■aairmiisteii- en uitgaven met f. 230.063.02 IS inkomst en uitgaaf. Verder geeft zij in overweging de com missie voor het Grondbedrijf dank te zeg- lïen voor de verleende bijstand aan B. en liy in het beheer. De commissie tot onderzoek van de re kening over 1930 van den Vleeschkeu- ringsdienst zegt dat deze rekening geen aanleiding geeft tot opmerkingen en stelt mitsdien voor te besluiten tot voorloopige Vaststelling in ontvang en uitgaaf op If 9902 93' onder dankzegging aan B. en it''voor het gehouden beheer. I be commissie tot nazien der gemeente- Irel-ening over 1930 zegt te meenen dat de taak dezer commissie is om de ge- Jdane uitgaven te toetsen op recht- en Ccclmatigheid. Gezien de vérstrekkende jbeteekenis hiervan zou de commissie fei- Beiüic controle moeten uitoefenen op de leiieele geste van B. en W. Aangezien dit niet uitvoerbaar is heeft Ie commissie gemeend zich te moeten be talen tot het doen van steekproeven. Wat Kit beleid betreft, trof het de commissie, K,t op veel posten uitgaven gedaan zijn loven de ramingen der oorspronkelijke l^rootingen. Weliswaar zijn deze over- Mrijdingen goedgekeurd bij begrootings- bijzigingen, doordat die uitgaven recht matig waren, maar dit neemt niet weg, ft, door een dergelijke handelwijze het told van de primitieve begrooting on- ïuidslijk wordt en het totale bedrag der litgaven wijziging ondergaat. I Ten aanzien van de doelmatigheid lierkt de commissie op. dat bij haar de ïraag naar voren is gekomen, of iedere ambtenaar zich wel ter dege bewust is leweest van het feit. dat de grootst moge- like zuinigheid dient te worden betracht. Eet eenige goeden wil en bij scherp toe ten ware het waarschijnlijk mogelijk ge feest, dat op enkele posten minder werd toegeven. T Ten slotte stelt.de commissie voor te leslulten tot voorloopige vaststelling der tekening als volgt: Gewone dienst: ont- ■angsten f. 649.789.66'/V, uitg. f. 621.634.35; latior saldo f. 28.155.31Vs; kapitaaldienst: Intvangsten f. 1085.927.40'/ T Uitgaven f. 1404.379.03'/.. Nadeelig saldo 1.318 451.63. T Op het rapport der gemeenterekening lebben B. en W. verschillende opmerkin gen: Wanneer de commissie zegt getroffen Be zijn door het feit, dat op verschillende pesten uitgaven zijn gedaan boven de ra ming. maar zelf erkent dat deze uitgaven gedekt zijn door raadsbesluiten, ontgaat I, en W. de beteekenis daarvan. Doch af taan daarvan meenen B. en W. er op te pogen wijzen, dat het ondoenlijk is om fri zoodanige begrooting te ontwerpen en jast te stellen, dat wijziging uitgesloten leuzijn. Wat de opmerkingen over de zui- ligheid betreft, zeggen B. en W., dat het tonder nadere toelichting en aanwijzing pi zoo van de posten, niet mogelijk is te peoordeelen of en zoo ja, in welke mate feden is voor die vraag. Maar mede bren gen B. en W. in herinnering, dat het be leer der gemeente-financiën niet door de ambtenaren, doch door B. en W. wordt ge leerd en het niet aangaat de ambtenaren 3 het geding te brengen en men zich tot lik College moet richten. 1 De commissie heeft hieraan later een i?,?ede rapport toegevoegd. Ook hiervan pochten we geen inzage hebben, zoo flat het niet mogelijk is de conclusie te trmelden. [Punt 8. Voorstel op het verzoek van de [kersver. Katwijk en Omstreken om ver- Eng der keurloonen.-B. en W. zeggen dat r van ongemotiveerde winsten niet ge broken kan worden en dat het bestuur [te: Slagersvereeniging ten opzichte van e berekening en de beoordeeling van de juivere winst geen juiste opvatting heeft. ners moet van de bruto-winst in min- [dering gebracht worden de kosten voor Idministratieve werkzaamheden ter secre- prie.. Wanneer de slagersvereeniging voor "t werkzaamheden berekent f390, maakt zich aan een verkeerde voorstelling khuldlg Niet alleen moeten 's morgens batanties worden afgegeven als de sla pers het keurloon komen afdragen, doch |er ls ook administratief werk aan ver- lenden. B. en W. meenen. dat een bedrag- Ben f.800 hiervoor niet te hoog is gesteld, f Jn zou het laatste jaar een zuivere winst f ai gemaakt van f. 530. B. en W. achten Ven termen aanwezig om gunstig op het [erzoek te adviseeren en stellen daarom por afwijzend te beschikken. 1 De heer D. Meerburg zegt van meening P zijn, dat deze dienst geen winst mag (naken. Het Rijk legt al 10% op geslacht Bee- De heer Eijkelenboom is van hetzelfde Tpvoelen en verwijst naar de keurloonen in andere plaatsen. De heer v. Tongeren zegt, dat in 1925 |*n dergelijk verzoek kwam en toen is het tok aangenomen. Het bedrijf maakt thans tonst; zulks is overbodig. Een bedrag van V 800 voor administratie is zeker aan den niimen kant en dan is er nog ruim f. 500 Hnst. De heer v. d. Perk is ook wel voor Pdaging, doch zooals B. en W. het voor- ptllen laat zulks een verlaging van f. 1 pr koe niet toe. Om den goeden wil te iconen, zou spr. f. 0.50 per rund en f. 0.25 Fr varken willen verlagen. De voorzitter prdedigt uitvoerig het praeadvies en zegt Wat de keurloonen niet zoo zijn, dat er de jndenz van winst maken in ligt. Verliest Jri Si0t toegestaan, zooals ook de heer v. IJ Perk al reeds zeide en van „winst" kan onin ^sproken worden. Als de winst b.v. I^zOOo zou zijn, zouden B. en W. zelf voor- geilen doen tot verlaging. Toen de dienst !vf.r2§eS^rï *s vleesch direct met f 0.05 I ernocgd (dat is niet waar, zegt de heer ff-rongeren). De voorzitter zegt zulks ver- ffente hebben. In het praeadvies staat rlnn e?hter niet- °e heer v. Tongeren her- 1 m?,er. aan- dat de vorige maal zulks laan6bet Praeadvies stond en toen Itini, ?u kand van officieele gegevens de arff biervan heeft aangetoond. De 4&PXlstF.atie' die genoemd wordt, kon KL« door den dienst zelve gehou- worden- Het betreft hier niet veel I SónS 1 bonnetje schrijven. Als alle b°°g waren, dat voor dergelijk peemd uit berekend werd- zaê bet er tf.^ bebbeïi een zeer duren, on-economi- blaoïLfbenst, veel duurder dan in andere if l n I?pr* s voor bet keui'loon met. 0p fP^koe te verlagen en te brengen di?ncfE^kelenboom vraagt of de Keurings- Dp vnn3S?f wai*en dan geen verlies geeft. öeze ?r zegt' dat er ten opzichte van Wel «LA den Vleeschkeuringsdienst nog lïen va« uS- Ds straks gesproken woor- instfliiin, vei*booging der vleeschprijzen na 8aarnft van den dienst. neemt spreker laren '<i?.üug" De bikomsten zijn de laatste W - ider verlaagd dan verhoogd. De I gehord °.nBeren zegt van den voorzitter weer hebben, dat deze voor 1931 Zwam 7PcSer zullen zbn De heer v. d. heer g v r?ee te ?aan met B en w- De v. Duyn vindt een verlaging van f. 0.50 en f. 0.25 belachelijk. Dr. Hueting vraagt wie de voordeelen van deze veria- ging van f l per koe zal kunnen hebben. Het voorstel-v. Tongeren om f. 1 te ver lagen, wordt verworpen met 134 stem- men. Voor stemmen de heeren v. Tonge- Meerburg, H. Grimbergen en dr. Eijkelenboom Het voorstel-v. d. Perk, rw3o I f0-50 en f0.25 wordt verworpen i Tl stemmen. Vóór de heeren v. d. Perk. Meerburg, Guyt, A. v. Rijn, C. van Tongeren H. Grimbergen en M. v. d. Bent. i Y°£Fshel inzake financieele controle van vJf^S00^ Gas" en Waterleiding- bednjf. Dit naar aanleiding van het aan den heer C. A. Veltkamp (thans wethou der) verleende eervol ontslag als verifi cateur der gemeente-bedrijven. De com missie voor de bedrijven heeft geadviseerd de finanmeele controle op te dragen aan xt j "enficatiebureau der Vereeniging van Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage, die hiervoor bereid gevonden is tegen een vergoeding van f.700 a f.800 per jaar. B. en W. meenen, dat deze vergoeding billijk is te achten en stellen daarom voor ge noemd bureau met ingang van 1 Sept. j.l. met de verificatie dezer bedrijven te belasten. - Aldus wordt besloten. Voorstel tot het weder inhuren van de brugwachterswoning aan den Noordwij- kerweg. Op 31 Dec. a.s. loopt de huurover eenkomst met „Rijnland" af. B. en W. stellen thans voor de huur van deze wo- ning^ met teelgrond, eigendom van „Rijn land" voor den duur van één jaar te ver lengen. - Besloten. Voorstel tot het verleenen van 'n crediet voor werkverschaffing. - B. en W. wijzen er op, dat de werkloosheid toenemend is. Met de werkverschaffing zal daarom vroe ger moeten worden aangevangen dan ge woonlijk. B. en W. vragen daarom voor het loopende dienstjaar een crediet van f. 10.000, welk bedrag zou kunnen worden gedekt dooi; de meerdere opbrengst der straatbelasting. Pogingen zijn reeds in het werk gesteld om in de kosten een Rijksbij drage te verkrijgen. In afwachting van de beslissing is het noodig, dat de meerdere opbrengst der straatbelasting voor deze uitgaaf wordt aangewezen. Het ligt in de bedoeling de volgende werken te doen uitvoeren: verplaatsing van zand ten be hoeve van den aanleg van parkeerterrei nen aan den Noord- en den Zuid-Boule vard. Het dempen van het Hooge Malie- gat tot aan de geprojecteerde Berghaven. Het uitdiepen van het Lage Mallegat. Het uitdiepen van de Valkenburgsche Wate ring. Het verharden van paden in het De Ridder-plantsoen. Het planten van helm op het talud van den duinreep. Het ver harden van het uitpad van het kampeer terrein naar het strand. Het in orde bren gen van het talud van de F. E. Meerburg- kade. Na een enkele opmerking door den heer P. Guyt wordt dit voorstel z. h. st. aangenomen. De heer Vuyt dankt B. en W. voor dit voorstel. De wijzigingen van de begrooting 1931, noodig wegens bijzondere werkzaamheden, worden goedgekeurd. Evenzoo de wijziging der Bouwverordening, welke wijziging noo dig is door het aannemen der wet van 9 Juli 1931 tot wijziging van de Woningwet. Het betreft de voorschriften van de plaat selijke verordening, regelende het beroep op den Gemeenteraad. - Wordt goedge keurd. Voorstel tot het leggen van een bouw- verbod op de perceelen Voorstraat te Kat wijk aan Zee; aan de Zuidzijde van: J. R. van Duyn 11 M.2. Geref. Kerk 9% M.2. De Gemeente 22.50 M.2.>Aan de Noordzijde van'C. Ouwehand 39"% M.2. W. H. v. d. Laan 47 M. 2. wed J. Kuyeren 31 M. 2, J. Arnoldus 23 M. 2, idem 27 M. 2, J. v. d. Plas Lz. 17 M. 2, Jac. Haasnoot Gz. 3 M.2, P. Meerburg 3 M.2, Wed. Taat 8.50 M.2. Dit om te voorkomen, dat door het vaststellen van een rooilijn de daar bestaande straat vernauwing voor de toekomst bestendigd blijft en de straat aldaar tot ten minste 12 M. breedte, met inbegrip van de trot toirs, kan worden gemaakt. - Aangenomen Punt 16. Advies op de motie-Guyt inzake het plaatsen van Katwijksche werklieden bij den bouw van het Raadhuis. Naar aanleiding hiervan is door B. en W. het gevoelen ingewonnen van de Directie van den bouw van het nieuwe gemeente huis. die mededeelt, dat door de aanne mers Gebr. Ouwehand te kennen is ge geven. dat zij vóór de besteding aan een Katwijksche firma prijsopgaaf hebben ge vraagd voor het schilderwerk. De door deze firma opgegeven prijs ging niet alleen boven hun begrooting uit, doch werd een halfuur vóór de besteding als gevolg van onderling overleg tusschen de schilders- patroons, f. 1600 hooger opgevoerd. De aannemers hebben het door hen be- groote bedrag aangehouden en na de gun ning nogmaals de Katwijksche firma ge legenheid gegeven om den prijs van het schilderwerk te verlagen om voor uitvoe ring in aanmerking te komen, waartoe zij niet bereid bleek te zijn. Het verschil met den volgenden inschrijver bedroeg 15 a 20 procent. Het schilderwerk is ten slotte in overleg met de directie opgedragen aan de firma Corsel te Oegstgeest. Voor het loodgieterswerk is aan een Katwijksche firma prijsopgaaf verzocht, onder mededeeling, dat bij verschil in aannemingssom (het bedrag van dit ver schil is zelfs genoemd) toch de voorkeur zou worden gegeven aan een Katwijksche firma. Niettemin was ook deze opgaaf be langrijk hooger dan die van den volgenden inschrijver, zoodat het werk werd gegund aan de firma v Deursen te Wassenaar, met welke opdracht de directie zich ac- coord verklaarde. Het betonwerk is opgedragen aan een firma met ervaring op dit gebied. Voor sjouw- en kruiwerk zijn Katwijksche ar beiders aangenomen, doch voor het tech nische gedeelte werden krachten van el ders te werk gesteld. Voor het bekisten waren twee Katwijksche arbeiders aange nomen. Bij de uitvoering bleek gebrek aan routine bij deze arbeiders, hetgeen zij zelf erkenden. Zij werden daarom op 19 Sept. ontslagen. Daar dit in strijd was met het bestek, werden zij, in overleg met den aan nemer op 21 Sept. d a.v. weder in dienst eenomen boven het vastgestelde uurloon. Den volgenden dag zijn deze arbeiders zonder kennisgeving weggebleven. Voor het storten van beton zijn steeds Katwijk sche kruiers tewerkgesteld. Betonstorten kan niet uitsluitend door ondeskurdigen geschieden, zoodat hierbij, volgens de di rectie. technische krachten van buiten noodig waren. Voor de overige werkzaam heden zijn door de hoofdaannemers steeds Katwijksche arbeiders aangenomen, zoo dat aan de besteksbenalingen ten volle is voldaan. Zoowel de directie als B en W. dragen steeds zorg voor de naleving van de besteksbepalingen. De indiening van een motie mist. naar het oordeel van B. en W., eiken grond De heer P. Guyt zegt dat B en W. sommige dingen verkeerd voorstellen en noemt te dien opzichte en kele feiten, die als onwaarheden kunnen aangemerkt worden. Niettemin meent de heer Guyt zijn motie te moeten intrekken. De voorzitter meent, dat de heer Guyt met de opheldering vrijwel instemt. Zeker, er blijven altijd teleurstellingen bestaan en er zijn in alle vakken specialisten en over de prestaties van de vaklieden, zal ook wel verschil van meening blijven bestaan. Daar niemand over dit punt iets te zeg gen heeft, sluit de voorzitter, na rond vraag. waarvoor niets is. de vergadering met gebed. KATWITK AAN DEN RI.TN. Gevaarlijk! Zooals al meerdere malen gebeurd ls, zakte ook gisterenmiddag een stuk van het bovendek van de brug aan de Sandt- laan in. Daar dit gevaar opleverde voor fietsers en automobilisten is door de po litie onmiddellijk het bestuur van Rijn land gewaarschuwd, die er voor zorgde dat tegen den avond de brug voorloopig her steld en het gevaar geweken was. In de sloot. De twee jongelieden M en v. d. B. kwa men op den Noord wij kerweg 'n auto tegen met zulke hel verblindende lichten, dat M. hierdoor met de fiets in de sloot terecht kwam. Het bleef bij de schrik en een vuil pak. Dat men toch eens voorzichtiger moge worden bij het tegemoet komen van fiet sen of voertuigen. NOORDWITK. Rechtsvordering contra de gemeente. Naar wij vernemen heeft L. Graaf van Limburg Stlrum een rechtsvordering in gesteld tegen de gemeente Noordwijk. we gens schade ondervonden van de veront reiniging van de Woensdagsche watering als gevolg van het daarin uitstroomen van de gemeentelijke rioleeringen. Raadsvoorstel. B. en W. stellen aan den Raad voor een regeling te maken ter aanvulling van de Winkelsluitingswet van den volgenden in houd: In de maanden Juni. Juli en Augustus zijn de winkels des Zondags open tot des avonds 10 uur; op de overige Zondagen zal de wet worden toegepast d.w.z. alge- heele Zondagssluiting behalve eenige uren voor 'n paar groepen winkels. Op de werk dagen van 1 Mei tot 15 September zijn de winkels open tot 10 uur, in den overigen tijd van het jaar tot 8 uur. De Mij. „Zeebad" en andere bedrijven hebben dit jaar als 10% bruto opbrengst van het bad- en strandstoelenbedrijf in de gemeentekas gestort een bedrag van f. 4797.58. o NOORDWITKERHOUT. Ned.-Herv. Kerk. Na gehouden herstemming, werden ge kozen. tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk de heeren G. Bouwmeester T. Bouwmeester, Jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland, W. Hoogstraaten, W. Knop pert en A. Zandbergen. O SASSENHEIM. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Woensdag a.s. des voorm. te 9 uur in openbare ver gadering bijeen ter bespreking der vol gende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Notulen. 3. Behandeling gemeente-begrooting en bedrijfsbegrootingen 1932. Evenals voorgaande jaren organiseert het gasbedrijf dezer gemeente een gratis ,,St. Nicolaasverloting" onder de verbruikers, van meer dan 500 M3. gas in het tijdvak November 1930—October 1931. Hel aantal deelnemers aan deze verloting is aanmerkelijk grooter dan vorige jaren, hetgeen uit het volgende staatje blijkt. Jaar Aantal verbruikers Aantal deelnemers 1929 947 397 1930 1003 436 1931 1040 469 Ook hel gasdebiet is in de laatste jaren aanmerkelijk gestegen blijk?n? het hierna volgend overzicht. Jaar Verbruik Jaar Verbruik 1920 32128S M3. 1926 406586 M3. 1921 37616S M3. 1927 447175 M3. 1922 352131 M3. 1928 48S577 M3. 1923 366998 M3. 1929 535356 M3. 1924 369"95 M3. 1930 578293 M3. 1925 387943 M3. In 193i zal de omzet waarschijnlijk meer dan 600.000 M3. bedragen. STOMPWITK. Burgerlijke stand. Bevallen: C. P. Geleynse, geb. Koole, z.; J. M. Marwijk, geb. Schrader, 2. Getrouwd: W. H. van Meurs en P. Voge laar; T. A. Zandbergen en F. L. Galhaup. VEUR. Burgerlijke stand. Bevallen: J. H. Lans. geb. Zandbergen, z.; M. J. M. Vleveen, geb. Holtkamp, d.; J. L. van der Voort, geb. Paardekooper, z.; E P, van Eeden, geb. van der Lans, z.; A. M. V. Simons, geb. Kuppens, z. Ondertrouwd: H. J. Voorburg en E. Wieg man. o VEUR—LEIDSCHENDAM. De gehouden bazar ten bate van de school met den Bijbel heeft opgebracht i bruto f. 1400.—. De Soc.-Dem. Zangvereen. „Morgen rood" hield ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan een feestavond. Een comité uit de leden bood een mu- zlekkast aan de Vara een dirigeerstok, terwijl de Vereeniging Volksonderwijs een enveloppe met inhoud overhandigde De I feestrede werd gehouden door de geweste- Hike propagandist J. Spronkers. verdere medewerking verleende hét ensemble Van I Veen uit Den Haag. Door de E.N.A.R.. dé vereen., welke zonder vergunning radio distribueert en door den kantonrechter te Delft reeds is veroordeeld, waren over de Tedingerstraat draden gespannen, welke thans op last van het gemeentebestuur weder zijn ver wijderd o WARMOND. Feestavond Chr. Jongelingsvcrceniging. De Chr. Jongelingsver. „Dient den Heer" alhier, gal in samenwerking met de Knapen- vereenlging „Benjamin" en da C.M.V. „Dient elkander door de liefde" haar jaarlijkscho feestvergadering in de zaal van hotel de Zon. Dc eere-voorzitter ds. G. J G. de Bel sprak het openingswoord naar aanleiding var 1 Corinthe 16 13 en 14. Vervolgens werden de bondsliederen gezongen, waarna direci overgegaan werd tot het voorlezen der jaarverslagen. Hieruit bleek, dat de toestand der vereenigingen zeer bevredi gend is te noemen. Het werk-programma der leden was goed verzorgd en bracht veel afwisseling. Opgevoerd werden 5 tableaux en 1 pantomime, afgewisseld door geestige samenspraken, een mooie voor dracht en opstellen. Het is natuurlijk niet doenlijk om van het programma dat uit 18 nummers bestond, op ieder nummer af zonderlijk de aandacht te vestigen. Daarom moeten wij ons bepalen tot liet geven van een algemeenen indnik. De belang stelling was zeer groot. In de zaal was geen plaats onbezet en sommigen moesten zich zelfs met oen staanplaats tevreden stellen. Er hcersclite een prettige en óp- gewekte feeststemming, en het keurig ver zorgde programma werkte daaraan zeer zeker mede. Een dankbaar applaus steeg op telkens na een uitgevoerd nummer wel em bewijs dat het voorgedragene door de aanwezigen op hoogen prijs werd gesteld. Het was in één woord een genotvolle avond en ook de vereenigingen kunnen met trots en voldoeninq hierop terug zien. Dc vernieuwing van tien spoorbrug. De bekende spoorbrug bij deze gemeente zal vernieuwd en belangrijk versterkt wor den De werkzaamheden zullen uitgevoerd worden, zonder dat de drukke treinenloop er door vertraagd zal worden. Wel zullen de treinen tijdens de werkzaamheden zeer langzaam op de brug moeten rijden, welke vertraging door het opvoeren van de snel heid zoo veel mogelijk ingehaald moet worden. Het werk zal uitgevoerd worden onder leiding van den Opzichter van Weg en Werken der Ned. Spoorwegen alhier. GEMEENTERAAD. De steunregeling aangenomen. - Geld- leening van f. 57.000. Onder buitengewone belangstelling var. de zijde der werkloozen had een openbare vergadering plaats van den Raad dezer gemeente. Op de gebruikelijke wijze werd de bijeenkomst door den voorzitter ge opend. waarna deze den secretaris ver zocht het nieuwbenoemde raadslid, den heer J. Heitlager. binnen te leiden. Nadat deze hieraan gevolg had gegeven, werden hem de gebruikelijke eeden afgenomen, waarna de voorzitter hem een hartelijk welkom in het raadscollege toeriep. Spr. hoopte dat de heer Heitlager zijn beste klachten zou schenken in dienst der ge meente. Deze dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en zeide gaarne zijn deel te willen bijdragen tot groei en bloei der gemeente. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgele zen en onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Vervolgens deed de voorzitter voorlezing van de na volgende ingekomen stukken: Schrijven van de R.-K. Wijkverpleging en de Warmondsche Wijkverpleging hou dende dankzegging voor de toegekende subsidie. Schrijven van Ged. Staten dezer provincie houdende goedkeuring van de door den R3ad Ingezonden comptabili- teitsbesluiten. Schrijven van Ged. Staten houdende ontvangstbericht van de aan dit College toegezonden verordening betref fende de beplanting, verontreiniging van wegen, wateren en gebruikmaking van ge meentegrond. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring der verordening betreffende het beroep, bedoeld in de ar tikelen 7 en 9 der Woningwet. Schrijven 1 van Ged. Staten houdende goedkeuring van de door den Raad vastgestelde veror- dening. betreffende de heffing van be smettelijke ziektegelden. Conform 't voor stel van B. en W worden deze stukken voor kennisgeving aangenomen. Schrliven van het R.-K. Lyceum voor Meisjes te 's-Gravenhage houdende verzoek om een subsidie van f69.03 wegens het bezoek van een leerlinge uit deze gemeente aan die school. Conform het gunstig advies van B. en W. wordt met alg. st. besloten de ge vraagde subsidie te verleenen. Verzoek van de Stichting Landverhuizing Neder land om een subsidie van f.To. Met alg. st. wordt op dit verzoek afwijzend be schikt. Schrijven van de besturen van de diverse in deze gemeente bestaande on- derafdeelingen van vakorganisaties om aan hun ten dienste der werkloozen te verhuren het oude Raadhuis tegen een htiufprijs van f50 en hun tevens een sub sidie te verleenen van f. 250. De voorzitter brengt hulde aan de bestu ren dezer organisaties, die het lot der werkloozen op deze wijze trachten te ver zachten. Volgaarne, aldus spreker, komen B. en W. omtrent deze aangelegenheid met een gunstig advies en hij twijfelt niet of de raad zal zich met dit advies vol komen kunnen vereenigen. De heer Bak ker vraagt of bij inwilUging van dit ver zoek ook het „straatvraagstuk" is opge lost, m.a.w. of hiermede een eind zal nemen het aanstoot gevend en ergerlijk spelen om geld ln de straat. Tevens zou hij gaarne van den voorzitter vernemen of deze de verzekering kan geven, dat wan neer het oude Raadhuis wordt afgestaan voor de werkloozen, een en ander niet zal ontaarden in een minder gewenschte samenkomst. De Voorzitter zegt dat waar de besturen toch de vertrouwde mannen zijn der ge organiseerde arbeiders hij toch wel mag veronderstellen dat deze besturen zooveel invloed op de leden hebben dat zij voor dergelijke excessen bewaard blijven. Spr. twijfelt niet of ook de werkloozen zullen deze geste van het gemeentebestuur weten te waardeeren en zelf zorg dragen dat een en ander niet ontaardt in een afkeurens- waardlgen toestand.De heer Bakker vraagt wie verantwoordelijk ls voor een weder goede oplevering van het gehuurde waar bij de voorzitter mededeelt dat de meer genoemde besturen hiervoor verantwoorde lijkheid dragen. De heer Weyers brengt het College van B. en W. alsmede de ove rige raadsleden dank voor het genomen besluit. Spr. voor zich is er van overtuigd dat de werkloozen hun dankbaarheid zul" len weten te toonen door geen misbruik, te maken van de hun thans toegestane bevoegdheid tot gebruikmaking van het oude Raadhuis als ontspanningslokaal Wethouder Oudshoorn gelooft niet dat dB vrees van den heer Bakker gegrond is. Hij voor zich is er van overtuigd, dat de meer ouderen onder de werkloozen hier wel het voorbeeld zullen weten te geven. Hij voor zich hoopt evenals de heer Bakker dat het spelen om geld een einde genomen zal hebben. Mede sluit spr. zich aan bij het gesprokene door den voorzitter en brengt ook hij een woord van hulde aan de or ganisaties voor de wijze waarop deze hun best doen het lot. der werkloozen te ver zachten. In deze, aldus spr. kunnen zij steeds op den steun van het dagelijksch bestuur rekenen. Hierna werd het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen. Vervolgens kwam ln behandeling de door B. en W. in overleg met de werkloozen- commissie ontworpen steunregeling vooi werklooze arbeiders in deze gemeente. De in groots getale aanwezige werkloozen op ds publieke tribune zullen wel ervaren hebben dat het zoowel van B. en W. ala van de Werkloozen-Commissie een ern stig streven bestaat het leed der werk loozen zooveel in hun vermogen ligt te ver zachten. Bestond reeds een steunregeling die voor deze gemeente in geenen deelc slecht genoemd kon worden, thans ls dezo nog aanmerkelijk verbeterd. Doch vooral uit het gesprokene door den burgemeester als door de wethouders bleek dat het ge- heele college met het lot der werkloozo arbeiders begaan was. Zij hebbsn daad werkelijk getoond, waar het kan en zoo veel mogelijk is. verzachting te brengen. De steunregeling loopt van 15 October tot 15 April. De steun voor reglementair nog niet rechthebbenden en uitgetrokken werkloozen bedraagt f. 10.- per week voor gehuwden en ongehuwde kostwinners be nevens f. 1.- per week voor ieder kind beneden den leeftijd van 15 jaar tot een maximum van f. 17.-. Over deze regeling ontspon zich een zeer geanimeerde dis cussie. De heer Weyers zag gaarne nog enkele verbeteringen aangebracht speciaal wat betreft het tijdvak van uitkeering, welk tijdvak hij uitgebreid wilde zien. De Voorzitter zegt dat hiertoe altijd neg do gelegenheid bestaat, daar voor dien tijd 'n dergelijk voorstel nog in den Raad in be handeling kan worden genomen. Ook speet het den heer Weyers dat buiten dezo regeling de ongehuwden vielen want hij ls er van overtuigd dat ook deze ongehuwden niet meer rond kunnen komen. De voor zitter zegt volkomen de zienswijze van den heer Weyers te begrijpen, maar dat. willen wij de thans ontworpen steunregeling tot 15 April kunnen blijven uitvoeren een ver der gaan niet mogelijk is. Nadat door den heer Weyers nogenkelo bezwaren naar voren waren gebracht, wel ke bezwaren dank zij de tegemoetkomende houding van B. en W. terstond werden op gelost bracht de heer Weyers het college van B. en W. en de overige raadsleden dank voor hun royale en loyale houding in deze aangelegenheid. De voorzitter meende dezen dank terug te moeten brengen op werkloozen-commis- sie doch vooral op den heer Weyers die de commissie met zijn eerlijke en wel overdrachte adviezen krachtig ter zijde heeft gestaan. Hierna werd de concept- steunregeling met alg. st. aangenomen ter wijl dezelve ingaat met 7 December as. Met alg. st. werd besloten met de gemeen ten Sassenheim e.a. een overeenkomst aan te gaan met betrekking tot wederkee- rige hulp bij brand. Tevens weTd aan B. en W. machtiging verleend tot het aan gaan van een geldleening of kasgeldlee- ning ten bedrage van f. 57.000 Mede werd vastgesteld een besluit ingevolge de arti kelen 122 en 252 der gemeentewet met be trekking tot het waterleidingbedrijf alhier. In verband met een verzoek vair den heer Vis tot aanleg van een haven stellen B. en W. voor aldus de voorzitter het, straten plan te wijzigen. De heer Oudshoorn licht deze aangelegenheid toe en zegt. waar zoowel aan hem als aan den heer Kieken destijds vergunning is verleend om van het stratenplan af te wijken er geen en kele reden is den heer Vis de gevraagde vergunning te weigeren. Besloten wordt meergenoemd plan te wijzigen in den zin als door B. en W. aangegeven. Bij de ge bruikelijke rondvraag verzocht de heer v. Schle of vanwege de gemeente geen po gingen in het werk gesteld konden worden verbetering te verkrijgen van den Zijldijk die eerdaags in handen overgaat van de Provincie. De heer Weyers verzocht maat regelen te willen nemen teneinde het overdadige venten in deze gemeente tegen te gaan. Soreker wees in dit geval op de gemeente Noordwijk waar voor elke vent vergunning f. 1 betaald moet worden. Over deze aangelegenheid ontspon zich nog een lange discussie doch tot afdoende resulta ten kwam men niet Nadat de heer Bak ker nog gewezen had oo het rijden zonder licht en sterker politietoezicht verzocht, hetgeen door den voorzitter werd toege zegd werd deze zeer geanimeerd' zitting gesloten en overgegaan in geheime zit ting. ZEVENHOVEN. Dr. J. G. Ubbink. Dr. J. G. Ubbink alhier heeft bij zijn Kerkeraad en bij de Classicale Commissie der Geref. Kerken een protest ingediend tegen de onwettige wijze zijner schorsing en tegen de onjuistheid der gronden, waarop deze rust. Chr. Winterlezingen. In wijk Ainstel trad voor het comité voor Chr. Winterlezingen op ds. J. C de Veij Mestdag uit Rotterdam, met het onderwerp „Augustinus". Het leven en werken van dezen geloofsheld werd op bijzondere wijze naar voren gebracht. Met een gloedvolle opwekking om schou der aan schouder pal te staan tegen on geloof, bijgeloof en revolutie, eindigde spr. zijn rede, die van het begin tot hot einde alle toehoorders boeide. Bij den cafe-houder L. is een kistje sigaren ontvreemd door V. te N. Proces verbaai is opgennakt. Een gehouden collecte In de Ned. Herv Kerk Dij gelegenheid van e:n spreek- beur* var der heer Smit uit Heemstede voor diens inrichting van vallende ziekte bracht op de som van t. 20. S-^2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7