3 SCHEEPSTIJDINGEN. RADIO-PROGRAMMA. RUSLIDHTINGEN. yEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. aanbieding begrooting. - Armbestuur. De grenswijziging. De raad van Veur kwam onder \toor- zitierscuap van den burgemeester in open bare zitting bijeen. Bij de notulen stek de Raaphorst den vraag inzake het niet aanvangen van den bouw der R.K. Meisjes school, waarop de voorchtor amwoordt dat het niet mogelijk is geiden daarvoor ie krijgen. Ingekomen is een verzoen van den Adjr commies Heydt om kindertoeslag, j Wordt gesteld in handen van B. en W. Verzoek bewoners Smitslaan om verbree- d,ng van deze laan. Wordt gesteld in bander. van B. en W om prae-advies. proces-verbaal van het Ver. bureau van de Ver. van Ned. Gemeenten inzake kas opname, welke voor kennisgeving wordt aangenomen. Aanbieding begrooting 1932. De voorzitter merkt op, dat voorheen de commissie van onderzoek heeft beslaan uit 5 leden doch dat het reglement zegt 3 leden. Een nieuw reglement zal aan de orde worden gesteld. De lieer Raaphorst acht het gewenscht vcoral met het oog op de uitbreiuing welke j de raad heeft ondergaan het aantal op 6 te stellen en niet te verminderen. De heer de Koning is dit niet geheel eejs het aantal van 5 maakt reeds een groote minderheid van den raad uit, 3 is dan ook voldoende. De heer Raaphorst handhaaft zijn voor- I stel en wenscht bij 3 geen deel uit te te maken van de commissie. De heer Borst wil in verband met de minderheden 5 leden benoemen teneinde de kleine partijen recht te doen. De voorzitter vraagt of men stemming wenscht of dat men aan hem overlaat 5 leden aan te wiizen. Nu blijkt dat de raad de voorkeur geeft aan 5. Besloten wordt dat de voorzitter de leden zal aanwijzen. Aangewezen worden de heeren Koerts, Raaphorst, van Veen, Zandwijk en Kranen burg. angeboden wordt de begrooting 1932 van hei Burgerlijk Armbestuur waarop Is uitgetrokken een te venvachten subsidie var f 10.000 zal worden behandeld bij de behandeling van de gemeentebegrooting '32. De heer Koerts vraagt werkverschaffing voor de gelden. De laatste week is b.v. f.520 uitgekeerd. Laat men dit geld ten goede doen komen aan de gemeente. De voorzitter merkt op, dat B. en W. het in hoofdzaak met den heer Koerts eer.s zijn doch dat men werk moet be zitten om dit te laten uitvoeren er is in deze gemeente niets op te zoeken, zelfs voor den bouw van de R.K. meisjesschool welke aan een groot aantal werk zou geven is geen geld te krijgen, bovendien zullen bij werkverschaffing de kosten nog be langrijk hooier zijn, als er onverhoopt werk is te verrichten zal dit zeer zeker door werkloozen worden uitgevoerd. De heer Raaphorst wenscht aan het Rijk steun te vragen voor werkverschaffing, b.v. voor rioleeren. Ook wenscht spr. dat bij feestdagen aan werkloozen iets extra wcrdl gegeven hetzij in geld hetzij in nati'.ra. De voorzitter wil den heer Raaphorst ver- i wijzen naar Stompwijk waar men voor rioleering, bestraten etc. van den Broekweg hetwelk een werkverschaffing was voor I maanden, geen geld kan krijgen. Voorstel tot verstrekking van f. 1503 aan vullingssubsidie voor 1931 aan het Burger ijk Armbestuur. De heer de Koning: het bedrag is niet to veel. alleen deze week is f.303 in de irmenkas gestort. Hij hoopt nog eens terug mogen komen als hij te kort komt 1 Jan dit bedrag. Vcorste tot intrekking van het raads- i besluit tot afschaffing van de straatbelasting en in verband daarmede wijziging van de i var, de gemeentebegrooting 1931. D* heer de Koning spijt het, dat na een jaar deze belasting weer moet wor- «Ier ingevoerd. Er is echter niets aan te I doen, net geld moet er komen. Spr. wil I echte voor dit jaar met 1 pet. verlagen. Bovendien is hij niet overtuigd, dat deze belasting evenredig wordt geheven ten opzichte van oude en nieuwe panden. De, voorzitter moet elke wijziging voor dit jaar ontraden, bij de begroóting 1932 kan men altijd nog komen met voorstellen in deze richting, bij het voorstel de Koning zou goedkeuring door de Kroon noodig zijn, I wat veel tijd kost en in het oog moet worden gehouden dat de begrooting van dit jaar nog steeds niet is goedgekeurd en daarbij reeds meer verbruiKt is, dan het wettig toeg^tan^ percentage. De heer Borst: reeds tweemaal heeft 00 raad zich uitgesproken tegen deze belasting. B. en W. hebben geen andere mogelijkheden gezien b.v. het aantal op- oenten op de gemeentefondsbelasiing te verhoogen, de straatbelasting zou dan als sluitpost kunnen dienen. Spr. steunt de jdee de Koning tot herschatting, waarbij bij ook in overweging geeft de personeele- Masting De voorzitter doet de toezegging lier- schatting voor de personeele be a,:s ing le zullen bespreken met den inspecteur der rijksbelastingen. God. Slalen wenschen echter onder geen vooiwaarde dat de straatbelasling vervalt, «aar Veur er zoodanig voorstaat dat adc oojastir.gen dienen te worden gehandhaa.d. De he.r Raaphorst heeft indertijd gest.md T h ,a^sc'ia^ing- Doch als de gemeente- ondsbelasting zou moeten worden ver- °o?fJ dan liever de straatbelasting. Dc heer de Koning is het niet eens met w antwoord ,dat verlaging van het per- .Mage tbans niet mogelijk is. Laten wij achten op de goedkeuring van de Kroon, vij voeren de belasting weder in, ver- n met 1 en innen ze wat later, rial ,voorz'tt-r: Ged. Staten zullen wachten i de straatbelasting weder definitief is gevoerd. Spr. doet een ernstig beroep op r?ad alsnog te besluiten tot weder- Het voorst 1 wordt lii.rna z.h.st. Tlr, "om:n: het voorstel d? Koning wijr.i- sb>u <jaiT Pero-ntaSe wordt niet onder- Voor-tel -I aanvulling bouwverordening. aan ds orde stelling van wijziging [l d?ze verorde r kan I aanvulling Raaphorst wenscht zoo spoedig s' „nuruening. «e J^^i'ter kan hi rop mededeelen, dat Worn* 1S op nieuwe woningwet er nip.J.„ momontael hard gewerkt aan een /hei Verordening. Het voorstel wordt vl ^"SenoTrrn. ba?rvl,n !ot cp van de o-b?\voon- straa»,, 'n£ xa' ds p rc e en Veureche- nomenVeg 32-3*. Wordt z.h.st. aange- het tot stand brengen van ef°nische nachtaansluiting met de woning van den brandmeester do Regt. De heer Schrader wil de kosten hoofdenjk over beide gemeenten omslaan, teneinde het verwijt te ontgaan dat de eene gemeente er meer belang bij heeft dan de andere. In Stompwijk doet men steeds verwijten aan Veur. De voorzitter merkt op, dat beide ge meenten er evenveel belang bij hebben, zoodat elk de helft van de kosten moeten dragen. Wat wel eens in een raadszitling wordt geuit moet msn niet altijd serieus nemen, het bedrag van f.25 is te klein, om er lang bij stil te staan, aangenomen zonder h.st. Verzoek steun art. 13/1 lager onderwijs wet 1920, tramabonnemsnt z.hjst. goed gekeurd. Prae-advies gr.nsr g:ii ïgs.ocrstelbn van Ged. Staten. De voorzitter meent te moeten opmerken, dat het moqilijk is voor het college van B. en W. om een standpunt in te nemen. Elk oogenblik wijzigt zich den toestand. In de Dubb. raad van den Haag is gespro ken cm de grens te trekken bij de Dam- zichtstraat, waarvan de raadsvoorzitter een voorstel heeft gemaakt, gezien deze uit spraak is onze zaak niet meer plaatselijk te bezien, want als men Veur er niets bijgeeft, van Stompwijk het beste deel af neemt en dan die overblijvende deelen aaneenplakt dan gaan beide gemeente vormende de nieuwe gemeente Leidschen- dam er hard mede achteruit. Aan het prae-advies zal thans nog moeten worden tot-gevoegd dat het Oosteinde van Voor burg liggende achter de spoorbaan niet bij den Haag doch bij de gemeente Veur moet worden gevoegd. De heer Raaphorst wil weten wat de zwaardere lasten voor Veur zullen zijn. Wat den Haag wil is onmogelijk, wanneer Ged. St. afwijkii^en toestaan moeten zij komen met een nieuw ontwerp. De voorzitter kan hierop antwoorden, dat de samenvoeging van Stompwijk en Veur niet aan de orde is. Daarvoor komt t.z.t. een nieuwe dubbele raad welke daarover advies uitbrengt, de financieele zaken zul len worden geregeld in het ontwerp van wet. Doch dit is er nog niet en kan dus ook niet worden besproken. De heer Borst vindt de situatie zeer moeilijk echter B. en W. hebben zich met hun praeadvies eenvoudig aangepast bij de memorie van Ged. Staten. Volgens het plan van Ged. Staten is het een dubbeltje ontvangen en een kwartje geven, laten we afzien van deelen van Voorburg en zien wat een eventueele samenvoeging van Stompwijk en Veur oplevert. De Koning kan niet uitschakelen de samenvoeging van Stompwijk en Veur. Verzet van de Voorburgers tegen voeging van het Oosteinde bij Veur heeft voor ons geen waarde, den Haag heeft bouwrijpe grond genoeg. De haven, school etc. die ons toevallen zijn te duur voor ons en hebben geen waarde ook al wegens het onprak tische daarvan. De voorzitter kan niet antwoorden op alles wat de heer de Koning heeft aange voerd, alles zal worden getaxeerd en de schadeloosstelling later worden geregeld. De heer Schrader, de vraag rijpt wat zijn de gevolgen, wat zijn de lasten en kan de gemeente die dragen. Haven en vuilnis belt welke ons toevallen zullen een last vormen en een strop vormen voor de ge meente. Kan het voorstel niet worden aan gehouden, het stuk liggende achter de Schenk zou spr. bij Wassenaar of den Haag willen' voegen, wij hebben niets aan dit deel. De voorzitter daar voor 1 December het antwoord bij Ged. Staten moet zijn is ver daging niet mogelijk, den Haag had ook latere indiening gewenscht en wel 1 Jan. a.s. doch Ged. Staten hebben toen van 1 October 1 December gemaakt. In niet een van de betrokken gemeenten wordt met cijfermateriaal gewerkt om de een voudige reden dat dit niet aan de orde is en ook niet mogelijk, dit alles komt aan de orde bij de behandeling van het wets ontwerp. Koerts acht de grens van Voorburg zoo als die nu is onjuist, een meer ideale is de spoorbaan, de tegenstand van de bewo ners van het Oosteinde verwerpt hij en zal ook voor het praeadvies stemmen. De heer Raaphorst in het algemeen wordt gesproken over de financieele zijde, B. en W. hadden verschillende cijfers moe ten vragen bij Voorburg, nu dit niet is ge daan is hij voor verdaging. In de toekomst zullen Stompwijk en Veur een worden doch dit is dan een nadeel voor Veur, waarom hij er dan ook tegen is. De voorzitter als het niet ging om de grensregeling van den Haag dan zouden cijfers kunnen worden gegeven. Doch Ged. Staten wenschen dat dit buiten beschou wing blijft. De heer Raaphorst kan als hij dit wenscht tegenstemmen. Met de rege ling zooals Ged. Staten die voorstellen gaan de bedrijven vooruit ook met het grondbedrijf dat we dan krijgen zullen. De haven ligt gunstig en brengt geld op ook de school welke ons dan toevalt is bruikbaar. De heer Raaphorst moeten we de ge- heele schuld overnemen of wordt alles ge taxeerd. De voorzitter kan dit niet bepalen komt aan de orde bij het wetsontwerp. De heer Borst vreest de samenvoeging van een afgesneden deel van Stompwijk met Veur. De heer De Koning is het eens met den heer Borst, 't beste deel van Stompwijk gaat verloren en wij krijgen dan het slechtste deel er voor in de plaats. De voorzitter, als Stompwijk een deel verliest dan wordt het daarvoor schade loos gesteld, dit komt aan de orde bij het wetsontwerp. Schrader deelt niet de meening dat alles stroppen zijn. Alleen de haven zal er een zijn, die ligt te ongunstig. De voorzitter maakt uit de besprekingen op dat de meerderheid het met het prae advies eens is als dit wordt aangevuld als volgt. le. met het denkbeeld de Koning dat rekening zal worden gehouden met de grondprijzen, dat de vuilnisbelt niet gun- tig ligt en geen waarde heeft voor Veur wat z.h.st. wordt aangenomen met aan- teekening dat Borst en Kranenburg tegen het geheele praeadvies zijn. Het voorstel Schrader inzake het deel achter de Schenk wordt niet ondersteund en maakt geen punt van bespreking uit. Afwijzend praeadvies op een verzoek van Ravensteyn om een hijschkraan te mogen plaatsen bij de Zandsloot, daar deze zaak behoort tot de competentie van het college van B. en W. De Koerts zou gaarne weten wat de be lemmeringen zijn waarop B. en W. zich beroepen. Was het nu zoo'n bezwaar dit verzoek toe te staan? De voorzitter, er zijn zooveel klachten ingekomen over de belemmeringen welke veroorzaakt worden ten opzichte van den I doorvaart in deze sloot, B. en W. wijzen het verzoek niet definitief af, doch eerst moet aanvrager een regeling zwart op wit treffen met de tuinders en deze aan B. en W. overleggen. Nadat nog de heeren de Koning en Raaphorst het woord hier over hebben gevoerd en de voorzitter de toezegging heeft gedaan dat de firma Ravenstein niet zal worden tegengewerkt wordt het verzoek verder in handen ge steld van B. en W. ter afdoening. Afwijzend antwoord op de vragen van den heer Koerts. De heer Koerts kan zich niet vereenigen met het antwoord van B. en W. Als deze zeggen dat er geen behoefte bestaat aan een begraafplaats dan heeft spr. alleen maar kunnen ontdekken een wildernis van 420 M2. Wanneer B. en W. aanhalen de Prot. begraafplaats dan ligt deze op groote afstand in de gemeente Stompwijk en wanneer B. en W. dan zeggen dat in Veur hoofdzakelijk wonen menschen met Chr. levensovertuiging dan vraagt spr., zijn de protestanten dan geen christenen. De aanleg zou ook van belang zijn met het oog op de anexatie wanneer onze ge meente grooter wordt, daarnaast een prachtig stuk werkverschaffing en een niet te versmaden bron van inkomsten. Ook Alphen legt in werkverschaffing een begraafplaats aan. Een te stichten grondbedrijf zou ook voordeelen voor de gemeente kunnen af werpen. Laten B. en W. overwegen alsnog te komen met voorstellen. De voorzitter, B. en W. zijn niet over tuigd van de behoefte aan dat wat Koert wenscht, brengt de annexatie die behoefte dan zullen B. en W. een en ander bezien, een grondbedrijf is niet mogelijk, om de eenvoudige reden dat er geen grond is, het college is dan ook niet bereid met voorstellen te komen. De toestand van de bestaande begraafplaats zullen B. en W. onderzoeken. Er dient op gewezen te wor den dat indertijd bij aankoop van gronden Ged. Staten met zulke zware bepalingen kwam betreffende de aflossingen dat men tot aankoop niet heeft aangedurfd. Antwoord op de vragen van Borst inzake de gevaarlijke plaatsen van de Veursche straatweg, waarbij de toezegging wordt gedaan dat met de provincie zal worden gesproken over wegneming daarvan, de lantaarn welke volgens Borst verkeerd staat zal worden gecontroleerd en zoo- noodig gewijzigd, optreden tegen woeste rijders is zeer moeilijk daar het publiek steeds seinen geeft als politie zich verdekt heeft opgesteld. Raaphorst dringt qan op verbod van parkeeren en op minder snelheid in de Damstraat, waarop de voorzitter opmerkt dat 12 K.M. door Ged. Staten is afgewezen op het parkeeren wordt gelet, doch als iemand iets met een auto moet afleveren dan mag men dit niet belemmeren. Hierna sluiting. Door het raadslid van Stompwijk, de heer K. P. Bloemheuvel is bij den raad een voorstel ingediend, ten einde adhaesie te betuigen met het aan de Tweede Kamer gezonden adres van de Ver. van Ned. Ge meenten waarin geprotesteerd wordt tegen den aanval van de regeering op de zelf standigheid der gemeenten. Burgerlijke stand. Getrouwd: C. J. Zwetsloot en J. A. M. de Hosson. Gevonden: Een portemonnaie. In lichtingen ten gemeentehuize. WARMOND. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. R M. Schölvinck, komende van Amsterdam J. M. van Vliet, van Leiden Th. C. Kerkvliet komende van Oegstgeest D. Vincentius van Leiden J. A. van Dorp, van 's-Gravenhage. Vertrokken: Z. v. d. Klein naar Zwaag Th. J Verhaar naar Wormer P Boef naar Noord wij kerhout P. M. C. van Nie- kerk naar Bloemendaal J. G. van Vliet naar Ysselstein A. C. v. d. Geest naar Beverwijk W. Nederstigt naar Alkemade H. A v. d. Sleet naar 's-Gravenhage. Het aantal ingeschreven werkloozen bij de correspondent der arbeidsbemidde ling bedroeg einde deze week 50. HOLLAND—O AZIE LIJN. ZUIDERKERKuitr., 16 Nov. te Iloilo. OUDERKERK, thuisr., 15 Nov. van Dairen. GROOTEKERK, ultr., 14 Nov. te Genua. RECLAME. Gorqel zooder glas en Water gorgel droog met 25, 45 cn 65 ets* 8140 VOORSCHOTEN. Verg. Nut van 't Algemeen. Het bestuur van het dep. Voorschoten van de Mij. tot Nut van 't Algemeen had de leden bijeengeroepen in „Het Wapen van Voorschoten", om, zooals de agenda aangaf, te beslissen over de opheffing van het departement. De voorzitter gaf een uiteenzetting van den toestand in hoofdzaak der financiën, de begrooting en hoeveel avonden in het winterseizoen gegeven konden worden en waar de meeste sprekers, aldus de voor zitter, de heer R. van den Ende. in hun vergoedingen nog niet veel gedaald zijn en het bestuur bang is door te weinig bij eenkomsten het aantal leden te zien dalen dachten wij over opheffing. Bij de be sprekingen vestigde vooral de vice- voorzitter de heer E. Vernède de aandacht op twee instellingen van het Nut, de am- bachtsteekenschool en de uitleenbiblio theek, die beide door de opheffing even eens zouden verdwijnen, althans in gevaar gebracht. Alvorens een besluit te nemen gaf hij den leden den raad hierover nog eens ernstig na te denken. Ten slotte verklaarden alle aanwezigen, benevens een aantal schriftelijk ingezon den verklaringen zich voor het voortbe staan. Tot bestuurslid werd herkozen de heer R. van den Ende en in de vacature A. C. v. t. Tooien mej. J. C. Tukker. Inl een gehouden bestuursvergadering is tot voorzitter van het departement geko zen. daar de heer R. van den Ende hier voor niet meer in aanmerking wenschte te komen, de heer jhr. mr. R. Sandberg van Boelens. Het bestuur werd gemachtigd een in deeling te maken van de winterbij eenkom sten. Getracht zal worden de uitleenbi- bliotheek van nieuwe werken te voorzien. Uitvoering van „Taveno". In het gebouw voor Chr. Belangen, heeft het Strijkensemble „Taveno" een zeer goed geslaagde uitvoering gegeven voor een geheel gevulde zaal. Dit was de eerste uitvoering onder lei ding van den nieuwen dirigent den heer Joh. Hazes. De voorzitter, de heer G. Verkerk, sprak alvorens de uitvoering aanving een woord van welkom tot de aanwezigen. Spr. bracht dank aan de beschermvrouwe ba ronesse L. H. Schimmelpenninck van der Oye voor haar tegenwoordig zijn en het beschikbaar stellen van planten, waardoor het podium zoo'n feestelijk aanzien ver kregen had. Ook tot den vorigen dirigent, den heer G. S. Verrips, werden woorden van dank gesproken voor zijn werk ge durende vijf jaar. Hierna werd het programma bestaande uit een negental nummers afgewerkt. In het bijzonder dienen vermeld te wor den Waldhoornconcert (No. 3 in Es dur op 447) van W. A. Mozart, met den heer J. W. Schüsz als solist en „The clock is playing" van Pierre Blaauw. waarin de heer v. d. Laan als solist fungeerde. Het slotnummer, Taveno-Marsch van S. P. de Roos moest gebisseerd worden! Loop der Bevolking. Vertrokken: Wed. M. G. van DoornVan der Waard, n. Den Haag A. B. van der Velden en gezin, n Veur P. W. Brand en echtgenoote, n. Veur. L. A. Hoogweg n, Amsterdam. C. van der Burg. n. Lisse Gevestigd: A. Meyerv. Egmond. Leid- scheweg 183a. v. Alphen a. d. Rijn Wed. M. Kloppertv. Spronsen, Wijngaarden laan 16. van Den Haag D. Bekker, Gebr. Treubstraat 25, v. Rijnsburg. J. Kesseler, Wijngaardenlaan 5 v. Den Haag. KON. BOLL. LLOYD. DELFLAND, 15 Nov. v. Hamburg te Amst. ORANIA, 14 Nov. v. Amst. te B. Aires. MONTFERLAND,, thuisr., 14 Nov. van Rlo Janeiro. ZEELANDIA, uitr., 15 Nov. n.m. 8 uur van Oporto. FLANDRIA, thuisr., 15 Nov. v.m. 11 uur v. Las Palmas. KON, NED. STOOMB. MIJ. AJAX, 14 Nov. v. Catania n. Venetië. BAARN. uitr., 14 Nov. te Callao. BARNEVELD, 15 Nov. v. Immingham te Hamburg. CALYPSO, 13 Nov. v. New York n. Vene zuela. CERES, 15 Nov. v. Bourgas te Varna. COLOMBIA, 15 Nov. v. Hamburg te Amst. COTTICA. 15 Nov. v. Curacao n. Puerto Cabello. EOS, 15 Nov. van R'dam te Vigo. FAUNA, 16 Nov. v. Amst. te Hamburg. IRIS, 14 Nov. v. Santander n. Oporto. JUNO, Middl. Zee n. Amst., pass. 14 Nov. Gibraltar. MEROPE, 15 Nov. v. Ban n. Cephalonia. PERSEUS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 15 Nov. Holtenau. NERO, Amst. n. Gothenburg, pass. 15 Nov. Holtenau. PROTEUS, Danzig n. Amst., pass. 16 Nov. v.m. 9 uur Brunsbuttel. TRAJANUS, 14 Nov. v. Valencia n. R'dam. TRITON, 14 Nov. v. Malta n. Alexandrie. VENUS, 15 Nov. v. Napels n. Burriana. VULCANUS, 15 Nov. v. Melilla n. Cartha- gena. IRENE, 14 Nov. van W. Indie te Amst. DEUCALION, 15 Nov. v. Middl. Zee laatst Londen te Amst. HELDER, 15 Nov. v. Antwerpen te Amst. AURORA. 15 Nov. v. Hamburg te Amst. VENEZUELA, thuisr., 16 Nov. n.m. van Plymouth. STELLA, Middl. Zee n. Amst. pass. 16 Nov. Gibraltar. ORPHEUS, 16 Nov. van Kopenhagen te Amst. HOLLAND-AMERIKA LIJN. STATENDAM, 15 Nov. v. New York te R'dam. BILDERDIJK. 14 Nov. van R'dam n. Balti more. DINTELDIJK. R'dam n. Pacific Kust. 14 Nov. van Milfordhaven. DELFTDIJK, 14 Nov. van Los Angelos n. R'dam. DAMSTERDIJK, Pacific Kust n. R'dam. 16 Nov. van Southampton. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LIJN. ALWAKI, 15 Nov. van R'dam te Hamburg. ALCYONE thuisr., 14 Nov. van Santos. MIJ. NEDERLAND. TABIAN. uitr., 14 Nov. van Antwerpen. SALABANKA, thuisr., 14 Nov. te Londen. P. C. HOOFT, thuisr., 15 Nov. v. Sabang. ROTT. LLOYD. BALOERAN, uitr., 16 Nov. te Belawan. PATRIA. uitr., pass. 15 Nov. Kaap del Armi KEDOE, uitrpass. 15 Nov. Gibraltar. KOTA AGOENG, uitr.. 16 Nov te Padang. MERAUKE, 15 Nov. v. Hamburg te R'dam. MODJOKERTO. uitr., 16 Nov. v. Suez. DEMPO, arr. 16 Nov. te R'dam. KOTA TJANDI, thuisrpass. 16 Nov. Gi braltar. PALEMBANG, 15 Nov. van Batavia te Soe- rabaya. JAVA-NEW YORK LIJN. DELI, New York n. Java. 16 Nov. van Suez. SEMBILAN, Java n. New York. 15 Nov. v. Port Said. KERTOSONO. 16 Nov. van Singapore n. New-York. HOLLAND-AFRIKA UJN. NIEUWKERK, ultr15 Nov v. Antwerpen. RANDFONTEIN, uitr., 15 Nov. te Antwer pen. HEEMSKERK, 14 Nov. van Lorenzo Mar ques te Beira. WAALKERK, 15 Nov. van East London te Durban. AMSTELKERK, uitr.. 14 Nov. v. Las Pal mas n. Dakar. MAASKERK, thuisr.. 14 Nov. v. Las Pal mas n. Havre. HALCYON LIJN. STAD ZALTBOMMEL. 15 Nov. van San Juan te Gent. MAASBURG. R'dam n. Port Ferrajo, pass. 16 Nov. Dungeness. STAD HAARLEM, R'dam n. Bagnoli. pass. 14 Nov. Gibraltar. FLENSBURG. 15 Nov. van Oran n. Melilla. BOLLAND BRITSCH-INDIE LIJN. GIEKERK, uitr., pass. 15 Nov. Gibraltar: wordt 18 Nov. te Genua verwacht. DIVERSE STOOMVAARTHER1CHTEN. RUURLO. W. Hartlepool n. Leningrad, pass. 15 Nov. Kopenhagen KATWIJK, 14 Nov. V. Bordeaux n. R'dam, PEURSUM, 15 Nov. van R'dam te Antw. DELFSHAVEN, 15 Nov. van Boston te Gal veston. COLYTTO, Montreal n. Antwerpen, pass. 15 Nov. Scilly. MOORDRECHT, 14 Nov. van Duinkerken te Rouaan. TARA, Antwerpen n. Montevideo, pass. 15 Nov. Fernando Noronha. TELA, 14 Nov. van B. Aires te Rosario. WOENSDRECHT. 16 Nov. van Preston te Constanza. IJSELHAVEN, 15 Nov. van Antwerpen n. Montevideo. S.s. Leersum. Het s.s. „Leersum". dat te Stavanger voor- looplge reparatie ondergaat, zal vermoe delijk einde dezer week naar Rotterdam vertrekken. VOOR WOENSDAG 18 NOVEMBER. Hilversum 298 M. Uitsl. VARA-Uitzeil- ding. 10.00 v.m. VPRO. 6.45—7.00 en 7.30— 7.45: Gymnastiekles 8.00: GramofoonpL 10.00: Morgenwijding 10.15: Adolf Bouwmeester (voorcj^iht) en Gramofoon- platen 12.00 Concert VARA-septet en Gramofoonpl. 2.15: Keukenpraatje P. J. Kers 3.00: Zang doe.' het Kinderkoor ,JDe Kleine Stem" o.l.v. G. M. Berendsen Piano: Joh. Jong. 3.30: ..De Schat in het Zilvermeer" (H) van Carl May 4.30: Vraaghalfuurtje 5.15: Concert VARA- orkest ol.v. H. de Groot en Gramo'oonpl. 6.00: J. de Roode: „De verkiezingen in Engeland" 6.45: Causerie over het Kapitalisme 7.05: Joodsch uurtje. Sam Swaap (viool), Th. v. d. Pas (piano), J. Hartog (lezing) 8.00: Uitzending van den V.R.O. 9.00: „De Wederwaardighe den van Wakker en Tropenduit" 9.15: Plano-recital door Joh. Jong 9.30: „Clown tegen wil en dank", comedie in 3 bedrijven van K. Maul. Het Groot Volks- tooneel 10.45: Piano-recital (Microfoon- lo'oze vleugel) 11.00: Vaz Dias 11.10— 12.00: Gramofoonplaten. Huizen 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitzendr.g. 3.00: Schriftlezing 8.159.45: Gramo foonpl. 10.00' Zang NCRV Dameskoor 10.30: Ziekendienst 11.00—12.00: Har moniumspel door M. F. Jurjaanz, Zang me) A. Geest (sopraan) 12.15—12.30: Gramo foonpl. 12 30' Concert door NCRV- Kwartet (zang-viool-cello-piano) 2.00: Gramofoonpl. 2.30: Lezen van Chr. Lectuur 3.004.00: Concert Holl. Harp- kwartet (harp-viool-cello-piano en har monium 4.30: Gramofoonpl. 5.00: Kinderuurtje 6.00: Uurtje voor de Landbouwers 6.45: Causerie over de Reformatie-periode 7.15: Causerie door H. Amelink 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: Bestuusmededeelingen door Mr. A. v. Deurze 8.15—10.15: Concert NCRV- Orkest o.l.v. F. Schuurman. Sprekers o.a. „Symphonie aus der neuen Welt", Dvorak. Na afloop Vaz Dias en tot 11.30 Gramo foonplaten. Daventry 1554 M. 10.35: Morgenwijding. 11.05: Lezing 12.20: Orkestconcert I.35: Orgelconcert door G. D. Cunningham 2.45: Voor de scholen 3.50: Sympho- nieorkest-concert uit Bournemouth oJ.v. Sir Dan Godrfrey. Frank Mannheimer piano. O.a. Sym. fantastique, Berlioz 5.05: Orgelconcert door Reg. New. 5.35: Kin deruur 6.20: Berichten 6.50: Volks liederen uit West-Europa (Gramofoonpl.) 7 10, 7.30 en 7.50: Lezing 8.35: Sym-. phonieconcert. BBC Symphonleorkest o.l.v. A. Boult. Walter Gieseking (piano) O.a. 7de Symphonie. Beethoven 10.55-12.20: Dansmuziek door Henry Hall's orkest. Parijs „Radio Paris" 1725 M. 8.05. 12.50. 1.25: Gramofoonpl. 9.05: „Julius Caesar" Shakespeare 10.20: Gramofoonpl.. O.a. La vle de brêve. de Falla. Langenberg 473 M. 6.257.20: Gramo foonpl. —12.20—1.50: Kwartet en Solisten- concert 3.404,25: Concert en tooneel O.a. 6e Symphonie in h-moll, op. 74, Tschaikowsky 7.50: Boetedag-concert-, Mis in C-dur voor soli, koor, orkest. Beet hoven. Kalundborg 1153 M. 2.20—4.20: Orkest concert 7.208 10: Moderne operette muziek O.a. uit Das Land des Lachelns, Lehar. 8.40: Hobo-soli door W. Weising 8.55: Blijspel 9.25—10.25: Roemeen- sche muziek. O.a. Roemeensche Rhapso- die Nr. 1. Enescu Dan Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 508 M: 5.20: Dans muziek 6.20: Missa Solemnis, Beethoven 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Roemeen sche muziek. O.a. Rhapsodie, Golstan 338 M: 5.20: Gramofoonpl. 6.50: Gramo foonpl. 8 20: „Luna" Fantasiespel van Piet en Poot. Rome. 441 M. 8.20 ODera „Madame Butterfly" van G. Puccini. Zeesen 1635 M, 7.20: Religieus concert. Kcor. orkest, solisten o.l.v. Max Ludwig. 9.20: Berichten en sluiting. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting Amsterdam Rotterdam Utrecht *3. 7. 10.50 1335 15.25 15.55 16.30 17.50 22.10 22.56 •3.— 7.— 10.40 13.— 13.50 14.30 16.20 16.50 19.20 23.05 5.15 13.10 15.55 20.10 Des Maandags en daags na een feest dag niet. Öp Zon- en Feestdagen: 3.15 3.— 22.56 22.— Station Heerensinsel. Bus aan den trein, niet op perron- Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.28 16.21 18.41 3-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 11