HET U.V.S.-SPORTPARK GEOPEND. HET NEDERLANDSCH VOETBALELFTAL. De nieuws U, K» 8.- tribune met de genoodigden bij de officlceele opening. LEIDSCHE BOYS IV—KAGIA I 3—0. De Boys pakken dadelijk flink aan en het ziet er naar uit, dat ze nu eens zullen winnen. Door toedoen van haar linksbuiten wordt het 1—0. Het is een vlugge wedstrijd waarbij beide doelen beurtelings in gevaar verkeeren. Dan komen de Boys weer op zetten en het is opnieuw de linksbuiten die scoort 20i Na de thee pakken de Boys flink aan en na twintig minuten is het de kleine mid- voor, die prachtig doelpunt, 30. Na eenige mooi opgezette aanvallen en mooi samenspel, komt het einde van dezen door Kagia forsch gespeelden wedstrijd. De heer Marius had de teugels goed in handen. EEN VOETBAL-VLEGEL. In den gisteren gespeelden L. V. B.-com petitiewedstrijd D.V.S. IllRoodenburg II was een speler van D. V. S. het niet eens met een beslissing van scheidsrechter v. d. IJssel, uit Alphen. Uit verontwaardiging gaf hij den arbiter een slag in het gezicht, waarna de wedstrijd, 5 minuten voor het einde, werd gestaakt. De hard-handige D. V. S.-speler kan thans zijn voetbal-uitrusting wel verkoo- pen. De L. V. B. is in dit opzicht niet be paald meegaande en ongetwijfeld gaat deze D. V. S.-speler dus den bond uit. BURGERVEEN I-LEIDSCHE BOYS IU 2 Direct ontwikkelt zich een vlug spel v< beide kanten met de gasten wat gevaa lijker in den aanval, wat ?ij na circa minuten spelen uitdrukken in een doelpui van van Houten (1—0). Burgerveen sp# nochtans systeemloos verder doch vw niettemin door haar midvoor (oud L.MM Drost gelijk te maken. De vreugde echter van korten duur, want uit.ee goede pass scoort v. d. Waals °Pniei„ vcor den Boys (2—1). Nog voor de rft ziet de Burgerveen linksbinnen ^ans, nieuw gelijk te maken. Met den si? 2—2 wordt gedraaid. Na de rust neD de Boys, ondanks eenige pittige te* aanvallen der gastheeren, de overhand als gevolg dat de rechtsbuiten der den stand op 3—2 brengt. Hoe Burgerl eek zwoegt zij kan de Boys-achten maar niet verschalken daar Dubbelde c.s. goed verdedigen. 10 min. voor einde weet v. d. Waals de overwinning. Boys een feit te maken, door onhou (4-2) te scoren. Scheidsrechter Spierenburg toonde een voortreffelijk arbiter. o S. L. F. I—TER LEEDE I 4-1 De bezoekende club wordt direct te® gedrongen en binnen een paar minute J het reeds 10 voor S. L. F. De steun nieuwe spelers in S. L. Ft- is baar en haar linksbuiten is erg 788$ De stand wordt verhoogd tot 4^-jl voor het einde wordt door Ter Leedeo gered. De wedstrijd stond onder gow ding van scheidsrechter De la Ri& j de heeren: Van Deursen, De Lange. H. Laman en Swanenburg. Op den H. Peter. Voor een vrij talrijk publiek nam daar na, onder leiding van den heer Zuidervelt de wedstrijd U.V.S.L.F.C. een aanvang nadat aanvoerder Segaar een geel-zwar wimpeltje had aangeboden. De opstelling der ploegen was als volge: (links naa rechts) U.V.S.doel: Kramp, achter: Graaf mans en Burgy; midden: A. Arbouw, J Arbouw en Hartevelt; voor: D. Ouwehanc C. Laman, H. Laman, I. Beekman en I Boom. L.F.C.doel: Duffels; achter: v. d. Pla en Koning; midden: v. d. Blom, J. Segaa en Neuteboom; voor: Siebert, L. P. D. Nag tegelier, A. J. Nagtegeller, K. Segaar e Van Leeuwen. Het veld was glad en dientengevolg zijn er nog al eenige kansen verloren ge gaan. maar ook verder bleken de beid voorhoedes toch weinig schotvaardig. LJ C. had al spoedig eenig overwicht en Va Leeuwen gaf keurige voorzetten, die zij medeaanvallers als het ware tot score dwongen! Nochtans richtte men voor h< doel niets uit en werd kans op kans <h hals gebracht. Wel ontstond er desondanl af en toe ernstig gevaar voor de blauw witte veste, maar dan wierp keefe Kramp zich in het krijgsgewoel en waalc meteen de wind weer uit den andere hoek! Merkwaardig trouwens dat het d< zen middag juist de beide aanvoerders zij geweest, die ver uitblonken bij de res Kramp was ln zijn doel ongenaakbaa greep keer op keer te rechter tijd in e was steeds op de goede plaats om de g( woonlijk niet heel harde en scherp g< richte schoten te stoppen. Bij L.F.C. ws J. Segaar de groote figuur. Rustig deedh zijn werk als spil; weergaloos hand! stuitte hij de blauw-witte aanvallen e tactisch stuwde hij dan weer zijn voorhw de naai- de vijandelijke veste.. Zij-a helaas zoo ongeveer de eenige uitbli kers geweest. Beide achterhoedes ware zoo slecht niet, en ook de halflinies va vulden hun taak naar behooren, (al blei die van U.V.S. dikwijls wat te veel achta doch de voorhoedes misten schotvaardii heid en lieten daardoor tal van moö kansen onbenut. Het overwicht van LJ C zoo kort na den aanvang, heeft nu lang geduurd en dra wogen de partije tegen elkander op. In de 26ste minui weifelde Graafmans toen hij blijkbar door de zon gehinderd werd en het w: Van Leeuwen, die het eerste doelpui scoorde in het nieuwe U.V.S.-sportpark.1 V S. viel nu vinnig aan en uit een buitel gewoon moolen aanval van links joeg 1 Laman op keurige wijze den bal langs Du fels 1—1. Na rust is L.F.C. geruimen tij sterker geweest, maar het was de oui geschiedenis en doelpunten kwamen er di niet. Keeper Duffels stopte aan de ove zijde een mooie omhaal van Ouwehan Toen in het laatste kwartier de thuiscli •het offensief overnam ontging den arb ter (wiens positie op dat oogenbük ni gunstig was) een handsgeval voor het F.C.-doel, maar het was ook eigenlijk eenige gebeurtenis, die in staat was n< publiek nog even tot warmte te brengei Met 11 werden dus de punten gedee en deze uitslag is meer een bewijs van oi macht der aan vals-linies dan van kraci der verdedigingen. Wij meenen intussen! dat een kleine overwining voor L.F.C. verhouding wèl zoo juist zou hebben wee gegeven! ■.ïie£ ^^erlandsche Elftal, dat 29 Novembera.s. te Parijs tegen Frankrijk zal uitkomen; Boven: v. d. Meulen (H. F. C.). 2de rij: Weber (A. D. O.) en v. Run (P. S. V.). 3de rij: Pauwe Sr. (Feyenoord), Andriessen Jr. (Ajax) en v. Heel (Feyenoord). 4de nj: Wels (Unitas), Adam (H. V. V.), Lagendaal (Xerxes), Mol (H. F. C.) en Van Nellen (D. E. C.). A.S.C.—RIJSWIJK 6—2. Een nuttige oefenpartij. A.S.C. heeft den N.O.C.-dag gebruikt voor een oefenwedstrijd tegen Rijswijk, dat met drie invallers spelend, geen partij was voor de rood-zwarten, hoewel de oudste Leidsche vereeniging met een proefelftal uitkwam, waarin heel wat „groote" menschen ontbraken. Versteegen, fn Laakkwartier-man, kreeg in het doel een „trial". Op een plaats derhalve, welke door Westen totdusver goed werd bezet. Versteegen kreeg niet zoo heel veel moeilijks, maar wat hij deed, doet ons vermoeden, dat het bij A.S.C. voorloopig niet aan de talent-en der doel- verdedigers zal liggen. In de achterhoede speelde Stephanus een partijtje dat den ouden voetbalrot kenmerkte en naast hem was Thé, een achterhoedespeler van A.S.C. II, een waar slangenmensch, dat goed ingreep, maar wiens trappen vooral na de pauze te wenschen liet. Aan elas ticiteit deed voor Thé in de middenlinie Parjatmo niet onder, maar zijn spel is toch te verdedigend en het gat tusschen hem en de rechtervleugel was dikwijls bedenkelijk groot. De Jongh speelde als gewoonlijk zeer wisselvallig. Zijn openen op de vleugels was ook nu .zijn sterkste zijde. Aan den linkerkant der midden- linie speelde een jongeling, Sondag, uit de juniores-competitie van den Rotterd. V3 Routine heeft hij natuurlijk nog niet maar een aanwinst voor A.S.C. is hij o.i. wel. Het meest verrassende was echter het samenspel van voorhoede in de sa menstelling van links naar rechts, Tjiam- Tissing, Brakel, Brouwer, De Ruiter. De zes doelpunten zeggen ons niet zoo heel veel, gezien den tegenstand van Rijswijk, maar er zat toch wel wat in het links- binnenpartijtje van den nieuweling Tis- sing, al had hij met Brakel, die als cen tervoor goed werk deed, gemeen, dat hij langzaam was. Zoo heel zwak als de uitslag zou doen vermoeden, was Rijswijk echter niet. Ge- ruimen tijd na de pauze waren de gasten sterk in de meerderheid en in die periode scoorde de veteraan-linksbuiten een keu rig doelpunt. Het tweede, want Stepha nus had de score geopend door den bal in eigen doel te trappen, kort na den aanvang. Door doelpunten van Brouwer, Tossing en Brakel werd het voor de pauze 31 en nadat in de tweede helft Brakel er 41 van had gemaakt kwam het eer der genoemde doelpunt van den Rijswijk- linksbuiten (42). Brakel scoorde daarna opnieuw en met een goeden kopbal uit een hoekschop van De Ruiter bracht Brouwer den stand op 62. OOIEVAARS I—L, BOYS I 3—2. Ooievaars is volledig, terwijl de Boys een invaller tellen. Het begin is sensatio neel. Als de midvoor der Boys den bal aan het rollen brengt, volgt meteen een aanval op het Ooievaarsdoel en 20 seconden na den aanvang leidt L. Boys door een keurig schot van hun midvoor. 0—1. Langzamerhand komen de Ooievaars er beter in en zij bedreigen vele malen het L.B.-doel, doch de achterhoede staal als een muur. Als de rechtsbinnen der Boys doorbreekt verwacht een ieder een doel punt, doch zijn schot gaat rakelings over de lat. Dan volgt een aanval der Ooievaars en op ©enigszins gelukkige wijze weten ze gelijk te maken. 1—1. De midvoor der Boys komt alleen voor den keeper doch zijn schot gaat jammer lijk naast. Bij een aanval der Ooievaars komt de rechtshalf in het nauw en trapt den bal in eigen doel. 2—1. Even voor de rust krijgt de linksbuiten een pracht kans om gelijk te maken, doch ook hij kan het net niet vinden. Na de rust geven de partijen zich geheel en als de linksback der Ooievaars den bal met de hand bewerkt in het beruchte gebied, volgt een penalty welke door den Boys rechtsback in een doel punt wordt omgezet. 2—2. Weer komen de Ooievaars terug en zij weten weer de leiding te hernemen 3—2. L. Boys ziet liet gevaar in en zet alles op alles en zwerft steeds voor het Haagsche doel, doch doelpunten blijven uit. Uit een voorzet kopt de linksbuiten rakelings over de lat Met L. Boys in de meerderheid komt met onveranderden stand het einde en heb ben de Leidenaars twee kostbare puntjes verspeeld. Een gelijk spel had de verhouding beter weergeven, doch vrouwe Fortuna was L.B. niet gunstig 'gezind. De keeper der Boys kan öp een goeden wedstrijd terugzien, hij was prima. U.V.S. II—R.V.C. II 5—1. De blauw-witten, die in dezen wedstrijd bijna voortdurend sterker waren, hadden reeds spoedig succes toen Kooreman een voorzet van links onhoudbaar inschoot, terwijl even later dezelfde speler bij een hevige worsteling ten tweede male het Haagsche doel doorboorde. Wel pakten de gasten daarna wat beter aan, doch de aanvallen waren te door zichtig en leverden de U.V.S.-backs dan ook weinig moeilijkheden op. Uitstekend werk van de blauw-witte half-linie, waarin van Deursen en Delfos den toon aangaven, was oorzaak dat U.V.S. bijna steeds kon aanvallen. Toen Gertenaar den bal goed kreeg aangegeven en op het doel afstormde werd hij op ongeoorloofde wijze gehin derd en uit de toegekende penalty bracht deze speler den stand op 30. Toch scoorde R.V.C. nog voor de rust tegen. Een scherpe pass wist de R.V.C. rechtsbinnen nog jiiist te bereiken en zijn schot werd door Akerboom in eigen doel gewerkt. Rust 31. In de tweede helft had U.V.S. al spoe dig succes. Lubbe bracht goed op en schoot daarna via keepers handen in het net en weinige oogenblikken later had Kantebeen met een uitstekend geplaatst schot den stand op 51 gebracht. U.V.S. bleef sterker doch in den stand kwam geen verandering meer Scheids rechter v. d Berg leidde zeer goed. EEN VERSTOORDE WEDSTRIJD TE BLOKZIJL. Voor gistermiddag was voor de compe titie van den Noord C^ntralen Voetbal bond de ontmoeting B.V.C. (Blokzijl) te gen Giethoorn vastgesteld. Tegen twee uur verscheen de burgemeester van Blok zijl, de heer H. J. Bulten, op het afge sloten terrein en nam een achter het doel liggende bal in beslag. Om moeilijkheden te voorkomen wilde de burgemeester n.l. dezen wedstrijd ver hinderen. daar geen toestemming van te voren voor deze ontmoeting was aange vraagd. De wedstrijd was voorts alleen toegankelijk voor leden en donateurs. Om vijf minuten over twee liet de scheidsrechter aanvangen, doch er was maar nauwelijks afgetrapt of de burge meester verscheen weer binnen de lijnen Hij vorderde ook dezen bal op. De spelers verlieten daarop het veld. Aan het ver zoek van het bestuur om proces-verbaal op te maken werd niet voldaan, evenmin aan de vordering van den eigenaar van het terrein om dit te verlaten. Bij de betrokken instanties zal geprotesteerd worden tegen het optreden van den bur gemeester, terwijl de bezoekende vereeni ging Giethoorn een eisch tot schadever goeding zal indienen. Een veldwachter was mede op het ter- rei aanwezig. Op dezen killen November-Zondag be leefde U.V.S. een gedenkwaardig moment, waarop weken, maanden zelfs, met hoop volle spanning is gewacht. Nadat voorzit ter Lolkes de Beer een korte toespraak had gehouden, knipte mevrouw Steenhauer gistermiddag omstreeks kwart voor éénen het blauw-witte lint dooi', dat tot op dat oogenbük den toegang tot het U.V.S.- Sportpark afgesloten had. en zij opende daarmede tevens voor U.V.S. een nieuwe toekomst vol gunstige perspectieven Ja. het was voor de blauw-witten gisteren een goede dag, en hij zal bij hen te lan ger in de memorie blijven voortleven, om dat er op dezen Zondag niets anders is ge hoord dan ongekunstelde, oprechte waar deering en bewondering voor wat daar aan den Kanaalweg door deze Leidsche derde klasser tot stand is gebracht. Vanaf de nieuwe tribune heeft de heer Lolkes de Beer vertelde van al hetgene, dat, in verband Inet de nieuwe terrein-inrich ting, aan den openingsdag is voorafge gaan; hij heeft de moeilijkheden geschetst welke men te overwinnen had en warme hulde gebracht aan verschillende leden, die bij de organisatie een vooraanstaande rol hebben gespeeld, zooals de heeren Pe ter. Wondergem, Kaay, Swanenburg en H. Laman Hij dankte het Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid (Haagsche Schouw) voor de goede en vlotte aflevering der keu rige tribune, deele mede dat dit bureau het oorspronkelijke ontwerp van den heer Wondergem aanmerkelijk veranderd en verbeterd had dit ter aanvulling van een bericht in ons blad van Vrijdag) en zegde de vereenigingen L.F.C., Lugdunum en A. S.C hartelijk dank voor hun medewerking op de dagen dat U. VS. geen thuiswed strijd moest spelen en geen veld ter be schikking had, Thans aldus spreker staan wij voor het oogenbük, dat ons terreinen complex officieel zal worden geopend en ons ideaal, zij het in ruwe trekken, zal worden verwezenlijkt. Wij zijn weer terug in hetzelfde stadsgedeelte, waarin inder tijd ook onze vereeniging (toen nog Achil les geheeten) werd opgericht. Een nieuw tijdperk staat voor den boeg en spr. riep de medewerking van alle leden, donateurs en donatrices in om hier U.VB. tot nog grooteren en sterkeren bloei te brengen. Na nog medegedeeld te hebben dat de schaar (met inscriptie)waarmede het lint was doorgeknipt, aan mevr. Steenhauer zou worden geschonken, gaf hij het woord aan den heer Steenhauer (voorzitter van den Leidschen Voetbalbond), die den goe den geest in U.V.S. roemde, de hoop uit sprak dat op deze velden vele jongens op gevoed zouden worden tot goede en vooral sportieve voetballers, en daarna het U.V.S. Sportpark voor geopend verklaarde! Achtereenvolgens hebben verder het woord gevoerd afgevaardigden van A.S.C. (die een stopwatch aanbood). Leidsche Athletiek-Kring. de U.V.S.-donaiteurs, R. C.L., S.L.F. en L.F.C. Door de donateurs waren tevoren reeds vijf vlaggen aange boden (respectievelijk met de Leidsche kleuren en die der derde klassèrs hier ter stede), er was een schat van bloemen en er was een gelukwensch van Lugdunum, welker afgevaardigde slechts even aanwe zig had kunnen zijn in verband met den wedstrijd te Scheveningen. Wij vermelden tenslotte nog dat de K.N.V.B, vertegen woordigd was door den heer Burgwal, se cretaris van afdeeling II, diein alle talen zweeg! Algemeene waardeering voor wat hier tot stand is gebracht, U.V.S. en L.F.C. deelen de punten. Het U, V. S.-bestuur (links naar rechts' Wondergem, Lollies de Beer. La Rooy, achtergrond

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12