UIT DE RIJNSTREEK. VRAGENRUBRIEK. De Intern. Koloniale Tentoonstelling Parijs 1931. Een congres van gastronomie. DF AVONTUREN VAN ADAMS0N. LAND- EN TUINBOUW. VARIA. BOSKOOP. Gemeentezaken. pmpaganda voor de cultures. Naar aanleiding van een aan den Raad gericht .(■rijven van de raadsleden, de heeren P. n Noest en L. 't Hart, waarbij genoemde heeren voorstellen een commissie te be noemen voor het maken van propaganda voor de Boskoopsche culturen en produc ten, schrijven B. en W. het volgende aan Hen Raad: De goede bedoeling, welke uit het voor stel van de heeren Noest en 't Hart „reekt. apprecieerend, zijn wij van oor deel dat aanneming van het voorstel ern- stieè bezwaren met zich zal brengen. Het comité dat de voorstellers zich gedacht hebben, zou practisch uitgroeien tot een in- en verkooporganisatie: op dit terrein dient naar de meening van het college, de «emeente zich niet te begeven. Indien het alleen een zaak van reclame betreft en niet van verkoop, zouden voor stellers zich het best kunnen wenden tot de vereeniging tot stichting en instand houding van een fonds voor onpersoon lijke reclame, te dezer plaatse gevestigd. B en W. geven den Raad daarom in overweging het voorstel niet te aanvaar den, De toestand der Zuidkade. Het in de raacUverg. van 16 Oct. 1.1. in handen van B en W. gesteld adres van den heer F. 1 Daniël alhier, houdende verzoek, tot .erbetering van den toestand der Zuid kade schrijven B. en W. o.a.: Het in uw vergadering van 16 Oct.' 1.1. in onze handen om prae-advies gesteld verzoekschrift van den heer F. A. Daniël alhier, geeft ons aanleiding het volgende op te merken. Een ter plaatse door ons college inge steld onderzoek, heeft ons de overtuiging geschonken, dat niet alleen de breedte van de Zuidkade van en naast perceel 260 te wenschen overlaat, maar dat ook .het geheele gedeelte van dien weg, gelegen tusschen de overscheping van den Voor- otschen polder en de gasfabriek in meer dere of mindere mate hetzelfde euvel ver toont Ons college ziet geen heil in een yartieele verbetering. Voor het opmaken van een plan en een begrooting voor een algeheele en afdoende verbreeding ont breekt thans de tijd. Mocht de werkloos heid in haar tegenwoordigen omvang nog zeer lang aanhouden, dan is ons college voornemens t.z.t. de vraag onder oogen te zien ol de verbreeding van de Zuidkade een object van werkverschaffing, met rijks bijdrage zou kunnen zijn. Bereids hebben mj aan den Alg. Ned. Wielrijdersbond en de Kon. Ned. Automob.club verzocht op den gevaarlijken bocht door het plaatsen van borden de aandacht te willen ves tigen. WÜ hebben derhalve de eer u voor te itellen ons te machtigen aan adressant te -richten, dat zijn verzoek vooralsnog niet oor inwilliging vatbaar is. Raadsagenda. Morgenavond te 7 uur komt de Raad Iderer gemeente in openbare vergadering llijeen ter bespreking van onderstaande Pier werpen: i i. Opening. 2. Vaststelling van de notu- 'a der vergadering van 16 October 1931. |l Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. li Prae-advies van B. en W. op het ver- pek van den heer F. A. Daniël, alhier, tot I'erbetering van den toestand der Zuid- -üde. 6. Voorstel van B. en W. tot verhoo- lr;ng van het voor werkverschaffing ver leende crediet. 7. Voorstel van B. en W. loei te besluiten tot ondershandsche ver- ■hiirlng van het perceel Burgemeester Co- llijnstraat 39. 8. Voorstel van B. en W. in line de verhuring van de woningen plaat- Ifïiijk gemerkt Reijerskoop 353, 355, 357, 1359, 361 en 363 (Afd. II, No. 81). 9. Vast- Istelling van een concept-besluit tot wij- Inging van de gemeente-begrooting, dienst f 1931. 10. Voorstel van B. en W. tot het gan van twee geldleeningen. 11 Slui- |ting. Bijtijds gered. Mej. Akerboom, wonende in Laag-Bos- Ikoop had het ongeluk, toen zij in een Ischouw wilde stappen, uit te glijden, met Ihet gevolg, dat zij in de Wetering viel. iGelukkig werd het ongeval opgemerkt, Idoor den heer A. C. v. Wilgen, die zich Idadelijk gekleed te water begaf, en het •genoegen mocht smaken de drenkelinge ■behouden aan den vasten wal te brengen. NIEUWKOOP. - Alhier is aangesteld tot rijksveldwach- lier de heer J. Scheepmaker, thans agent |v"-n politie te Dordrecht. I - De heer F. Pieterse, gemeente-opzich- lier alhier is mede benoemd tot gemeente- opzichter in Nieuwvcen. NIEUWVEEN. gemeenteraad. De behandeling der begrooting. De raad der gemeente kwam in open- rare vergadering bijeen. Voor deze zitting iV'as de raadzaal veel te klein, gezien de enorme publieke belangstel,ing. Aile leden aanwezig .De voorzitter, burgemeester J. Qeesink opende met ambtsgebed. De - Wen werden onveranderd goedgekeurd. Uoedgeburd wordt de Tapperij-verordening np een schrijven van den Landverhuizers- ■bord °bi i. 10 subsidie werd afwijzend - "i" 1. HJ '-J Do keurloonen welke in Juni zijn lnL' door Nieuwveen worden nu I, '10"niaals vastgesteld. Daarover is een lw'Ihvcn gekomen van de gemeente Zeven- ■Ti il ";eldend, dat zij niet accoord gaat I - "e keurloonen. Van de gemeente Ter |ftar dat „7 ■eem z'i wel accoord gaat, Van de Kin™. Nieowkoop is geen schrijven Ids Bekomen. Voorgesteld wordt om lm,. Bes-geiden te verlioogen. De voor- Vfaagt handhaving van een vorig ■Gwiwf. om geestelijken vrij te stallen. P"'Wr!iiti ,Voor ^ges-gelden uit den IveKtroli n stand als eens per week Ipasnnïl wordt en f- H per jaar. Voor nerSS 2.5J D? trouwg lden worden Wwpn en vastgesteld o.a. moet voor ■taain',Vf °.p ^0n~ en feestdagen f.75 be- I tTaii.h cJr,n Vervolgens worden de Be- ■'l'in.SrPchtor, ■Pcrdeel Rechten herzien, welke naar het ■een fooÏÏÏven van de bewoners Van den e6 niet verzoek om een tegel van B en W. te laag zijn. Volgt trottoir langs hun huizen. B. en W. ad viseeren afwijzend te beschikken, daar de kosten te hoog zijn f. 1600. De heer Koren vraagt, of de kosten wel 200 hoog zullen zijn indien het door werk- loozen gedaan wordt. De voorzitter zegt, dat er f.200 arbeidsloon in zit en f.1400 materiaal. Laten de werkloozen eens of ferte geven van het plan; misschien kan het dan nog uitgevoerd worden. Een schrijven is ingekomen van den heer P. Sprin. in Veld waarin vermeld, dat de raad hem niet kan ontslaan uit zijn functie ais correspondent van de arbeidsbemidde ling. maar hij vraagt zelf ontslag. De voor zitter stelt voor om hem eervol ontslag te verleenen. De heer Koren wil hem f. 50 vergoeding geven. Goedgekeurd. Volgt behandeling der begrooting. De commissie bestaande uit de heeren Plomp en Koren brengt rapport uit. Verschillende posten werden voor verlaging voorgesteld, o. a. post verwarming en licht secretarie f.340 tot f. 200 Geheele afschaffing wordt ge vraagd intake post Burgerwacht en Land storm groot f. 25. De heer Koren kan zich niet indenken, dat Christenen voor moord werktuigen en onderricht daarin, geld kun nen geven De heer Plomp noemt de Landstorm ver kopt militairisme. B. en W. stellen voor de post te handhaven. Aldus besloten. Tegen stemden de heeren Koren, Plomp Bokkestijn. Geschrapt wordt de post Volks feesten ad f. 200 De voorzitter wil een post invoegen n.l. f. 100 voor controle en advies. Goedgekeurd. De lieer Koren vraagt een post van f 500 voor werkverschaffing, voor arbeidersbemidd ling f.50 en een post van f. 100J voor werkloozensteun. Voorstel 1 en 2 worden goedgekeurd. De heer Koren licht voorstel 3 toe en betoogt, dat nog niets is gedaan voor werkloozensteun. Van het voorstel wordt een memoriepost ge maakt. Nog wil de heer Koren f. 25 voor de plaatselijk T.B.C. bestrijding. Goedge keurd. De voorzitter deelt mede, dat de opcen ten op de Gemeentebelasting gebracht kunnen worden van 40 op 30. De heer Plomp wil deze stellen op 20. De voorzitter heeft een onderhoud met andere burge meesters gehad en ontraadt het voorstel Plomo. Met 1 stem tegen (die van den heer Plomp) wordt 30 opcenten beoaald. De voorzitter deelt mede, dat het bag- gerwerk niet aan Ten Diek is gegund. De heer Koren; Volgens de Arbeidersbemid deling wordt een lijst aangelegd van werk loozen. Spr. weet, dat no. 1 van de lijst niet aan het werk is geplaatst en wel één die heel niet op de lijst stond. De voorzit ter zegt, dat eerst hoofden van groote ge zinnen worden genomen. De heer Koren houdt vol, dat de voorzitter zelf gezegd heeft, dat volgens de lijst gewerkt wordt. Nu wordt no. 1 gepasseerd. De voorzitter zegt. dat het hem spijt in openbare zitting het besluit van B. en W. bekend te moeten maken, dat Hokken niet moer voor de gemeente mag werken. De heer Koren zegt. dat deze dus nu maar honger liiden moet. Waarom hem niet medegedeeld, dat hii niet meer wer ken mag van de gemeente? Nu leefde hij noe in de hoon te mogen arbeiden. Hierna volgde sluiting. NOORDEN. Mazelen-epidemie. Alhier is onder de kinderen een mazelen epidemie u'tg broken. De laagste klassen der school zijn zoo goed als geheel ont volkt. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is gekozen in de plaats van wijlen den heer W de Jong Jz., de heer A. de Jong. Een in de Geref. Kerk gehouden collecte voor de zending heeft opgebracht dc som van f. 16. WADDINXVEEN. Geen kleinigheid! Gedurende één week tijds werd de brug over de Gouwe overdag gepasseerd door 22.000 fietsers, 15.000 voetgangers, 1300 auto's, 300 motorrijwielen 500 paarden en wagens en 800 handkarren. Het gemeentebestuur meent door deze telling te hebben aangetoond, dat over zetten per pontje tijdens den bouw van de nieuwe brug niet anders dan onvol doende kan zijn. J. v. d. d. te K. De Tooneelschool is gevestigd te Amsterdam. Directeur de heer Balthagan Verhagen. Alle candida- ten worden onderworpen aan een onder zoek omtrent uiterlijk voorkomen, stem- mlddelen en aanleg voor tooneel. Het schoolgeld bedraagt f. 100.— per jaar doch toelagen kunnen worden toegekend. Abonne G. De manier waarop U het wollen pak hebt gewasschen is beslist wel goed. Voor het opdrogen met zwarte streepen kunnen we maar 2 oplossingen vinden en wel deze: of de lijnen geven af waarop U het hangt te drogen, of het zit in de wol. De eerste kwaal is natuurlijk gemakkelijk te verhelpen, maar om het tweede euvel zouden we alleen verven kunnen aanraden. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2 W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bii JOH HOGERVORST Haarl.str 128 en des Zaterdags bij A. H. v d VOOREN H Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. Toen Brillat Savarin de laatste hand legde aan zijn beroemd werk „Physiolo- ge du Goüt" zal hij weinig hebben ver moed, dat zijn naam nog eens geëerd en bewierrookt zou worden onder de scha duwen van de Tempel van Angkor Vath of onder den rook van het geboortehuis van Washington, al zijn het dan ook slechts copieén. En toch geschiedde het, want Brillat Savarin. die de gastronomie tot kunst verhief, is ongetwijfeld de aangebeden godheid van al de heeren en joffers, die deelnemen aan het Congres de la Gas tronomie, dat in de Cité des Informations plaats vindt. Wij moeten daar niet scham- pertjes om lachen, we moeten zoo'n con gres niet beschouwen als een misplaatste grap van enkele lekkerbekken, die elkaar het water in den mond trachten te bren gen door verhaaltjes van de geurige ge rechten, die hun tong hebben gestreeld. Het is een ernstig gebeuren geweest, waarover de kranten vol stonden en waar aan heel wat meer aandacht is besteed dan aan het congres voor Oostersche talen hetwelk enkele weken her plaats vond. Wij armen, die het nog niet zoo ver brachten, dat we een „andouilette de la maison cuite a la flamme du sarment de vigne" als een kunstwerk kunnen beschou wen, wij armen voor wie „Belle Gatinaise aux mousserons de forèt" Grieksch is. wij zien den ernst ,en de gewichtigheid van het congres niet in. Wij lachen eens har telijk indien we met ernst de beraadsla gingen van de „Staten Generaal van dc Gastronomie" volgen; wij krijgen con gestie als we al de dikbuikigen en roodop- geblazenen zien vergaderen en we denken in stilte aan Muenchen, waar een mensch onder de twee Zentner eenvoudig geen mensch is. De Staten Generaal van de Gastonomie hebben dagen aaneen op de Tentoonstel ling vergaderd, evenals het „Congres de la Vulgarisation Artistique", evenals de „Fédération Régionale des Caisses Depar- tementales du Nord-Est" en in stilte den ken we, dat het nu toch werkelijk tijd wordt, dat de poorten van de „Koloniale Tentoonstelling" dicht gaan. Wij zullen de andere congressen laten voor v;at zij zijn. De „vulgarisation artis tique" ware beter gehouden in de ruimt zalen van het Grand Paleis, waar de Salon d'Automne niet in den Tempel van Angk- hor Vath werd gehouden. Het ware. con sequenter geweest. Het congres van „Les Etats Généraux de la Gastronomie" in het Bosch van Vincennes, zij het dan ook dat het weinig te maken heeft met koloniaal beleid, bleef leerrijk. De Staten Generaal bestaat uit zeven af deelingen, die alle hun woordje te zeg gen hadden, en uit een president, die er zijn mag. Opper-Gastronoom is Z. E Gaston Gérard, minister van Openbare Werken, een man,"die jaarlijks zooveel keien verwerkt, dat het kinderwerk voor hem moet zijn om de 4J diners en lun ches van het congres ,tè verzetten. Geloof niet, dat het hoofddoeL van het congres is de 41 menu's van zeven of acht gangen te verwerken, men heeft een belangrijker programma namelijk een ..politique de la gastronomie" vast te stellen, ..politique ö'entente et d'étroite collaboration." Iets waaraan men eigenlijk te Genéve al jaren bezig is Er blijken in Frankrijk vier „keukens" te bestaan, de „cuisine ricbe", de „cuisine bourgeoise". de cuisine regionale", en de cuisine impromptu": en zijn 2743 verschil lende wijnen, zoodat het doel van het con gres, daaruit een „politique d'entente" samen te stellen niet zoo eenvoudig moet zijn. En dan komen de zeven secties nog aan de beurt, die weer iets geheel anders te verhapstukken hebben. Wij leeren dingen, waarvan wij nooit gedroomd hebben. In de eerste sectie, die van de „Gastronomie en Hvgiène" hebben vijf dokters, waaronder zelfs een professor, ons bewezen, dat wijn een geneesmiddel is en het meest probate middel te°:en alco holisme. Dit waarschijnlijk in de hoop. dat een klein telegrammetje aan Pierre Laval dezen ertoe zou kunnen- leiden, één en ander onder het oog van Hoover te bren gen en de Amerikaansche grens open te krijgen voor wat wij hier toch te veel heb ben. De eerste sectie besprak middellen. ter bescherming van de levensmiddellen, die door handelaren werden uitgestald. Waar dit alles open en bloot op straat ligt, is de meest voor de hand liggende oplos sing in de eerste plaats; alle honden en katten in Frankrijk uit te roeien. Boven dien zou alle verkeer in Parijs kunnen worden verboden, zoodat automobielen geen stof en modder meer over de koop waar zouden kunnen uitstorten, tenzij men er de voorkeur aan zou geven, de eetwaar in den winkel zelf te bewaren en te verkoopen doch dit laatste middel zal wel bij niemand van de congresleden als mogelijkheid zijn opgekomen. De tweede sectie, landbouw en gas tronomie, heeft zich met Frankrijks jager tjes en visschertjes bezig gehouden. Ik vrees evenwel, dat er meer jagertjes en visschertjes in dit brave land zijn dan ernstige gastronomen, zoodat ik de tweede sectie niet veel kans geef hun wakkere besluiten practisch door te voeren. De derde en vierde sectie blijven meer in eigen kring. Zij bemoeien zich met het technische gedeelte van de Gastrono mie, de gastronomische productie en de professioneele opvoeding. Ik vermoed, dat vooral de derde sectie in nauwe relatie zal staan met de medische professie en commissie zal eischen voor eiken patient die in handen van den dokter wordt ge speeld. Van „gastronomique" tot „gastri- que", ja zelfs „gastritelijken kleine stapjes... In de vijfde sectie zal het wel tot ruzie komen. „Les Arts au Service de la Table" is de afdeeling. die wordt gepresideerd door André Breton, een ingenieur van de Gas-maatschappij, wiens hoofd-thema was, dat een goed gerecht slechts op gas kon worden bereid, een thesis, die dooi een collega van de Electriciteits-maat- schappij ten sterkste werd bestreden, daai een houtvuur z. i. het meest ideale keu kenvuur was en dit slechts kon wor den geremplaceerd door electriciteit. Kunstcritici hadden zich uit te spreken over de wenschelijkheid van gekleurd kris tal en messen, die aan beide zijden te ge bruiken waren. Waarom voor het laatste kunstcritici werden geraadpleegd lijkt een raadsel: beter ware het geweest enkele gastronomen te vragen, die de nobele ge woonte hebben, van hun mes te eten. Sectie F. zal zich onledig houden met de menu's van de restauratiewagens en de stationsbuffetten. Gelukt het hun daarin ook maar de kleinste verbetering te bren gen, dan zal de geheele reizende wereld hen prijzen en loven en zal tenminste dit congres niet voor niets hebben gediend. Maar het zal wel vechten tegen de bier kaai blijken. De president van deze afdee ling. een oud-minister, die er den vroo- lijken naam van Anton Borrol op na houdt, lijkt niet de man om de dingen nuchter genoeg in te zien. Maar wanneer ik de 41 menu's doorkijk, die de ongelukkige leden van het congres te verwerken krijgen, heb ik medelijden en telkens zoek in tusschen de opsomming van de rijke spijzen, die alle wel als stee- nen in de maag zullen komen te liggen, of er niet ergens te vinden is „Entremets Huile de Ricin". Doch vergeefs. En de na men van de wijnen zouden in staat zijn mij volslagen dronken te maken, indien ik niet juist gelezen had, dat „vijf dokters, waaronder één professor, hebben gede creteerd, dat wijn het meest afdoende middel ls tegen alcoholisme. Hetgeen een goed ding is om te weten En ofschoon het vreemd lijkt, speelt dit alles zich af op de Internationale Kolo niale Tentoonstelling 1931 Met het bezoek wil het niet meer goed vlotten en de Gedelegeerd Commissaris voor Guadeloupe, die waarschijnlijk met leede oogen gezien heeft, dat de entree kaartjes nu ai voor minder dan eenrtranc te krijgen zijn, heeft zich in een enthou siast schrijven gewend tot het Hoofd- Comité. tot den minister van Koloniën, die door het Verre Oosten dwaalt, en tot den maarschalk Lyautey met een voorstel, di rect excursies naar de tentoonstelling te organiseeren van alle burgemeesters en leden van Kamers van Koophandel, als mede de leerlingen van de normaalscholen teneinde „het grootste gedeelte van het land te doen profiteeren van de merkwaar dige les, die de expositie biedt. Wat opper vlakkig beschouwd voor de burgemeesters en de Kamers van Koophandel geen com plimentje lijkt A. P. COPYRIGHT P. IB BOX 6 COPENHAGEN Vraag. Hoe bewaar ik 'swinters 't best Geraniums en Fuchsia's? W. v. d. H. te L. - Antw.: Wanneer de planten lange stengels hebben f^maakt, woiden deze laatste ingekort. Verder doet U aan de planten niets en zet ze gedurende den winter op een vorstvrlje, liefst on gestookte plaats. De aardkluit mag niet geheel uitdrogen maar de planten krijgen ook weinig water, in December en Januari heelemaal niets. In Maart geeft u nieuwe aarde en snijdt alle stengels flink in, vooral van de Fuchsia moeten de takjes, welke het vorige jaar zich ontwikkelden, flink ingesneden worden. Houdt de planten ook daarna koel, maar flink in het licht en geef geregeld water. Vraag: Mijn Clivia bloeit jaarlijks maar krijgt gele einden aan de bladeren en ook krijgen deze gele stippels. Ook de stekken vertoonen hetzelfde verschijnsel. Wat is daar tegen te doen? H. B. te L. Antw.: Snijdt van de oude bladeren de gele einden af en zorg er vooral voor, dat Uw plant niet in het water staat. Dus niet gieten,zoolang er water in de schotel onder de plant staat. Dit veroorzaakt n.l. zure grond en dit heeft genoemd verschijnsel vaak ten gevolge. Vraag: Wat is de beste tijd de stekken van Clivia's af te nemen? H. B. te L Antw.: Dit doet u 't best direct na den bloeitijd. Neem de plant uit den pot, verwijder een deel der aarde en neem de stek af met een wortel deel. Pot de stek op in kleine pot in tuin aarde, vermengd met oude mestdeelen, natte turfmolm en scherpzand. Meng dit goed door een, doe een scherf onder in de pot en poot stevig op. Gebruik boven staande mengsel ook voor het oppotten van de oude plant. Houdt de stekken koel en geef in den zomer geregeld water. Na drie of vier jaar kunnen de stekken bloeien. Geef om het andere jaar een grootere pot. Vraag: Hierbij enkele bladeren van een morel Wat is oorzaak van de gaten en wat te doen ter bestrijding? E. a. G. te N. Antw.: Uw plant vertoont de z.g. hagelschotziekte, zoo ge remd, omdat de gaten in de bladeren overeenkomst vertoonen met die, welke het gevolg zijn van een schot hagel. U kunt er weinig anders tegen doen dan de bla deren zooveel mogelijk verzamelen en ver branden. Mest de boom flink met ge- bluschte kalk, daarna met stalmest. Niet zelden komt het verschijnsel een volgend jaar niet voor. Vraag Hoe is het te verklaren dat mijn piant steeds bruine bladeren krijgt en wat is oorzaak van de bruine punten achter de bladeren? Mej. C. H. te L. Antw.: Uw varen, genaamd Cyrtomium falcatum is een sterke plant, die in den zomer veel water en af en toe een weinig in water opgeloste kunstmest vraagt. Zet haar nu in het licht, vele bladeren zullen er in den winter wei afgaan. Die, welke aan den achterkant bruine punten vertoonen, zijn bezet met sporen, waarmee de plant zich vermenig vuldigt. Ook deze bladeren zullen wel Jeelijk worden. Geef de plant in 't voorjaar nieuwe aarde en houdt haar in den winter koel en matig vochtig: U brandt toch geen gaslicht? Vraag: Mijn Clivia is eind Augustus er- pot. Krijgt steeds gele bladeren terwijl zich ook nieuwe vormen. A C. V. te L. Antw.: De oude bladeren zullen ten slotte afvallen. Dat uw plant tevens nieuwe maakt wijst er op dat ze overigens gezond is. Houdt haar nu koel, ongestookt zelfs maar vorstvrij en geef weinig of geen water. Vraag: Heb mijn Draceana binnen ge haald. De plant maakt veel gele bladeren. Hoe te behandelen en wanneer verpotten? A. C. V. te L. Antw.: Bewaar Uw plant op een koele, vorstvrije plaats. Ge durende den winter behoeft de aarde slechts matig vochtig te blijven. Geef in Maart versche aarde, bestaande uit goede tuin grond, vermengd met oude, verteerde mest en scherpzand. Verwijder dan ook de gele bladeren. Zet de plant eind Mei buiten en geef gedurende den zomer geregeld water en af en toe in water opgeloste kunstmest. J. S. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". de dwaze weddenschap. George IV van Engeland nam als re gent gelijk bekend, het niet zoo nauw met de étiquette. Zoo kon het gebeuren dat hij met Sheridan een weddenschap durfde aangaan, dat hij in zijn eerstvol gende troonrede een allerdvvaasten volzin zou inlasschen, zonder dat dit door iemand werd opgemerkt of eenige consternatie teweegbracht. De regent wilde met deze weddenschap aantoonen, hoe weinig aan dacht er eigenlijk door de leden der volksvertegenwoordiging aan de voorlezing van de troonrede werd. geschonken. De regent kwam met Sheridan over een, dat hij tusschen twee zinnen der troonrede zou inlasschen: „Bè, bè, zwart schaap". De weddenschap ging om 100 guinea's Wanneer er ook maar één was, zei de regent die verbaasd keek of schrok, had hij de weddenschap verloren. George IV won de weddenschap. Na een allerwichtelijkste verklaring, met zorg opgesteld, schraapte de regent even zijn keel en zei: ,,Bè, bè, zwart schaap" en ging verder zonder dat iemand de dwaze opmerking scheen opgemerkt te hebben. Sheridan moest zijn 100 guinea's betalen. Kort daarop vertelde hij aan Canning de weddenschap en vroeg hem of hij niets van het „bè, bè, zwart schaap", had gehoord Wel zeker heb ik dat gehoord! zei Canning, maar daar Zijn Koninklijke Hoog heid u zoo strak in het gelaat keek, dacht ik dat bet persoonlijk aan uw adres was gericht en wellevendheid verbood mij toen, er nadere opheldering van te vragen. DE KATTESTAART BENUT..., ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2<;oo (op 2 liinen,l REDACTIE 1507 3-2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7