72ste Jaargang MAANDAG 23 NOVEMBER 1931 No. 21988 OFFICIEEL! KENNISGEVING STADSNIEUWS. EVERT C0RNELIS f Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. J|H- PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTïi Voor Leiden per 3 maanden f.2.35, per week f.0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. j VV Weers en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een wasch- en strijk- inrichting in het perceel Janvossensteeg No. 24, Sectie H. No. 1961; b. Fred. A. Wempe en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een kalkblusscherij in het perceel Nieuwe Mare No. 23a, Sectie B. No. 2738. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 23 November 1931. 8578 GELOOFSCURSUS. Ds. J. Riemens, Herv. pred. alhier, is voornemens een vijftal voordrachten te houden <te beginnen 1 December a.s.) over de geloofsleer; vrij toegankelijk voor Protestanten en niet-Protestanten. De bedoeling is, op korte en populaire wijze uiteen te zetten, waarom de Pro testanten een andere overtuiging hebben dan de R.K. oJ UITVOERING „DE GRAAL". DE WETENSCHAPPELIJKE RONDREIS VAN PROF. W. DE SITTER. Groote belangstelling. In den Leidschen Schouwburg woondenwij gisterenavond de uitvoering bij van de RK Meisjesver. „De Graal", die getoond heeft met den tijd mee te gaan: in ver schillende reidansen en spreekkoren heb ben de leden onder goede leiding stellig bet een en ander gebracht, dat de aan- j dacht ten volle waard was. In de volle zaal zagen wij o.a. Deken Homulle, de professoren Niekel en Ver haar uit Warmond, alsmede prof. Carp te dezer stede, voorts diverse pastoors en Iandere geestelijken. De meisjes schonken 'in hun aardige en flatteuse costuums een ievendig en bont aspect. Het programma werd geopend met het jlWat wij willen, kunnen en hopen": zeer goed kwamen de rectatieven van het koor tot hun recht: duidelijk gearticuleerd en dikwijls uitstekend betoond. De gelijkheid was over het algemeen in de groote groe pen precieser, dan wanneer slechts een stuk of acht meisjes de verzen voordroe gen. Wij denken bijv. aan het „De Wilgen" van Adema van Scheltema, waaraan nog wel het een en ander haperde. Overigens maakten de costuums een alleraardigste indruk en de meisjes hadden er een op recht plezier in. Het succes was dan ook groot! Het spreekkoor is tegenwoordig welhaast tot een rage geworden: men hoede zich echter voor overdrijving. On tegenzeggelijk kan men dikwijls, ter on derbreking van de handeling en om het effect te verhoogen, een spreekkoor in de handeling voegenom echter ook naast daar, waar het zin heeft willekeurige liedjes tot dit genre te betrekken, kan op den duur wellicht schaden, vooral in een programma, waar aan groote dramatische climaxen of gepassioneerde uitdrukkings vormen geen ruimte wordt gegeven. Dit neemt niet weg, dat dank zij de smaakvolle aankleeding en de reeds veelal voortreffelijk geslaagde wijze van voor dragen de totaal-indruk buitengewoon be vredigend genoemd kan worden. Hoe heeft men genoten van de alleraardigste Mario netten, het stemmige „De Bruid" (welk een smaakvolle kleuren), het plechtige St. Fransiscuslied en De Bergrede, waarin de materialistische sfeer en het idëel-gods- dienstige zoo levendig tegenover elkaar I gesteld waren. Ook het zangkoor was uiterst verdienstelijk: het treffende Graal- lied had wel een buitengewoon succes. Verschillende reidansen, die van „schla- bone" niet geheel gevrijwaard bleken, vie- len toch ook in den smaak, aan de cos- I tuums was wederom veel zorg besteed. Een der meest geslaagde spreekkoren was on tegenzeggelijk Henriette Roland Hoist's >.De boom van groot verdriet". Een avond, die ons velerlei bewijzen ge geven heeft van een loffelijk en zeer ern stig opgevat streven naar een gelukkige mtbeelden van nieuwe vormen, die aller wegen meer en meer beoefend worden en ^ellig een omwenteling beteekenen. „De kraal" toont zich een vereeniging, aan rm - u ?oeken naar het nieuwe in menig opzicht is toevertrouwd en dat heeft ons tot dank gestemd. Hoe heerlijk is het, hier Ka ?^oep m<eisjes aan het werk te zien, oezield met grootsche idealen, die des te treffen in een tijd, waarin verruwing n materialisme oogenschijnlijk hoogtij wniinen te vieren. Een opvoering als deze spreekt van het tegendeel! HANDELSREGISTER hamer van koophandel. Wijziging; kPri?aiïtlooze Vennootschap Snelpersdruk- De sf"?e.rmandad", Langebrug 107, Leiden n ziJn gewijzigd. Wijziging han- sphol 'Dans: Naamlooze Vennoot- Heim „Laboremus" voorheen Lezing te Washington. Men meldt uit Washington aan de N. R. C.: Zooals reeds was vermeld, zal prof. W. de Sitter dezen winter verschillende we tenschappelijke instellingen in de Ver- eenigde Staten en Canada bezoeken om aldaar lezingen te houden. Naar wij ver nemen, zal de reis 4 maanden in beslag nemen en is het nu reeds onmogelijk ge bleken aan alle aanvragen te voldoen, zoodat b.v. een bekende universiteit als de Johns Hopkins Universiteit te Balti more niet meer aan de beurt kon komen. Reeds geruimen tijd heeft men in Ame rika er op aangedrongen om in de gele genheid te worden gesteld met prof. de Sitter persoonlijk kennis te maken. De reis zal zich uitstrekken van Connecticut, Montreal en Toronto in het Noorden tot Flagstaff in Arizona en Pasadena in Californië. Ook cle beroemde sterrewacht op Mount Wilson zal worden bezocht, waar prof. Kapteyn zooveel heeft ge werkt. Geheel in het begin van zijn rond reis heeft de hoogleeraar in Washington voor een uitgelezen publiek, waaronder wij o.a. den minister van binnenlandsche zaken Wilbur opmerkten, gesproken over het ontstaan van ons planetenstelsel. Het auditorium, dat 350 personen kan bevat ten, was geheel gevuld. Dr. J. H. van Royen, Nederlandsch gezant, woonde de lezing bij: De lunch werd ten huize van den gezant gebruikt. KUNST EN GENOEGEN. Een onderhoudende avond. Het nog jeugdige mandoline-gezelschap „Kunst en Genoegen" heeft Zaterdagavond een goedgevulde Graanbeurszaal op een prettige wijze beziggehouden. Tot nu toe concerteerde dit ensemble slechts in be sloten bijeenkomsten: dit was de eerste „groote" uitvoering. De leden hebben er zich onder leiding van den heer H. Lugstra Jr. reeds dapper doorheen geslagen! Een negental nummers van groote verscheiden heid werd zonder hinderlijke stoornissen ten uitvoer gebracht en al liet de zuiver heid en het gelijk inzetten nog wel eens wat te wenschen over, zulks neemt niet weg, dat reeds, dank zij ijverige studie, een zeer behoorlijk niveau bereikt kon wor den. Men ga zoo voort! Wij hopen het met den voorzitter, den heer van Vliet, die in den aanvang de talrijke aanwezigen harte lijk verwelkomde en tegen de pauze den heer Lugstra een mooie bloemenmand aanbood, dat het ledental zich zal mogen uitbreiden. De prestaties van deze uitvoe ring rechtvaardigen dat ongetwijfeld! Een uitstekend mandolinecorps kan hier op den duur stellig uitgroeien. Het program ma werd nog afgewisseld met diverse kluchten, als Daar is Mijnheer" en „De kuische Josef", waarmede eveneens een groot succes veroverd kon worden. Er was een tombola en er werd gedanst, allemaal factoren, die een onderhoudenden en vroolijken avond aan velen verschaften. „Kunst en Genoegen" zullen wij gaarne weer eens hooren! ALGEM. BOND VAN TECHNISCH- EN OPZICHTHOUDEND PERSONEEL. Het eerste lustrum gevierd. De plaatselijke afdeeling van den B. T. O. vierde Zaterdagavond onder groote belangstelling in de Stadsgehoorzaal haar eerste lustrum. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de moeilijkhe den, waarmede in de eerste jaren van het bestaan gekampt moest worden. Opge richt door 8 leden telt de afdeeling thans 32 leden; een aantal, dat evenwel, aldus spr., nog uitbreiding behoeft. Aan de nog in het bestuur zitting hebbende oprich ters brengt spr. vervolgens evenals aart den secretaris den dank der vereeniging over. Vervolgens werd het woord gevoerd door den afgevaardigde van den L. B. B., den heer Poelijoe en de vertegenwoordi gers der afdeelingen van den B. T. O. in Den Haag, Dordrecht en Schiedam; ter wijl de afdeeling Leiden van den Alge- meenen Bond van Handels- en Kantoor bedienden een notulenboek aanbood. Nadat het Mandolinegezelschap „Kre- bustlipo" dat onder leiding van den heer Veerman zijn medewerking aan den avond verleende, een drietal nummertjes op de bekende goede wijze ten gehoore had gebracht, was het woord aan den bondssecretaris, den heer Alb. Duisterhof uit Rotterdam. Deze wees er op hoe het Leidsche jubileum ongeveer samenvalt met dat van den bond en ging daarna de ontwikkelingsgeschiedenis na. Beide on dervonden bij de oprichting en in de eerste jaren van het bestaan nagenoeg dezelfde moeilijkheden. Na 5 jaren heeft de bond echter de kinderziekten achter zich gelaten en is in de laatste jaren met niet minder dan 1000 leden toegenomen. Met steun der leden kan de afdeeling onder beheer van het huidige bestuur ongetwijfeld in bloei toenemen. Een krachtig applaus besloot de enthousiaste rede. De hier ter stede welbekende humo rist Helleman, het reeds genoemde man doline-gezelschap en „The Dancing Band" vulden de rest van den welgeslaagden avond. LEIDSCHE DILLETTANTENCLUB. 4e Wedstrijdavond. Voor een wederom mooi gevulde zaal heeft gisteravond in Concordia de 4e wedstrijdavond plaats gehad van den too- neelwedstrijd der Leidsche Dilettanten - club. Thans was het woord aan de ver eeniging Onder Ons, te Delft, die een op voering gaf van het naar het Duitsch bewerkte blijspel in drie bedrijven „Door de Courant". Er is nu en dan braaf ge lachen. o EERSTE LEIDSCHE BUURT TOONEEL- VEREEN. „WESTERKWARTIER". De eerste uitvoering. In de welgevulde Concordiazaal heeft bovengenoemde vereeniging Zaterdag avond haar eerste uitvoering gegeven. Opgevoerd werden een drama en een blijspel, beide in één bedrijf en wel „Het Geweten" en „De oom uit Amerika". De stukjes werden door de jonge vereeniging gespeeld op een wijze, die haar spoedig een vooraanstaande plaats in de rij der Leidsche dilettanten-tooneelvereenigingen zal doen innemen. De toejuichingen wa ren dan ook tenvolle verdiend. Door het zeer vlotte tempo, waarin gespeeld werd, kon reeds vroeg een aanvang worden ge maakt met het bal. dat onder leiding van den heer W. F. van Wijk en opgeluisterd door de „Populair Jazz" eveneens een groot succes werd. Met groote voldoening kan de tooneelvereeniging „Westerkwar tier" op haar eersten feestavond, terug zien. onderwijs in het hindi. Binnenkort zal hier ter stede een cursus voor het Hindi worden geopend onder lei ding van den heer B. C. Shastri, een jong geleerde uit Britsch-Indië, die met het oog op zijn promotie enkele jaren aan de Leidsche Universiteit denkt door te bren gen. Onder de talrijke talen van Voor- Indië staat het Hindi, gesproken door 66 millioen personen, vooraan. Aangezien het den grondslag vormt van het Hindoestani, de lingua franca van Britsch-Indië, kan men. zeggen, dat het gebied van de taal zich feitelijk uitstrekt over het geheele Indische sub-continent met zijn ruim 300 millioen bewoners. Voor Nederland verte genwoordigt de kennis van het Hindi bovendien een nationaal belang met het oog op de Britsch-Indische immigranten, die zich in Suriname hebben gevestigd en daar meer dan een kwart van de bevol king uitmaken. Voor nadere inlichtingen betreffende dezen cursus wende men zich tot het secretariaat van het Instituut Kern, alhier. De heer P. J. Conradl, tot voor kort tijdelijk technisch ambtenaar 1ste klasse bij den dienst van Gemeentewerken en voor enkele dagen door B. en W. met in gang van 1 Januari benoemd in vasten dienst, is door den Provincialen Water staat van Friesland benoemd tot districts opzichter ter standplaats Dokkum. Mej. T. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zij door een onbekende is op gelicht voor eenige lijfgoed. Op verzoek van de politie alhier is te IJmuiden aangehouden A. de S. als ver dacht van diefstal van een koffertje in houdende galanterieën, ten nadeele van een logementhouder. Hij is ter be schikking van de Justitie gesteld. G. van de H. heeft bij de politie aan gifte gedaan van mishandeling door J. S., bij welke mishandeling drie pezen van zijn rechterhand zouden zijn doorge sneden. Op uitnoodiging van de Leidsche Kunstvereeniging zal de heer W. Jos de Gruyter morgenavond in de Lakenhal een lezing met lichtbeelden houden over „Hedendaagsche Europeesche schilder kunst". Voor toegang zie men de adver tentie in ons Blad van Zaterdag j.l. Zaterdagmiddag is een auto, bestuurd door mej. C. S., uit Wassenaar op den Rijnsburgerweg nabij de Oegstgeesterlaan in de flank aangereden door een stads tram. De auto werd aan één zijde geheel vernield; persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De speldjesverkoop, welke alhier ten behoeve van het Mgr. Mutsaersoord, het R.K. Herstellingsoord voor Spoor- en Tramwegpersoneel te Venlo is gehouden, heeft f. 388 opgebracht. De Bazar, georganiseerd door Kerk wijk V der Ned. Herv. kerk, onder leiding van ds. Kuilman, heeft f. 1100 netto op gebracht. Dit bedrag is bestemd om de schuldenlast, rustend op het Wijkgebouw, te verlichten. Gisteravond vervoegde zich aan het politiebureau W. C. R., die bij een vecht partij in de Hendrikstraat een snede met een mes in het hoofd had opgeloopen. De Eerste Hulpdienst moest er aan te pas komen om den man te verbinden. In de Stedelijke Werkinrichting wa ren opgenomen: Datum. Volw. pers. Kind. Totaal Maandag 16 Nov. 42 42 Dinsdag 17 Nov. 46 46 Woensdag 18 Nov. 44 44 Donderdag 19 Nov. 45 45 Vrijdag 20 Nov. 42 42 Zaterdag 21 Nov. 42 42 EVERT CORNELIS Hedennacht is overleden de bekende musicus Evert Cornells. De nu overledene bereikte een leeftijd van 46 jaren. Hij werd geboren te Amsterdam op 5 Dec. 1884. Hij studeerde aan het conservatorium voor muziek aldaar en was daarna leer ling van Daniël de Lange, J. B. de Pauw en Bern. Zweers. In 1908 werd hij tweede dirigent van het Concertgebouworkest in zijn geboorteplaats wat hij bleef tot 1919. Sinds 1922 was hij dirigent van het Utrechtsch Stedelijk Orkest dat hij tot een groote hoogte wist op te voeren Daar nevens was hij van 1921—1927 dirigent van de afd. Haarlem der Mij tot bevor dering der Toonkunst, sinds 1924 dirigent der afd. Rotterdam, sinds 1926 der afd. Utrecht en sinds 1927 dirigent der Neder- landsche Bachvereeniging. Met Evert Cornells is heengegaan een der meest vooraanstaande dirigenten van ons land, van wien nog veel met recht mocht worden verwacht. Het heeft niet zoo mogen zijn Ook in het buitenland is de heer Evert Cornells meermalen als gastdirigent opge treden. Hij heeft o.a. gedirigeerd te Parijs, Munchen, Weenen, Brussel en Ber lijn. De Fransche regeering heeft hem on derscheiden met de toekenning van het Legioen van Eer. K.V. „LITTERIS SACRUM". „De tweede Mevrouw Tanqueray", tooneelspel in 4 bedrijven van Arthur W. Pinero. Een dankbaar gegeven ligt ten grond slag aan dit tooneelspel, dat vroeger groo- ten opgang maakte en langen tijd reper toire heeft gehouden bij 't beroepstooneel, daar zelfs nog niet zoo heel lang geleden een reprise beleefde. De groote vraag, die Pinero aan de orde stelt is deze: kan een vrouw, die eens het goede pad verliet, weer komen op een behoorlijke plaats in de maatschappij, zelfs al huwt zij met een waardig en maatschappelijk-hoogstaand echtgenoot. Pinero geelt. gezien het ver loop van zijn stuk, daarop een ontkennend antwoord en het eindigt dan ook met zelf moord van „de tweede mevrouw Tanque ray", aan wie het vraagstuk ter oplossing was voorgelegd in het huwelijk met Aubrey Tanqueray. Maatschappij en overige ver houdingen drijven haar tot het uiterste. Waar wij de ontwikkeling der intrige be kend mogen veronderstellen, zullen wij daarop niet verder ingaan. Hoewel vol komen logisch bewerKt en hier en daar met geest van hoog gehalte aangevat, is het geheel niettemin voor onzen tijd wat gerekt geworden, zoodat het moeilijk is vier bedrijven lang de aandacht vol ge spannen te houden. Het zou het stuk onge twijfeld ten goede komen, zoo het tot 3 bedrijven werd gecomprimeerd! „Litteris' heeft er echter een vertolking aan geschonken, die zeer geroemd mag worden. Alleen de inzet viel tegen, daar weinig van het gesprokene over het voet licht kwam Toen ging het echter cres cendo en in vaste lijn werd Pinero's gees teskind verder tot het publiek gebracht, dat den schouwburg bijkans geheel vulde op enkele bovenplaatsen na. Men voelde een strakke regie, die recht op het doel afging, en de heer B. Hageman verdient alle huide voor hetgeen hij in dit opzicht heeft weten te bereiken Mevr. Co HagemanVerhagen heeft bij zonder mooi spel gegeven als de tweede mevrouw Tanqueray; zij bouwde haar creatie steen voor steen op tot een krachtig en prachtig sluitend tooneelmonument. Niets te veel, niets te weinig. Alle lof voor hetgeen zij hier wist te bereiken. Speciaal de overgangen werden keurig genuan ceerd. Het was innerlijk doorvoeld. De echtgenoot van mr. J. Dros was goed. doch wij zagen deze verdienstelijke kracht van „Litteris" toch wel eens sterker. De rol gaf hem echter weinig gelegenheid om „los te komen", zij bleef te vlak en daarin zien we de oorzaak. Met bijzondere flair vertolkte de heer b. BINNENLAND. De plechtige installatie door Prinses Juliana van het Nationaal Crisis-Comité. (3e Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van dé bcgrooting van het Leening- fonds. (Binnenland, le Blad). Engeland heft invoerrechten op massa- artikelen tot 50 pCt. van de waarde. (Bin nenland, le Blad). Overleden is de bekende dirigent van het Utrechtsch Sted. Orkest, Evert Cor nells. (le Blad)» Een roofoverval te Ravestein, bij Oss, (Gemengd, 2e Blad). BUITENLAND. De commissie van advies der B. I. B» is samengesteld. (Buiten!., le Blad). Overleden zijn de Fransche oud-minister Loucheur, dc Pruisische oud-minister von JLoebelI en generaal von Mudra. (Buitenl., fcle Blad). Verscherping van den tarievenstrijd. (Buitenl., le Blad). Naar een enquête-commissie inzake het geschil in het Verre Oosten. (Buitenl. en Tel., le Blad). Hageman zelf de rol van den vriend, die met zijn levenswijsheid en levenservaring tevergeefs alles ten goede tracht te kee- ren. Hij vulde het tooneel. Moeilijk, zeer moeilijk was het voor mej. Gertrud van Ootmerssen om zich als doch ter uit het eerste huwelijk staande to houden tegenover mevr. Hageman en vol komen geslaagd is zij daarin ook niet. Zij had veel goeds in haar debuut bij .Lit teris" en belooft o.l. voor de toekomst veel, doch haar actie was nog te veel alleen op het uiterlijke gericht. Dit los van eenige „dans-houdingen" in het eerste bedrijf, die ietwat onwennig aandeden, doch waarvan zij zich in de volgende bedrijven wist vrij te houden. Nog wat meer „in houd" en zij komt er geheel. Ook nu was er echter, gelijk gezegd, al veel goeds. De overige rollen zijn feitelijk alle bij rollen en zij werden behoorlijk vervuld door de heeren H. de Wilde en W. F. v. d. Reyden en de dames W. Wessels (die met groote rust speelt en zoo imponeert) en Toos Welling. De kapiteinsrol van den heer J. W. Nieuwenhuyzen Segaar bleef wat te veel aan de oppervlakte. Aparte vermelding verdient de keurige tooneelaankleeding. „Litteris" heef", opnieuw getuigd van haar groote liefde voor de tooneelspeel- kupst en van haar kunnen! Zeer hartelijk was het applaus. IJMUIDEN, 23 Nov. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f.0.99—0.65, Giiet per kist van 50 K.G. f. 40—10, Tongen per K.G. Groote Schoi per kist van 50 K.G. f. 27.50— 25. M.dd l chol f.27 59-25. Zeischol 1.26 50 21, Kleine Schol f. 19—4, Shar f.8—4.50, Tongschar f. 52, Roggen per 20 stuks f. 24 —16, Vlceten per sluk f. 2.80—1.70, Pieter- mna en Poontjes p. kist van 50 K.G. f. 8—4, Groote Schelvisch f33—26, Middel Schel- visch f.33—16, Kleinmiddel Schelvisch f. 15.50—7.50, Kleine Schelvisch f. 9.502.60 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 30—25, Gullen per kist van 50 K.G. f. 11.50—0.70, Lengen per stuk f. 1.80—0.50, Heilbot per K.G. f 1 20—0.80, Wijting per kist van 50 KG. f.2 60—1.70, Koolvisch per stuk f0.43, Makreel per kist van 50 K.G. f. 11—4.45, Steur per stuk f. 44—33. Aangevoerd 11000 manden versche haring f. 3.45—2.65 per mand. Aang komen 22 Stoomtrawlers: IJM. 143 met f.1473, IJM. 60 met f.1930, 1JM. 199 met f.3277, IJM. 271 met f.1600, IJM. 119 met f.1400, IJM. 152 met f.1822, IJM 45 met f 1780, IJM, 80 met f.1444, IJM. 19 niet f.3100, IJM. 85 met f.1900, IJM. 139 met f. 1*88, IJM. 107 met f.1278, IJM 57 met f. 1853, IJM. 24 met f. 1263, IJM. 197 met f 1261, IJM. 330 met f. 1060, IJM. Ill met f.1060, IJM. 94 met f.3000, IJM. 72 met f.2257, IJM. 32 met f.1913, IJM. 15 met f 1409, H.C. 249 met f.1600. de lo7g-rs: KW. 178 m:t f316, K.W. 169 nW f 870 ,K.W. 44 met f 910. de drifters: L.T. 731 met f 2279, L T. 534 met f 707, L.T 137 met f 2576, L T. 238 met f 1564, K.Y. 16 met f.885, K.Y. 293 met f.1717, Y.H. 89 met f.1472, Y.H. 831 met f 1200, Y.H. 174 met f.983. de loggers: K.W. 70 met 357, K W. 38 met f. 397, K.W. 159 met f.340, K.W. 102 m?J 531 !ca"tj°'-, p k Tnri-g voor Katwijk. Piaairapport Hr Ms. „Vulcanus". 19 November. Op 53 gr. tot 52 gr. 46' Nbr. en 2 gr. 55' tot 3 gr. 4' 01. verkend KW. 45, KW. 34, vl. 56.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1