w ONZE ELFTALLEN-REVUE. R.V.C.HILLINEN 2—3. De uitwedstrijd tegen R.V.C. is met de kleinst mogelijke overwinning ten gunste der Hillegommers uitgevallen en direct moet gezegd worden: de zege was ver diend. Zooals dit elftal de laatste wedstrijden speelt, zal het nog een groot struikelblok zijn voor de kampioens-candidaten. De omzetting van Keijzer met Braam blijkt meer en meer een verbetering te zijn. Beide spelers waren hun plaats volkomen waard. R.V.C. speelde het snelle aanvalsspel, waar de achterhoede der gasten aardig tegen bestand bleek, al kwamen beide tegenpunten weer uit vlugge aanvallen. Hillinen breekt ditmaal met den ouden sleur en begint reeds van den aftrap af gced aan te pakken, wat al spoedig een doelpi^nt oplevert. Scholte plaatst naar Willemse, die alleen voor den keeper ko mend, geen fout maakt, 01. Buitenspel staan van meergenoemde doet een goede kans verloren gaan. R.V.C. probeert met vlugge aanvallen Hillinen te verschalken. Eenige schoten zijn te onzuiver gericht om succes te heb ben. Van Engelen is niet erg gelukkig als een hard schot van zijn voet R.V.C.'s doel- verdediger op 't kantje af weet tekeeren. De linksbuiten der thuisclub breekt goed door, de daarop volgende voorzet wordt door den rechtsbinnen in een doel punt omgezet, wat uitstel van executie beteekent. want even later laat van En gelen een voorzet van Braam handig loopen, alwaar de vrijstaande Willemse inschiet, .12. R.V.C. geeft niet gewonnen en het is alweer de rechtsbinnen die een kans benut, 22. Even voor rust kopt v. Engelen in, maar de keeper stopt. De hervatting brengt het Hillinen-doel direct in gevaar. Van der Jagt kan het leder juist van de doellijn weghalen. Hillinen komt verwoed opzetten. H. Scholte gaat er vliegensvlug vandoor, de te verwachten voorzet wordt*door van Enge- .len schitterend ingeschoten, 23. De Hil legommers doen hun uiterste best de score te verhoogen, wat E. Scholte bijna gelukt, maar vindt de keeper op de goede plaats. Met Hillinen sterk in den aanval komt het einde van dezen fairen kamp, die scheidsrechter Blonk niet altijd even correct leidde. o A. S. C. II—R. V. C. II 0—5. Dezen wedstrijd speelde A.S.C. met drie invallers en aanvankelijk tien spelers. Voor de rust ging de strijd gelijk op, waar bij het A.S.C.-doel eenige malen op for tuinlijke wijze aan een doorboring ont kwam en de A.S.C.-voorhoede eenige goede kansen glansrijk verknoeide. De halflinie der thuisclub slaagde er niet in een goed verband te brengen tusschen achter- en voorhoede, waardoor de achter- spelers te ver moesten opdringen om de voorhoede te bereiken. De rust ging in met 10 voor R.V.C. R.V.C. was na de rust in de meerder heid en de A.S.C.-achterhoede moest alle zeilen bijzetten om goals te voorkomen. De voorhoede der gastheeren bracht het R.V.C.-doel nog eenige malen in groot gevaar, doch was onmachtig te scoren. R.V.C. doelpuntte kort na elkaar drie maal, jvaarbij de A.S.C.-keeper niet geheel vrij uit ging. Daarna kwam R.V.C. nog goed koop aan een goal. toen de achterhoede van de thuisclub bleef staan bij een aan val der bezoekers, in de meening, dat de scheidsrechter voor off-side zou fluiten, hetgeen niet geschiedde. Een der R.V.C.'ers profiteerde van deze kans en scoorde de vijfde goal. Het einde kwam onveranderd. o HILLEGOM I—T.H.B. 5—2. Hillegom verscheen dezen middag in het groen-zwart, daar anders de kleeding van beide clubs veel op elkaar geleek. Aanvoerder v. Loo wint den toss en wenscht 't eerst tegen wind in te spelen. We zien Spierdijk bij de gasten in de voor hoede wat o. i. zeer verxeerd is, daar er in de achterhoede veel grootere kracht van dezen speler uitgaat wat later in den wedstrijd bleek. Hillegom, dat met 2 in vallers speelt, geeft behoorlijk partij zon der echter gevaarlijk te zijn. Ook T.H.B. speelt matig en beschikt niet over schut ters anders hadden zij zeker voor rust eenige kansen benut. Zoo verloopt 't eer ste halfuur zonder doelpunten. Invaller v. Kampen passeert dan onverwachts eenige tegenstanders en schiet van dicht bij den bal in 't net. Hillegom heeft de leiding. Spoedig daarop weer een aanval der thuisclub, van Kooten heeft den bal, schiet onverwachts op doel en op eenigs- zins fortuinlijke wijze verdwijnt het leder in doel, 20. Hillegom blijft stérker, een mooi aangegeven bal van den linksbin nen aan den ver opgedrongen spil en via de vingertoppen van den T.H.B.-doelman verdwijnt de bal in 't T.H.B.-net, 30. Als weer is begonnen, is 't weer de thuis club, die dadelijk in 't offensief is. Een groote fout van Hillegom is om alles op links te spelen zoodat de buiten-rechts gedurende de 2e speelhelft zoo goed als geen bal krijgt. De T.H.B.-achterhoede houdt best stand en stelt alles in 't werk om 't spel te verplaatsen. Als er ongeveer een kwartier is gespeeld, kunnen zij den druk niet weerstaan, van Kampen speelt mooi tusschen de backs door en zeer mooi zorgt v. Beek voor de rest, 40. Nog is het niet genoeg, bij een scrimmage voor 't T.H.B.-doel fluit de scheidsrechter en wijst naar de witte stip. Welke overtreding er gebeurd is, konden we niet constatee- ren. Van Beek benut de strafschop onbe rispelijk. Een ongekende weelde voor Hil legom, want zooiets hebben zij 't geheele seizoen nog niet meegemaakt. Bij T.H.B. gaat Spierdijk naar de voor hem aange wezen backplaats en de thuisclub vindt 't blijkbaar welletjes. Er wordt een laatste krachtsbeproeving door T.H.B. op touw gezet en eindelijk hebben ze succes als de rechtsbuiten aan een scrimmage voor 't H.-doel een einde maakt door den bal in doel te trappen. Nauwelijks is afgetrapt of T.H.B. benut een misverstand der verde diging en het is 5—2. Hillegom is even de kluts kwijt, weer is" het T.H.B. dat door breekt. Van Dijk loopt uit en trapt over den bal heen. Op 't moment dat de T.H.B.'er in 't verlaten doel wil trappen, belet v. d. Aar hem dit door corner te werken. Hillegom, 't gevaar inziende, komt weer een beetje bij en als scheids rechter Merison die tot ieders genoegen dezen aangenamen en prettigen wedstrijd leidde, het eindsignaal geeft, heeft Hille gom verdiend gewonnen. WAT ER ZONDAG GESPEELD WORDT. Voor a.s. Zondag zijn o.m. vastgesteld: D.O.S.Alphen, Wilhelmina Vooruit Hillegom, A.S.C.Bodegraven, U.V.S. Lugdunum, HillinenL.F.C., Alphia R.V.C., Leidsche BoysArchipel, R.C.L. De Ooievaars, D.V.V.D.V.S., R.V.C. II U.V.S. II, Delft II—A.S.C. ÏI, Utrecht II— Alphia II en Alphen II—Vriendensch. III. D.V.S. II—LUGDUNUM II 1—6. Zoowel een D.V.S.- als een Lugd.-speler hadden schijnbaar last van de boterlet ters en lieten verstek gaan en daar ook de reserves afwezig bleken, hadden beide partijen slechts 10 man toen scheidsrech ter v. d. Meer liet beginnen. Het begin is voor D.V.S., waarbij het gevaar van de gebrs. Piket op den linkervleugel komt. Na 10 min. opent de oudste Piket de score door een voorzet van rechts linea recta in de Lugd.-touwen te kanjeren, 10. Bij Lugdunum botert het nog niet erg en de Jong redt op de doellijn staande nog net bijtijds. Kort voor de thee weet Ral een voorzet in eens op te vangen en met 1—1 wordt gerust. Al ras blijkt in de tweede helft dat Lugd. winnen gaat. Ral kanjert via de bovenlat in, 12, terwijl een teruggespeelde bal van een D.V.S.- back in eigen doel belandt, 1—3. Lugd. speelde thans zeer goed en de Lugd.-kee per heeft niets te doen. Breedeveld doel punt daarna, 1—4, terwijl v. Weerlee met een keurig schot den stand op 15 brengt. 2 Min. voor het einde krijgt Lugd. een penalty, doch Verver schiet hard over. Juist als de goed leidende scheidsrechter af wil fluiten, scoort Aal na missen van den linksback ten zesde male. Einde 61 voor Lugdunum. U. V. S. Ill—A. S. C. III 7—0. Met het zeer zwakke A. S. C.-elftal had U. V. S. weinig moeite. U. V. S. was steeds sterker en alleen goed spel van den A. S. C.-doelman was oorzaak dat de rust met slechts 30 inging. Na de rust weer een voortdurend over wicht van de thuisclub die nog viermaal scoorde. Scheidsrechter Spierenburg floot dezen in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd kalm en goed. SPORTMAN I—D.V S. III 4—2. Na den aftrap wordt het D.V.S.-doel di rect verscheidene malen bezocht, maar de keeper geeft niet thuis. Vrij gelukkig ko men de Sportmannen aan hun eerste doelpunt, wanneer, met een zacht laag schot, de keeper van D.V.S. door gladheid valt (10). Hierna komen de D.V.S.'ers geweldig opzetten, maar keeper Arnoldus weet alles te redden. Na de rust moet Sportman zich meer malen tot verdedigen bepalen, waarbij de achterhoede zeer goed werk verricht met Leugering als uitblinker. Na een uittrap, welke door van Leeuwen wordt opgevan gen, weet deze alles te passeeren en on houdbaar te scoren (20). Na goed samenspel van Hillebrandt en Penseel, maakt eerstgenoemde er 30 van. Uiteen penalty, welke door den rechtsback wordt genomen komt de stand op 31. Dan weer een aanval van Sportsman en Leupe scoort keihard (41). Uit een voor het doel van Sportsman ontstane ver warring vergroot de midvoor van D.V.S. den achterstand (42). Als de scheids rechter het einde fluit hebben de Sport mannen verdiend gewonnen. Scheidsrechter v .Vliet leidde verdien stelijk. o UITSLAG HILLEGOMSCHE ELFTALLEN. D.I.O. III—Hillinen II 2—2. Hillegom IISchoten III 32. Zandvoort Jun.Hillegom Jun. 52. BELGIË WINT VAN ZWITSERLAND. Moeilijke 21-zege. De gisteren in het Heyssel-Stadion te Brussel gespeelde landenstrijd België— Zwitserland werd door België met 21 gewonnen. (Rust 10). De 20.000 toeschouwers, die het Heyssel- stadion bevolkten om getuige te zijn van den strijd BelgiëZwitserland, welke op goede wijze door den Engelschman Rous geleid werd, zijn de verschillende emoties die dergelijke wedstrijden gewoonlijk met zich plegen te brengen, ook thans niet bespaard gebleven. Evenwel niet in het eerste gedeelte van den strijd, toen de Bel gen de situatie over het algemeen be- heerschten, en de Zwitsersche doelverdedi- ger meermalen zijn deugdelijkheid had te bewijzen. En dat hij tegen de stormaan vallen der gastheeren bestand was. bleek overduidelijk in deze periode van zichtbaar Belgisch overwicht. Slechts eenmaal moest hij, even voor het verstrijken van de eerste speelhelft voor een goed schot van Capelle zwichten. (10). Reeds drie minuten na de hervatting had Capelle opnieuw succes. (20). Een ontwrichting van den schouder noodzaakte den Zwitserschen doelman zijn plaats aan een invaller af te staan, doch ondanks dezen tegenslag legden de gasten er nog een schepje boven op, waardoor de strijd verder gelijk opging en er zelfs momenten waren dat van een bepaald Zwitsersch overwicht gesproken kon worden. Een kwartier voor het einde gelukte het Ehrismann den achterstand te verkleinen (2—1) en had het middentrio der Zwit sers zich voor doel wat productiever ge toond, een gelijk spel zou waarschijnlijk niet uitgebleven zijn. Zij nog vermeld, dat Nouwens na de rust door Henemans ver vangen moest worden. Bij de Zwitsers onderscheidden zich het meest de beide backs en vleugelspelers; aan Belgische zijde traden behalve de doelverdediger ook Hooydonckx en Voor hoof op den voorgrond. De elftallen waren: België: Vandenberghe (Daring), d.; Nou wens (Malin/s) en Hooydonckx (Hasselt) a.: Simons (Antwerp); Hellemans (Ma lin/s) en Deciercq (Antwerp) m.: Versvp (Bruges), Voorhoof (Liersche S.K.), Ca pelle (Standard) Van Beeck (Antwerp) en Van Campenhout (Malin/s) v. Zwitserland: Sechehaye (Servette), d.; Minelli (Grashoppers» en Weyler II (Grashoppers) a.; Helld (Chaux de Fonds) Imhof (Biemie) en Fasson (Young Boys) m Kramer (Lausanne), Soringli (Blue Stars), Ehrismann (Old Boys), Syroet (Urania) en Jack (Servette) v. Crt. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de le klasse Aston Villa—Derby County 20; Bolton WanderersBlackpool X2; Chelsea- Manchester City 3—2; Grimsby Town Sunderland 13; Huddersfield Town- Blackburn Rovers 11; Leicester City West Brwmolch Albion 2—3; Liverpool Birmingham 43; Middlesbrough—Shef field United 43: Newcastle United- Portsmouth 0—0; Sheffield Wednesdey— Arsenal 1—3; West Ham United—Everton 4—2. En in de tweede klasse: Bradford—Port Vale 2—2; Burnley— Barnsley 5-3; Charlton Athletic—Oldham Athl. 22; ChesterfieldSwansea Town 12; Manchester UnitedMillwall 20; Nottingham ForestLeeds United 33; Preston N. E.—Notts County 0—0; Southampton—Plymouth Argyle 06; Stoke City—Bristol City 1—1; Tottenham- Hotspor—Bradford City 1—5; Wolver hampton Wand.Bury 60. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. West I Noord: D.D.V.Swift 2—2; D.V.D. —Westerkwartier 01. West I Zuid: Vitesse—Fluks 4—1; Dee- tosO. Eibernet 52. Oost IA: OverschotjeZ.K.C. 30; No- viomagumBe Quick 21. Oost IB: A.K.C.—H.K.C. 1—1; Nails— Achilles 7—1; D.O.S.—R'bleek 3—0. West IIA: Volharding—D.T.V. 2 1—2; OtoExcelsior 42. West IIB: R. Tekca—K. Zaand. 2 4—1; A. W.—Luto 3—2. West IIC: H.S.V.Dee tos 2 3—2. West III G: O. Eibem. 2—ter Gouw 0—0. Overzicht. In het Westen zijn vier van de vijf aan gekondigde wedstrijden gespeeld. Wester kwartier heeft gezorgd niet verder ten achter te raken bij Koog Zaandijk. D.D.V. en Swift hebben de winst gedeeld, wat vooral voor Hercules weinig aangenaam zal zijn. Aan den Zoeterwoudschen Singel was het gistermiddag druk en levendig als in vroeger jaren. Het is jammer dat de N.K.B. geen jaarboekjes uitgeeft. Want dan zou den we kunnen nagaan voor de hoeveelste keer Vitesse en Fluks gistermiddag tegen elkaar in 't strijdperk traden. Merkwaardig dat verschil in speltype en -opvatting tusschen twee clubs, wier tra. dities zoo dicht naast elkaar zijn ontstaan en gegroeid. Bij Vitesse nog immer de les, welke De Wolff haar zoo'n kleine twintig jaar geleden heeft geleerd: „Aanval is de beste verdediging". En houdt Fluks nog niet altijd vast aan Van Zimmeren's stel regel „Dek den tegenstander, laat geen vrij spel?" De practijk moge in den loop der jaren zijn gewijzigd; de stijlen van Vitesse en Fluks contrasteeren ook nu nog! Vitesse was wat beter, speelde wat gelukkiger dan Fluks en won daarom den wedstrijd. Zou die overwinning niet het meest begeerde St. Nicolaasgeschenk van mr. Uittenbroek zijn geweest? Ter Poorten speelde een gave partij, vol fraaie techniek en knappe strategie. De dames Ensink en Kesselring steunden hem kranig. Noordhoek Hegt bezit een formidabel schot. Hij zette, met mej. Bak ker en Uittenbroek de aanvallen degelijk op. Gonggrijp deed weer tal van nuttige dingen en De Jong was een en al bravour. Dat is soms minder aangenaam voor den tegenstander, en moeilijk voor den scheids rechter, maar toch niet zoo bont als men het gisteren hier en daar wilde doen voor komen. Fluk's had in Meylink en v. Weesel haar beste krachten. Meylink maakte zich vaak handig vrij, maar schoot dan nerveus. Van Weesel speelde een solide partij midden vak, en naast hem liep van Bemme^ zoo'n beetje te teeren op verbleekte glorie, maar nog altijd blakend van liefde voor de kleuren van zijn club. Het dameszestal schoot niet tekort maar deed toch ook geen buitengewone dingen. De heer van Dijk leidde den wedstrijd met tact. Sommige wenschten dat de scheidsrechter strenger zou zijn Opgetre den, maar hadden degenen, die dat wilden dan ook de consequentie willen aanvaar den in den vorm van strafworpen en andere strenge maatregelen? We betwij felen het, en we meenen dat de heer van Dijk de klippen knap heeft omzeild. De scheidsrechter had verder twee grens rechters, van wie de Fluksman nog al eens moeite had om onpartijdig te blijven. Het publiek was roerig en onaangenaam. Er waren menschen wien Vitesse's over winning blijkbaar naar het hoofd steeg, er waren anderen die de nederlaag hun ner favorieten blijkbaar niet gelaten ver mochten te dragen. Dat viel te betreuren want het stoorde den goeden indruk van het geheel. o Stand West I Zuid. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Deetos 9 8 1 17 42-9 1.88 H.K.V. 10 8 2 16 28-14 1.60 't Zuiden 9 6 2 1 14 48-10 1.55 O. Eibern 10 4 1 5 9 19-25 0.90 D.K.C. 8 2 2 4 6 16-27 0.75 Vitesse 12 3 1 8 7 24-53 0.58 Velox 10 2 1 7 5 15-41 0.50 Fluks 10 1 2 6 4 13-2G 0.40. A.s. Zondag: FluksVelox; O. Eibernest Vitesse. VITESSE—FLUKS 4—1. Reeds binnen de minuut neemt Fluks, dat met Buys in de plaats van Ressenaar speelt, de leiding, wanneer de Vitesse-ver- dediging een ernstige fout maakt en v. Weesel ongehinderd kan inschieten (0—1.) Maar Vitesse dient onmiddellijk van re pliek, want De Jong en Gonggrijp onder nemen een vlotten aanval, waaruit Gong grijp, hoewel hij den voorzet ternauwer nood kan bereiken, de partijen handig op gelijken voet brengt (1—1). Zoo staan de twaalftallen na twee minuten al in hun tweede opstelling. Dat blijkt voor Vitesse een voordeel te zijn Want Noordhoek Hegt glipt eenige malen langs zijn bewaker en de Flukskorf beleeft hachelijke oogenblik- ken. Ook in het middenvak heeft Vitesse door toedoen van mej. Ensink en Ter Poor ten, eenig overwicht. Doch Meylink bezorgt met snelle rennen en handige dribbles de Ondanks alle ijver van De Jongh weet de Foto Bleuzé. D.V.S. won gisteren op eigen veld met 42 van R.C.L. Op onze foto de D. V.S.-ploeg, links naar rechts: zittende: H. J. Tijen, A. Hillebrand en P. Baart; knielende: A. Ladan, W. Hillebrand en H. van der Nat; staande C. Tuin, H. Piket, J. Hillebrand, I. Filippo en J. P. LangezaaL Vitesseverdediging talrijke moeilijkheden. Fluks-captain verschillende schoten te los sen, maar hij richt steeds onzuiver. Na een half uur weet Noordhoek Hegt een kans te benutten, zoodat Vitesse bij het eind der eerste helft met 21 leidt. De eerste vijf minuten der tweede helft zijn voor Fluks, maar dan herstelt Vitesse zich en doet weer heftige aanvallen op den Flukskorf. Het schieten is echter onzuiver en zoo gaat het ook bij Meylink c.s. Pas na 32 minuten valt het volgende doelpunt als Noordhoek Hegt van verre inschiet (31.) Fluks speelt daarna een verloren strijd. Drie minuten voor het einde maakt Ter Poorten van grooten afstand 4-1, waar mede de wedstrijd eindigt. HOCKEY. ZWITSERLAND SLAAT BELGIË MET 2—0 Deze wedstrijd had plaats op het terrein des Grashoppers te Zürich. Zwitserland won met 20. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTVEREEN. „SWIFT". Gistermorgen zijn de eerste wedstrijden op hometrainers gereden, waarvoor zoo wel van renners ais van enthousiasten veel belangstelling was. De eerste wedstrijd ging over 500 M„ geldende voor de competitie. Nadien had er een 1 K.M. wedstrijd plaats om de P. P. de Jong-medaille. Van beide wedstrijden zijn de volgende resultaten verkregen: 500 Meter 1 K.M. P. v. d. Pluijm 15 4/5's. 30 4/5 s. J. v. Wezel 17 3/5 s. 33 2/5 s. C. de Ruiter 16 3/5 s. 30 4/5 s. W. Graafmans 161/5 s. 312/5 s. J. Hogendijk 20 1/5 s. 36 3/5 s. C. d. Uil 213/5 s. 39 2/5 s. C. Paats 191/5 s. 313/5 s. R. Riethoven 18 3/5 s. 35 2/5 s. J. Verschoor 15 2/5 s. 29 4/5 s. W. Severijnen 18 s. 33 s. J. Riethoven 34 s. Donderdagavond a.s. zal er weer een wedstrijd gereden worden, aanvang 8.45 u. LAWN-TENNIS. NEDERLAND—ENGELAND OP OVERDEKTE BANEN. Gistermiddag werd te 's' Gravenhage in het tennispark Marlot, een aanvang ge maakt met den wedstrijd Nederland Engeland. De uitslagen waren: Enkelspel: Hughes slaat Knottenbelt 7—9, 6—4, 6—0, 6—2. Perry slaat Van der Heiden 75, 6—4, 6—2. Dubbelspel: Perry en Hughes slaan Koopman en Knottenbelt 64, 86, 64. Timmer was wegens ongesteldheid ver hinderd aan de wedstrijden deel te nemen. Hedenavond vöortzetting. GYMNASTIEK. WILSKRACHT EN GENIE. De gymnastiekvereeniging „Wilskracht en Genie" alhier heeft op haar vergade ring besloten, om ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan op 16 April 1932 een feestuitvoering te geven. Deze uitvoering zal wegens de tijdsom-' standigheden niet in de Stadszaal doch in de concertzaal van „Concordia"" plaats vinden. Het gymnastisch gedeelte zal worden afgewisseld door muziek en tooneel, te verzorgen door het Jazz-Hawaiïan-orkest „Aufgepast" onder leiding van den heer Alb. Gerritsen. Aangezien „Wilskracht" zeer zelden een uitvoering geeft, zal zij voor deze gelegen heid op 16 April haar beste beentje voor zetten. ten einde het publiek te toonen, dat in de vereeniging niet wordt stilgeze ten doch de gymnastiek ernstig wordt be oefend. Onder de jongere leden zijn vele goede krachten die veel voor de toekomst be loven. Ook is in den loop van dit Jaar een adspiranten-afdeeling opgericht en al is deze niet groot in aantal, toch zal het de moeite waard zijn de verrichtingen van deze jongens te aanschouwen, zoodat Wilskracht met goeden moed haar 35-ja- rig bestaan hoopt te vieren. Besloten is om oud-leden uit te noodi- gen deze uitvoering bij te wonen. o DE LICHAMELIJKE OEFENING OP DE LAGERE SCHOOL. Door de contactcommissie uit den R.-K. Gymnastiek- en Athletiekbond in het Bis dom Roermond, den R.-K. Gymnastiek- en Athletiekbond in het Bisdom Breda, de R.-K. Gymnastiek- en Athletiekbond in het Bisdom Den Bosch, de R.-K. Gymna stiek- en Athletiekbond in het Bisdom Haarlem, den R.-K. Gymnastiek- en Ath- lethiekbond in het Aartsbisdom Utrecht, het Nederlandsch Christelijk Gymnastiek- Verbond, den Nederlandschen Arbeiders- Sportbond, het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond, is aan een 120-tal organisaties in ons land een schrijven toe gezonden het streven der commissie stel ling te nemen tegen den aanval van eeni ge gemeenten tegen de verplichte invoe ring van lichaamsoefening op de Lagere Scholen ingevolge de Lager Onderwijswet van 1920, volgens welke de lichaamsope ning op de Lagere Scholen ingevolge êe Lager Onderwijswet van 1920, volgen welke de lichaamsoefening in 1936 mot', zijn ingevoerd. Het ligt in de bedoeling van van de contact-commissie in het centrum des lands een congres te beleggen, waarin verschillende sprekers over dij; onderwerp het woord zullen voeren. De organisaties wordt verzocht de noodige gegevens te willen verstrekken, opdat nader uitvoering kan worden gegeven door middel van een krachtige actie te bewerkstelligen dat aan de verplichte invoering in het jaar 1936 van het vak lichamelijke oefening op 4e lagere school geen afbreuk worde ge daan. o HENGELEN. WEDSTRIJD VAN „HENGELSPORT". De leden van „Hengelsport" hielden gis teren een onderlingen wedstrijd, welke een prettig verloop had. De prijzen werden ge wonnen door: le A. Tuythof, 2e Teleng, 3e Bonten, 4e v. d. Reyden, 5e Mulder, 6e De Water, 7e Mark, 8e v. Klaveren, 9e Willemse, 10e v. Rosse, 11e Smit, 12e v. Dam. o SCHAKEN. DE COMPETITIE VAN DEN NED. SCHAAKBOND. De twee afgebroken partijen van den wedstrijd Inter Nos I te Boskoop en Leidsch Schaakgenootschap II zijn beide voor de Leidsche club gewonnen verklaard (le bord gewonnen door J. M. Volders, het tweede bord door D. de Jong. De einduit slag is dus een 73 overwinning voor het Leidsch Schaakgenootschap II. In deze groep (2 B Noord) hebben nu alle clubs tweemaal gespeeld. Dis Disc. Ty won met 64 van Inter Nos I, de H. Arb. Sch.cl. n met 7V22Vs van het H. Wester kwartier II, de Delftsche Arb. Sch.cl. I met 64 van de H. Arb. Sch.cl. II en het H. Westerkw. II met 64 van Disc. Disc. IV De stand is thans de volgende: Aant. pnt. Tot. grsp.gw. gl. vrl. v.-t. pn' Deutsche Arb. Sch.cl. 12 2111/2—S1/2 Leidsch Schaakgen. II 2 1 1 111/282 H. Arb. Sch.cl. II 2 1—1 111/2—S i/S 2 Disc. Disc. IV 2 1—1 10-10 - II. Westerkw. II 2 1—1 81/2-111/-' Inlcr Nos I (Boskoop) 2 2 7—I3 0 Opmerkelijk is het succes der Delftsche Arb. Schaakclub, die het vorige jaar in een lagere groep uitkwam. ALPHEN—BOSKOOP II. De „Alphensche Schaakclub" speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen "e schaakclub „Boskoop II". De uitslag was als volgt: Admiraal—ter Plegt0—J, 1 J. BasieKooy Th. Basie—Bouwman J v. HellemondGraatsma Wolsde Ruyter v. BurenC. v. Veen Den Ouden—N. Kok Hoogendijk—Goudkade C. Geel—Schrijver W. LIUUVC1 J. v. Wijk—Kraal 1-®

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12