HEDEN HEROPENING ST. NICOLAAS-GESCHENKEN J. H. VERLINT UIT DE OMSTREKEN. MEDEDEELING GIT HET PROVINCIAAL WEGENVERSLAG. Uit het Provinciaal wegenverslag 1931 ontleenen wij dat de reconstructie der in de streek tusschen 's Gravenhage en Lei den gelegen Provinciale wegen Rijswijk, de Vink en Voorschoten, den Deyl in be langrijke mate wordt beheerscht eener- zijds door de uitbreidingsplannen van ge noemde steden, anderzijds door de plannen van het Rijk. Naar bekend is, is het oor deel vrij algemeen, dat het deel van den grooten Rijksweg naar Amsterdam, dat gelegen is tusschen 's-Gravenhage en den Deijl, niet voldoet aan de eischen van het snelverkeer, terwijl ook in verband daar mede, van verschillende zijden is aange drongen op den aanleg van een geheel nieuwen Rijksweg, loopende ongeveer van de Hoornbrug oostelijk langs Leiden in de richting van Amsterdam, Daarnaast zijn, naar wij meenen, ook onderzoekingen gaande, betrekking hebbende op eene meer westelijke wegenprojectie en wel in het gebied tusschen den Vliet en den be- staanden Rijksweg. Alvorens de Provincie hier hare wegenplannen kan opmaken, zal moeten vaststaan, wat van Rijkswege in dit gebied zal worden gedaan. Van den weg ZegwaartBenthuizen Boskoop is de verbetering van het onge veer 5 KM. lange deel tusschen Benthui zen en Boskoop, genaamd de Hoogeveen- sche weg. in volle uitvoering. Zonder be- teekenende onteigening was het mogelijk liler een 6 M. breede rijbaan aan te bren gen als verharding is gekozen een cement- betonbaan. Het wegdeel van Waddinxveen tot nabij de gemeentekom van Boskoop is in uit voering en zal het voorjaar van 1932 ge reed zijn en in gebruik kunnen worden genomen. Omtrent den weg tusschen den Hooge- veenschen weg en den Hoogen Rijndijk kan worden medegedeeld, dat de onder handelingen met de gemeente Hazers- woude omtrent de overdracht van den zoogenaamden Gemeenen Weg en de op heffing van den daarop aanwezigen ge meentelijken tol, zijn voorgezet, met het gunstige resultaat, dat het zich laat aan zien, dat in den loop van het komende jaar de overdracht zal kunnen plaats heb ben. De verbeteringsplannen worden uit werkt en naar alle waarschijnlijkheid zal met de uitvoering in het najaar begonnen worden. De overdracht van den weg Wassenaar— Noordhollandsche grens zoomede de beide zijtakken van den Haarlemmermeerpolder langs Hillegom naar de Zilk en van Sas- senheim naar Noord wij kerhout zal binnen kort geheel haar beslag hebben gekregen. Omtrent de overneming van den Rijks weg 's-GravenhageHaarlem (Postbrug) VoorhoutNoordwij k en den weg Haag- sche SchouwKatwijkKatwijk a. d. Rijn is met de localiteit nog geen overeenstem ming bereikt. Bij het nader in studie nemen van de verbetering dezer wegen is gebleken, dat een bevredigende oplossing van het wegenvraagstuk in deze omgeving, zonder buitensporig hooge uitgaven, uiterst moeilijk is. Ons College blijft echter dili gent. De onderhandelingen met de gemeenten Leiden en Alkemade omtrent de opheffing van den tol op den weg LeiderdorpRijp- weteringNieuwe Wetering kwamen tot een goed einde. De tol werd opgeheven en de weg werd door de Provincie overge nomen. In het voorjaar van 1932 zal wor den begonnen den weg, voor zooveel moge lijk, voorloopig te verbeteren door het aanbrengen van een stofvrij wegdek en het afsnijden van enkele zeer moeilijke boch ten. Hetzelfde kan worden vermeld omtrent een weg LeiderdorpHoogmade—Wou- brugge. Ook hier werd de tol opgeheven en kwam de weg in onderhoud bij de Provin cie. Reeds is begonnen met eene gedeelte lijke verbetering. Het ligt in de bedoeling in 1932 de voor- loopige of gedeeltelijke verbetering van dezen weg voort te zetten; onder Leider dorp zal het gedeelte vanaf de gemeente- kom nabij den Lagen Rijndijk tot den Munnikenweg door afsnijding van gevaar lijke bochten worden verbeterd. Getracht wordt de daarvoor benoodigde gronden langs minnelijken weg aan te koopen. o AALSMEER. Jaarvergadering „Aalsmeers Fanfarecorps" In hotel „De III Kolommen" is de jaar vergadering gehouden van „Aalsmeers Fanfarecorps" onder leiding van den heer W. Buis Jzn. Deze opende de vergadering met een woord van welkom, in het bijzon der aan de leden van de Commissie van Bijstand, de heeren P. Ravestein en P. Kaptein. De secretaris, de heer W. Spaar garen, las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer Alb. Eve- leens, bracht financieel verslag uit. In totaal was er nog een saldo in kas van f. 1794,97. Boeken en bescheiden waren door een commissie nagezien en in vol komen orde bevonden. De voorzitter bracht den penningmeester woorden van dank voor zijn accuraat be heer. De secretaris bracht nu het 32ste jaar verslag uit. Er werd aan herinnerd, dat het corps een zeer werkzaam en succesrijk jaar heeft gehad. Aan het slot sprak de secretaris den wensch uit, dat de leden de eer van het corps steeds hooger zullen houden en aan zijn welzijn hun beste krachten zullen geven. Tot leden der financieeie controle-com missie 1932 werden benoemd de heeren W. Kraayenhage P. Spaargaren Czn. en K. Tas Wzn. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Eveleens Wzn., C. Kaslander Jzn. en W. Spaargaren, werden bij acclamatie herbe noemd. Na nog eenige mededeelingen sloot de voorzitter met een dankwoord de vergadering. Jaarverg. „Aalsmeers Koorvereenlging". In café „Floralia" is de jaarvergadering gehouden v. „Aalsmeers Koorvereeniging", onder voorzitterschap van den heer G. Maarse Dzn. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd Uit het jaarverslag bleek, dat het kooi in ledental vooruit gaat en werd o.m aan het succes herin nerd op het in den afgeloopen zomer alhier gehouden concours. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat in het af geloopen jaar was ontvangen f. 1193,25 en uitgegeven f. 1100,67, batig saldo f. 92.58. Boeken en bescheiden van den penning meester waren nagezien en volkomen in orde bevondea. De voorzitter dankte den functionaris voo zijn accuraat beheer. De heeren G Maarsen, D. Hansen en D. v. d. Laarse werden als bestuursleden her kozen. Besloten werd den directeur tegen ziekte te verzekeren en in het a.s. jaar deel te nemen aan een concours. Bij de rondvraag bracht de voorzitter een warm woord "an dank aan den direc teur voor de uitnemende wijze, waarop hij het Koor heeft gediend. Daarna werd de vergadering gesloten, waarna men in gezellig samenzijn nog eenigen tijd bijeen bleef. Afscheid ds G. D. Kuiper. Ds. G. D. Kuiper, die het beroep aan nam der Geref. Kerk van Delft voor den missionairen dienst op Solo (Ned.-Indië) hoopt Zondag 13 December, in den namid- dagdienst afscheid te nemen van de Geref. Kerk alhier. Geslaagde filmavond. Zaterdag werd in hotel „De III Kolom men" voor de leden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en de Bouwarbei- dersbond de geluidsfilm vertoond: „Het leed van millioenen" en als komische bij- film: „Wij bouwen v Er was dezen avond veel belangstelling; de za^l was geheel bezet. De avond stond onder leiding van den heer M. van Schaik, die met een kort woord opende. Ook voerde nog even het woord de heer Herriot, voorzitter hoofdbe stuur Bouwarbeidersbond. Tot Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heere Jb. Been. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Marinus Laban, 24 jaar te Hazcrswoude en Adriana Helena Dorst, 23 jaar, alhier. Raadsagenda. A.s. Woensdag zal door den raad dezer gemeente een openbare vergadering wor den gehouden, des avonds te 7 uur. Agenda: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Verordening benzinevervoer. 3. Verordening heffing besmettelijke zie kengelden. 4." Begrooting 1932. 5. Wijziging begrooting 1931. 6. Benoeming lid plaatselijke schoolcom missie. Aftr. A. v. d. Bijl. 7. Assurantie nieuw schoollokaal, school- meubeler en leermiddelen. 8. Steunregeling voor werkloozen. 9. Ontheffing betaling los en laadrechten door bieten verbouwer over 1931. 10 Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Morgen zal bij de Ned. Herv. Ge meente tusschen 11 en 12V2 uur de ver kiezing plaats hebben van een kerkvoogd en 2 notabelen. o HAARLEMMERMEER. Afscheid van den heer Kroes. Door het bestuur der Openbare School te Abbenes was een ouderavond georga niseerd waarbij tevens het afscheid plaats vond, van liet hoofd der school de heer Krees. Ook de wethouder van onderwijs da heer Ouwerkerk was hierbij tegenwoor dig. Deze richtte een hartelijk woord tot het vertrekkende hoofd, en schetste hem als ten voortreffelijk onderwijzer, met wien hij steeds prettig samenwerkte. Bij monde van den voorzitter van het schoolbestuur, werd namens de ouders der kinderen een klok met slagwerk aangeboden, en aan mevr. Kroes een ets, waarvoor beiden har telijk dankten. De heer Kroes had een aardige verrassing bedacht, door alle ouders een foto van zijn gezin aan ie bieden, wat door alle aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. Moge het de familie Kroes, ook na haar vertrek naar elders, goed gaan. De eerste winkelweek. Omtrent de door de Federatie van Mid- deLstandsvcr:enigingen g:organis erdx lste winkelweek, werd ons medegedeeld, dat de oificieele opening zal plaats hebben op Maandagavond te 8 uur door den burge meester vap deze gemeente mr. A. Slob len raadhuize te Hoofddorp. Intiem Tooneelgezelsckap. De pas te Hoofddorp opgerichte neutrale tioneelver. genaamd „Hoofddorpsch Intiem Tooneelgezelschap" gaf in de Beurs te Hoorddorp haar eerste uitvoering. De zaal was boven verwachting flink bezet, hetgeen voor deze nog zoo jonge vereeniging reeds als een groot succes kon worden aan gemerkt, De opgevoerde stukken „Hotel- ratten' en „Rijk en toch arm", vielen zeer in den smaak bij het publiek. Er werd in aanmerking genomen den korten tijd van studie en voorbereiding keurig en vlot spel geleverd en de herhaalde toe juichingen der aanwezigen waren een dui delijk bewijs, dat de prestaties van de met energie en wilskracht bezielde spelers werden erkend en op prijs gesteld. De regie was bi; den heer Fritz in bekwame handen en uitnemend verzorgd. De Amstirdamsche Accordeonver. „Kunst en vriendschap" verleende onder leiding van den heer P. de Haan op inderdaad meesterlijke wijze hare medewerking. Deze goed geslaagde avond, die met een gezellig bal werd besloten zal voor de nieuwe vereeniging ongetwijfeld een aansporing zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan, zoodat er alle reden is om te verwachten dat zij, een goede toe komst tegemoet zal treden. Auto-ongeluk. Een automobilist, die in Haarlem een Chevrolet had gehuurd en daarmede door de Haarlemmermeer reed, kon op den Hcofdweg door het defect raken van een der onderdeelen het stuur niet meer meester blijven, waardoor de auto van den weg raakte en tegen een in minder gcede conditie verkeerenden paal van de electrische geleidingen botste, zoodat deze doormidden brak. Wijl er ook draden waren afgeknapt en op den grond gevallen, werden direct maatregelen genomen dat deze ter voorkoming van verdere onheilen konden werden verwijderd. De autobestuurder was er ongedeerd afgekomen. Ernstige brandwonden bekomen. De dienstbode van den landbouwer T. aan den Aalsipeerderweg had het ongeluk met twee emmers kokend water te strui kelen, waardoor ze een groot gedeelte van den inhoud over beide beenen kreeg. Het meisje bekwam ernstige brandwonden en moest zich onder geneeskundige behande ling stellen. Ziekenkuisfonds „Hoofddorp en Omstreken". In verband met het 5-jarig bestaan van het ziekenhuisfonds „Hoofddorp en Om streken' werd ons omtrent den door deze vereeniging verrichten nuttigen en nood zakelijken arbeid medegedeeld, dat in 1926 het jaar waarin het fonds werd opge richt aanvankelijk 400 gezinnen toetraden, terwijl het aantal ingeschreven gezinnen thans meer dan 1000 bedraagt. In het 5-jarig tijdvak werden voor reke ning van de vereeniging 400 personen ver pleegd, terwijl voor deze verpleegden werd betaald een totaal bedrag van f.21000 Alleen in de eerste 9 maanden van dit jaar werden voor rekening van het fonds al ongeveer 100 leden ter verpleging op genomen en bijna f. 5000 aan verpleeg- kesten betaald. Wel een duidelijk bewijs dat het fonds in een diepgevoelde behoefte voorziet. De vereeniging beschikt over een resrve van bijna f.3000. De raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 27 Nov. a.s. des namiddags te 2 uur. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: B. van der Klashorst en R. A. Eland; C. P. Buschman en A. G. van Leeuwen; Q. Th. Pennings en A. A. Meskers. Bevallen: G. van den Akker-Besselsen, Z.; E. C. Lommerse-Rusman, D.; A. Romijn- Hecrings, D. De St. Nicolaas-Reclame. De winkelweek, die feitelijk twee weken duurt, is Zaterdag ingezet. Er wordt door 85 winkeliers aan deelgenomen. De geluks- bonnen, die door de winkeliers uitgereikt worden, moeten in een der twee groote bussen gestopt worden. Een staat er op den Houttuin en een bij het Postkantoor. Een reclame-wagen met muziek zal de gemeente en omgeving doorkruisen. De reclame-campagne staat "in het teeken van St. Nicolaas en daarom reist de goede man met ziji knecht per wagen. Zwarte Piet laai zien hoe de geluksbonnen verzameld moeten worden; hij stopt ze in een schoor steen, de koopers echter doen goed ze in een der bussen te deponeeren, waarna dö verloting van groote prijzen volgt. Twee lakeien ,die St. Nicolaas begeleiden, deelen aan de kinderen prentenboekjes uit, waarop de geschiedenis van de geluksbon is verteld. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen in 221, bij de Arbeidsbemiddeling staèn ingeschreven: 31 bouwvakarbeiders, 171 landarbeiders, 1 man denmaker, 4 fabrieksarbeiders, 1 winkel bediende, 1 etaleur, 1 metaalbewerker en 1 bakker. Raadsagenda. De gemeenteraad is bijeen geroepen voor een vergadering op Vrijdag a.s. De te be handelen onderwerpen zijn: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Suppletoir kohier Hondenbelasting '31. 4. Vaststelling begrooting bad- en zwem inrichting voor 1931. 5. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning dienst 1930. G. Aanbiediing begrootingen van de ge meente en hare bedrijven voor 1932. 7. Bestendiging hef'ing reinigingsrechten. 8. Aanvul'ing Al gem.Politieverordening. 9. 5-jaarlijksche herziening strafverorde ningen. 10. Verkoop van grond aan H. P. Rutten en G. van den Bosch. 11. Overname van een gedeelte van de Elsbroekerpolder. 12. Verzoek Vosse en Weerlanerpolder om een bijdrage in de kosten van weg onderhoud. 13 Suppletoire begrooting Burgerlijk Armbestuur voor 1931. 14. Comptabiliteitsbesluiten. 15. Wijziging verordening Commissie bij stand bad- en zweminrichting. 16 Aanwijzing plaatsvervangend hoofd openbare school voor U.L.O. 17. Verhooging tarieven hondenbelasting. 18. Plan aanleg straten op een terrein in den Vossepolder. 19. Mededeelingen. De heer A. Guldemond. f Zaterdag is alhier plotseling overleden de heer A. Guldemond in den ouderdom van bijna 79 jaar. De overledene is jaren lang diaken der Ned. Herv. Gemeente ge weest en een zeer geziene persoonlijkheid in onze gemeente. Gevonden voorwerpen: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namiddags 7 tot 8 uur, de volgende gevonden voorwerpen: bruine lederen handschoen, pakje inh. stuk linnen, belastingmerk in etui. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. v. H. Ouwehand en A. Schaap. Neeltje, d. v. A. S. Schal- kers en C. Varkevisser. Gijsje, d. v. D. Maagdelijn en D. Ouwehand. Arie, z. v. A. Zuijderduijn en W. A. Bol. Maarten, z. v. J. Barnhoorn en M. Haasnoot. Pei- ter, z. v. D. Schuitmaker en A. de Mol. Daniël, z. v. N. J. van Duijvenbode en W. de Mooij. Pieter, z. v. B. Verburg en A. Guijt. Mensje Jacoba. d. v. B. de Jong en H. van Rijn. Overleden: Maarten van Rhijn, echtge noot van D. van Rijn, 78 j. Getrouwd: M. v. d. Does en C. van Beelen. Ondertrouwd: M. Schaart en K. Hoek. T. Vlieland en C. E. Meijvogel. H. Wag- ter en W. A. van den Oever. o Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Ruwaard en gezin, van Oegstgeest, Veereinde 7a; P. F. Stappers, van Venray, Overrijn 7; M. C. Kruisinga, van den Haag, Zeehospitium; K. Velthoven, van Duitschland, Kerkstr. 17; C. Ouwehand, van Leiden, Duinoord 32. Vertrokken: M. v. d. Veen, van Duinoord 23 c, naar Ambt Hardenberg, Lutten P. 105; H. v. Wietingen, van Overrijn 7, naar Maastricht, Spitsstr. 17; C. v. Beelen, van 2e Duinpad 27, naar Wassenaar, Bothapl. 29. Ledenvergadering Katwijksche Burgerwacht. Zaterdagmiddag werd in het Parochie huis de jaarlijksche ledenvergadering van de Katwijksche Burgerwacht gehouden. De vice-voorzitter, de heer H. de Boer, opende de vergadering met een woord van welkom. Hij deelde mede, dat de voorzit ter burgemeester Schokking, bericht had, dat hij op dit uur verhinderd was, maar dat hij hoopte in den loop van den mid dag van zijn belangstelling blijk te kun nen geven. Spr. hoopte, dat de leden vol ambitie aan de winteroefeningen zullen deelnemen en dat na de oefening de voorjaarswed strijden een geanimeerd verloop zullen hebben. Hierna verkreeg de secretaris, de heer Jac. Meijer, gelegenheid de notulen te lezen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester, de heer C. van Leeu wen, bracht financieel verslag uit. Een commissie, bestaande uit de heeren R. Trousselot en H. de Boer, die de beschei den had nagezien, bracht een gunstig rap port uit en stelde voor den penningmees ter te dechargeeren voor zijn goed be heer. Bij monde van den voorzitter werd hem dank gebracht voor het vele door hem verrichte werk. Vervolgens was het punt bestuursver kiezing aan de orde. Het geheele bestuur trad af, doch was terstond herkiesbaar. Ook moest voorzien worden in de vaca ture F. Schaap, die had bedankt en in de vacature E. Schoneveld, die in den loop van dit jaar is overleden. De uitslag was als volgt: liefkozen werden de heeren: Jac. Meijer, C. van Leeuwen, H. de Boer en J. Slingerland. Gekozen werden de hee ren J. de Kreek en C. Schuitemaker. Alle heeren aanvaardden hun benoeming. De bespreking van den Bukswedstrijd maakte heel wat tongen los. Op voorstel van het bestuur werd besloten dezelfde regeling te maken als den vorigen winter, behoudens enkele wijzigingen. Thans kwam de voorzitter, burgemees ter J. Schokking ter vergadering, die de leiding overnam. Besproken werd nog de contributie en de prijzen der patronen van de extra series. Van de rondvraag werd een druk ge bruik gemaakt. Naar aanleiding van een vraag van een der leden of de Burger wacht ook niet andere dingen moet beoe fenen, dan alleen het gebruik van vuur wapenen, kreeg de voorzitter gelegenheid om het doel en het algemeen karakter der Burgerwacht nader uiteen te zetten. Deze leerzame beschouwing werd met ap plaus beloond. Besloten werd, dat, volgens het reglement, de leden, die nog ndet den eed van trouw hebben afgelegd, daartoe in een van de volgende vergaderingen in de gelegenheid zullen worden gesteld. Nog werd gevraagd naar de mogelijk heid van het houden van een propaganda- vergadering. Dit zal door het bestuur nader worden overwogen. Nadat enkele minder belangrijke vragen naar genoegen waren beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering. De oefeningen met buks door de leden der Katwijksche Burgerwacht zullen vanaf heden, op Zaterdagmiddag weer aanvangen. De oefeningen zullen worden gehouden in het Parochiehuis te Katwijk a. d. Rijn. o KATWITK AAN DEN RITN. In de sloot. De bestuurder v. Z. uit Den Haag reed in de „Mient" met zijn vrachtauto, een zeer oud beestje, in de richting Wasse naar en werd door de verblindende lichten van een uit de richting Wassenaar ko mende auto van den weg afgeleid, de sloot in. De wagen, die toch al niet veel heb ben kon, was geheel onbruikbaar en is eenigen tijd later meteen kraanwagen ge licht. De bestuurder kwam er goed af. Van de auto met de verblindende lichten is niets bekend. Deze reed door. o KATWITK AAN ZEE. De haringvisscherij. De visscherij is in de laatste week zeer slecht geweest. Alleen in het Engelsche Kanaal zijn er enkele schepen geweest, die met een volle lading terugkeerden, w.o. twee Katwijksche loggers. De hoop nu gevestigd op deze en de volgende week, de laatste ronde, want volgens afspraak wordt den 5den December de visscherij be ëindigd. De maan neemt avond aan avond in grootte toe, en het is algemeen bekend, dat het dan juist de meest geschikte tijd voor den Engelschen wal is. Als het gun stig weer blijft, zal er wellicht nog wel haring gevangen worden. De voorsprong van ver over de 100.000 kantjes op som mige oogenblikken, vergeleken bij verle den jaar, is nu bijna reeds geheel verdwe nen. De prijzen van de volle haring blij ven den laatsten tijd stationnair schom melen tusschen 14 en 15 gld. per kantje. Voor de steurharing, die in kleine hoe veelheid was aangevoerd, betaalde men 13 a 14 gld. per kantje. Van de laatste reis kan nog veel afhangen of de balans slui tend kan gemaakt worden. Te Vlaardingen zijn tot nu toe in 70 reizen door Katwijk sche schepen aangevoerd 33.728 kantjes haring (in 1930 29.465); te Maassluis in 6 reizen 3.434 kantjes (in 1930 5.661); te IJmuiden in 222 reizen 105.558 kantjes (in 1930 116.660.) Een mooie opbrengst! Gedurende de Katwijksche Zendings- week van de Herv. Kerk is, niettegen- de dezen malaise-tijd, het belangrijke be drag van f. 1314.67 samengebracht. Ouderavond Herv. School IV. In Casa Cara werd de reeks der Ouder avonden geopend met de ouders der leer lingen van de Herv. School IV. hoofd de heer W. van den Akker. Nadat eerst 's middags in de verschil lende klassen het werk der kinderen was bezichtigd, waarbij gelegenheid was tol meer vertrouwelijke bespreking tusschen ouders, onderwijzers en onderwijzeressen kwam men des avonds gezellig samen in Casa Cara. Ds. Rutgers, de voorzitter van het Schoolbestuur opende met een toepasse lijk woord. De kinderen uit de 6de klassè zongen een drietal liederen, wat zeer on prijs werd gesteld. Daarna sprak het hoofd der school rip heer van den Akker, over den invioed van de leesles op de kinderziel, terwijl aan het slot door één der onderwijzers met de projectielantaam werd gewerkt en tal van mooie platen werden vertoond Alles te zamen werd het een goede avond waarop ouders en onderwijzend perso neel met genoegen terugzien. De van ouds bekende winkelzaak van den heer Verlint in de Voorstraat is na een grondige verbouwing heropend. Do winkelpui heeft nu een veel verbeterd en verhoogd aanzien gekregen. De poort naast den winkel is vex-vallen, waardoor deze met een raam uitgebreid kon v/orden Door een schitterende verlichting komen de geëtaleerde artikelen meer op den voorgrond, speciaal de verschillende mer ken naaimachines en moderne klokken in nieuwen stijl. Vele bloemstukken waren ter gelegenheid der heropening aanwezig. Wij wenschen den heer Vertint succes toe0' Zie voor verdere bijzonderheden de adver tentie in dit nummer. Door de politie van Den Haag is naar hier overgebracht de zwerver G. S., die eenigen tijd geleden hier verbaliseerd was en een valschen naam had opgegeven. Nu bleek, dat hij nog meerdere malen ge signaleerd stond in verschillende plaat sen wegens verkregen vonnissen. Hij is op transport gezet om zijn tijd uit te zitten Dit jaar zijn in de Herv. Kerk aan de beurt van aftreden de notabelen de heeren C. de Wit en T. Meijvogel, waarvan eerst genoemde zich niet meer herkiesbaar stelt. RECLAME. van ons uitgebreid mag. van schitterende KlokkenNaaimachines, Klokjes en Wettertje?, Zakportefeuilles, Polshorloges, Kettingen, Gouden Zegel- en PachetringeD, GoudeD- en Zilveren colliers. Broches, Dasspelden Manchet- knoopen, Zilveren Lepeltjes met. Katwijk'? wapen enz. enz. Aanbevelend 8519 VOORSTRAAT 40 - TELEFOON 274 LISSE. Verg. Ned. Protestantenbond. Alhier trad voor den Ned. Protestanten bond als spreker op prof. dr. Van Holk, uit Leiden met het onderwerp; „De democra tie en gerechtigheid." De gerechtigheid, aldus spr., is het ideaal voor de menschelijke samenleving, Spr. toonde aan. dat er ook in het oude Testament een vraag is naar recht en bil lijkheid. Ook uit de Bergrede komt de roep om gerechtigheid tot ons, zij het ook in anderen vorm. Spr. kwam tot de vraag, hoe het recht het best in den Staat tot ontplooiing kan komen en stond hierbij uitvoerig stil. Ten slotte gaf hij een overzicht van de demo cratie in de vorige eeuwen en die van den modernen tijd. Een aandachtig gehoor beluisterde spr. Lezing dr. A. Ponstein. Ds. A. Ponstein hield in de Chr. Geref. Kerk alhier een rede voor de J. V. Pred, 12 la, Als onderwerp behandelde spre ker: „Der eeuwen vraag en antwoord" naar aanleiding van den tekst uit Psalm 4: „Velen zeggen wie zal ons het goede doen zien? Verhef Gij over ons het licht Uws aanschijns, o Heere!" In zijn rede wees de spreker er op, dat er alle eeuwen door een vragen en zoeken is geweest naar he* goede, en het ware. De oplossing aal ech ter niet gevonden kunnen worden tenzij men zich wendt tot den oorsprong van al het goed, den Schepper van alle dingen. Het Kruis van Golgotha geeft de oplossing voor de problemen en stelt het licht te genover de duisternis, hetgeen spr. m zijn rede nader uiteenzette. Slechts een matig getal bezoekers be luisterde deze ernstige tijdrede. GEMEENTERAAD. Behandeling der GemeentebegTOotinf In de gehouden Raadsvergadering kwam aan de orde de gemeente-begrooting o* Allereei'st werd gelegenheid gegeven voor de algemeene beschouwingen. De heer Pijnacker verklaarde dat er niet veel punten zijn om over te spreken bij de alg. beschouwingen, omdat er niet veel wenschen te koesteren zijn in dezen tijd. Spr. verheugde zich over de wijze van samenstelling der begrooting. De heer Noorland sprak waardeerenc over het werk van B. en W. Spr. we» op de afhankelijkheid van de gemeente in stoffelijk zoowel als in geestelijk op zicht. Over den bouw aan de Tulpstraat is spr- tevreden. Spr. verzocht B. en W. er nj het electriciteitsbedrijf op aan te wiuen dringen dat de gemeente inzage m o boeken wordt gegeven, waartoe zij aandeelhoudster recht heeft. De Voorzitter dankte den spr. en za het verzoek van den heer Noorlandt de vergadering van B. en W. brengen. Hierna werd post voor post behana®i Bij de post voor een aan te sten steno-typist vroeg de heer Pijnacker n dere toelichting. llin(T Medegedeeld werd dat deze aanstel^ voor de gemeente een aanwinst zou zu en veel tijdsbesparing zal geven. Er is in dezen tijd zeer goed eenjs schikte kracht te vinden. Echter zal vrouwelijke ambtenaar benoemd worn De heer A. H. Schrama wilde de bra weeroefeningen van 2 op 4 oefeniri, brengen, hetgeen B. en W. in over* ging zullen nemen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10