Vleesch Oorlog Vrijdag en Zaterdag alle prijzen extra verlaagd UIT DE OMSTREKEN. Fa. I. Z ANDVOORT's Slagerijen «nrenomen. Tevens wordt besloten op de uit de werkloozenkas een kin- uitkeering •prto«i«»b te verstrekken. Bii punt 6 °Pnleuw vaststelling van de rordeiiing °P de beffing van opcenten de gemeentefondsbelasting vraagt de 1 Bontje of in de klasse-indeeling wij- in? kan worden gebracht. De voorzitter boordt, dat de uitkeering voor 5 jaren vastgesteld. Tusschentijds is het ech- vel mogelijk hierin wijziging te bren- De regeering doet zulks ook met de iksuitkeering aan de gemeenten. De verordening wordt hierna z.h.s. vast- Tot^ lid van de Stichting Drinkwater- idüi" wordt na drie keer stemmen geko- )en de heer S. Strijk, die de benoeming inneemt. Tot de ingekomen stukken behoorde ojn een verzoek van het R.-K. Kerkbe nul r om gelden beschikbaar te stellen •oor den aanleg van een drinkwaterlei- ng in de drie onder zijn bestuur staan- uscholen. B. en W. stellen den Raad voor Je gevraagde medewerking te verleenen. )f 'lieer Verweij vraagt of de inspecteur ran het L. O. in deze zaak is gehoord. De ■oorzitter antwoordt, dat dit niet ligt op weg van de gemeente, doch het 'hoolbestuur behoort het advies in te nnen Voorts is ingekomen een 'schrijven het Prov. Waterleidingbedrijf van ^oord-Holland houdende verzoek of deze -pmeente bereid is zich garant te stellen !oor een bedrag van f1000 voor water- 'elden bij levering van drinkwater aan Kaag. B. en W. stellen den Raad voor gevraagde garantie te stellen. De heer etbroek vraagt of de tarieven van dien d zijn. dat deze voor de ingezetenen te [aag behoorlijk kunnen worden genoemd. voorzitter antwoordt, dat de tarieven !geveer gelijk zijn aan de tarieven van Stichting. De heer Rotteveel vraagt of de ingezete- in de Kaag ook verplicht zijn aan te ten. daar de garantie anders wel op fiasco zou kunnen uitloopen. De heer it:e wijst er op, dat de gemeente reeds en icsje heeft ontvangen bij de garantie Diaani tot voorzichtigheid aan. De heer lemens vraagt of de ingezetenen te Kaag zelfde tarieven opgelegd krijgen als de Toners van Haarlemmermeer. De voor- antwoordt bevestigend. Hierna wordt ji.s. de gevraagde garantie gesteld. Bij de idedeeling, dat het bestuur der vereeni- ig voor christelijk nationaal schoolon- 'wijs te Oude-Wetering appèl heeft aan gekend bij Ged. Staten betreffende de iet beschikbaar stelling van de gelden raagt de heer Verweij het woord. Spr. eeft bil het inzien der stukken bij den rcretaris hierover gesproken, die een uit- iting deed, die spr. hier gaarne als de rcretaris dit goed vond. zou willen mede- jen. De secretaris heeft hiertegen geen nkel bezwaar. De heer Verweij deelt de 'igacering mede, dat de secretaris het smmer heeft gevonden dat het schoolbe- our m beroep is gegaan. Spr. zou gaarne a den voorzitter vernemen of deze het jammer vindt dat het schoolbestuur beioep is gegaan. De voorzitter keurt niet goed dat de rrr Verweij mededeeling doet in een jmbare vergadering van een gezegde ior der. secretaris geuit, welk gezegde Era-ouwelijk is gezegd geworden. Op de ■ag of spr. het jammer vindt wenscht - zich niet uit te laten. De heer Verweij u toch gaarne zien dat de voorzitter het n Ged. Staten verzonden stuk voorlas, dat de leden van de conclusies kennis iiinen nemen. De voorzitter heeft hier in geen bezwaar, doch ziet het nut rvan niet in Spr. beschouwt de mede ding van het in beroep gaan als een isfdheid tegenover het gemeentebe- Het stuk wordt na voorlezing voor lisgeving aangenomen. Op het ver- i van M A. Otten en vermindering van Dachtsom in verband met een destijds omen besluit wordt afwijzend beschikt, d® gebruikelijke rondvraag welke niets angnjks opleverde wordt de ver gade- g door den voorzitter gesloten en gaat Raad in geheime zitting, o- Uitgiftc kleedingstukken. De meisjesvereeniging „Martha", zal hedenavond tusschen 7 en 9 uur, in de vereenigingskamer der Geref. Kerk. aan de daarvoor In aanmerking komende per sonen uitreiken de door hen vervaardigde kleedingstukken. Uitslag aanbesteding. Door den bouwkundige N. Rietveld te Alphen a. d. Rijn, werd aanbesteed het bouwen van een Winkelhuis met twee bovenwoningen op een terrein gelegen aan de Dorpstraat alhier, waarvan de uitslag is als volgt: Perc. 1 Timmerwerk zal worden uitge voerd door G. v. Dam te Boskoop. Perc. 2. Metselwerk. Hoogste inschrijver J. v. Vliet f. 8138, laagste C. Bontenbal, Reeuwijk f. 6447. Perc. 3. Lood-, zink-, gas- water en electriciteitswerken. Hoogste inschrijver J. de Bruyn, Boskoop f 1257, laagste A. J. Vlasman f960. Perc. 4. Glas-, verf- en behangwerk. Hoogste inschrijver Gebrs. Kalkman, Bos koop f. 1935, laagste J. Wijsman f. 1248. Perc. 5. Smidswerk. Hoogste inschrijver J. v. d. Broeden Zn. Boskoop f.829, laagste M. Verbakei, Boskoop f. 499. De gunning zal nader worden bekend gemaakt. LEIDERDORP. Dc Zendingsbazaar. De Leiderdorpsche Zendingsbazaar welke gister is geopend, werd reeds druk be zocht. Het is de moeite waard een kijkje te nemen en, voor het goede doel, de ar tikelen te koopen. Hedenavond is de bazar nog geopend van 7 tot 10 uur. Arbeidsbemiddeling. Deze week zijn bij het correspondent schap der Arbeidsbemiddeling ingeschre ven 51 werkloozen. Vorige week 40. Ter secretarie is inlichting te beko men omtrent een gevonden bril in étui. RITNSATERWOUDE. Beroepen. De heer C. Warmoets, cand. te- Scher- penzeel is beroepen bij de Ned. Herv. Kerk alhier. WADDINXVEEN. DE POLDER BLOEMENDAAL. Een 600-jarige. Met een zeshonderd jarige wordt bedoeld de polder Bloemendaal, voor het grootste gedeelte gelegen in deze geineentie. Onder bovenstaande titel schreef mr. S. J. Fockema Andreae een mooie boekje betreffende het pntstaair en de ge schiedenis -van dezen mooien, vruchtbar, n graspolder; voorheen een lustoord voor da Goudsche patriciërs. Op 4 Oct. 1331 (dus 60(1 jaar geleden) „gaf Jan van Henegou wen, heer van Beamont, zijnen goeden lieder. van Bloemendaal, van den Broek, van der vrijhefjt van der Goutle ende vai> der Oude Goude verlof, een watergang van Rrnijne sloote tot aan de Goude te m. ken, door hunnen heemraad te schouwen. V ij- daghs nae S. Bavendagh". De polder is groot 1214 H.A en strekt zich uit ongeveer vanaf het spoorweg station te Gouda tot in de bebouwde kom van onze gemeente. Teekem-nd is de vol gende opmerking; „Het door hem (Jan van Henegouwen) ingesteld bestuur bestaat bestaat nog, door de wisseling der tijden nauwelijks aangeraakt. En de taal; van dat bestuur verzorging der walerkee- ring en weterloozing van zijn gebied beeft, bij alle modernise:ring der hulp middelen, niet de minste verand:ring in zijn wezen ondergaan". Tot notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de Iieeren G. Zijdeman en H. van der Oest Tot Kerkvoogd werd ge kozen de heer T. Brouwer. Niet de eerste plaats winst op het product maar op den inkoop STOMPWITK. GEMEENTERAAD. Aanbieding: Gemeentcbcgrooting Dc grensregeling De vragen van den heer Willemsc. Onder voorzitterschap van den burge meester kwam de raad van Stompwijk in openbare zitting bijeen. Afwezig met ken nisgeving de heer Vink. De notulen der vorige zitting worden onveranderd goedgekeurd. B. en W. bieden den Raad aan de Gemeente-begrooting, dienst 1932. De voorz. zegt, dat volgens het regle ment van orde in de Commissie drie per sonen moeten benoemd worden, doch hij wil ook wel 5 personen benoemen om daar door ook de kleinste minderheid in den Raad gelegenheid te geven in deze Com missie zitting te nemen en hij doet een beroep op den Raad om ook de kleinste minderheid in deze Commissie te benoe men. De heer Willemse zegt, dat het de ge woonte is 5 leden te benoemen; wat de kleinste minderheid betreft, deze kwestie is opgelost en deze zal nu ook in de Comm. komen Vroeger ging dit niet. omdat toen het lid der kleinste minderheid zelf aan leiding gaf, dat hij niet in deze Commissie werd gekozen. Na enkele bespreking werd tot stemming overgegaan en worden In de Commissie benoemd Willemse. Vink, de Groot, Bloemheuvel en de Lange. Bij het voorstel tot verleening aanvul lingssubsidie aan het Burgerlijk Armbe stuur voor het jaar 1931 vraagt de heer de Lange, qf van deze subsidie ad f. 4000 ook de uitgetrokken werkloozen zullen trekken, totdat deze weer van hun eigen kassen trekken. De voorz. zegt de zaak te zullen onderzoeken en zegt alle medewer king toe, waarna het voorstel z. h. st. wordt aangenomen. Tot lid der schattingscommissie wet op de inkomstenbelasting 1914 (vacature M. van Wijk) wordt gekozen de heer H. G. van Kampen. Bij het voorstel tot aanvulling der bouw verordening merkt de heer Willemse op, dat hij reeds eerder aandrong op algeheele herziening der bouwverordening en hij verwacht nu spoedig deze herziening. De voorz. zegt, dat de bouwverordening in den smaak is en dat hij uiterlijk in Januari a.s. een nieuwe bouwverordening hoopt te kunnen aanbieden; het voorstel wordt dan z. h. st. aangenomen. Voorstel tot opheffing der onbewoon baarverklaring der woningen Veenestraat 68 en 136. De heer de Lange vraagt, of aan B. en W. reeds iets bekend is over de woningeVi van den heer Ham en of B. en W. geen medewerking kunnen verleenen deze on bewoonbaarverklaring zoo spoedig mogelijk op te heffen. De voorz. antwoordt, dat Ham nog niet aan zijn verplichtingen heeft voldaan en deze in het geheel geen medewerking heeft verleend en licht dit nader toe. Hij hoopt echter in de volgende vergadering hier mede te kunnen komen; B. en W. zullen gaarne medewerken, als zij zelf medewer king krijgen. De heer Bloemheuvel vraagt, of het wel gewenscht is de onbewoonbaarverklaring der woningen Veenestraat op te heffen, de ar volgens het rapport der Gezondheids- commicsie nog niet alles in orde was. De voorz. zet een en ander nader uiteen, waarna na enkele besprekingen het voor stel z. b st. wordt aangenomen, met alleen den heer Bloemheuvel tegen. Voorstel terzake grensrelingsvoorst 4 c n van Ged Staten. De voorzitter betreur) het, dat in den dubbelen raad van den Haag d? gemeente is genoemd in een ongunstig daglicht. De heer Bloemheuvel is van meening dat iiet gemakkelijker zou zijn geweest, wan neer Ged. Staten tegelijkertijd de samen voeging Van Stompwijk en Veur hadden gesteld. Het verlies van den WestvHelweg kan de gemeente niet dragen. Het gaat niet aan dit deel van :1e gemeente los te scheuren, wij missen daardoor ook de winst van de bedrijven. Spr. zal tegen stemmen. De heer Willemse acht zijn standpunt voldoende bekend. Vreemd is echter het standpunt van dc S.D.A.P. welke er nu tegen is, terwijl zij vroeger n.l. het vorige jaar met lijsten heeft gewerkt om niet alleen dil deel van de gemeente af te scheuren doch daarbij nog een ander deel de Bróekwcg. Thans zegt men dat het niet in het belang van de gemeente is, terwijl men toen het belang van de gemeente niet in het oog hield. De samenvoeging van Stompwijk en Veur mag niet besproken worden. Hij, die liet belang van Stompwijk wil dienen zal voor het voorstel van B. en W. moeten stemmen. De heer Van Dam heeft van zijn fractie opdracht een rapport voor te lezen doch zal dit nalaten, daar hem blijkt dat men allen tegen het voorstel van Ged. Staten is. De lieer Mcoyman; de Veenwcgbewoners willen liever bij Nootdorp omdat zij door Stompwjjk stiefmoederlijk werden Ledaeld. geen gas. geen electriciteit. geen school arts, terwijl ze aan de kosten van dit alles moetan mede betalen, waarom spr <!rn ook teger het afwijzend prae-adviec zal stemmen. De voorzitter neemt het den luar Mcoy man niet kwalijk, dat hij voelt voor de belangen van zijn streek, echter als we dit deel behouden, dan komt het gas er ook. terwijl de sclioo'arts Ihans reeds spoe dig zal verschijnen. Dp hear Willemse wil Mooyman er op wijzen, dat deze niet moet denken, dat het voordeel van Nootdorp zal komen er is daar niet eans gas. Bovendien is de be lasting daar pas verhoogd en hooger dan hier ter plaatse; onze begrooting heeft altijd nog ean belangrijke post onvoorzien. Als de Veenweg gas krijgt is het vraagstuk opgelost. Do heer Mooyman moet in het oog houden dat afsnijding van den Veenweg voor Stompwijk nood:ottig is. De heer Mooyinan is het eens dat Noot dorp geen gas heeft en geen schoolarts, docs heeft er dan ook da lasten niet van: om Stompwijk niet- te dupeeran zal hij vcorsteirmen. Zonder h.st. wordt hierna het afwijzend prae-advies van B en W. aangenomen. Ingekomen is 'n verzoek v. <1. lieer Bloem- heiivel om sympathie te betuigen met een adres gericht door de Ver. van Ned. CLmeenten aan de 2e kamer inzake het aan. banden leggen door de regeering van do gemeenten. De heer Bloemheuvel meent, dat het protest niet groot genoeg kan zijn, vandaar dat ee.i sympathiebetuiging van onze ge meente zeer gewenscht is. De voorzitter merkt op dat de Ver. van Ned. Gemeenten reeds een krachtig protest heeft doen hooren het is dus overbodig dat wij als aangesloten gemeente nog eens gaan adresseeren, als het hoofdbestuur van een vakbond adresseert dan gaan de leden dit toch zelf ook nog niet eens doen. De heer Bloemheuvel kan het protest van de Ver. van Ned. Gemeenten best onder schrijven en wenscht daarmede sympathie te betuigen, zooals elke gemeente het recht en de plicht daartoe heeft. De lieer Willemsc ontraadt het betuigen vai. sympathie. Dit zou een onorgamsa- torischc daad zijn daar wij in onze ver- eeniging de Ver. van Ned. Gemeenten reeds hebben geprotesteerd. Daar het voorstel niet wordt ondersteund maakt het verder geen punt van beraad slaging meer uit. Ingekomen is een serie vragen, gesteld door den heer Willemse. Daar echter deze niet behandeld zijn in het college van B. en W. zullen B. en W. daarop in een vol gende vergadering antwoorden. Uitgezon derd hiervan is een vraag inzake het ver leenen van reductie op de electriciteits- tarieven tijdens door de winkeliers te or- ganiseeren winkelweken. De voorzitter deelt hierop mede, dat voor de a.s. te hou den St. Nicolaasweek, waarop de heer Wil lemse doelt, geen reductie zal worden ge geven; in de toekomst zal elk geval op zich zelf worden bezien. Verworpen wordt een voorstel Willemse om de raadszittingen in den winter op den dag te houden zulks in verband met den verren afstand die de leden bij ongunstig weder na afloop nog moeten afleggen. Voor het voorstel stemden de heeren Hooge- veen. Mooyman en Willemse. Ingekomen is een verzoek van den poli tieman van Beuningen om in verband met zijn verhuizing welke in het belang van den dienst is om de nog loopende 3 maan den huur voor de helft ten laste van de gemeente te mogen brengen. De heer de Lange heeft gehoord dat wel licht de beambte van de lichtbedrijven welke in de buurtschap is geplaatst, inte resse heeft voor dit huis. Het zou de ge meente dan geen geld kosten, althans niet den geheelen tijd, waarom hij voorstelt het geheele bedrag voor rekening van de ge meente te nemen. De heer van Dam heeft van zijn fractie een opdracht. Deze meende dat het nu maar eens uit moest zijn met die woning misère van het politiepersoneel. De ge meente moet voor deze menschen maar goede woningen gaan bouwen. Dan be hoort dit gescharrel tot het verleden. De voorzitter wil opmerken, dat de frac tie thans een ander standpunt inneemt dan het vorige jaar, toen was men er bij monde van wijlen den heer Schmal tegen. De heer Willemse vindt 3 maanden op zegging voor een dergelijk huis vreemd, doch de voorzitter schijnt het zelf niet eens goed te weten; echter er is een raadsbe sluit tot het bouwen van woningen voor de politie waaraan tot heden niets is ge daan. Het voorstel-van Dam is overobdig B. en W. Thoeten eindelijk het raadsbesluit uitvoeren en met plannen komen. De voorzitter meent, dat er een raads besluit is om woningen te bouwen aan den Achterweg en dit heeft spr. als hoofd van de politie niet uitgevoerd Hij zal echter nagaan of in dat besluit sprake is van een bepaalde plaats. Weth .van den Bosch gelooft, dat de voorzitter gelijk heeft. De voorzitter vraagt of het voorstel-van Dam wordt ondersteund. De heer Willemse dit is niet noodig, er is reeds een besluit van den raad. dit moet worden uitgevoerd. De heer van Dam wijzigt thans zijn voorstel om alleen te bouwen een woning in de buurtschap. De voorzitter zegt dat er toch geen geld voor is te krijgen doch vindt het 't beste deze zaak bij de begrooting nog eens te bezien, waarmede men accoord gaat. Z. h. st. wordt hierna aangenomen het voorstel de Lange om de geheele 3 maan den door de gemeente te doen dragen. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Op de grens van Veur en deze gemeente vond gisteravond om ongeveer 9 uur een auto-ongeval plaats. Tengevolge van dc verblindende lichten van een uit de tegen overgestelde richting komende auto. reed gle heer A. uit Rotterdam tegen een langs den weg staande boom De auto werd ern stig aan de voorzijde beschadigd, terwijl de bestuurder eenige bloedende verwon dingen opliep, die door een juist daar ter plaatse passeerende dokter werden verbon den. De heer A. is met een andere auto naar Rotterdam vervoerd, daar de auto onberijdbaar was geworden. Deze is weg gehaald door een kraanwagen Meldingsposten voor hulpverlcening. Binnen enkele dagen zal ook deze ge meente voorzien zijn van een aantal tele foonposten en een meldingspost voor hulp- verleening bii ongelukken. Het Oranjekruis had reeds een indeeling gemaakt, die echter in overleg met den leider der toekomstige hulpbrigade dr. W. van der Stoel en het bestmir der brigade is gewijzigd. De meldingspost is gevestigd bij dr. M. van der Stoel. Veurscheweg, en de tele foonposten zijn gevestigd op den Rijndijk bij den heer Deen, op den Leidscheweg bij E. Griffioen. Leidscheweg No. 202a, M. A. Thompson, Leidscheweg 148 en C. van Meurs, gemeentebode, op den Veurscheweg bij H. Boekhout, op den Kniplaan bij van Velzen, op den Hofweg bij J. v d. Lubbe tAllemansgeest), op de Papelaan bij zuster Barmen 't Loo en aan het Station Ned. Spoorwegen. Een groote verbandkist is steeds voor handen aan de meldingspost en een kleine verbandkist bij den gemeentebode C. van Meurs. Zeer waarschijnlijk zullen nog meer verbandkisten geplaatst worden Er worden nog pogingen in het werk gesteld om op de Papelaan en op den Veurscheweg (Veur) een telefoonpost ge vestigd te krijgen. Hoofdzaak: Oude Vest 55 Teief. 880: P.K. Koorsteeg 28, Telef. 514 (met wapens boven deur) st- Kempenaerstraat 87. Telefoon 2411; NoorJwijk: Kerkstraat 5 Telefoon 327 2 pond Carbonade I pond Reuzel 1.00 2 pond doorregen Lappen I pond vet 1.10 RU i\I> VLEESCH 0.75 0.75 0.60 bij 3 pond 1.60 0.60 bij 3 pond 1.50 bij 5 pond 2.25 0.55 1.45 2.25 0.50 1.35 2.00 0.40 1.10 1.75 Varkens Rollade iets fijns 3 pond i.50 Rund Rollade 3 pond 1.20 bij 3 pond bij 5 pond Magere Run'Happen bij 3 pond bij 5 pond Doorregen lappen bij 3 pond bij 5 pond Gehakt 0.40 bij 3 pond 1.00 Soepvleesch 0.40 bij 3 pond 1.10 Schenkelvleesch met been 25 cent per pond Klapstuk0.45 bij 3 pond 1.10 Niervet0.40 Staartstuk 0.60 bij 3 pond- 1.60 Gesmolten Vet 0.25 Gesmolten Reuzel0.25 Cornedbeef 10 cent per ons per 4 pond 0.20 p. heel blik inhoud 5Vt pond 1.80 VOLVET KALFSVLEESCH. Fricandeau1.00 Oesters1.00 Rollade0.80 Lappen0.70 Poulet0.65 Gehakt0.65 Nierstuk0.80 Coteletten0.60 Gebraden Rosbief 20 cfc. p. ons Rauwe Rookworst 40 cent per pond Speklappen 20 cent per pond VLEESCHWAREN. 2\"i uns liain 0.35 24 ons Rookvleescb0.40 24 ons Pekelvleesch 0.30 24 ons Boterh.worst 0.28 24 ons Leverworst 0.20 24 ons Bloedworst 0.1S 24 ons Ton?enworst 0.30 24 Hoofdkaas. 0.25 1 pond Gekookte Rookworst 40 cent 3 pond Rosbief 1.60 Biefstuk 75 ct. 3 pond Gehakt 1.00 VARKEiVSVLEESCll- Fricandeau Lappen bij 3 pond bij 3 pond Dik vet Spek 25 ct. per pond Rolpens 60 ct per pond bij 2 pond I 10 Carbonade Haas Carbonade bij 3 pond Gebakt Krapjes Vorscbe worst Rauwe Reuzel Majjer Rookspek Pekelspek 0.60 1..75 0.55 1.50 0.40 0.50 1.35 0.40 0.30 0.5Ö 0.30 0.30 0.30 Rauwe Reuzel bij vleesch 25 cent per pond. Hollandsche Rundvet bij vleesch 30 ct. pond. Voor Werkloozen op vertoon stempelkaart: Runderlappen 35 ct. p. pond Gehakt35 ct. p. pond Rauwe Reuzel 20 ct. p pond Stukjes Hachévleesch 20 ct. p. p. AL DEZE ARTIKELEN WORDEN ZONDER PRIJSVERHOOGING THUISBEZORGD. - Bestellingen buiten de stad boven f.2— franco. Stuur heden nog briefkaart. Deze prijzen zijn alleen geldig Vrijdag en Zaterdag en dan weer onze van ouds bekende lage prijzen. - Vrijdagsavonds worden tevens tot 10 uur bestellingen aangenomen. - Deze reclame heeft ten doel U kennis te doen maken met ons prima vleesch. - Het is geen kunst om als men f. 1.25 voor biefstuk enz. rekent. 10 ets. per kilogram af te slaan. Alleen wij stellen de klanten in de gelegenheid goedkoop vleesch te eten 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7