72sfe Jaargang ZATERDAG 28 NOVEMBER 1931 No. 21993 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. HET voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentlên uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlên 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts bi) een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.:] Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per week 1.0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat utt ZES bladen EERSTE BLAD. j HINDERWET. Burgemeester cn Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van P. N. G. van Tol om vergunning tot het oprichten van een instrumentmakerswerkplaats in het perceel Hooigracht No. 54, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie I. No. 371. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; Alsmede dat op Zaterdag, den 12 De cember e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het gemeen tebestuur of een zijner leden zijn versche nen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 November 1931. 9051 TER-AARDE-BESTELLING STOFFELIJK OVERSCHOT MEJ. S. G. HEIDEMA. Zeer groote belangstelling. Van het gebouw der Gereformeerde Wijkverpleging aan de Scheepersstraat te fcn Haag uit, is gistermiddag het stoffe- ;k overschot van de directrice, mej. S. G. üeidema ter aarde besteld. Deze teraarde bestelling is op Oud Eik en Duinen ge schied. De belangstelling op de begraafplaats was zeer groot. Onder hen bevonden zich de predikanten der Gereformeerde Kerk ds. Schuurman, oud-voorzitter der Geref. Ziekenverpleging, en ds. C. Binsbergen uit Loosduinen, een deputatie van de diaconie van de Ger. Kerk Den Haag-West, be staande uit de heeren F. Smit en L. Cusell, de directeur van den Gem. Geneeskund. Dienst dr. G. W. Roland, met dr. J. S. Solkema, en den administrateur P. Schol- ten, de artsen dr. J. A. G. Krijger, dr. J. Koetsier, dr. J. C. Koch, dr. C. A. H. Wacz en dr. W van Lienkeren. Voorts mr. S. öe Vries Czn., oud-bestuurslid der Ger. Zie kenverpleging, mej. J. H. Kuyper, oud directrice der Ziekenverpleging, H. Oud man, inspecteur van politie en de heer S. Oudman beiden uit Haarlem. Verder waren er zeer vele vertegenwoordigers van Protestantsch-christelij ke vereenigingen en vakbonden, waarvan er zich eenige in den stoet bevonden, o.a. de heeren A. Amelink, H. Smitekamp, A. van Driel, L. Kooiman, A. Mastenbroek, Th. H. v. Oost, J. Gras en mevrouw mr. Terpstra. Onder het spelen van Ps. 27 werd de kist in de rouwkapel gedragen. Ds. W. van 'tSant sprak hier als be stuurslid der Gereformeerde Ziekenver- ^mg en als wijkpredikant. Spr. stelde in het licht hoe zuster Heidema heeft ge arbeid als een rustige kracht en daarnaast krachtige rust heeft geschonken. Daarna sprak mr. S. de Vries Czn. een kort woord van dank namens de Geref. Ziekenverpleging. De directeur van den Gem. Gen. Dienst, dr. Boland, vertolkte de gevoelens van deelneming van de collega's, die in hun arbeid met de overledene in zulk een nauw contact stonden. Ten slotte sprak de heer Amelink na mens het dagelijksch bestuur van den Christelijk-Nationalen Vakbond en deed uitkomen hoe zuster Heidema haar per soon aan christelijk sociaal en charitatief werk gegeven had, niet alleen binnen de grenzen van ons land, doch ook^ls afge vaardigde naar verschillende internatio nale congressen. Onder het spelen van Gezang 137 werd oe kist grafwaarts gedragen. openbare leeszaal en bibliotheek „reuvens". Ledenvergadering. «rio de Sistermiddag onder voorzitter- hniip van mevr- KuenenWicksteed ge- veï?»n versadering der Leeszaal „Reu- rw j Werden de notulen, samengesteld oiïLdei!,secretaris. dr. A. A. van Rijnbach van* u11?6/0 vastgesteld. De begrooting steil ^aar 1922» sluitende in ontvang- f irqor ,uitSaven niet een bedrag van ven va f'°' een post onvoorziene uitga- van en een geraamde belegging keurd f-5°0) werd eveneens goedge- eiwLaitredende bestuursleden, mej. Ruys A a ïeeie-n dr- x- M. van der Vlerk, dr. den hl\ RlJnbaeh en P. A. Hibma, wer- werdp« en' Als leden der kascommissie en pïnA aangewezen de heeren H. Schilp ring gesiote0, Hierna werd de vergade- vereen. van geheel-onthouders onder nederlandsch spoor- en tramwegpersoneel. Het 10-jarig bestaan der afdeeling Leiden. Het tweede lustrum van de Leidsche Afdeeling van de Vereeniging van Geheel onthouders onder Ned. Spoor- en Tram wegpersoneel werd gistermiddag herdacht in een receptie ten huize Feenstra alhier. De receptie. De afdeelingsvoorzitter, de heer P. Th. Stolk memoreerde in een kort openings woord de geschiedenis der afdeeling. De afgeloopen vereenigingsjaren waren, al dus spr., jaren van strijd, gelijk aan alle drankweervereenigingen. De oprichters der afdeeling huldigde de spr. voor het genomen initiatief. Den verschillenden be stuursleden uit de afgeloopen periode bracht spr. den dank der vereeniging voor gedane werkzaamheden ten bate der afdeeling. De afgevaardigden van het hoofdbe stuur in de persoon van den heer H. G. Moolenaar, den voorzitter van de Zuid- Hollandsche Propaganda-commissie der S. O. V., den heer J. de Ligt uit Rotter dam, de vertegenwoordigers der zuster- afdeelingen uit Voorburg, Leidschendam, Vlaardingen, Rotterdam, rechter en lin ker Maasoever, de Ned. Ver. voor Spoor- en Tramweg personeel, den heer P. Hen- sing, den heer H. Zunderman, namens het Leidsche Drankweercomité werden vervolgens evenals de afgevaardigden van de Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholische Dranken en der J. C. G O. B. hartelijk welkom geheeten. Door verschil lende afdeelingen o.a. Den Haag, werden bloemen aangeboden terwijl voorts door de verschillende afgevaardigden harte lijke woorden tot felicitatie werden ge sproken. De heer J. Bijlsma, gepensioneerd hoofd-conducteur der Nederlandsche Spoorwegen, een der oprichters van de jubileerende afdeeling gaf door zijn te genwoordigheid blijk van zijn belangstel ling. Verschillende corporaties op het ge bied der drankbestrijding zonden telegra- phische of schriftelijke gelukwenschen. De heeren G. van der Laan en J. Ver ver luisterden de druk bezochte receptie met piano en vioolmuziek op. Dc feestavond. In het geheel gevulde Graanbeurs- gebouw werd 's avonds een goedgeslaagde feestavond gegeven, waaraan medewer king werd verleend door de Zangvereeni- ging „Zang en Vriendschap", onder leiding Haag, onder leiding van den heer Meyer Smeer, het Saxophone-kwartet 's-Gra- venhage en den declamator C. Krom. Na eenige zang-saxophone-stukken en decla matie was het woord aan den heer H. G. Moolenaar, algemeen secretaris van de S. O. V., die een rede hield over het onderwerp „De blauwe strijd in ernsti- gen tijd". In aansluiting op de voorafgegane ont hulling van een door het damescomité geschonken vereenigingsvlag zette de spreker de bedoeling der verschillende kleuren blauw, geel en rood uiteen. Met den afdeelingsvoorzitter uitte de spr. den wensch, dat de afdeeling onder deze ba nier nog veel groei en bloei moge onder vinden. Nadat het derde couplet van het bondslied gezongen was, vervolgde spr. zijn rede. Vervolgens wees spr. er op, dat de declamatie door den heer De Krom van „De proloog van het graan", een voor de onthoudingsorganisaties zeer gunstige propaganda is. De heer Moolenaar zette dan uitvoerig uiteen hoe strijders voor het eene ideaal zich vele moeilijkheden hebben getroost maar ook nog zullen moeten getroosten. De kwestie van de afschaffing komt hoe langer hoe meer in het brandpunt der publieke attentie te staan. Weliswaar is dezer dagen in de Tweede Kamer het onderwerp der plaatselijke keuze nog niet opgelost, doch vergeleken bij anders is reeds veel gewonnen. Hoewel in den loop der jaren het drankmisbruik is afgenomen, dienen de propagandisten voor de onthouding nog niet te versagen, daar nog te velen zuch ten onder de ellende van drankmisbruik. Degenen uit den kring van spoor- en tramwegpersoneel die tengevolge van drankmisbruik ten val zijn gebracht kwa men nooit tevergeefs bij het hoofdbestuur aankloppen en daar zooveel mogelijk ge holpen. Niet alleen op ethische gronden aldus de heer Moolenaar berust ae strijd voor geheel-onthouding doch ook op zedelijke; dit werd met eenige voorbeel den nader toegelicht. Uitvoerig belichtte spr. vervolgens het afschaffingsvraagstuk in het licht van den modernen tijd, de malaise enz. De enthousiaste rede van den heer Moole naar. die op het laatste oogenblik den secretaris van het hoofdbestuur den heer L. G. de Haas verving, werd door de tal rijke aanwezigen met groote aandacht aangehoord. t. Een krachtig applaus dankte spr. dan ook voor de keurige rede. De rest van den avond werd gelijk reeds gezegd gevuld met muziek en decla matie. De xylophoon-soli van den heer Ch. de Vries, keurig begeleid door mej. M. Verver, dienen zonder achteruitetel ling der andere nummers apart vermeld. De afdeelingsvoorzitter, de heer Stolk opende en sloot met een enkel woord den welgeslaagden en goedbezochten avond. STICHTING „HET LEIDSCHE BROKKENHUIS." De jaarvergadering. In de gisteravond onder leiding van den vice-voorzitter, den heer J. M. Vos Jzn. ge houden jaarvergadering van bovenge noemde vereeniging werd als lid van het dagelijksch bestuur in de vacature-J. B. A. Heydeman gekozen de heer P. H. J. Vreeburg. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. W. Cahen is het volgende ont leend: Ingevolge art. 2 der acte hadden 19 in stellingen te dezer stede het recht voor de eerste maal het Bestuur te vormen door ieder een lid daarvoor aan te wijzen. Van dit recht werd gebruik gemaakt door 14 instellingen: de Gem. Comm. voor Maat schappelijk Hulpbet., de Diakonie der Ned. Herv. Gem„ het R.K. Par. Armbestuur, de Diakonie der Geref. Kerk in Hersteld Ver band, de Diakonie der Evang. Luth. Gem. het Bestuur der Doopsgez. Gem., het Be stuur der Remonstr. Gem„ de Diakonie der Waalsch Herv. Gem„ het Armbestuur der Oud Kath. Gem„ de Leidsche Mij van Weldadigheid, de Ver. Armenzorg, het Ned. Leger des Heils, de Bijz. Raad v. d. Ver. v. d. II. Vine, a Paulo en de Comm. voor het Wijkgebouw, Geloof, Hoop, Liefde. Van de Leidsche Mij. van Weldadigheid en de Waalsche Diakonie werden giften ontvangen. De Ned. Herv. Diakonie en het Isr. Armbestuur verleenden rentelooze voorschotten, terwijl door het R.K. Armbe stuur en een particulier leeningen tegen geringe rente werden verstrekt. Hierdoor werd de commissie in staat gesteld de voorbereiding en organisatie der werk zaamheden te financieren. Tot de eerste verkooping bedroegen deze kosten in totaal circa f. 4.70.waar echter inmiddels goe deren waren ingekomen tot een „Brokken- huiswaarde" van nagenoeg hetzelfde be drag, heeft deze periode geen deficit op geleverd. In het tijdvak 28 Oct. 1930 tot 1 Sept. 1931 werd voor een bedrag van ca. f. 2100.- verkocht, terwijl de kosten voor salarissen, huren, ophaaldienst, reparaties en pro paganda over deze periode eveneens c.a. f. 2100.bedroegen. Dat het Brokkenhuis zich in het eerste dienstjaar reeds heeft kunnen bedruipen zonder subsidies of an deren finantieelen steun stemt hoopvol voor de toekomst. Er werden in het eerste dienstjaar c.a. 400 gezinnen geholpen, en wel als volgt: c.a. 150 gezinnen kochten voor eigen reka- ning tot een bedrag van circa f. 700. circa 200 gezinnen werden geheel, en circa 50 gezinnen gedeeltelijk geholpen voorte kening van derden tot een totaal bedrag van circa f. 1400.van dit laatste bedrag werd het grootste deel, n.l. circa f. 1050. besteed door de Gem. Comm. voor Maat schappelijke hulp, terwijl 10 andere instel lingen gezamenlijk circa f. 240.eenige particulieren circa f. 60.besteedden. De waarde der te verkoopen goederen bedraagt in doorsnede het drievoudige van hetgeen in rekening wordt gebracht, zoo- dat de circa 150 gezinnen welke een be drag van circa f. 700.hebben besteed hiermede een waarde aan goederen ver kregen van circa f. 2100.terwijl voorts de Gem. Comm. v. Maatech. Hulpbet. hare klanten goederen heeft verschaft tot een totaalwaarde van circa f. 3150.waar voor deze Comm. slechte f. 1050.heeft behoeven te besteden. De ingezetenen van Leiden en Omgeving hebben van den aanvang af groote hoe veelheden goederen afgestaan. Een uitge breid dames-comité is geregeld werkzaam in het Brokkenhuis. De werkzaamheden, n.l. het sorteeren en prijzen der ingekomen goederen, de verzorging van den ophaal dienst, de verkoop der goederen, enz. zijn werkelijk geen sinecure. De resultaten van den goederen-ophaal dienst hebben tot nu toe de stoutste ver wachtingen overtroffen. Op Zaterdag 21 dezer werden te Leiden reeds 12 auto's goed ontvangen, terwijl ook nadien nog zeer veei binnenkwam. De Stichting zal in den komenden winter dan cok in staat zijn op grootere schaal haar werkzaamheden voort te zetten. Dit jaarverslag werd onveranderd goed gekeurd. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering. ontspanningsavond VOOR WERKLOOZEN. In vervolg op een vorig bericht deelt het bestuur van den Leidschen Bestuurders- bond mede, dat de programma's voor den ontspanningsavond van Dinsdag 1 Dec. zullen worden uitgereikt op Maandag 30 November en Dinsdag 1 December, tel kens des ochtends van 10 tot 11 uur in de vestibule der Stadsgehoorzaal. De programma's worden alleen afgege ven op vertoon van de stempelkaart der Arbeidsbeurs. tentoonstelling van amateur-foto's. Wij vestigen de aandacht van onze lezers er op. dat gedurende korten tijd eenige foto's van leden der Leidsche Ama teur-Fotografen Vereeniging tentoonge steld zijn in den fotohandel van de fir ma's Joh. Geytenbeek, Breestraat 79; H. Jonker. Apothekersdijk 7: J. v. d. Zanden, Breestraat 14 en Geversstraat 77, Oegst- geest. Deze foto's in hoofdzaak bekroond op den onderlingen wedstrijd, die door dc Vereeniging dezen zomer was uitgeschre ven geven een goed beeld van wat door amateurs in foto-kunst bereikt kan wor den, indien onder leiding gewerkt wordt. ADRES AAN DEN RAAD. Inzake dc exploitatie der Leidsche Duinwatermaatschappij. Aan den raad der gemeente Leiden is volgend adres verzonden. Geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekenden, W. Luberti en N. Vijlbrief, respectievelijk voorzitter en secretaris van den Centralen Nederland- schen Ambtenaarsbond, alsmede F. van Meurs en L. J. Bakker, respectievelijk voorzitter en secretaris van den Neder- landschen Bond van Personeel in Over heidsdienst, domicilie houdende ten kan tore van laatstgenoemden Bond: Stad houderskade 68 te Amsterdam-Z.; dat zij er kennis van hebben genomen, dat uwen Raad het voorstel is voorgelegd, inhoudende het Waterleidingbedrijf, het welk tot dusverre door de Leidsche Duin water-Maatschappij werd uitgeoefend en waarvan thans ruim 90% der aandeelen in het bezit der gemeente zijn gekomen, ook in het vervolg in den vorm eener naamlooze vennootschap te doen exploi- teeren; dat deze vorm van exploitatie niet in die mate waarborgt: a. het belang der gemeente Leiden; b. het belang der ingezetenen der ge meente Leiden; c. het belang van het bij dit bedrijf in dienst zijnde personeel, zooals dit het. ge val is bij een rechtstreeks door de ge meente beheerd bedrijf; dat dus rechtstreeksche exploitatie door de gemeente de voorkeur verdient; redenen, waarom adressanten uwen met aandrang verzoeken tot recht- streeksch gemeentelijk beheer te willen besluiten en, zoo dit verzoek onverhoopt niet zou kunnen worden ingewilligd, dan ten aanzien van de sub c. genoemde be langen te willen besluiten overeenkomstig hun wenschen, vervat in bijgaande toe lichting. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleend: Meer dan welk ander vitaal bedrijf, is de drinkwatervoorziening in uw gemeente een industrie, welke uitsluitend behoort te zijn in handen der gemeentelijke overheid opdat de behartiging der belangen van de gemeentenaren op het stuk van ge zondheid en hygiëne ten volle tot haar recht zal komen. Zoo er één bedrijf kan worden genoemd, waarbij het particuliere beheer, zelfs de vorm van zoodanig be heer, dient te worden uitgeschakeld, dan is het de drinkwatervoorziening, welke de meest elementaire levensbelangen van de ingezetenen raakt. Waar het de taak der overheid is voor die belangen, zoowel de collectieve als de individueele, der ge meentenaren te waken, daar ligt het, naar adressanten meenen, op den weg van het gemeentebestuur de beste waarborgen voor een goede functionneering van het bedrijf te scheppen door zich het volle bezit van het bedrijf te verzekeren en een rechtstreekscft door de gemeente uitgeoefend beheer te voeren. Al moge de invloed der gemeente, als gevolg van het groote aandeelenbezit, op den gang van zaken in het bedrijf van overwegende beteekenis zijn bij een be heer in den vorm eener naamlooze ven nootschap, de uitoefening van de rechten der gemeente als aandeelhoudster zijn toch van gansch anderen aard dan van de gemeente als bezitster van een bedrijf in eigen beheer. Zonder op dit stuk in bij zonderheden te willen treden, zij 't adres santen vergund Uwen Raad onder anderen te wijzen op het verschil in positie der ge meente bij de twee soorten van bedrijfs beheer, ingeval zich moeilijkheden zouden voordoen tusschen werkgeefster en werk nemers, gelijk deze bij naamlooze ven nootschappen plegen voor te komen. Adressanten zijn van oordeel, dat de ge meente en haar ingezetenen ten zeerste bij een rechtstreeksch beheer zullen zijn gebaat, te meer daar het overheidsbedrijf, indien de belangen der gemeenschap zulks vorderen, van machtsmiddelen ge bruik kan maken, welke der naamlooze vennootschap niet zijn toegestaan en het overheidsbedrijf, noch technisch noch commercieel bij het particuliere bedrijf ten achter staat, integendeel in tallooze gevallen daar ver boven staat (gas. water en electriciteit) wijl het niet in de eerste plaats op het maken van een zoo groot mogelijke winst is gericht. Nu de gelegenheid er is. naar adressan ten meenen, om tot rechtstreeksche ex ploitatie te geraken, verzoeken zij uwen Raad een daartoe strekkend besluit te willen nemen. Zou Uw Raad onverhoopt toch tot ex ploitatie in den vorm eener naamlooze vennootschap besluiten, dan meenen adressanten er bij Uwen Raad op to mogen aandringen de personeelsbelangen op andere wijze tot gelding te brengen dan volgens het huidige voorstel het ge val zou zijn. Naar hun opvatting behoort voor de goede functionneering van een zoodanig bedrijf, dat slechte naar den beheersvorm geen zuiver overheidsbedrijf is, maar in wezen als zoodanig kan worden be schouwd. de invloed van den Raad niet te worden uitgeschakeld, wat betreft de re geling der loonen en verdere arbeidsvoor waarden van het personeel. Zij duidden er in deze memorie reeds op, dat het een publiek belang is, wanneer de grootst mogelijke waarborg wordt geschapen, dat de goede verstandhouding tusschen be drijfsleiding en het personeel bestendigd blijft en mogelijke conflicten op het stuk van de regeling der arbeidsvoorwaarden worden voorkomen. Deze waarborg zou kunnen worden ver kregen door ten aanzien van de regeling der arbeidsvoorwaarden een bepaling te BINNENLAND. Een onderhoud met den heer G. Bulten, burgemeester van Voorhout. (3e Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot in stelling van bedrijfsraden. (Binnenland, 2e Blad). Het conflict in de textielindustrie; ver gadering der arbeidersbonden; door de patroons is tegen 14 December een nieuwe loonsverlaging van 5 pCt. vastgesteld. (Binnenland, 2e Blad en Laatste Berich ten, le Blad). Ons parlementair overzicht. (2e Blad), Algemeene vergadering van den Vrijz. Democratischen Bond. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Nieuw gevaar in bet Verre Oosten. (Bui- tenl., le Blad). Kloppartij in het Bulgaarsche parlement (Buitenl., le Blad). doen vaststellen, .waarbij de salarissen en loonen van het personeel, benevens de overige arbeidsvoorwaarden aan de goed keuring van den Raad zullen worden on derworpen. Zulk een bepaling zou tevens tot gevolg hebben, dat er tusschen de regeling dezer arbeidsvoorwaarden en die, welke bij de gemeente gelden, het gewenschte verband wordt gelegd. Adressanten dringen er deswege beleefd bij Uwen Raad op aan een bepaling, als door hen gewenscht, te doen opnemen. Ten slotte mogen zij het volgende onder de aandacht van Uwen Raad brengen, wat belangt de benoeming van commissa rissen der Vennootschap. Gezien de veranderingen, welke zich den laatsten tijd voltrekken op het gebied van de medezeggenschap der werknemers in het bedrijfsbeheer, zijn adressanten van oordeel, dat die medezeggenschap in het onderhavige geval ook tot gelding zou kunnen worden gemaakt, door het perso neel in de gelegenheid te stellen een ver tegenwoordiger te doen aanwijzen in den Raad van Commissarissen. In dit verband mogen adressanten Uwen Raad er op wijzen, dat reeds in eenige soortgelijke vennootschappen het perso neel in den Raad van Commissarissen vertegenwoordigd Is, met name in de Haagsche Tramweg-Maatschappij (H. T. M.) en in de Provinciale en Gemeentelijke Utrechtsche Stroomleverings-Maatschap- pij (P.E.G.U.S.). Adressanten zouden dus er bij Uwen Raad op willen aandringen op denzelfden voet een regeling te treffen ten aanzien van het personeel, in dienst van het Wa terleidingbedrijf. derhalve in het voor stel van Burgemeester en Wethouders zoodanige wijziging te brengen, dat door het personeel een Commisaris kan worden voorgedragen. liberale staatspartij „de vrijheidsbond". Ledenvergadering v. d. Leidsche afdeeling. De afdeeling Leiden van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" heeft gis teravond onder voorzitterschap van prof. dr. B. D. Eerdmans een algemeene leden vergadering gehouden. Besloten werd mr. J. Drost uit Rotter dam candidaat te stellen voor het hoofd bestuur. terwijl het afdeelingsbestuur ge machtigd werd mede andere candidaten te stellen. Zeer uitvoerig werd hierna de gemeen- tebegrooting voor 1932 besproken, waarbij o.a. ter sprake werd gebracht de toestand waarin tal van straten en wegen zich be vinden. de afbouw van den Leidschen Hout met aanleg van sportparken, oprui ming van krotwoningen en overbrenging der bewoners naar in te richten controle woningen. soepeler toepassing van de Zondagswet en de te verwachten korting van 3 pCt. op de salarissen van het ge- meentepersoneel. Prof, Eerdmans herdacht vervolgens den heer Jb Schots, die vele jaren deel van het bestuur had uitgemaakt en ook ove rigens zijn beste krachten voor de liberale beginselen heeft gegeven. Daar dit de eerste ledenvergadering was sedert de benoeming van prof. Eerdmans tot lid der Tweede Kamer werd hij bij monde van den heer mr. A. J. Romijn met deze benoeming geluk gewenscht, terwijl spr. zijn vreugde erover uitsprak, dat een lid van de afdeeling Leiden weer zitting in de Tweede Kamer heelt. (Applaus). In deze vergadering, die goed bezocht was. waren onder meer aanwezig de hee ren ir. A. G. Bosman, R, van Eecke en mr. A. J Romijn. de afgevaardigden der af deeling in den gemeenteraad, die de ver schillende sprekers op hun vragen de gemeentepolitiek betreffende, beant woordden.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1