„SEMPRE's EEUWFEEST". 72sle Jaargang MAANDAG 14 DECEMBER 1931 No. 22006 Nationaal Crisis-Comité. STADSNIEUWS. Kroniek van Jhr. Mr. F. G. W. J. BACKER. HET voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTu Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.1» Franco per post f.2.35 '4- portokosten. dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. IVij ontvingen per kas of per giro: Gymnasium f. 6.90, mej. J. S. R. f. 5. P. D. T. f.10.—. LEIDSCH CRISIS-COMITÉ, Door ons werd ontvangen: F. W. T. f. 5.—; dr. P. D. T. f. 5.—; mevr. mr. E. R. M.—O. f. 15.—; dr. M. J. f. 25.—; v. R. f5.—; f am. T. f2. VER. VAN OUD-LEERLINGEN DER AMBACHTSSCHOOL. Lezing over „Onze Woning". Voor bovengenoemde Vereeniging hield Zaterdagavond de heer C. Brilman, onder directeur der Ambachtsschool, de derde lezing over het onderwerp „Onze woning". Aan de hand van een serie lantaarn plaatjes, welke welwillend waren afge staan door prof. Holwerda.' directeur van het Rijksmuseum van Oudheden, liet de heer B. ons de woningen onzer voorvaderen zien. In vogelvlucht gingen we door al de eeuwen heen om ten slotte in het tweede gedeelte der lezing te komen tot 't tegen woordige woonhuis. Spr. lichtte de tegenwoordige woning toe aan de hand van een paar plattegron den. Vooral kwam goed naar voren, dat er vroeger uniformiteit in het bouwen der Koningen was, doch dat men tegenwoordig meer volgens persoonlijke ideeën bouwt. Na afloop dankte de voorzitter den heer B. voor zijn zeer onderhoudende en leer zame lezing. VEREEN. VAN ONDEROFFICIEREN. De feestavond. In de groote Stadsgehoorzaal belegde de plaatselijke afdeeling vaal de onder- otficieren-vereenigmg „Ons Belang" ten bate van het Sanatoriumfonds een feest avond. In zijn openingswoord wees de voorzit ter van de Sanatorium-commissie, de heer L. G. Stolk er op dat naast het twintigjarig bestaan van het Sanatorium fonds, dat op 1 Januari valt, het drie jarig bestaan van de muziekvereeniging „Zesde Regiment Veldartillerie" de aan leiding was tot de feestviering en de sa menwerking daartoe. De talrijke aanwezigen werden door hem welkom geheeten en in het bijzonder den regimentscommandant, luitenant- kolonel J. E. Haitsma Muiier en de offi cieren van het regiment. Onder leiding van haar bekwamen directeur, den heer M. Bolderdijk; voer de de muziekvereeniging vervolgens een zevental muzieknummers uit. Vaak reeds schreven wij over de verdiensten van dit gezelschap, dat onder leiding van den di rigent steeds vooruit gaat. Ook ditmaal oogstten de verschillende nummers een krachtig applaus. Na de pauze trad de „Oude Jagers band" op afwisselend, met mej. Kiehl en de heeren Morang en van Reysen, die met een duet en een komisch trio even eens veel succes oogstten. Een in de pauze opengestelde tentoon stelling van aquarellen en penteekeningen vervaardigd door een der onderofficieren van het 4de Regiment Infanterie trok een verdiende groote belangstelling. Een gezellig bal besloot den welgeslaag den avond. SOCIETAS PHILOLOGICA LUGDUNO- TRAIECTINA. Zaterdag j.l. beeft de Societas Philolo- SPca Lugduno-Traiectina haar 81ste ver gadering gehouden, onder voorzitterschap van prof. dr. C. W. Vollgraff. Dr H. M. R. Brinkgreve sprak over: „Het gebruik van het woord fatum bij vergihus". De beteekenis vertoont vier verschillende phasen te weten: 1. bet emdelooze, waartegenover de mensch machteloos staat; 2. de noodzaak, waar aan niet te ontkomen is; 3. de levensloop en de lotgevallen; 4. de algemeene orde, waarin de mensch opgaat; hier staat het woord op eenzelfde plan als het woord „deus". Prof. dr. H. Wagenvoort besprak „Ho- fatius' 9de Epode in verband met den s'ag bij Actium". De moeilijkheden, waar oor dit veelomstreden gedicht ons Plaatst, wordt eerst opgelost, wanneer men het opvat als een toevallig ontstane samenvoeging van twee gedichten, die de auteur als afzonderlijk heeft bedoeld. Het eerste gedicht, dat loopt tot vers 20, geeft de stemming weer, die voor den heerschte: het tweede is een zege- Jmd, gedicht aan den avond van de over winning. Er zijn aanduidingen, dat ook in M oudheid het overgeleverde gedicht als wn combinatie van twee afzonderlijke eenheden is beschouwd. Een buitengewoon aantrekkelijk werkje ligt op onze schrijftafel „Sempre's Eeuw feest", kroniek van jhr. mr. F. G. W. J. Backer,- eerelid van het roemruchte stu- dentenmuziekgezelsch. Sempre Crescendo, dat heden en morgen zijn 100-jarig jubi leum op feestelijke wijze onder konink lijke belangstelling herdenkt. De geschiedenis van dit hooggeschatte dilettantenensemble, dat ondanks zijn steeds wisselende bezetting toch door de jaren heen zulk een wijd en Aijd ver breide gunstige reputatie genoot, wordt in dit boekje op een uiterst aangenaam leesbare wijze verteld. Wij hebben dan ook met groote belangstelling deze kro niek, die hedenmiddag tijdens de receptie namens de oud-leden door jhr. mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga het be stuur werd aangeboden, doorgelezen. „Sempre Crescendo", dat voor de muzi kale vorming van 100 Leidsche studen tengeneraties zulk een bijzondere betee kenis is geweest, mag zich gelukkig prij zen, dat een ter zake deskundig auteur zich de moeite troostte, tallooze merk waardige en interessante bijzonderheden aan de vergetelheid te ontrukken, bijzon derheden, die ook voor het Nederlandsche muziekleven in het algemeen stellig niet van belang ontbloot zijn. Een ware liefde voor het vermaarde muziekgezelschap spreekt uit alles, wat hier neergeschre ven werd. De firma S. C. van Doesburgh verzorgde op een alleszins lofwaardige wijze dit boekje, dat met een aantal mooie illustra ties versierd is. De schrijver verdeelde het in drie hoofdstukken, waarvan het eerste een historisch, het tweede een chronologisch overzicht bevat, terwijl een volledige op gave van alle besturen een en antfer be sluit. Op een nauwgezette wijze wordt Sempre's ontwikkelingsgang nagegaan, vele lezenswaardige bijzonderheden vol gen elkander op. Telkens blijkt welk een voorname plaats dit Studentengezelschap, ondanks zijn „ups" en „downs", immer in het muziekleven van onze stad, heeft in genomen. Niet slechts bezat en bezit het de groote sympathie der studenten, doch speciaal door de jaren heen ook die der Koninklijke familie, daarnaast van tal looze beroemde kunstenaars en vele mu ziekliefhebbers uit het geheele land. Zelfs tot ver buiten de grenzen drong de roem van „Sempre" door: reeds in 1836 maakte de „Leipziger Musikalische Zeitung" er melding van en in 1853 kon de secretaris mededeelen, dat hij uit ge heel Europa verzoeken ontving van ar- tisten, die gaarne op „de beroemde con certen" wenschten op te treden. Dit is steeds zoo gebleven. Rubinstein, Adeline Patti, Vieuxtemps, Wieniawsky, Wilhelmy, Joachim en in later tijden Mengelberg, Harold Bauer, Casals, Hubermann, Iturbi, Carl Flesch, Willem Andriessen, Mevr. Noordewier, Tilly Koenen, Alexander Schmuller, Judith Bokor, Stefi Geyer, Noëla Cousin e.a. welk een serie klin kende namen! traden met Sempre op en velen hunner kwamen met liefde terug in den kring der studenten, die hen zoo gastvrij ontving! Als merkwaardigheid zij o.a. vermeld, dat Harold Bauer zelfs uit sluitend aan de werkende leden een reci tal aanbood, terwijl hij bij een andere ge legenheid na afloop van zijn piano-con cert, met de solisten van het orkest mee speelde. Vele dergelijke gebeurtenissen worden in dit werkje aangehaald, namen van beroemde artisten, dirigenten en in hun tijd bekende studenten duiken tel kens op; de auteur schrijft over hun rela tie tot Sempre op een onderhoudende wijze. Leden, oud-leden, vrienden van Sempre Crescendo en dat. zijn er velen! doch ook muziekliefhebbers en in het bijzon der onze stadgenooten zullen zich onge twijfeld voor dit alles in hooge mate in teresseeren. Een groote hoeveelheid we tenswaardigheden, mede wat betreft vele indertijd beroemde, doch thans vergeten muziekwerken als over het optreden van wereldvermaarde musici, werd hier ver zameld. De illustraties toonen o.a. eenige oude programma's, de authentieke afreke ning van het eerste armenconcert in 1832, de foto's der overleden dirigenten N. J. en A. J. Wetrens die van 18311887 en Gottfried Mann, die van 18871901 de leiding hadden. Voorts treffen wij afbeel dingen aan van het huidige bestuur en dat van 1875. Groote aandacht wordt tevens besteed aan het voortreffelijke werk van den dirigent en componist F. E. A. Koeberg, aan wien Sempre Crescendo evenals aan zijn voorgangers zoo veel te danken heeft gehad. Naar men weet be rust de leiding der feestconcerten ditmaal in handen van kapitein C. L. Walter Boer, directeur der Koninklijke Militaire Kapel. Onder de namen der achtereenvolgende bestuursleden zijn er velen, die na afloop hunner studiën een plaats vonden in af- deelingsbesturen van „Toonkunst", waar door het gezelschap mede zijn aandeel heeft gehad in de bevordering van het Nederlandsche muziekleven. Wij wenschen den samensteller zoowel als den uitgever geluk met deze typische, goed en veelzijdig gedocumenteerde uit gave, die ongetwijfeld in breede kringen de aandacht zal trekken, die zij ten volle jer dient I Elkeen, wien het muziekgezelschap „Sempre Crescendo" waarvan zoo vele beroemd geworden mannen lid waren na aan het hart ligt, zij de lezing van deze kroniek van 100 jaren Leidsch stu dentenleven, waarin o.a. de viering der diverse jubilea glanspunten vormden, dringend aanbevolen! Den inhoud verklappen wij verder niet; het beste doet men dit aardige werkje zelf door te bladeren en ervan te genieten. Kranslegging graf A. J. Wetrens. Hedenmorgen om 11 uur heeft het be stuur van „Sempre Crescendo", in tegen woordigheid van een klein aantal belang stellenden op de begraafplaats aan de Groenesteeg een krans neergelegd op het graf van den heer A. J. Wetrens, oud dirigent van S. C. De praeses, de heer B. H. Everts heeft daarbij in het kort her innerd aan het vele, wat de heer Wetrens voor S. C." heeft gedaan en gezegd, dat Sempre in deze huldiging ook de nage dachtenis van de beide andere overleden dirigenten, de heeren N. J. Wetrens en Gottfried Mann eert. e Op de hedenmiddag gehouden receptie heeft jhr. ir. A. C. von Weiier, voorzitter van de afdeeling Leiden der Mij. tot Bev. der Toonkunst en commissaris van de Mij. voor Toonkunst alhier, namens het Hul digingscomité uit de Leidsche burgerij een huldeblijk aangeboden bestaande uit een geldsbedrag onder couvert en daarbij on derstaande rede uitgesproken: Ik beschouw het als een eervolle taak op dit glorieuze moment bij den aanvang van de plechtige herdenking van het 100-jarig bestaan van het Studenten Muziek Ge zelschap „Sempre Crescendo" de tolk te mogen zijn van de burgerij van Leiden en haar gevoelens van hartelijke genegen heid, alsmede van gepaste dankbaarheid te mogen overbrengen ter gelegenheid van het eeuwfeest van uw gezelschap. De banden, waarmede het Leidsch Stu dentencorps aan de stad Leiden is ver bonden, zijn te hecht en de sympathie, welke de burgerij voor S.C. gevoelt is te groot, dan dat U niet zou mogen ver wachten dat op een feestdag als deze van de zijde van de burgerij in de allereerste plaats een hartelijke gelukwensch aan uw bestuur zou worden gebracht. Dit is zoo vanzelfsprekend dat het U dan ook niet zal verwonderen te vernemen dat er zich op initiatief van den burge meester een comité heeft gevormd, dat enthousiast aan het werk is getogen om deze algemeene sympathie en dankbaar heid te organiseeren, gelijk te richten en in een zekeren vorm te verdichten en M. de President, het comité heeft bij zijn werk veelvuldige bewijzen ontvangen, dat het aan een dankbare taak arbeidde en zoo sta ik thans voor U om U uit naam van dat comité en dus van de geheele burgerij van Leiden de hartelijke geluk- wenschen aan te bieden met uw eeuwfeest en deze gelukwenschen te doen vergezeld gaan van een huldeblijk, dat naar wij hopen bij uw bestuur de herinnering aan dezen dag levendig zal houden en het tevens in staat zal stellen om een of andere lang gekoesterden wensch te ver vullen. Alvorens U echter dit huldeblijk te overhandigen, vergunne U mij een enkel woord van overpeinzing bij de thans be reikte mijlpaal. Dankbaar.inderdaad. De burgerij is verheugd, dat haar de gelegenheid ge boden wordt U op ondubbelzinnige wijze hrar waardeering te uiten voor het vele dat uw gezelschap in het belang van Lei- dens inwoners heeft gedaan. Gaan wij de eerbiedwaardige geschie denis van S. C. na, dan treft ons reeds direct in den jare 1833, dat de animo, die voor de concerten bestond, reeds zoo danig was, dat de „leeuwenkooi" in de Gouden Leeuw te klein bleek en ver huisd moest worden naar den schouwburg. Wij lezen dan hoe door uw gezelschap, behalve de vele gewone concerten, nog daarenboven een armenconcert werd ge geven, waardoor U dus uw kunst op de schoonste wijze dienstbaar maakte aan 't algemeen belang. Dan zien wij de lijn steeds stijgen. In 1847 en volgende jaren wordt het gehalte onder de leiding van verdienstelijke directeuren, als de hee ren Wetrens steeds beter en de concer ten, waarbij musici van naam optreden, worden gebeurtenissen in het Leidsch Muziekleven. Dan komt het gouden feest in 1881; het toenmalige bestuur oordeelt het noodza kelijk dat op de concerten, die ter eerë van dit feest werden gegeven, uitsluitend eereleden van Uw gezelschap als solisten zouden optreden; hoe juist gezien was dit besluit, hoe zeer zal dit de waarde van deze concerten nog hebben verhoogd, en hoe juist is het ook van Uw Bestuur ge zien. om thans dezelfde gedragslijn bij Uw eeuwfeest te volgen. Wij lezen dan verder dat de belangstel ling niet beperkt bleef tot Leiden's bur gerij en eereleden alleen, ook van het Kon. Huis mocht U bewijzen van sym pathie ontvangen, in den persoon van Prins Alexander, waaraan de herinnering nog bewaard wordt in den vorm van een zilveren krans aan Uw vaandel. Dit gouden feest echter scheen zooveel inspanning gekost te hebben, dat Uw ge zelschap een 5-tal jaren noodig heeft ge had om weer op adem te komen, in welke tijd het toen nog jonge gezelschap C-dur heeft weten te bewerkstelligen, dat de liefhebberij van het musiceeren niet ge heel verloren ging. Maar ziet: in 1888 worden de levens geesten weer opgewekt en worden de con certen weer hervat, onder de leiding van den bekenden Gotfried Mann. Aan dezen dirigent is het te danken, dat het oude peil weer werd bereikt, terwijl zijn opvol ger, de ons allen bekende heer Koeberg met zijn groot enthousiasme en zijn niet te onderschatten muzikale gaven, de ver dienste toekomt uw ensemble gebracht te hebben op het peil, waarop het thans staat en S. C. in staat te hebben gesteld op zoo een vertrouwenwekkende wijze het eeuw feest in te zetten. Het komt hiervoor een woord van groote erkentelijkheid toe van de zijde van het Leidsche publiek. En nu beleven wij het 100-jarig feest en wederom toont Leiden de grootste belang stelling voor dit jubileum en ook nu weer geeft ons Koninklijk Huis op treffende wijze blijk met het wel en wee van uw ge zelschap mee te leven. We Jiebben een blik in het verleden ge worpen en bevonden, dat Sempre met eere op dit verleden mag terugzien. Voordat echter het oog gericht wordt naar de toekomst, zal ongetwijfeld een moment van inkeering komen, van bezin ning en zal de vraag gesteld worden: „Heeft Sempre nog reden van bestaan, in dezen tijden van overvoering, van een te veel aan muziek en van een ware solisten- sterrenregen in onze concertzalen?" Vroeger waren de omstandigheden uit- teraard geheel anders dan tegenwoordig: in den tijd toen Piet Paaltjens het. boven onze circulaire gedrukte „snikje" dichtte, waarin hij ons toevertrouwt dat hij zoo bitter moet weenen als hij op S. een wald hoorn of ook wel een Turksche trom hoorde en dat hij dan niet wist waar die weemoedigheid vandaan kwam, of in den tijd van heden van radio, jasz en neger- muziek. Vroeger had uw gezelschap in onze stad weinig of geen concurrentie te duch ten en de uitvoeringen waren toen ge beurtenissen op muziekgebied; u vergastte het publiek op uitstekende concerten, met medewerking van wereldberoemde musici, waarvan het aantal nog zeer bescheiden was en thans, nu men bijna iederen avond een goed concert kan hooren? Mijnheer de President, we kunnen ge rust zijn. indien de uitvoeringen van Sempre minstens op het peil zullen blijven ais waarop de heer Koeberg dit heeft ge bracht, dan zullen deze uitvoeringen „ge beurtenissen" blijven, en wel daarom, om dat zij een eigen karakter hebben. En dit karakter van een georganiseerd- enthousiast, gezamenlijk-musiceerend- studenten-ensemble met i*der jaar wis selende bezetting en daardoor met ups- en downs in kwaliteit, dit karakter is het, dat Sempre onderscheidt van aire andere ensembles, waardoor het uniek is en, om dat het daarenboven nog uitstekend? or kestmuziek ten gehoore brengt, volkomen gerust kan zijn voor de toekomst. Dit karakter is het ook. Meneer de Pre sident, dat ons van Sempre doet houden, dat ons hedenmiddag met groot enthou siasme onze gelukwenschen aan uw voeten en dit van omvang bescheiden huldeblijk in uw handen doet leggen en dat ons den oprechten wensch doet uitspreken dat Sempre met glorie een nieuw eeuwtijdperk moge tegemoet gaan. Het concert van morgenavond. Het bestuur van „Sempre Crescendo" verzoekt ons het volgende onder de aan dacht der lezers te brengen: Morgenavond is de Stadsgehoorzaal van af 7.15 uur slechts van één zijde te be reiken. Het verkeer uit de richting van het Noordeinde zal via Papengracht, Lange- brug en Steenschuur naar de Stadsgehoor zaal worden geleid. De pauze van het feestcor.cert duurt precies een kwartier. In verband met de aanwezigheid van de Koninklijke Familie wordt men dringend verzocht tijdig aanwezig te zijn en onmid dellijk na het signaal, dat het einde der pauze aankondigt, zijn plaats weer in te nemen. JUBILEUM J. R. GRAVELOTTE. In huiselijken kring herdacht gisteren onze oud-stadgenoot, de heer J. R. Grave- lotte het feit, dat hij 25 jaar geleden voor het eerst ais organist der Luthersche kerk te Den Haag optrad. Zeer velen waren gekomen om den jubi laris en diens echtgenoote tijdens de re ceptie te hunnen huize de hand te druk ken. Met de belde predikanten der ge meente en de leden van den kerkeraad, kwam een stroom van oud-leerlingen en belangstellenden. Talrijk waren ook de telegrammen en brieven, waarin uiting werd gegeven van waardeertng voor het werk door den jubi laris gedurende een kwart eeuw in dienst van de kerk en de kunst verricht. Een groot aantal bloemstukken versierde de woning. BINNENLAND. Het 100-jarig bestaan van „Semprè Crescendo". (Stadsnieuws, 1ste Blad). Een radio-Kerstgroet van H. M. de Koningin rot het Nederlandsche volk op 25 December (Laatste Berichten, le Blad), De groote strijd in Twente. (2e Blad en Laatste Berichten, le Blad). De regecring over het opschorten der Zuiderzeewerken. (3e Blad). De pogingen tot versterking van den zender der 298 M.-golf zijn mislukt. (Bin nenland, 2e Blad). Het rapport over de reorganisatie der opleiding van scheepsmachinisten. (Bin nenland, 2e Blad). Een roofoverval op het postkantoor te Ginneken; een der daders aangehouden. (Gemengd, 2e Blad). Mislukte inbraak in een juwelierswinkel te Rotterdam. (Gemengd, 2e Blad). Te Rijswijk is hedennacht een auto te water gereden: van de 6 inzittenden is er één verdronken. (Laatste Berichten, le Bi.)' BUITENLAND. Nieuwe redevoeringen van Brüning en Hitier. (Buitenl., le Blad). Het nieuwe Japansche kabinet gevormd. (Buitenl., le Blad). VEILIG VERKEER. Zaterdagmiddag is op het terrein der N. Z. H. T. M. nabij den overweg een reclamebord geplaatst, dat bedoeld is als propaganda voor veilig verkeer door ont houding van alcohol. Het bord stelt nJ. voor een auto, waarvan de carrosserie den vorm van een doodshoofd vertoont en daaronder de woorden: Een helder hoofd Een vaste hand Geen alcohol Zegt uw verstand. De voorzitter van het Leidsch Drank- weer-comité, de heer Zunderman heeft daarbij woorden van dank gericht tot den heer ir. Modderman dank zij wiens wel willendheid dit bord kon worden geplaatst, aan den heer Fred. A, Wempe, die het sug gestieve ontwerp vervaardigde en aan het atelier „de Fiji", dat voor de uitvoering zorgde. Met nadruk wees spr. op de geva ren, welke voor autobestuurders aan het gebruik van alcohol verbonden zijn en gaf een opsomming van de vereenigingen, welke zich de drankbestrijding ten doel stellen. Tenslotte sprak de heer Zunderman de hoop uit, dat dit eerste propaganda-bord hier ter stede door meerdere zal worden gevolgd. HET SPOOKHUIS. Een matige uitvoering. Van de Indische blijspelen, welke Henri van Wermeskerken geschreven heeft, be hoort „Het Spookhuis" (Goena goena) oJ. tot de zwakste. Het stuk geeft weinig han deling: alleen het eerste bedrijf houdt ons eigenlijk even in spanning, maar bij de andere bedrijven is daarvan geen sprake. Van Wermeskerken bezat, toen hij dit stuk schreef, nog niet de talenten om het pu bliek te laten griezelen, zooals de moderne auteurs dat vermogen in „De spooktrein", „De man in de monnikspij" e.d. We zouden ons zelfs bijna verveeld kunnen hebben, wanneerEllen Durieux er niet geweest Was. Zij was het. die het geheele stuk droeg en door haar vinnige, plat-Amster- damsche opmerkingen den Schouwburg herhaaldelijk deed daveren van den lach. Wanneer het Vereenigd Rotterdamsch Hofstadtooneel gisteravond nog betrekke lijk veel succes heeft geoogst, dan was dit voor negentig procent aan haar te danken. Hoe kostelijk waren haar scènes in het eerste bedrijf! Bij haar vielen de overige medespelenden volkomen weg. Zelfs Louis Gimberg had zijn dag blijkbaar niet, ter wijl het rolletje van Louis van Gasteren tè onbeduidend was om het spel van dezen begaafden acteur te kunnen waardeeren. Ook de overige bezetting gaf geen aan leiding tot uitbundige lof. De schouwburg was vrij goed bezet. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: K. Ravensbergen Zonen, A. 141a, Nieuwkoop. Beurt- en vrachtvaart. Eige naar: K. Ravensbergen, Nieuwkoop. Wijziging: A. A. Slootweg, Watertje D. 49, Zoeter- woude. Manufacturier. Uittredende eige naar: A. A. Slootweg, Zoeterwoude, dd. 1 Oct. 1931. Wijziging handelsnaam thans: A. yarkevisser.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1