ALS PUNTJE BIJ PAALTJE KOMT VOORSTRAAT 43 UIT DE OMSTREKEN. wint BAALBERGEN èn in kwali eit èn in prijs WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. H. R H. KEEREWEE AALSMEER. Feestavond „Kunst en Strijd". De Arbeiders-Zangvereeniging „Kunst en Strijd" alhier, heeft een feestavond gegeven in hotel „De Drie Kolommen". Opgevoerd is de revue van Piet Zwa ger: „Kun je nog zingen, doe het dan!" De vertolking geschiedde door het Gemengd Koos „Con Brio" van Am sterdam. Een uitstekend geslaagde revue, welke de stemming er van het begin tot het einde inhield. De auteur begeleidde aan de piano. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. Raadsagenda. Woensdagmiddag komt de raad in openbare vergadering bijeen. Voorgesteld wordt o.m.: In principe te besluiten tot verkoop van 3600 M2 water van den West- plas, grenzende aan den Stommeerweg, a f. 1.00 per M2, onder voorwaarden, dat het te verkoopen gedeelte nader door de gemeente wordt aangewezen; B. en W. een blanco crediet te verleenen voor werkverschaffing, gedurende den winter 1931/1932; het Burgerlijk Armbestuur uit te breiden met twee leden. Tot directrice van het onlangs hier opgericht dameskoor „D.I.N.D.UA." is benoemd mej. Moe ton te Amsterdam. HAARLEMMERMEER. Opening nieuwe Openbare School Te Zwanenburg nabij Halfweg in Haar lemmermeer verrijst een nieuw, geheel naar de eischen des tijds ingericht school gebouw voor openbaar lager onderwijs, met flinke, ruime lokalen en een gym nastiekzaal, die er evenals de school zelf zijn mag. De gymnastiekvereeniging „S. S. S." te Halfweg, heeft het gemeentebestuur aan geboden om ter gelegenheid van de ope ning van gemelde school in de mooie nieuwe zaal een buitengewone gymna- 1 stiekdemonstratle te houden waarbij dan o.m. ook klassikaal schoolonderwijs zal worden gedemonstreerd. Linoleums Tapijten Meubelen Bedden Dekens 7129 Enz. Enz. KATWIJK AAN ZEE LISSE. Arbeidsbemiddeling. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven: 120 landarbeiders, 11 timmer lieden, 7 metselaars, 7 schilders, 6 chauf feurs, 2 kantoorbedienden, 1 monteur- lasscher, 1 stoffeerder. 4 schippers, 1 fa brieksarbeider, 1 machinist, 1 typogTaaf. 1 scheepstimmerman. De eerste Jeugddienst. In het kerkgebouw „Rehoboth" werd aan de Nieuwemeer (dorp Schiphol) al hier, de eerste Jeugddienst gehouden, uitgaande van de christelijke Jeugdver. „Wees een Zegen" aldaar. De belangstel ling voor dezen eersten liturgisch samen- gestelden dienst, was zeer bevredigend. Als voorganger trad op de heer H. Heer- sema van Amsterdam. Dat er nog aan longe menschen gedacht wordt in deze moeilijke tijden, is een verblijdend teeken. HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. In de afgeloopen week stonden bij het Plaatselijk bureau voor Arbeidsbemidde ling ingeschreven: 32 bouwvakarbeiders, 153 land- en tuinbouwarbeiders, 1 man denmaker, 1 etaleur, 2 metaalbewerkers, 2 chauffeurs, 1 bakker, 5 fabrieksarbeiders en 1 kantoorbediende in totaal 198 werk zoekenden. Geen werkverruiming door de gemeente? De financieele toestand van deze ge meente is gezond, de schuldenlast is niet groot omdat een zeer belangrijk deel der geldleeningen loopen voor de bedrijven en voor woningbouwverenigingen. De hou ding der banken en ook van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten is ten opzichte van de gemeenten in het algemeen en dus ook ten opzichte van deze gemeente zóó, dat het gemeentebestuur er wel degelijk rekening mee te houden heeft Hillegom had de goede gewoonte om de uitgaven voor groote werken te dekken uit de ge wone middelen of uit tijdelijke kasgeld ieeningen tot zich het goede oogenblik voordeed om ten laste van den kapitaal- dienst een groote leening te sluiten. Dit is thans vrijwel onmogelijk door de houding der bankinstellingen en daarom kan er verwacht worden, dat dt uitvoering van groote werken uitgesteld wordt tot later. Van werkverruiming door de gemeente zou dan geen sprake zijn. wat wel jam mer is. Intusschen staat vast. dat de Ma- riastraat verbreed en de Prins Hendrik straat doorgetrokken wordt tot de Haven. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arendje, d. v. H. van Rhijn en G. van der Plas. Marie Cornelia, d. v. B. C. van den Vijver er N. Bol. Johan, z. v. N. Valk en J. de Jong. Overleden: Hermanus van Kuijeren 67 j., wed. van W. van der Voort. Jacob van der Plas. 84 i„ echtgenoot v. W. van der Plas. Levenloos aangegeven kind v. de Best en C. van der Plas. Gehuwd: P. Ouwehand en A. Visser. P. Ouwehand en A Plokker. Ondertrouwd: K. Haasnoot en A. Guijt. KATWITK AAN DEN RIJN. Verkiezing Ambtsdragers. Voor de jaarlijksche verkiezing van ouderlingen en diakenen in de Geref. Kerk alhier zijn de volgende candidaten gesteld Voor ouderlingen: C Vooijs. J. Korpels- hoek, A de Vries Sr. en P. Noort. Voor diakenen: C. Zuyderduyn, J. de Vries Jz„ A. Zandbergen en C. Zwaan. KATWIJK AAN ZEE. Korting op den pachtprijs. Het bestuur der Domeinen heeft aan alle pachters van zanderij grond, gelegen tusschen Katwijk en Noord wijk, over 1931 een korting op den pachtprijs toegestaan van 40 pet. tot uiterlijk f. 0.60 per Rijn- landsche roede. Ten nadeele van A. V. uit de Zuid straat is een rijwiel ontvreemd, dat hij voor een woonhuis in Duinoord had neer gezet. NOORDWITK. Verg. Ned. Mij. voor Tuinbouw cn Plantkunde, Afd. Noordwijk. In Hotel „Royal" vergaderde de afd. Noordwijk en Omstreken van bovenge noemde Mij, onder leiding van den voor zitter, den heer H. de Boer. De voorzitter opende deze goed bezette vergadering met een hartelijk welkom en gaf den Secre taris de gelegenheid de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Deze notulen waren uitstekend verzorgd en werden ongewijzigd onder dank vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van Jhr. van Kethel waarin hij bedankte als buitengewoon lid der Mij. Een schrijven van de afd. Leiden dat er ln de groote zaal der Gehoorzaal te Leiden van 48 Mei een Jhr. v. Siebold-tentoonstel- ling zal worden gehouden geheel in Ja- panschen stijl. Besloten wordt in het waar borgfonds dezer tentoonstelling f. 10.te storten. Een mededeeling van de afd. Oegstgeest en omstreken van Algem. Bloembollencul tuur betreffende een door haar te houden tentoonstelling op 16, 17, 18 en 19 Febr. wordt voor kennisgeving aangenomen. Ook waren eenige uitnoodigingen ingekomen: le van de afd. Oegstgeest van Algem. Bloembollencultuur tot het bijwonen op 17 Nov. a.s. van een filmavond waar de film „Van bol tot bloem" zal worden vertoond 2e uitnoodiging van de afd. Leiden der Ned. Mij tot het bijwonen der ledenverga dering dezer afd. op 25 Nov. '31. Ook de ingekomen sprekerslijst werd in behan deling genomen. Besloten wordt Ir. F. C. Wirtz te 's Hage uit te noodigen om te spreken over een onderwerp op het gebied der centrale verwarming. Een voorstel den heer Schroevers uit te noodigen, wordt aangehouden. Hierna werd door den heer Overvelde verslag uitgebracht als afgevaardigde naar de Algemeene vergadering van 30 October 1.1. gehouden te De Bildt. Dank wordt den heer Overvelde gebracht voor diens keurig verslag. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten te verzoeken de op deze vergadering vertoonde film waarvan veel roep uitgaat ook voor de afd. Noordwijk te mogen vertoonen. Hierna hield de voor zitter een interessante causerie over een plantkundig onderwerp n.m.l. „verrotting". Lijken van planten en dieren, afschei dingsproducten en afval van levende plan ten zijn onderhevig aan een proces dat onder den naam verrotting bekend is. Dit proces wordt sterk bevorderd door voch tigheid. afwisseling van warmte, koude en wind, ook zwammen spelen hierbij een groote rol Spreker toont aan dat de stof fen waaruit de planten en dieren bestaan weder dienstbaar worden gemaakt tot voe ding van menschen, dieren en planten. Deze voedingsstoffen kunnen onmiddellijk door de planten worden opgenomen voor haar groei. Met zeer veel belangstelling werd deze causerie gevolgd. Het applaus bewees tevens, hoe zeer men het op'prijs stelde. Het bestuurslid der verg. de heer D. Grullemans brengt hierna dank aan de leden vcor het prachtige cadeau n.m.l. de wandelstok met zilveren knop waarin in scriptie bij zijn 25-jarig huwelijksfeest aangeboden. Door hem werd een collectie vetplanten en aanverwante planten aan de extra verloting aangeboden (applaus der vergadering.) Bij de rondvraag wordt op voorstel van den voorzitter besloten prijzen beschikbaar te stellen voor de mooiste coll. bloeiende planten. SDreker stelt voor de Dec.-inzen- ding f. 2.50 als prijs beschikbaar. Ook zal het Bestuur plannen tot een tentoonstel ling onder de leden uitwerken, voor inzen ding van de best gekweekte bollen geno men (tulpen, narcissen en hyacinthen) als kasbroei, schuurbroei en huisbroei. De heer Rakhorst zal in de Dec. verga dering een causerie houden over het kwee ken van lathyrus in den vollen grond. Den leden zullen dan zaden worden verstrekt. Later zal dan in een tentoonstelling wor den uitgemaakt wie der leden het beste hebben gekweekt. Ook wordt nog de wen- schelijkheid tot het plaatsen der verslagen der vergaderingen in het Weekblad der Maatschanpil uitgesproken. Na de rond vraag had de keuring en verloting van planten plaats, waarna de voorzitter on der dank voor de goede opkomst de bijeen komst sloot. 131. Toen kwam er een rukwind. Dat had niemand kunnen voorzien: Tuimeltje ging in een ruk de poorten van het paleis uit en vloog thans over de daken van het kasteel. Kikker Karei en de torretjes renden zoo vlug mogelijk naar boven om hem te helpen, maar er was geen houden meer aan en Tuimeltje ging hoe langer hoe hooger de lucht in. Hij riep luidkeels om hulp, maar er was niemand .die het aandurfde hem naar beneden te halen. 132. Tuimeltje verdween uit het gezicht van de kikkers en de torretjes en vloog nu over heel onbekende streken. Hij zag in de verte het kikkerpaleis en de aardige kikker- huisjes maar van kikker Karei kon hij.niets meer onder scheiden. Daarbij was hij nog erg bang voor groote vogels, die maar steeds in de buurt van de luchtballon bleven. RECLAME. BEGRAFENISSEN Tel. 8 AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 aan verbonden fancy-fair met veler at tracties, trok veel belangstelling. Alle geldelijke voordeelen komen ten goede aan de armen der St. Victor- par ochie. Tevens geeft de damestooneelver. „De Blijde Wereld" een tweetal liefdadigheids- uitvoeringen ten bate van het goede doel. 4 De werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente is thans tot tachtig gestegen. Het ge meentebestuur bereidt zich voor, om zoo veel mogelijk hulp te verleenen door werkverschaffing. De bekende Zendings-zakjes brachten alhier op f. 166. RITNSBURG. NOORDWITKERHOUT. Tentoonstelling der ver. „St. Martha". De tentoonstelling van handwerken en kleedingstukken, georganiseerd door de dames-naaiver. St. Martha, in het patro naatsgebouw van St. Victor, mocht zich in een druk bezoek verheugen. Ook de daar- Ledenverg. der Ver. „Bloemenlust". De veilingsvereen. „Bloemenlust" hield een algemeene ledenvergadering in de zaal van den heer J. J. Verbree alhier. De voorzitter, de heer Adr. den Heijer, heette alle aanwezigen welkom. Spr. zeide, dat een jaar van druk en be moeienis bijna ten einde is, en uitte de hoop, dat de toekomst beter mag zijn. Den secretaris, den heer D. v. Egmond, werd hierna verzocht de precentielijst voor te lezen, waarbij bleek, dat bijna 100 leden de vergadering bijwoonden. Vervolgens las de secretaris de notulen van de vorige vergadering, die onder dank zegging van den voorzitter, ongewijzigd werden goedgekeurd. Namens het bestuur deelde de voorzitter hierna mede, dat besloten was vanwege de vereeniglng kisten te verstrekken, die aan de kweekers tegen een statiegeld van 30 cents per stuk worden verstrekt, welk recht bij verkoop op den kooper over gaat. Het bestuurslid, de heer E. v. d. Vij ver, had de administratie hiervoor op zich genomen. De voorzitter deelde ook mede, door slijtage van de isolatie het afmijntoestel niet meer naar behooren werkte, waarom met den leverancier besprekingen over herstel waren gevoerd. Deze garandeerde een toestel, als nieuw, met 10 jaren volle garantie, terwijl de reparatiekosten f. 1450 zouden beloopen. Het bestuur stel de voor, hiertoe over te gaan. De heer J. Braun vindt de mededeelin- gen van het bestuur vaag en de kosten voor herstel van veel be teekenis. Z i. had het bestuur meer aanbiedingen uit moe ten lokken. Ook de heer W. v. d. Meij is van mee ning, dat wel meerdere personen in staat zullen zijn het toestel te herstellen, en acht de kosten van genoeg beteekenis, om eerst nog eens te inform eer en. De voorzitter zet uiteen, wat door het bestuur reeds in dezen is gedaan en wijst er op, dat dit in zijn keus werkelijk zeer beperkt is. Gezien de met anderen opge dane ondervindingen beveelt spr. het voorstel van het bestuur aan. Na eenige verdere discussie kon de ver gadering zich hiermede vereenigen. Namens de heeren D. v. Egmond en E. v. d. Vijver, die als afgevaardigden der vereeniging een bijeenkomst hadden ge houden van de groep Bloemisterij, om tot oprichting van een kring van veilingen te geraken, bracht eerstgenoemde verslag uit. In het kort deelde spr. het besprokene mede, en zeide, dat de groep o.m. werk zaam zou zijn om eenheid te brengen in de verpakking voor den export, het ne men van maatregelen bij daling der prij zen beneden bepaalde grenzen, een in lichtingendienst omtrent wanbetalers e.d„ hoewel een juist programma nog niet is vastgesteld. Spr. zag in aansluiting wel nut, hoewel dit grootendeels van de daar aan verbonden kosten afhangt. Besloten werd in beginsel tot aansluiting te beslui ten en als in de a.s. voorjaarsvergadering de kosten bekend zijn een definitief be slob n^men. Tot leden van de commissie tot het na-^Lii uci uoeken over 1931 werden be noemd de heeren M. v. d. Heul en Dan. van Egmond, die beiden deze benoeming aannamen. Bij de rondvraag werden eenige huis houdelijke zaken ter zake gebracht, die door den voorzitter voor zooveel noodig werden toegelicht. De heer de Winter wees op de overlast van de wagens ondervonden, die te veel leven maakten, en vroeg of geen gummi banden konden worden aangebracht. De voorz. wees er op, dat daarmede elders geen succes was verkregen. De heer v. d. Vijver vroeg of de kwee kers. nadat zij de veilingkisten aan de koopers hadden overgedaan, niets voor het gebruik moesten betalen. De voorz. deelde mede, dat door hen per kist f. 0.02 huur moet worden betaald. De heer H. de Mooij kon zicfr niet ver eenigen met de toegepaste loonsverlaging van de afhalers en vindt, dat ook het be stuur een gedeelte der gratificaties moet laten vallen. De heer W. v. d. Meij stelde voor, in- plaats van loonsvermindering voor de bé trokkenen loonsverhooging, omdat dit naar zijn meening, gezien het daaraan verbonden tijdverlies, te laag is. Mocht het bestuur dit voorstel vanwege de daar aan verbonden kosten niet aanvaarden, dat daarin is te voorzien door de be- stuursvergoedingen met f. 50 te verlagen. Z.i. zijn er genoeg leden in de vereeniging te vinden, die him krachten als bestuurs lid beschikbaar wilden stellen, als om die reden een vacature mocht ontstaan. Omtrent dit punt ontstond een warm debat, waaraan verscheidene leden deel namen, en waarbij zoowel de voorzitter als de secretaris het standpunt van het bestuur nader uiteenzetten. Het gevolg van deze besprekingen was, dat het bestuur toezegde, de salariskwes tie nog eens nader onder de oogen te zul len zien. De heer H. de Mooij verzocht, aanbren ging van een dubele deur aan de telefoon cel, omdat het spreken anders te veel hin der ondervindt van het leven in de veiling. De heer J. Brussee verzocht tenslotte het bestuur nog een vragenbus in te stel len, waarbij de voorzitter wees op het wei nige succes, daarmede vroeger behaald. Met een woord van dank voor de trouwe opkomst aan de leden, werd de vergade ring hierop door den voorzitter gesloten. Na de sluiting werd onder de leden een groot aantal fraaie prijzen verloot. In het gebouw „Bloemlust" is de be kende film „Jozef in Egypte" vertoond. Zoowel de middagvoorstelling, voor kin deren. als de avondvoorstelling voor vol wassenen waren druk bezocht. SASSENHEIM. Gevolg van stoom en mist. Door de neerslaande s»foom van een passierende Stoomtram, waarbij t-vens nog de mist het uitzicht belemmerde, reed de chauffeur van een AmsLrdameche auto nabij Klinkenberg op een stilstaande auto van de firma v. d. Voort in. Hoewel beide wagens beschadigd werden, vonden geen persoonlijke ongevallen plaats. Goedkooper water. Het gaat met het waterbedrijf hier ter zeer goed. De resultaten zijn van dien aard, dat voorgesteld wordt om met ingang van 1 Jan. 1932 het vastrechttarief te verlagen. Deze verlaging zal gemiddeld 25 ct. per maand bedragep. Door een andere klassificatie voor de Personeele Belasting komen echter 344 per- ceelen in een hoogere huurwaarde. Deze zullen dus niet van deze verlaging die mogelijk geworden is door de vele aan sluitingen p.l. 1080, profiteeren. Eenige cijfers uit de Gemeentebegrooting. Aan de verschenen Gemeentebegrooting ontleenen wij het volgende: Onder de ontvangsten staat vermeld een bedrag van f. 10.000 als gedeelte van het batig saldo over 1931. Van het Rijk ont vanger. als uitkeering per inwoner een totaal bedrag van f. 56.250. De leges ter ter secretarie zijn geraamd op f.1200. De keur- en slachtloonen op f. 2000. Van de Woningbouwvereniging „Voor uitgang" zal als aflossing ontvangen wor den een bedrag van f. 34114.84. De Haven en Kade-gelden zijn geraamd op f.2000, terwijl de vergoeding voor het hebben van gebouwtjes op de Oost-Haven en huur van een terrein f. 156 opbrengt. De schoolgelden brengen op: Openbare School f. 100, R.K. Meisjesschool f. 2000, R.K. Jongensschool f. 18.0, School met den Bijbel f. 1575, Herv. School f. 1350, De Visserschool f. 3200, de laatste 3 scholen innen het schoolgeld zelf. De R.K. U.L.O. brengr f.1100 en de De Visserschool (U.L.O.) f. 1450 op. Voor hier ter plaatse schoolgaande kinderen uit andere gemeen ten wordt een uitkeering geraamd van f.4490; voor de U.L.O.-scholen'bedraagt dit f. 600. Er zijn 9 armlastige krankzinnigen, die met een eventueel nog bijkomend patiënt aan dë gemeente kosten f. 8370. hiervan betaalt de provincie 1/3 of. f. 2790. Van de grondbelasting op de gebouwde eigendommen komt f, 7203 in 't iaadje en van de ongebouwde f. 2320, daarbij komen nog de opcenten respectievelijk f. 7680 en f. 600. De personeele belasting brengt op f.25000: de 100 opcenten een zelfde bedrag. Dividend- en tanti'm blas ting f.3500 (hier is de malaise merkbaar, vorig jaar geraamd op f 8003) Opcenten G meert fo cbbela ting f 17 333 ori* aar f. 16 600,dus meer). De hondenbelasting wordt geraamd op f ''OO. Het vergunnings recht brengt op f.370. Uitgaven: De Gem eats heeft een schuld van f. 551144. die aan rente een bedrag van_ f. 25 8"6.78 vragen en aan aflossing f.17 610 04. Aan salarissen wordt voor Bur gemeester, secretaris en ontvanger gevraagd f. 10816.25. Voor secretarripersoneel en con cierge f.5537 50. Verwarming en verlichting van het raadhuis kost f. 1200. Voor het raad- RECLAME. Engros: Fa. C. J. KROMWIJK, Leiden. 8138 huis is een vastrechttarief ontworpen, waardoor eenigszins kan worden bezuinigd. De politie kost f.9915, terwijl voor de brandweer f.1150 geraamd wordt De straatverlichting bestaat uit 147 Elec, lantaarns, waarvan 34 nacntbranders (ge durende den verzendtijd branden op de Oost-Haven 13 Elec. lantaarns) en 4 gas lantaarns. Kosten f.3000. Volksgezondheid: Keuringsdienst f. 2000; idem warenwet f. 577.17, sohoolartssndiensi f. 537.56, subsidie R.K. Wijkverpleging f,600, Prot. Wijkverpleging f. 400. Openbare Werken, salarissen f.912638. Herstellen van straten -en trottoirs f. 1800. Onderhoud buitenwegen f.2300. Wandel plaats en plantsoenen f. 1500. Onderhoud Havens en Kaden f. 1000. Gemeentereini- ging f. 4000. Het openbaar Lager Onderwijs vraagt behalve salarissen f. 150 en voor leermid delen f. 75. De vergoeding voor de bij zondere scholen is als volgt: School met den Bijbel 160 leerlingen; Herv. School 190: de Visserschool (L.O.) 160: R.K. Jon gensschool f.260; R.K. Meisjesschool 23Ö: totaal 1000 leerlingen a f.20 per leerling f. f. 20.000. Rentevergoeding der schok' opgericht voor 1920 f. 12.45§ 99 t.w. Schol met den Bijbel f. 2475.03; R.K. Jongensschol f. 27.54.87, R.K. Meisjesschool f. 2908.15 ea de De Visserschool f. 4421 94. Het bijzonder U.L.O.-onderwijs vraagt f. 2075, de rente vergoeding hiervoor f. 3583.41. Voor subsidie Fröbelsohool wordt ge raamd f. 300, voor de R.K, Bewaarschool f. 500. Voor werkverschaffing wordt f. 10.009 uit getrokken en voor steun aan werkloozen f.4000, terwijl voor subsidie aan werl- loozenkassen f.2000 is geraamd. Als nieuwe werken worden voorgesteld' Voltooiing Beukenlaan, verbetering et aanleg voetpaden f. 2000. Uitbreiding vuilnis- begraafplaats f. 500. Het stofvrij maken var de Gouverneurlaan, Rusthof f laan Bei'kenlaai Kerklaan, Charbonlaan, Jac. van Beijaren laan en Westerstraat f. 1000. (Vorig jaai reeds een gedeelte op de begrooting go bracht, doch niet uitgevoerd). He+ betegelen van voetpaden f. 1000. of werken West^rstaat f. 500. Herstraten Kas tanjelaon en nieuwe oeververdedigiut f. 1000, herstraten nieuwe Haven en plaatset hekwerken in verband met de dempin) van die Haven f. 1000. Een nieuwe muziektent komt er nof niet. Er wordt f. 150 uitgetrokken voo reparatie van de oude. Het gasbedrijf heeft een schuld vai f.59 592.02, rente f.2658 30 en aflossin} f. 3269.76. Het waterbedrijf f. 110.666.66 rent f. 5504.58, aflossing f.91667. Het badbedrijf f. 30900, rente f1444./-' aflossing f. 1300, Het grondbedrijf f. 139.963 90. runt f. 594S.47, aflossing f. 939.28. Het aantal werkloozen in du bou» vakken heeft een ongekende hoogte bere» Niet minder dan 20 personen in die of drijven werkzaam, zijn ingeschreven bij arbeidsbeurs. STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. M. Smits geb. Van dt' Valk z. M. E. C. Haket geb. Van de Helm d. VALKENBURG. Burgerlijke stand- Geboren: Jan z. van Chr. Gravel®1111' en M. Winecke. t Ondertrouwd: W. Zandbergen en van Dijk te Loosduinen. Gevonden is een wollen jumper. Dl.ttr strekt de politie. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. K. Pyaken geb. FtaBff Getrouwd: C. H. Remmerswaal en Ileyne. OverledenS. M. Borst vt. 38

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10