72ste Jaargang MAANDAG 7 DECEMBER 1931 No. 22000 Nationaal Crisis-Comité. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Postvliegtuig „De Ooievaar" neergestort. Het voornaamste Nieuws van heden. BINNENLAND. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlên uit Lelden eD plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlên 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT f Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per week f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Wij ontvingen per kas ol per giro: G. J. v. d. L. f. 1.—; A. M. v. S. f. 1.— LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Door ons werd ontvangen: A. S, 1. 2.50; Wed. S. f. 5.—. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 7 DECEMBER 1931, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", (Steenschuur 21). Alsnog te behandelen: Voorstel in zake het verleenen van een extra-ondersteuning in de Kerstweek aan gehuwden, kostwinners en alleen staande, personen, die door de Gemeentelijke Com missie voor Maatschappelijk Hulpbetoon of door den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken worden ondersteund. (313) Voorstel in zake de tijdelijke belegging van kasgelden. (314) ADRES AAN B. EN W. Aan Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden is onderstaand adres Terzonden: Ondergeteekenden respectievelijk voor atter en secretaris in opdracht van het testuur van het Plaatselijk Arbeid Secre tariaat domicilie Kezende Haven 180, heb ben de eer onderstaande onder uw aan dacht te brengen. Gezien de groote nood onder de werk- looze arbeiders meent ons bestuur evenals voorgaande jaren, ook thans weer uw Col lege te moeten verzoeken om een extra uitkeering voor de Kerstdagen. Aangezien thans de toestand veel on gunstiger is dan voorgaande jaren en de werkloozen meer dan ooit hebben te lei den onder de crisis, zoo meent ons be stuur thans te moeten komen met het verzoek om allen werkloozen arbeiders een dubbele uitkeering te verstrekken; ook aan hen die gedeeltelijk werkloos zijn. (w.g.) E. GROEN, voorzitter. G. KUKLER, secretaris. KINDERKOOR „EX ANIMO". Voor de tweede maal dit jaar geeft het kinderkoor „Ex Animo" met medewerking van de „Kleuters" een uitvoering in de Stadsgehoorzaal en wel op 14 Dec. a.s. Het programma bevat weer verschei dene composities van den directeur den heer H. W. de Wolft, zoodat het weer een mooie avond belooft te worden. Voor meerdere bijzonderheden verwij zen wij naar de advertentie in dit blad. NOTARIS W. H. HOOGENSTRAATEN. t Gistermorgen is iie 'sGravenhage plot seling overleden de heer W. H. Hoogen- straaten, notaris te Voorschoten. Wijlen de heer W. H. Hoogenstraaten. Willem Hendrik Hoogenstraaten werd 'Vanuari 1879 te Soerabaja, N.O. Indië geboren en werd, na bij) .verschillende >°Iarissen> het laatst bij notaris Sadé te uravenhage als candidaat-notaris in func- 'e zijn geweest in September 1925 benoemd tot notaris in Voorschoten, aar hij 13 October 1925 zijne functie aanvaardde. Zaterdagavond was notaris Hoogenstraa- ni". b,J familie te 's Gravenhage, toen hij in omvel werd: hij is Zondagnacht hamf °°de Kruis Ziekenhuis te 's Graven- verleden den van biina 53 3aar 5? hoogenstraaten had zitting in het °"actie-comité te Voorschoten. ADRES AAN DEN RAAD. Van de Buurthuurdersverecn. „De Kooi". De Buurthuurdersver. „De Kooi" heeft onderstaand adres verzonden aan den ge meenteraad: Het zij ondergeteekenden vergund, na mens bovengenoemde vereeniging, u hier bij te doen toekomen een uiteenzetting omtrent de ons, namens de „Vereen, tot Bevord. v. d. Bouw van Werkmanswonin gen", opgelegde huurverhooging. Zooals u bekend is, zou ons adres in zake deze aan gelegenheid in de Raadsvergadering van Maandag 30 Nov. j.l. behandeld worden, maar bij het ordevoorstel van den heer Kooistra, staakten de stemmen, en werd ons adres in handen gesteld van B. en W. voor praeadvies. Allereerst zij opgemerkt, dat in 1919, toen de woningen a. d. Langegracht ont ruimd moesten worden wegens uitbreiding der Gasfabriek, deze bewoners, namens het Gemeentebestuur, goedkoope arbei derswoningen zijn aangeboden, in „de Kooi", tegen den prijs van f. 2.90 per week. Toen deze menschen, die plotseling voor groote uitgaven kwamen te staan, de eerste huurafdracht betaalden, bleek, dat de wo ningen geen f. 2.90. maar f. 3.20 moesten opbrengen. Vanwege de drukte, verbonden aan het plotselinge verhuizen, konden de bewoners hiervan geen verdere notitie nemen. Terloops zij hier opgemerkt, dat de woningen welke wij moesten acceptee ren wel voorzien waren van een closet, maar niet van een watersproeier; wat voor ons al direct een groot ongerief was. Waar wij meenden, dat de woningen op dit huurniveau zouden blijven, werden wij reeds in 1922 teleurgesteld door een tweede huurverhooging, en wel met bedragen van f. 1.50 tot f. 3.25 per week. Dit heeft toen aanleiding gegeven tot een huurdersactie, met als gevolg, dat het Ministerie deze verhooging veranderde in bedragen van f. 0.500.70 per week. Zoodoende werd de woninghuur in 1922 gesteld op een gemid delde van f. 3.80 per week. Dit was dus reeds twee verhoogingen in twee jaren tijd. Daar het ongerief der closets zich steeds meer deed gevoelen, hebben wij in den loop der jaren herhaaldelijk het wo- ningbouwbestuur verzocht, hierin veran dering te doen brengen. Als antwoord heb ben wij 19 Maart 1930, een bericht ont vangen, dat de heeren wel iets voor het aanbrengen der watersproeiers gevoelden, maar het zou kosten met zich medebren gen. Als echter het geheele bestuur hierin beslist had. zouden de bewoners er wel van hooren. Wij willen hier nu met nadruk verklaren, dat wij na dezen datum niets meer van de heeren hebben vernomen. In Januari 1931 is dit werk gereed gekomen, zonder de bewoners verder in te lichten, of dit kosten met zich zou brengen. Alle bewoners verkeerden toen in de meening, dat deze watersproeiers waren aange bracht op kosten van de verhoogde huur van 1922, welke wij toen al 9 jaar betaald hadden. Tevens meenden wij. dat het de plicht was van het woningbouwbestuur een einde te maken aan den onwelvoeglijken toe stand der oiosets, zonder de kosten hiervan op ons te verhalen. Plotseling, per 1 Nov. j.l. komt de tijding, dat van de 147 wonin gen, er 8 zullen worden verhoogd met be dragen van f. 0.25 tot f. 0.40 per week, en 139 met bedragen van f0.45 tot f0.65 per week, op grond der straatbelasting en kosten watersproeiers. Ons bestuur en ver der alle bewoners zijn van oordeel, dat deze 3e huurverhooging ons niet kan wor den opgelegd, op deze gronden. Indien ons een goedkoope woning is aangeboden, tegen een aannemelijken huurprijs, gaat het niet op, bedragen van circa f4.50 van ons te eischen. Wij zien ons dan ook ge noodzaakt, hiertegen te ageeren, daar ge noemde bedragen, beslist boven -onze draagkracht gaan. Ook het oude bouwplan van 40 woningen is in huur verhoogd, en wel van f. 2.35 tot f. 3.00; sommige zelfs tot f. 3.45 per week. terwijl deze huren sinds 1898 altijd f. 1.50 hebben bedragen. (Juist bereikt ons het bericht, dat twee groote bouwblokken der Vereen. „De Ben dracht" zijn verlaagd met een bedrag van f0.30 per week. met terugwerkende kracht van af 1 Jan. 1931). Wij meenen hiermede, een eerlijke uit eenzetting te hebben gegeven van onze huuractie, en vertrouwen, dat u, na rijpe- lijke overweging, tot de conclusie zult ko men. dat wij tegenover onze gezinnen ver plicht zijn. deze actie tc voeren. In de laatste instantie hopen wij op uw moree- len steun te kunnen rekenen, opdat aan ons adres recht wedervare. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrij ving N.V. Bloembollenhandel en Kweekerij de Cler en Co.. Rijnsburgerweg 88, Oegst- geest. (Ned. Staatscrt. 23 November 1931, bijvoegsel no. 310). Directeur J. de Cler, te Londen (tijdelijk te Leiden), en H. P. G. de Cler, te Hamburg, rijd. te Leiden). Commissaris J. J. de Cler, Leiden. Procu ratiehouder J. J. de Cler, Leiden. Maat schappelijk kapitaal f. 50.000, waarvan ge plaatst en gestort f. 10.000. Wijziging: Motorbootdienst F. Oskam, Hooftstraat 153, Alphen a. d. Rijn. Over leden eigenaar F. Oskam, Alphen a. d. Rijn, dd. 24 Nov. 1931. Nieuwe eigenaresse wed. F. Oskam-van Dam, Alphen aan den. Rijn. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgave van nieuwe aansluitingen in de maand November 1931. 3210: Mej. F. A. Ie Poole, Fagelstraat 50a. 3246: Techn. Handelsbureau Roozen en De Wit, Hoogl. Kerkgracht 11a. 3245: Dr. E. J. J. G. Renaud, Lammer- schansweg 30. 3249: Jhr. D. de Brauw, Regentesselaan 26, Oegstgeest. 3252: Mevr. L. WredeLand, Cobetstr. 57. 3253: H. J. Nauta, Fred. Hendriklaan 1, Oegstgeest. 3248: N. J. Plantfeber, Apothekersdijk 8. 3255: P. Planjer, Utrechtsche Veer 28a. 3257: V. M. Polak. Nieuwe Rijn 15. 3256: L. Coöp. Broodbakkerij en Verbruiks- ver. „Vooruit", Haarlemmerstraat214 3254: N.V. Wernink's Kalkfabr., H. Morsch weg 96a. 3258: C. Wagemaker, H. Morschweg 57. 3259: Jac. Pet. Jan Vossensteeg 30. 836: W. Neuteboom, St. Jorisssteeg 16. 1483: O. Noëls en J. Schade, City-Theater, Haarlemmerstraat 52. 3260: N.V. het Motorhuis (garage), H. Rijndijk. 3261: N.V. Bouw en Expl. Mij. „Ons Eigen dom", Rijn- en Schiekade 121b. 3264: N. de Boer, Morschweg 63. 3262: Woningbouwver. „Ons Doel", Pieter de la Courtstraat 99. ST. NICOLAASFEEST „MERCURIUS." De af deeling Leiden van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" heeft ook dit jaar, de tradi tie getrouw, een Sint Nicolaasfeest geor ganiseerd voor de kinderen van de leden en hun introducé's. Aan dit feest was dit jaar nog uitbreiding gegeven door ook de gelegenheid tot deelname open te stellen voor de kinderen van de leden van den Bond van Notarisklerken en van de Ver eeniging van Herstellingsoorden „Dennen heuvel". Het feest werd gegeven in de Oranje zalen van „De Harmonie" Breestraat, waar reeds 's morgens vroeg de groen-wit- groene vlag van „Mercurius was uitgesto ken. Even over half drie riep de heer Joh. Brouwer de aanwezigen, namens de com missie een hartelijk welkom toe. en wenschte de aanwezigen een gezelligen middag. Daarna kwaom „Oom Bart" (de heer B. A. Devilée) aan het woord met de poppenkast. Reeds direct was er een pret tige stemming. De kinderen leefden geheel mede. Wat gaven zij Hans een goede wen ken en wat waren zij boos op den bakker, indien hij iets wilde doen wat tegen hun rechtvaardigheidsgevoel in was. Het ge roep en gelach was niet van de lucht. Daarna vertoonde „Oom Bart" een paar aardige goocheltoer^ en haalde uit een ledige kist een paar prijsjes voor den daarop volgenden „zang"-wedstrijd. Het toppunt van pleizier werd echter bereikt toen tenslotte onder het zingen van „Daar ginds komt de stoomboot" de goede Sint binnen kwam met voor deze gelegenheid speciaal geëngageerde twee Zwarte Pieten. Sint had verschillende cadeautjes aan de kinderen uit te deelen en had voor elk een goedkeuring en voor een enkele ook een aanmerking om in den vervolge beter op te passen. Toen te ongeveer kwart vóór zessen de heer Mastenbroek, als afdeelings voorzitter een slotwoord sprak en het strijkje, wat zich den geheelen middag duchtig had geweerd, een afscheidsmarsch speelde, kon de commissie weer terug zien op een goed geslaagden middag. SEMPRE CRESCENDO. Maandag 14 December wordt om 11 uur een krans gelegd of het graf van den heer A. J. Wetrens. die langen tijd dirigent van Sempre is geweest, op de begraafplaats aan de Groenesteeg. Na afloop van het invitatie-concert, dat dien middag wordt gegeven, zal het be stuur op de leeszaal van Sociëteit Minerva recipieeren. Tijdens deze receptie zal. naar wij ver nemen, aan het jubileerende gezelschap namens de eereleden een gedenkboek wor den aangeboden, vervaardigd door den se cretaris van het eerecomité, jhr. mr. F. G. W. J. Backer, welk gedenkboek voor alle vrienden van Sempre verkrijgbaar zal wor den gesteld. Naar alle waarschijnlijkheid zal Z. K. H. Prins Hendrik aan den gemeenschappelij- ken maaltijd aanzitten. HET VERKEER EN DE SCHOOLKINDEREN. Van onderwijzerszijde is geklaagd, dat bestuurders van rijwielen, auto's, rijtui gen, enz. meermalen door een onder ge leide loopende troep schoolkinderen rij den. Deze wijze van rijden kan de ernstig ste gevolgen met zich brengen, daar de kans, dat kinderen aangereden worden, zeer groot Is. Met aandrang wordt daarom in overweging gegeven niet door een der gelijke troep schoolkinderen te rijden. Integendeel moet men aan die groepen zooveel mogelijk voorrang geven. Wellicht ten overvloede wordt er op ge wezen. dat men rijdende door een troep schoolkinderen onder geleide zich schul dig maakt aan een strafbaar feit en dat door de politie in dezen 'n wakend oog wordt gehouden en zoo noodig proces-verbaal zal .worden opgemaakt. Geslaagd is op het Kon. Conservato rium voor muziek te 's-Gravenhage, voor het eind-examen diploma Waldhoorn, onze stadgenoot, de heer Adr. Wiechert Jr. In den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks 12 uur hebben twee jongelui een auto gestolen, welke stond op den Rijnsburgerweg en toebehoorde aan den heer W. V. alhier. Tegen den morgen werd de auto half verscholen onder een heg in de omgeving van Hillegom door de politie terug gevonden. Bij onze opgave in ons Blad van Za terdag j.l. van de vereenigingen en in stellingen, welke door den burgemeester zijn uitgenoodigd zitting te nemen in het Crisis-comité is abusievelijk niet vermeld de afdeeling Leiden van de Ned. Ver. vap Huisvrouwen. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende een morgen te houden collecte ten bate van de R.K. Ver. „Hulp in de huishouding en Baby". Hiermede vestigen wij de aandacht op een in ons blad voorkomende advertentie betreffende een morgen te 'houden Werk- loozen-Ontspanningsavond. DRIE LEDEN DER BEMANNING EN TWEE PASSAGIERS GEDOOD. De marconist en een passagier gewond. Zooals wij gistermorgen nog per bulletin in óe stad hebben bekend gemaakt, is dien morgen het postvliegtuig „De Ooievaar" bij het vertrek van 't vliegveld Don Muang (Bangkok) verongelukt. De gezagvoerder Wiersma is kort na het ongeval overleden. De tweede bestuurder Van Onlangs en de boordwerktuigkundige Kotte zijn op slag gedood. De radio-tele grafist Van Zadelhof f is licht gewond. Van de drie passagiers is kolonel Brinsmead ernstig gewond, terwijl de hee ren Borg en Baudart zijn gedood. Dr. W. L. Groeneveld Meyer, directeur van den luchtvaartdienst te Bandoeng en De Behage, chef van den technischen dienst van de K. N I. L. M.. zijn direct naar Bangkok vertrokken tot het instellen van een onderzoek. De eerste bestuurder Th. Wiersma be haalde 16 Juli 1922 zijn brevet te Soester- berg en was sedert 1 Mei 1928 in dienst van de K. L. M. Hij had reeds vijf reizen naar Indië gemaakt. De heer J. van Onlangs, de tweede be stuurder, werd op 15 Augustus 1925 luite nant-vlieger op Soesterberg en trad op 1 Mei 1929 bij de K. L. M. in dienst. Hij had vier reizen naar Indië als tweede bestuur der ondernomen. Een foto van vliegtuig en piloten vindt men in de fotopagina. De heer J. E. W. Kotte, de boordwerk tuigkundige, was sedert ongeveer zes jaar bij den technischen dienst van de K. L. M. Dit was zijn vijfde reis naar Indië. Met deze mannen verliest de K. L. M. drie toegewijde bekwame medewerkers. De heer G. van Zadelhoff is een radio telegrafist van de Nederlandsche Tele graaf Maatschappij „Radio Holland". Kolonel Brinsmead is de directeur van den Australischen luchtvaartdienst en was te Aiostar aan boord gegaan, nadat het Australische postvliegtuig „Southern Sun", waarmee hij de reis wilde maken, een on geval had gehad. Dit toestel was namelijk te Aiostar bij het opstijgen met den neus in den grond geslagen en zwaar bescha digd. De drie inzittenden waren ongedeerd gebleven. Van de passagiers Borg en Baudart is bij de directie van de K. L. M. niets be kend. Zij staan niet als passagiers inge schreven. De directie van de K. L. M. deelt het volgende mede: Blijkens nader bij de K. L. M. ontvangen telegrammen heeft de eerste bestuurder Wiersma voor het vertrek van het vlieg veld het luik boven de stuurkast geopend teneinde meer ventilatie te geven, daar het in verband met het lange proefdraaien der motoren in de kajuit en stuurkast zeer warm was geworden. Een Siameesch officier heeft nog bij het vertrek op dit openstaande luik gewezen, doch vermoedelijk heeft Wiersma deze waarschuwing niet begrepen en heeft hij in volle aandacht voor zijn aanloop hierop niet meer gelet. Het luik zat scharnierend in het midden aan den voorkant van den vleugel. Bij den aanloop moet het geheel zijn opengeslagen, waardoor de luchtstroo- ming in het midden van den vleugel ern stig werd gestoord, hetgeen in dat geval met een zwaargeladen vliegtuig een uiterst nadeeligen invloed op het hefvermogen moet hebben gehad. Gezien de bekwaamheid van den vlieger en het feit dat op het vliegveld een zeer lange aanloop mogelijk was, is de omstan digheid, dat het vliegtuig niet los kon komen niet anders te verklaren dan dat het luik openstond, doch de gezagvoerder zich hiervan niet meer bewust was, en voortdurend in de overtuiging is geweest, dat hij het toestel los kon krijgen. Het toestel is met den neus tegen een aan het einde van het vliegveld staand dijkje gestooten en werd totaal vernield. De toestand van den marconist Van Za delhoff ls gunstig; er is geen reden voor ongerustheid. BINNENLAND. Het Nederlandsche postvliegtuig: „De Ooievaar" is gisteren, op de retourvlucht naar Nederland, te Bangkok neergestort; er zijn vijf dooden en twee gewonden. (1ste Blad en Laatste Berichten). Het drama te Echt, in Limburg. (Ge mengd, 2de Blad). De roofoverval te Kesteren is vermoe delijk gefingeerd. (Gemengd, 2de Blad). BUITENLAND. Ontstemming in Frankrijk tegen Enge land (Buitenland, 1ste Blad). Interviews met Hitler, Mussolini en Hu- genberg (Buitenland, 1ste Blad). Bij Weenen is een geheime Russische zender ontdekt (Tel., 1ste Blad). DE ENGELSCHE INVOERRECHTEN OP TUINBOUWPRODUCTEN. Een deputatie naar Londen. Naar het „Vad." verneemt, zijn de heer F. V. Valstar, voorzitter van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland, in gezelschap van mr. Niemoller, secretaris van het bureau en den heer J. Barendse, voorzitter van den bond Westland, bene vens afgevaardigden van exporteursver- eenigingen, naar Londen vertrokken, ten einde besprekingen te voeren over de hooge invoerrechten op Hollandsche tuin bouwproducten. Getracht zal worden gun stiger voorwaarden te scheppen. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Het hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Textielarbeidersbond ,,St. Lambertus" heeft aan zijn leden, die in staking zijn gegaan, een schrijven gezonden, waarin o.m. wordt gezegd: „Wij vertrouwen, dat deze leden, die gemeend hebben zich aan het advies van hun hoofdbestuur niet te moeten storen, nu ook zooveel zelfrespect bezitten, dat zij de gevolgen van hetgeen zij op eigen houtje of onder den drang van revolutionnaire elementen hebben ge daan of nagelaten, voor eigen rekening te nemen en zich vóór 14 December niet voor steunuitkeering aanmelden." Zaterdag hebben de drie samenwerken de organisaties (de Landelijke Federatie heeft men blijkbaar geheel uitgeschakeld) aan de firma Jannink het volgende ulti matum gesteld: „Namens de Eendracht, St, Lambertus en Unitas, deelen wij u firma mede dat indien uiterlijk Zaterdag 19 December a.s. in het conflict tusschen uwe firma en de stakende wevers geen op lossing is verkregen, uwe arbeiders en ar beidsters, behoudens de wevers, die reeds in staking eijn, op Maandag d.a.v. den ar beid niet zullen hervatten." Dit ultimatum is van toepassing voor alle drie fabrieken van deze firma, n.i. de ververij, aan de Zuiderhagen, de bleekerij aan den Cromhoffs Bleekweg en de spin nerij aan de Haagsbergerstraat, waar te zamen ongeveer tweeduizend arbeiders werken. o NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Teneinde het inzamelen van giften ten plattenlande te bevorderen, zullen bin nenkort bij alle hulpkantoren, poststa tions en bestellers giften in ontvangst worden genomen ten behoeve van het Nationaal Crisis-Comité. Deze regeling kon getroffen worden dank zij de medewerking van het hoofd bestuur der P. T. T. De firma Vroom en Dreesmann stelt voor het geheele land elf duizend bons, groot f2.50 per stuk, ter beschikking voor aankoop in hun magazijnen. Vierhonderd dezer bons zijn, gelijk ge meld, voor Leiden bestemd. De tweede lijst van ingekomen giften bij het Nationaal Crisiscomité vermeldt een totaalbedrag van f. 74000.87. Tezamen met de vorige verantwoording is thans ontvangen f. 124.621.25. Jhr. VON WEILEK GEHULDIGD. Gisteren (Zondag) is jhr. mr. von Weiier president van het gerechtshof te 's-Gra- venhage en voorzitter van de Nederland sche Vereeniging tot Bescherming van Dieren gehuldigd in verband met het feit dat hij 12'/s jaar voorzitter was. Er was groote belangstelling. Tot de sprekers be hoorde o.m. de heer Van Poelgeest, uit Leiden, die yice-voorzitter der vereeni ging is.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1