ONZE ELFTALLEN-REVUE. HILLINENL. F. C. 1—0. De verdedigingen meester van het veld. Het eene doelpunt, dat in dezen wed strijd gescoord werd, getuigt wel, dat de beide verdedigingen sterker waren, dan de aanvallinies. De voorhoede der thuisclub speelde wel iets berekender zonder noch- thans gevaarlijk te zijn, deels doordat Van Engelen afdoende bewaakt werd. Zijn medespelers wisten van die extra bewa king geen profijt te trekken. L. F. C. gaf een enthousiaste partij te aanschouwen, zonder veel overleg. Een uitzondering maken wij voor den midden- half Segaar. Deze speler wist met den bal steeds iets goeds te doen. Voor hun harde werken hadden de gasten zeker een doelpunt verdiend. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Het is reeds zeer laat als Hillinen af trapt. De eerste minuten doen voor de thuisclub het beste verwachten. Herhaal delijk zwerft zij voor het L.F.C.-doel, waar E. Scholte eens hard tegen den paal. en Van Engelen rakelings naast schiet. Nog volgen eenige heftige attaques, maar ge leidelijk weet L. F. C. zich aan den druk te onttrekken. Wij zien dan ook een meer gelijk opgaanden strijd, zelfs weet L. F. C. Hillinen geheel terug te dringen. De ach terhoede drukt hier ook alle gevaar den kop in. De Hillegommers komen weer wat los, een schot van H. Scholte gaf den Leid- schen keeper nogal moeilijkheden. Als rechts weer goed opbrengt, belandt het leder bij Willemse die inschiet. Duffels werkt slecht weg waarvan Van Engelen profiteert door den bal over de lijn te werken. 10. De tweede helft kenmerkt zich door een gelijkopgaanden strijd. De doelverdedigers krijgen zeer weinig werk, wat ook gezegd moet worden van Braam (deze speler werd na de rust geheel genegeerd) Rechts is gedurig in actie. Uit een pass van E. Scholte naar zijn broer, wordt inplaats van voorgezet hoog over geschoten. Bij een hoekschop op het Hillinendoel mist de geheele Leidsche voorhoede. Reeds denken we Hillinen den voor sprong te zien vergrooten, maar Duffels kan Van Engelén's goed gerichte schot bijtijds keeren. Ook de mooiste kans van den wedstrijd accepteert Schrier niet. Een penalty voor onbehoorlijk aanvallen tegen Braam, schiet de Hillinen-spil naast! De laatste minuten worden in volslagen duis ternis gespeeld en ieder is blij, wanneer de fluit voor de laatste maal geklonken heeft. De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld. D. V. V.—D. V. S. 3—5. Op één der mooie bij terreinen van het V.U.C.-stadion bond D.V.S. den strijd aan tegen D.V.V. Bij het begin ontwikkelt zich een slap spelletje aan beide kanten. Het is echter D.V.S.dat het eerst met meer vuur gaat spelen.. Aanval op aanval wordt on dernomen. en doordat de vleugelspelers ge regeld aan Let werk worden gezet, kan succes niet uitblijven. Bij één dezer aan vallen is het Philippo, die een afgemeten voorzet van den linksbuiten benut. 01. Dat geeft D.V.S. moed, en het is Tuin die op zijn eentje den stand op 02 brengt. Dat is D.V.V. te erg en zij gaat ook uit een ander vaatje tappen maar verder dan de D.V.S.-achternoede weet zij het niet te brengen. Toch is het in deze periode, dat haar midvoor handig gebruik maakt van een misverstand in de D.V S.-achterhoede. 1—2. Dan komt D.V.S. weer opzetten en het is weer Philippo, die den stand op 13 brengt. Hierna breekt de rust aan. Na de denkbeeldige thee is D.V.S. van meening, dat er al gewonnen is. en allen trappen maar lukraak. D.V.V. maakt han dig gebruik van deze inzinking en 2 minu ten na de rust is de stand 23. Even later is het de linksbinnen die met een mooi. maar houdbaar schot den stand gelijk maakt. Dit is D.V.S. te machtig en zij gaat weer tot den aanval over.* D.V.S gaat steeds beter spelen en Piket zorgt al gauw dat de stand op 34 komt. Aanval op aan val wordt ondernomen, en in deze periode krijgt D.V.S. een ontelbaar aantal corners te nemen. Het is Langezaal, die uit ien dezer corners den stand op 35 brengt, met een schitterenden kopbal. Onder een ware belegering op het D.V.V.-doel komt het einde. Scheidsrechter J. Neuteboom floot dezen wedstrijd zeer goed. R.C.L.—DE OOIEVAARS 2—1. Onvlee schoot hard in, de bal werd on voldoende weggewerkt en Kantebeen scoorde langs tal van beenen onhoud baar. Met U.V.S. sterk in den aanval kwam het einde. De leiding van scheidsrechter Collawas beslist te slap, vooral na rust. D.O.S.—ALPHEN 1—3. Alphen weet haar leidende plaats te behouden. Alphen deed in Utrecht ongetwijfeld verdienstelijk werk, door D.O.S. te klop pen. Het heeft zich hierdoor op de boven ste plaats weten te handhaven en heeft haar weg naar het kampioenschap ge stadig voortgezet. Het zal echter desniet temin voor de Rijnbewoners zaak zijn op den ingeslagen weg voort te gaan, daar haar grootste concurrente Utrecht Ams- vorde een nederlaag toe wist te brengen waardoor deze slechts een punt blijft achterstaan. De gastheeren zijn volledig doch Alphen stelt zich op met niet minder dan 3 in vallers t.w voor linksbuiten, linksbinnen en midhalf. Daar de scheidsrechter zich heeft verlaat wordt eerst te kwart over twee met den strijd een aanvang ge maakt. Alphen trapt af. Aan beide zijden wordt vanaf den aanvang een prachtig epen spel vertoond. De eerste aanval ont staat op het Alphen-doel waarbij van Leeuwen een niet gemakkelijk schot te verwerken krijgt wat hem echter goed af gaat. Als Alphen dan in het offensief komt ontstaat een aanhoudende bedrei ging voor de gastheeren. De voorhoede, kranig gesteund door de middenlinie, doet goed werk en geeft den rechterwing der tegenpartij handen vol werk. Niettegen staande weet toch D.O.S. het eerst de lei ding te nemen wanneer de midvoor uit een voorzet van linksbuiten fraai inkopt 1—0. Niet ontmoedigd pakt Alphen fel aan. Het is dan ook te voorzien dat de ge lijkmaker in de lucht hangt. Uit een goede voorzet van Binnenkamp is het Tuinen- burg, die van de gelegenheid terstond ge bruik maakt en met een prachtig schot het leder in 't Utrechtsche doel laat ver dwijnen 11. Hoewel verschillende we derzij dsche aanvallen worden onderno men komt de rust met dezen stand. Na de rust weten de bezoekers ook ge- ruimen tijd sterker te zijn. Voorloopig weet echter de D OB. achterhoede de tal rijke aanvallen te bezweren. Op den duur blijkt echter deze druk voor de gasthee ren te groot. Een keihard schot van Tui- nenburg is niet te houden en verdwijnt in den uitersten benedenhoek 12. De thuisclub, die zich echter zoo niet gewon nen wil geven, pakt fel aan, doch de halflinie van Alphen en vooral de speler van der Louw verricht keurig werk. De achterhoede van D.O.S. weet echter voorloopig het gevaar te keeren. Een ge vaarlijk schot van D.O.S. gaat naast waarop Alphen het spel weer in handen neemt. Bij een aanval van Alphen ont staat een corner. Deze genomen door Bin nenkamp wordt door den D.O.S.-keeper recht omhoog weggestompt om daarna via keepers handen in eigen doel te ver dwijnen 13. De gastheeren reclameeren heftig over dit doelpunt, doch de scheids rechter wijst onverbiddellijk naar het midden. De gastheeren voldoen hieraan doch passen dan een minder fraai en dik wijls unfair spel toe, met menige vrije trap tot gevolg, nltusschen begint de tijd op te schieten en na dat de arbiter nog enkele voor velen niet te volgen beslis singen had genomen komt het einde met een zeker verdiende overwinning voor Alphen. Behoudens de laatste minuten leidde de scheidsrechter overigens correct WAT ER ZONDAG GESPEELD WORDT. Voor aanstaanden Zondag zijn vastge steld: AlphenZ.N. C., HillegomSwift, Bodegraven G.S.V.. Scheve^ -n*pn TT TT Lugdunvm Hi liner,L.F.C. Al**hi- R.V.C A.S.C. ZAvart tl uw Lei che Boys, i/o- gel R.C.L., D.V.S.—B.T.C., U.V.S. II— Delft II, A.S.C. II—A.D.O. Ill, Alphia II— Zeist II, D.O.S. II—Alphen II. In een zeer onaangenamen wedstrijd, die vooral na rust ontaardde in een gooi- en smijtpartij, waarbij op onverantwoordelijke wijze met de lichamen der Leidsche spe lers omgesprongen werd. hebben de Ra- cingmenschen de Haagsche kampioenscan- didaten een kleine nederlaag toegebracht, hetwelk wat de spelverhouding betreft, meer was dan R.C.L. verdiende. Dadelijk na den aftrap zijn de Ooievaars in de meerderheid, maar keeper Kruit is uitstekend op dreef en eenige zeer harde schoten kunnen geen genade vinden in zijn oogen. De Racing-aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot, en als na een kwartier spelen van Weizen snel doorgeeft naar Mooten, rent deze op het Haagsche doel af. Een harde schuiver volgt, de Ooievaars- keeper laat den bal glippen en R.C.L. heeft de leiding. Kort daarop speelt de Haagsche linksback ver naast doel op zijn keeper terug. Mooten heeft de situatie snel over zien, hij bemachtigt het leder en langs den uitgeloopen keeper verdwijnt de bal in den uitersten hoek. De Ooievaars vallen vurig aan, en met succes, want kort voor half time schiet hun rechtsbinnen op fraaie wijze onhoudbaar in. Wij weten niet wat de Hagenaars in de kleedkamer afgesproken hebben, maar uit sportiviteits-oogpunt is het in ieder geval weinig goeds geweest. De heeren gaan op meer dan ergerlijke wijze het spel forcee- ren. Keeper Kruit, het groote struikelblok voor de Haagsche voorhoede, krijgt een trap tegen de borst en wordt van het veld gedragen, v. d. Wilk neemt zijn plaats in en moet al dadelijk handelend optreden. Intusschen heeft ook dt Haas, Racing's linksback, een minder aangename herinne ring aan het spel der Ooievaars opgeloo- pen. Hij kan niet verder spelen en wordt door Burggraaf vervangen, waarna v. Wei zen back gaat spelen. Maar thans, veront- i waardigd door het ruwe spel der Hage- naars, spelen de Racingmenschen om te winnen. Enthousiast en eerlijk bieden zij de onstuimige aanvallen der Ooievaars het hoofd. Robbe-s, de kleine midhalf der zwart-witten, zit overal. Hij wordt heen en weer gegooid en gesmeten, doch geeft het niet op, terwijl ook Mooten, die zich in de halflinie heeft teruggetrokken, zijn voor hoede goed steunt. Dan verkondigt de Haagsche grensrechter dat er nog drie mi nuten te spelen is. Op wilde wijze werpen de Hagenaars zich thans op de Leidsche achterhoede, die echter van geen wijken weet. v. d. Wilk. die zijn gebruikelijke dosis geluk meegebracht blijkt te hebben, laat zich niet meer passeeren. In de laatste mi nuut van den wedstrijd valt v. Weizen als derde slachtoffer der Hagenaars. Aan de knie gewond wordt ook hij van het veld gedragen. Dadelijk daarop fluit de scheids rechter. die de spelregels volkomen be- heerschte, doch tegen het levensgevaarlijke spel van de luidruchtige Hagenaars onvol doende optrad, het einde van dezen wed strijd, waarbij vrijwel iedere Racingspeler blessures opgeloopep had. DELFT II—A. S. C, II 3—1 Voor de rust speelde A.S.C. een vrij be hoorlijke partij. Na de rust was het hope loos mis. Van overwicht van Delft was voor halftime geen sprake. Reeds kort na. den aanvang kreeg Delft een penalty toegewe zen, die niet benut werd. Even daarna doel puntte Delft toen de rechtsbinnen profi teerde van het vallen van een der achter spelers van A. S. C. De strijd ging gelijk op en aan beide kanten werden eenige kan sen gemist. De halflinie van A.S.C. was, wat betreft spil en rechtshalf niet al te best; eerstgenoemde speelde echter op een voor hem vreemde plaats. Het gevaar kwam bij Delft vooral van den linkerwing, die door den rechtshalf niet voldoende bewaakt werd. Kort voor rust scoorde dan ook de linksbinnen van Delft de tweede goal. In de tweede helft was A.S.C. er totaal uit. Het verband was absoluut weg en de ach terhoede van A. S. C. had de handen vol, speciaal waar de middenvoor van Delft zeer beweeklijk was en over een behoorlijk schot beschikte. Ondanks het overwicht van Delft kreeg de A. S. C.-voorhoede toch nog eenige goede kansen, die echter ver knoeid werden door treuzelen. Op den linkshalf na, die behoorlijk speelde, was de halflinie van A. S. C. meestal zoek. Bij een der aanvallen van Delft scoort de rechtsbinnen de derde goal met een mooie kopbal. Vlak voor het einde kreeg A. S. C. een penalty toegewezen, die benut werd. Het einde van dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd, kwam dus met een overwinning van 31 voor. Delft. De scheidsrechter was matig; hij meende het spel te kunnen leiden van het midden van de zijlijn, welke plaats hij gedurende den geheelen wedstrijd niet verliet. Folo Bleuzé. Het Bodegraven-elftal, dat, met meerdere invallers spelende, verloor tegen A. S. C. gisteren met 6—4 ALPHEN II—VRIENDENSCHAAR III 6—1. Op het weliswaar gladde, maar wel be speelbare terrein wisten de Alphenreserves de Culemborgers een fiksche nederlaag toe te brengen. Alphen bleek zeer goed op dreef. De midvoor Ras nam drie doelpun ten voor zijn rekening, doch faalde later nogal eens met zijn schot, waartoe het gladde veld wel het zijne bijdroeg. De achterhoede der thuisclub speelde een schitterende partij. Het was onder deze omstandigheden evenwel een zware strijd, die alleszins verdiend door Alphen werd gewonnen. Onder leiding van scheidsrechter Zwa- neveld wordt afgetrapt. Alphen komt al spoedig in den aanval; de achterhoede van Vriendenschaar krijgt daarbij de handen vol werk, doch weet voorloopig doelpunten te voorkomen. Na een kwartier moet de Vriendenschaar-doelman voor een schot van Ras evenwel zwichten, 10. De thuis club blijft aanvallen en weer is het Ras, die uit een voorzet van rechts den voor sprong voor Alphen vergroot. De bezoekers probeeren daarna aan de overzijde hun geluk, waarbij een Alphen-back de goed heid heeft den bal in eigen doel te trap pen, 21. De vreugde blijkt van korten duur. Direct daarop maakt de midvoor van Alphen er 3—1 van en uit een corner scoort Windhorst het vierde doelpunt, waarna de rust komt. Na de rust ontspint zich een zeer vlugge strijd, waarbij de bezoekers nog al eens in den aanval komen. Succes komt evenwel juist aan de overzijde, wanneer de mid voor der thuisclub weer het net weet te vinden. Vriendenschaar geeft zich nog niet eeheel gewonnen, maa^ Mulder maakt spoedig aan alle onzekerheid een einde en scoort keurig No. 6. 61. Spoedig breekt hierna het einde aan. R.V.C. n—U.V.S. II 1—2. Hoewel het krachtsverschil in het veld gering was, heeft U.V.S. door beter spel verdiend van de Hagenaars gewonnen. Reeds in de eerste minuten ontsnapte het R.V.C.-doel al enkele malen aan een doorboring toen de geheele U.V.S.-voor- hoede bij een voorzet van Onvlee ver zuimde het leer tusschen de palen te werken. Beter verging het R.V.C., want toen v. Es onnoodig corner trapte, plaatste de rechtsbuiten fraai voor 't doel en de linksbinnen kopte onberispelijk in, 1—0. Weinig had het gescheeld of U.V.S. had een grooten achterstand geboekt, toen de Hagenaars wegens hands een strafschop kregen toegewezen, welke Akerboom ech- I ter op magnifieke wijze onschadelijk maakte. Na goed aangeven kwam de bal een volgend moment bij de Lange die goed voorzette, waarna Kantebeen het leeront- I ving en de Haagsche doelman geen kans gaf. Met beide partijen om beurten in den aanval kwam de rust met 11. Na de thee was U.V.S. door technisch beter apel gevaarlijker, doch de R.V.C.- verdediging wist door forsch, soms te forsch spel, de aanvallen bijna steeds te onderbreken De weinige R.V.C.-aanvallen droegen wel een verrassend karakter, maar Aker boom wist met de enkele van ver afge zonden kogels wel raad. Tegen het einde kwamen de blauw- witten flink opzetten en toen van Deur- sen het spel keurig op rechts opende kwam uit de hierop volgende voorzet van de Lange het door U.V.S. zoo begeerde doelpunt. UTRECHT II—ALFHIA II 6—6. Van den aftrap af ontwikkelt zich een vlugge strijd met Alphia iets sterker. Het duurt niet lang of Poth neemt de leiding voor de bezoekers 01, spoedig gevolgd door den 2den goal van Koopmans, 02. Utrecht Iaat zich dit zoo maar niet welge vallen en weet eveneens spoedig twee doelpunten te maken, 22. Nu is het weer de beurt van de Oranjebaadjes, die No. 3 en 4 in het Utrechtsche doel door Bout hoorn laten verdwijnen. 24. Ook dj gastheeren hebben weer succes, 3—4. Vcor de rust laat Alphia dan nog eenmaal hes net van de gastheeren trillen, 35. Na de thee is aanvankelijk ook Alphia weer sterker en Van Esmond scoort wel dra No. 6 voor de bezoekers, 36. De be zoekers voelen zich blijkbaar veilig met een 63 voorsprong, doch dit komt hen duur te staan. Radstock moet spoedig 2- keer kort achtereen het leder uit het net visschen, 56. Hierdoor wakker gescnud. pakt Alphia beter aan en het Utrechtsche doel beleeft menig angstig oogenblik. Het doorstaat echter den druk en uit 'n door braak maakt Utrecht gelijl6—6. De Al- phiamannen blijven aanvallen en Koop- mans schiet tegen de lat, waarna Hogenes inschiet. De scheidsrechter geeft echter buitenspel. Met ongewijzigden stand komt dan het einde. LUGDUNUM II—U. V. S. III 1—4. Tot de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op. Van Dort opende de score (01) doch Claus maakte nog voor de rust gelijk. (11). Na de thee kwam al gauw 't betere combinatiespel der blauw witten naar vo ren. en Wondergem bracht den stand op 13. Lugdunum werkte hard doch het luk te niet. Integendeel v. Dort maakte met een fraaien kopbal het vierde U.V.S.-doel- punt. Einde 41 voor U.V.S., hetgeen ver diend, doch geflatteerd is. Scheidsrechter Teske leidde verdienstelijk. L.D.O. n—L.D.W.S. IU 0—8. Vanaf den aftrap neemt L.D.W.S. het spel in handen en binnen een kwartier heeft Starre den keeper van L.D.O. 3 maal tevergeefs in het zand laten grab belen. Na 20 minuten maakt van Kope ren uit een penalty er 40 van. Voor de rust maakt Loeff er 50 van. Na de thee speelt D.W.S. stug door en Starre maakt met 3 mooie doelpunten den stand op 80. De scheidsrechter kweet zich goed van zijn taak. D.S.O. I—L.D.W.S. I 0—6. De thuisclub wint den toss en verkiest tegen wind in te spelen. Vijf minuten na het begin neemt S.D.W.S. de leiding uit een door den linksbuiten genomen vrije trap. D.S.O. is niet ontmoedigd en komt I stevig opzetten. D.W.S. wordt geheel in- I gesloten, maar keeper Born is geweldig op dreef en de onmogelijkste ballen ran- 1 selt hij eruit. Toch kan hij niet verhin deren dat D.S.O. gelijk maakt maar de scheidsrechter had net te voren voor bui- I tenspel gefloten. Tot de rust is D.S.O. sterker maar na de thee komt D.W.S. ge- weldig opzetten. Als de keeper van D.S.O. den bal slecht vangt is de linksbinnen er als de kippen bij en maakt er 20 van. D.S.O. is ontmoedigd en laat kalm toe I dat van der Weijden er 30 van maakt, j Dan gaat het spel gelijk op doch de voor hoede is schotloos. Na 25 minuten maakt van der Weijden er met een listig schot I 40 van en direct daarop maakt hij on houdbaar 50. Even voor 't einde maakt Starre er met een ver schot 60 van. D.S.O. probeert nog de eer te redden, maar verder dan de backs brengt zij het niet. Zij toonden zich prettige verliezers, i Scheidsrechter Kruit leidde den vlug gen wedstrijd uiterst correct. U. V. s. VI—SPORTMAN II 3—1. Deze slecht gespeelde wedstrijd werd door U.V.S. gewonnen. U.V.S. heeft wind mede en verdedigt het minst slijkerige doel, doch Sportman maakt toch het eerste doelpunt 10. Na een half uur maakt U. V. S. gelijk uit een penalty. De tweede helft was de kamp vrij on aangenaam. U. V. S. won met 3—1. UITSLAGEN HILLEGOMSCHE CLUBS. Zeemeeuwen 3Hillegom n 51. Hillegom Jun.De Ceo Jun. 22. Hillinen IV—Kenau II 32. ITALIË—HONGARIJE 3—2. Om den Europabeker. Ten aanschouwe van 40.000 toeschou wers werd te Turijn op een bevroren en gladden grond de wedstrijd ItaliëHon garije gespeeld onder leiding van Mercet (Zwitserland). Voor de rust was het Italiaansche elftal sterker; na de rust her stelde zich het Hong. elftal prachtig en was dit zeer goed op dreef. De achterspelers Dud&s en Kocsis heb ben toen prachtig werk geleverd. In de middenlinie was Borsani voor de rust de beste, terwijl na de pauze de jonge mid half Sarosi en linkshalf Lazar zeer goed waren. In de voorhoede was de linksbuiten Hires den heelen wedstrijd door de beste man. Na hem volgden in een adem Kal- marAvar, die vooral goed speelden, toen ze van plaats verwisseld hebben. Takacs II was zeer bang en heeft zich nooit in den strijd durven gooien. De linksbuiten Titkos heeft te weinig ballen ontvangen, maar was overigens zwakjes op .de voor hem vreemde plaats. Keeper Ujvary heeft door gaans goed werk geleverd. Bij Italië was de voorhoede het beste deel van het elftal waarbij vooral de links buiten Orsi geschitterd heeft. Hij vormde met Ferrari een zeer gevaarlijken vleugel. De middenlinie en achtertrio heeft goed voldaan, zonder uit te blinken. De beiden aanvoerders Rossetta en Hires hebben op het middenterrein voor den toss elkaar omgearmd en gekust, waarop de toeschouwers reageerden. De stand om den Europabeker is: Oostenrijk 5 Italië 4 Hongarije 5 Tsjecho Slowakije 4 Zwitserland 4 13—6 8—6 13—10 13—10 7—22 Mm. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de eerste klasse: ArsenalHuddersfield 11; Birming hamWest Ham United 41; Blackburn RoversLeicester City 60; Blackpool Newcastle United 31; Derby County Grimsby Town 3—3; EvertonMiddles brough 51; Manchester City—Bolton Wanderers 21PortsmouthLiverpool 20; Sheffield UnitedAston Villa 54; SunderlandSheffield Wednesday 31; West Bromwich AlbionChelsea 4—0. En in de tweede klasse: BarnsleyChesterfield 31; Bradford Manchester United 43; Bristol City Southampton 01; Bury—Charlton Ath letic 60; Leeds UnitedTotenham Hots pur 10; MillwallBradford 30; Notts County—Burnley 50; Oldham Athletic— Stoke City 13; Plymouth ArgylePreston North End 21; Port ValeWolverhamp ton Wanderers 1—7; Swansea Town—Not tingham Forest 41. KORFBAL. NEDEREANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen. West I Noord: Olympia—D.D.V. 2—3- Swift—D.T.V. 5—4; W.kw.—Hercules 4—2: D.V.D.K. Zaandijk 03. West I Zuid: O. EibernestVitesse 3—0. Oost I A: RapiditasHellas 2—1; Be QuickEkca 22; O. O.Overschotje 7-2. Oost I B: R'bleekO. Clubje 4—0; Wit BlauwD. O. S. 09. West II A: K.V.D.—Volharding 2—2' D. T. V. 2—Bilthoven 5—5. West II B: K. Zaandijk 2Z.K.V. 3—4- W. kw. 2Eendracht 16. West II C: O.S.C.R.—'t Zuiden 2 1-0; Deetos 2die Haghe 02. West II D: Regenboog—Gymnasiasten 42 A.L.O.Spangen 20. West III G: EmmaFluks 2 03. Overzicht. De terreinen van Fluks en Het Zuiden bleken gisteren onbespeelbaar, doch el ders werden alle aangekondigde wedstrij den gespeeld. Koog Zaandijk blijft zich aan de spits der Noord-Hollandsche afdeeling hand haven. De Zaansche club bevocht een mooie overwinning in Amsterdam en heeft nu alleen van Westerkwartier nog eenige concurrentie te duchten. Dl T. V. ontwikkelt aanmerkelijk min der kracht dan het vorige seizoen; nu trok de kampioensclub aan het kortste eind tegenover Swift. Olympia is op de voorlaatste plaats blijven staan. Maar de Bussumers zullen in Januari weer den steun van hun aan voerder Hendrlksen hebben en dan zullen zij den voorsprong van 3 punten op no. laatst Hercules wel weten te be waren. Vitesse heeft in Den Haag vrijwel steeds beter gespeeld en zuiverder gecombineerd dan Ons Eibernest maar met dat al toch kans gezien den wedstrijd te verliezen. Vitesse's aanval schoot slecht of ongeluk kig en vond tegenover zich een verdedi ging die haar mannetje stond, al ging dat af en toe rijkelijk en stevig. In het veld had Vitesse een overwicht. Dat had zij reeds in de eerste twintig minuten en dat werd nog aanmerkelijker grooter toen na dat tijdsverloop een der Haagsche mid denspelers, die al te bewust tegen den scheidsrechter deed, van het veld werd gezonden. Vitesse's verdediging had meest al wel, een enkele maal geen vat op den Haagschen aanval Dat veroorzaakte twee maal een doelpunt en daarmede werd de Haagsche overwinning een feit. Met zeven punten is Vitesse misschien wél, misschien ook niet in veiligheid. Zij zou voor alle securiteit goed doen a.s. Zon dag tegen Deetos een gelijk spel te be vechten. In het Oosten is reeds een kampioen bekend: Onder Ons is met tien gewonnen wedstrijden definitief op de eerste plaats gekomen! o O. EIBERNEST—VITESSE 3—0. Hoewel Vitesse tegen den sterken wind in speelt, onderneemt zij de eerste ge vaarlijke aanvallen. De Jong brengt het bijna tot een doelpunt en even later schiet Gongrrijp op den korf. De Haagsche ver dediging overleeft echter dit offensief. Mulder c.s. belagen eenige keeren het Vitesse-doel maar Ter Poorten en mej.En- sink weten het gevaar te keeren. Het mid denvak der thuisclub stelt zich herhaalde lijk verkeerd op en raakt den bal kwijt aan de Leidenaars. Vitesse kan talrijke aanvallen ondernemen en wordt nog be duidend sterker wanneer de heer Koste- ring een onbeleefde Hagenaar naar de kleedkamer verwijst. Even voor dit inci dent had Hedeman met een goed schot Eibernest de leiding gegeven (10.) Tot de rust blijft de stand ongewijzigd. In de tweede helft komt Vitesse zoo wel door numeriek overwicht als door den steun van den wind nog krachtiger naar voren dan in de eerste helft. Haar aanval weet echter geen enkele kans in een doel punt om te zetten. Ook een strafworp wordt gemist. Na veertig minuten maakt Hedeman, bij een der weinige Haagsche aanvallen 20 en kort voor het einde brengt Koster de stand op 3—0, waarmede de wedstrijd eindigt. PAARDENSPORT. DE A.N.W.B.-RONDRIT. Te Amsterdam zijn Zaterdag de prijzen uitgereikt van den A.N.W.B.-rondrit. Een kleine beker is daarbij toegekend aan den res.-luit. O. W. S. Josephus Jitta, te Leiden. SCHIETEN. LEIDSCHE SCHIETBOND. Maandagavond 21 dezer wordt te half* acht in De Harmonie de oprichtingsver gadering gehouden van den Leidscnen Schietbond, waartoe schietvereenigin£en uit Leiden en omgeving zullen toetreden.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12