UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. LAWN-TFNNIS. engelsche daviscup-spelers IN ONS LAND. nt mogelijkheid is groot, dat het over dekte seizoen een wedstrijd zal brengen, welke die van Tilden nog overtreft. Er iorden nl. onderhandelingen gevoerd over het spelen van een wedstrijd van de beide bekende Engelsche Davis Cup spelers Perry en Austin op een van de overdekte banen van ons land óf in Amsterdam of in Den Haag De beide spelers komen terug van een serie wedstrijden in Zweden en Dene marken en zouden op 2 en 3 December in j ons land kunnen spelen. De plaats zal nog nader worden vastgesteld. Waarschijnlijk zal ook Timmer dan uit komen. „Hbld." o PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duin- digt gehouden paardencourses luiden als volgt: Derde aanmoedigingsprijs (Prljzen- öraverij 4e klasse over 1740 Meter): 1. Utile, eigenaar G. Ensing. 2. Troubadour, eigenaar J. Mensinga. Saiitiagoprijs, ren op de vlakke baan over 1050 Meter: 1. Maelstrom, eigenaar Stal Hippos. 2. Sorella, eigenaar H. Perny. Matadorendraven 1931. Heat-prljzen- draverij le klasse over 1720 Meter om het gouden hoefijzer. 1. Bellax V. eigenaar M. France. 2. Flambeau, eignaar D. de Vlieger Senatorprijs, ren op de vlakke baan over 1800 Meter 1. Kaboul, eigenaar H. v Pol. 1. Raindrop, eigenaar H. Perny. San Remoprijs, handicap 3e en 4e klasse over 2000 Meter: 1 Tijdlooper. eige naar C P. v .d. Kroft. 2. Troubadour, eige naar J. Mensinga. Prix Paul Court, negende heerrijdersren. Ren op de vlakke baan over 2100 Meter. 1. Monobry, eigenaar G. H. van Leeuwen. 2 Arnhemia, eigenaar Luit. M. J. v. d. Hoog. Negende heerrijdersprijs, handicap- draverij le. klasse over 2000 Meter: 1. Post- duifje G. eigenaar Jac. v ,d. Graaf. 2. Begonia, eigenaar L. J. Eikhuizen. o DAMMEN. WEDSTRIJDEN LEIDSCHE DAM VEREEN. Gisteren hield de Leidsche Damver eniging groepen wedstrijden, waaraan door 20 personen werd deelgenomen, o.a. uit Delft, den Haag. Leiden en omstreken. De uitslagen van dezen eersten Zondag zijn: Klasse A. Groep 1. 1ste ronde: C. J. Kerkhoff wint van I. Teleng; L. de Haan wint van W. Kleijn. Klasse A. Groep 2: M. J. Bergman wint van H. de Water; S. v. d. Wijngaard wint van J. A Lammers. Klasse B: C. Teunisse remise met A. de Haan; D. A. Eppenga wint van M. H. Th. Seppe. Klasse C. Groep 1: J. W. Schüss wint van B. de Kier; A. Sladek wint van K. v. d Kleij. Klasse C. Groep 2: A. J. Jordaans wint vanJ. Dreef; J. Zaalberg wint van C. Baart 2de ronde. Klasse A. Groep 1: L. de Haan wint van C J. Kerkhoff; I. Teleng van W. Kleijn. Klasse A. Groep 2: M. J. Bergman remise met J. A. Lammers; H. de Water remise met S. v. d. Wijngaard. Klasse B: M. H. Th. Seppe wint van A. Haan, D. A. Eppenga wint van C. (fiunisse. Klasse C. Groep 1J. W. Schüss wint van i Sladek; B. de Kier wint van K. v. d. Kleij. Klasse C. Groep 2: A. J. Jordaans wint v;n C. Baart; J. Zaalberg wint van J. Dreef Zondag 15 Nov. 10 uur v.m.jvoortzetting. DUIVENSPORT. LEIDSCHE COMBINATIE VAN POSTDUIVENLIEFHEBBERS. Tol bovengenoemde instelling is toege treden wegens uitbreiding van haar leden tal de Postduivenvereniging „De Vrien denclub' (Leiden). Tevens is de heer Clir. v. d. Pluym, Lage Rijndijk 95. benoemd als secretareis van deze instelling. Besloten is van elke vereeniging, welke toetreed twee leden uit deze vereeniging •e benoemen die dan deel uitmaken van de commissie. ALPHEN. 25-JARIG JUBILEUM Dr. J. P. CANNEGIETER. Gedachtenisrede: „Het treffelijke Ambt' or. j p. Cannegieter. j leumr 08,eleBenheid van zijn 25-jarig jubi- j i JJS Predikant der Ned. Herv. Kerk 1 ei-6- r- J p- Cannegieter gistermorgen in ïrv. «••--- li.» °-«ov.hten S treffelijke ambt- de Nph u cannegieter gistermorgen u een cürfJlt1?' ^erk (Oudshoornscheweg) trpffCrffnisrede uitgesproken over ding va» i sSe auibt", zulks naar aanlei- woo'J™ 3 1 „Dit is een ge- ners amht"i^Lz?u |.9m^id tot eens opzie- lie'S amhf i 'tiucaiu uuu ecu» klijk werkheeft die begeert een tref fen Na llet gemeenschappelijk kBIh" ?,s- 27 vrs 7, het lezen van een gieter over 0n gebed' sPrak Dr- Canne- Het treffelijke Ambt Hieraan ontleenen wij het volgende: Van uit de eerste tijden van het chris tendom is een getuigenis tot ons gekomen, waarin „eens Opzieners ambt" geroemd wordt als een „treffelijk werk" een schoone taak. Nu spr. den 4en Nov j.l. het voorrecht mocht ten deel vallen ge durende het kwart eener eeuw dit ambt (van predikant, gelijk men het later is gaan noemen) vervuld te mogen hebben, moet hem eerst een woord als dit van het hart. En dat weet hij, dat ook andere ambtsdragers dan alleen de predikanten het aloude „opzienehschap" de eerste christenheid mee hebben voortgezet en zich dit klassieke getuigenis der „treffe lijkheid" van hunne bediening dus mede mogen toe-eigenen; maar de alzoo met hen dan gaarne gedeelde vreugde kan ook ten dezen opzichte juist slechts een dub bele vreugde worden Ja. indien zich in den tegenwoorcligen tijd niet weinig tee kenen gaan vertoonen, welke met name voor het predikantsambt wel eens meer en meer bezwaard zouden kunnen wor den, dan zal ook deze dreiging in eerste instantie alleen maar des te meerder luis ter kunnen bijzetten aan wat ons dan toch wel zeer lief zè.1 blijken geworden te zijn. Als spr. wel geteld heeft ls hij de 23e van zijn geslacht en naam geweest, die dit ambt voor zich begeerd heeft, althans sinds zijn vaderen (en dat is nu 21/: eeuw) zich Nederland als woon- en werkplaats kozen. Dan stapelt zich, in een gedachte nisure als van heden, de vreugde wel ten allerhoogste op. Zulks schept hechte ban den ook met die kerk, die ééne kerk, die op deze wijze zoo lang gediend geworden is. Zou men zich daaruit maar zoo laten verstooten? Waar ziel en bloed zich aldus mengden en een eigenaardige eenheid schiepen van leven en van roeping, daar wil die eenheid zich dan ook bestendigen, niet enkel naar in wezen, doch ook naar den vorm: een godsdlenstprediklng. zoo immer mogelijk juist op de kansels van der vaderen kerk. Merkt gij, aldus spr. hoe conservatief zich mijn gedachtenisrede, na mijne 25 jaren, gaat inzetten? Maar zoude dit behoudende, vast-houdende. dan niet ook waarlijk juist de reden en het goede recht van de „gedachtenis" zijn? Mijnen- wege moogt ge er in elk geval voor houden, dat iets juist, van dit conservatisme mij er toe heeft doen besluiten dezen dag voor mij niet onopgemerkt te doen voorbijgaan En zulks te meer. daar immers tot die dreiging, waarvan ik terloops zooeven reeds gewaagde, ook dit behoort, dat er in het tijdperk hetwelk ik als predikant mocht meemaken, eigenlijk voortdurend een ze ker verweer, soms zelfs een sterk verweer, noodzakelijk was (en nog steeds is) tegen werkelijke verstootingspogingen. Onze Ned Herv. Kerk stond aldoor bloot aan pogin gen en strevingen om juist dien geest, waarin wij 23 van onzen naam haar, elk naar de wijze van zijn tijd en generatie, meenden te moeten dienen, uit haai krachten uit te bannen. Dat kan voor mij den dag van heden toch wel niets anders dan in het conservatieve teeken zetten. Gedachtig aan de jaren, die verliepen en waarin ik in de kerk mocht werken, komt mij daarbij bovendien zoo sterk wat ik maar eens noemen wil: mijn „lot" in de gedachtenis naar voren dringen, mijn lot in misschien wel bijzondere groote mate: om telkens zoozeer een verdedigingsstrijd voor het recht van de vrijzinnigheid in de Ned. Herv. Kerk te hebben moeten voeren. Bijna 20 van mijn nu volbrachte 25 jaren immers moest ik op eenzame posten te midden van de sterkste bedreiging mijnei vrijzinnige beginselen in de kerk door brengen. doorwerken, vaak doorworstelen. Dat brengt een spanning met zich mee, die voor het geheele karakter van mijn arbeid wel van overgroot belang moest worden. En zoo werd dus vandaag juist dit bijna vanzelf het eerste, dat mij door den geest gaat. Maar moge het dan nu ook aan mijn zoo hartgrondige klacht de noodige kracht bijzetten: Ach, welk een, veel te kostelijke energie laat onze Ned. Herv. Kerk toch aan dien onzaligen rich- tingsstrijd verloren gaan. Wanneer zal men toch eens wijzer worden? Uit naam dei mij, ik aarzel het niet te noemen: ont stolen levenskracht, welke de riebtings- strijd mij immers aldoor zoo wederrechte lijk ontnam, doe ik vandaag nnjn klacht weerklinken, in menig opzicht zelfs mijn aanklacht. Dit mag niet langer zoo. En er zijn krachten genoeg, die er vereenigd ten spoedigste een eind aan zouden kunnen maken. Pasgeboren vereeniging „Kerk-op- bouw" aan den slag, zoo bid ik U. Daar ligt een schuld op afdoening, direct en resoluut te wachten. En toch, nu ik dit gezegd heb, wil ik er toch ook dadelijk weer om vergeving 'voor gaan vragen. Want juist als men zoo jaren lang op de kruispunten, de brandpunten, gestaan heeft, begrijpt men des te beter, waarvoor degenen, die persoonlijk eigenlijk zoozeer dien last niet kregen te ondervinden, ge spaard bleven en er dus ook de prikke lende stuwing niet van ondergingen zoo dat men in gemoede meent den tijd nog wel te hebben, en eerlijk van oordeel wezen kan maar liefst niet een te korten weg te moeten kiezen. Wa merken de meeste predikanten van de steden en verreweg ook de meeste predikanten van de dorpen nu eigenlijk persoonlijk van den strijd der richtingen? Althans van dien strijd, waarin ook de vrijzinnigheid zich mee kan mengen? De vrijzinnigen zijn of, als meerderheid, meegaand; of wel, als minderheid, bevinden ze zich slechts aan den buitenkant der deur. In beide ge vallen brengt dat geen zenuwsloopendo positie mee voor wie op deze wijze slechts met hen van doen krijgen. En dan gaat het richtingsprobleem de ziel dus waar schijnlijk ook al niet zoozeer doorpijnigen en doorkerven. Genoeg intusschen hiervan. Ook voor mij persoonlijk heeft het lot het nu zoXwillen wenden, dat ik louter onder geestverwanten werken mag. Alle energie en tijd kwam ook voor mij nu vrij. ten bate van wat in de kerk vooral toch juist het eenige moet zijn om alle kracht er aan te wijden. En was het dan toch eigen lijk ook niet. aldoor, wat, op wonderbaar lijke wijze, toch steeds de hoofdzaak van mijn 25 jarige werkzaamheid blijven kon° Voorwaar, ik zoude anders nu toch niet van het „treffelijke" werk der Evangelie bediening kunnen spreken. Een der 23 van mijn naam heeft eens van het ..wondere" ambt van predikant getuigd. Ja waarlijk. Wonder toch dat ambL dat onder nog zoo bezwarende om standigheden zoo treffelijk blijven kon. Dan moet het eigenlijke er van toch wel een bijzondere geaardheid zijn. En het wezenlijke van dit ambt moet dan toch wel iets sterks en machtigs wezen. Nu vrienden aldus spr. laat mij dat dan nu, met groot geluk in het hart betuigen mo gen, wederom uit mijn persoonlijke erva ring. En dan zal dit Jlaar zeker wel het geheim van zijn, dat net ambt van predi kant dengene die het uit te oefenen heeft, zeiven altijd in zoo'n sterke mate blijft ontroeren. Wel haast geen oogenblik is men, als predikant, daar zonder Ook on bewust sterkt en vernieuwt dit wezen lijke ontroerende van zelf de poverste l ambtsverrichtingen den predikant in zijne kracht. Iets grauws of iets vervelends kan mijn ambt eenvoudig niet behelzen. O, wel natuurlijk zelfs velerlei, dat om overwinning vraagt van vaak maar al te traag te overwinnen bezwaren, maar ook dan toch immers blijft het steeds het leven, dat den predikant, de complicaties biedt. De predikant heeft, hoe dan ook, toch altijd van doen met de verscheiden- heden van het levend leven. En dat is al- j tijd interessant, altijd ontroerend. Mag I ook het oogenblik zelf van de onmoeting met verschillende levensuitingen wel eens j van vaal droefgeestige geaardheid zijn, I toch blijkt van dit droefgeestige toch na derhand wel ook dat „geestige" weer, dat toch ook in de woordverbinding tot aan duiding er van reeds mee werd opgeno- I men. Het leveh is altijd geestig voor wie het uit den geest geboren weet. Slechts I de machine is vervelend. En machinaal is het ook nooit. Reeds naar zijn uiterlijke geaardheid niet. Geen dag is voor den j predikant ten aanzien van zijn werk ge lijk. De morgen weet niet wat den avond brengt. Geen huisbezoek, geen ziekenaan- I spraak, geen catechisatie-uur, geen gods- i dienstoefening, niets van het predikants- werk verloopt ooit naar vooropgesteld model of naar beraamden regel. Het leven zorgt steeds voor verrassing, of voor ver bazing, voor ongedachte wendingen, voor onvermoede ondervindingen. Het leven blijft altijd overmachtig. Het leven is sprankelend-speelsch. En het is onverzet telijk, het laat niet met zich spotten, het grijpt u. zoodra ge u er mee bemoeien gaat aan in zijn ernstig. Het leven is hoog heerlijk heilig. Het leven is een gave Gods. En zoo laat ik u dan daarvan nog wat nader mogen spreken, geleid door mijn gedachtenis der jaren mijner ambtsver- vulling. I Na het zingen van Gez. 14 vrs L en 3. j wijdde spr. uitvoerig daarover uit. Hij memoreerde zijn periode in Oost-Voorne, te Bergen in N.H.. te Veendam en het schoone Middelburg waar hij 15 jaar ver- toefde en behandelde zijn meeningen over de orthodoxe en vrijzinnige uitingen. Resumeerende zeide Dr. Cannegieter: Het nieuwe godsdienstige geluid, waar- i naar de tijden snakken, moet blijven uit- I gaan van ons. vrijzinnigen. Anders wordt, 1 het niets met ons. En zoo is het dan, het een met het ander genomen, wél een bij zondere zware taak, waaraan de vrijzin- j nige predikant van tegenwoordig, eenvou- dig als het ware overgeleverd is. Ook juist I het werk in onze dorpsgemeenten zal daarbij van meer belang zijn dan door- gaans wel, naar het mij voor wil komen, I wordt begrepen. Soms gaat het er onder ons zelfs haast op lijken, alsof wij, vrij zinnige predikanten, niet met ons vier honderden, maar met slechts enkele tien tallen waren, waarvan nog niet de helft Hervormd. Waarom, voor den algemeenen arbeid, slechts zoo weinigen gemobiliseerd0 Dat leidt dan echter mijn gedachten in deze herinneringsure meteen nu van mijn voorlaatsten werkkring dus naar mijn te genwoordige. Die overgang-, van stad naar dorp, bracht voor mij wel vele eigenaar dige gewaarwordingen mee. Maar de tref felijkheid van het ambt van predikant kwam ook daarbij juist toch wel zeer naar vorm. Welk een rijkdom van mogelijkheden bergt het in zich. Welk een verschelden- I heid van werkwijzen, toch naar denzelf den geest en in denzelfden trant. Bij alle verandering kon mij alles toch eigenlijk precies zoo voortgaan. Alleen maar in een volkskerk als de onze, zal dat toch feitelijk mogelijk zijn. Kaar waarde als zoodanig kon mij ook daardoor weer eens blijken te ontroeren. Het in de stad „geleerde" be wees ons hier in ons dorp onmiddellijk i zijn diensten. Gelukkig mochten wij ook hier onze gemeente, gedurende de e.v. 10 I jaarlijksche periode, voor ons vrijzinnige i beginsel behouden. Ook mijn vreugde van dezen dag kan daardoor aldus spr. een volkomen ongemengde zijn. Spr. eindigde dan met welaan, gemeente van Oudshoorn, wij gaan dan. na het omzien en het stil staan even. voort. Onze Ned Herv. Kerk. welker verheven schoonheid ons hier in' 1 ons kerkgebouw als het ware voor oogen staat uitgebeeld, vinde ons tot trouwen dienst bereid. Sluit U aan, gij allen, bij dezen treffelijken arbeid. De plechtige godsdienstoefening werd beëindigd met i het zingen van Gez. 89 vrs. 1. 1 Na het uitspreken zijner door talrijke aanwezigen aandachtig beluisterende rede, I werd de jubilaris toegezongen door de le den van de plaatselijke afd. van de Prot, Bond. I i Verkiezing Ambtsdragers Ger. Kerk. Na gehouden stemming werden tot ouderlingen der geref. kerk (Alphen) ge kozen de heeren K. J. J. v. d. Burgh. J. v. i Diggele en W. J. Kamerling. Herstemming zal plaats moeten vinden tusschen de hee- ïen E. v. Ruller en W. C. Snel. Tot diake nen werden tevens gekozen de heeren W. Brouwer en D. Honselaar. I Bij voldoende deelname der land bouwers ligt het in de bedoeling van het j veilingbestuur gedurende het a.s. seizoen des 1 Donderdags weer Melkveiling te houden. - De boerenarbeider L. had het ongeval tijdens zijn werkzaamheden in het land v. W. uit te glijden over door in dat land gelegen rails. De man, die kwam te vallen brak eenige tanden uit zijn mond en liep bovendien een gekneusde arm op. Dr. v. W. verleende de eerste hulp. Ten behoeve van de diaconie der Geref. Kerk werd tijdens het dankuur voor het gewas een bedrag van f.330 gecollec teerd. o BOSKOOP. Aanbieding Gemeentebegrooting. B. en W. dezer gemeente hebben de ge meentebegrooting dienst 1932 aangeboden. Dit ontwerp geeft de volgende cijfers te zien: gew. dienst ontvangsten l 402.477.49. 1 uitgaven f. 402.477.49; kapit-aalsdienst: ontvangsten f. 278.601.04 uitg. f. 278.563.15, batig slot f 37.89. De post onvoorziene uitgaven bedraagt f. 15.325.34. Gereserveerd wordt een be drag van f. 25.000 om daaruit in de ko mende jaren te putten, indien terugloo- pende belastingopbrengst daartoe dwingt Reeds was in 1931 een bedrag van f 10.000 gereserveerd, zoodat de totale reserve thans f. 35.000 bedraagt. Voor steunverlee- ning en werkverschaffing is in totaal f. 6000 geraamd. Slooping raadhuis. Het sloopen van het oude raadhnuis is door B. en W. dezer gemeente opgedragen aan den heer C. de Jong te Schiedam. Tijdredc prof. Wisse. Voor de Chr. Geref. Jongl. vereeniging „Timotheus' trad in de Ned. Herv. Kerk op, proi. Wisse uit Apeldoorn. De zeer begaafde spreker, had voor d ze ge egen- heic! tot onderwerp gekozen: „De weder gekeerde dagen van Noach, of de toekomst des Heeren' Het kerkgebouw was tot in allo hoekrn b'jze!. terwijl ook in de paden stoelen moes ten worden biigez t. Orncoriig te zeggen, dat het woord insloeg, cn niet naliet een diepen indruk te maken. Ook vele personen uit de omgeving waren naar hier gekomen om deze rede bij te wonen. Een politiehond. Door den heer Kelderhuis, veldwachter dezer gemeente, is een politie-hond aan gekocht. Het is èan waard v >1 exomp.'a r, dat zijn spor:n reed. heeft verdiend, het geen blijkt uit een c: roficaa met lof, voor bedoelden hond afgegeven. Tot onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de Chr. School, Nieuwst ra at, is bencemd mej. T. van Wilgen alhier. KOUDEKERK. -Jaagd voor het examen machine- schrijven, Pontschool, Leiden, mej. P. J. van Leeuwen, alhier. De oudste der aanwezige familieleden dankte voor de laatste eer aan de over ledene bewezen en strooide bloemen in de geopende groeve. Diep onder den indruk verlieten (1e be langstellenden het kerkhof. Deheer A. Kuilman alhier slaagde te Hilversum voor het B-examen cand. insp. van politie, Engelsch en Duitsch. Hij werd opgeleid door den heer D. Blansjaar, hoofd der Christ, school alhier. LEIDERDORP. In de Ned. Herv. Kerk werd een bij eenkomst gehouden ter herdenking van de Hervorming. Ds. G J. Streeder hield een gedachtenisrede, welke met groote aandacht werd gevolgd; ook de liederen van de zangver. „Hart en Stem" die ter afwisseling ten gehoore werden gebracht, werden met genoegen aangehoord. AALSMEER. Belangrijk legaat. Laar wij vernemen is door wijlen mej. wed. R. Koetsier, wed. van J. van Reeu- wijk alhier, als haar eenige erfgenaam aangewezen, behoudens enkele schenkin gen en legaten, de kerkvoogdij der Ned.- Herv. Gem. Deze erflating wordt geschat op een jaarlijksche rente van f600 a f. 700 Teraanlebstelling wijlen de heer W. Kooiman. Zaterdagmiddag is op de alg. begraaf plaats alhier teraardebesteld wijlen de heer W. Kooiman, in leven onderwijzer aan de Christelijke school op het dorp Nadat de kist in de groeve was neerge laten, werd gesproken door 'den heer J. v. d. Meer Pzn.. voorzitter van de Ver. tot stichting en instandhouding van scho len met den Bijbel alhier, die den over ledene dankte voor alles wat hij geduren de meer dan 25 jaar voor het Chr. onder wijs in deze gemeente gedaan had. Vervolgens sprak de heer P. Kaptein, voor de bouwver. ..Volksbelang." Deze her innerde er aan. dat de overledene gedu rende een groot aantal jaren secretaris penningmeester dier vereeniging is ge weest en aan zijn ijver en trouw daarbij aan den dag gelegd, waarvoor spr. den ontslapene zijn weemoedigen dank bracht. Hierop werd gesproken door den heer G. Kommies, hoofd der Chr. school op het dorp. Deze memoreerde de hartelijke ver standhouding. welke steeds het kenmerk mocht zijn van den omgang met den ont slapene en het overige onderwijzend per soneel. Tot slot sprak ds. Tonsbeek, van Uit hoorn, de consulent der Ned.-Herv. Kerk alhier. De predikant gewaagde van smart, berusting en vertroosting bij dit zoo droef verscheiden van hem. dien men nog zoo gaarne had willen houden. Een neef van den overledene, de heer W. Kooiman, evangelist te Amsterdam, dankte voor de belangstelling. Een krans van de bouwver. „Volksbe lang" dekte de baar. Op den doodenakker was zeer groote belangstelling. OEGSTGEEST. Geslaagd voor het diploma steno- typie van den Alg. Stenografen Bond, mej. E. L. Collins, leerlinge der Pontschool Leiden Bij het passeeren van een auto op den Rijksstraatweg achter het Groene Kerkje geraakte de heer A. D., wonende te Nieuwerkerk a. d. IJsel met zijn auto ln de tramrails en slipte bij het uitrijden, waardoor D in de sloot terecht kwam. Een inzittende dame kreeg eenige ver wondingen aan het gelaat, doordat zij tegen de voorruit terecht kwam. Zij moest naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd voor heelkundige behandeling. Door den garagehouder Kranenburg is de auto met den kraanwagen uit de sloot gehaald. o SASSENHEIM. Hinderlijk gedreun. De bewoners van da Molenstraat onder vinden nu last van een heimachine, die den veengrond tot ver in 't rond doet trillen. Het trillen van den bodem is men daar in do omgeving wel gewoon, door de motor van de graanmaalderij, waarover reeds meerdere malen geklaagd is, doch thans is van een der huizen een gedeelte van een muur naar beneden gevallen, ter wijl meerdere huizen lichte verzakkingen vertoonen. De door B. en W. aan den raad aangeboden begrooiing voor 1932 bedraagt, voor den gewonen dienst f. 292.910.88 en voor den kapitaaldienst f. 185.963.17 in ontvangsten en uitgaven. De rijksveldwachter Th. de Boer is van Leiderdorp overgeplaatst naar hier. De collecte bij de dankstond in de Herv Kerk heeft opgebracht f. 92.97voor dc kerk en f. 200.10 voor de Diaconie, bovendien werd nog een gift van f. 10 voor de zending ontvangen. Gistermorgen omstreeks 5 uur moest vooi de oude Herv. School een auto uit halen voor een hond en kwam daarbij op het trottoir terecht. Het achterwiel bleef tegen den band haken, met 't gevolg dat de spaken afbraken en door het ontbreken van een reservewiel de tocht gestaakt moest worden. Ongevallen kwamen niet voor. De auto, die op het Kerkpad geplaatst werd en later met een kraanauto naar de garage Werkhoven gesleept, trok naar te begrijpen valt, zeer de aandacht van de vele kerk gangers. In de maand October is door weke- lijksche bonnenverkoop voor het nieuwe orgel der Herv. Kerk f. 89.30 bijeen ge bracht. Tn totaal is dit jaar op deze wijze f. 1000.60 verkregen. KATWITK. Op initiatief van de Katwijksche Reddingsbrigade zal een cursus Eerste Hulp bij ongelukken worden georganiseerd, ender leiding vhm dr. J. EyKelenboom. KATWITK AAN DEN RITN. Zilveren jubileum. 16 November a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. van Beelen als be steller in dienst trad bij de Ned. Posterijen. Teraardebestelling Mej. Van Elk. Zaterdagmiddag is het stoffelijk over schot van Mej. van Elk die op de tijding van het ongeluk dat haar man getroffen had plotseling overleed op de Alg. Begraafplaats ter ruste gelegd. Uit de groote belangstelling bleek duide lijk het meeleven van de geheele gemeente mei de zoo zwaar beproefde familie. Toen de kist in de groeve was neer gelaten sprak ds. L. G. Bruijn een ernstig en aangrijpend woord. Deze wees aller eerst op de vergankelijkheid van het leven; dat er maar één Schrede is tusschen ons en den dood. Zoo ooit, dan is het zeker bij dit sterfgeval bewaarheid. En toch geld; dit ook voor ons allen. De dood is ónze vijand, omdat hij is de bezoldiging ilci /.oude. Doch Godlof, Christus heeft der. dood overwonnen. Daarom behoeven wij niet op dit graf te blijven staren, maa kunnen wij net oog omhoog heffen naar boven. Want wij wetan, dat. zoo het aardse'e huis dez.s tabernakels verbroken wordt, wij een gebouw van God hebben, een huis niet met handen genwk! maar eeuwig in de hemelen. Vervolgens sprak ds Bruyn woorden van troost tot de drie aanwezige kinderen en de verdere familie. VEURLEIDSCHENDAM. Als leden van de oudercommissie van de openbare lagere school aan den Westj vlietweg zijn gekozen de heeren G. Jansen. W. Balt. W. G. ter Horst, W. van der Kemp en L. Tlmmers. Vrijdagavond te 7.30 uur komen dc raden van beide gemeenten in gec. open bare zitting bijeen. De collecten voor de Ned. Herv. Kerk hebben over October opgebracht: Kerk, f. 78.17, langs de huizen f. 21.87. extra dankstond voor het gewas f. 69.33. Het ledental van de afd. van de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging vermeerderde gedurende het vereenigings- jaar 1930-'31 met 29 en bedraagt thans 50. Het ledental der ver. voor Zieken- hulsverpleging had over October het vol gende verloop. Ingeschreven 139, afge schreven 46. Totaal op 31 Oct. 4312. VOORSCHOTEN. Chr. Meisjesver. „De Balsemien". In het gebouw voor Chr. Belangen heeft de Chr. Meisjesver. „De Balsemien" haar 9de jaarfeest gehouden. Het gebouw was geheel gevuld met be langstellenden toen de presidente mevr. M. Duymaer van TwistOorthuys deze bijeenkomst opende. Na het gemeenschappelijk zingen van Gez. 189 vs. 4 en gebed gaf de presidente een korte inleiding over „Brand" van Ibsen. De meisjesleden brachten hierna ver schillende stukken ten gehoore, waarin het ernstige en vroolijke elkaar afwis selden. Aan het einde van den avond heeft ds. H. P. Fortgens dank gezegd aan de presi dente en de leden van „de Balsemien" voor het vele goede, aan alle aanwezigen geschonken en de bijeenkomst met dank gebed gesloten. WARMOND. Uitbreiding Jachthavens. Hel ligt in de bedoeling van den heer W. Vis zijn jachthaven alhier aanmerke lijk uit te breiden. De plannen zijn reeds gereed en zullen ter goedkeuring worden ingezonden aan de desbetreffende autori teiten. Verminderende bedrijvigheid bij „Padox". Naar wij vernemen is aan dertig perso nen, hoofdzakelijk behoorende tot het expeditiepersoneel, medegedeeld, dat zij, in verband met de crisis, slechts om d? andere week zullen kunnen werken Deze maatregel is genomen, om algeheel ont slag te voorkomen zooals reeds met een gedeelte van het personeel eenigen tijd geleden moest gebeuren. Men verwacht, dat nog meer arbeiders ontslagen zullen moeten worden, ln ver band met de groote vermindering der binnenkomende orders. 32

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7