KERK- EN SCHOOLNIEÜWS, UIT DE RIJNSTREEK. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE RAZZIA OP CORSICA. De razzia tegen de bandieten op Cor sica wordt naarstig voortgezet. Dé schuil plaats van de gebroeders Spada is ontdekt Het is een rotshol, door kreupelhout verborgen, op 300 meter afstand van hun huis. De beide bandieten zijn ontkomen, o DOODELIJK ONGELUK MET HANDGRANAAT. Uit Metz wordt gemeld, dat een onder officier als aandenken aan zijn diensttijd een handgranaat mee naar huis had ge nomen. Een tienjarig broertje van den onderoffi cier vond den granaat en bewerkte deze met een hamer- Plotseling explodeerde de handgranaat en het knaapje werd letterlijk in stukken gescheurd. Het interieur van de woning werd door den sterken luchtdruk geheel vernield. o TRAGISCHE GEVOLGEN VAN ONVOORZICHTIGHEID. Twee jonge arbeiders sloegen in Silezië door onvoorzichtigheid tijdens de reis de ruit van een spoorwegcoupé in. Uit vrees, dat dit door den treinbeambte zou worden ontdekt, sprongen zij uit den rijdenden trein. Eén hunner werd door de raderen gegrepen en gedood, terwijl de andere met ernstige verwondingen op de rails bleef liggen en eerst eenige uren later gevonden werd. o EEN GECOMPLICEERD AUTO-ONGELUK. Nabij Faaborg, op het eiland Fünen, is een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Twee auto's, met vele inzittenden, zijn met elkaar in botsing gekomen en vernield. Een derde auto nam de gekwetsten op om ze naar het dichts nabijzijnde ziekenhuis te brengen. Deze auto is echter in een scherpe bocht omgeslagen, waardoor de bestuurder is gedood; drie menschen werden levens gevaarlijk en zeven minder ernstig ge kwetst. Gebleken is, dat de bestuurders van de beide eerste auto's onder den invloed van sterken drank waren. De bestuurder van den derden auto was de eenige. die geen alcohol had gebruikt. o ROOVERS IN MANDSJOERIJE. Een Estlander. een Tsjech en twee Duitschers, leden van de buitenlandsche kolonie te Sinmintoen, gingen op de jacht. Later keerden alleen de Chineesche dra gers terug, die de sporen vertoonden van een geducht pak slaag. De vier Euro peanen waren door bandieten gevangen genomen. Nog later kwamen de 4 jagers terug. De bandieten hadden hun de bo- venkleeren afgenomen zoodat zij in bit tere koude mijlen ver in hun ondergoed moesten loopen. Ook waren zij mishan deld. De vier mannen moesten zich onder medische behandeling stellen. o SPAANSCH MARINEVLIEGTUIG NEERGESTORT. Bij Barcelona is door tot dusver onbe kende oorzaak een marine-watervliegtuig in zee gestort. De inzittende drie officie ren zijn verdronken. o AUTO VAN EEN HELLING. Gisteren heeft in een sterk hellende straat te Saarbrücken een ernstig auto ongeluk plaats gehad. De bestuurder van een met graan geladen vrachtauto raakte het stuur kwijt. De wagen reed de straat helling af en op een groep jonge meisjes in. Een meisje was op slag dood en een ander werd in een beek geslingerd, waarin het verdronk. De wagen kwam toen in een boschje terecht. De chauffeur en de beide Inzittenden werden ernstig gewond. De chauffeur is gearresteerd wegens het ver oorzaken van dood door schuld, o CH1NEEZENRELLETJES TE SINGAPORE. Wegens oneenigheid over de methode van uitbetaling sprongen een groote hon derd Chineesche koelies, die aan de vloot- basis te Singapore werken, uit den band. Zij verdeelden zich in twee partijen die elkaar met steenen en stokken te lijf gin gen. Zoo fel was de strijd dat velen ge kwetst en een man doodelijk gewond werd. In korten tijd had de politie de orde hersteld; 19 man zijn aangehouden. o VIER ARBEIDERS DOOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. Gistermiddag zijn op de Loetschberg- baan tusschen Goppenstein en Hohtenn (Zwitserland) 4 wegwerkers, die werkzaam waren bij den bouw van een lawinekeer door electrische stroom gedood. Door een ongelukkig toeval raakten de bij de werk zaamheden gebruikte draden in contact met de electrische leiding. Hierdoor wer den verschillende deelen van het in aan bouw zijnde werk onder stroom gezet, met bovenstaand droevig gevolg. DRIE HERDERS GEDOOD. Naar de „Ostrauer Morgenzeitung" rieldt, is op een weide in de nabijheid van Fresburg in Slowakije een vreeselijk onge luk gebeurd, waarbij drie menschenlevens verloren gingen. In den laatsten tijd hadden de soldaten op die weide oefeningen gehouden. Hierbij schijnt een handgranaat verloren te zijn gegaan. Door den commandant werd voor het vinden van de handgranaat een belo ning uitgeloofd van 25 Tsjechische kro nen 4 Herders vonden de granaat en he keken die bij een open vuur. Een 19-jarige herder wierp plotseling de granaat, in het vuur. met het gevolg, dat onmiddellijk een explosie volgde, waardoor drie der herders in stukken gereten werden. SIC TRANSIT Het groote Engelsche luchtschip R 100 is verkocht aan de Londensche metaal firma Elton Levy en Co. om gesloopt te worden. Hiermee is een hoofdstuk van den bouw en het gebruik van luchtsche pen in Engeland afgesloten. Engeland is met deze luchtvaartuigen nimmer geluk kig geweest. o GESTOLEN SCHILDERIJEN TERUGGEVONDEN. De in 1927 gestolen schilderijen van Rembrandt, Titiaan, Coreggio Dolce en Pizano, uit het Museum der Schoone Kun sten te Moskou, zijn thans teruggevonden. De dieven hadden de doeken op twee ver schillende plaatsen begraven. De schilde rijen waren, om ze tegen bederf te vrij waren, in blikken doozen geborgen, die be streken waren met een bederfwerend che misch middel. Behalve het schilderij van Titiaan, dat licht beschadigd werd. ver- keeren de andere doeken in onberispelijken staat. Ook de daders van den diefstal zijn ont dekt en gearresteerd. Het plan tot den diefstal blijkt te zijn uitgegaan van den schilder Kokorev. „Waar ga je heen Mina?" ..Naar de biescoop mefrau." „Maar je hebt mijn hoed op!!!" ..Maar U blijft toch thuis vanavend!" PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 18 NOVEMBER. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastr.)Nam. 7 u. ds, Stehouwer, Lokaal v. Mandersloostr.: Nam. 7'/i uur, ds. de Rover van Vlaardingen. BOSKOOP. Gerei. Kerk: Nam. 7 uur iDankstond gewast, ds. Petersen. HILLEGOM. Chr. Geref. Kerk: Nam 7 uur, ds. van Smeden, van Haarlem. WADDINXVEEN. Chr. Afg. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Grisnigt. ZWAMMEIIDAM. Gerei. Kerk: Nam. 7 uur (Dankstond gewas), ds. Zwaan. NED. HERV KERK. Bedankt'. Voor Rotterdam, G. J. Waar denburg, te Haarlem; voor Ureterp en Sie- gerswoude, J. C. Fischer, te Jukwerd. GEREF. KERK. Tweetal: Te Stadskanaal, C. W. Keur t,e Oudewater en A. B, W M. Kok te Zaam- slag Beroepen: Te Beetgum, ds. E. Nawijn te Geesteren; te Vlaardingen, M. Heykoop te Utrecht. Bedankt: Voor Dedemsvaart, J H. Meu- leman te Den Ham. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Amsterdam-West, A. H Hilbers te Enschede. Bedankt: Voor Schiedam, J. Drenth te Broek op Langendijk. AARLANDERVEEN. In de gehouden vergadering van de Ver. voor ziekenhuisverpleging werd be sloten de contributie van personen boven de 15 jaar met 1 cent per week te ver- hoogen. Tevèns werd besloten tot toelating van plm. 70 leden uit Ter Aar door wie een verzoek was ingediend aan de Ver. alhier, om zich te kunnen aansluiten. De heer S Postma onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd tot onder wijzer te Tzummanim (Fr). o ALPHEN. GEMEENTERAAD. Geiueente-begrooting zonder belangrijke wijzigingen aangenomen. De heer Engelsman geschorst Vergadering van 7 uur tot half twee 's nachts! Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer Ruting wegens ziekte. Ingekomen een schrijven van den heer J. A, Tolk om eervol ontslag als hoofd der openbare school Raadhuisstraat wegens gezondheidsredenen. B. en W. stellen voor dit ontslag te verleenen tegen de door hem te bepalen datum. De voorzitter zegt dat dit verzoek zwaar was gevallen voor hem die zoovele jaren hoofd dezer gemeente school was en wenscht hem toe een rusti- gen ouden dag! Begrooting Gasfabriek. De heer Ten Cate Brouwer sprak over de post diverse uitga ven en vraagt of hier onder ook gerekend is de nieuwe auto. De voorzitter zegt dat de nieuwe auto is gekocht en de oude ver kocht. Gezien de heer Ten Cate Brouwer opmerkt, dat de raad bij belangrijke pos ten toch dient te weten hoe de uitgaven zijn, antwoordt wethouder Herngreen dat de directeur een voorstel aan de commis sie van bijstand doet, ook wat de leverin gen betreft en de commissie B. en W. daar na adviseert. Begrooting Electriciteitsbedrijf. Hoog- drukbronwaterleiding en gem. grondbedrijf gingen vrijwel zonder besprekingen onder den hamer door. Bij de begrooting burgerlijk armbestuur spreekt de heer den Uijl over het bedrag dat de gemeentegeneesheeren ontvangen en vindt het niet in overeenstemming met den arbeid voor de armlastigen verricht. Gezien ook het adres van het ziekenfonds stelt hij voor dit bedrag met f. 1500 te ver minderen en één geneesheer aan te stel len. De voorzitter ontraadt dit voorstel en gelooft dat de toestand zoo moet blijven. Voor Aarlanclerveen is dit zeker noodig. De heer Den Uijl vindt de argumentatie van B. en W. niet sterk daar nooit bewezen is de prestatie's van deze geneesheeren maar wel dat de behandeling te wenschen over liet. De voorzitter komt daar ten sterkste tegen op, want alle gevallen, die B. er, W. ter oore komen worden grondig onder zocht. De aanneming van het voorstel Den Uijl zal de raad later zeer betreuren. De heer Sprey noemt een geval dat de dokter een patiënt 9 maanden in behandeling had. Dan staat er voor hem maar één patiënt genoteerd, doch daar heeft hij veel werk aan. Voorstel van den heer Den Uijl wordt verworpen. Vóór de heeren Den Uijl en Engelsman. Begrooting gezondheidscommissie geeft de raming aan ontvangsten en uitgaven f. 2200. Gemeentebegrooting. Uitgaven. De heer Ten Cate Brouwer merkt op dat er algemeen geklaagd wordt, dat ons land duur is, in den handel mede door de hooge loonen. Hij heeft hierbij niet zoo zeer het oog op de lage loonen, maar wenscht niettemin 5% verlaging voor alle gemeenteambtenaren. Verschillende loo nen zijn hier hooger dan in gemeenten met een gelijk aantal inwoners, o.a. salaris directeur gasfabriek. Het Rijk dreigt ook als wij niet met 3%> verminderen. Eveneens verschillende couranten schrijven hierover. De heer Ten Cate Brouwer vraagt op welke posten nu bezuinigd wordt. Wij moeten nu toch werkelijk beginnen, daar de loo nen in de gemeente hooger zijn. dan in de beschutte bedrijven en de prijs der eerste levensmiddelen, thans lager is dan voor heen. De heer Sprey is er voor de loonen te hei-zien en wacht op de toezegging van B. en W Eigenaardig zegt de heer Den Uijl als er iets aan hapert dan begint men direct op de loonen. Spr. geeft een voor beeld als er een fabrikant is die een loon "van f. 15 geeft en ziet dat een ambtenaar een loon van f. 40 heeft, dan lijkt dit bij zonder hoog. Maar de financiën dringen toch zeker nog niet. Drie of vier jaar zijn de ambtenaren bij opgaande conjuctuur met salarisverhooging altijd achter, aldus de heer van Kleef, en moet zeker nu de eerste weer zijn. Alsnu geeft de voorzitter een zeer breede beschouwing over de loo nen van Rijks en gemeentepersoneel, waarbij de loonen in onze gemeente lager zijn dan bij het Rijk en wij niettemin een zeer goed ambtenarencorps hebben. Hierna volgt een kleine schermutseling tusschen de heeren Den Uijl en Ten Cate Brouwer over het kapitalistische stelsel, wat niet bestaat volgens de laatste spreker. De heer Den Uijl sprak over de centen partij en de heer Ten Cate Brouwer wees er op dat Duijs ook maar even een inko men van f. 30.000 heeft. Gezien het feit dat de heer Ten Cate Brouwer in zijn voor stel geen overtuigende motieven gegeven heeft zal de R.K fractie er tegen stemmen aldus de heer Boeren. Daar het voorstel geen steun ontving van de vergadering maakte 't geen onderwerp van bespreking- uit. Bij de post druk- en bindwerk en bureaubehoeften wenschte de heer Boeren deze post met f. 700 te verlagen als dek- klngskosten voor 'subsidie T.B C.-vereeni ging. De voorzitter ontraadt dit ten sterk ste. Alle posten zijn door B. en W. ernstig nagegaan en eventueele verhooging T.B.C. vereeniging kan straks besproken worden. Weinig ijver vindt de heer Ten Cate Brou wer bij B. en W. voor vermindering der pesten; hij zal verder over zijn voorstel len maar niets meer zeggen, daar ze toch ten doode zijn opgeschreven. Over de post onderhoud secretarie e.d. werd voor de secretarie wegens de vele arbeid op verhoo ging aangedrongen door enkele leden, de heeren Koren en Boeren. In dit verband merkt de heer van Kleef op, dat voor alle gebouwen per jaar f. 8700 voor onderhoud wordt uitgegeven. Bij het vereenigings- voorstel der drie gemeenten in 1916 werd reeds gesproken over een nieuw raadhuis, waardoor de onderhoudskosten belangrijk zouden dalen. Wij Rebben, aldus zegt spr., in onze gemeente een buitenweg en de Vijverberg, zoodat we dus weinig naar Den Haag behoeven te gaan, maar Boskoop en Hazerswoude hebben zelfs in dezen tij a een keurig gemeentehuis gebouwd. Daarom zou het niet onmogelijk zijn dat Hazers woude eerlang, gezien ons gemeente-huis Alphen wel eens kon.annexeeren. Spr. doet een voorstel een post pro-memorie uit te trekken voor een nieuw raadhuis. Nadat enkele heeren hierover gesproken hebben en de voorzitter tegen deze post in het geheel geen bezwaar heeft, hoewel voor een nieuw raadhuis veel komt kijken, o.a. een bedrag van f. 250.000, en wegen- en rioolverbetering voor moest gaan zal het er t.z.t. van moeten komen en wordt dit voorstel met alg. stemmen aangenomen, zoodat we nu hebben een fonds voor een nieuw raadhuis. Betreffende verschillende volgende pos ten komen we morgen nader terug. Maar vermelden nu reeds, d^t de subsidie van de T.B.C. vereeniging, welke door B. en W. van f. 1500 op f. 2500 was gebracht op voor stel van den heer Boeren met f. 1500 is verhoogd, welk bedrag uitsluitend besteed zal worden voor nieuwe uitzendingen. De gemeentebegrooting werd aangenomen met alg. st„ waarbij de heer Ten Cate Brouwer aanteekening verzocht te hebben tegenge stemd. Schorsing de heer Engelsman Het ver loop der zaak geeft de heer Van Kleef heel uitvoerig weer; wij hebben het verleden week reeds gemeld. Gezien de wijziging van de gemeentewet enkele maahden ge leden is li ét de overtuiging van den spr. dat in dit geval, waar de goede trouw bij den heer Engelsman terdege aanwezig is, schorsing geenszins behoeft te volgen. Uit voerig staat spr. ook bij enkele andere gevallen, o.a. van Stompwijk stil, waarbij de Kroon het schorsingsgeval. dat door Ged. Staten was goedgekeurd, heeft ver nietigd. Hoewel B. en W. verplicht zijn te handelen zooals zij, deden, dringt spr. er bij de mede-leden met klem op aan het voorstel van B. en W. te verwerpen en ver zoekt ook de wethouders tegen hun voor stel te stemmen. Als B. en W de zaak niet hadden aangevat, had het kunnen gebeu ren dat Ged. Staten B. en W. hierop had den opmerkzaam gemaakt, alzoo de heer Boeren. Hij kan daarom het standpunt van B.en W. wel begrijpen, maar was een waar schuwing alleen niet beter geweest. Onge twijfeld zal de heer Engelsman zoo iets niet meer doen, naar de heer Ten Cate Brouwer meent. Hoewel hij wel art. 26 der gemeente-wet geschonden heeft. Met be langstelling heeft de voorzitter de rede van den heer van Kleef gevolgd, maar z.i. gaat de handeling rechtstreeks tegen art. 26. Nadat de heer Engelsman een kleine opmerking heeft gemaakt en de heer van Kleef nogmaals met kracht tegen het voor stel van B. en W. is ingegaan en de heer den Ouden opmerkt dat het niet gaat tegen den heer Engelsman of zijn partij, wordt het voorstel van B. en W. tot schor sing van den heer Engelsman aangenomen met 87 stemmen. Vóór C.H. en A.R. (Wordt vervolgd) Rede vail Ds. J. A. Tazelaar. In het kerkgebouw aan de Raadlniissir. trad op ds. J. A. Tazelaar uit Rotterdam met een rede „Grijpt de gegrepenen". In een kort inleidend woord zette ds. J, H. A. Bosch uiteen, hoe deze vergadering die belegd was door de Evangelisatie-commissie uitgaande van de geref. kerken van Alphen en Oudshoorn, bedoelt liefde en belang stelling te wekken voor den arbeider dér Evangelisatie, die beoogt in de onmiddel lijke omgeving het zaad des woords te strooien en dus naast en behalve uw gave en uw eigen persoon vraagt en daardoor waarschijnlijk nog niet zoo warme voor standers heeft als de zending. Spr. merkte op dat zijn onderwerp ontleend was aan het bevel uit de Spreuken „Redt degenen die ten dood gegrepen zijn". Met blijdschap kan geconstateerd worden hoe liet werk der Evangelisatie veel meer en beter be oefend wordt, dan een halve eeuw terug. Spr. schetste het eerste begin, toen de gruwelijkste kinderexploitatie en liet stich ter. van Zondagsscholen en havelooze scholen waar de allerarmsten naar ziel en lichaam verzorgd werden. Uit dat werk ontstonden de [Bijbelgenootschappen, die langer dan een eeuw hun zegenrijken arbeid verrichten. Gelukkig zijn de toestanden ten goede veranderd, maar spreker toonde aan hoe broodnoodig zoowel in stad als dorp ook nu het werk der evangelisatie is. Immers overal zijn er, die onbekend met liet groote heil, daarheen leven en straks sterven zonder den eenigen troost te ken nen. Met talrijke voorbeelden illustreerde spr. verder hoe ieder, die oog heeft voor den nood der tijden en liefde tot cien naaste hier arbeid kan vinden. De zaak van de evangelisatie: zij moge geweldig en groot zijn, als gelet wordt op het onmetelijk terrein en de ontzaglijke machten, de tegenstand mag nooit hopeloos genoemd worden. Mits er voor alles zij, een gebed in liet hart. en een begeerte om den naaste 't beste te geven wat ge hem geven kunt. De kwaliteit van het gebed moet blijken uit de kwaliteit van liet w:rk en omgekeerd. Er moet steeds zijn een vurig gebed, een vlammend mededoogen en een nauwkeurig zelfonderzoek. De evangelisatie werpe zich niet in de le plaats op de massa, maar haar doel van zaaien, bouwen en genezen richte zich op de individu. En men bedenke dat aanpakken niet moeilijk is, maar liet volhouden wel aldus spr. Met een ernstige aansporing, tot een ieder, om te doen wat de hand vindt te doen, besloot spr. zijn gloedvolle rede. Met ingang van 1 December a.s. werd 'tot directeur van de handelsavondschool alhier benoemd de lieer H. Hoekstra tegen welke datum aan den heer G. H. Schaap Jzn. wegens diens vertrek naar Bloeinen- daal ontslag is verleend. Naar wij vernemen blijft de beer Schaap echter voorloopig nog aan de school als leeraar verbonden. Tot ouderlingen der Geref. Kerk al hier zijn gekozen de heeren E. v. Ruller en B. F. G. Spormann, De ontvangsten der diaconie der Geref. Kerk Oudshoorn over de maand Oct. j.I. bedragen f. 184.23 uitgaven f. 452.95 waaronder een bedrag van f.311 aan ver- plegingskosten. Bij enkele candidaatstelling is tot notabel der Ned. Herv. Kerk Julianastraa't herkozen de heer M. v. d. Akker, terwijl in de vacature van den lieer As. v. d, Linden die onlangs werd benoemd tot kerkvoogd, is gekozen de lieer P. Laros. De heer J. de Kloet, thans tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School Julianastr. alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Gouderak. Voor het getuigschrift voor spreek- onderwijs slaagde onze plaatsgenoot mej. J. Tuinman. Lijst van onbestelbare brieven terug ontvangen in de le helft der maand Nov. aan het Postkantoor alhier. 1. N.V. Margarine Verkoopcentrale Rot terdam; 2. T. de Wit, Hazerswoude; 3. Jan Jonkers, Alphen a. d. Rijn. o ALKEMADE. Raadsvergadering. Morgenmiddag te twee uur komt de Raad dezer gemeente bijeen ter bespreking der volgende punten: lo. Opnieuw vaststelling van de veror dening op de heffing van besmettelijke ziektegelden. 2o. Benoeming van 3 leden van de Alge meen Burgerlijke Armbesturen in deze ge meente, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1932 van de heeren G. Hölscher, G. van der Meer en C. Heemskerk. Voordracht van: lo. G. Hölscher, 2o. N. Bakker, lo. G. van der Meer, 2o. J. P. Uljee. lo. C. Heemskerk, 2o. J. S. Pennings. 3o. Vaststelling van de verordening tot regeling van het beroep, bedoeld in de artikelen 7 en 9 der Woningwet. 4o. Instelling van een crisis-commissie, in verband met de malaise in den tuin bouw 5o. Vaststelling van een steunregeling voor uitgetrokken werkloozen, reglemen tair nog niet rechthebbende en ongeor ganiseerde werkloozen. 6o. Opnieuw vaststelling van de veror dening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting, met opnieuw vaststelling van het raadsbesluit tot vast stelling van het aantal opcenten voor het belastingjaar 1932/1933. 7o. Benoeming van een lid van het Alge meen Bestuur der Stichting Drinkwater leiding „De Drie Gemeenten", wegens ont stane vacature. 8o. Reclame hondenbelasting. 9o. Reclames schoolgeld. lOo. Wijziging gemeente-begrooting, dienstjaar 1931. Ho. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Jubileum ten Raadhuize. Gisteren herdacht de heer P. van Hoeve 1e ambtenaar de secretarie, den dag 2(jn 121 jarig ambtsvervulling in dienst dezer gemeente. Te half elf werd de jubilari- door het College van B. en W. in tegen- woord i g-heicl van de overige ambtenaren od liet gemeentehuis te ontvangen en toege sproken door den Burgemeester, die deed" uitkomen, dat hoewel een trouwe 121/.. jarige ambtsvervulling voor de gemeente geen reden is om officieel te vieren, spr de wethouders, de secretaris, de' ont vanger en de ambtenaren en beambten ter secretarie toch geineend hebben, dezen dag niet geheel ongebierkt te doen voor bijgaan. Het was spr. een genoegen uiting te kunnen geven aan de gevoelens van dankbaarheid, die hem bezielden, wegens de trouwe plichtsbetrachting, die de jubi laris bij voortduring heeft betoond. Namens deze heeren bood de burgemeester den heer Van Hoeve een geschenk aan in den vorm van een gouden vulpen met standaard Hierna werd nog het woord gevoerd door den secretaris, die den jubilaris prees wegens zijn groote werklust. Nimmer aldus spr. doet men tevergeelsch een beroep op Uw werkkracht, ook d&n niet, wanneer het geen verplicht werk is. Spr. hoopte dat do jubilaris nog vele jaren onder zijn leiding 'op dezelfde aangename wijze zou mogen samenwerken. Nadat ook' de Ont vanger nog had gewezen op de prettige verhoudingen, die onder de ambtenaren onderling heerscht, dankte de heer Van Hoeve hartelijk voor de hem gebrachte hulde, die hem in dezen vorm zeer heeft verrast en welke voor hem een spoorslag is om op den ingeslagen weg voort té gaa- Op de gemeente-secretarie was de lesse naar van den heer Van Hoeve rijkelijk met bloemen versierd, o.a. van het politie-perso- neel en van den gemeente-opzichter. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Clasina, d. van C. .1. Uljee en Th. C. van der Geest; Johannes^ z. van G. M. Vermij en A. A. van der Meer; Petrus Johannes, z. van L. J. van den Broek en A. TAmi. Getrouwd: Gerardus Josephus van der Meer j.m. 25 jaar en Jacoba Maria van der Meer j.d. 21 jaar; Anthonius van Zan ten j.m. 26 jaar en Elisabeth Clasina van der Klugt j.d. 21 jaar. 0 BODEGRAVEN. EEN BETOOGING VAN WERKLOOZEN. Rustig verloopen. Gelukkig neemt de werkloosheid in Bodegraven nog geen ernstige vormen aan. Behalve de z.g. „beroepswerkloozen" en eenige arbeiders, die door den aard van hun vak vrijwel eiken winter werkloos zijn is het getal „erisiswerkloozen" gelukkig nog niet bijzonder groot. Wel grooter dan anders, maar in verhouding tot elden gering. De werkloozenregeling, die onlangs door den raad is vastgesteld, werkt nu sinds II dagen. Tweemaal heeft de commissie, waarin ook vertegenwoordigers der arbei dersorganisaties zitting hebben, vergade^ en tweemaal is reeds steun uitgekeerdJ'; de regeling er echter eenmaal is, hed deze voor velen teleurstelling gewekt. J bepaalt immers, dat alleen zij onderstel ning genieten, die in de afgeloopen tal j&ar minstens 15 maanden in een gelijl soortig bedrijf zijn werkzaam gewesJ Deze bepaling heft de hoop van talrijk menschen op deze steunregeling op. m die af en toe wel eens werken, geen elges-i lijk ambacht uitoefenen, maar zoo hiere daar „grijpen wat er te vangen is" vallen i buiten deze regeling en moeten zich wee* wenden tot Armenzorg. Dit aantal Is waarschijnlijk grooter dan het aantal «1 in de steunregeling begrepen werkloozen Een en ander heeft tot ontevredenheid geleid, zoodat een groep werkloozen onder leiding van het SX). Raadslid Oldemats. een „betooging" organiseerden en de woningen der commissieleden langs trok ken. Zij troffen het niet goed. Wethouder Batelaan bleek afwezig. De heeren Beljefl en Baan Batelaan eveneens. Alleen de heer Kelfkens was thuis. Rondom het groepje werkloozen bestond natuurlijk eenige rumoerigheid, echter zonder dat het tot eenige wanordelijkheid leidde. Na korten tijd was alles weer rustig. Bidstond voor het Chr. Onderwijs. De j aarlijksche Bidstond voor het Chr Onderwijs in de Ned. Herv. Kerk, werd ditmaal geleid door ds. Herm. Knoop Rotterdam. Deze bepaalde zijn talrijk* hoorders bij het volk Israel in het, land Gosen (Egypte). Daarin vond hij talloow vergelijkingen bij het Chr. Onderwijs na de gelijkstelling. Israel bevondt zich daar in volkomen vrijheid, gelijkberechtigd met de Egypte' naren, en met behoud van de eigen zelf standigheid. Gosen was voor Israel, wat de gelijk' stelling voor het Chr. Onderwijs is en zoo wees spr. op Gosen als het „land van den zegen", „het land van het gevaar' en „het land van den druk". Vergelijkender wijze op den „zegen" van de gelijkstelling, het „gevaar" daarvan en op den „druk die uit degelijkstelling kan voortvloeien. Israel had deze positie verkregen, dan* zij de regeering van Jozef, Het Chr- Onderwijs verkreeg degelijkstelling', dan* zij de Chr. regeering. Evenals de schaar herders den Egyptenaren een bleven, is dat ook het geval met het Cnr. Onderwijs. Spr. wekte op tot bidden ej offeren voor het Chr. Onderwijs dat dj wel den zegen en voorspoed geniet. dat, wanneer het gebed en de liefde flauwen mocht, in gevaar komt te v»'i keeren, waardoor de druk zou kunnen weerkeer en. De vergadering» werd geleid door w» heer P. Maaskant. '4 De in de Ned. Herv. Kerk gehoudffl collecte voor de Diaconie, de z.g. collecte heeft opgebracht de som van DvJJ 1300 gulden. Nog enkele nagiften word* verwacht. De heer G. Zweije commies aallii station alhier is door de Directie der wj Spoorwegen benoemd tot Stationschei Ommen. Tot. ouderlingen der Ger. Kerk den gekozen de heeren Jac. de BrmJn J. Kalkman Sr. Tot diakenen de htf I B. Baars en A. Verbree. I Met ingang van 23 November I wordt de heer G. Brinkhuis, commies* Ned. Spoorwegen te Krommenie-^ I delft overgeplaatst naar deze gemeen'^

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6