WAAR IS HET?? von t HOESTEN BD'JSmOQP SPLINTER, HET KARPETTENHUIS Muon superlijm flinken verkooper BERICHT VAN INZET. MM. Y UIT DE RIJNSTREEK. alphen. nieuwkoop. nieuwe-wetering. WIJ SMIJTEN het goed de deur uit Kijkt U maar eens Gevraagd f. 9000- p- DE GRUIJTER ZOON n v Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma Voor de Borst Openb. Vrijwillige Verkooping OPENING DRINKWATERLEIDING „DE ELF GEMEENTEN." De oJficieele opening Uer Drinkwater leiding ,,De Elf gemeenten", omvattende „a de gemeenten Nieuwkoop, Nieuwveen, j'er Aar, Zevennoven, Is oiticieei vastge steld op 30 Dec. a.s. door Z. Exc. Jhr. inr dr. van Karnebeek, commissaris van glit. de Koningin van Zuid-Holland in tegenwoordigheid van mr. 's Jacob, com missaris van H.M. de Koningin te Utrecht. Voorts zullen vele genoodigden aanwezig zijn, o.a. de Raden der 11 gemeenten. Na een bezoek aan de waterleiding te Wiide-Zegvcld, vindt de opening plaats te Woerden, waar het kantoor der Stichting gevestigd is. HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ. De a.s. collecte. Zooals reeds verleden week door ons medegedeeld werd alhier verleden week op initiatief van het burgerlijk armbestuur een plaatselijk crisiscomité opgericht, het welk werd samengesteld als volgt. Eere-voorzitter, dr. H. J. Lovink, burge meester; Voorzitter de heer P. van Dijk; voorts hebben in het comité zitting de heeren C. J. v. d. Bijl, als vertegenwoor digende de diaconie der Geref. Kerk, lEaadhuisstr.)A. P. Chardon, idem Geret. Kerk (Hooftstr.i; L. N. van Dien, idem Isr. Armen; H. P. J. Jollie, idem R.K. Arm bestuur; C. E. Klink, idem Chr. Besturen bond; P. J- Koelewijn, idem Alphensche Besturenbond; L. v. d. Leek, idem diaconie Ned. Herv. Kerk, Oudshoorn; Mej. J. Loos, idem Leger des Heils; H. Oudenes, idem vergadering van geloovigen; D. Raaphorst, idem IJsclub; A. F. Ruyssenaars, idem R.K. Volksbond; K. Tolk, idem diaconie Ned. Herv. Kerk, Alphen; P. Vis, idem diaconie Chr. Geref. Kerk, Hooftstraat; A D van Vliet, idem Algem. Armbestuur; p. v. Wensveen, idem Evangelisatie Hooft straat, terwijl de heer A. van Hoorn, Oon- cordlastraat 43 zich belangloos disponibel stelde voor het secretariaat. De heer H. Oudenes, Prins Hendrikstraat 58, treedt als penningmeester op en zal gaarne giften iii welken vorm ook, in ontvangst nemen. Postgiro 80837. O Genoemd comité stelt zich ten doel, hun I die het allernoodzakelijkste moeten mis sen, te helpen en zoo mogelijk kleeding, schoeisel, dekking enz. te verschaffen. t dit comité zulks niet zonder hulp der ingezetenen tot stand kan brengen, laat zicli begrijpen. Het doet dan ook thans een dringend beroep op de gemeenschaps zin, offervaardigheid en mildadigheid van de Alphensche ingezetenen, teneinde her. staat te stellen om aan de minder be voorrechten in onze gemeente van welke gezindte ook „De nood van dezen tijd" eenigszins te lenigen. Maandag 7 en Dins- g 8 December zal men bij de ingezetenen aankloppen. Een opwekking tot mildadig heid is zeker overbodig. Het moet toch een ieder in dezen tijd van nooddruft een vreugde zijn een blijk van saamhoorigheid en medeleven te geven. Steunt dus het comité met uwe gaven en bedenk dat ieder, die geeft wat hij missen kan, een daad van liefde verricht. Laat dus de dames en heeren volgende week niet tevergeefs bij U aankloppen op bovengenoemde datums. Genoemde collecte wordt zeer hartelijk aanbevolen door de navolgende personen: R. van den Berg. Notaris; Ds. J. H. A. Bosch. Geref. predikant; Ds. J. G. L. Brouwer, Ned. Herv. predikant; Ds. J. de Bruijn, Ned. Herv. predikant; Dr. J. P. Cannegieter, Ned. Herv. predikant; A. J. Dekker, Voorganger Evangelisatie; L. de Graaf, Bankdirecteur; J. M. Hellegers, Deken-Pastoor; G. M. Herngreen, Wethou der; M. A. Hoogendijk, particulier; H. H. van der Kloot Meljburg, Industrieel; Joh. van Leeuwen, Wethouder; F. L. van Muis winkel, Raadslid (Lindenhovenstraat)H. B. Nieweg, Voorganger Isr. Gemeente; P. B Olthof, Bankdirecteur; J. H. Ruting, Raadslid (Lindenhovenstraat); J. SprelJ, Industrieel (Vinkebuurt)Th. Sprefj, Par ticulier (Hoorn); Ds. Joh. Stehouwer, Ned. Herv. Predikant; Jhr. G. J. Stoop, Notaris, J. A. Vellekoop, Voorganger Vergadering; Dr. A. W. Voors, pred. Dir. Martha Stich ting; J. Th. L. Wlthof Keus, Industrieel (Hoorn); Ds. P. Zwier, Chr. Geref. predi kant. Ouderavond Chr. School. In het wijkgebouw ..Bethel" werd van wege de Chr. school, hoofd de heer H. A. v. d. Kemp een ouderavond gehouden, welke zich in een druk bezoek van de zijde der ouders mocht verheugen. Bene vens het bestuur en personeel der school, waren mede aanwezig de leerlingen van het 7e leerjaar der school en ds. J. G. L. Brouwer. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, ds. Johs. Stehouwer, die tevens een kort openingswoord sprak. Het hoofd der school, de heer H. A. v. d. Kemp. hield hierna een bespreking over verschillende schoolaangelegenheden betreffende o.a. eenige practlsche zaken der school, ver zuim, rapporten, de moeilijkheden van het al of niet blijven zitten en dergelijke. Spr. vestigde bovendien bijzonder de aandacht op de voorwaarden betreffende het aan brengen van kennis op de chr. scholen, welke toch aldus spr. moeten kunnen con- curreeren met elke onderwijsinrichting. Dat het voorts niet alleen gaat om bloote kennis doch ook om het opvoedend wer ken. Bewust met het doel voor oogen, be zien uit het oogpunt van den christen, dat het op de chr. school mede gaat om de kinderen op te voeden tot kinderen Gods. Door de aanwezigen werd hierna aan het schoolgebouw een bezoek gebracht tot het bezichtigen van het werk der leerlingen, hetwelk op de banken was tentoongesteld, terwijl talrijke vervaardigde teekeningen aan den wand waren opgehangen. Het geheel gaf een keurigen indruk. Door de kinderen werden tevens op aardige wijze eenige versjes ten gehoore gebracht en voorgedragen. Eerst om 11 uur werd deze zeer geslaagde avond, welke ongetwijfeld het verband tusschen huisgezin en school heeft versterkt, door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. Onbestelbare brieven. Brieven binnen land: 1. Tabaksfabriek „Oldehove", Leeu worden; 2. J..Traas, Baarland; 3. J. Koot, Hazerswoude. Briefkaarten binnenland: 4. Geschwister Brouwer, Wildervank; 5. fam. C. C. Schindefer, Amsterdam. Brieven Bui tenland: 6. J. A. Coerduyn, Marseille. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand November 1931 ingelegd f. 37302.35; Terugbetaald f. 15883.49. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19082. Gevonden voorwerpen; 1 lederen bal, 1 kinderportemonnaie met inhoud, 1 geld stuk en 1 belastingplaatje. Inlichtingen politiebureau Julianastraat. HET AFSCHEID VAN BURGEMEESTER P. A. Th. VAN DER IVEYDEN. Een mooie huldiging. In verband met het afscheid van den heer P. A. Th van der Weyden als burge meester dezer gemeente in ons eerste bericht spraken wij abusievelijk van den burgemeester van Nieuwveen vernemen wij nog, dat de pastoor van Noorden, de scriba van de Gereformeerde Kerk en de burgemeester van Ter-Aar en Zevenhoven bericht van verhindering hadden gezon den. Burgemeester van der Weijden memo reerde de samenwerking gedurende een dozijn jaren, waarbij zeker moeilijke en zorgvolle tijden zijn meegemaakt, doch die ook veel voldoening schonken. Fouten zullen er ongetwijfeld gemaakt zijn, veel had mogelijk beter ongedaan kunnen blij ven of moeten geschieden, doch steeds had de samenwerking tot uitgang 't waarach tig belang van de gemeente te dienen. Spreker was ten slotte tevreden en dankbaar zijn bescheiden aandeel te heb ben kunnen bijdragen aan hetgeen tot stand kwam, dankte hiervoor God, die hem daartoe in staat stelde, H.M. de Ko ningin en haar raadslieden wier vertrou wen hij mocht genieten en de aanwezigen, die hem ter zijde stonden. Zoolang hij nog te leven heeft zal spreker het gemeentelijk leven met belangstelling blijven volgen, in het bizonder de raadsleden in het vervul len van hun taak met sympathie gade slaan. Hij hoopte, dat het aller dierbaar Nieuwkoop tot in lengte van dagen zede lijk en stoffelijk moge groeien, bloeien en rijke vruchten voortbrengen. De w.n. burgemeester, wethouder A. J. den Hartog, zeide getroffen te zijn door het oprecht gemeend woord van afscheid. Spreker ziet burgemeester Van der Weij den met leedwezen heengaan. De twaalf jarige arbeid heeft een band gevormd van prettige en eendrachtige samenwerking; hij meende met recht te kunnen spreken van een zegenrijk bestuur en herinnerde zich dankbaar hetgeen tot stand kwam. Spr. dacht hierbij aan de tot stand koming van het electriciteltsbedrijf, aan de actie voor het wegennet, waarbij o.a. de groote Rijksweg Amsterdam-Rotterdam Nieuw koop doorsnijden zal. aan de stichting van het Ontginningsbedrijf als object van werk- en bestaansverruimlng. aan de krachtige actie om de plaatselijke klein- smedenlndustrie tot nieuw leven te bren gen. aan de groote nieuwe vaart in aanleg, aan de transactie en verbetering van het Meije-pad. aan de tot stand koming van de waterleiding, voorts aan de in dien tijd geheel nieuw Ingevoerde politie-verorde- ning, aan de geheele wijziging van liet belastingstelsel en tal van andere maat regelen, waarvan het aantal vergaderin gen, hieraar door het dagelijksch bestuur gewijd, een enorm aantal vormt. En terwijl de wereld een crisis door maakt als nimmer gekend, terwijl ook tal van Gemeenten de belastingschroef tot het uiterste moeten aandraaien en niet weten hoe zij de begrooting voor het vol gend jaar sluitend moeten maken is de finantieele toestand onzer Gemeente zeer gunstig te noemen, waaraan het zuinig beheer bij deze veelvuldige actie zeker niet vreemd is. Hij dankte burgemeester van der Weij den voor zijn leiding, voor de prettige sa menwerking en voor alles wat hij voor de Gemeente deed en hoopte gaarne, dat God hem nog ettelijke jaren van welverdiende rust moge schenken in het midden van wie hem dierbaar zijn. Hij sprak den wensch uit. dat het verlangen wat zoove- len op hart en lippen leeft, dat de naam en gedachtenis van den heer van der Weijden in den opvolger moge voortleven tot heil en zegen en voprspoed van het allen dierbare Nieuwkoop, Wethouder Augustinus sloot zich aan bij de woorden en wenschen door zijn collega gesproken. Het raadslid, de heer Mourits huldigde den afgetreden burgemeester mede voor hetgeen hij deed als mede-oprichter en bestuurslid van de Coöp. Brandwaarborg- Maatschappij en Coöp. Boerenleenbank te Noorden. Nog werd het woord verleend aan den gemeentesecretaris, die zijn scheidenden chef o.a. dankte voor de steun bij het ver vullen van, den ambtsplicht ondervonden. Wanneer de burgemeester zag. dat de amb tenaar zich gaf voor zijn taak en plicht dan mocht hij diens volle vertrouwen ge nieten en liet hij hem gaarne vrijheid voor zelfstandigen arbeid, den machtigen en heerlijken prikkel om op te gaan in het werk en zich daarin geheel uit te leven. De ambitie voor het ambt, de pogingen om Nieuwkoop tot steeds verhoogde wel vaart te brengen was voor spreker een immer lichtend voorbeeld. Een ambtenaar vindt, hoezeer hij ook zijn best doet, vaak zoo weinig waardeering; welk een voldoe ning is het dan een chef te hebben, die in voortdurend overleg en in ongeschokt ver trouwen met zijn personeel weet om te gaan, die den ambtenaar niet beschouwt als een ongevallig element in de samen leving, maar de plaats, waarop hü recht heeft, ook werkelijk gunt. En een zoodanig chef zegt spreker was u burgemeester. U was het lichtend voorbeeld, gaat spreker ongeveer voort, van het rustig zelfvertrouwen, die trots eiken tegenslag U immer gelijk bleef, met de voeten op den grond om U te schikken naar 's levens loop, doch met het hoofd in den hemel, om alles aan te nemen als komende uit Gods hand, het middel om nimmer het evenwicht te verliezen en wel te leven. Spreker laat ook Mevrouw van der Weijden deelen in de hulde om de steun haar Echtgenoot immer verleend. Het voorbeeld van den Burgemeester zal spreker steeds een baken blijven in de woelende levenszee en zijn naam zal on vergetelijk gegrift staan in het hart van geheel het Nieuwkoopsche ambtenaren corps. Daarna verkreeg pastoor H. P A. van Dijk het woord, die zeide vooral in den laatsten tijd den taal der bevolking te hebben beluisterd en onverdeeld den in druk opving, dat een goede burgemeester van ons is heengegaan, goed in de betee- kenis van bezadigd, verstandig, toeganke lijk en minzaam. Z.eerw. dankte hiervoor den heer van der Weijden alsook voor de vele diensten aan hem persoonlijk, aan Kerk en School bewezen en hoopt gaarne, dat ZEAchtb. lang nog genieten mag van zijn otium cum dignitate te midden van wie hem dierbaar zijn en daarbij de vreug de mag smaken zijn hartewensch bij de opvolging in vervulling te zien gaan. Ds. van Wijngaarden van de Ned. Hen'. Kerk huldigde den burgemeester v.n. om zijn groote onpartijdigheid. Ofschoon nog slechts kort in Nieuwkoop heeft spreker dat oordeel herhaaldelijk kunnen opvan gen van zijn volgelingen en mocht dit ook zelf reeds ervaren. Spr. uit ook de beste wenschen voor een welverdiende rust. De heer P. de Graaf, Hoofd der OJL. School zeide 12 jaren geleden te hebben meegemaakt, dat iemand als burgemeester aftrad, die voorstander was van het openbaar onderwijs en vervangen werd door den heer van der Weijden, die voor stander was van het bijzonder onderwijs. Hij zag daarom niet zonder zorg de toe komst in. Het is spr. thans een groote vol doening te kunnen verklaren, een enkele quaestie ter zijde latend, dat hij nimmer iets in het belang van zijn openbare school gevraagd heeft, wat de Burgemeester wei gerde. Spr. bracht hiervoor gaarne zijn dank en hulde. Burgemeester Geesink van Nieuwveen dankt zijn Collega als vriend voor de adviezen, welke hij zoo menigmaal vroeg en verkreeg en waarmede hij als zooveel jonger burgemeester menigmaal zijn nut heeft gedaan. Spr. herinnerde aan de vele streeksbelangen, welke de vier Gemeente besturen deed samenwerken en een voort durend contact vorderden, wat steeds In de beste verstandhouding geschiedde. Alvorens uiteen te gaan zeide Burge meester van der Weijden in een slotwoord getroffen te zijn door de hartelijke en uiterst sympathieke woorden tot hem ge richt. Spr. meende echter dat men zijn arbeid heeft overschat en ten slotte was hetgeen hij deed niet anders dan het doen van ztjn plicht. Hij gaf zijn voldoening to kennen over den geest van saamhoorig heid en de aangename verstandhouding tusschen de kerkelijke en burgerlijke autoriteiten, tusschen de hoofden van scholen, den Gemeentearts en overige ambtenaren, dankt hiervoor en hoopt dat dit steeds zal blijven tot heil en voorspoed van de Gemeente. Na een geestdriftig applaus sprak Wet houder den Hartog, die den geheelen avond de leiding had een woord van dank en sloot den uitstekend geslaagden avond. Pleegzuster op tragische wijze verdronken. Alhier is de 26-jarige mej. M. C. alhier, toen zij haar zuster van van de autobus wildo afhalen te water geraakt en verdron ken. De ongelukkige, die verpleegster van beroep was, doch eenige dagen bij haar ouders, woonachtig op den Mopmolen al hier, over was, is vermoedelijk door do duisternis misleid van de dijk in de sloot terecht gekomen. Haar broer, die korten -tijd nadat zij de woning verlaten had, de plaats van het ongeval per rijwiel pas seerde zag een harer klompen in den waterkant liggen, terwijl later de andere klom drijvende werd gevonden. Onmiddel lijk werden de buren en ook de politie gewaarschuwd. Na eenige uren dreggen was mei; er nog niet in geslaagd het lijk te vinden. Daarna is het water met een vischzegen afgevischt en werd de onge lukkige onder het kroos gevonden. Als tragische bijzonderheid mag nog worden vermeld, dat tevoren reeds 2 kinderen uit dit gezin door verdrinking zijn omgekomen. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De stemming die er gister weer op de markten heerschte, duidde weer zoo bij zonder op den ernstigsten toestand in den wereldhandel, die steeds critieker wordt. Onze regeering en volksvertegenwoordi ging heelt zich dan ook dezer dagen weer uitgesproken om stelling te nemen tegen den vrijen invoer van landbouw en industrieele artikelen, door zji.s. de Con- tingeeringswet aan te nemen, welke 1 Januari a.s. in werking zal treden. De Vrij- handelsleuze heeft men hiermede nood gedwongen moeten laten varen. Terecht werd het in ons parlement genoemd „een afgeperste wet uit uiterste noodzaak". We hebben weer ondervonden, gisten op de afdeelingen van het slachtvee waar de koeien bijna onverkoopbaar waren, door den grooten toevoer van Deensch vleesch het Argentijnsche bevroren vleesch noemt men maar niet eens meer doch blijft ook nog altijd in groote kwantums ons land binnenkomen. Onder de gegeven om standigheden moet men ingrijpen wil ons land niet tot algeheele verarming vervallen Is het b.v. niet treurig dat gisteren de weidelammeren bijna ook niet waren „weg te geven", doordat Frankrijk en Engeland, waarvan we zelve zooveel goederen betrek ken met onbeduidende invoerrechten onze artikelen gewoonweg van de markt weren. Frankrijk is nu voor vleesch en vleesch- waren geheel gesloten, doch met Januari zal men weer een contingent toelaten, doch in zeer beperkte hoeveelheden. Ors land moet zich dus maar zien te „redden", f0.50, f. 0.60 tot hoogstens f0.70 per K.G, brachten gisteren de slachtkoeien op. Kalveren alle teruggaande prijzen. Vette schapen welke enkele maanden geleden voor f. 30 mager gekocht had gaf men nu f. 10 minder af. Weidelammeren van een f. 2022 inkoop na een half jaar de wei den te hebben afgegraasd, brachten som mige koppels f.56 minder op. Alleen omdat men onze export onmogelijk maakt. Het gaat met de varkens om dezelfde reden al net zoo. Vette varkens gisteren te Leeuwarden 12 15 cent en Zouters 1012 'h cent per pond. VAN DER S. Bouclé Karpetten 3x4F Bouclé Looper 50 cm, breed CocosSooper Pluchette Overgordijnen m. moderne rand. p. stel Glasgordijnen 90 cm. breed. EAZ. Ei\Z. Hoogewoerd 41 (tegenover de Watersteeg) Telef. 698 SCHERVEN ZIJN GELUK- I'ig weder te lijmen met als 1ste Hypotheek tegen 6°/0 overwaarde voldoende. Beslist v ------ i van particulieren. Brieven aan erkrijpbaar bij Drogist en het Bureau van dit Blad onder Ijzerhandel. 954S No. 9538 vraagt een 9596 voor het bezoeken van particulieren. Aanmelding alleen schriftelijk vóór Woensdag ^ec 1931 aan ons filiaal Haarl.straat 156, Leiden. Bij' den op 3 December 1931 door den Candidaat-Notaris D. HOUTZAGERS, waarnemend het vacante kantoor van Notaris G. TEN BRUGGENCATE te Sassenheim gehouden inzet, zijn de peiceelen in bod gebracht, als volgt Perc. I. Het Heerenhuis met garage, luin enz., Hooldstr. 58 te Sassenheim op f. 7900.—. Pere. 2. Het Heerenhnis met garage, tuin enz., Hootd.str. 322 te Sassenheim op f. 9000.—. Afslag op 10 December 1931 's morgens 11 uur in Hotel „Het Bruine Paard" te Sassen heim. 9535 oT^1 Gij hoest, de slijm benauwt U meer en meer- Wacht niet, morgen kunt Gij reeds een bronchitis te pakken hebben. Neem vandaag nog Akker's Abdijsiroop, overbekend door haar eigenschappen om taaie slijm op te lossen en om hoest te genezen. Zij werkt reeds na den eersten lepel en vannacht kan dan Uw slaap rustig en verkwikkend, zonder benauwdheden zijn. Het geheim van Abdijsiroop zetelt in haar bacterie* doodende en slijmoplossende eigenschappen» die Uw verkoudheid ..rijp" maken en de hoest stoppen. Abdijsiroop woelt den slijm los, zoodat Gij ze gemakkelijk kunt kwijt raken. Uw ademhalings* organen vinden hun veerkracht terug. Neem dus bij: Overalln kokers i 230 Gr 11.50; t 500 Gr. f 2.75; 1000Gr. (450 f tsf «nd Men Is et in geslaagd Abdijsiroop \/Ow te ..stollen' ioi Abdijstroop ACT Bonbons (60cent) mei behoud van alle genezende nestanddeelen Bespoedig dus Uw genezing en gebruik buitenshuis de nieuwe Notaris H. EERDBEEK, té Katwijk zal op Dinsdagen 15 en 22 December 1931, bh opbod en afslag, telkens des voor middag te 11 uur, te Katwijk aan den Rijn. in het Hotel .,De Roskam"', in het openbaar verkoopen, de navolgende perceelen alle gelegen té Katwijk aan den Rijn 1. Het Woonhuis met Schuw en 3rf aan den Nieuwen Duinweg No. 1, groot 3.40 Are. 2. Het Woonhais met Schuur en Erf aan den Wassenaarsche- weg No. 5b, groot 1.05 Are. 3. Het Woonhais met Schuur en Erf naast bet vorig perceel No. 5c, groot 1.24 Are. 4. Het dubbel Woonhuis met Schuur en Erf aan de Scbippers- steeg No. 1 en la, groot 4.15 Are. 5. Het Woonhais met Schuur en Erf en Loswal aan bet OverrijnNo. 20, groot 2.85 Are. 6 t.m. 9. Vier perceelen bouw. terrein, met opstallen voor af- biaak. 3an den Zeeweg naast. betKoningsbofje. respectieve ijk groot ongeveer 288 M3., 241 181 Ma. en 107 M2. Perc. 1 is in eigen gebruik, zijnde de overige perceelen ver huurd als volgt: perc. 2 voor f.28.— per maand. perc. S voor f. 27.— per maand, perc. 4 voor f. 8. per week, peic. 5 voor f. 5.per week, perc, 6 t.m. 9 alle vrij van huur. Bezichtiging der woonhuizen Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 uur n.m. Aanvaarding en betaling 1 Februari 1932. Nadere inlichtingen verstrekt genoemde Notaris. op 3<2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7