadden op drie van de vier estafettenummers succes, zoodat zij deze ontmoeting met 6 tegen 2 punten wonnen. De uitslagen luiden: 5 x 35 Meter schoolslag. 1. Düsseldorf '98 in 3 min. 18 sec.; 2. A. D. Z. met de zwemsters Selbach, van Don gen, Steyssel, van Voorst en Langhout. Tijd 3 min. 20 3/5 sec. 6 x 45 Meter wisselslagestafette: 1. A. D. Z., 3 min. 35 1/5 sec. (Selbach, Steyssel, van Dongen, van Voorst, Lang hout en mevr. Haitsma-Bolten), 2. Düs- ;Seldorf '98. 5 x 45 Meter crawlestafette 1. A. D. Z. met de zwemsters Selbach, van Dongen, van Voorst, Steyssel en Langhout in 2 min. 42 3/5 sec.; 2. Düssel dorf '98. 3 x 90 Meter wisselslagestafette: 1. A. D. Z. met de dames van Voorst, Steyssel en Selbach. Tijd 3 min 58 1/5 sec. 2. Düsseldof '98. o BILJARTEN. WEDSTRIJDEN TE ALPIIEN. De uitslag van de door een A.D.O. (Al phen) I en Il-combinatie gespeelden vrlendschappelijken wedstrijd tegen „Mo- nopole" cPapeveer Ter-Aar) is als volgt: A. v. Rijsdam (A.D.O.) G. Egberts (Monopole) carb.brt.h.s.gem. 150 37 16 4.05 92 36 11 2.55 C. ftanderaat Slootweg 86 150 51 51 11 12 1.68 2.94 D Randeraat A. de Leeuw 74 150 G7 67 11 13 1.10 2.23 J. Schuurmans C. Koelewijn 150 120 74 73 16 7 2.02 1.64 L. v Roon Verhoef 150 122 69 68 16 7 2.17 1.89 N. N. Heidra. 150 108 71 71 18 9 2.11 1.52 O SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Op Dinsdag 22 December a.s. zal in de bovenzalen van de ..Harmonie" aan de Breestraat alhier een massakamp plaats vinden van schaakspelers aangesloten bij bovengenoemden bond. Aan de eene zijde zullen spelen het Leidsch Schaakgenoot schap en de Leidsche Schaakclub Phili- dor, aan den anderen kant de schaakclubs te Voorschoten, Leiderdorp, Zoeterwoude cn Boskoop. Het aantal deelnemers zal in totaal pl.m. 60 zijn. ongeveer als volgt verdeeld: L.I.G. 20, Philidor 10, Voorscho ten 7, Boskoop 12, Zoeterwoude 7, Leider dorp 4. Op dezen avond zal tevens de wissel- prijs „de Zilveren Koning" en een me daille uitgeloofd door de Directie van het Leidsch Dagblad uitgereikt worden aan den kampioen den heer W. H. Bosscha, alhier en de prijs 1931 uitgeloofd door de Directie van de L. Courant n.l. een me daille, aan den tweeden prijswinnaar den heer J. G. v. Eijbergen alhier. Voorts zullen dan uitgereikt worden de prijzen, bestaande uit medailles, aan de prijs winnaars in de competitie, n.l. een eer ste prijs aan de Leidsche schaakclub „Philidor" en een tweede prijs aan L. S. G. nm. Op dezen avond zal tevens de indeeling voor den nieuwen kampioens wedstrijd bekend gemaakt worden. Zoo als we reeds vermeld hebben, hebben zich 14 deelnemers aangemeld. KATWITK. Loop der bevolking. Vertrokken: H. Pak, van Prinsenstraat 10, naar Lunteren, Lindelaan 2 A. de Graaf, van Zeehospitium, naar Pieter manstraat 2, Scheveningen T. de Rui ter, van Zeehospitium naar Rotterdam, Strevelsweg 3. Gevestigd: W. J. Boevé, van Leiden, thans Duinoord 23o, Katwijk a. Zee M. E. Coumou, van den Haag. Fockstr. 34, Katwijk aan Zee S. A. Boskamp van den Haag, Kerkstraat 8, Katwijk aan den Rijn P. Scheffelaar Klots, van Noord- wijk, Varkevisserstraat 21, Katwijk aan Zee N. J. Poppers, van Utrecht, Zeehos pitium. Katwijk aan Zee. Werkverschaffing. Met het uitdiepen V&n de Valkenburg- sche Watering onder deze gemeente is vanwege de gemeente, als productieve werkverschaffing, begonnen. Daar het nu juist de tijd voor uitbaggeren is en de landbouwers en tuinders die in de onmiddellijke nabijheid hun land hebben gaarne clie bagger op hun land gelost zien wordt die dan ook door hen in dank aan vaard en de gemeente is hierdoor op ge makkelijke wijze de bagger kwijt. Dit werk kan dan ook bij uitstek productieve werkverschaffing genoemd worden. o KATWITK AAN DEN RITN. Geref. Mannenvereen. In de gehouden bestuursvergadering der Geref. Mannenvereeniging had o.a. de verdeeling der bestuursfuncties plaats. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: De heer G. v. d. Perk, voorzitter; J. Schoneveld, 2de voorzitter; W. Schone- veld, secretaris; A. Wassenaar, penning meester; en A. Profijt, alg. adjunct. Door den kerkeraad der Geref. Kerk is aan den heer J. de Vries, die gekozen was tot diaken, ontheffing verleend. In de dc vacature is door den kerkeraad een dubbeltal gesteld bestaande uit de heeren: P. de Vries Dz. en C. de Wit. De heer W. Zuijderduijn heeft be dankt als diaken der Ned. Herv. Kerk. In diens plaats werd als diaken gekozen de heer P. Durieux. O KATWITK AAN ZEE. Ouderavond Herv. School 3. De gewone jaanijksche ouderavond van de Herv. School 3, hoofd de heer J. Volbeda, werd in de gemeentezaal gehouden, die geheel bezet was. Nadat de vergadering met gebed en gemeenschappelijk gezang geopend was door den heer Volbeda, zongen de kinderen van de hoogste klas een drietal liederen, 2 en3-stemmig onder leiding van hel hoofd der school. De heer C. J. Lambour, eerste onderwijzer, verplaatste de aanwezigen in de schoolsfeer door aan de kinderen een les in de Vaderlandsche Geschiedenis te geven. Dit werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd, evenals ook de volgende twee zangnummers van de kinderen onder zijn leiding. Toen deze met eenige tractatie's vertrokken waren, begon het tweede gedeelte van den avond. De heer Volbeda memoreerde enkele feiten en getallen uit het afgeloopen school jaar en sprak over „Ernst bij de opvoeding in huis en in school". In de pauze zong het personeel der school eenige nummers De consumptie verhoogde als steeds de gezelligheid. Over de vraag, of het volgende jaar een schoolreisje zal gemaakt worden, zu'ler de ouders zich nog nader kunnen uitspreken. De heer D. Goedhart hield nog een refe raat over het aardrijkskunde-onderwijs op otize scholen. Deze bijdrage in prettigen, soms humoristischen stijl en keurig voor- gedr gen, trok zeer de belangstelling. Het was reeds bii elven, toen de wijkpredikant van ,de Noord' ds. W. M A. Kalkman, met een pittig gevoelvol slotwoord dezen zeer geslaagden ouderavond sloot. Tij d' gehouden stemming in de Herv. Pfrrk zijn tot notab Ln gekozen de hee ren T. Meijvogel en Jac Schuitemaker. Het college van notabelen heeft als kerk voogd herkozen de heer A. Parlevliet. Allen namer» hun benoeming aan. RECLAME- N Tandheelkundige Inrichting Noordwijk aan Zee - Hoofdstraat naast liet Postkantoor. Eiken WOENSDAG van 11—4. 9627 SASSENHEIM. Het Vcreenigingsgebouw der Ned. Herv. Kerk. Dit gebouw is hedenmiddag op plech tige wijze ingebruik genomen Door onge steldheid van Ds. Krijkamp geschiedde dc opening door den President-Kerkvoogd den heer K. Klijn Wij komen op deze opening uitvoerig terug. "Ten bate van dit gebouw wordt Woens dag en Donderdag een bazar gehouden en ten inleiding hiervan zal hedenavond een muziekavond plaats vinden. Behalve enkele solisten wordt het programma ge heel uitgevoerd door vereenigingen. die in dit gebouw onderdak zullen vinden. Het programma vermeldt: Pianosolo's, Trio's voor Violoncel, Piano en viool, Zang en Duo's voor orgel en Piano, benevens samenspraken en pantomime. VOORSCHOTEN. Paard op hol. Zaterdagavond was de melkslijter S al zeer onfortuinlijk. Terwijl hij bij een klant in de Schoolstraat melk bracht, liet hij een oogenblik zijn wagen, waarvoor een paard gespannen stond, en beladen met melkbussen, onbeheerd staan op de tram rails. De tram reed den wagen van ach teren aan. het paard schrok en ging aan den haal. met een woeste zwaai holde het dier met den wagen de Wijngaardenlaan op. De wagen werd hierbij beschadigd, terwijl een zeer groote hoeveelheid melk verloren ging. Het paard werd naderhand door den heer H. de R. tot stilstaan ge bracht. AARLANDERVEEN. To* onderwijzer aan de Chr. school almer werd benoemd de heer D. Wybenga thans als zoodanig in gelijke functie te Soawouds. ALPHEN. Door den bewoner R. in de Grijpe- sle nstraat werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat hij mishandeld was door zekeren W. De politie stelt een onderzoek in. Door een onbekend gebleven auto bestuurder werd in de Hooftstraat Zater dag een straatlantaarn stuk gereden. Tegen den motorrijder S. werd door de politie niet minder dan 4 proces-verbalen opgemaakt wegens het rijden zonder be hoorlijke voor- en achterverlichting, niet in het bezit zijn van een geldig rijbewijs en vegcnbelastingkaart. o ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. van J. H. Rietbroek en J. M. van Zanten; Leonardus Gerardus Corneiis, z. van A. L. Schrijvers en J. Th. M. Hoogenboom; Johanna Agatha, d. van C. Willems en A. Kinkel. BOSKOOP. Het Crisis-Comité. De heer E. Guldemond, wethouder, voor zitter van de sub. commissie voor steun- verleening aan hen, die vallen buiten de gemeentelijke stcunverleening, deelt mede vcoi belanghebbenden eiken Donderdag van 11—12 uur ten gemeentchuize te spreken tc zijn. Bekroningen. Op de gehouden pluimveetentoonstelling te Aarlanderveen behaalden een tweetal leden van de pluimveevereeniging „Nut en Sport' alhier de volgende prijzen: A. W. Pot, met Castor Rex konijnen (ram cn voedster) voor elk een eersten prijs: I. Dool met Black and Tan konijnen (ram en voedster) respectievelijk een le en een eere-prijs; een paar Caapsche Zwartbonteenden eveneens een le en een eere-prijs. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Petrus, z. van J. v. d. Berg en H. v. Schaik; Alida, d. van A. C. Ravenhorst en A. Schouten; Berthus Franciscus Xaverius, z. van L. v. Lint en A. M. Belt; Ella Elisabeth, d. van W. Lapair en W. Bout. Overleden: Johanna Zwaanenbeek, wécl. van J. Stapper, 66 jaar. LEIDERDORP. Dames-afd. van het Crisis-Comité. Alhier is geïnstalleerd een dames-comité, sub-commissie van het Plaatselijk Crisis- ccmité. Als presidente is gekozen: mevr. M. J. Brug-Dekker; als secretaresse mevr. J. C. va i Poelgeest-Brand; tot algemeen plaatsvervangster is benoemd mevr. E. van Griethuvsen terwijl de overige dames bij groepen van vier in opeenvolging zullen optreden als magazijn-meesteressen. De wijkverpleegster zuster T. de Geus zal eveneens uitgenoodigd worden in het comité zitting te n?men. Dit comité zal zich belasten met in zameling cn uitdeeling van kleeding, schoe nen en dekking. Verleden week stonden 44 werkioozen bij het correspondentschap der arbeidsbe middeling ingeschreven. ROELOFARENDSVEEN. Verkooping. Bij de onlangs gtnouden verkooping van een woonhuis met schuur en diverse per- ceelen tuinland is gebleken dat in de tuin gronden een st'*rk'j daling vait waar te nemen Bracht dit tuinland voorbeen als bouwterrein 80 gulden per R.R. op thans bij den inzet nog geen hoogere prijs dan f.35 r»er R.R. worden bedongen. Het woon huis werd ingezet voor f. 4200; het waren- Jiuis voo- f.4500 en de diverse perceeltjes tuinland voor in totaal f. 4580 en een huisje met erf voor f. 1500. o TER-AAR. Ledenvergadering „Bloemcnlust." Dc bloembollenkwe^kersver. van boven- staanden naam hield een vergadering, welke door den voorzitter den heer Nieuwenhuizen werd geopend Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering stelde de voor zitter namens het bestuur voor om aan de Aalsmeersche veiling een z.g.n. uitpakker aan te stellen, ter verzorging van de uit Ter Aar gezonden bloemen,' welk voorstel na veel discussies werd aangenomen. Be sloten werd 1 pet. van het geveilde bedrag te heffen voor de te maken onkosten. Het contract met de Centr. Aalsmeersche Veiling lokte nogal eenige bespreking uit Sommige leden wilden in het geheel geen contract afsluiten, waarop de voorzitter echter opmerkte dat dan hoogere veilings- kosten zullen moeten worden betaald. Ook k!a?.gda men over de behandeling ter veiling in Aalsmeer. Vervolgens werden de aftredende be stuursleden de heeren Joh Rekelhof en M. v. (1 Jagt herkozen als zoodanig. De heer L Hoogervorst Czn. stelde ten slotte bij gelegenheid van de rondvraag voor om, binnenkort een verpakkings-de- mor stratie te doen houden, waar vooral vcor de beginnelingen in het vak veel te leeren is, waarop het bestuur toezegde pogingen te zullen aanwenden om dit plan te verwezenlijken. Hierna volgde sluiting der vergadering. o WADDINXVEEN. Auto te water. De chauffeur v. R., die in liet Noord einde met zijn auto reed, kwam door de gladheid van den weg te slippen, zoodat hij de macht over zijn stuur verloor, met zijn wagen in de diepe vaart terecht kwam. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats Door een kraanwagen werd de auto gelicht. Arbeidsongevallen. De meubelmaker v. B. had in de fabriek van den heer S. liet ongeluk zich met een beitel ip de hand te steken. Een diepe wonde ontstond, zoodat doktershulp nood zakelijk bleek. De slager K had het ongeluk zich met esn hakmes op de linkerhand te slaan. Een lid van E.H.B.O. was spoedig aanwezig om de hand te verbinden. De schilder K. geraakte tijdens het ver plaatsen van eenige kisten glas met zijn wijsvinger bekneld tusschen een tweetal kisten. De vinger werd totaal geplet. Medische hulp was noodig. Adres aan den Raad. In de gehouden vergadering van den Bond van Melkveehouders, afd. Waddinx- veen is besloten een adres aan den raad te richten, waarin verzocht wordt art. 5 van de verordening op de heffing van een belasting op de honden zoo te willen wijzigen, dat honden ten dienste van den landbouw en ter bewaking van gebouwen of erven, vrij mogen losioopen. In de week van 14—19 Dec. zal ten postkantore wederom ouderdomsrente uit betaald worden. In de week van 7— 12 Dec. uitgesproken 93 faillissementen. IJMUIDEN, 14 Dec. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.70—1.20, Griet per kist van 50 K.G. f. 58—23, Tongen per K.G. f. 2.25—1.30, Groote Schol per kist van 50 K G f 40—37, M ddelscuol f. 3^—35, Zevschol f. 36-35. Kleine Schol f.33—15.50, Schar f. 23—20 Roggen per 20 stuks f. 38—19, Vleetcn per stuk f.5—3 80, Groote Schel visch per kist van 50 K.G f.56. Middel Schelvisch f 53—36, KI i middel Sche v sch f. 36—28, Kleine Schelvisch f. 27. 50—12, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f69—62, Gullen per kist van 50 K.G. f. 28—8.50, Lengen epr stuk f. 1.80—1, Wijting per kist van 50 K G. f. 15—4.30, Koolvisch per stuk f. 2.50 Aangevoerd 29 manden versche haring f. 4.55—3.50 per mand. Aangekomen 9 Stoomtrawlers; IJM. 253 met f4500, IJM. 118 met f.4900, 1JM. 2 met f.4600, IJM. 48 met f.4000, IJM. 9 met f.3000, IJM 58 met f. 2200, IJM. 13 7met f.2800, IJM. 22 met f.3400, IJM. 91 met f.2900. 8 loggers: K.W. 43 met f.850, K.W. 44 met f.1150, K.W. 130 met f.920, K.W. 151 mot f.1340, K.W. 178 met f.900, K.W. 112 met f.560, K.W. 65 met f.770, K.W. 24 met f.700. Y.H. 63 met f.1247, Y.H. 29 met f.1243, Y.H 35 met f.1094. y!h. 530 met f.1537, Y.H 11 mei f 1527. L.T. 1063 met f.363, L.T. 369 met f.1431. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 3—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7