ONZE ELFTALLEN-REVUE L. F. C.SCHEVENINGEN 1—1. Een uitstekende prestatie der thuisclub. L.F.C. I het elftal al sedert vele jaren van verrassingen, het elft-al dat ook al vele jaren zich een dolle verzamelaar van winstpuntjes der kampioenscandidaten toont, doch volgens' velen daartoe dit sei zoen niet in staat zou zijn, heeft in den wedstrijd tegen Scheveningen opnieuw aan den dag gelegd dat het zijn traditie wil en kan handhaven. Van het begin tot- het eind hebben de withemden zich zon der onderscheid met hun geheele willen en kunnen tegen het waarlijk sterker spe lend Scheveningen-elftal gegeven en zoo doende een zeker verdiend gelijk spel uit het vuur gesleept. Voor de rust heeft de L.F.C.-verdediging het tegen de met wei nig systeem spelende doch onvermoeid zwoegende voorhoede der gasten zwaar te verduren gehad. Backs en keeper, vaak gesteund door den schijnbaar niet te ver moeien Neuteboom, wisten echter dien druk te doorstaan, Ook de meermalen goed opgezette aanvullen en doorbraken van L.F.C. werden steeds door de Sche- veningen-achterhoede onderschept. Als ongeveer een half uur is gespeeld slaat de linksback van Scheveningen bij een L.F C,- nanval den bal met beide handen neer De daarvoor gegeven penalty wordt dooi den keeper keurig gehouden, doch daarop direct ingeschoten 10. In een snel tempo wordt door beide partijen doorgespeeld. Duffels krijgt het even druk doch vangt, stompt en ranselt er alles uit. Voor een freekick, naar onze meening juist buiten het strafschopgebied, krijgt Scheveningen een penalty toegewezen. Duffels weet deze keurig te houden, doch de bal springt door het effect over den gevallen keeper in het doel .11. Met dezen stand breekt de rust aan. Waren de gasten in de eerste helft het meest aanvallend, na de rust zouden de> bordjes voor het grootste deel van den strijd worden verhangen. Wel krijgt Duf fels het eerste schot te verwerken, doch hij toont daarbij ook nu dat het aan hem is toevertrouwd. Een gelijk opgaande strijd met wisselende kansen volgt nu, waarbij het meer berekend en rustiger spel dei L.F.C.-halflinie opvalt. Dank zij het voort durend voedend werk dier linie wordt L-F.C. sterker en sterker en legt geheel Scheveningen zich op verdedigen toe Meerdere goede kansen worden echter ge mist of het doel wordt op een verkeerde plaats gezocht, waarbij dient vermeld dat een groot aantal verdedigende Schevenin- gers het zuiver schieten ten eene male on mogelijk maken. Een doorbraak wordt L.F.C. bijna noodlottig, doch Duffels is op zijn post. Met L.F.C. in de meerderheid ontstaan aan beide zijden nog enkele kan sen, doch de verdediging blijft meester van het terrein en als noch een corner voor L.F.C.. noch een voor Scheveningen een doelpunt heeft kunnen opleveren breekt het einde aan van dezen pittigen fair ge speelden wedstrijd met een verdeeling der punten, voorloopig in het voordeel van.Lugdunum. ALPHIA—G.S.V. 1—2. Slap spel der Oranjehemden. Wat het vertoonde spel aangaat is over deze ontmoeting weinig te vertellen. Zaterdag heeft men kunnen lezen dat Alphia voor dezen wedstrijd de beste pa pieren had en dat is inderdaad het geval geweest, doch wanneer de Oranjehemden voortgaan een dergelijk spel te demon- streeren tegen G.S.V. dan is het gevaar niet denkbeeldig, dat Alphia haar naam van thuis een geduchte tegenpartij te zijn, min of meer zal verliezen. Futloos en weinig enthousiast werd er gevoetbald en wanneer de Alphianen sterkere tegen standers dan de Gouwenaars tegenover zich hadden gehad, een groote nederlaag zou zeker niet uitgebleven zijn. Wat daar van de oorzaak is? Het is bekend dat G.S.V. dit seizoen niet meer over zulke krachten te beschikken heeft dan voor heen, doch het zal minder bekend zijn dat Alphia ook eenigszinè in dat schuitje is terecht gekomen. De geheele Alphia- achterhoede is vervangen en ofschoon de invallers lang niet slecht debuteerden, is het elftal heel wat in kracht afgenomen. Keeper Rads tok. hoe goed hij ook ÈLltijd z'n doel heeft weten te verdedigen, heeft het wenschelijk geacht zich terug te trek ken, er van bewust, dat hij niet meer zoo safe is als men van hem gewend is. Een meeningsverschil met linksback de Jong is er echter ook niet vreemd aan en laatstgenoemde speler heeft ook weer enkele grieven, vandaar dat ook hij van medespelen moest afzien. Daarbij komt nog dat rechtsback Bouthoorn zich in een der vorige wedstrijden heeft vergeten, zoodat hem het spelen is ontzegd. On aangenaam is dit alles en het Alphia-be- stuur heeft gelukkig niet geaarzeld om in te grijpen, teneinde de goede geest in haar eerste elftal te kunnen handhaven en de teugels in handen te houden, al moet dit ook ten koste gaan van haar prestaties. Onnoodig te zeggen dat het Alphia-elf- tal gedeprimeerd was toen het den strijd tegen G.S.V. aanbond. Vooral de voor hoede presteerde niet veel. Haar midvoor heeft de laatste wedstrijden met een nog niet genezen blessure te kampen, zoodat voorzichtigheid geboden is en dus ook het aanvalsquintet niet ten goede komt. Zoo als reeds gezegd beteekende het vertoonde spel niet veel. G.S.V. v/as het eerst aan vallend en maakte uit een corner ook het eerste doelpunt, 01. Aan weerskanten worden verder nog kansen gemist en de rust gaat in met 10 voor G.S.V. De tweede helft is Alphia geregeld ster ker geweest, maar in den aanvang wist G.S.V. uit een doorbraak den stand op 20 te brengen. De thuisclub pakt dan wat harder aan en uit een goed opge zetten aanval weet haar midvoor met een hoog schot over den uitgeloopen G.S.V.- doelman heen tegen te doelpunten. 12. Een belegering van het Goudsche doel is hiervan het gevolg. Het laatste half uur moet G.S.V. zich tot verdedigen bepalen waardoor voor de Alphia-voorhoede ^een dichte muur ontstaat. Nochtans komen er kansen genoeg om te scoren, niaar er wordt geen gebruik van gemaakt. Wel wordt een bal achter de doellijn vandaan gewerkt maar de scheidsrechter heeft het niet geconstateerd en kent dus geen doelpunt toe. De enkele uitvallen der Gouwenaars zijn vrijwel ongevaarlijk en wanneer de voorhoede der thuisclub nog een paar kansen heeft verknoeid, blaast de goedleidende scheidsrechter van Wijn gaarden het einde en heeft G.S.V. met 21 gewonnen. R. C. L—V. C. S. T. 2—4. V. C S. T. heeft deze overwinning te danken aan de meerdere schotvaardigneid van haar voorhoede. Voor de rust, met den sterken wind mede, lieten de voor hoedespelers van V. C. S. T., in bijzonder heid de rechtsbinnen, zich niet onbetuigd en reeds een kwartier na den aanvang moest keeper Kruit twee onhoudbare schoten van den rechtsbinnen resp. mid voor uit het net visschen. Door meerdere combinatie wist het V. C. S. T.-team het beste van het spel aan zich te houden en de twee daarna aan den rechtsbinnen ge boden kansen waren juist voldoende zijn club bij de rust een veiligen 40 voor sprong te verzekeren. De tweede helft gaf, aank zij een gelukkige verbetering in de opstelling van het R. C. L.-elftal, een ge heel ander beeld. Regelmatig bestookten de R. C. L.-voorhoedespelers het vijande lijk doel .voorloopig echter zonder resul taat. Na pl.m. 25 min. spelens schoot de uitgeloopen V. C. S. T.-keeper den bal voor de voeten van den rechtsmidden van R. C. L., die zich geen moment bedacht en het leder van vrij grooten afstand in het verlaten doel deponeerde. De weinige V. C S. T.-aanvallen werden thans- door de zeer goed spelende R. C. L.-achterhoede tot staan gebracht, waarbij deze tevens voor een goede verdeeling van het spel zorg droeg, wat tengevolge had, dat 10 min. voor het einde Leeuwenburgh een voorzet van rechts onberispelijk in het V. C. S. T.- doel kopte. Ondanks een overwicht van de gastheeren kwam in den stand geen ver andering meer en bij het eindsignaal van den heer Langezaal, die uitstekend dezen fairen wedstrijd leidde, boekten de Hage naars een verdiende overwinning. Blei)ï6 RIVALEN I—HILLEGOM I 3—1. Te precies 2 uur wordt begonnen en al dadelijk valt Rivalen enthousiast aan. Van Dijk grijpt goed in en werkt resoluut weg. de midvoor der gasten benut deze gelegenheid om v. Dijk dadelijk unfair te bewerken hetgeen ongestraft blijft. Riva len speelt een iuk-rake partij en trapt in 't wilde weg. Hillegom kan tegen dit spel niets uitrichten, elke aanval wordt door het robuste, dikwijls ruwe' spel der gast heeren den kop ingedrukt. De scheidsrech ter was zwak en het is niet overdreven om te zeggen, dat hij niet voor zijn taak berekend was. Rivalen begint zich hoe langer hoe meer te roeren. In het wilde weg wordt het Hillegom-doel bestormd. Met eenig geluk voor Rivalen maakt zij in 10 minuten spelens 3 doelpunten en ver krijgt alzoo een nuttigen voorsprong. Hil legom gaat het dan ook nog eens probee- ren en met succes. Bij een voorzet van rechts schiet v. d. Hulst buiten bereik van den keeper in en de stand is 31, waar mede de rust ingaat. Na rust tracht Hillegom het verloren terrein te herwinnen, maar Rivalen stelt daar een spel tegenover waar absoluut niet tegen te spelen is. De Hillegom-spe- lers zijn zoo verstandig zich op de juiste momenten te ontzien en zich zoodoende voor lichamelijk letsel te vrijwaren. De rechtshalf van Rivalen trapt na of het niets is en als de Hillegom-grensrechter hier bij den scheidsrechter over klaagt, staat deze hem niet te woord en gevoelt zich blijkbaar beleedigd en het gevolg is, dat hij een Hillegom-speler het veld uit stuurt zonder cjat er feitelijk iets aan de hand is. Hiermee is alles wat er na de rust gebeurt, gezegd, want spel werd er niet vertoond. Jammer dat er na de waarschuwing van den Bondsvoorzitter dergelijke wedstrijden voorkomen, Eén ding is zeker: als in dezen wedstrijd een arbiter had gefloten, die voor zijn taak berekend was, zouden beide partijen een heel anderen wedstrijd heb ben gespeeld. Hillegom is er de dupe van geworden en is van de eerste naar de tweede plaats verhuisd door deze 31 ne derlaag. D. V. V.LEIDSCHE BOYS 1—4. Als de scheidsrechter laat beginnen blijkt dat D. V. V. volledig is. L. Boys telt twee invallers. In het begin is het verken- nen van elkanders kracht en komen beide doelen om beurten in gevaar. Na een half uur spelen een snelle aanval der Boys en als de linksbuiten voorzet, is het de rechts buiten die den Haagschen keeper onhoud baar het nakijken geeft. 0—1. Na nog eenige aanvallen, dan is het de linksbuiten die 4 minuten voor de rust het Haagsche net voor de tweede maal doet trillen. 02. Na- de thee komt D. V. V. geweldig op zetten en tracht het spel door ruw spelen te forceeren, doch de scheidsrechter houdt de teugels strak, waardoor L. Boys ver scheidene vrije trappen krijgt. Een aan val van D. V. V. en een misverstand in de achterhoede der Boys stelt de rechtsbuiten in staat een tegengoal te maken. 12. D. V. V. werkt hard voor den gelijkmaker doch de Boys weten elk gevaar te keeren. Nog 7 minuten zijn er te spelen en L. Boys begint te beseffen dat er gevaar dreigt. Zij gooit er nog een schepje op, wat tot resul taat heeft dat ze binnen een minuut den Haagschen keeper tweemaal laat visschen door haar midvoor en linksbinnen. 14. D. V. V. voelt dat ze een verloren wedstrijd speelt en geeft den moed op. Als het eind signaal klinkt, heeft de Boys een verdiende overwinning behaald. Scheidsrechter Hons- beek leidde correct. L. F. C. II—ALPHEN III 2—2. In een wedstrijd, waarin de withemden steeds een meerderheid hebben gehad, moesten zij nochtans met een gelijk spel genoegen nemen. Steeds viel de betere techniek en het betere positie nemen der gastheeren op, maar het beslissende schot was er niet. Alphen stelde daar een stug volhardend spel tégenover, niet mooi, maar nuttiger en dat geeft per saldo den door slag. De gasten namen door een strafschop de leiding, doch Th. Smit bracht met een fraaien kopbal de partijen op gelijken voet. L.F.C. nam het spel geheel in handen en uit een der vele aanvallen maakte W. v. d. Wijngaard met een hard schot nummer 2. De rust kwam met een 21 voorsprong voor L. F. C. De hervatting gaf een steeds gelijk op gaand spel te zien, doch het spelpeil was belangrijk gezakt. De talrijke kansen om de score te verhoogen werden door de L. F. C.'ers onbenut gelaten. De Alphena- ren zaten ook niet stil, doch keeper v. Ber- kel was uitstekend op dreef. Eerst kort voor het einde werd hij op toevallige wijze door een clubgenoot gepasseerd. Het einde kwam met een voor de gasten ietwat ge flatteerd gelijk spel. De in beste verstand houding gespeelde wedstrijd werd doer P. Glraafmans goed geleid. i-Iet R. C. L.-elftal, dat gisteren den belangrijken wedstrijd tegen V. C. S. T. met 4—2 verloor. Links naar rechts: J. Mulder J. Jurgens, D. v. d. Spree, H. van Weizen Sr., P. Mooten, L. Kruit, W. van Dorp, H. van Weizen Jr., B. Leeuwenburgh, p, Robbers en H. Brussee. D. V. S.—BLAUW ZWART 1—3. Als scheidsrechter v. d. Kraats beginnen blaast ,zijn beide partijen volledig. Direct ontwikkelt zich een vlug spel, met Blauw zwart iets in de meerderheid en het blijkt al spoedig dat deze ploeg van meening is, dat eerst de man en dan de bal genomen moet worden. Geregeld zwerven zij dan ook ook voor het D. V. S.-doel, en vooral de rechtsbuiten der gasten is gevaarlijk, maar tot doelpunten komt het niet. Daar entegen werkt D. V. S. zich los, en aanval op aanval wordt ondernomen, maar steeds wordt er over of naast geschoten. Toch zit er een doelpunt in de lucht en zooals bijna altijd, komt dit aan den anderen kant, als de rechtsbinnen gebruik maakt, van een misverstand in de D. V. S.-achterhoede 0-1. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de thee blijkt het dat Blauw Zwart het spel gaat forCeeren door ruw spel. Het is jammer dat de scheidsrechter daar niet direct tegen optrad. Bij een Biauw-Zwart. aanval heeft de midvoor succes met een gelukkig schot. 02. Dat werd D.V.S. te bar. Zij ging tot den aanval over en toen D.V.S.-midvoor Hillebrand doorbrak was het 12. De Blauw Zwart backs beloon den Hillebrand door hem het doel in te gooien en nog kregen deze spelers geen Waarschuwing. Steeds kwam D.V.S. terug en toen bij een D.VS.-aanval de rechts half werd „genomen" wees de scheidsrech ter naar de beruchte stip. De bal werd ech ter recht op den man geschoten. Toen kwam Blauw-Zwart opzetten en al spoedig was het pleit beslist. De midvoor bracht den stand op 1—3. Er was nog 10 minuten te spelen en D.V.S. kWam sterk in de meer derheid, maar de D V.S.-voorhoede had heilig ontzag voor het ruwe spel der gas ten; er was bijna geen speler, die niet ge wond v/as. Met onveranderden stand kwam het einde, Scheidsrechter v. d. Kraats leidde goed. alleen trad hij niet goed op togen het ruwe spel, want o.i. had hij de beide backs het veld uit moeten zenden. G. S. V. II—ALPHIA II 1—3. Alphia II trok met niet minder dan 6 in vallers naar Gouda. Dat zij toch gewon nen heeft dankt zij aan het geweldige enthousiasme waarmee zij zich in den strijd wierp. Direct na den aftrap bestookt zij het Goudsche heiligdom. Koopmans krijgt den bal keurig voor z'n voeten ge speeld van Poth en met een prachtscnot scoort hij. 0-1. Geregeld komen de Oranje hemden terug, doch zonder succes. Aan den anderen kant krijgt G S. V. een pe nalty voor hands, welke onberispelijk in geschoten wordt. 11. Met dezen stand komt de rust. Als v/eer is afgetrapt zijn de bordjes verhangen en nu is G. S. V. ster ker. De achterhoede van Alphia geeft ech ter geen krimp, terwijl Veth z'n doel naar behooren verdedigt. De halflinie der gas ten verzet in deze periode bergen werk en niet zonder gevolg. Geleidelijk komt Alphia in den aanval en als Koopmans hardhan dig wordt gevloerd, benut hij de toege stane penalty. 12. G. S. V. gaat het dan forceeren wat haar enkele waarschuwingen kost, terwijl een speler uit het veld wordt gezonden. Nadat Poth eerst tegen de lat schoot, deed hij het even later beter en onhoudbaar knalde hij in. Nu was het voorgoed met het G. S V.-overwicht ge daan en onophoudelijk zwierven de be zoekers voor het Goudsche doel. Tot doel punten konden zij echter niet meer komen zoodat Alphia II met beide puntjes naar Alphen ging. G. S. V. had 2 invallers. D. V. S. JUN.—U. V. S. (a) JUN. -5. B. E. C. II—U. V. S. II 1—3. Veel plezier zouden de U. V. S.-reserves van haar reisje naar Delft niet beleven, schreef de overzicht-schrijver, maar het is anders uitgekomen. U.V.S. speelde met zelfvertrouwen en geestdrift, maar bovenal beheerscht, en in dit opzicht schoten de Delftenaars te kort. Terstond werd door de blauw-witten stevig aangepakt en al spoe dig doorstond het B.E.G.-doel angstige momenten, die door slecht schieten van de U. V. S.-aanval voor de thuisclub geen na- deelige gevolgen hadden. Ook de Delfte naars lieten zich echter niet onbetuigd, maar Akerboom in het blauw-witte doel gaf weinig kans. Toch nam de thuisclub de leiding toen de bal uit een voorzet van links via de U.V.S.-keeper in het net ver dween, maar dadelijk namen de blauw- witten het offensief weer over en bleven tot de rust sterker Rust 1—0. De tweede helft werd weer met een U.V.S.-overwicht ingezet en na vijf minu ten was het Gertenaar, die met een ferm schot de partijen op gelijken voet bracht. Het uitstekende spel van de U.V.S.-half linie Fasel, v. Deursen, Delfos miste haar uitwerking niet want toen Kooreman den bal fraai kreeg aangegeven hadden de blauw-witten het volgend moment een voorsprong, welke Onvlee even later met een scherp schot nog vergrootte. Wel bleef de thuisclub tot het einde goed volhou den, maar U. V. S. speelde, met de over winning in 't zicht, en liet haar de zege niet ontnemen. Toen de goed leidende scheidsrechter Boekaar einde aankondigde, was U. V. S. twee punten rijker en zal zoo spelend nog wel enkele overwinningen boeken. De U. V. S.-Jun. gingen op het pad der overwinning voort en al ging het ditmaal niet van een leien dakje, de zege was ver diend. D. V. S. nam al spoedig de leiding, doch U. V. S. maakte even later gelijk, maar nog voor de rust hernamen de groen zwarten hun kleinen voorsprong. Na de thee vlotte het bij U. V. S. beter en met een viertal goede doelpunten was het pleit beslecht. Scheidsrechter Metsch leidde uit stekend. WAT EK ZONDAG GESPEELfe WOEDT. Voor a.s. Zondag zijn tot nog toe slechts enkele wedstrijden vastgesteld, o.a.: U V.S.- L. F. C.; ScheveningenLugdunum. De Ooievaars—Leidsche Boys, Moordrecht— Waddinxveen (of op 22 Nov.), U. V. S. II R. V. C. II, Hercules IIAlphia II, en Velox IIIBodegraven II. UITVOERING VAN DONAR. EEN UITSTEKENDE INZET VAN HET SEIZOEN. ALPHEN II—LEERDAM II 1—1. Onder leiding van scheidsrechter Ar- noldus wordt begonnen. Dadelijk ontwik kelt zich een vlug spel, met Alphen in de meerderheid. Een góed opgelegde aanval der thuisclub wordt besloten met een corner, die onbenut blijft, 't Blijkt al spoedig dat beide ploegen tegen elkaar opwegen, hoewel de voorhoede der bezoe kers meer productief werk te zien geeft. Een prachtschot van den linksbuiten der thuisclub belandt in 's keepers handen. Aan de andere zijde is het Grobbe, die enkele schoten op zijn doel weet te we ren. Na pl.m. 30 min. neemt Leerdam uit een voorzet van rechts de leiding. Na de rust scoort Alphen binnen enkele minu ten den gelijkmaker. Hierdoor aangemoe digd neemt Alphen het spel veelal in handen. De voorhoede schijnt het samen spel verleerd, terwijl de Leerdamsche ver dediging door stoer ingrijpen meerdere doelpunten weet te voorkomen. Ook de bezoekers kunnen het net niet meer vin den, zoodat het einde komt met onver anderden stand. De heer S. J. Koopmans. Donar was er vroeg bij dit jaar! Het „seizoen" omvat gewoonlijk weinig meer dan de maanden Februari en Maart, en voor wie de kracht van dezen gymnastiek- orkaan dan wat al te sterk is, was deze uitvoering als de komst van een witte raaf, die met gejubel en met waardeering is ontvangen! Dat een zoo vroege uitvoe ring overigens toch haar bezwaren heeft, is gebleken uit de publieke interesse, die voor ons beneden de verwachtingen is gebleven. Donar wij mogen het zeggen zonder dat men ons van chauvinisme of bijzondere voorkeur zal beschuldigen is op gymnastiek-gebied de toonaange vende vereeniging in onze oude veste en haar werk verdient daarom telkens weer een stampvolle zaal. Zoo was het echter Zat» rdag niet en de afwezigen mogen zich verwijten een goede gelegenheid te hebben laten voorbijgaan om te zien t< welk een lichamelijke en geestelijk- vreugde, tot welk een sportieve uitbui digheid verstandig geleide gymnastiek beoefening kan voeren. De heer Bakke redacteur van het Turnblad, sprak od langs van het brengen van de weldaa der lichamelijke oefening aan de groot massa en hij had het rechtstreeks va toepassing kunnen brengen op Dona waar de specialisee.Ing der enkeling vo! komen en terecht de vlag heeft moete strijken voor de klassicale beoefening Donar's nieuwe voorzitter, de heer PI van der Lof, heeft de niet zoo heel tal rijke aanwezigen Zaterdag in de groot Stadszaal welkom geheeten en daarbi o.m. in het bijzonder genoemd het eere lid, den heer Lokker, benevens afgevaar digden van den Z.H.A.B., L.A.K., N.B.L.O het bureau voor medische sportkeuring den Leidschen Voetbalbond, de heerei Metz. Duval en Ko.ops, afgevaardigde» van diverse andere vereenigingen, dona teurs e.a. Hij heeft ouderen zoowel -ai! jongeren dringend opgewekt tot aanslui ting en de leiders, de heèren Koopman en D. Roest dank betuigd voor hun uit stekende werk, in het belang der vere niging verricht. Tien nummers, afgewisseld door pret tige muziek, hebben het programma m dezen Zaterdagavond gevuld en de dank bare attentie gehad van een gaarne applaus bereid publiek. En de wakkere Donar-schare, aar#- voerd door Koopmans als oppert commandant, mag zich gelukkig pr£ die hulde en sympathie te hebben w diend niet enkel door haar gymnastisè prestaties, maar ook door haar toewijd^ en ijver, en door de bewonderenswaardig! discipline, die der traditie getrouw - een stempel van hooge orde op Donar) uitvoering hebben gedrukt. Gymnastiek is tenslotte nog iets anders dan wat tui nen aan brug of rek of paard, het is (vooral!) het beheerschen van lichaan en wil, het voortdurend oefenen onder eigen controle opdat zelfs geen enkels bijkomstigheid van hoe geringe waarde misschien ook verwaarloosd worde, ejj de j aarlij ksche uitvoering moet het be# leveren in hoeverre zulks resultaten heeft afgeworpen. Hoe het bij Donar was zeiden wij reeoi en wij toonden ons daarom enthousias over een uitvoering', die niettemin meer dere factoren van zwakheid in zich heelt gedragen! Het schijnt wel of Donar een soort overgansgperiode doormaakt, waar door de kwaliteit van het gedemonstreer de niet altijd even goed was als waarop wij meenden te mogen rekenen. Bij een geleidelijk verloop van werkende leden 6 er een krachtige aanwas van adspiranten. die in hun uitbundigheid echter wel een? de grenzen der accurate afwerking over schreden, en daarnaast stond een groepje werkende leden, dat toch eigenlijk wei wat ongewoon klein was. De tijd zal nier waarschijnlijk spoedig het noodige even wicht kunnen herstellen! Van de A-adspiranten zagen wij ais inzet van den avond welverzorgde Niels Bukh-oefeningen, waarbij de jon gens de stof behoorlijk bleken te beheer schen en de leider door het rythmlsche geroffel eener tamboerijn een iniponee- rencl effect teweeg bracht. Deze groep gaf verder nog springoefeningen ten beste, terwijl de B-adspiranten turnden aan paard en brug. Aan dit laatste toe stel vooral ware de been-actie v/at scher per te accentueeeren: meer gestrekt, tel ler, krachtiger, maar het geheel verdien de toch de publieke waardeering. «j® tweetal jeugdige groensterren demon streerde nog het uit streksteun kome tot handenstand en zij deden het opeen wijze, die menig oudere hen niet ven»* terd zou hebben! Eenigermate teleurste lend is het rekturnen, 2e graad, Êewe\J doch de rest van het programma wasz goed, zoo feilloos dikwijls, dat het a den algeheelen indruk per saldo gK ernstigen afbreuk heeft gedaan. Magnifiek was het werken der eers afdeeling aan brug en rek, tot in verzorgd de vertolking van de iMJ® zware oefenstofHet oogenschijn u gemak der oefeningen was het- bewlJs j een turnverrichting van voor Leiden zonderlijke klasse. En het beste nuwJg j van heel het programma was mlss*Jfe. wel dat der algemeene vrije Bode- ningen, waarin de heer Koopmans fijne compositie bracht van °Pvj|' goed aangevoelde oefenstof! Een a tiek-demonstratie en tafelspringen ben het besluit gevormd van deze e - gymnastiek-uitvoering in het ni seizoen. Donar mag ondanks e reden tot critiek volmaakt den zijn! Na afloop was er bal in den ioyü

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 14