UURWERKEN BROUWER Haarlemmerstraat 23. LAND- EN TUINB0JW. UIT DE RIJNSTREEK. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND (N DE WEEK VAN 25 NOVEMBER-2 DECEMBER 1931, 20 UUR M.ï. J 25 Plaatste kwartier VISSCHERIJ-BERICHTEN. ATHLETIEK. LEIDSCHE WANDELSPORT- VEREENIGING. y De L.W.S.V. houdt voortaan haar oefen tochten inplaat-s van Zaterdagmiddag 3 uur en Zondagmorgen 9 uur op Donder dagavond 8 uur en Zaterdagmiddag half. yier. Het bestuur is in een vergadering uit gebreid en wel 200, dat de alg. adjunct, de heer v Rooy, 2de voorzitter geworden is en de heer G v. Duysen, Lombokstraat 50, 2de secretaris. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND, De uitslag van den wedstrijd Poort van Cleef't Gr, Laken voor de comp. L. B. B. Iste klasse luidt: pnt. brt. h.s. gem. ,T. Bruinincks ('tGr. L.) 133 16 25 8.31 B. Tegelaar CP. V. Cl.) 200 16 40 12.50 .T. Pauw 89 34 11 2.61 G. M. Tegelaar 200 34 18 5.88 H. Barendse 114 36 13 3.16 W. F. K 150 36 27 4.16 P. Meijers 150 55 9 2.72 A. L. v. Iterson 93 54 11 1.72 P. van Cleef 2 punten, 't Gr. Laken 0 punten. De uitslag van den wedstrijd Zeezicht De Krans voor de comp. L. B. B. 2de klasse luidt: B. Montfoort (De Krans) 125 47 11 2.65 C. de Jong Jr. (Zeezicht) 113 46 11 2.45 J. Zaalberg 125 49 17 2.55 Th. Stam 90 48 7 1.87 W. Lut, res74 57 7 1.29 N. N., res125 57 12 2.19 C. de Leeuw 88 67 8 1.31 N. Barnhoorn 125 67 16 1.86 Zeezicht 1 punt. De Krans 1 punt. De uitslag van L. U. T. O.T. O. G. voor de comp. L. B. B. 2de klasse luidt: J. Bouman (T. O. G.) 125 33 18 3.78 B. Schouten (L. U. T. O.) 123 32 15 3.84 J. v. d. Burg, res84 56 6 1.50 J. Peerdeman 125 56 11 2.23 N. N125 44 14 2.84 G. Jansen 124 43 11 2.88 J. Hendriks 125 45 12 2.78 H. Niekerk, res76 44 18 1.73 T. O. G. 2 punten, L. U. T. O. 0 punten. De uitslag van O. G. 3—De Krans 2 voor de comp. L. B. B. 5de klasse luidt: G. Hockx (De Krans) 33 36 4 0.94 D Piket (O. G.) 60 36 6 1.66 P. C. v. Houten 43 29 8 1.48 B. v. d. Burg 60 29 8 2.06 H. Filippo 60 42 7 1.42 J. Thelen 54 41 6 1.31 C. v. Schie 46 55 4 0.81 N. Keizer 60 55 5 1.09 O. G. 2 punten, De Krans 0 punten. De uitslag van 't Gr. L. 3S. D. O. 4 voor de comp. L. B. B 5de klasse luidt: N. N. (S. D. O.) 52 27 7 1.92 N. V. d. Hoogt ('tGr. L.) 60 27 11 2.22 N. N60 49 15 1.22 N. N55 48 5 1.14 P. Poelijoe 60 35 5 1.71 A. Crama 35 34 5 1.02 K. Sommehng 40 45 3 0 88 I. Binnendijk 60 45 8 1.33 't Gr. Laken 1 punt, S. D. O. 1 punt. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De handel in gebruiksvee en nu ook die in het guste vee was gister en Maandag op alle groote markten weer bijzonder stug. Er kwamen grooteTe aanvoeren los dan was verwacht en dientengevolge bleven groote hoeveelheden onverkocht.. Dat onder deze omstandigheden de prijzen weei eenige verlaging ondergingen laat zich be grijpen. In het jonge vee was nogal wat handel, doch in hoofdzaak voor Belgische rekening. Hiervoor bleven dan ook de prijzen goed gehandhaafd. Zoowel de guste als de kalfvaarzen werden voor België graag ge kocht. Ook een kwantum kalfkoeien ver huisden naar onze zuidelijke buren. De afdeelingen slachtvee waren even eens nog dikker bezet als men verwachtte. Een directe prijsverlaging viel er niet te constateeren. doch door de ruimere aan voeren, ging de verkoop langzamer en de minde goede kwaliteiten gingen iets be lleden de prijzen van vorige week. Voor kalveren leefde de geheele handel wat op en de prijzen maakten vooral voor de nuchtere kalveren een verhooging van 'een paar gulden per stuk. Vette flink prijs houdend, evenals de graskalveren. Met de lammeren blijft de exportvraag nog op gang. hoewel zeer onzeker; zooals sedert enkele weken bestaat. Officieel ge sloten zijn de Fransche grenzen tot nog toe niet, al verwacht men het ieder oogenblik. Deze politiek is moeilijk te volgen doch zeer vermoedelijk zal er in December niets meer in Frankrijk worden toegelaten en zal het nieuwe jaar moeten worden fifge- wacht. De boeren doen het best zich niet al te ongerust te laten maken en zich al- zoo niet voor te weinig geld van de weide- lammeren te laten ontdoen. De varkens gingen op enkele markten, waar te groote aanbiedingen waren iets terug. 19'/s20 cent is momenteel voor de goede slachtvarkfens de meest besteedde prijs. VAN DER S. RECLAME. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. St.-Nicolaas koopt zijn geschenken in voor lien die iets goeds op prijs stellen 8707 bij omdat hij daar vakkundig wordt bediend en de grootst mogelijke keuze vindt DE PACHTWETTEN. Memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. Thans ia verschenen de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inza'-e de pachtwetten. Wat betreft den loop der pachtprijzen wordt medegedeeld, dat het meest de aan dacht trekt de aanzienlijke daling der pachtprijzen in de Veenkoloniale pacht- gebieden. De directie van den Landbouw stelt een meer grondig onderzoek in naar het verloop der pachtprijzen In verband met den omvang van dit onderzoek kun nen de uitkomsten daarvan nog niet worden medegedeeld. De regeering kan niet inzien hoe men kan afleiden, dat de strekking van het ontwerp zou wezen den eigenaar te dwin gen tot het gebruik van den grond, dat de overheid het beste zou achten. Een zoodanige regeling zou een gansch ande ren inhoud hebben. Het ontwerp heeft een geheel andere strekking, een veel minder verre; het regelt slechts de pachtovereen komst. Geen weidsch doel heeft het ontwerp, doch ook op dit beperkte terrein kan de wetgever nuttig werk doen. Hij zal bij do te treffen regeling hebben te letten op de belangen van den verpachter niet minder aan op die van den pachter. Hoewel de inhoud van het wetsontwerp is regeling van de pachtverhouding en niet regeling van het van den eigendom te ma ken gebruik, is niet voor betwisting vat baar, dat een overeenkomst, welke in eigendom bezeten grond betreft, ook den eigendom raakt. Dit heeft de pachtover eenkomst met vele andere overeenkomsten gemeen. De vrees voor groote rechtsonzekerheid en zelfs gevaar voor grove misbruiken, waartoe de bevoegdheden, welke in art. 7 van het wetsontwerp betreffende de pacht- commissies aan die lichamen worden toe gekend, zouden voeren, kan de regeering niet deelen. Door het beperkte doel, nl. herziening van de pachtovereenkomst, kan er geen grief van worden gemaakt, dat het ont werp over de eigen geërfde boeren zwijgt. Wat de te verwachten daling van de grondprijzen betreft, is de regeering van meening. dat de nieuwe regeling een blij vende daling van de prijzen van landerijen, welke op normale wijze worden geëxploi teerd, niet teweeg zal brengen. De regeering bestrijdt evenzeer, dat de pachtboeren niet door het ontwerp zouden worden geholpen. Wat betreft het recht tot vergoeding van verbeteringen, wordt opgemerkt dat het ontwerp niet inhoudt, dat de kosten der verbeteringen den pachter behooren te worden vergoed. De naar billijkheid te bepalen schadeloosstelling voor verbete ringen zal zich in den regel richten naar het resultaat der verbetering, al heeft deze meer kosten gevergd. Weersproken wordt voorts, dat een te kTasse inbreuk op het eigendomsrecht van den verpachter ge maakt zou worden. Het recht van den pachter, om verbeteringen aan te brengen, is, direct en indirect, zeer begrensd. En bij het in het Voorloopig Verslag ge uite bezwaar, dat de pachter den verpach ter op liooge kosten kan jagen, wordt niet voldoende acht gegeven op de beperkingen welke de wet aanlegt en op het risico, dat de pachter loopt, die toch steeds beginnen moet met de kosten te maken, met slechts een verwachting, in de toekomst iets terug te zullen ontvangen. Ten opzichte van het remissierecht neme men in aanmerking, dat verminde ring van den pachtprijs niet mogelijk is bij elke mindere opbrengst, doch slechts wan neer de opbrengst aanzienlijk minder is geweest. Er is geen gevaar, dat de pach ter zich met het oog op het remissierecht niet voldoende moeite zal geven om zijn oogst zoo goed mogelijk binnen te halen. Bij de bestrijding van het continuatie- recht is weer in hoofdzaak gedacht aan een onbeperkt recht, maar het voorge stelde heeft een beperkt karakter. Conti nuatie vindt nimmer plaats wanneer van den verpachter redelijkerwijs niet kan worden gevergd, de pachtovereenkomsten tc doen voortduren, een continuatie kan slechts twee maal geschieden en in het geheel nooit langer dan tien jaar. De regeering bestrijdt dat het voorge stelde continuatierecht gedeeltelijke ont eigening zou zijn en nog wel zonder ver goeding. De voorstelling van zaken, volgens welke tot dusver hier te lande vrij alge meen een goede verstandhouding tusschen verpachter en pachter bestond, welke door het continuatierecht in gevaar zou wor den gebracht, is tè gunstig. Waren die ge vallen van minder goede verstandhouding zoo weinig talrijk, dan zou niet een zoo algemeen verlangen naar hervorming zijn ontstaan. Wat den borgtocht betreft, indien deze een voorwaarde voor de pachtovereenkomst moet worden geacht, zoo zal de pachter bij het aanvragen van continuatie daarin wel steeds voorzien, wil hij den verpachter een beroep op gewijzigde omstandigheden uit de hand slaan. De commissie van rapporteurs vraagt ten slotte of de regeering het wenschelijk acht, de behandeling van deze wetsontwerpen in de Eerste Kamer voortgang te doen heb ben. alvorens de afdeeling Landbouw haar nieuwe departementshoofd heeft bekomen. En voorts: of het wenschelijk is door de nieuwe regeling in te grijpen, nu de crisis pachter en verpachter ernstig treft. Vraag Kunt U mededeclen wat de oor zaak is van de ziekte van mijn Clivia? Een gedeelte van een blad gaat hierbij. J. J. v. O. ,te L. Antw.: Uw plant wordt geteisterd door luis. Maak een mengse. van 2 ons groene zeep en t maatje brar dspiritus in 10 L. water, verwijder eerst met een klein stokje de luis en wascli daarna de bladeren met genoemd mengsel flink af. Herhaal deze afwassching om de veertien dagen. Houdt de plant nu koel, liefst ongestookt, maar vorstvrij. Vraag: Mijn Clivia heeft 2 stekken. Wan neer Is liet de beste tijd deze af te nemen en hoe? W v. W„ te L. Antw.: Dit doet u het' beste kort na den bloei. Neem de geheele plant uit de pot, verwijder de narde en snijdt elke stek met wortel af en zet ze elk afzonderlijk in een kleine bloempot. Haal wat goede potaarde bij een bloemist en pot de stekken en ook de oude plant stevig op. Vergeet niet enk-le potscherven op de gaatjes onder in de pot te leggen, opdat deze gaatjes niet verstopt raken. Houdt de plant nu koel en matig vochtig. J. S. Vragen op tuinbouwgebied nan de Redactie onder motto „Tuinbouw". ALPHEI^. De Boerenleenbank. Door de afd. Alphen aan den Rijn van de Chr. Boeren- en Tuindersvereeniging .Eendracht maakt macht" werd in de Chr. landbouwschool een algerneene leden vergadering gehouden. Na de gebruike lijke opening door den voorzitter en het lezen van een schriftgedeelte, verkreeg de heer G. de Kruijff gelegenheid tot het be handelen van zijn verzorgd weergegeven onderwerp ,J)e Boerenleenbank." Op breedvoerige wijze gaf referant allereerst een uiteenzetting van het ontstaan van „de Boerenleenbank" in Duitschland door den stichter Friedrich Wilhelm Raffeisen, om vervolgens op zakelijke wijze aan te toonen de spoedige ontwikkeling van deze bank in Duitschland en later in geheel Europa en ook in ons land. Voorts gaf spr. nog een toelichting omtrent het doel, beheer en werkwijze der Boerenleenbank om als slot te wijzen op de bijzondere be- teekenis van deze bank voor de boeren en tal van zakenlieden. Na de behande ling van zijn leerzame stof volgde een ge animeerde bespreking. De vergadering werd hierna gesloten door den heer J. H. Belgraver, hoofd der Chr. landbouwschool. Na afloop der vergadering traden ook thans weer eenige nieuwe leden tot de afdeeling toe. CRISISCOMITE OPGERICHT. De heer van Dijk tot voorzitter gekozen, In het „Huis der Gemeente'' werd giScer- avend op iniuadeï van het burgenijK arm bestuur onder voorzitterschap van burge meester dr. H. J. Lovink, een bijeenkomst gehouden van verenigingen en kerkelijke instellingen om lót "oprichting van een c-iisisccmitè te komep. Uitg:noodigd waren voor dit doel een 13 tal organisatie's die allen afgevaardigden hadden gezonden. De burgemeester wees in z'n openingswoord er op dat de nood der tijden bijzondere steun maatregelen van de zijde der ingezetenen noodzakelijk maakt. Sommigen steuntrek- kenaen, reeds eenige maanden werkloos, ontbreekt toch veelal het bjnoodigde geld vooi het aanschaffen van de allernood zakelijkste kleeding en schoeisel. Gevolg is een herhaaldelijk aankloppen bij het bur gerlijk armbestuur, dat toch feitelijk voor het \erleenen van steun in natura niet het aangewezen lichaam is. Genoemd be stuur heeft echter gemeend, toch ook in de20 iets te doen, waarom deze bijeenkomst werd belegd. De heer P. Baane gaf hierna een uitvoerige uiteenzetting van de be doeling van het Burgerlijk armbestuur. Spr. wees op het goede werk dat ook ter dezei plaatse reeds wordt verricht door o.a. Het leger des Heils en van Chr. besturenbond. Volgens spr. is het echter gewenscht dat samenwerking wordt ge zocht in een groot comité. Hierdoor voor komt men versnippering, men kan dan voorkomen dat het eene gezin soms te veel, het ander te weinig en een derde soms heelemaal niets krijgt. Uitvoerig werd hierna door de aanwezigen gediscussieerd ever het voorstel van het burgerlijk arm bestuur om alle bestaande comité's tot één centraal comité te vereenigen. Over het geb 2! bleken de afgevaardigden wel met het voorstel in te stemmen. Bij acclamatie werd tot voorzitter van het comité gekozen de heer P v. Dijk. Terwijl reeds vertegen woordigers werden aangewezen door het burgerlijk armbestuur, de ijsclub, R K. Arm bestuur en Volksbond, het Leger des Heils <^tc Het ligt in de bedoeling dit comité r-og uit te breiden met vertegenwoordigers van andere organisatie's, terwijl de wen- schelijkheid werd uitgesproken tot even- tueele aansluiting bij het Maandag i.l. ge- installeerde land2'ijke comité. Nog kunnrn wij hieromtrent berichten dat het Leger des Heils toezegging heeft gedaan, het door deze instelling nier ter plaatse reeds in gezamelde ter beschikking van het nieuwe comité te stellen, terwijl verschillende af gevaardigden ter vergadering medederlden, behoudens goedkeuring van hun resp. orga nisatie, hun medewerking te zullen ver- leenen. Op verzoek van het Crisiscomité van den afd. v. d. Chr. besturenbond alhier, heeft de kerkvoogdij van de Ned. V* rv. Kerk het Zondagsschoolgebouw aan de Aarkade ter beschikking gesteld om daarin de jonge werkloozen gedurende het a.s. winterseizoen aangenaam en nuttig bezig te houden. BOSKOOP. Lezing over het Heilige Land. Voor een stampvol gebouw, heeft in „Salvatori' een lezing plaats' gehad, over het onderwerp: „Een reis door het Heilige Land", toegelicht door lichtbeelden. De heer" A. Speelman uit Zeist, heeft cp een prettige en onderhoudende wijze het zeer talrijke publiek weten te boeiep. De lezing, die werd geopend en geleid dcor ds. B. Tuinstra van Huis ter Heide, werd door deze met dankzegging gesloten. ©EERSTE KW. ©VOHE MAAN O NIEUWE MAAN ZUID VENUS MARS JUPITER SATURNUS De juist op den 25sten Volle Maan vindt men even ten N. van de voornaamste groep sterren van den Stier, misschien dat de helderste ervan, Aldebaran geheeten, ondanks het heldere maanlicht, zichtbaar Castor en Pollux van de Tweelingen. Orion, met Betelgeuze, Bellatrlx en Rigel, is om 8 u al vrijwel geheel „op", al wordt het nog wat later op den avond voor men dit mooie wintersterrebeeld geheel zien kan. Men dient er rekening mede te houden, dat in werkelijkheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer is, wanneer deze met den rug naar 't Zuiden en het gelaat naar 't Noorden gewend staat; men pleegt echter bij sterrekaarten dit om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen. Wil men nu b.v. de sterrebeelden aan den Oosthemel opzoeken, dan neme men dat deel van den kaarthorizon, waar OOST staat voor zich, zoo, dat de Poolster (aan het einde van den Kleinen Beer) van den toeschou wer is afgewend: men zal dan voor het NO-lij ke vierdepart van de kaart de sterrenbeelden zien, Juist zoo. als zij aan den hemel staan. De sterren in bovenstaand kaartje, die een gekartelden rand hebben zijn van de le grootte of helderder; de dikke ronde stippen zijn sterren van de 2e grootte en al de andere, kleinere stippen zijn sterren van de 3e of van een lagere grootteklasse. Uitvoering R.K. Tooneelclub. Door de R.K. Tooneelclub „St. Genesius" zijn in het Patronaatsgebouw aan de Rozen- laan twee tooneelavonden gegeven. Opgevoerd werd, het tooneelstuk, ge titeld" „De Roman van een Krantenjongen", spel van ernst en luim in 4 bedrijven, terwijl na de pauze nog een kluchtspel werd gegeven, getiteld: „De noodlottige fuif". Beide stukken werden keurig en correct gespeeld. Het zeer talrijke publiek, heeft zich op beide avonden kostelijk geamuseerd. Drenkeling. Dcor de verblindende verlichting van een tegemoet komende autobus, had de hser C. G. alhier, het ongeluk om per rijwiel in de wetering van den Reijerskooperweg te rijden. Hulpvaardige handen brachten hem spoe dig op het droge. Verg. der Postzegelclub. In hotei „Klaasssn" heeft een vergadering plaats gehad van de Boskoopsche post zegelclub. Dcor den burgemeester van Zevenhoven, de heer Th. H. Klinkhamer werd een causerie gehouden over het verzamelen van postzegels. Zooals begrijpelijk waren de postzegel verzamelaars uit onze gemeente allen aan wezig. De Winkelsluiting. B. en W. dezer gemeente, deelen mede dat door hen ontheffing wordt verleend van het verplicht sluitingsuur voor winkels op werkdagen, gedurende het tijdvak van 2b Nov. tot en" met 2 Dec. 1931 en dit gedurende die dagen wordt bepaald op 11 uur avonds. HAZERSWOUDE. Tot candidaten voor Ouderling in de Gerei. Kerk zijn gesteld, de heeren B. Oflnnga, G. van Aalst Azrn, D. Qualm en S. van Tol en voor diaken de heeren H. v. Wieringen, Joz. Pels, Jac. Matze en Jac. de Wilde, De gemeente zal uit deze candidaten eerstdaags een keuze doen. LEIMUIDEN. Eerste winterconcert fanfare-gezelschap „Symphonie". Het fanfarecorps „Symphonie" gaf in de groote. zaal van den heer J. Sneeooer zijn eerste vvinterconcert. Te acht uur opende de voorzitter de heer J. A. Bakhuizen met een hartelijk wcorcl van welkom. De zaai. was tot in alle hoeken bezet Het programma opende met „Pètit Major, Pas Redouble" van Torelli. Het muziakprogramma waarvan wij nog noemen „L'aurore d'un beau jour", Fantasie van J. Martin werd vlug afgewerkt. De nummers werden onder leiding van den bekwamen directeur, den heer A. van Leeuwen uitstekend ten gehoore gebracht. Na een periode van inzinking blijkt het met de vereeniging toch weer omhoog te gaan. Na de pauze was het woord aan mr. Carter en zijn medewerkster M ss Corrina. Wij vertoefden allereerst een half uurtje in her., land der Chineesche wonderen. Wonderen waren het die wij er te zien kregen Onbegrijpelijke staaltjes van goochelkunsten werden ten beste gegeven. Dit nummer oogstte dan ook een spontaan applaus van het publiek. Ook de „Koddige imitatiën" hadden veel bijval. De voorzitter riep de artisten een tot spoedig weerzien toe. De jongelui bleven nog een uurtje bijeen om eer. gezellig dansje te maken. De ver eeniging kan op een mooien avond terugzien. NIEUWKOOP. Bij Kon. Besluit is met ingang van heden op zijn verzoek eervol ontslagen de heer P. A. T. van der Weyden, burge- meester dezer gemeente. OUDE-WETERING. Bij de gehouden kerkelijke verkie zingen der Geref. Kerk zijn gekozen als ouderlang de heer jC. Verwey; als diakeo de heeren N. v. d. Berg en J. Vreeken k WADDINXVEEN. Benoemd tot onderwijzeres bij het Onderwijs te Nunspeet, mej. H. J. Bolkc alhier. WOUBRUGGE. Ambtsdragers Geref. Kerk. Door de manslidmaten van de Geref. Ktiï is tot ouderling gekozen de heer A. Krwa en tot diaken de heer Anton Peters. Duim afgebeten. De gelegenheidsslachter v. d. N., die voor huisslachting een varken zou slachten, werd zelf het slachtoffer van zijn vak. Het beest beet n.l. zijn belager een stuk van den duim af. Dr. Loth verleende heelkundige hulp. Meubilecring Geref. Kerk. Door een vrijwillige bijdrage vaD cte leden der Geref. Kerk daartoe in staat gesteld, kon het bestuur der kerk nieuwe stoelen voor het kerkgebouw aankoopeo, dezen zijn nu in gebruik genomen, hetgeen de meubileering van het gebouw zeer tea goede komt. Door het bestuur van de Chr. school tot onderwijzer benoemd de heer D. 1 Douwes te Bennekom, tijdelijk onderwijze? aldaar. IJMUTDEN, 25 November 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0.80—0.55: Griet f kist van 50 K.G .40—20; Tongen per K.0 1.500.95; Groote schol per kist van K.G. 28—25; Middelschol per kist van K.G. 30—26; Zetschol per kist van 50 KA 36—30; Kleine Schol per kist van s« K.G. f. 24—4.90. Schar per kist van K.G. f. 11.50—7. Tongschar per kist f» 50 K.G. f.37. Roggen per 20 stuks ta ll. Vleeten per stuk f. 6.50—1.75. Pie®' mon en Poontjes per kist van 50 KA f. 8. Groote Schelvisch per kist van - K.G. f. 31—30. Middel Schelvisch per B? van 50 K.G. f. 23—13. Kleinmiddel ScMJ visch per kist van 50 K.G. f. 1*-'? Kleine Schelvisch per kist van 50 KV' f. 8.50—4.15. Kabeljauw per kist van K.G. f.40—27. Gullen per kist van 50 ka f. 11.50—10.65. Lengen per stuk f-«"£ 0.50. Heilbot per K.G. f. 0.85. Wijting kist van 50 K.G. f. 1.60—0.60. Makreel PM kist van 50 K.G. f. 14. Aangevoerd 6500 manden verscnc n ring. Prijzen van f. 3.452.45 per ma10. Aangekomen 18 stoomtrawlers: IJM. 112 met f.2300. IJM. 44 mett» IJM. 418 met f.21. IJM. 108 meV IJM. 481 met f.19. IJM. 86 met IJM. 104 met f14. IJM. 98 met l» IJM. 195 met f.16. IJ. 384 met r IJM. 193 met f. 12. IJM. 23 met IJM. 47 met f. 11. IJM. 16 met f. 21- 78 met f. 13. IJM. 88 met f. 17. UM' met f. 15. RO. 15 met f. 21. En in de loggers: i, S. 66 met f 502. O. 62 met f. 536. G met f. 619. O. 126 met f. 560. RO-1 f. 520. LT. 1262 met f. 945. LT. 2 Jb f.685. LT. 1143 met f.636 LT. 21» f. 882. LT. 596 met f. 1539. YH. j f.1655. YH. 828 met f. 555. YH. 1' f. 1313. YH. 271 met f. 822. 2-<

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14