KERK- EN SCHOOLNIEIWS GEMENGD NIEUWS. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. töCfe de vijanden verkoudheden PIRIN de wereld VEREENIGING VAN LIBERALE LEDEN VAN GEMEENTEBESTUREN. Deze vereeniging heeft te Amsterdam vergaderd over het wetsontwerp tot tijde- li.ike korting op de uitkeering door ge meenten Er werd een motie aangenomen, waarin de vereeniging overweegt, dat zoowel de noodzakelijkheid tot berperking van's rijks uitgaven als de stijging van de koopkracht van het geid onder bepaalde omstandig heden als geldige redenen voor de regee ring kunnen worden erkend om de wette lijke uitkeeringen aan de gemeenten te verlagen, hoewel hierbij niet over het hoofd mag worden gezien dat dezelfde al- gemeene oorzaak, welke 's rijks budget ontwricht ook de gemeentelijke geldmid delen in het ongereede brengt. Een voor stel tot tijdelijke korting, leidende tot een percentsgewijze verlaging van uitkeerin gen aan de gemeenten, zou in het belang van verlaging van 's rijks uitgaven een grondslag voor vruchtbaar overleg kun nen uitmaken. Echter brengt het wetsontwerp de voor genomen korting in verband met het be drag der wedden en loonen van een ge deelte van het gemeentelijk personeel en stelt haar verder afhankelijk van het ge meentelijk belastingpeil, factoren, welke belde in geen enkel oorzakelijk verband staan met 'srijks uitgaven of de uitkee ringen ingevolge de wet van 15 Juli 1929. De bereiking van het indirecte doel van het wetsontwerp, namelijk verlaging der wedden en loonen van het personeel der gemeenten, zou slechts voor een waar schijnlijk gering gedeelte beperking van 's rijks uitgaven en verlaging der wette lijke uitkeeringen aan de gemeenten tot gevolg hebben, aangezien alleen in finan cieel zeer draagkrachtige en (of) in zeer zuinig beheerde gemeenten de korting toepassing zou vinden. De vereeniging spreekt in de motie voorts als haar meening uit dat tegen dit wetsontwerp zeer ernstig bezwaar moet worden gemaakt, aangezien het ongelijk soortige zaken door elkaar haalt en zoo doende onvermijdelijk verwarring schept en tot onrechtvaardige gevolgen zal lei den; dat een regeling tot tijdelijke korting op de wettelijke uitkeeringen aan de ge meenten ter bereiking van beperking van 's rijks uitgaven op geheel andere grond slagen zou behooren te rusten; en dat zoowel de Gemeentewet als le Ambtena renwet aan de Ged. Staten en 's rijks re geering reeds bevoegdheden schenken tot een rechtstreeksch ingTijpen in zoodanige gevallen, dat de gemeenten voor haar per soneel een economisch niet behoorlijk te verantwoorden peil van salarieerlng zou den handhaven of tot stand brengen." EERSTE KAMER. De Eerste Kamer zal 24 Nov. te 2 uur in openbare vergadering bijeenkomen, ter behandeling van o.a. het wetsontwerp houdende bepalingen tot regeling van den kleinhandel in alcohol-houdende dranken. De voorzitter is voornemens aan de cen trale afdeeling voor te stellen in de afdee- lingen te doen onderzoeken onmiddellijk na de openbare vergadering eenige wets ontwerpen, o.m. dat betreffende tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine en dat tot het aangaan van een of meer geldleeningen ten laste van het Rijk. o DE POSTVLUCHTEN. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K.L. M. bericht is ingekomen, dat het uitgaan de postvliegtuig „De Duif" gistermorgen te 7.42 uur van Athene is vertrokken en te 12.50 uur te Mersamatruh is geland. Vandaar vertrok het toestel te 13.45 uur en landde te 16.07 uur te Cairo. Het retourvliegtuig de „Specht" is gis termorgen te 5.18 uur uit Bangkok ver trokken en te 8.45 uur te Rangoon geland, vandaar weer vertrokken te 9.20 uur en te Calcutta geland te 15.18 uur. Het toestel heeft 245 K.G. post en 93 K G vracht aan boord. Voorts is bij de K.L.M. bericht ontvan gen van het retourvliegtuig de „Leeuwe rik". De machine vertrok gistermorgen van Marseille, maakte een tusschenlan- ding te Dyon voor het innemen van ben zine en vloog vervolgens naar Parijs. He den wordt het toestel op Schiphol ver wacht. o VERSPREIDE BERICHTEN. De Herstellingsoord-Vereeniging voor Spoorwegpersoneel, die haar inrichtingen te Vorden heeft, zal op 18 November haar zilveren jubileum vieren Te dezer gelegen heid zal dien dag des namiddags van 3 tot 5 uur een receptie worden gehouden in Krasnapolsky te Amsterdam. PREDIKBEURT. SASSENHEIM. Chr. Geref. Gem.: Dinsdag nam. half- hcht, ds. Bijleveld, va^i Haarlem. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Brielsch-Nieuwland, H W. Bosch, te Geertruidenberg; te Heteren, D. ■J. v. d. Graaf, te Ede, GEREF. KERK. Aangenomen: naar Zalk en Veecaten (Ov.), J. J. Verleur, cand te Amsterdam- Oost; naar Gees (Dr.), J. ten Hove, cand. te Zalk (Ov.). Bedankt: -voor Pijnacker-Nootdorp en voor Giessen-Rijswijk (N.-B.), J. ten Hove, cand. te Zalk (Ov.); voor Meppel, L. Oranje Cz„ te Laren (N-H.). FUSIE TUSSCHEN ONDERWIJZERSBONDEN In de hoofdbestuursvergadering van den Bond van Ned. Onderwijzers is naar aan leiding van het ingekomen verzoek van het hoofdbestuur van het N. O. G. om samenbesprekingen over fusie te beginnen besloten op dit verzoek in te gaan. Het volgende antwoord werd aan het H.B. van het N.O.G. verzonden: In antwoord op Uw schrijven inzake fusie berichten wij U namens ons hoofd bestuur, dat dit zeer gaarne bereid is met het Hoofdbestuur Uwer organisatie in be spreking te treden ten einde de mogelijk heid van een fusie tusschen onze belde organisaties te onderzoeken en eventueel met voorstellen te komen. Het meent echter dat het niet mogelijk, zeer zeker niet. wenschelijk is, en ook in strijd zou zijn met het beginsel van ge- lijkberechtigheid voor beide onderhande lende partijen, indien van welke zijde dan ook van te voren eenigerlei voorwaarde werd gesteld, omtrent de punten van 't te treffen compromis. Ons Hoofdbestuur wenscht zich dan ook daarvan geheel te onthouden, en zou gaarne zien dat ook Uw Hoofdbestuur zich op hetzelfde standpunt stelde, waartoe het gemachtigd en bereid is. Ten einde de zaak zoo snel mogelijk in gang te kunnen zetten, heeft ons Hoofd bestuur in z'n jongste vergadering reeds de volgende vijf leden aangewezen, om met vijf leden door Uw Hoofdbestuur aan te wijzen, de besprekngen aan te vangen. Het zijn onze hoofdbestuurders: Van Geuns, Koopmans, Posthumus. Van der Sluys en Thijssen. Ons Hoofdbestuur zou het wenschelijk achten, dat reeds vóór de eerste bijeen komst. een onpartijdig, notulant-steno- graaf werd aangewezen, ten einde het ge sprokene vast te leggen, opdat ook de andere Hoofdbestuurders volledig kunnen kennis nemen van den loop der onderhan delingen Omtrent het voorzitterschap der Com missie, kan op de eerste vergadering wor den overleg gepleegd. DE ROOFMOORD TE GORKUM. Het gestolen geld teruggevonden. Het bij den roofmoord op notaris Cour- rech Staal te Gorkum gestolen geld ls te ruggevonden. Zaterdagavond heeft de vrouw van S. tegenover den rechter-com- missaris te Utrecht bekend, dat zij het geld verstopt had in een bed. Hierna heeft de rechtecommissaris aan den bur gemeester te Woerden verzocht een on derzoek te willen instellen. Inderdaad werd toen een bedrag van f4800 in het kapok van een bed gevonden. TWEE MENSCHEN UIT EEN RAAM GEVALLEN. Te Meerssen een doode. In den nacht van Zaterdag op Zondag is omstreeks 1 uur de 48-jarige Guil Weyer- raans, gemeentebesteller bij de Ned. Spoor wegen te Meerssen (Limburg) uit het raam van zijn slaapvertrek op de tweede ver dieping gevallen. Zijn huisgenooten, die door den val waren wakker geworden droe gen hem in bewusteloozen toestand 't huis binnen. De inmiddels gewaarschuwde kapelaan diende de H. Olie toe, even later kon dr. Van Andel slechts den dood constateeren. De verongelukte is met zijn hoofd op de straat terecht gekomen; zijn schedel was totaal verbrijzeld. De oorzaak schijnt slaapwandelen te zijn geweest. G. W. was een zeer geacht en hulpvaar dig persoon In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 33-jarige J. M. O., wonend Koningin Marlaplein te 's-Gravenhage, bij het open zetten van een der ramen in zijn woning van de tweede verdieping door uitglijden raar beneden gevallen Per auto van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst werd het slachtoffer, dat inwendige kneuzingen had bekomen, in het ziekenhuis aan den Zuidwal opge nomen. „M.m." DE „ROOFOVERVAL" TE OOSTERBEEK. Fantasie van een zenuwachtig bediende. Vrijdag hebben we melding gemaakt van een mislukten roofoverval, welke bij Oos terbeek zou zijn gepleegd op een bediende der Hevea-fabrieken. Deze zou, toen hij daar fietste, door een automobilist zijn aangesproken en zelfs vastgepakt met de bedoeling hem 't geld, dat hij bij zich droeg, afhandig te maken. De wielrijder wist echter te ontkomen aan des roovers greep. De betrokken bediende schijnt echter onder den invloed van de vele overvallen, den laatsten tijd gepleegd, een slachtoffer te zijn geworden van zijn eigen verbeel ding. De „N. Tilb. Crt." althans weet te melden, dat er van een roofoverval abso luut geen sprake is geweest. De bewuste automobilist, aldus genoemd blad. was de handelsreiziger T. uit Til burg, die op weg was naar de Heveafabrie- ken om aldaar offerte te maken. Op een gegeven oogenblik was hij ter plaatse niet bekend zijnde verdwaald, waarom hij den bewusten wielrijder-kan toorbediende, die een groote som gelds bij zich droeg, den juisten weg vroeg. De aangesprokene, die, zooals wel aan te nemen is, tenslotte naar aanleiding van de vele roofovervallen vreesde, dat de auto mobilist hem met andere bedoelingen aan sprak. antwoordde niet op de vraag naar den weg, doch fietste zoo hard hij kon weg, den verbaasden heer T. achterlatende. In de dichtbijzijnde bewoonde omgeving deed dc wielrijder aangifte van een „mislukte ïoofoverval" op hem en alleen aan zijn kranig optreden zou het te danken zijn, dat hij nog met een volledige som op de fabriek aankwam. Boeren uit den omtrek, die van het geval gehoord hadden, wapenden zich met rie ken en hooivorken en zouden den automo bilist wel even opvangen om hem aan de politie over te leveren De politie van Arn hem e.o. had intusschen eveneens uitge breide afzettingsmaatregelen genomen om den automobilist op te sporen. Deze laatste wtrd even later door eenige boeren aange houden en het kostte hem veel moeite om zich de boeren, die hij tenslotte van zijn onschuldige bedoelingen kon overtuigen, van het lijf te houden. Hij heeft zijn weg naar de Hevea-fabrieken vervolgd, daar gewoon zijn zaken gedaan, maar moest zich even later op den avond nog aan eer. streng verhoor der Oosterbeeksche en bij zijn thuiskomst ook van de T!lburgsch( recherche onderwerpen. Spoedig is echter gebleken, dat hij niets kwaads in 't schild voerde en eenvoudig het slachtoffer was geworden van een erg zenuwachtig en wel licht wat fantastisch kantoorbediende. En ait was nu de mislukte roofoverval bij Oosterbeek! =- p 129. Toen gebeurde het dat Tuimeltje op een van de zeepbellen klauterde en tot zijn schrik ging de zeepbel aan het vliegen. Tuimeltje kon niets doen, dan zich vast houden en daar ging hij de deur uit en kwam zoo in de verschillende gangen van het paleis. Kikker Karei liep 'er lachend achteraan en ook de andere kikkers en torretjes hielden Tuimeltje fijn voor den gek. 130. De koning, die juist in een der gangen liep te wandelen, viel toen hij Tuimeltje op dien raren grooten zeepballon zag zitten midden in de gang neer. En Tui meltje was zelf ook zoo geschrokken, dat hij tweemaal ondersteboven op en neer ging. Maar het was alsof de zeepbel een pretje met Tuimeltje wilde maken en hij nam hem weer op en DE ROOFOVERVAL TE SCHIPLUIDEN. Een der daders te Amsterdam aangehouden In een café in de Dapperstraat te Am sterdam is gisteravond gearresteerd M. S., die nog werd getocht in verband met den roofoverval te Schipluiden. Een paar bezoekers hadden hem herkend en toen de politie van het posthuis op hel Dapperplein gewaarschuwd. Een paar agenten hebben S. meegenomen naar het pesthuis, vanwaar hij later naar 't hoofd bureau is overgebracht. Heden werd S. op transport naar Delft gesteld. DE VERGIFTIGING TE BERGEN. De gearresteerde kocht „Parijs-Groen" De justitie te Alkmaar heeft thans vast gesteld, dat de in '.verband met het ver- giftigingsgeval te Bergen gearresteerde in gezetene in een drogisterij een fleschje „Parijs-Groen" (een stof. die arsenicum bevat) heeft gekocht. In opgelosten toestand wordt dit voor het besproeien van boomen gebruikt. De vrouw blijft bij haar bewering, dat zij dit fleschje van den betrokkene voor het ver giftigen van haar man heeft ontvangen, maar de kooper ontkent dit ten stelligste. Het onderzoek aan de vuilnisbelt te Ber gen heeft resultaat gehad, dat vele flesch- jes van de aangegeven grootte zijn gevon den, welke alle ter onderzoek naar Utrecht zijn gezonden. De vrouw heeft mr C. A. de Groot te Alkmaar als haar verdediger gekozen. De man heeft zich den rechtskundigen bij stand verzekerd van mr. Muller Massis te Amsterdam. Het slachtoffer, dat nog in het zieken huis vertoeft, maakt het goed. Zijn toe stand is vooruitgaande. Hbld. GOEDE VANGST VAN DE TILBURGSCHE POLITIE. Verschillende diefstallen opgehelderd. Het is gisteren aan de Tilburgsche poli tie, in samenwerking met de Amsterdam- sche, gelukt de hand te leggen op een paar inbrekers, die nogal wat op hun kerfstok hebben en waardoor niet minder dan zeven inbraken, waarvan de daders tot dusverre onbekend bleven worden opgehelderd. Het was namelijk de politie opgevallen, dat een zekere J. van K„ wonende aan de Van der Aa-straat en een zekere v. d. H„ wonende aan de Ringbaan, verschillende gouden voorwerpen en iuweelen hadden verkocht, waarvan de herkomst niet moei lijk viel te gissen. Op verzoek van de Til burgsche recherche werden deze personen, die te Amsterdam vertoefden, door de Am- sterdamsche politie aangehouden en naar Tilburg vervoerd Toen gistermiddag de trein om 3 uur' 8 uit Amsterdam binnenreed, stonden aan het station een paar auto's opgesteld, waarin de heeren afzonderlijk naar het politiebureau werden gereden. Inmiddels werd door den heer commissaris, den heer Preusting. een onderzoek ingesteld in bovengemelde woningen en daar werden tal van voorwerpen ontdekt, die van in braak afkomstig waren. Mede werden hier aangetroffen de f. 7000 aan effecten, die eenigen tijd geleden (tijdens de Tilburg sche kermis i gestolen waren bij den heer Waaijers (Telegraafstraat) en het gouden horloge, dat daar eveneens werd ont vreemd. De buit van de politie is zeer groot en het is een gelukwensch waard, dat het de politie eindelijk gelukt is de hand te leggen op een paar individuen, die reeds geruimen tijd de omgeving van de stad hebben on veilig gemaakt Nader vernemen wij nog, dat de daders reeds bekend hebben verschillende inbra ken te hebben gepleegd. „M.m." MOTORLOGGER GEZONKEN. De Duitsche motorlogger „B.V. 56" is te IJmuiden binengekomen met de op varenden aan boord van den Duitsehen motorlogger ,B. V. 44", welke door onbe kende oorzaak op zee lek gesprongen en gezonken is. De „B.V. 56" heeft nog ge tracht het zinkende schip op sleeptouw te nemen, doch is daarin niet geslaagd. INBRAAK. Te Werkhoven is ingebroken in de R.K. pastorie en in de villa „Linguenda", be woond door den heer H. van Es. De dieven hebben zich tot de R.K. pas torie toegang verschaft door het forceeren van een raam aan den tuinkant. In de kamer van de pastorie hebben zij alles overhoop gehaald en de brandkast ge opend. Hieruit hebben zij een bedrag van ruim drie duizend gulden meegenomen. Ook een buks en een revolver van den pastoor werden meegenomen. In de villa „Linguenda" viel den daders een bedrag van veertig gulden en een kistje sig"rpn in handen. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor, HET BESLAG BIJ SARRASANI In verband met de kwestie tusschen het gemeentebestuur van Heerlen en de direc tie van het circus Sarrasani, welke kwes tie in kort geding voor den president van de Haagsche rechtbank is behandeld, ver nemen wij, dat partijen in onderhandeling zijn getreden over een schikking. Als voorwaarde hiervoor was in de eerste plaats van de zijde van Sarrasani gesteld dat het beslag op de wagens van het cir cus zou worden opgeheven. De opheffing van dit beslag is inmiddels geschied. Wat het overige beslag op de' ontvan gen gelden van voorverkochte kaarten betreft, hiervoor zal een minnelijke schik king worden getroffen in dien zin. dat door Sarrasani een zeker bedrag als ze kerheid zal worden gesteld. Hangende de daartoe leidende onder handelingen hebben partijen den presi dent der rechtbank verzocht zijn uitspraak in kort geding voorloopig uit te stellen en voor het geval de te treffen schikking door partijen zal zijn onderteekend. deze uitspraak niet meer te geven. KIND DRINKT LYSOL. Het ongeveer 2-jarig zoontje van den arbeider V. te Nijverdal wist in een onbe waakt oogenblik een fleschje met lysol machtig te worden. Ongelukkigerwijze dronk het kind wat van het gevaarlijke goedje op. Toen de ontstelde ouders wisten wat er gebeurd was, werd dadelijk de hulp inge roepen van dr. Schaafsma. Deze stelde alle pogingen in het werk den armen kleine nog in het leven te hou den, doch medische hulp kon niet meer baten. Het kind is na een hevig lijden overleden BRAND. Gisternacht omstreeks halftwee brak door onbekende oorzaak brand uit in de groote schuur van den slager A. Vos aan den Eindhovenschen-weg te Valkens- waard. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het vuur tot deze schuur te beperken, die geheel afbrandde. Drie paarden konden gered worden, doch enkele varkens zijn verbrand. Assurantie dekt de schade. Bandiet in Chicago (zijn verjaars cadeau beziend): ,,'sJonge vrouwtje, hoe heb je dat kunne raje. Dat is nou net hetgeen, wat ik zoo noodig had. (Psg. show) BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN AARDSCHOK IN SPANJE. Een vrij krachtige aardschok is te Ma- ranchon in Spanje waargenomen. Onge lukken deden zich daarbij niet voor Door aardschuivingen is de spoorlijn Santigao de CompostellaOrense nabij een tunnel verzakt. Twee arbeiders kwa men om het leven. DOOR GAS VERGIFTIGD. Een 63-jarige weduwnaar en zijn drie dochters van 13 tot 18 jaren zijn te Furth ten gevolge van een gasvergiftiging om het leven gekomen. De vier personen wer den dood in hun woning gevonden. Het ongeluk heeft plaats gehad doordat een gummislang van een niet gesloten gas leiding in de keuken was losgeraakt FABRIEK VAN DOCTORSDIPLOMA'S. Te Weenen zijn twee schrijvers gear resteerd. die in contact stonden met in stellingen, die tegen hooge betaling doc tors- en ingenieursdiploma's vervaardig den en leverden. Het betreft hier een uit Leoben afkomstige schrijver Karl Huet- ter en de in Galicië geboren dr Noach Leiser Pohorilles. De arrestaties zijn ge schied op grond van een aanklacht uit Pforzheim. Daar werd een man gearre steerd, verdacht van het vervalschen van documenten. Deze man verklaarde een doctorsdiploma van de philotechnisch uni versiteit te Brussel door bemiddeling van Pohorilles te hebben gekregen. Een huis zoeking, die daarop bij den laatste werd ingesteld, bracht een uitgebreide briefwis seling met tal van menschen aan het licht welke door zijn bemiddeling doctorsbullen hadden bekomen. Men vond brieven in bijna alle talen van de wereld. Bij de phi- lotechnische universiteit te Brussel gaat het om een particuliere instelling, die geen recht had academische titels uit te reiken. Volgens Belgisch recht bestaat er echter geen mogelijkheid hiertegen op te treden. Hoe lucratief het bedrijf was, blijkt wel uit het feit, dat Huetter een groote vacan- tiereis naar de Soendaeilanden heeft ge maakt en ook naar China en Japan kon reizen. Pohorilles heeft herhaaldelijk zijn diensten aangeboden ter verkrijging van academische graden langs snelle en ge makkelijke wegen. Er werd niet de minste selectie toegepast onder de sollicitanten. Hieronder zijn slagers, wijnhandelaars, schoenmakers etc. De prijs voor een titel bedroeg gemiddeld 1500 Schilling of hoo- ger, al naar de positie van den sollicitant. Huetter verdiende hiermede gemiddeld 2) tot 25000 Schilling per jaar. Alleen reeds in het buitenland heeft hij een vermogt» vastgelegd van 160 OQO Schilling. POLITIEBEAMBTE DOODGESTOKEN j Te Viernheim bij Mannheim heeft ziel in den nacht op Zondag een ernstig bloed-l bad afgespeeld waarbij de hoofdwacht meester der politie Weiss werd gedood, Iemand die in de geheele omgeving be kend staat als een gevaarlijke vechters baas. bevond zich om een uur of drie in den nacht in beschonken toestand op den straatweg. Toen hij drie jonge mannen tegenkwam trok hij zonder aanleiding een mes, waarmede hij op de jongens toe sprong. De drie aangevallenen bekwamen steekwonden. Kort daarop kwam de hoofd wachtmeester der politie Weiss in gezel schap van een tweede politieman aanloo- pen. Zij arresteerden den messenheld. De man verzette zich evenwel hevig en bracht Weiss een steekwond toe tengevolge waar van deze op slag dood was. Vervolgens viel de onverlaat den tweeden politieman aan. Deze kon evenwel tijdig zijn revolver voor den dag halen. De woesteling werd door een revolverschot in den buik on schadelijk gemaakt en naar het ziekenhuis overgebracht. De verwondingen van de drie jonge menschen zijn gelukkig niet van ernstigen aard. o DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Zaterdagmiddag waren twee montcurc aan het werk aan een hoogspanningskabel op een fabrieksterrein van de I. G. Fat- benindustrie te Bitterfeld. Plotseling gleed de ladder, waarop zij stonden, weg en kwamen zij op de kabels terecht. Een hun ner bleef in de draden hangen en verkool de geheel. De ander viel naar beneden en werd met ernstige brandwonden naai' een ziekenhuis overgebracht. BELANGRIJKE OORKONDE VERDWENEN. Sedert geruimen tijd ingestelde onder zoekingen hebben aan het licht gebracni, dat de oorkonde, waarbij Keizer Karl Oostenrijk op 11 November 1918 afstano deed van ieder aandeel in de regeennf, spoorloos is verdwenen. Deze oorkonde was in de archieven van het paleis van iustl", te Weenen ondergebracht. Men vermoed- dat hij tegelijk met de overige act®n het nieuwe staatsarchief op 15 Juli is verbrand. Bfj die gelegenheid zijn ook o. acten van den staatsraad van 18481 de ar chieven van het ministerie van blrme' landsche zaken, het politiearchief tot en andere historisch waardevolle eoc menten verloren gegaan. RECLAME. S075 onzer gezondheid, in het bijzonder 3n zoovele daardoor ontstane pijnen. Uw beste wapen is Aspirin-Tabletfen ittop den oranjeband. Prijs 75 cis 2-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6