I» UW EIGEN BElllfi! UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. RADIO-PROGRAMMA. RECLAME. Indien U bij uw sigaretten geen Batco-, de wereld-coupons, krijgt, vraagt dan uw winkelier om inlichtingen. HILLEGOM. De werkloo:sheid. Bij de arbeidsbemiddeling stonden in geschreven 2 schippers, 23 bouwvakarbeiders 3 metaalbewerkers, 1 mandenmaker, 1 vloei legger, 299 land- en tuinbouwarbei- ders, 6 fabrieksarbeiders, 1 meubelmaker, 1 wmkelDediende, 1 etaleun, 1 bakker, totaal 352 werkzoekenden. Dcor „Dorcas' zullen Donderdag kle dingstukken uitgedeeld worden. Deze wor den 's middags voor belangstellenden ter bezichtiging gesteld. O LISSE. Loop der bevolking. GevestigdMei. E. M. T. Rubbens, van Hillegom, Heereweg 275; Mej. L. G. r. Uden, van 's Gravenhage, Heereweg 441c; J. Hofman, van Nunspeet, Heereweg 140: Mej C. J. Bakker, van Haarlem, Heereweg 203; Mej. A. M. Bus, van Hazerswoude, Heereweg 380; Mej. M. de Graaf, van Zegwaart, Heereweg 353; Mej. M. v. Rijn, van Voorhout, Heereweg 429; Mej. J. M. Hortsmanshof, van Maastricht, Heereweg 441c; E. Ziens en gezin, van Sassenheim, Wagendwarsstraat 44; M. v. d. Reep, van Anna Paulowna, Julianastraat 93; H. Th. G. Brack en gezin, van Bodegraven, Kanaal straat 142, R. P. Heesterbeek, van Zand- voort, Heereweg 230; J. H. Halm en gezin, van Utrecht, Grachtweg 22: Mej. H Kool man, van Sassenheim, Heereweg 90. Vertrokken: H. v. d. Haar, naar Boxtel; Mej. A. W. Verbakei, naar Valkenswaard; J. A. v. Haaster, naar Haarlemmermeer; Mej. M. J. Bredl, naar Leiden. BLOEMBOLLENCULTUUR. Contra Centraal Bloemb.-Comité. In eenstemmige opdracht van de laatst gehouden vergadering van Bloembollen- cultuui afd. Lisse heelt het bestuur zich met het volgende schrijven tot de Zuster- afdeel.ngen gewend. Als punt 10 verschijnt op de beschrijvings brief van de Algemeene Vergadering de motie,voorgesteld door de afd Lisse, waar aan een prae-advies van het Hoofdbestuur gehecht is. Het komt de afd. Lisse voor, dól het Hoofdbestuur deze kwestie zeer naïef behandeld: „Een film die uitsluitend voor onpersoonlijks reclame bedoeld is, kan verkocht worden aan particuliere firm; s'Verder moeten deze firma's voor de vertooning van de lilm nog een volgens het Hoofdbestuur vrij kostbaar opparaat aanschaffen, zij moeten zalen huren en nog misschien and;re kosten maken om de film vertoond te krijgen. Alles volgens liet hoofdbestuur om persoonlijke reclame te maken en de dankbaarheid te oogsten voor een gezelligen avond. Het geval ligt evenwel geheel anders: deze onpersoonlijke film wordt n 1 door die firma's gebruikt om reclame te maken voor de verkoop van „hunne" bloembollen; de vertooning van ds film heeft voor hen alleen maar doel om eventueele koopers bijeen ie krijgen; de afdeeling Lisse wenscht geen blaam 'tie werpen op die firma's integendeel, de afd. Lisse kan volkomen begrijpen dat de firma's vrij groote kosten gemaakt hebben om d?zs prachtige reclame voor den verkoop van „hunne" bloembollen te verkrijgen. De afd. Lisse is, evenals het Hoofd bestuur van meening, dat deze film zooveel mogelijk vertoond moet worden maar niet oj "ze manier die volmaakt in strijd is met onpersoonlijke reclame, het Centraal Bloembollen Comité moet zelf de schijn trachten te vermijden door één of andere daad particuliere belangen te bevoordeelen. Het komt de afd. Lisse voor, dat indien het moeite kost om de film vertoond te krijgen, het C.B.C. zich eventueel geldelijke offers zal moeten getroosten om de film door niet belanghebbenden te doen ver- toonen. Wat de bemerking van het Hoofdbestuur aangaat, dat het „Weekbl. voor Bloembollen cultuur" van 17 Maart 1.1. niets vermeld over de wijze van vertoonen in het binnen- en buitenland door vereenigingen of par- cuhere personen, geeft dit nog niet het recht om van onpersoonlijke reclame af te wijken. De bestrijding voor het" prae-advies is een slag in de lucht en laat trouwens voor ieder controleerbare waarheid van onze beweging onaangetast. Gaarne had de afd. Lisse de motie in- getrokken, indien het Hoofdbestuur ook maar eenigszlns het standpunt van de af deeling had willen billijken, doch na dit prae-advies is intrekking onmogelijk. De algemeene vergadering zal er dus nog slechts over hebben te oordeelen of ons standpunt en het principe van onze motie onjuist is, zooais het Hoofdbestuur meent. Zoude de vergadering op grond van het prae-advies van liet H.B deze motie ver werpen, zoo zijn wij niet gerust op de gevolgen met name wat b-treft de con clusies die het C.B.C. en ook de tot con tributie aan het z.g. twee-cent-per-roe-fon.fs verplichte personen uit zoodanig besluit zouden trekken. o SASSENHEIM. Knapenvereeniging. Bij de laatstgehouden bestuursverkiezing zijn ir, het bestuur gekozen van de Kna- nenvergadering „De Jonge Samuel", W, Barnhoorn, secretaris, C. Wilbrink, penning meester. K. Wiepkema, blbl.K. Aangccn- burg, alg. adj. Collecte Zangschool. Voor de Zondagschool van de Ned. Herv. Kerk is voor de viering van liet a.s Kerts- feest een bedrag ingezameld van f. 227.35. Dit bedrag zal hoofdzakelijk besteed worden veer dc üitdeeling van Bijbels en boekjes. Kersttentoonstelling in „Bloemlust." Donderdag 24 Dec. zal in Bloemlust de Kersttentoonstelling van gebroeide bolge wassen worden geopend. Op den hoek Charbonlaan-Westerstraat is een lantaarn aangereden door een auto. De chauffeur is bekend en zal de schade moeten vergoeden. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Interpellatie inzake een interview afgewezen - Het verstrekken van steun door middel van bonnen - Het Water leidingbedrijf - Noodlijdende kleinere kweekers. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: bur gemeester G. Bulten. Secretaris: W. van Elk. Afwezig de leden Van der Laan en Spierenburg. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen worden na een opmerking van den heer Van Reisen onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. - Allereerst maakt de voorzitter bekend, dat er een door de leden Van der Voet en Spierenburg geteekend verzoek is inge komen, waarin den Raad toestemming wordt verzocht tot het houden van een interpellatie over den inhoud van een door den burgemeester aan een reporter r an het „Leidsch Dagblad" toegestaan interview, waarin de toestand van de ge meente wordt behandeld. B. en W. advi- seeren afwijzend op dit verzoek te be schikken, daar het verkondigen van privé inzichten buiten den Raad niet in den Raad behoeft verantwoord te worden, Ter versteviging van dit argument haalt de voorzitter enkele wetsartikelen aan. De heer Van der Voet was het met deze opvatting niet eens. Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat zeer belangrijke kwesties in de rondvraag worden ter sprake gebracht en behandeld, zonder dat men er behoor lijk op voorbereid is. Door het aanvragen van deze interpellatie hebben de onder teekenaren den burgemeester in de ge legenheid gesteld zich daarop voor te be reiden. Het komt dus neer op een beleefd heid tegenover den burgemeester, want evengoed hadden de vragen bij de rond vraag kunnen worden gesteld. Er zijn door den burgemeester onjuiste inlichtingen verstrekt over de positie van de gemeente, en het eenige doel van de aangevraagde interpellatie is de zaken in een juister licht te stellen. Te voren hadden de on derteekenaars reeds middels een ingezon den stuk in het „Leidsch Dagblad" ge poogd een juiste voorstelling van zaken te geven, doch dit blad had geweigerd dit stuk op te nemen. Er restte dus niet an ders dan een interpellatie. Spr. adviseerde ter wille van de waarheid de interpellatie wel toe te staan. Daarop bracht de voorzitter het afwij zend advies van B. en VV. in stemming; aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren v. d Hulst, Van der Geer, Witteman, Vester. Nijssen en De Groot; tegen stemden de heeren v. Rei sen, Van der Voet en Jansze. Hiermede was de interpellatie dus van de baan. Aan de orde was voorts een verzoek van A. L.Estrade om ook in aanmerking te mogen komen voor locdgieterswerkzaam- heden bij het waterbedrijf B. en W. prae- adviseeren hierop deze werkzaamheden telkens voor een jaar aan één der drie gegadigden te gunnen. Na enkele opmer kingen van den heer Van der Voet wordt dienovereenkomstig besloten. Het .volgende punt bracht een schrijven van Ged. Staten ovér de beheersverorde- ning op het waterbedrijf. B. en W. advi- seeren hierover nader met Ged. Staten van gedachten te wisselen, waarmede de raad zich, na enkele opmerkingen van den heer Spierenburg, die inmiddels ter vergadering was gekomen, vereentgde. Vervolgens kwam in behandeling een adres van „De Hanze" en van de werk nemers-organisaties over het verstrekken van steun door middel van bonnen. B. en W. adviseeren het verzoek van de Hanze in te willigen en event steun dus door middel van bonnen uit te betalen. De heer Van der Voet wraakt allereerst liet eigenmachtig optreden van B, en W„ die vóórdat een zoodanig besluit door den Raad werd genomen op eigen initiatief tot het uitgeven van bonnen overgingen, al werd hier het karakter proefneming aan verbonden Hierdoor en ook door het feit, dat de zienswijze van de werknemers organisaties, die gezamenlijk 250 leden vertegenwoordigen, wordt genegeerd ten bate van een organisatie, die 30 leden van B. en W. eerstgenoemde organisaties als kwajongens, wat nog verergerd werd door de .omstandigheid, dat wethouder Van der Hulst op eigen gelegenheid of na mens B. en W. de werkloozen ging vragen of ze tevreden waren over de bonnen. Hier interrumpeerde de voorzitter den spreker, daar hij er tegen op moest komen dat hier voorgesteld werd alsof B. en W. de werknemersorganisaties op een min derwaardige wijze zou behandelen of be handeld hebben. Dat is in strijd met de bereidheid tot overleg die het college steeds tegenover deze organisaties ge toond heeft. De heer v. d. Voet merkt on, dat hij alleen de houding van B. en W. in de bonnenkwestie becritlseert Z.i behoort de werklooze met zijn inkomen te kunnen woekeren en het te besteden op de meest voordeelige wijze, en die mogelijkheid wordt niet gewaarborgd bi] dit bonnen stelsel. Verschillende middenstanders, die hun inkomen aan Voorhoutsche ingezete nen verdienen, doen ook wel elders hun inkoopen, als hun dat voordeeliger voor komt. en dat recht eischt hij ook voor de werkloozen op. Het motief, dat steungeld door middel van belasting opgebracht wordt en daarom in de gemeente besteed behoort te worden, acht hij van geen waarde; op die gronden zou men ook ge- meentepersoneel en ambtenaren in bon nen moeten uitbetalen. De heer Snierenburg onderschrijft de meeste bezwaren van den heer Van der Voet, en merkt voorts op, dat z.i, het prac- tische nut voor den middenstand niet vaststaat, indien er bij dc werkloozen ver zet tegen het bonnenstelsel ls. Men moet dan m aanmerking nemen, dat de onder steunde, indien hij ook bij de werkver schaffing wordt te werk gesteld, ongeveer één derde gedeelte van zijn inkomen in bonnen krijgt, en dus altijd nog de ge legenheid heeft om twee-derden buiten de gemeente te besteden waardoor dit bon nenstelsel dus weieens op een nadeel voor den middenstand kon uitdraaien. De heer Van Reisen vestigt er de aan dacht op dat het adres van de vakorgani saties ingekomen is voordat de bonnenre geling ingesteld werd door B. en W. en nu zou hij het op prijs stellen om nadat dit stelsel eenigen tijd gewerkt heeft, nu nogmaals de meening van deze organisa ties te hooren. Overigens acht hij het ook niet juist dat een adres van 250 personen zonder meer wordt ter zijde gelegd en hecht ook niet alle waarde aan de uit spraak van eenige werkloozen tegenover wethouder v. d. Hulst, deze menschen spre ken zich makkelijker uit in hun organisa ties. De voorzitter verdedigt allereerst de proefneming met het bonnenstelsel door B. en W. Dit college moest prae-advies uit brengen en kon dit alleen doen als het praetische ervaringen had opgedaan. Dat heeft het nu en zooals in 't prae-advies uitvoerig werd omschreven beveelt het dit systeem gerust aan. Niemand behoeft daar schade van te hebben, en 't geld blijft in de gemeente. Wethouder van der Hulst zegt dat hij de werkloozen op eigen initia tief ondervraagd heeft en dus niet namens B. en W. De heer Van Reisen maakt tenslotte een voorstel van zijn gedachte om de organisa ties te hooren wat door de heeren Van der Voet en Spierenburg wordt onder steund. De voorzitter ontraadt dit voorstel dat hij belachelijk en in strijd met het prestige van den Raad acht. Deze opvat ting wordt door den voorsteller bestreden en de voorzitter brengt nu eerst het voor stel van B. en W. om tot invoering van het bonnenstelsel over te gaan in stemming. Dit- wordt verworpen met 6 tegen 5 stem men. Vóór stemden de heeren Van der Laan, die intusschen ter vergadering ge komen is, v. d. Hulst, v. d. Geer, Nyssen en Vester. Het voorstel van Reissen, door den voorzitter geamendeerd met de voorwaar de: ook de Hanze weer hooren, wordt daarop aangenomen met de stemmen van bovengenoemde 5 heeren tegen. Bij het volgende' agendapunt de voorloo- pige vaststelling der rekening van het wa terbedrijf over 1930, voert de heer Spieren burg het woord, die begint met zijn waar deering uit te spreken voor de keurige wijze waarop het jaarverslag is verzorgd en gaarne een woord van hulde brengt aan den samensteller daarvan. Ten gerieve van de nieuwe raadsleden zou het misschien nuttig zijn geweest indien ook de wor dingsgeschiedenis van het bedrijf daarin was opgenomen: door het ontbreken daar van zal hij nu enkele vragen moeten stel len en opmerkingen maken. Hij heeft ver nomen dat dit werk niet publiek is aan besteed doch onderhands aan de Mabeg is gegund. Het bevreemdt hem dat Ged. Staten daar hun goedkeuring aan gaven, daar in dit geval niet werd aangetoond dat de billijkste prijs werd verkregen. Het heeft voorts zijn aandacht getrokken, dat de stichtingskosten van 2 ton met 40 mille werd overschreden, dat ir. Driessen een honorarium van ruim 10 millie had geno ten. waarvan hij graag weten wilde hoe dit berekend werd, dat er bij de stichtings kosten telkens na een bestekpost vermeld staat een rekening van Mabeg met een totaal van f. 29.000, dat daarnaast nog voorkomt een bedrag van f2376 onder „Gebouwen" met de vermëlding toezicht Mabeg, wat spr. niet kan verklaren, daar Mabeg de uitvoerster was en dus zelf het toezicht op het werk meest betalen. Voorts constateert hij dat er in het jaarverslag ook de oorspronkelijke explotatiebegroo- ting op grond waarvan tot stichting werd besloten, ontbreekt. Uit een vergelijking met de huidige cijfers zou dan kunnen blijken hoe het komt dat het bedrijf nu met zulke verliezen werkt, en dat waar schijnlijk wel gedurende dit geslacht zal moeten blijven doen. Tenslotte critiseert hij de kostprijsberekening van het water en toont aan dJt, ware er een afschrijving van f.5000 per jaar berekend over het jaar 1930 wat toch tot een goede bedrijfsvoering behoort, de kostprijs f. 0.44 p. M3. zou be dragen hebben inplaats v. ongeveer f. 0.29 zooals de berekening in het jaarverslag aangeeft. Daar de meterabonnés f.0.30 en de andere abonnés ongeveer f. 0.36 per M3. betalen is het duidelijk dat het bedrijf met verlies werkt, waar voorloopig geen ingrijpende verandering in gebracht kan worden, daar weliswaar bij een hoogere af zet de kostprijs lager zal worden, doch of die uitbreiding zoodanige afmetingen zal kunnen aannemen dat de kostprijs gedekt kan worden is z.i. aan grooten twijfel on derhevig. De voorzitter antwoordt dat het feit dat Ged. Staten de ondershandsche aanbeste ding goedkeurden aantoont dat de zaak in orde ls. Voorts zegt hij dat het salaris van ir. Driessen bepaald is op datgene wat de organisatie van deze technici voor dat doel voorschrijven. De overschrijding van de raming is te wijten aan de uitbrei ding die het bedruf tijdens de uitvoering onderging. Over de post toezicht Mabeg kon hij op dit moment geen inlichtingen geven, doch zegde den heer Spierenburg op verzoek toe, daarnaar een onderzoek te zullen Instellen. Tusschen de heeren Van der Laan en Spierenburg ontspint zich een debat over de kostprijsberekening waarbij eerstge noemde beweert dat de kostprijs berekend wordt naar het aantal M3. dat aan het pomDstation wordt opgepompt, en dat door spuien etc. een gedeelte verloren gaat wat niet in geld omgezet wordt. Dit geeft de heer Van der Voet aanleiding tot het I advies: veel spuien dan hebben we goed koop water!. Ten slotte wordt de rekening op advies van de commissie voorloopig vastgesteld. Daarna worden de gemeenterekeningen 1929 en 1930 zonder hoofdelijke stemming voorloopig vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt de heer De Bekker Sr. als plaatsvervangend ge meente-ontvanger aangewezen. In bespreking komt een adres van de Coöp. Boerenleenbank ter verkrijging van een garantie van de gemeente voor het verstrekken van credleten aan noodlijden de kleinere kweekers tot een maxlmaalbe- ag van f. 15000. De Bank acht hier een meentebelang aanwezig en stelt zich voor daarvoor in aanmerking komende kweekers een crediet van maximaal f. 700 voor hen die alleen hun bedrijf voeren, en. rfiaximaal f. 1000 voor hen die er een knecht op na houden, te verleenen, uit te betalen met f. 20 resp. f. 30 per week. Als zakelijke zekerheid zal de bloembollen- kraam of een gedeelte daarvan van den betrokken kweeker dienen, voor welk doel 'n ontwerp kraamkoopcontract was bijge voegd. De Bank stelt voor een gedele geerde uit den Raad t-e benoemen, van wiens flat de te verleenen credleten af hankelijk zullen worden gesteld. De voorzitter zegt dat hij door de late indiening niet in staat is geweest deze zaak in een voltallige zitting van het col lege van B. en W. te bespreken, en geeft daarop het woord aan den heer Van der Laan, die de bedoeling uitvoerig uiteen zet. Uit de daarop volgende bespreking bleek dat verschillende leden zich even min door den korten tijd van voorberei ding voldoende in deze materie hadden kunnen inwerken. Nochtans bleek uit de discussies, waaraan ongeveer alle leden deelnemen, dat men algemeen van de nood zakelijkheid van de voorgestelde hulp doordrongen was. Er werd dan ook in be ginsel besloten op de voorgestelde regeling in te gaan en nader overleg met Ged. Sta ten en de Bank te plegen, waarop de zaak opnieuw in den Raad zou komen, en dat zoo spoedig mogelijk, daar onmiddellijk ingrijpen in eenige gevallen noodig is. De Raad besloot een commissie van drie leden uit zijn midden te kiezen die steeds met de Bank overleg zullen plegen en de con tracten nader zullen bestudeeren. Als leden van deze commissie werden aangewezen de voorzitter, de heeren Van Reisen en Spierenburg. Bij de rondvraag opperde de heer Nyssen het idee om afgelegen perceelen van wa terleiding te voorzien met behulp van werk loozen, van welk idee de voorzitter over weging toezegde. Eenige over een vaar- sloot hangende takken leverden volgens den heer Nyssen last op voor de schip pers, ook daaraan zal aandacht gegeven worden. De heer Spierenburg vroeg of de woning van den gemeentewerkman gratis ver warmd en verlicht werd. Wel verwarmd maar niet verlicht antwoordde de voorzit ter. Hoe kan dat als er maar één meter in het gebouw aanwezig is en de garages toch ook verlicht zijn, en de gemeente de rekening betaalt vroeg de heer Spieren burg. De voorzitter beweerde dat er twee meters waren, doch op de pertinente te genspraak van den heer S. zegde hij een onderzoek toe. Vervolgens had de heer Spierenburg den voorzitter tijdens de debatten hooren zeggen dat hij moreel heel fijn voelde, hij vraagt hoe dit te rijmen is met het feit dat de voorzitter de interpellatie over het interview in het Leidsch Dagblad niet wilde toestaan en dus geen gelegenheid wilde geven de zaken recht te zetten. Hij vraagt verlof om daarover nu vragen te stellen, wat de voorzitter niet weigert, doch hij zal er. geen antwoord op geven. De heer Spierenburg constateert dan dat de voorzitter niet bereid is om mede te werken aan de juiste voorlichting van het publiek dat daarop recht heeft, en spreekt zijn afkeuring uit over de hou ding van het Leidsch Dagblad, dat een eigenaardige opvatting blijkt te hebben van zijn taak om het publiek op de juiste wijze voor te lichten, door te weigeren het door hem en den heer van der Voet inge zonden stuk te plaatsen. De voorzitter wil spr. wel in de gele genheid stellen een en ander persoonlijk met hem te bespreken, doch de heer Spie renburg twijfelt aan het nut daarvan daar het publiek dan nog niets wijzer ls. (Eigenaardig dat ingezonden stukken- schrijvers altijd boos worden als een pennevrucht niet opgenomen wordt. Wij waren en blijven van meening, dat op een interview van een burgemeester, waarin dus diens persoonlijke meening naar voren komt, geen ingezonden stuk ken kunnen worden opgenomen. Deden wij dit wel, dan zou, zeer terecht, geen burgemeester er meer voor te vinden zijn, zich te laten interviewen. Red. L. D l De heer Witteman bespreekt het lot van een werklooze die boven de 60 jaar is, geen inkomsten heeft en niet voor steun in aanmerking komt, de man ls dus op de particuliere liefdadigheid aangewezen, en dat acht hij onbillijk. Hij vraagt of daar niets op te vinden is. De voorzitter zegt dat hij sympathiek staat tegenover elk noodlijdende, we zijn echter aan de steunregeling gebonden, en die staat in dit geval geen steun toe. De heer van der Voet illustreert aan de hand van voorbeelden de moeilijkheden waarmede de steuncommlssie te kampen heeft, en zegt dat hij ook geen mogelijk heid ziet om in dit geval hulp te bieden met het oog op de steunregeling. Hierna werd de openbare vergadering te ongeveer 1 uur gesloten en ging de Raad in comité-generaal ter behandeling van schoolgeldreclames. o WARMOND. Plaatselijk Crisiscomité. Naar wij vernemen, bestaat bij B. en W. liet plan een plaatselijk crisis comité in het Jeven te roepen Door den burgemeester zullen tot het zitting nemen daarin, uit- noodigingen worden gezonden aan verschillende ingezetenen van Onderschei-, dene richtingen en organisaties Moge het streven succes hebben 1 ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Petronella, d. van C. M de Groot en A. van Lammeren. De heer D. van Harte heeft zijn benoeming tot Diaken der Creref. Kerk aangenomen. MIJ. NEDERLAND. TABINTA, uitr., 11 Dec. v, Southampton" TABIAN, uitr., 11 Dec. te Bombay. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, 10 Dec. v. Vancouver te Seattle. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA, 12 Dec. v. B. Aires te Amst. JAVA-NEW YORK LIJN. BINNENDIJK, 11 Deo. v. Belawan naar New York. DEl.l, 10 Dec. v. Singapore n. Bataria. KERTOSONO, Java n. New York, pass, 12 Dec. Malta. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TALISSE, thulsr., 12 Dec. te Bremen, ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALCYONE, 12 Deo. v. R'dam te Hamburg. ALUDRA, thuisr., 11 Dec. v. Santos. ROTT. LLOYD. KOTA INTEN, thuisr., 12 Dec. v. Port Said, BANDOENG, 9 Dec. v. R'dam te Glasgow. SlLVER-JAVA-PACIFIC-LIJN. SAPAROEA, 11 Dec. v. Belawan n. Calcutta. HOLLAND—OOST-AZIË LIJN. OUDERKERK, thuisr., 10 Dec. v. Singapore. ZU1DERKERK, thuisr., 10 Dec. v. Yokohama o DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. GELE ZEE, sleepboot, pass. 11 Dec. Gibraltar. KATENDRECHT, Rouaan n. Constanza, pass. 11 Dec. Zea. MACUBA, Curacao n. La Pallice, was 10 Deo 8 u. 35 n.m. 800 mijlen W.Z.W. van Valentia. MAJA, 12 Dec. v. Amst. te Curacao. MEGARA, Curacao n. Lands End, was 10 Dec. 8 u. 35 n.m. 1300 mijlen W.Z.W. var. Valenlia. SE1 ENE,' 10 Dec. v. Bergen n Oslo. JONC-E JOHANNA, 10 Dec. v. Cannes n. Valencia. ROTTERDAM, R'dam n. Baton Rouge, pass. li Dec. Start Point. WOENSDRECHT, Rouaan n. Tuapse, pass. 10 Dec. Havre. DELFSHAVEN, 11 Dec. van Mobile te Bremen. VOOR DINSDAG 15 DECEMBER. Hilversum. 298 M. Uitsluitend AVRO- uitzending 8.0010.00: Gramofoonpl 10.00 Morgenwijding 10.15: Gramo- loonplaten 11.3012.30: Concert. F. J. Boshart (piano), J. v. d. Rosière- van Emmerik (zang), begel.: Egb. Veen 12.30—2.00: Kovacs Lajos en zijn orkest (Bob Scholte-zang). In de pauze causerie door A. Radix 2.30: Gramofoonplaten 3.00: Knipcursus 4.00: Hollandses Composities. To v. d. Sluis (zang) 4.30: Kinderuur 5.30: Gramofoonplaten - 6.00: Gramofoonplaten 6.30: Radio- Volks-Universiteit 7.00: Gramofoonpl. 7.30: Engelsche les 8.00: Gramofoon platen 8.15—9.05: Chr. Oratorium-Ver, „Utrecht" o.l.v. A. v. d. Horst. M. Kloos ibariton), T. Canivez (cello), P. Loewei (fluit), A. v. d. Horst (orgel) 9.05: Om roeporkest o.l.v. N. Treep o.a. Polonaise uit Eugen Onegin, Tschaikowsky 10.00: Vaz Dias 10.15: Vervolg Omroeporkest, o.a. fantasie „La Bohème", Puccini 11.00—12.00: Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. Uitsluitend KRO-uit- zending 8.00—9.15 en 10.0011.30: Gra mofoonplaten 11.30: Godsd. Halfuurtje 12.15—1.45: Concert KRO-Trio 145: Gramofoonplaten 2.00: Vrouwenuurtje 3.00: Naaicursus 3.30: Hoedenmaak- cursus 3.45: Knipcursus 4.15: Gra mofoonplaten 4.30: Paedagogisclie So- natencyclus door L. Wijngaarden, J. Ligte- lijn 5.306.45: KRO-kunstensemble -o.l.v. P. Lustenhouwer 7.10: Causerie over „Kerk en Parochie" 7.45: Verbonds- kwartiertje 8.00: KRO-orl:est o.l.v. J Gerritsen m.m.v. dubbelmannenkwartel „Adama van Scheltema", o.a. fant. „Eugen Onegin", Tschaikowsky ca. 9.30: Vaz Dias. Hierna vervolg concert o.a. Blumen- walzer uit „Casse noisette", suite," Tschai kowsky 11.0012.00: Gramofoonplaten. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20—110 Nationale Kerkdienst voor de Ontwapening 1.20: Leonardo Kemp en zijn orkest 2.252.50: Gramofoonpl. 4.20: Sonate's door N. Philips (viool) en H. Philips (pianoi 4:50: Het Trocadero-orkest o.l.v. A v. Dam 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Bach's Engelsche suites door v. Hely-Hutchinson 7.10: Fanscher Cau serie 7.40: Militair orkestconcert 8.50' Literaire Causerie 9.20—9.35' Berichten 9.40: 2de en 3de acte van „Der Rosen- kavalier" van Strauss. Leiding: J. Bar- birolli 11.00—12.20: Dansmuziek, Henry Hall's Band. Parijs „Radio Paris" 1725 M. 8.05, 12.50 on 1.25: Gramofoonpl. 8.20: „De klokken van Corneville" van Planquette. Langenberg 473 M. 6.25—7.20: 11.20— 11.35 en 11.35—12.10: Gramofoonpl. 12.25 1.50: Middagconcert 4.20—5.20: Con cert o.l.v. Wolf 7.20—7.45: Symphonle D-Dur nr. 86 van Haydn. 7 50: Sympho- nieconcert. Werag-orkest o.l.v. Busch- kötter en Tossy Spiwakowsky (viool o.a. Viool-concert D-Dur, Brahms. Kalundborg 1153 M. 11.20—1.20: Uit hot Palage-Hotel: Strljkconcert 2 20—4 20' concert Radio-orkest 7.20—7.35: Viola- soli door J. Marke 8.35: Noorsche liede ren door T. Rasmussen 9.3510.20: Dvorak-concert o a. 4de Symphonie G-Dur. Leiding: Gröndahl. Hierna van 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 508 M: 12.35 —2.05' Dansmuziek 5.20 en 6.50: Gramofoonpl 8.20Orkest-concert, o.a. Fant -Han' de Flultspefer", Ganne 9.20' Vervol? concert o.a. Fant. „Love Parade" Schert- zinger 338 M: 1.05—2.05: Gramofoonpl- 5.20 en 6.50 dito. 8.20: Orkest en so- llstenconcert o.a. Ouvert. Zlgeunerbaron, Strauss en Ouvert. Maritana, Wallace. Rome 441 M. 8.20: Gevarieerd concert-en comedie-uitzending. Hierna Svmphonie" concert oa. uit „Rheingold". Wagner Zeesen 1635 M. 6.50: Populair concett door de kapel Arkadl Flato 7.35: LezbU 8.20: Berichten 8.30: Vrooliike avono m.m.v. koor en solisten 9.30: Berichten en hierna tot 11.20 Orkestconcert o-1"- Adolf Seeker. 2-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10