a KERK- EN SCH00LN!EUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Last van Aambeien Dat behoeft niet UIT DE OMSTREKEN. De steunregeling goedgekeurd. Door den Minister van Binnenlancl- sclic Zaken en Landbouw is de steun regeling voor de werkloozen dezer ge meente goedgekeurd. De steun bedraagt voor de uitgetrokkenen: a. voor gehuwden en ongehuwde kost winners f. 10 per week, benevens f. 0.75 voor ieder inwonend gezinslid boven de 2. b. voor kostgangers t. 6.50 per week. Voor de reglementair nog niet recht hebbenden en de ongeorganiseerden be draagt dc steun: a. voor gehuwden en ongehuwde kost winners f.9 per, week, benevens f. 0.50 vcor ieder inwnoend gezinslid hoven de 2. 1». voor kostgangers f. 5 per week. Vcorts heeft het gemeentebestuur aan den Minister van Arbeid. Handel en Nijver heid aangevraagd goed te willen keuren, dal aan d e gehuwde georganiseerde ar beiders, die reglementair recht hebben op een uitkeering uit de werkloozenkas hunner vakorganisatie, naast deze uitkeering nog een kindertoeslag te verleenen en wel van f. 0,50 per week per kind voor de eerste drie kinderen en f. 0.75 per week en per kmri vanaf het vierde kind beneden den leeftijd van 14 jaar. Do uitslag "was dat op lijst A (confessio- neelen) werden uitgebracht 144 stemmen en op lijst B (Geref. bonders) 156 stem men. zoodat de candidaten van laatstge noemde lijst zijn gekozen. In het kies college komen ttians de heeren: A. Turken- burg, D. van Vliet, J. Boer, J. A. Verboom, J. Kesting, J. Goedhart, H. de Vos, W. de Bruvn Gzn., C. van Vliet, J. Mulder, .1. A. Meeuwis, Th. v. d. Ster, P. den Pater en Alb. Vuyk. O WADDINXVEEN. Actie tegen loonsverlaging. Door de drie samenwerkende organisa ties, de R.-K., de Chr. en den Modernen Meubelmakersbond is een actie begonnen tegen de aangekondigde loonsverlaging. Bij een bijeenkomst die zeer druk was be zocht is het woord gevoerd door de heeren v. d. Heide voor de Chr., v. Leeuwen voor de R.-K. en v. d. Berg voor de Moderne organisatie. De houding der patroons werd in deze bijeenkomst afgekeurd, men zal trachten zich in verbinding te stellen met de patroons teneinde de aangekondigde loonsverlaging te doen vervallen. BRUTALE ROOFOVERVAL OP EEN WINKELHOUDSTER. Zaterdagavond hebben roovers een bru- ealen overval gepleegd op de eigenares van •en sigarenmagazijn aan de Ursulaplatz te Keulen. Toen de ongeveer 30-jarige vrouw haar winkel verliet en juist de straatdeur wilde sluiten, werd zij aange sproken door twee mannen, die haar ver zochten, hun nog een pakje sigaretten te willen verkoopen. Toen zij den winkel weer was binnengetreden, hield een der mannen haar een revolver voor en zei: „Rustig of ik schiet!" Toen de vrouw niet temin om hulp riep, werd zij door de ban dieten naar de naast den winkel liggende kamer gesleept, waar men haar door een slag op het hoofd verdoofde. Zij stopten paar een zakdoek in den mond en staken haar hoofd in 'n linnen zak, die zij met 'n louw vastbonden, terwijl zij ook haar han den en voeten bonden. Uit den winkel stalen de dieven ongeveer duizend siga retten en een kleine city-bag, waarin de Trouw 130 mark had gepakt, die zij mee paar huis wilde nemen. Zonder zich om hun slachtoffer te bekommeren gingen zij ;r van door. Toen de vrouw naderhand werd gevonden, bleek haar zenuwgestel hevig te zijn geschokt. De politie, die de saak in onderzoek nam, kon tot nog toe ran de daders geen spoor ontdekken. o BRAND IN EEN TREIN. In de nabijheid van Wolchowo in het Russische gouvernement Novgorod brak in «en trein brand uit. zonder dat het loco motief-personeel er iets van merkte. De passagiers sprongen uit den in vollen vaart rijdenden trein, waarbij er drie door een uit tegenovergestelde richting komenden trein gegrepen en gedood werden. De ove rige passagiers bleven ongedeerd. De brand kon gebluscht worden nadat acht wagons waren uitgebrand. o VERDUISTERING. De politie te Altona heeft een spaar- bankbediende uit Ludensscheid in West- falen gearresteerd, die ongeveer 1300 R.M. verduisterd had en daarmede gevlucht was. Bij zijn arrestatie had hij nog ongeveer 20 Mark bij zich. o ELLI BEINHORN NAAR JAPAN. Naar thans verluidt, is Elli Beinhorn op weg naar Japan. Zij vliegt weer met een Klemm L 26 sportvliegtuig met Argusmo tor, registratieteekens D 2160. Zij zou den weg over Perzië en Achter- Indlë gekozen hebben. NEGER GELYNCHT. In Salisbury (Maryland) is een neger, die een blanke, zijn patroon, had doodge schoten. door een duizendkoppige menigte an een boom opgehangen. o DYNAMIET-AANSLAG. Zaterdagnacht is op het vacantie-oord Wiegand te Waldeck een dynamiet-aan- slag gepleegd. De eigenaar van het huis werd door rondvliegende scherven ernstig aan het hoofd gewond. In het huis werd groote schade aange richt. o HANDELAARS IN VERDOOVEND-i MIDDELEN. Den eersten December j.l. heeft de Ber- liuische politie op het station Friedrich- strasse den koopman Del Gracio uit New- York, die als handelaar in verdoovende middelen bekend staat, uit den trein ge haald en gearresteerd. Zijn arrestatie heeft tot de ontdekking geleid van een groote smokkelarij van verdoovende middelen. Door samenwerking van de betrokken Berlijnsche en Hamburgsche politie-auto- riteiten heeft men in de vrijhaven van Hamburg 27 kisten en paketten in beslag weten te nemen, die te zamen 250 K.G. morphine bevatten. Deze morphine was afkomstig uit Turkije en stond gereed ter verzending naar het buitenland. Tegelijkertijd konden een zekeren Karl Frank en zijn compagnon Bater, beiden uit Hamburg afkomstig, die met Del Gracio voortdurend in zakenrelatie stonden, ge- arresteerd worden. Del Gracio moet de stichter en vermoe delijk ook de geldschieter zijn geweest van deze handelsaffaire. Naar andere lieden, die bij deze zaak betrokken zijn, wordt nog gezocht. o „Waarom heeft U Paul van de trappen geschopt, vader?" „Omdat ik hem niet den indruk wil geven, dat ik je graag kwijt wil zijn". (Passing Show) NED. HERV KERK. Beroepen: Te Delfshaven (6e pred.pl.) A. A. Adriani, te Baarn. Te Heilo (toez.) en te Rockanje. H. W. Bloemhoff, voorg. der Vrijz. Herv. te HiUegersberg. Bedankt: Voor Vinkeveen, N. v. d. Snoek, te Veenendaal. Voor Ranswijk, W. L. Mulder, te Voorthuizen. GEREF GEM. Beroepen: Te Gouda. G. H. Kersten, te Rotterdam. GEREF KERKEN IN H. V. Beroepen: Te Middelburg, L. Nieuwpoort tand. te Den Haag, ALPHEN. De schorsing van den heer Engelsman. Ged. Staten van Z.-Holland zullen in de op 14 Dec. a.s. te houden vergadering verslag uitbrengen inzake het besluit van den raad onzer gemeente tot schorsing van den heer Engelsman in zijn functie als raadslid wegens overtreding van art. 26 der gemeentewet. RAADSSTUKKEN. Huur gedeelte Hoefslag. In verband met een besluit van den raad van 9 Nov. j.l. tot aanleg eener nieuwe begraafplaats aan de verlengde Aarkade alhier, op een perceel hetwelk eigendom der gemeente is, is het nood zakelijk dat de gemeente zich verzekert van een voor het doel behoorlijken en ongehinderden toegang tot het bewuste perceel grond, buiten den bestaanden toegangsweg over de boerderij „Flora hoeve". De openbare weg genaamd Ver lengde Aarkade met de daarlangs gelegen berm en den begroeiden waterkeerenden dijk is n.l. o.m. voor wat betreft het ge deelte gelegen langs het voor den aanleg eener begraafplaats bestemde perceel wei land, niet het eigendom der gemeente maar van den heer J. Rijlaarsdam. Reeds vroeger is echter zonder resultaat met den genoemden eigenaar onderhan deld over verkoop aan de gemeente van de hem in eigendom behoorende gedeelten van de Verlengde Aarkade. Ook thans kon met den heer J. Rijlaarsdam niet tot overeenstemming worden gekomen over den verkoop. Wel is die overeenstemming mogelijk gebleken ten aanzien van de huur en verhuur van de door de gemeente benoodigde oppervlakte. Hij is n.l. bereid en B. en W. gaan daarmee accoord, om het gedeelte, dat noodig is voor een be hoorlijken toegang tot de landerijen der gemeente, aan de gemeente te verhuren voor f.50 per jaar. Dit gedeelte is breed 10 Meter en voor het gestelde doel is dat voldoendee. Behoudens goedkeuring van den raad is bereids met den heer Rij laarsdam een overeenkomst aangegaan waarbij hij aan de gemeente verhuurt voor f.50 p. j. een gedeelte van dien weg ter breedte van 10 Mt. en waarbij voor de gemeente bedongen is dat zij gerechtigd is tot het maken van een dam in de bermsloot als toegangsweg naar het voor begraafplaats bestemde perceel weiland en tot het maken van een los- en laad plaats ter plaatse, aan de Oude Aar, als mede tot het leggen van een werkspoor vanaf die los- en laadplaats naar het perceel weiland. De huurovereenkomst is aldus B. en W. in hun schrijven aan den raad aangegaan voor ten minste 2 jaren ingaande 1 Dec. 1931 en verder met in achtneming van een wederzijdschen op zeggingstermijn van ten minste 3 maan den. B. en W. stellen den raad voor om deze voorloopige huurovereenkomst goed te keuren. Bezoldiging ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Bij de behandeling van de gemeente- begrootingen voor 1931 en 1932 werd er van de zijde van den raad op aangedron gen dat voor het voltrekken van huwe lijken aan den z.g. plaatsvervangenden ambtenaar van den burgerlijken stand dezelfde vergoeding zal worden toegekend, welke de bezoldigde ambtenaar geniet. B. en W. hebben naar aanleiding daarvan een wijziging ontworpen van de bestaan de verordening op de ambtenaren en op den dienst van den burgerlijken stand, waarbij zij er rekening mee hielden dat de burgemeester geen belooning .wenscht te ontvangen voor de huwelijken welke hij eventueel voltrekt. B. en W. stellen den raad voor deze wijziging te bekrachtigen door vaststelling van de ontwerpverorde ning. Omdat de heer Boeren bij besluit van den raad van 30 December 1929 werd benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, overeenkomstig de geldende verordening, stellen B. en W. voor te bepalen dat aan hem en aan de andere bezoldigde ambtenaren met in gang van 1 Januari 1932 voor elk huwelijk door ieder hunner te voltrekken, zal wor den uitgekeerd dezelfde belooning als de bezoldigde ambtenaar geniet, die is aan gewezen om als regel de huwelijken te voltrekken. Daarmee is dan voor de toe passing van de nieuwe verordening de heer Boeren onder de bezoldigde ambte naren gebracht. Als slot stellen B. en W. den raad voor in verband met het be paalde bij art. 183 der gemeentewet, hen te machtigen deze wijziging bij Ged. Sta ten te bevorderen, die de bezoldiging van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand onder koninklijke goedkeuring regelen. Tegen lorrie gereden. 'De bestuurder A. B.. 'afkomstig uit Bode graven kwam bij de fabriek van de fa. v. D. met zijn vrachtauto in aanrijding met een juist aldaar over den weg passeerende lorrie geladen met rioolbuizen. De auto werd hierbij beschadigd, doch persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Door den bestuurder werd de oorzaak van het onge val toegeschreven aan het feit, dat het personeel der lorrie niet vroegtijdig een teeken van passeeren was gegeven, de be stuurder bleek ook echter niet goed te hebben uitgeweken daar deze spoorweg kruising op geruimen afstand door plaat sing van een bord is kenbaar gemaakt. De politie stelt echter omtrent de juiste schuld vraag een onderzoek in. Aanrijding. In de van Mandersloostraat werd de 69- jarige juffrouw v. S. aangereden door een haar tegemoet rijdenden wielrijder. De juf frouw kwam hierbij te vallen en werd geheel met modder besmeurd en bovendien bloedend aan het hoofd verwond. Zij deed aangifte bij de politie. De jaarl. pluimvee- en konijnen tentoonstelling is thans bepaald op 7, 8 en 9 Januari a.s. Inmiddels zijn ruim 150 eereprijzen beschikbaar gesteld. o ALKEMADE. Werkloozen. Het aantal werkloozen, bedraagt vo.gens de laatste opgave bij het correspondent schap der Arbeidsbemiddeling 128. Een crisis-comité. In deze gemeente is gevormd een crisis- comité, hetwelk reeds door den burgemees ter is geïnstalleerd. Nadere mededeelingen 2uilen later worden bekend gemaakt. —o BOSKOOP. Het Crisis-comité. Naar ons werd medegedeeld is de Burge meester dezer gemeente voornemens zoo mogelijk in den loop der volg. week over te gaan tot de vorming van een crisis- comité. dat in zijn samenstelling ongeveer een afspiegeling zal zijn van het Nationaal Crisis-comité, waarvan het ook een af dee ling zal vormen. Beshulstveilingen. Op 11, 14, 16, 18, 21 en 23 Dec. a.s. zullen er in het veilingsgebouw speciale beshulst veilingen gehouden worden. Winkelruit vernield. De bestuurder van een vrachtauto der firma Schouten, had aan de Dorpstraat het ongeluk, om een rijwiel aan te rijden, dat voor de etalage stond van de banket winkel van den heer Koetsier, met het ongelukkig gevolg, dat het rijwiel door de spiegelruit ging, die daar werd verbrijzeld. Bij de gemeentepolitie zijn inlichtin gen te bekomen, omtrent een gevonden heeren- en damesrijwiel en een belasting- merk. Ds. P. Gas, predikant der Ned. Herv. Gemeenet heeft het beroep aangenomen naar Scheemda. o HAZERSWOUDE. Verg. Ger. Schoolverband. In het gebouw achter de Geref. Kerk heeft een vergadering plaats gehad van het District Leiden uërëf. Schoolverband. In de middagvergadering, die door den- voorzitter ds. Bouwman van Leiden geopend werd, werden de sprekers voor deze ver gadering prof. dr. A. Noordzij en ds. A. ae Bondt hartelijk welkom geheeten. Nadat de secretaris, de heer'B. Offringa de notulen had gelezen, werd het woord verleend aan Prof. Noordzij, die in een keurig en leerzaam betoog handelde over het vertellen en verklaren der H. Schrift aan de kinderen. In de avondvergadering na dc koffietafel, voerde ds. A. de Bondt van Leiden 't woord en na 't slotwoord van ds. Bouwman, werd deze leerzame ver gadering met dankgebed door ds. de Bondt gosiot Door het kiescollege der Ned. Herv. gemeente, werden tot ouderlingen her kenen, de heeren Jac. de Kort en J. van Luijk en in de plaats van den heer H. J. J. Voets, die bedankt heeft, is als diaken benoemd de heer M. Ravensberg. LEIDERDORP. Het Crisis-comité. Alhier is het plaatselijk Crisis-comité geïnstalleerd, waarvan voorzitter is burge meester K. Brug, secretaris de heer B. G. Corts en penningmeester de heer L. A. J. Koning; lid-werkgever de heer G. Groe nendijk en lid werknemer de heer D. de Haas. Verder zal een dames-comité worden gevormd, dat zich in hoofdzaak zal belas ten met uitreiking van kleeding, schoeisel en dekking. Een tiental leden van het groote Comité heeft zich bereid verklaard, persoonlijk een rondgang' te houden door de gemeente, ter verzameling van gelden en bijdragen. Besloten is, dat 't plaatselijk comité zich zal aansluiten bij het Nationaal Comité. o NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Clara Jacoba, d. van Cornelis Jan Bos en Maria Jacoba Catharina Verboom Overleden: Roelof Krijgsman oud, 78 jaar; Jan Stoof, 76 jaar; Franciscus Pootjes, 83 jaar; Johannes Cornelis van Briel Sasse, 75 jaar, echtgen. van Louise Jacoba Kooy. Hedenavond 8 uur komt de gemeente raad in openbare zitting bijeen. Tot correspondent der Arbeiders bemiddeling is door B. en W. benoemd de heer J. Senee. Bij de gehouden stemming voor notabelen van de Ned. Herv. Kerk, werden herkozc de heeren J. v. d. Wal en I. Jansma, terwijl als nieuw gekozen notabel benoemd werd de heer N. v. Straten. o TER-AAR. Kiescollege Ned. Herv. Kerk. Nadat dit voorjaar door de stemgerech tigde lidmaten was beslist dat er naast den kerkeraad een kiescollege zou komen, vond Donderdagmorgen de stemming van gemachtigden voor dit kiescollege plaats. Ér waren tevoren twee lijsten ingediend, n.l. door de Geref. Bondsrichting en de confessioneelen. Verkeersongeval. Onze plaatsgenoot D. van A. vulde aan de benzinepomp aan de Boompjes te Gouda zijn benzinetank van zijn vrachtauto. Door een passeerende vrachtauto uit Utrecht werd zijn wagen aan de achterzijde aangereden. Deze auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder, die de aanrijding had veroor zaakt heeft de schade voor zijn rekening genomen. Te water gereden. De wielrijder van H., die voor zijn patroon uit Gouda een aantal strooibiljetten moest bezorgen bij een winkelier alhier, reed op den Bloemendaalschen weg in de wetering en ging met zijn rijwiel de diepte in. Door toegeschoten hulp werd hij uit zijn netelige positie gered. Later is zijn rijwiel opgehaald. De strooibiljetten die op de bagagedrager waren gebonden, waren door het water waardeloos geworden. De werkloosheid. De werkloosheid in onze gemeente breidt zich de laatste dagen weer uit. Nagenoeg alle meubelfabrieken hebben arbeiders ont slagen. Ook zijn op verschillende fabrie ken loonsverlagingen toegepast. Auto te water gereden. De autobestuurder van R. geraakte in het Noordeinde door slippen het beheer over zijn stuur kwijt. Hierdoor kwam de auto voorover in een lan^s den weg ge legen sloot terecht. De oestuurder wist zich in veiligheid te brengen. Met een kraanwagen is de auto weer op den weg gehaald. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Nov. U. ingelegd f10462,21 terugbetaald f5779.09. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3885. Lijst van onbestelbare brieven. Terug ontvangen aan het postkantoor alhier: 1, Voorl. commissie Wieringermeerpolder, Alkmaar. 2. Bureau „De Boerderij", Doetinchem. 3. R'damsch Nieuwsblad, R'dam. 4. Raad van Arbeid, Utrecht. 5. De Wilde, Waddinxveen. Door de Provincie is thans begonnen de woningen en pakhuizen, aangekocht van den heer Hoogendoorn, aan de Gouwe alhier, af te breken. De vrij komende grond wordt benut voor verbreeding van de Gouwe aldaar. Een schooljongen had het ongeluk op het plein van de mulo-school te struike len, met het gevolg dat hij zijn been brak. Op advies van den dokter werd hij naar het Leidsche ziekenhuis gebracht, ter ver dere behandeling. Een dochtertje van den heer H. dat bezig was bieten te hakken voor varkens voeder, had het ongeluk dat het hakmes uitschoot, waardoor haar linkerduim ern stig verwond werd. Medische hulp moest worden ingeroepen. Een schuit geladen met hout van de firma D. geraakte in de Gouwe slagzij. Het schip maakte water. Door het op den wal te zetten wist men zinken te voorkomen. Onmiddellijk werd de lading 'gelost en konden verdere onheilen worden voorkomen. ZWAMMERDAM. Een ongeval dat nog goed afliep. Zaterdagavond ongeveer 9 uur wilde een 50 jarige juffrouw alhier in den trein naar Utrecht stappen terwijl deze al in beweging was. Daar zij het portier niet meer kon openen, bleef zij aan aen tre.n hangen. Een reiziger die dit zag, trok aan den noodrem, waardoor dezen on middellijk tot stilstand kwam. Door de schrik liet de juffrouw den trein los, waar door zij met een smak op het perron viel. Wonder boven wonder bekwam zij niet veel letsel en kwam zij met de schrik vrij, zocdat zij haar reis naar Utrecht kon ver volgen. Een en ancrer gaf nogal ver traging voor den trein. Tuberculose-bestrydiug. De vereeniging tot bestrijding der Tuber culose heeft in haar gehouden jaarvergade ring de begrooting voor 1932 vastgesteld. De inkomsten waren geraamd op f. 2677 en de uitgaven op f. 2750, dus een nadeelig saldo van f.73. In bespreking kwam het tentenkamp, waarbij bleek dat het Bestuur, nu het oorspronkelijk daarvoor aangewezen terrein was afgekeurd, als zijnde te dicht gelegen bij tennisveld, speelplaats en boer derij, er nog niet in geslaagd was een ander geschikt terrein daarvoor te vinden. Bij de verkiezing van 2 bestuursleden, werden de aftredende leden, de heeren J. Boeijenga en K. Steijn herkozen. In de commissie voor het nazien der financieele bescheiden werden gekozen de heer Th. v. Gesel Grathe, A. Maaskant en R. G. Kauling. Burgerlijke Stand. Overleden: Pieter de Jong, 61 jaar, echt genoot van Adriana Maria Wilhelmina Jcngeneel (overleden te Alphen a. d. Rijn). Tot tijdelijk Hoofd der Ned. Herv. School alhier is benoemt*, de heer P. Koopman, uit Dordrecht. RECLAME. Het specifieke middel, Dr. Kade's Pos ter Ine, stopt binnen enkeie dagen jen» kingen, pijnen en bloedin» gen door haemorrbolden (aambeien) veroorzaakt. Dr. Kade's Posterinc helpt uitstekend omdat het de veroorzakers, de darmbacteriën.vcrnietigt. Aliialtit l.GOp. tubeoofts Dr.KADB'i ectpllleo doHlii bil allo Apothekers en Drogisten verkrijgbaar •rufl ^B»IG)rr O c. 9607 HAARLEMMERMEER. Verdronken. De 68-jarige ongehuwde mej. A. F. v. R, wonende te Hoofddorp, was 's avonds ondanks het stormachtige weder uitge gaan om een paar boodschappen te doen en een bezoek te brengen bij een harer kennissen. Toen zij tegen den nacht nog niet was teruggekeerd, begon de familie, bij wie zij inwoonde, ongerust te worden en werd een onderzoek ingesteld. Toen dit zonder resultaat bleef, kreeg men direct vermoeden dat zij in de omgeving van de spoorbrug, alwaar zij vaak wandelde om hier of daar op bezoek te gaan, tenge volge van een hevigen rukwind te water was geraakt. Zaterdag werd haar lijk, dat door den sterken wind ongeveer 700 meter van de spoorbrug was weggedreven, uit de Hoofdvaart opgehaald. Inbraak. Alhier is ingebroken in de woning van mej. R. aan den Huigsloterdijk. De dief of dieven hebben zich aan de achterzijde door een raampje toegang tot het huis verschaft en meester gemaakt van eenig geld en een horloge. De politie stelt een onderzoek in. St. Nicolaasfccst. Door de goede zorgen van „Gezellig sa menzijn" te Hoofddorp, werd in de Beurs te Hoofddorp het St. Nlcolaasfeest met groote opgewektheid gevierd. Honderden kinderen, die reeds met geestdriftig ver langen naar dezen dag hadden uitgezien, namen er deel aan. Ook bij den rondganj door het dorp had de Sint met zwarte Ple: veel bekijks. Het was een kostelijk gezicht die groote schare kinderen overladen nat geschenken, jubelend de Beurs te zie verlaten. Het St. Nicolaasfeest werd ook op andere plaatsen in Haarlemmermeer met veel animo en onder groote belangstelling gevierd. De winkelweekprijzen in beslag genomen. Zaterdag zijn te Hoofddorp door de Rijkspolitie de door de commissie voor de winkelweek aangekochte en voor de ver loting beschikbaar gestelde prijzen inbe- slaggenomen. Zij werden met een vracht auto weggehaald en in het kantonge- rechtsgebouw ondergebracht. Op wiens last een en ander is ge schied, kon nog niet worden medegedeeld, maar het is wel te verwachten, dat dit muisje nog een staartje zal hebben. KATWITK. Burgerlijke stand. Geboren: Klazina, d. van C. Schaddee en J. van Duyn Neeltje, d. van J. Par- levliet en M. Ouwehand Cornelis, z. van P. van Duijvenvoorde en J. van Duijven- voorde Gijsbert, z. van C. Pronk en J. van den Oever Maarten, z. van M* Ouwehand en D, van Rhee Jan, z. van A, van der Plas en A. Barnhoorn Hen- ricus Johannes, z. van J. A. van Schle en J. C. Grimbergen Clara Helena Elisa beth, d. van C. J. F. Braun en P. M. Al kemade, Getrouwd: Teunis Vlieland en C. E. Meijvogel H. Wagter en W. A. van den Oever M. Schaart en K. Hoek. Ondertrouwd: D. Vlieland en Z. J. Woord N. Hoek en A. Klaassen A. van der Plas en A. Ouwehand J. A. van der Horst en M. Guljt. o KATWITK AAN DEN RIJN. In verband met de inbraak in een woonschip aan het Overrijn vernemen wij, dat deze geschiedde bij den effecten handelaar E. W. J. S„ tijdens afwezig heid van de bewoners. Een der vensters was geforceerd. Gouden en zilveren voor werpen alsmede een bedrag aan geld zun gestolen. o KATWITK AAN ZEE. De commissie voor werkverruiming. De gemengde commissie voor werk verruiming had bij de laatst gehouden raadszitting een schrijven gericht tot den gemeenteraad waarin gevraagd werd om in den tijd tusschen het beëindigen de haruigvisscherij en het aanvangen van 1oc trawivisscherij de loggers vrij te stelle^ van her betalen van havengeld in het Pnn- Hendrikkanaal. Wanneer op dit schrijf d'or den raad zou worden ingegaan, stew mer. zich voor dat veel loggers naar nw zouacn komen om uitgerust te worden voo het trawlen. Dezen zomer was reeds g bleken dat de komst der loggers in 11 Prins Hendrikkanaal voor zak:ndoenden arbeiders piofijten hebben opgeleverd. Bij velen had het ontstemming g^wes - dat de lieer v. Tongeren in den raad m- het voorstel kwam om dit schrijven v de commissie terug te zenden naar

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6