Fa. Donderdag 24 Deo. sluiten wij!! Fa. HOLSWILDER KATWIJKERS KATW1JKERS UIT DE OMSTREKEN. TOTALE OPHEFFING NOG 12 DAGEN Overjassen, Regenjassen, Heerencostuums, Bonkers, Jekkers, Pantalons, Werkbroeken enz. alles vèr beneden inkoopwaarde OVER 12 DAGEN FINALE SLUITING ALLES MOET WEG! gestegen en thans 152 bedraagt. De schade aan kassen beliep in het afgeloopen iaar f. 492.05. De totaal inkomsten bedroegen, naar uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, f. 2563.78 en de uit gaven i. 2224.60, zoodat over het afgeloopen vereenigingsjaar een batig saldo van f. 339.18 kon worden geboekt. Besloten werd vervolgens om de gratificatie van den secretaris van f. 50 tot f. 100 te verhoogen. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Bosland, W. v. d. Hoorn en A. A. Hcogervorst werden vervolgens herkozen. Nadat bij de rondvraag nog eenige punten voornamelijk de inning der premies be treffende, naar voren waren gebracht en de voorzitter tenslotte bestuur en leden had bedankt voor aller medewerking ge durende bet afgeloopen jaar, werd de ver gadering gesloten. WOUBRUGGE. Opening Vcilingsgebouw der Eierveiling. Onder groote belangstelling van de Eijde van het publiek werd het nieuwe veilinggebouw van de vereeniging ,,Wou- brugsche Eierveiling" door den Eerevoor zitter, den heer Boddens Hosang, geopend. Nadat de voorzitter, de heer Schraverus, een woord van welkom tot de aanwezigen had gericht, wees de eere-voorzitter in een korte toespraak op het feit, dat deze ver eeniging zich mag verheugen in een steeds groeiende toename van aanvoer ders en koopers, waaruit zeer duidelijk blijkt, dat zij in een algemeen gevoelde behoefte voorziet. Wanneer spr. nagaat de verslagen dezer vereeniging en daarbij gedenkt, dat zij nog maar ruim 3 jaar bestaat, dan voorziet spr. dat, ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden, hier gesproken mag worden van een op bloei van zaken doen. Met de wensch, dat de vereeniging steeds voor de aange voerde producten een ruim afzetgebied mag vinden, verklaarde spr, het gebouw voor geopend. Van de zijde der koopers werd daarna, bij monde van den heer Kennis uit Roe- lofarendsveen, 't bestuur bloemen aange boden, waarbij deze de wensch uitsprak, dat steeds de aangename wijze van sa menwerking tusschen bestuur en koopers zal blijven voortbestaan. Na een luid applaus was daarna het woord aan den afslager, den heer Ver geer, die de kunst verstaat de producten aan den man te brengen. Zeldzame Bijbel ontdekt. Dezer dagen ontdekte onze adjudant- archivaris in de verzameling van den heer A. D. Husson Heenk alhier een der oud ste Nederduitsche uitgaven van den Bijbel (Vulgata.) „Ghedruct en Geprint in de vermaerde Caapstadt van Antwerpen, Binnen de Camerpoorte in de mol, Bi mij Hendrich Peetersen, van Middelborch, Int jaer nae die gpboorte Christi ons Salichmakers, 1512." Deze zeer zeldzaam bewaard gebleven uitgave bevat fraaie houtgravuren, jaar kalender met Heilige dagen, tafel op „die geheele heilige schrifturen" en de zes scheppingsdagen in prent." Deze bijbel zal eenige weken voor be langstellenden te bezichtigen zijn bij de oudheidverzameling ten Raadhuize alhier. Amtsdragers Geref. Kerk. Bij de gehouden verkiezing door mans lidmaten der Geref. Kerk is tot diaken gekozen de heer A. van den Berg. Werkverschaffing. Met het doel om werk te verschaffen heeft het Gemeentebestuur van het Be stuur van den polder Vierambacht aan gekocht een aantal aan iepziekte lijdende iepen. Deze worden nu gerooid en het hout voor verschillende doeleinden ge schikt gemaakt. Burgerlijke Stand. Geboren: dementia Maria Johanna Theresia, d. van C. J. M. van Schagen en H. Th. van der Salm. Getrouwd: Cornells den Horder, 24 jaar en Marrigje van Harskamp, 21 jaar. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. De tandverzorging - Benoeming gemeente- geneesheeren etc. - Grondaankoop - Diverse wijzigingen. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: de burgemeester, de heer P. Hoogenboom. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden voorgelezen, welke on veranderd worden vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. Verzoek van de stichting landverhuizing Nederland te 's-Gravenhage, om een jaar- lijksche bijdrage van f. 10 of meer. Op voorstel van B. en W. afgewezen. Schrijven van de Zuid-Holl. Vereeniging „Het Groene Kruis" afd. Bodegraven Zwammerdam, verzoekende medewerking om te komen tot tandverzorging op de lagere scholen. De voorzitter vindt in het verzoek veel sympathieks, doch is bevreesd voor de fi- nancieele gevolgen, daar deze gemeente juist zooveel scholen heeft. Een zeer uitvoerige discussie ontstaat over deze zaak, welke door de heeren Ko ning en wethouder Hoogendijk wordt ver dedigd en door wethouder Van Muiswinkel zoowel uit een financieel als uit een prin cipieel oogpunt wordt bestreden, als niet liggende op den weg der gemeente. De heer Edelman voorziet ook bijkomen de kosten voor eventueele behandeling van gevallen, hoewel de zaak hem niet on sympathiek is. De heer Linschoten vindt tandverzorging meer de taak der Ziekenfondsen, waaraan met geringe contributieverhooging alle ge zinnen kunnen deelnemen. Ten slotte spreekt de Raad zich met 4 tegen 3 stemmen uit, dat de gevraagde medewerking, voor wat de O. L. scholen betreft, niet gewenscht wordt geacht. Voor stemmen de heeren Edelman, Koning en Hoogendijk. Een motie, om de vergaderingen des avonds te houden wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór de heeren Koning, Hoogendijk en Linschoten. Adres van J. Walraven, verlofhouder, Waarbij hij verzoekt de politle-verordening zoodanig te wijzigen dat Oud-Bodegraven niet. meer uitgesloten is om aldaar een vergunning tot verkoop van sterken drank te mogen hebben. Bij inwilliging van dit verzoek stelt adressant zich voor om zijn vergunning van het pand Molenkade 34 naar Oud-Bodegraven 98 over te brengen. Dit adres, dat pas is ingekomen, wordt na eenige bespreking, op voorstel van den voorzitter gerenvoyeerd naar B. en W. om advies. Schrijven van G. Hoosbeek Jr., waarin deze opgeeft voor de som van f. 50 een beplanting aan te brengen langs de Dwarsstraat op Buitendorp, vanaf het brugje aan den Rijksstraatweg tot aan de huizen van den heer Dijkema. Na eenige bespreking wordt hiervoor aan B. en W. een credlet toegestaan, waarbij de heer Edelman als deskundige op zich neemt het noodlge advies te geven om trent de wijze van beplanting. 2. Benoeming gemeente-geneesheeren. - Met algemeene stemmen worden benoemd tot gemeente-geneesheeren voor 1932, voor de wijken A en B, dr. F. Schreuder Jr., voor wijk C, dr. A. W. van Beek, beiden alhier, en voor wijk D, dr. J. Batelaan te Reeuwijk. 3 Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer W. Domburg. Herbenoemd wordt de heer W. Domburg met 5 stemmen tegen 2 in blanco. 4. Benoeming leden Commissie tot We ring van schoolverzuim. Aftredend de hee ren M. Beunder, A. van Driel. A. R. Koster, J. J. Regtvoort en A. van Wijngaarden. De heer Linschoten wijst er op, dat in deze commissie geen voorstanders der Ned. Herv. School zitting hebben, doch wel 2 van de Chr. Nat., 2 van de Openbare en 1 van de R.-K. School. Spr. vindt het billijk dat nu ook een voorstander der Hervormde School in de commissie zitting krijgt en noemt als candidaat hiervoor de heer D. van Geest, in de plaats van een der leden van de Chr. Nat. School. Wethouder van Muiswinkel vraagt waar om juist een der leden van de Chr. Nat. School moet afvallen, hoewel dit toch de grootste school is. De heer Linschoten zegt, dat hij er re kening mede wil houden dat hier 2 open bare si holen zijn. Bij stemming worden herbenoemd de heeren Beunder met 7, van Driel met 7, Koster met 7. Regtvoort met 7, en van Wijngaarden met 4 stemmen; op den heer Van Geest zijn 3 stemmen uitgebracht. 5. Benoeming van 2 leden der commis sie van toezicht op het Lager Onderwijs, aftredend de heeren E. A. Bogaart en A. R. Koster, vacature-J. Konijn. Beide aftredenden worden met alge meene stemmen herkozen. In de vacature, ontstaan door het vertrek uit de gemeente van den heer J. Konijn, wordt gekozen de heer C. J. van Zijl. 6. Vaststelling Raadsbesluit tot aan koop van grond van den heer C. W. Hoo gendijk. De Voorz. deelt mede, dat inzake het in de vorige vergadering genomen besluit tot grondaankoop van den heer C. W. Hoo gendijk alhier nog eenige besprekingen met den verkooper hebben plaats gehad, waarvan het gevolg is geweest dat enkele afwijkingen van het oorspronkelijk besluit ter goedkeuring aan Ged. Staten te zen den, vooraf hierover den Raad te hooren. De wijziging betreft in hoofdzaak dat de overdracht en betaling een jaar later zal plaats hebben, aangezien verkooper hier aan de voorkeur gaf met het oog op de loopende huurovereenkomst van lande rijen en woning. Na eenige toelichting van de Voorz. wordt hierna het gewijzigde besluit con form vastgesteld. In verband met dezen grondaankoop deelt de Vooz. mede dat zoo juist van den heer J. J. Koning is ingekomen een aan bod om van genoemden grond een deel tot een oppervlakte van plm. 4740 vierk. M. te koopen voor uitbreiding zijner Steen fabriek, onmiddellijk achter genoemden fabriek gelegen voor een prijs van f. 2500. Ter bespreking van dit verzoek gaat de Raad eenigen tijd in geheime vergadering, waarbij de heer Koning als belanghebben de, de vergadering verlaat. Na heropening der openbare vergade ring wordt aan den heer Koning, mede gedeeld dat de Raad besloten heeft hem bedoelden grond aan te bieden voor de som van f. 2800.—, welke aanbieding, na eenige bespreking, door den heer Koning wordt geaccepteerd. 7. Wijziging bouwverordening. In verband met de inwerking getreden Wet van 9 Juli 1931 tot wijziging der Wo ningwet, wordt door B. en W. aangeboden een verordening, regelende het beroep op den Raad, bij een besluit van B. en W. inzake een bouwaanvraag. Bedoelde verordening wordt, na eenige bespreking, met alg. stemmen vastgesteld, 8. Wijziging Begrooting dienst 1931. Na toelichting door den Voorz. worden verschillende posten dezer begrooting wegens meerdere uitgaven, dan waarop bij de raming was gerekend, verhoogd tot een totaal bedrag van f. 2434.81. De lange discussies over verschillende punten hebben inmiddels zooveel tijd in beslag genomen, dat het te laat is gewor den om de beide laatste punten der agenda: Vaststelling begrooting 1932 en vaststel ling Ambtenarenreglement nu nog in be handeling te nemen. Aangezien de Voorz. vooral de Begrooting gaarne zoo spoedig mogelijk zou behandeld zien, wordt be sloten binnenkort weder te vergaderen ter afdoening dezer beide onderwerpen. Bij de rondvraag komt nog ter sprake een aanbod van de Posterijen voor een telefonische doorverbinding van het Ge meente-huis,- waarvan de jaarlijksche kosten f. 15.zullen bedragen. Aangezien in de onmiddellijke nabijheid van het Raadhuis reeds een doorverbin ding is, ziet de Raad hiervan voor de Becretarie het nut niet in, zoodat besloten wordt hierop niet in te gaan. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. HAARLEMMERMEER. Poldervergadering:. In de te Hoofddorp in het Polderhuis gehouden vergadering van Hoofdingelan den van den Haarlemmermeerpolder, werd mededeelig gedaan van den aankoop van de Provincie van twee perceelen grond voor f. 2302,in verband met den door te trekken primairen weg nabij de Cruquius Verder werd met het oog op deze weg ver betering besloten tot den aankoop van een 4-tal dienstwoningen voor de som van f. 8000.welke huizen zullen moeten verdwijnen. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begrooting voor 1932, waarover zij ten aanzien van de cijfers van de voornaamste posten reeds een en ander schreven, werd behoudens een paar kleine uitzonderin gen de voorstellen van de financieele commissie gevolgd. Bij een bespeking over de wegverbetering, die op groote schaal zal plaats hebben, werd het wenschelijk ge acht de nadere verbetering van den Ooste lijken Hoofdweg nog eenigen tijd uit te stellen, omdat deze nog van een vrij goed wegdek is voorzien. Overigens werden te gen deze voorstellen geen bezwaren geop perd. De begrooting werd in haar geheel aangenomen, zooals ze door het dagelijksch bestuur werd voorgesteld. Er werd nog gewezen op den slechten toestand, waarin de brug over de Hoofd vaart te Nieuwvennep verkeert. Met het oog op de voorgenomen verdieping van de Hoofdvaart, werd het echter beter ge oordeeld de restauratie van deze brug nog niet ter hand te nemen. Goedgekeurd werd de overname van de Provincie in beheer en onderhoud van den tocht langs den Kruisweg vanaf den Aals- meerderweg tot aan den Kagertocht. De heer Gehrels bracht een woord van dank aan het dagelij ksch bestuur voor zijn krachtige medewerking tot verlaging van de polderlasten. In verband met het plan tot het maken van de tweede bemalings-installatie aan „De Leegwater" bij de Kaag, stelde de heer Blom voor dit werk uit te stellen, in verband met de slechte tijdsomstandig heden. Ir. Bijl deelde hierop mede, dat de nieuwe Dieselmotor reeds is aangekocht en de verdere voorbereidende werkzaam heden ook reeds getroffen zijn. Hij achtte spoedige voorziening gewenscht, mede ook al omdat de Cruquius met het oog op den weg aanleg aldaar voorloopig nog wel buiten werking zal blijven. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Theodorus, z.van H. Hoek en C. Raes; Janna, d. Marius z. tweeling van D. Elenbaas en A. G. Jong kind; Jan z., Arie z. tweeling van C. Wijhenke en N. J. Nouwen; Maria Johanna, d. van F. W. Mol en J. van Zanten; Johan na Cornelia, d. van G. van der Steeg en E. Bouterse; Wilhelmus Adrianus z. van H. L. J. van Elk en E. van Scheppingen; Adriaan Lammert, z. van P. Boll en G. van Kolfschoten. Ondertrouwd: P Bakker, 54 j. en H. M. Horsmeijer, 33 jaar. Getrouwd A. W. Mekke, 21 j. en M. C. de Jong, 21 jaar. Overleden: Cla,zina Anna de Kam, 80 j., wed. van H. Filius; Maria Petronella van Rookhuijsen, 68 j. ongehuwd; Theodora Laurens, 88 j., wed. van J. Simons; Jansje Bruijn. 67 j., geh. met M. Immink; Gerar- dina de Zwart, 75 j., wed. van P. G. Bcrdsen Cornelia Vlug, 57 j., geh. met Kors van Beem. RECLAME. Dus zij, die nog willen profiteeren, haasten zich Haarlemmerstraat 149 bij de Donkersteeg. Voor U rijn bier ln Blauwe Coslnums koopjes te halen Laat U niet tegen honden en ziet eerst onze Etalage Loop der Bevolking. Vertrokken: R. A. v. Waaijenburg, naar Deurne; Mej. A. Flipphi, naar Haarlemmer meer, Mej. A. v. d. Aar, naar Alkemade: A. A. J. v. d. Oudenrijn, naar Zwammerdam; Mej. A. J. Moeijekind, naar Noordwijker- hcut; H. J. J. M. Damen en echtgen., naar Lith; A. A. Zijlstra, naar Haarlem mermeer; Mej. J. F. G. M. Smits, naar Delft; K. A. Oppelaar en echtgen., naar Haarlemmermeer: Mej. M. A. v. d. Voort, naar Maarssen; Mej. C. Hoogervorst, naar Noordwijkerhout; Y. A. Jorna, naar Sas- senheim; Mej. W. Westerink, naar idem; A. Zoetemeijer en echtgen., naar Voorburg. KATWITK AAN DEN RITN. De Tuinbouw. 't Is de stille tijd thans die, naar ge- vreest wordt, wel wat langer zal aanhou den dan in normale omstandigheden. Van de tuinbouwproducten is weinig meer voorradig, zoodat zeer spoedig met een maal veilen zal kunnen worden volstaan, 't Is nog slap in den handel, en het zal voorloopig wel zoo blijven. De tuinders en bloembollenkweekers zien met zorg den winter tegemoet nu van alle kanten de invoer van bloemen belemmerd wordt, terwijl juist veel meer stuks zijn opgezet voor de kassen dan gewoonlijk. Nog een paar weken en de massa komt. RECLAME. JUIST NUI MET DIT WEER Lakerolvooroud en jong. Vooral voor menschen die alle dagen door weer en wind moeten, 't Is frisch in den mond en verwarmt van binnen. Lakerol wordt alleen verkocht door erkende Apothekers en Drogisten. Groote doos (blik) 50 ct. Kleïno doos (carton) 30 ct, Lakerol „Smokers" Pastilles 30 ct. p. d. 9860 LISSE. Ned. Bijbelgenootschap. in de Ned. Herv. Kerk alhier werd een propaganda- en jaarvergadering gehouden van het Ned. Bijbelgenootschap. De vice-voorzitter der afdeeling, ds. A. Todvv uit De Kaag, opende het samenzijn en las enkele verzen voor uit Psalm 119. In zijn openingswoord zette spr. in korte trekken den arbeid van het Ned. Bijbel genootschap uiteen en beval dien arbeid in aller belangstelling aan. Ds. A. Ponstein, Chr, Geref. Pred. alhier hield vervolgens een propaganda rede, welke met groote aandacht gevolgd werd. Na afloop van de propaganda-vergadering werd de jaarvergadering gehouden. In het jaarverslag werd herinnerd aan het ver trek van den voorzitter, ds. G. van Dijk Az., naar Breda. Zijn energieke leiding zal steeds gewaardeerd blijven. De afdeeling telt 62 leden en 61 begunstigers. De bibliothecaris, dr. Ruys, deed mede- deeling van den gang van zaken. De netto opbrengst van den Bijbel verkoop door be middeling van den boekhandel beweegt zich in stijgende lijn. Verder werd medegedeeld, dat door het Ned. Bijbelgenootschap kinderlectuur wordt verstrekt van de hand van bekende kinder schrijvers. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature ds. van Dijk voorzien, doordat ds. O. Tichelaar zich bereid verklaarde het presidium waar te nemen. De andere af tredende bestuursleden werden bij accla matie herkozen. Na eenige besprekingen werd de ver gadering met dankzegging gesloten. Stremming Scheepvaart. Ged. Staten hebben goedgekeurd, dat de scheepvaart door de Stalenbrug en Engelen brug vanaf 1 Mei voor den tijd van 6 maanden gestremd zal zijn in verband i met de verbetering die bruggen. NOORDWITK. Verkeersongeval. Op de Voorstraat heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een met twee paarden bespannen wagen, bestuurd door den heer Sch. uit Katwijk en een personen-auto, bestuurd door het heer V. uit Hillegom. Eerstgenoemd voertuig werd tengevolge hiervan beschadigd. Persoonlijke ong^lukk n hadden niet plaats. Een onderzoek wordt ingesteld. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van J. Klinkenberg en J. van Duin. Ondertrouwd: A. Brandt, 26 jaar en W. S. van den Broek, 24 jaar; D. G. Zwartz, 34 iaar en R. Vies, 26 jaar. Getrouwd: J. Vlieland, 25 jaar en G. van der Meij, 21 jaar: J. van Duin, 27 jaar, en P. Passchier, 27 jaar. Overleden: N. A. Blok, 82 jaar; Pieter Bamhoorn, 81 jaar, wedr. van N. van den Haak; Maarten Marijnis, 86 jaar, wedr. van A. van der Vijver. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. Hoogers, geb. van Maanenberg en fam., van Haarlem, Zomer straal 5, naar Wilhelminastraat 15; B. A. Struijk, 11. verpleegster, van R'dam, G. J. Mulderstraat 82a, naar Zwarteweg 20; S. E. Vissering en fam., van den Haag, Emina- park 9, naar Atjehweg 2. Vertrokken: P. Scheifelaar Klots en fam., leeraar, van Emmaweg 23, naar Katwijk, Secr. Varkevisserstraat 21; M. E. van der Krocht, dienstb., van Scheven.straat 20, naar Slompwijk, Stompwijkscheweg; Wed. C. J. Laassooy, geb. M. L. de Bruickere en fam., winkelierster, van van Limb. St.str. 13, naar den Haag, Izingstraat 72; H. J. van Rijswijk, winkelbed., van Hoofdstraat 77a, naar Amsterdam, Vijzelgracht 31; W. Chmela, chauffeur, van Doelensteeg 1, naar Wassenaar, Rijksstraatweg 433; A. Geerts, religieuse, van Pickéweg 16, naar Mook, R.K. Kweekschool. C. S. Ouwehand, ver pleegster, van de Ruyterstraat 30, naar Den Haag, Nassou Dillenburgstr. 15; L. W. Reeuwijk, bloemb, arbeider, v. 'Pické-. straat 54, naar Zoeter wou de, Weipoort. De heer J. Weenk is door den burge meester bevorderd tot agent van politie lste klasse. Gevonden voorwerpen: 1 zwarte hand schoen, 1 sleutel, 1 reservewiel met band van Fordauto. 1 paar grijze wollen hand schoenen, 1 beursje met inhoud, 1 rozen krans in bruin lederen etui. Inlichtingen van bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt, des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk- Binnen. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten terugontvangen in de tweede helft der maand November 1931. Brieven binnenland: Eberhardt en Co., Tilburg; Van Loeben, Noordwijk aan Zee; A. L. Mos, Noordwijk aan Zee. Brieven buitenland: Helen Dreesmann, Parijs. Briefkaarten binnenland: Nelly Burg- meijer, Zevenaar; A. Kroon Azn., Breda; C. Ruskema. Rotterdam; J. Vink, Voor schoten; D. Wins P. Spaans, Utrecht. Briefkaarten buitenland: Juidlay Vir ginia, Pensylvania U. S. A.; Kate Lang, Milwaukee U. S. A.; R. Strand RITNSBURG. De Tuinbouw. Niet veel wijziging is er gekomen sinta de vorige week. Alleen uien zijn gevraagd, met prijzen van f. 4.20 tot f. 5.10 per 100 Kg. Hiervan is eenige vraag voor export. Met roode en gele kool gaat het nog steeds zeer mat. Roode kool gaat van f. 4.10 tot f.5. Gele kool voor f. 3.90 tot f. 4.40 per 100 stuks. Breekpeen kan moeilijk koopers vinden. Eerste kwaliteit brengt van f.2 tot f.4 per 100 Kg. op. Iets afwijkende kwaliteit kan geen koopers vinden. Met bloemkool is het afgeloopen. Enkele kleine partijtjes worden nog aangevoerd. Deze gaan voor f.2 tot f. 4.10 per 100. o SASSENHEIM. Jaarfeest J.V. Jonathan. De Jongelingsvereenlging „Jonathan" hield in Concordia onder leiding van haar voorzitter, den heer A. Oudshoorn, haar 51ste jaarvergadering. De voorzitter sprak in zijn openings woord zijn dank uit voor de groote op komst. De heer W. Keyzer bracht als secretaris verslag uit over het afgeloopen vereeni- gingsjaar. De vereeniging bestaat thans uit twee afdeelingen, waarvan de een 36 en de andere 19 leden telt. De heer Pit gaf een inleiding over art. 27 van de Nederl. Geloofsbelijdenis han delende over de Algemeene Kerk, op welk onderwerp een uitgebreide bespreking volgde. Na de pauze sprak de heer Nolles over belastingheffing, aan de hand van een artikel van het A.R. Program. Verder werd het programma door zang stukjes en luimige voordrachten afgewis seld. De eere-voorzitter, ds. Kuiper, sloot de vergadering met een opwekkend woord en dankgebed. o VOORSCHOTEN. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De afdeeling Voorschoten-Veur van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur hield een ledenvergadering in hotel Deurloo onder leiding van den heer C. Eggink Jr., door afwezigheid van den voorzitter. Na opening der vergadering werden de notulen onveranderd vastgesteld. Tot afgevaardigden voor de algemeen© vergadering werden benoemd de heeren B. Hoogwerff, Kroon en J. P. Gerritsen. Besloten werd als candidaten voor het hoofdbestuur te stellen de heeren (vaca ture B. Varekamp) H. A. van Doorne Jr., Gravezande; (vacature J. A. v. d. Voort) A. Warnaar Jzn, te Sassenheim; (vaca ture A. Verduin Jr.) W. A. Filippo te Ben- nebroek. Hierna werd de beschrijvingsbrief be handeld en aan de afgevaardigden de wenschen van de afdeeling bekend ge maakt o.a. zal het voorstel gesteund wor den voor wijziging van eenige oude en aanvulling van eenige nieuwe bepalingen in het handelsreglement. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de opkomst. o ZEVENHOVEN. Een filmvertooning. Van wege den plaatselijken Vrijw. Land storm had in het Bondsgebouw een filnj" vertooning plaats betreffende de Noordpool expeditie van Nobile. Te water geraakt. Het oudste dochtertje van den heer C. Stigter geraakte door de gladheid van de loopplank, te water. De heer van Gulik uit Nieuwveen, die juist passeerde, smaakte het genoegen de kleine drenkeling weer op het droge te brengen. Diefstal? Sedert eenige dagen wordt door den heer J. van Veen in de Kromme Mijdrecht zijn roeiboot vermist. Of hier aan kwaad willigheid gedacht moet worden is nog niet zeker. Door de politie wordt een onderzoen ingesteld. 2-4

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14