HILLEGOM MET SINT NICOLAAS Voorstraat 43, Katwijk aan Zee UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. St. Nicolaas- cadeaux aardig geschenk AALSMEER. Radio-Centrale. 0e eerste aansluitingen zijn tot stand „ebrachi van de onlangs alhier gestichte Üadio-Ccntrale. Drie groote toast cl.en zijn »eploats, 6011 voor Hilversum, een voor Huizen en een voor buitenlandsche stations. £r |s door de Radio-Centrale een voor ons |3„d geheel nieuw systeem toegepast, n.l. bet systeem Numans, dat volgens des kundigen op dit gebied verschillende voor delen boven andere biedt De exploitanten hebben gezorgd, dat storingen zoo goed als uitgesloten zijn en geen stations door el kaar gehoord zullen worden. „De Eendracht.' Tot bestuursleden van de Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksver. „De Een dracht" zijn herkozen de heeren P. v. d. lieer Pzn.. B. Wegman Cz„ M. Alderden JUn., G. Nap Jzn„ en C. Been Dzn. Tot commissarissen voor 1932 zijn gekozen de lieeren A. Kragtwljk, Alb. Eveleens Wzn., Aid. Eveleens Pzn. Bouw Pastorie. Door kerkvoogden der Ned. Herv. Ge- meen't alhier, in verband met de stichting tan een tweede predikantsplaats, besloten cm tot den bouw eener pastorie over te pan, op een reeds eerder aangekocht terrein aan den Oosteinderweg te Aals- uieer-Oost. De collecte alhier gehouden ten behoeve van het Kerstfeest der Doops gezinde Zondagsschool, heeft opgebracht T. 455.66. hebben aangezegd, dat hij de 80 al ge passeerd was. De heer Krabbendam heeft een halve eeuw gewoond aan het tegenwoordige Marktplein te Hoofddorp en aldaar met voorbeeldige ijver en nauwgezetheid als nco.d van een vooral ook bij de landbou wers zoo bekende zaak voor den bloei en ae welvaart van dezen polder gewerkt, totdat hij eerst op 77-jarigen leeftijd den tJja gekomen achtte om zijn arbeid neer te leggen en nog enkele jaren van zijn welverdiende rust te genieten. 7" Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Bijz. schooi to Hoofddorp (hoofd de heer J- P.^ngerink) is benoemd mej. C. M. van Tilburg te Haarlem. HILLEGOM. Gegnnd. BENTHUIZEN. Uitslag schietwedstrijd. De uitslag van den gehouden 2e dubbele serie schietwedstrijd der B. W. alhier luidt als vogt: Maximum aantal punten, mei inbegrip van het aantal punten der eerste serie 200. 1. M. Vermeulen, 195 punten; 2. M. Havenaar, 190 p.; 3. A. Rij laarsdam, 190 p.: 4. G. Mets, 1S9 p.: 5. \V. Verschoor, 189 p.; 6. J. Vermeulen, i punten. HAARLEMMERMEER. De nieuwe ijsbaan te Hoofddorp. Er wordt thans op een nabij de kom van Hoofddorp gelegen en langs de ge deeltelijk gedempte Kruisvaart grenzend terrein, dat door den heer J. voor het beoogde doel in huur werd afgestaan, een ijsbaan aangelegd, die een lengte zal krijgen krijgen van 700 M. en dus zóó groot, dat daarop alle wedstrijden zullen kunnen worden gehouden. Sommigen verkeeren in de m'eening. dat bet hier geldt de uitvoering van het reeds 'aren bestaande doch steeds uitgestelde plan om de nabij den Geniedijk gelegen 'iidi ijsbaan thans in goede conditie te brengen. Bij nadere informatie is ons eenwei gebleken, dat dit niet het geval ien men dit voornemen om verschillende stenen thans voor--goed beeft-laten varen. Het bestuur van de IJsclub „Hoofddorp" te?ït zich opnjeiuv geconstitueerd en be slaat thans uit de heeren W. N. Bakker, voorzitter: I. D. Smits, secretaris; D. Treur, penningmeester; G. Oskam. A. de Mis, W. Spaans en J. Vogels. Dit bestuur meende nu mét het maken ran een goede gelegenheid in Hoofddorp voor het beoefenen van de ijssport niet langer te moeten wachten, achtte het de teste oplossing naar een ander terrein jm te zien en heeft toen direct alle zeilen bijgezet om het gewenschte doel te be reiken. met het hierboven genoemde gun stige resultaat. Een mooi en flink plan, waardoor een aantal werklooze arbeiders gedurende eem'ge dagen te werk konden gorden gesteld en aan het door de lief hebbers van schaatsenrijden reeds geruimen gekoesterd verlangen naar een goed bruikbare ijsbaan tha^s on uitnemende wijze zal worden tegemoet gekomen. Verwacht wordt dat het werk dezer ringen zoover gevorderd zal zijn, dat in de verkregen ruimte het water kan worden ingepompt, zoorlat als de vorst haar intrede doet spoedig, een mooie ijs vlakte kan worden verkregen. Het ligt verder in de bedoeling van het textuur om bij sterk ijs zooveel mogelijk 'jsfeesten te organiseren en ter plaatse een gebouwtje daar te stallen, dat als fconsumn- betent Kan dienst doen en van alle ge makken, zooals garderobe enz. zal worden voorzien. Groote schade aan de wintertarwe. Naar wij vernemen heeft de in den Haarlemmermcerpo'.der uitgezaaide winter tarwe veel te lijden van de slakken, die jian de jonge plantjes groote schade toe- teengen. Op sommige plaatsen deed deze siakkenplang zich reeds zoo ernstig ge voelen, dat heele stukken moesten worden overgezaaid. Aanbesteding. Hij de door de Geref. Schoolvereeniging aan den Sloterweg (Oostzijde) Haarlem mermeer, gehouden aanbesteding van het jouwen van een onderwijzerswoning naast Je pas gestichte nieuwe school aan de tergemeester Amersfoort'aan, waren 16 nscnrijriugsbiljetten ingekomen. Het werk .J?™ gegund aan den aannemer G. Roos a'teer, voor de som van f.7490. Bietencampagne geëindigd. roÏÏen en ervoeren der bieten heeft I Haarlemmermeerpolder z'n beslag j Kregen. Wijl hierdoor het scheepvaart- nerB .^eder een minimum is be- 'nirt watermachines van dezen starM ln,vverki"g gesteld om den water- wtjder op laag peil te brengen, tnoudens cenigen na-arbeid, i^, ook aan a|.rPiU er ^riek te Halfweg de campagne fian SS!en' zijnde eenige weken vroeger m 'Andere jaren. R. Krabbendam f Zaterdagavond is in zijn woning aan den Icef'S^L !e Hoofddorp op 81 jarigen 'lam o 0ve ,e^en de heer Richard Krabben- hek ',fen a,£emeen geacht ingezetene en <jiQ j Persoonlijkheid in deze gemeente, WJ0rdin?sS?sC' todenis van den Haar- tefff J!L°n od 'r 81 durende ta1 van jaren din en wien men het, gezien 6 krasse en fiere houding niet zou De grond- en straatwerken voor de door trekking van de Prins Hendrikstraat zijn, na aanbesteding, opgedragen aan Gebr. Gnekspoor alhier. Uitbreiding politiecorps? De Algemeene Nederlandsche Politic Bond heeft per adres aan het gemeente bestuur verzocht om het politie-corps al hier uit te breiden. Hetzelfde in verzocht door den R.K. Politiebond „St. Michaël". Het motief van de beide verzoeken is, dat do dienst der agenten te zwaar wordt geacht. Arbeidsbemiddeling. Bii de arbeidsbemiddeling stonden in geschreven: 31 bouwvakarbeiders, 221 landarbeiders, 1 mandenmaker, 4 fabrieks arbeiders, 1 winkelbediende, 1 etaleur, 1 bakker, 1 metaalbewerker, 1 boekhouder, totaai 262 werkzoekenden. Burgerlijke stand. Getrouwd: J. J. van Sinderen en M. Kieft Bevallen: H. Zwaneveld-van der Zwan, D. M. C. Kornet-Brouwer, D. Overleden: A. Guldsmond, m. 78 jaar. Op 11, 12 en 13 December zal hier in de zaa» van Flora een groote tentoon stelling gehouden worden van hoenders, duiven, konijnen, fasanten en ander pluim vee. De vereeniging van pluimvee en ko nijnenfokkers zal deze expositie organi- seeren. Aanwezig cn te bevragen aan het bureau van politie: een kinderportemontiaie niet inhoud en een fittingtang. j Eenige jongens hebben een zonnc- 1 scherm van een bewoner der Weerestein- straat vernield. De politie spoorde de daders, 8, 9 en 10 jarige jongens op. Zij moeten de aangerichte schade vergoeden. Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der directe belastingen, enz. C. IJ. Everhardt verplaatst van het kantoor te dezer plaatse naar het kanfoor Hoorn. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan J. HOOGKAMER. Weeresteinstraat No. 108, alhier. KATWITK. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. M. Hoek, van Noordwijk, Duinoord 23c; H. J. Schoenmaker, van Vorden, Overrijn 7: H. E. Brouwer, van Arnhem, Zeehospitium; H. J. v. d. Est, van Oud Vossemeer, Meerburgstraat 6; L. J. M. v. Dongen, van Oude Tonge, Voorstr. 22. Vertrokken: C. v. d. Bijl, vafi Kerkstraat 31, naar den Haag, Hazenbroekstraat 105; A. J. Koetsenruyter en gezin, van Kerklaan 6, naar Noordwijk, Voorstraat 42. A. M. H. Kramer Freher, van Zeehospitium, naar Culemborg- Goilberdingerstraat 17; N. J. Wiechers en echtg., van Molentuinweg 15, naar Haren, Meerweg 121: A. Swaep, van Overrijn 7, naar Rotterdam, Hofstedestraat 42 b; J. Schoeman, van te Brittenstraat 8, naar Veenendaal, Boveneind 93. Burgerlijke stand. Geboren: Jacomina d. van C. den Haas en M. Guijt; Maartje, d. van A. van Rijn en D. v. d. Plas; Arie, z. van N. Zwanenburg en D. de Jong: Cornelis, z. van A. Kraafjen- oord er H. Guijt; Maria Wilhelmina, d. van A. Pluimgraaff en M Korndorffer: Tina. d. van D. J Kleen en T. van Egmond; Agatha, d. van J. de Best en D. Haasnoot, Getrouwd: K. Haasnoot en A. Guijt. Ondertrouwd: K. van den Oever en A. van Beelen. KATWITK AAN ZEE. Eenvoudige steenlegging. Dezer dagen had in allen eenvoud de eerste steenlegging plaats in de Remise straat van de nieuwe kerk van de Geref. Gemeente. De meeste leden van dit kerk genootschap waren aanwezig met hun kinderen, benevens de aannemer van het nieuwe kerkgebouw, de hce; A Parlsv^t. Ds. Lamain uit Leiden sprak bij deze plechtigheid een stichtelijk cn toepasselijk woord tot allen en een bijzonder woord tot den aannemer, den heer Parleviiet. Na gemeenschappelijk gezang van Ps. 84 1 ging men uiteen. De haringvisscherij. De laatste dagen zijn er weinig schepen binnengeloopen. De goede verwachtingen van den Engelschen wal zijn niet in ver vulling gegaan. De berichten uit het Engoische ka aal luidden zeer verschillend. Door enkele vaartuigen werden daar goede vangsten verkregen, door andere schepen niet. De prijzen van de haring zijn hier iets zwakker geworden, in Enge land zijn ze iets gestegen, maar blijven toch tats beneden de Hollandschc. De handel blijft kalm, mede in verband met de nog steeds dalende waarde van het Engelsche Pond cn met de huisslachterijen in Duitsch- land. waardoor er minder vraag naar haring is. Ook in verband met de naderende viering van het Kerstfeest in Duitschland blijft do handel slapend. Naar Amerika gaat elk jaar om dezen tfjd ook minder haring. Men doet daar nu zoo weinig mogelijk voorraad op tegen den tijd van opmaken der balans. Over enkele weken lo eft de handel weer op, wanneer de verschepingen na den lsten Januari aldaar aankomen, als de balans is opgemaakt Tot nu toe zijn te Vlaardingen in Kat- wijksche vaartuigen aangevoerd in 70 reizen 33 728 haring (in 1930 29.465); te Maassluis in 6 reizen 3.434 kantjes (in 1930 5.661); te IJmuiden in 229 reizen 107.605 kantjes (ie 1930 119.420). Ouderavond Hervormde School V. De jaarlijkscho ouderavond van boven genoemde school, hoofd de heer P. van der Laan, werd in Casa Cara gehouden. On geveer een honderdtal ouders had aan de uitnoodiging van het bestuur gehoor ge geven. Ds. Pras opende dezen avond niet gebed, waarna hij een treffend woord sprak. In 't bijzonder werd den ouders gewezen op den zegen eerner Christelijke opvoeding en tevens dat huis en school hierin moeten samengaan. Ook tegen de gevaren van het communisme werd met crnsl gewaarschuwd. Vervolgens hield de heer de Groot een rede ©ver „Gods gebod en ons gebod". Met groote spanning werd naar deze be- Met groote spanning werd naar deze ver handeling geluisterd. Daarna kwam het hoofd der school, de heer van der Laan aan het woord om in 't kort een schets to geven van „Luther's lichtbeelden, betrekking hebbende op het leven", terwijl na de pauze een 50 tal lichtbeelden, betrekking hebbende op het leven van den grooten Hervormer, werden vertoond. Op de gebruikelijke wijze word tenslotte deze avond besloten. Ongetwijfeld is de band tusschen huis en school door dezen ouderavond ver sterkt geworden! 14. Herziening salaris opzichter Alge meene Begraafplaats. 15 Herziening rechtspositie politie agenten. 16. Advies op het adres van den agent J. Smit inzake overwerkvergoeding. 17. Wijziging der gemeentebegroting 1931, nos. 8 en 9. Politic Sport-Vereeniging. Alhier is door dc agenten van politie opgericht eene vereeniging onder den naam van „Noordwijksche politie vereeniging". Het bestuur is als volgt samen gesteld: J. Smit, voorzitter, W. r. Stork, secretaris cn E. J. Visscher, penningmeester. Het doel dezer vereeniging is, het be oefenen van diverse takken van sport, door de poïitie-ambtenaren uit Noordwijk en Omstreken. Gezien de resultaten van soort gelijke vereenigingen in vele andere ge meenten, is dit streven van ons Noord- vvljksch politiecorps ten zeerste toe to juichen. Onze plaatsgenoot de beer J. G. A. Vcorman, luitenant ter Zee 2e kl. thans dienende aan boord van Hr. Ms, van Spoyk te den Helder is met ingang van 23 Nov. bevorderd tot Luitenant ter Zee le ki. OEGSTGEEST. Aangehouden. en verrassing voor uw kinderen! D vindt bij ons een keurige sortesring Iedere kooper ontvangt een voor de kinderen. MEUBELEN, TAPIJTEN, BEDDEN enz. ZIE DE ETALAGES! 8603 VERKOOP UITSLUITEND CONTANT LISSE. Begin van brand. lu de Gerei, Kerk alhier werd begin van brand geconstateerd doordat bij een der gnsketels de vloerbedekking begon te branden wegens uitstraling der hitte. Ge lukkig werd dit waargenomen tijdens den Kerkdienst, zoodat een brand voorkomen ken worden. Verkiezing ambtsdragers. Voor de verkiezing van ambtsdragers in dc Geref. Kerk zijn de volgende dubbel tallen opgemaakt: voor ouderling de hee ren S. Pols en K. A. van Turennout en voor Diaken de heeren P. Helmus en J. Montagne Burgerlijke Stand. tieboren: Johannes Simon, z. van J. C. Huisrok en van C. P. v. Rooijen; Johanna Cornelia, d. van P. J. Ruigrok en Th. M. v. d. Star, Johanna Lena, d. van J. Kooij- ir.an en M. Quartel; Wilhelmina, d. van K. cie Vries en C. van Marsbergen; Catha- rina, d. van J. H. Ippel en C. J. v. Nieuwkoop; Adriarius Johannes, z. van W. A. Simonis en A. M. E. Vos. Overleden: Elisabeth Stolker, 19 jaar. Getróuwd: J. H. Nulkes en C. Hooger- vorst. Y. A. Jorna en H. Wassenaar; W. v. Eeuwen en W. Westerink. Bij de arbeidsbemiddeling alhier staan 234 werkzoekenden ingeschreven: (vorige opgave 163). o NOORDWITK. Raadsagenda. Donderdag a.s. komt de raad te 2 uur n.m. in openbare vergadering bijeen, ter bespreking der volgende punten 1 Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen. 3. Vaststelling Notulen. 4. Vaststelling bebouvvingsvoorwaarden gedeelte Boerhaaveweg. 5. Voorstel tot het voeren van verweer tegen der eisch van den heer L. Graaf van L imburg Stirum inzake zuivering riool water. 6. a. Verhuring tegelterrassen aan den Noord Boulevard, b. Verhuring zceterras voor het Palace-Hotel. c. Voorstel tot openbare verhuring van het autopark en de parkeerplaatsen langs den Noord Bou- levard 7. Aanvaarding schenkingen Mij. Zee bad, enz. 8. Advies inzake adres van bewoners van de Huis ter Duinstraat. 9. Voorstel tot het verrichten van grond werk ter uitbreiding van de Algemeene Begraafplaats. 19. Aanbieding gemeente-begrooting voor 1932. 11. Uitbreiding personeel Gern. Electr. Bedrijf. 12. Aanwijzing van de bedrijven als adD iristratief zelfstandige takken van dienst. 13. a Aanwijzing deskundige voor op neming boeken en kas Gemeente-ontvanger b. Aanwijzing boekliou^kund^^n voor d ug- delijk verklaring rekeningen gemeente bedrijven. Door de politie te Apeldoorn is aldaar aai gehouden cn naar hier overgebracht do 33-]arige ketel maker M. v. d. O. zonde* vaste woon- of verblijfplaats, die er van wordt verdacht een poging tot inbraak te hebben gepleegd in den nacht van 10 op 11 November j.l. bij den heer V. alhier. Van hier is O. daarna overgebracht naar den Haag. Vergadering der IJsclub. De IJsclub „Oegstgeest" hield in Café „Het Wapen van Oegstgeest" haar Alge meene vergadering. Omstreeks 8 uur opende de voorzitter de heer B. J. M. Kortmann de vergadering met 'n korte inleiding waar in bij zijn blijdschap uitte over de steeds weer keerende groote opkomst. Dit is te danken aan de prettige toon welke altijd op de ijsclubvergaderingen heerscht. Tot aller spijt hebben wij in het aige- loopen jaar geen ijs gehad, zoodat het bestuur op dit terrein niet werkzaam is geweest Mocht, zoo zeide spr. namens het bestuur, in het a.s. seizoen dit noodjg zijn, zoo zullen wij ook in verband met de slechte tijdsomstandigheden zeer zeker actief werk zaam zijn. Spr. 'riep de opgekomen leden hartelijk weikon. toe en gat den secretaris, den heer M. C. v. d. Burg gelegenheid de notulen van de vorige jaarvergadering te lezen. Hierop volgde goedkeuring met een woord van dank voor da redactie. Volgde rekening en verantwoording van den penningmeester, de heer C. Hoogen- doorn, over 1930—1931. De ontvangsten waren f. 637.12, uitgaven f. 122.52. Batig saldo f. 514.60. Tot kasnazieners werden aangewezen de heeren P. Singeling en A. Dofferhoff. Laatstgenoemde deelde mede dat de bescheiden in volkomen orde waren be vonden. De voorzitter dankte de commissie voor haar moeite en den penningmeester voor zijn beheer. Vervolgens bracht de secretaris een keurig verzorgd jaarverslag uit waarin melding werd gemaakt van een geringen achteruitgang van 't ledental, hetgeen tijdens z.g. slappe winters veelal is te constateeren. Verwacht wordt dat bij strengen winter het aantal leden zich aanmerkelijk zal uitbreiden. De voorzitter dankte den heer v. d. Burg voor dit verslag en wees den leden op de wijziging in het lidmaatschap door de inwerking gestelde gezinsverzekering en. het groote nut daarvan. Bestuursverkiezing. Herkozen werden de aftredende bestuursleden de heeren: G. Lubbe Thzn., M. C. v. d. Burg, L. van Nieuwkoop en dr. H. Varekamp. In de vacature Joh. Uitten bogaard werd gekozen de heer A. .J van Noord, die deze benoeming niet wenschte te aanvaarden. Hierna werd gekozen de heer A. v. d. Kwaak, die de benoeming aannam. Bij de traditioneele verloting van schaat sen en sigaren werden de winnaars de heeren: J. de Ruiter, W. Ruigrok, B. J. Averdieck, L. Wijsman en A. Koot. Voor deelname aan den wedstrijd van den Z.H. Ijsbond meldden zich aan de heeren L. Wijsman en W. Ruigrok. Bij de rondvraag stelde de heer Th. Lubbe voor om de reddingsmiddelen uit te breiden deer aanschaffing van reddingsboeien. Het bestuur zegde overweging toe. De heer A Koelman informeerde naar de verbandtrommel en besprak het nut van ,t volgen van een cursus in verbandleer en eerste hulp bij ongelukken. Je voorzitter vroeg aller medewerking op het ijs bij voorkomende ongevallen. Do heer Nouwens verzoekt verlichting des avonds van de ijsbaan op het Kanaal. Dc voorzitter zeide dat deze zaak dc volle aandacht van het bestuur heeft en zoo mogelijk verdere stappen zullen worden gedaan. Hierna werd de vergadering gesloten met een woord van dank voor de goede medewerking. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. H. van der Kooij en gez., stuurman, v. Assendclftstr. 13, van Voor burg; A. van Rijn, dienstbode, W. de Zwij gerlaan, 25, van Leiden; H. C. Hallo, Emma- laan 93, van den Haag; J. M. Dronkers, exp. chef, de Kempenaerstr. 9b, van Leiden; A. Hobbie, dienstbode. Oranjelaan 18, van Warmond; G. Haroen al Rasjid, Regentesselaan 37, van Ned. O. Indië. A. H. Moonen, kantoorbed., Weth. Juffermans- straat 54, van Leiden; J. H. Nuijt, chef Borneo Mij. Weth. Juffermansstraat 27, van Ned. Oost Indië. Vertrokken: R. Hesselink, van Regen tesselaan 37, naar Deltt, van Leeuwenhoek singel 36, A. C. van Deth-Kouwenhoven, van Pr. Hendriklaan 13, naar Maubeuge (Fr.): J. van Velzcn en gezin, van Van Wijtenbachweg 43, naar Zoeterwoude, F 110: J., Wieling, verpleegster, van Ende geest,-naar Amsterdam, Wilhelmina gasth. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Caesilia, d. van P. C. Borst-van Kints. Ondertrouwd: S. A. ten Bokkel Huinink en L. Hoogendoorn Overleden: Arie Johannes Doorneveld, 65 jaar, geh. met A. J. Warners. KON. NED. STOOMB. MIJ. ALKMAAR, tliutsr, 29 Nov. te Antwerpen. ALMELO, thuisr., 30 Nov. te Antwerpen. AMOR, 28 Nov. v. New-York n. Venezuela. AURORA, 28 Nov. van Lissabon n. Cadix. COTTICA, 28 Nov. v. Paramaribo n. Amst. DOROS, 28 Nov. van Genua n. Alexandria. EOS, 29 Nov. van Genua te Livorno ERATO, 29 Nov. van Amst. te Stettin. EUTERPE. 29 Nov. v. Santander te Oporto. GANYMEDES, 29 Nov. v. Bourgas te Varna. HEBE, 29 Nov. van Catania te Venetle. HERCULES, 28 Nov. van Malta n. Patras. JASON, 30 Nov. te Hamburg. MEROPE, 29 Nov. van Algiers te Lissabon. NEREUS, Stettin n. Amst., pass. 29 Nov. Brunsbuttel. OBERON, 28 Nov. van Patras n. Algiers. ORION, 28 Nov. van Puerto Barrios naar Amsterdam. ORPHEUS. 28 Nov. van Aalborg n. Amst. PLUTO, 28 Nov. van Torrevieja te Malaga. VAN RENSSELAER, 29 Nov. van New-York n. Port au Prince. SATURNUS. 29 Nov. v. R'dom te Valencia. TIBERIUS, 30 Nov. van Amst. te Hamburg. ULYSSES, 30 Nov. van Liverpool te Avon- mouth. VENUS, 29 Nov. van Middell. Zee te R dam. BARNEVELD, 29 Nov. van Antwerpen te Amst. COSTA RICA, 29 Nov. van W.-Indie te Amst. VENEZUELA. 29 Nov. van Hamburg te Amst. JUNO, 29 Nov. van Hamburg te Amst. DEUCALION, uitreis, pass. 29 Nov. Lizard. PERSEUS, 30 Nov. van A'dam te Kopen- hagen. r AMAZONE, MlddL Zee naar Amsterdam, pass. 29 Nov. Gibraltar. BRION. 30 Nov. van A'dam te Bordeaux. PROTEUS, 30 Nov. van Kopenhagen te Danzig. BENNEKOM. naar Londen, pass. 30 Nov. v.m. 9.30 u. Dungeness. VESTA, 29 Nov. van R'dam te Carthagena. AGAMEMNON, 30 Nov. v. Tunis te Ganaia. TRITON. 29 Nov. van Limni te Cavalla. NERO. 30 Nov. van A'dam te Gothenburg. BODEGRAVEN. 26 Nov. van Buena Ven tura naar Valparaiso. BAARN. 28 Nov. van Talcahuano naar Corral. BAR ALT, arr. 26 Nov. te Colon. HOLLAND-AMERIKA LIJN. ROTTERDAM, 29 Nov. van New-York te R'dam. BILDERDIJK, 28 Nov. van R'dam te New-York. MAASDAM, 29 Nov. van New-Orleans n. R'dam. DINTELDIJK, 28 Nov. van R'dam te King ston. KON. HOLL. LLOYD. ZAANLAND, thuisr., 28 Nov. van Mon tevideo. RIJNLAND, thuisr., pass. 28 Nov Las Palmas. ORANIA, thuisr., pass. 29 Nov. run. 5 u. Fernando Noronha. DRECHTERLAND, 26 Nov. van Cardiff te Rosarlo. JAVA-NEW YORK LIJN. TAPANOELI, 28 Nov. van N. York n. Java. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. KOTA GEDE, 27 Nov. van Manilla n. Pacific Kust. KOTA BAROE, 29 Nov. van Gorontalo n Pacific Kust. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LIJN. ALCHIBA, 30 Nov. v. R'dam te Hamburg. ALPHACCA, thuisreis, 28 Nov. van Santos ALPHERAT, uitreis, pass. 28 Nov. Teneriffe HOLLAND-AFRIKA LIJN. REGGESTROOM, 30 Nov. van R'dam te Bremen. MAASKERK, 29 Nov. v. Amst. n. W.-Afrika. RANDFONTEIN, ultr., 30 Nov. van Suez. HEEMSKERK, thuisr., 28 Nov. te Tanga. SPRINGFONTEIN, 30 Nov. van Lorenzo Marques naar Durban. WESTERKERK, 30 Nov. van Port Elisa beth naar East London. 1 WAALKERK, 30 Nov. van Durban to East I London. j KLIPFONTEIN, thuisreis, 30 Nov. n.m. van Marseille. IJSTROÖM, uitreis, 27 Nov. van Dakar. ROTT. LLOYD. I DJEMBER, thuisr., pass. 29 Nov. n.m. 9 u. Ouessant; wordt 1 Dec. 12 u. 's middags te R'dam verwacht. KOTA NOPAN, ultr., pass. 29 Nov. Kaap del Arini. I KOTA RADJA, uitr., 29 Nov. op cle Theems j voor Londen in de mist. i MODJOKERTO, uitr., pass. 29 Nov. Point de Galle. I SOEKAEOEMI, uitr., 28 Nov. te Padang. I SIBAJAK, thuisr., pass. 29 Nov. v.m. 4 u. Ouessant; wordt volgens nader bericht Dinsdagochtend te R'dam verwacht. Het schip heeft vertraging door mist. JONGE JACOBUS, 28 Nov. van Valencia n. Hamburg. KOTA PINANG, thuisreis, pass. 30 Nov. Perim. SLAMAT, thuisreis, pass. 30 Nov. Perim. KEDOE, uitreis, 29 Nov. van Makallah. MIJ. NEDERLAND. ENGGANO. thuisreis, 30 Nov. te Genua. POELAU BRAS. 30 Nov. van A'dam te Batavia. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuisreis, 29 Nov. van Sabang. POELAU ROEBIAH, uitreis, pass. 29 Nov. Dungeness. CHR. HUYGENS, uitreis, pass. 27 Nov. Perim. HALCYON LIJN. ROZENBURG. 29 Nov. van Barcelona te Harburg. STAD VLAARDINGEN, pass. 27 Nov. Gi braltar. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. JONGE JOHANNA, Sunderland n. Cannes, pass. 29 Nov. Finisterre. JONGE ANTHONY, Malaga n. Londen, pass. 29 Nov. Finisterre. HILLEGOM, 28 Nov. van Riga naar Delf zijl. KATENDRECHT, 27 Nov. van Houston te Rouaan. PARKLAAN, 30 Nov. van Buenos Aires te Hamburg. VEERHAVEN, R'dam n. Wilmington, pass. 29 Nov. Cape Race. SELENE, pass. 28 November Southend KERKPLEIN, naar R'dam, was 27 Nov. 10.30 n.m. 850 mijlen W. van Valencia. ROTTERDAM, tank, naar R'dam. was 28 Nov. 8.50 n.m. 1090 mijlen Z.W. van Valencia. 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11