72'" Jaargang WOENSDAG 11 NOVEMBER 1931 No. 21978 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN j 30 Cts. pér regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT,t] Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35, per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen aan J. P. Mulder en rechtverkrijgen den vergunning is verleend tot het op richten van een boek- en steendrukkerij in het perceel Breestraat No. 70, Sectie G. No. 1785. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 November 1931. 7763 EEN ZELDZAAM JUBILEUM. Aan een onzer oudste Leidsche handels ondernemingen, de N.V. v.h. De Vries en Stevens, werd gisteren een ongewoon jubiieum gevierd. Onze stadgenoot, de heer P. Buitendijk, herdacht nl. zijn intrede voor 45 jaar als leerling-gasfitter bij deze firma. Aan het einde van den werktijd verza melde zich het voltallige personeel in de groote teekenzaal, waar om half zes do jubilaris met zijn echtgenoote door de directie werd binnengeleid. De heer C. Eel- tjes, gedelegeerd commissaris, sprak hem vervolgens toe, daarbij memoreerende, dat P. Buitendijk reeds werkzaam was ge weest onder de oude firmanten en het wel en wee der zaak in al die jaren heeft meegemaakt. Toen spreker zich aan de N.V. verbond, had de jubilaris reeds 20 jaren van trouwe plichtsvervulling achter den rug. Steeds heeft hij als nauwgezet vakman en accu raat werker het respect genoten van zijn superieuren en is ten voorbeeld gesteld aan zijn vakgenooten, een voorbeeld, waar- nn de jongeren vooral, zich kunnen siegelen. Bij de vele rijkswerken, door de N.V. uitgevoerd, werd Buitendijk gewaardeerd door chefs en opzichters. Nu de leeftijd eon woordje mee gaat spreken en het werk niet meer zoo vlot gaat, komt er een rustige periode, waarin spreker den jubilaris nog vele gelukkige jaren toe- wenscht. Vervolgens ontrolde de heer Eeltjes een vereerend getuigschrift van het Departe ment Leiden der Ned. Mij. voor Nijverheid en hing den jubilaris de gouden draag- penning dezer Maatschappij voor 45-ja rige trouwe plichtsvervulling op de borst. Door allen gecomplimenteerd en toe gejuicht verhief de jubilaris zich ontroerd van zijn zetel en dankte in warme be woordingen den heer Eeltjes voor zijn toespraak en directie en kameraden voor hunne hulde, daarbij de hoop uitspre kende, nog vele jaren van den bloei der Vennootschap getuige te mogen zijn. Na- aat de eerewiin was rondgegaan bleef men PP? langen tijd in opgewekte stemming MIJ. TOT BEV. VAN WOORDKUNST. Voordrachtsavond van Mr. Kamp. Het Bestuur der Verg. tot Bev. v. Woord kunst had juist gezien, Mr. Kamp uit te hoodigen, om uit zijn uitgebreid reper toire het een en ander voor te dragen. Zeer jammer achtten wij het, dat slechts een kiem publiek aanwezig was. Want Mr. kamp behoort sinds jaren tot de voor- •renelijkste Nederlandsche voordrachts kunstenaars, clie wij kennen, 't Beste von- Jtèn wij hem in het humoristische genre, *lan?n Hij vooral na de pauze rulm- 2 genieten gaf. Zoo losjes weg. fjf dro°S- komiek en laconiek loopt alles <?nro^r' Kamp van stapel en hij weet al t* k z^n auditorium in opgetogenheid u 1^mugen. Zijn „Rattenvanger van 5uï lBrowning), gevolgd door het tti-k nde en Pakkende „De IJsberg" van wpncnktVisten reeds mee te sleepen; „Hij SDrntv i gewoon voer" van eigen hand, an^V u nd van ongemeene en zeer la!»hlS °.r' deed telkens een onbezorgd avnrfi1 optdinken. Weldadig doet zoo'n vppi o an, in dezen tijd, waarin men te zipH i^Hjke crisisgezichten rond zich dan r, r toegift kwam Mr. Kamp er sc1 infrf nie^ af- wrï hopen dezen be sten ai? geestige" en fijnvoelenden kun- dan li w?er eens Hier te hooren, maar verrit?1 u eel wat meer luisteraars! Hij dppioü, in tegenstelling tot vele '««.Jr^tprs", die tegenwoordig met hun Dp genre volle zalen trekken! eettp ?e"Voorzitter, de heer Hasselbach hu Dr q aanwezigen welkom en stelde, Apeldoorn >re"der wegens vertrek naar Bciean voorzitterschap had neer- voor waar ns Plaats Mr. Nord Thomson bng'urorrf met alS- stemmen goedkeu- 0n d verleend. ran* opfonu?ende vergadering zal, bij wijze hhnuten leder der afdeeling 10 Albert Vopai ,w?ord mogen voeren. De heer Woordpn !*- ,Idde met eenige vriendelijke _Mr. Kamp bij het gehoor iru VER. VAN DEN HANDELDRIJVENDEN EN INDUSTRIÊELEN MIDDENSTAND. De jaarvergadering. In een der zalen van het café-restau rant „In den Vergulden Turk" hield t de afdeeling Leiden en Omstreken van boven genoemde vereeniging gisteravond haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter mr. A. J. Romijn er allereerst op hoe door de toename van werkzaamheden het hem steeds bezwaar lijker wordt zijn voorzitterschap te blijven waarnemen. Gelijk de laatste jaren de gewoonte is geworden hield de voorzitter na het openingswoord een korte rede, ge wijd dit keer aan de positie van, den mid denstand. De bevoorrechte plaats van vroe ger in de distributie der verschillende waren is reeds lang verzwakt en nagenoeg geheel veranderd; steeds meer wordt de concurrentie gevoeld van de groote waren huizen en hun machtige reclame-campag nes. In dezen tijd is het meer nog dan anders zaak met de uiterste voorzichtig heid zaken te doen, daar zoowel daling cler prijzen door vermindering der productie kosten of der koopkracht als stijging door bezwaarde productie-mogelijkheden en verhoogde invoerrechten mogelijk is. Voor spellen is door het gecompliceerde karak ter van het economisch bestel niet moge lijk; zeker is evenwel dat wil misbruik van macht den middenstand niet verwe ten worden, hij zoo goedkoop mogelijk zijn taak moet verrichten en voor zijn bemoeiingen geen onbehoorlijke winst in rekening moet brengen. Uit de van regeeringswege ingestelde onderzoekingen van de professoren Polak en Kaag is onomstootelijk komen vast te staan, dat in verschillende middenstands branches hiervan geen sprake is. Dit is een brevet van vermogen voor den mid denstand van onschatbare waarde. Nadat de notulen der vorige vergadering onveranderd waren goedgekeurd en de voorzitter mededeeling had gedaan van eenige ingekomen stukken, bracht de secretaris, de heer P. J. van der Zanden zijn jaarverslag uit. Deze wees is de eerste plaats op de huidige crisis, die thans vrij wel tot aWe branches is doorgedrongen; het publiek koopt hoe langer hoe minder, derhalve vermeerdert de voorraad van den winkelier onrustbarend, de lijst van fail lissementen wordt met den dag grooter en de concurrentie steeds nijpender. Dcor de instelling van het Economisch Insti tuut voor den Middenstand heeft de re geering getoond den nood van den mid denstand in te zien en met belangstelling worden de resultaten van de studie dezer commissie tegemoet gezien. Het ledental der vereeniging nam dit jaar noch toe, noch belangrijk af. Vervolgens wees de heer van der Zanden in zijn verslag op het a.s. aftreden van de heeren Pulle en Van Appel, die als bestuursleden altijd hun beste krachten aan de afdeeling heb ben gegeven. De debatavonden, welke in het afgeloo- pen jaar door de afdeeling werden geor ganiseerd. .zijn evenals de eenigszins feestelijke slotavonden zeer goed geslaagd. De Leidsche Middenstands Centrale ten slotte gaf door de organisatie van een goed geslaagde winkelweek een voorbeeld tot collectieve reclame. Na gewezen te hebben op vertegenwoordiging der ver eeniging in de Kamer van Koophandel hier ter stede en de vertegenwoordiging op het nationale congres besloot de secre taris zijn verslag met een woord van hulde aan den voorzitter. Nadat het jaarverslag van den secretaris onveranderd was ge arresteerd, deed de heer W. Brouwer in zijn kwaliteit van penningmeester reke ning en verantwoording. Op voorstel van den heer S. W. Marsman namens de kas- commissie werd de rekening sluitende met een batig saldo van f. 140.59 goedgekeurd. Tot leden van de kascommissie voor het jaar 1931—32 werden benoemd de heeren de la Bije, Kors en Roos. Hierna bracht de heer Van Hoff als afgevaardig de naar het te Zandvoort gehouden natio nale congres verslag uit; terwijl de heer van der Zanden dat van het incasso bureau voorlas, evenals dat van den bibliothecaris. Tot leden van het bestuur werden in de vacatures H. G. Pulle en W. M. van Appel gekozen de heeren N. A. van Wijk en J. Engels. Bij acclamatie werd de heer Van der Zanden als secretaris her kozen. De voorzitter schetste uitvoerig de verdiensten van de verscheidene bestuurs leden in het bijzonder die van den heer Van Appel en heette tenslotte de nieuw- gekozenen in het bestuur welkom. Na een langdurige rondvraag en de mededeeling dat op 18 November a.s de heer Lubberink uit Haarlem de reeks debatavonden zal openen met een lezing over het Geldvraagstuk en de Midden stand besloot de voorzitter te ruim half twaalf de vergadering. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Archaeologische Lezingen en Cursussen. Door bijzondere omstandigheden zijn in het najaars-programma der avondlezin gen eenige wijzigingen aangebracht, zoo dat de volgende lezingen zullen worden gehouden: 17 November: dr. A. de Buck, de ma- gisch-godsdienstige beteekenis van Egyp tische beelden en reliefs. 1 December: dr. W. D. van Wijngaar den. Philae. de parel van Egypte. 15 December: L. Speleers, Brussel, Poe- zie, Symboliek en geschiedenis in de Egyptische Pyramiden-texten. „KERK EN VREDE" EN DE GASOORLOG. Lezingen van ir. Hondius en dr, Stegenga. Naar aanleiding van een ln het voorjaar van dit jaar gehouden vergadering van de Leidsche Burgerwacht, waarin van mili taire zijde inlichtingen zijn verstrekt om trent een eventueele gasoorlog, werd gis teravond in de geheel gevulde Graanbeurs een openbare vergadering gehouden, waar in het onderwerp Gasoorlog en recht vaardige oorlog" werd behandeld. Daar de voorzitter dr Tjalsma door ambtsbezigheden verhinderd was aanwe zig te zijn. werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze geopend door den beer Riedel, waarin hij er o.a. zijn spijt over uitsprak dat de advertentie voor deze vergadering door de ..Nieuwe Leidsche Courant" was geweigerd terwiji wij. die op Christelijk standpunt staan, juist van die zijde medewerking zouden mogen ver wachten. Vervolgens sprak ir. K. J. Hondius (Rot terdam) over Gasoorlog en volksvoorlichting. Wanneer wij ons in het weerzinwekken de onderwerp „gas-oorlog" verdiepen, be- teekent dit niet dat wij dezen vorm van oorlog speciaal bestrijden. Noodig is dat hier de volle waarheid gesproker: wordt, opdat het volk oordeelen kan. In het kort worden de verschillende giftige, verstikkende enz. strijdgassen be sproken aan de hand van het boek van majoor Schilderman en van gegevens van dr. Höjer, alsmede hun psychische werking (majoor von Bülow. prof Haber, gen. Douchet). Hetgeen deskundigen als dr. Woker, prof. Zangger en gen. Fries over de te verwachten ontwikkeling der gifgas methode hebben gezegd, wordt gesteld tegenover de sussende mededeelingen die men hier meest hoort verkondigen. Wat men in de verdragen over verbod van giftige stoffen heeft trachten vast te leggen is een volkomen fiasco geworden. Het protocol van Genève, dat gas- en bac teriologische oorlog verbiedt, heeft nog steeds alle ratificaties, niet verkregen der onderteekenaars en bovendien maken ver schillende Staten voorbehoud, o.aNe derland. Men beseft niet voldoende de woorden van gen. Pershing dat „de gif gasoorlog in flagranten strijd is met de beschaving, het is een wreed, oneervol en ongeoorloofd gebruik van de weten schap.' Nog steeds tracht men het van militaire zijde voor te stellen dat oorlogsgassen „humane" strijdmiddelen zijn. Het is ech ter lichtzinnig om van humaan te spre ken; het is duivelsch! Wie alleen wijst op gasmaskers en collectieve beschermings middelen. houdt niet voldoende rekening met de volgens militairen (kapt. Zegers) stellige combinatie van gas- met explo sief- en brandbommen. Tegenover „kal- meerende" uitlatingen tegenover het pu bliek wordt gewezen op wat de militaire tactiek beoogt: hooge gasconcentratie, doordringing van het masker van den vijand, gevaarlijke gassen vermommen met ongevaarlijke sterk riekende gassen, enz. (Schilderman). Aangetoond wordt verder hoeveel op de betrouwbaarheid der statistieken der gasdooden valt af te din gen aan de hand van militaire publicaties (Schleich). Ook met de bescherming der burgerbe volking wordt van militaire en regeerings- zijde struisvogelpolitiek gevolgd door het gevaar zoo klein mogelijk voor te stellen (majoor Peereboom Voller in de Leidsche Burgerwacht, de regeering in de bekende „Aanwijzingen" enz.) Dit is zeer beden kelijk. want na een opzettelijke misleiding der openbare meening breekt zeker een geweldige ramp los. Men moet daartegen over plaatsen hetgeen de commissie van deskundigen, door het Intern. Roode Kruis benoemd, heeft gerapporteerd omtrent de mogelijkheid van collectieve schuilplaat sen: .indien Europa zich zou willen ver anderen in een vesting, zou de geheele werkzaamheid der volkeren gedurende 10 jaar volledig op deze constructie gericht moeten zijn." Ook betreurt spr. dat het Ned. Roode Kruis geen gehoor gaf aan den op meerdere conferenties uitgesproken wensch om moreelen strijd en propaganda tegen den oorlog te voeren. Spr. eindigt met een oproep tot strijd tegen het geheele oorlogsapparaat, dat „gebrandmerkt moet worden niet alleen als een vreeselijke misdaad tegenover God en de menschheid, maar ook als een mo numentale domheid" (kapt, Brunskog, Zweden). Vervolgens was het woord aan dr. P. Stegenga Azn., rechtzinnig Luth. pred. te Amsterdam, over: Bestaat een rechtvaardige oorlog? Men zegt dat er toch een oorzaak kan zijn dat het noodig is dat wij den oorlog aanvaarden, n.l. wanneer men meent dat het recht aan zijn zijde is en men zich dus verdedigen moet. Het geldt immers een rechtvaardige zaak? Als men zulke dingen zegt. maakt men zich schuldig le. aan vervlakkende retoriek; 2e. aan grove vervlakking van de feiten. In de jaren 1914'18 spraken alle re geeringen van: ..de ons opgedrongen oor logen dus te rechtvaardigen strijd Niemand, ook nu niet, kan uit de actueele situatie op een bepaald oogenblik beoor- deelen of een oorlog rechtvaardig is. Daar zit geschiedenis en geheime diplomatie achter. Als alles openbaar geschiedde, zou niet geschied zijn wat is geschied, want oorlog leeft van camouflage en leugen. Maar gesteld dat we de rechtvaardig heid beoordeelen konden en als we over tuigd waren, dat Nederland geheel on schuldig ln den oorlog komt. Zijn oorlog en rechtvaardigheid dan te rijmen? De wereldoorlog leerde dat deze vraag aan het front niet in aanmerking kwam Naar sprekers overtuiging kan geen Christen zich daar ook maar ten deele troosten, want ook in zoo'n rechtvaardigen oorlog komt het er op aan er zoo vlug mogelijk bij te zijn. Is er iemand, die zich kan in denken dat men vóór het bestijgen van een vliegtuig, dat dood en verderf zal zaaien over de grens, zal gaan bidden? Kan men daarna ooit weer zijn handen vouwen voor het gebed? De praktijk van de moderne oorlogvoe ring is zóó duivelsch en geraffineerd dat nooit eenig Christen naar dat middel kan en mag grijpen. Behalve Christen wil spr. ook Nederlan der zijn, maar enkele dingen mae en kan hij voor Nederland niet doen daar hij eerst Christen wil zijn Steeds staat Christus met Zijn geweldige autoriteit vóór hem. Diep in het hart voelt spr het dat hij zich onteert en vernedert als hij het verbod tot dooden en het gebod van liefde tot den naaste overtreedt Daarom gelooft hij dat geen Christen ooit ten oor log kan trekken en daarbij gerechtvaar digd kan zijn. Daarom dus geen recht vaardige oorlog, waar men met een rustig hart en een aan God gewijde ziel kan ver- keeren, Netzoomin als water en vuur rustig naast elkaar kunnen bestaan. Wij „Kerk en Vrede"-menschen, aldus eindigde spr., hebben als taak te getui gen en de gewetens wakker te maken. Laat ons toch God bidden dat de gewetens van ons volk ontwaken, in het bijzonder ook in Christenkringen, waardoor wij zooveel worden tegengewerkt. Onze ziel wete diep dat zij aan God gebonden is en Hem heeft te gehoorzamen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter F de heer J. G. Frielink (Doetinchem)candidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heeren F. Lindner (Bussum). H. van der Heide (Den Haag), L. J. den Hollander (Westcappelle) en J. J. Schokking (Den Haag). Bevorderd is tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proef schrift getiteld „Bevoegdheid der politie in Ned.-Indië" de heer F. H. Visman, geb. te Oeleéleé (Atjeh, Sum.). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen Berg en van der Voort, Teylingerlaan 63 Sassenheim. Exporthandel bloembollen. Vennooten: A. Berg, Sassenheim; J. Alke made, Sassenheim; D. van der Voort Jr., Sassenheim. Coöp. Centr. Tuinbouwveilingsver. „Ter Aar en Omstreken". G.A., Ter Aar. (Neö. Staatscrt. 6 Maart 1931). Voorzitter: J. Rekelhof. Ter Aar; Secr.: H. van Harten. Bestuursleden: C. v. d. Vlugt, Nieuwveen; M. Kleyn, Uithoorn; C. W. v. d. Hoorn, Ter Aar; P. Esveld. Ter Aar; M. Hölscher, Ter Aar; A. Straaten, Leimuiden; L. J. Hoogervorst, Ter Aar. Directeur: P. Post Ter Aar. Kassier: A. Kammeraat, Ter Aar. Raad van Toezicht: M. Mank, Ter Aar; C. de Bruyn, Ter Aar; W. C. v. d. Hoofoi, Ter Aar. Wijzigingen: Firma J. J. Sleyser, Oude Rijn 36, Leiden. Agentuur en commissiehandel in papier en papierwaren. De Erfgenamen van den heer N. M. Sleyser, hebben den heer J. W. de Tombe gemachtigd, tot het afwikkelen der zaken van de Firma J. J. Sleyser. De handelszaak is dd. 14 Sept. 1931 overge gaan aan den heer P. Woerdeman, Leiden, die deze voortzet onder den ouden naam. C. J. Speelman en Zonen en Lagarde en Speelman, N.V., Hoofdstraat 91, Sassen heim. Bloembollenkweekerij. De statuten zijn gewijzigd. AANVAARDING LECTORAAT. Dr. C. J. van der Klaauw, privaat do cent in de dierkunde aan de Leidsche universiteit, benoemd tot lector in dit vak heeft gistermiddag het lectoraat aan vaard met het houden van een rede in het klein auditorium der universiteit over: „Plaats, omvang en beteekenis der morphologie in verband met het systeem der biologie". Voor het alhier afgenomen examen voor apothekersassistent zijn geslaagd dc dames M. J. Niessink (Rotterdam) en H. Landheer (Bandoeng) en de heer H. C. Kal (Rotterdam). Door den Minister van Defensie is bepaald, dat het overgeschoten eten van de soldaten-menages niet meer als spoe ling mag worden verkocht, doch aan de armen der bevolking van het garnizoen moet worden uitgedeeld. Omtrent de uitdeeling zal de garni- zoens-commandant in overleg treden met den burgemeester der gemeente. Op Zondag 15 November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de conducteur bestuurder de heer J. H. van der Tuyn, dienstdoende op de lijn Leiden—Den Haag, bij de Haagsche Tramweg-Maat schappij in dienst trad. BINNENLAND. Bezuiniging door de Koninklijke familie van 10 pet. op haar inkomen (Parlementair Overzicht, 3e en le Blad). Verslag der regeeringscommissic over het vooroefeningsinstituut (Binnenl., 2e Blad). Het standpunt der arbeiders ten opzichte van de dreigende loonsverlaging in de Twentsche textiel-industrie (Binnenland, 2e Blad). De straf der Ned. Chr. Radio-Vereeniging opgeschort (Binnenland, 2e Blad). Is een suikerbietenprijs van f. 15.70 redelijk? (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). Ernstig auto-ongeluk bij Bussum; een luitenant-vlieger zwaar gewond (Gemengd, 2e Blad). De roofmoord te Gorkum; de vrouw van verdachte beweert het geld verbrand te hebben (Gemengd, 2e Blad). Bezwaren van de Vereeniging van Ned. Gemeenten tegen de verlaging der rijks- uitkeering. (Laatste Berichten, le Blad). Meerdere inbraken te Hoensbroek en Heerlerheide. (Laatste Berichten, le Blad)« BUITENLAND. Heden is het voor de 13e maal Wapen stilstandsdag (Buitenl., le Blad). Het debat in het Engelsche Lagerhuis over de troonrede (Buitenl. en Tel., le BI.) Morgen komt het Fransche parlement weer bijeen (Tel., le Blad). Voor Edison zal een standbeeld worden opgericht (Tel,, le Blad). Ds. A. D. MEETER NAAR WAGENINGEN. Ds. Meeter. Naar wij vernemen heeft ds. A. D. inciter Ned. Herv. predikant hier ter stede, het beroep naar Wageningen aangenomen. Ongetwijfeld zullen velen in onze ge meente ds. Meeter, die gekomen van Loos duinen hier ter stede op 22 Mei 1927 zijn intrede deed, met leede oogen zien ver trekken. Daarvoor stond hij achtereenvol gens te Ciilaarshoek (Hoeksche Waard) en Vriezenveen. Hij ontving zijn opleiding aan de Leidsche Universiteit en werd in 1917 tot de bediening van het Evangelie toegelaten. De korporaal van de militaire poli tie van de groep Leiden, van Nieuwen- hoven is met ingang van 16 November e.k. benoemd tot agent van politie te 's Gravenhage. De voordrachten van den heer Kingsley Martin over „Ontwikkeling der Engelsche pers sedert het begin dezer eeuw" zullen in tegenstelling met liet gisteren vermelde, alle drie des middags worden gehouden. Ter gelegenheid van het tweejarig bestaan der Anna-kliniek voor Orthopae- die in de Meezenstraat alhier, was heden de nationale driekleur uitgestoken. In den intiemen zusterkring werd het tweejarig bestaan eenigszins feestelijk herdacht.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1