Electroiux Roofoverval op de Boerenleenbank te Schipluiden. I thans reeds MNNENLAND. Onthoudt U goed, WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. FAILLISSEMENTEN, RADIO-PROGRAMMA. DE KASSIER NEERGESLAGEN. De daders met een buit van ongeveer tienduizend gulden ontkomen. Een brutale roofoverval heeft Zaterdag avond te Schipluiden plaats gehad, waar bij den daders een bedrag van ongeveer f. 10.000, bijna geheel bestaande uit bank papier. in handen is gevallen. De kassier van de Boerenleenbank te Schipluiden, de heer H. van Velzen uit Delft (die reeds 30 jaar kassier van die Bank is) houdt o.a,. op Zaterdagavond zit ting. Het kantoor der bank is gevestigd aan de Tramkade en is aangebouwd aan de woning van de Wed. van Adrichem. Het bestaat uit een wachtkamer, een tusschen- kamer en het eigenlijke kantoor, waar de kassier zitting houdt. De cliënten der bank worden daar door den kassier ont vangen achter een tafel. Tusschen het kantoor en de woning van de Wed. Van Adrichem bestaat geen verbinding. Als laatste bezoeker voordat de aanslag heeft plaats gehad, heeft de ongeveer 25- jarige Corn van Adrichem, de zoon van de Wed. Van Adrichem, den heer Van Velzen bezocht. Er zaten toen drie per jonen, vermoedelijk tusschen 21 en 30 jaar, in de wachtkamer. Toen de heer Van Adrichem vertrokken was, kwam een dezer drie mannen het santoor binnen en begon een gesprek met den kassier. Spoedig daarop verscheen een tweede persoon en samen zijn zij den heer Van Velzen te lijf gegaan. Een van hen ïloeg den kassier met een hard voorwerp op het hoofd, terwijl de ander uit een revolver een schot loste. Doordat de heer Van Velzen met den arm trachtte af te weren, ging een kogel door den linker duim en als schampschot langs het juk been. Door de slagen op het hoofd viel de heer Van Velzen echter neer en daar hij, hoewel niet bewusteloos, toch niet in staat v/as iets tegen de beide overvallers te doen, bleef hij liggen. De indringers gingen toen naar de open staande brandkast, waaruit zij een bruin lederen wissellooperportefeuille met bank papier namen en vertrokken. De derde persoon heeft in dien tijd vermoedelijk op den uitkijk gestaan om bij eventueel on raad te waarschuwen of verzet te plegen. Toen de beide mannen verdwenen wa ren, heeft de heer Van Velzen om hulp geroepen en heeft geklopt op den muur, die zijn kantoor van de woning van de Wed. Van Adrichem scheidt. De heer Corn, van Adrichem, die wel eenig gerucht ge hoord had, doch niet had begrepen, wat er gebeurde, is toen naar het kantoor ge gaan, waar hij den heer Van Velzen vond liggen. De heer Van Adrichem waarschuwde daarop onmiddellijk den burgemeester van Schipluiden, den heer D. J, M. van Gent en de politie. De beide veldwachters van het dorp waren spoedig ter plaatse, doch de burgemeester stelde tevens onmiddellijk de politie van Delft van het gebeurde in kennis. Ook de dokter, de heer dr. F. H. Reynders, werd gewaarschuwd. De overval heeft te ongeveer negen uur plaats gehad en tegen tien uur waren de Hoofdinspecteur van politie uit Delft C. Borstlap en de inspecteur van de recher che, de heer A. I. Oerlemans, ter plaatse. Dr. Reynders had intusschen den heer Van Velzen verbonden. Zijn toestand was vrij gunstig. Hij heeft eenige slagen op het hoofd gekregen hij kan niet zeggen waarmede dit geschiedde en was door het schot, zooals gezegd, aan den duim en in het gelaat gewond. Hij was vrij kalm en kon van het ge beurde een goed relaas geven zonder even wel een goed signalement van de beide mannen, die hem hadden overvallen, te kunnen opgeven. Hij verklaarde de man nen nooit eerder te hebben gezien. Na het eerste verhoor is hij per auto naar zijn woning te Delft vervoerd. Ge bleken is, dat ongeveer een bedrag van tienduizend gulden door de beide mannen is meegenomen, te weten twee bankbil jetten van f.1000, oud model, één of twee bankbiljetten van f. 1000 nieuw model, negen bankbiljetten van f,300, 40 of 50 bankbiljetten van f. 100, een bankbiljet van f. 60, twee bankbiljetten van f. 50 en twintig bankbiljetten van f. 25 en verder 80 kwartjes in twee rolletjes van 40 stuks. De justitie werd tevens op de hoogte ge bracht van den overval. Zaterdagavond is direct met een politie hond de omgeving afgezocht en men heeft toen voetsporen ontdekt en een pet en een jas gevonden. Men meent echter, dat de bandieten hoeden droegen. De drie mannen waren vermoedelijk in grijze costuums gekleed. Hoe zij vertrokken zijn, heeft men tot nu toe evenmin kunnen Vaststellen. De overval heeft in het anders zoo rus tige plaatsje groote consternatie verwekt. Teen het gebeurde in den loop van Zon dagochtend bekend werd, verzamelden zich groepjes voor het kantoor om het ge beurde te bespreken. Het'kantoor en de woning van de Wed. Van Adrichem liggen op ongeveer 50 Meter afstand van de overige aan de Tramkade gelegen huizen. Behalve de kassier en de heer C, van Adrichem schijnt niemand in het dorp iets van de daders te hebben gezien. Het onderzoek van politie en justitie wordt voortgezet. In het „Dagblad van Rotterdam" lezen wij nog het volgende: De woning, waar de bankier zijn kantoor heeft, ligt buiten het dorp aan het z.g. Trampad, dat aan den overkant van het kanaal loopt, waarlangs de rijksweg naar Delft gaat. Bij de R.-K. kerk aan den straatweg is een bruggetje, dat naar het trampad voert. Dit trampad is voor voet gangers en v/agens slechts begaanbaar vanaf deze brug tot een paar honderd meter voorbij de woning, waar de overval plaats vond. De bandieten moeten dus vanaf den straatweg over de brug naar het aan twee zijden doodloopende Tram pad zijn gekomen en ook op deze wijze Weer zijn verdwenen. De woning, waarin zich de overval af speelde. is een ouderwetsch heerenhuis, dat in tweeën is verdeeld. De eene helft heeft de bankier in gebruik, voor kantoor en wachtkamer en de andere wordt bewoond door de familie Van Adrichem, een we duwe met twee volwassen zoons. Een gang. die het huis in tweeën splitst, scheidt ook de beide woningen. Vroeger werd het huis door één familie bewoond, maar tegen woordig zijn de verbindingsdeuren in de gang afgesloten, zoodat het niet meer mogelijk is binnendoor van de kamers der familie Adrichem te komen in de kantoor- vertrekken van den heer Van Velzen. Zoo als gezegd, woont deze laatste in Delft met drie broers. Allen staan als zeer gefortu neerd bekend. De functie van kassier van de Centrale Boerenleenbank hield de heer Van Velzen dan ook alleen maar aan, om dat hij het prettig vond iets om handen te hebben. Personeel had hij niet. Hij kwam alleen over naar Schipluiden op de uren, dat het kantoor geopend was; en dit was veelal ook 's avonds ten gerieve van de boerencliënteele. Zoo bleef de heer Van Velzen dan ook altijd 's Zaterdagsavonds tot een uur of halftien op zijn kantoor. Uit het nadere onderzoek is komen vast te staan, dat de drie overvallers met de i situatie van het huis en de ligging zeer goed bekend moeten zijn geweest. Boven dien mag wel als vaststaand worden aan genomen, dat zij de tijdstippen, waarop het kantoor van den heer v. Velzen ge opend is, ook goed hebben bestudeerd, zoo dat zij den meest gunstigen tijd voor hun aanslag konden uitkiezen. Het drietal is echter toch met een bui tengewoon groote brutaliteit opgetreden, want tijdens den overval waren de weduwe en haar twee zoons, die het andere deel van het huis bewonen, thuis; en dit heb ben zij geweten, want toen de eerste in het kantoor kwam, verliet een van de zoons van de weduwe Van Adrichem juist dit vertrek. Deze heeft dan ook aan de politie een signalement opgegeven Om ongeveer 9 uur zat (gelijk hiervoor al werd gemeld) een van de beide heeren v. Adrichem met den heer Van Velzen te praten in diens kantoor. In de wachtka mer achter het kantoor, waren toen eenige menschen binnengekomen, zoodat de heer Van Adrichem het kantoor weer verliet, om de z.g. cliënten binnen te laten gaan. Door den tuin is de heer v. A. toen naar zijn woninggedeelte gegaan, waar hij zijn broer waarschuwde, dat er nu een paar kerels bij den kassier waren, die hij eigen lijk niet al te best vertrouwde. In de gang hebben de beide broers daarop staan luisteren. Zij hoorden evenwel niets anders dan een gemompel en vervolgens een niet harden bons. „Daat gaat daar verkeerd," zeiden zij nog tegen elkaar, maar niette min bleven zij toch nog even in de gang wachten. Zooals gezegd, konden zij van de gang niet in de- kantoren van den kas sier kómen, daar de deuren hiervan niet meer open kunnen. Zij zouden dus door de voordeur naar buiten hebben moeten loo- pen en door den tuin naar den zij ingang van het huis moeten gaan, welke toegang geeft tot de woning van den heer Van Velzen. Hadden zij dit na het hooren van den bons gedaan, dan waren zij stellig de 3 bandieten tegen gekomen Kort nadat zij den bons hadden vernomen kwam de heer Van Velzen bij hen aan de voordeur kloppen en kon hij hun, nogal geheel van streek door het gebeurde, vertellen wat hem was overkomen. Daarop rende een van hen naar buiten, waarschuwde nog eenige menschen, die ook aan het Tram pad wonen, maar toen hadden de ban dieten reeds een flinken voorsprong. Zij waren over de brug bij de kerk gegaan en kwamen aan den overkant van de vaart op den Straatweg, weer voorbij de woning waar zij zooeven hun slag hadden gesla gen. Daar de verlichting ter plaatse zeer schaarsch is, verdwenen zij daarop in het donker, in de richting van Delft. RECLAME. De kwaliteiis-stofzuiger met wereldreputatie vgnaf i Huurkoop vanaf 4.50 per maand JL&j Alom verkrijgbaar. Showrooms in alle voorn an plaatsen van Nederland, HET CONFLICT IN DE TEXTIEL-INDIISTRIE. 7584 Scherpe formulcering der werkgeverseischen. In de laatst gehouden conferentie tus schen de fabrikanten en de arbeidersor ganisaties in de Twentsche textielindustrie met den rijksbemiddelaar ir. Van IJssel- steijn, is namens de fabrikanten een ver klaring afgelegd omtrent de tegenwoordige situatie in de textielindustrie. Deze ver klaring luidt als volgt: „De textielindustrie in Twente bevond zich reeds in een crisistoestand vóór de wereldcrisis in 1929 een aanvang nam. Immers deze industrie, welke voor een groot gedeelte op tropische markten inge steld was. zag de belangrijkste van die markten geleidelijk voor zich verloren gaan. De Japansche concurrentie verovert hand over hand terrein op haar in Ned.- Indië. Aangezien het vaststaat, dat deze concurrentie niet te overwinnen zal zijn, moet de exportindustrie naar niet-tropi- sche markten uitzien. Deze productiede viatie, welke groote export-industrieën noodzaakt zich geleidelijk in te stellen op artikelen, die in hoofdzaak voor Europee- sche markten bestemd zijn, brengt niet alleen tijdelijk een zekere ontwrichting mede, doch oefent een blijvenden ongun- st-igen invloed uit op de rentabiliteit van de geheele industrie. Deze gaat nu haar gezamenlijke aandacht concentreeren op een beperkt afzetgebied, waarin zij vroe ger slechts voor een klein gedeelte ge ïnteresseerd was. Terwijl deze bedrijfscrisis al gaande was, is in den loop van 1929 de wereldcrisis voor het eerst merkbaar geworden. Of deze crisis aan overproductie of ondercon sumptie te wijten is, kunnen wij niet be- oordeelen. Wel staat vast, dat de aanvang er van samenviel met bepaalde binnen- landsche troebelen in China en Brltsch- Indië, welke om bij textielproducten te blijven, de consumptie van die landstre ken, waarbij onze industrie zeer belang rijk betrokken was, tot niets reduceerde. De crisis heeft op onze industrie haar in vloed niet alleen even ernstig als op an dere onbeschutte bedrijven laten gelden, Rijk en gemeente zullen ook dit jaar ruim f2.000.000 werkloozensteun aan textielar beiders moeten betalen maar zij heeft directe gevolgen gehad, welke het ons on mogelijk maken te concurreeren. Deze gevolgen zijn loonsverlaging in al die landen, welke loonen betaalden, staande op ongeveer een even hoog peil als de onze. Mede zijn zelfs loonsverlagin gen doorgevoerd in die landen, zooals Bel gië en Frankrijk, waar de textielindustrie met loonen werkte, welke niet bij benade ring met de onze vergeleken konden wor den. Een loonsverlaging van ruim 20 pCt. in Engeland is, nadat de industrie daar in een toestand van volkomen ontredde ring was geraakt, tot stand gekomen in den vorm van depreciatie. De werking er van is oogenbllkkelijk en verrassend ge weest. Spinnerijen, welke al geruimen tijd gesloten waren, werden weder geopend. De orders stroomen toe en de orders voor onze industrie nemen in belangrijke mate af. In Scandinavië is de loonsverlaging op dezelfde wijze tot stand gekomen. Duitsch- land was al voorgegaan, zonder tot het paardemiddel van valuta-depreciatie zijn toevlucht te nemen. Onze industrie, een bij uitstek onbeschermde, een die al vóór de wereldcrisis in een crisistoestand ver keerde. zou door handhaving van het geld loon eigenlijk loonsverhoogingen blijven geven, daar de indexcijfers dalen. Bij hand having zou zij grootendeels naar den kel der gaan. Zij zal dus nu de loonen moe ten verlagen. Een verlaging met 5 pCt. kan haar, zooals de omstandigheden nu zijn, nog niet op een rendeerende basis brengen, maar kan toch verdere produc tie-beperking voorkomen en mede tegen gaan, dat een aantal ondernemingen bin nenkort gesloten zouden moeten worden. Van arbeiderszijde stelt men het nu voor alsof de ondernemingen bij het eerste het bests vuiltje, dat er aan de lucht is, een aanslag op de loonen gaan doen, terwijl zij in goede tijden er nooit over gedacht zouden hebben vrijwillig tot behoorlijke loonsverhoogingen over te gaan. Mogen de arbeiders daarentegen eens beseffen, dat de huidige wereldcrisis van ongekende scherpte is, nu ruim twee jaar duurt en dat talrijke ondernemingen in die twee jaren bezig zijn geweest ten bate van loo nen, welke het product niet kan dragen, ten bate dus van haar arbeiders, haar re serves op te teren. Waren die reserves er niet geweest, dan waren die onderne mingen den weg opgegaan van de tallooze in Engeland en Duitschland, welke al in het begin van de crisis gesloten werden en zonder eenig pardon duizenden arbei ders op straat moesten zetten De Twentsche werkgever begint thans genoeg te krijgen van de verwijten van onmenschelijkheid, welke de vakbonden hem naar het hoofd plegen te gooien. Het wordt bovendien hoog tijd, dat de Twent sche arbeiders begrijpen, dat duizenden van hen al minstens een jaarlang werk loos geweest zouden zijn, wanneer hun werkgevers bij de vraag, of zij de onder neming aan den gang moesten houden, RECLAME. "591 dat, wanneer U aan iochf, koude of regen en wind bloofgesfeld waart, natte voeten gehad heeft en U zich daardoor niet wel gevoelt, Aspirin-Tabletten U zeker helpen. PIRiN de wereld U let op den oranjeband. Prlj6 K ch. alleen met geldelijke en niet met overwe gingen van menschelijkheid zich hadden ingelaten. De toestand is nu zoo ver gekomen, dat ook die weinige zaken, welke nog 48 uren met volle bezetting draaien, op de nomi natie staan om short-time te gaan wer ken. Toch hebben de Enschedeesche en Twentsch-Geldersche fabrikanten, met 't oog op den komenden winter, het kleinste offer van de arbeiders gevraagd, dat zij konden, n.l. 5 pCt. verlaging der loonen. Willen de arbeiders dit offer niet brengen, willen zij niet inzien, dat het beter is alle maal iets minder te verdienen dan dat thans een klein gedeelte zijn te hoog loon houdt en een groot gedeelte niets ver dient, dan moeten zij zich tegen deze hoogst matige loonsverlaging, welke hun levenspeil hoegenaamd niet aantast, maar verzetten en er een conflict om uitlokken. Wij waarschuwen hen evenwel vooruit, dat wij van een klein conflict een groot conflict zullen moeten maken, onverschil lig dus of men in een kleine of in een groote onderneming gaat staken. Moet er dan toch strijd komen, dan zullen wij een loonsverlaging uit dien strijd trachten te krijgen, welke niet tot 5 pCt. beperkt blijft maar die voldoende zal zijn om al de be trokken ondernemingen weer op een ren dabele basis te brengen. Wij waarschuwen de arbeiders ten slotte dat, hoe die strijd dan ook zal uitvallen, een nederlaag geleden zal worden door een groot deel van onze arbeiders te za- men met een aantal ondernemingen, om dat loonsverlaging op het oogenblik niet meer een wensch is van de werkgevers, maar een economische noodzakelijkheid, welke onafwendbaar is en ook bulten werkgevers en werknemers zich zal moe ten voltrekken. Gaat dit proces met con flicten gepaard, dan wordt het daarom niet minder onafwendbaar, maar onze ontredderde Industrie zal er alleen nog wat meer door ontredderd worden." DE N.C.R.V. GESTRAFT. Voor driemaal van het algemeen programma uitgesloten. De Ned. Chr. Radio-Vereeniging is dooi de Algemeen Programma-Commissie voor drie achtereenvolgende malen uitgesloten van de verzorging van het Algemeen Pro gramma; dit in verband met haar uitzen ding van Vrijdagavond 30 October 1931, welke door de Radio Omroep Controle- Commissie is afgebroken, daar het betref fende programma door de Algemeene Pro gramma-Commissie niet was goedgekeurd. Dit besluit tot schorsing is genomen, zonder dat de N.C.R.V. in de gelegenheid is gesteld om zich te verantwoorden. Blijk baar heeft de Commissie bij voorbaat kwade trouw aangenomen. De N. C. R. V. heeft zich tot den mi nister van Waterstaat gewend. Verwacht wordt, dat deze dit vonnis zonder vooraf gaand verhoor, niet zal sanctionneeren. Mocht dit wel het geval zijn, dan zal de N. C R. V. zich beraden omtrent een e.v. beroep op den burgerlijken rechter, gelijk de Vara deed inzake „Gevleugelde Daden." Hieromtrent is echter nog geen beslissing genomen. O VOLKENBOND EN WEDE. Onder leiding van jhr. van Karnebeek vergaderde de Vereeniging voor Volken bond en Vrede te Hilversum. De Vereeni ging heeft thans 75 afdeelingen en 27 correspondentschappen. Het aantal leder, bedraagt ongeveer 10.000. Tot bestuursleden werden bij acclamatie herkozen mevr. mr. C. BakkerVan Bosse en de heeren prof. dr. J. A. Cramer. J. 0. de Roode, P. J. Senarens, mr. dr. W. G. van Sonsbeek, H. G. Surie. mr S. K. D. M. van Lier en H. Ch. G. J. van der Mandere. In de plaats van den heer N. Stufkens. die zich niet meer beschikbaar had gesteld, werd gekozen prof. mr. W. C. de Vries te 's-Gravenhage; tot voorzitter werd bij ac clamatie herkozen jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. Behandeld werd vervolgens het ont werp voor een nieuw program van actie der vereeniging. De stellingen, dat ge streefd moet worden naar universaliteit van den Volkenbond en naar oplossing van alle geschillen langs den weg van recht spraak, arbitrage of bemiddeling, werden zonder discussie goedgekeurd. Alle amendementen werden verworpen behalve dat van de afdeeling Den Haag, dat een nieuwe redactie van punt 6 be oogde. 117. Een eindje verder liep heel triompheerend een kok met de lekkere gebakken oliebollen. Wat was het geval: de appel rolde juist achter den kok aan en daar lag de lekkere schaal met den kok er naast. Tuimeltje en kikker Karei deden of ze van niets wisten en liepen even hard als de appel. 118. De kok bleef echter niet op dezelfde plaats liggen maar tuimelde met blad en al ook van den berg af Het werd een benauwd oogenblik voor den kok. Toen hij ein delijk stil lag en rondkeek kon hy nergens zijn muts en blad meer vinden. Kreunend ging hij naar huis. GAGEVERLAGING BIJ DE KOOPVAARDIJ. De Centrale van Koopvaardij-official, heeft zich bereid verklaard tot 10 po gageverlaging. De Bond van Werkgeven eischt een vermindering van 20 pet. DE POSTVLUCHTEN. „De Raaf" is gisteren op Schiphol ge. land. „De Uil" kwam te Medan aan. INGENIEUR VAN DEN WEG BIJ DE NED. SPOORWEGEN. In de vacatures, ontstaan door het plot seling overlijden te Alphen aan den Rijn van den ingenieur van den weg te Utrecht ir. G. J. Vermeulen, is bij de Ned, Spoorwegen voorzien door de benoeming van ingenieur F. M. Beunko, thans als zoo danig werkzaam te Amersfoort. Tot inge nieur van den weg te Amersfoort is be noemd ir. G. Redeker. thans werkzaam aan het centraal bureau N. S„ afdeeling bruggenonderhoud. UÏT NED. OOST-INDIE. J. B. HARTELUST, f BATAVIA, 7 Nov. (Aneta). De gouver neur van West-Java, de heer J. B. Harte lust, is hedenmorgen in de badkamer van zijn woning, als gevolg van hartverlam ming, dood gebleven. Uitgesproken: G. van den Eijkel Niczn., kweeker, Rijnsburg, Vliet N.Z. 82. R.-c. nn\ F. J, A. Hijink; cur. mr. W. de Clercij, Leiden. C. de Visser, bloembollenkweeker, Oegstgeest, Rijnsburgerweg 38. R.-c. mr, jhr. H. O. Feith; cur. mr. P. E. Brier. Leiden. In de week van 2—7 Nov. zijn in Nt- derland uitgesproken 81 faillissementen, VOOR DINSDAG 10 NOVEMBER. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO 8.00—10.00: Gramof. 10.00: Morgei- wijding 10.15: Gramofoon 10.30: Vos de Vrouw 11.00: Orgelconcert doorFram Hasselaar. Soliste Han Heydenrijk (zangi 12.00—2.00: Ensemble o. l.v. A. Noote- boom 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Knip cursus 4.00: Concert, Egbert Veen Jr, (viool) en Egbert Veen Sr. (piano) 4.30 Radiokinderkoorzang 5.00: Gramofoon 5.15: Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep- 6.30: Moderne Fransche kamermuziek. B. v. d. Sigtenhorst Meyer (pianol ver tolkt Debussy 7.00: Kamermuziek - 7.30: Engelsche les. Fred Fry 8.00: Ver' volg kamermuziek 9.15: Vierde zitting van ,JDe strafzaak Vivienne Ware" 9.1) —10.00: Kovacs Lajos 11.0012.00: Gra mofoon. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15: Gramo foon 10.00—11.30: Concert KRO. Kunst ensemble 11.30: Godsd. halfuurtje - 12.15: Concert KRO.-trio 1.45: Gramo foon 2.00: Vrouwenuurtje 3.004.15: Orgelconcert door E. Haak, m.m. v. J. Buggenum (zang) 4.306.20: Gramo- foonplaten 6.20: Bedrijfscontrolecursiu 6.45: Engelsche les 7.10: Fransche causerie over de Russische mentaliteit en liet Bolsjewisme 7.458.00: Verbonds- kwartiertje 8.00—11.00: Concert «B Maastricht. Sted. Orkest van Maastricht o. 1. v. H. Hermans en H. Heyendaal (orgel) O.a. Derde symphonie, St. Saëns 1» Gramofoon. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Concert orgelbespeling 1.20: Picadilly Hotel or kest 2.25: Voor de scholen 2.50' Mu ziekles 3.55: Fransche les 4.25: Voor de scholen 4.50: Trocadero-cinema- orkest 5.35: Kinderuurtje pzn- Nieuws 6.50: Moderne pianomuziek 7.10' Fransche lezing 7.40: Variété 8.50: Literaire causerie 9.20: Nieuws 9.40: B B.C. Klein orkest o.a. „Traumerei, Schumann 10.40: Oorlogs-poëzie 10.55—12.20: Dansmuziek, Parijs „Radio-Parijs", 1725 M 8.U). 12.50 en 6 50: Gramofoonpl. 8.20: Con; cert o.a. Ouverture „Rol el'Ys". Lalo Orkestconcert 9.50: „Les noces Jeanette" van V. Massé. Langenberg. 473 M. 6.257.20 935- 11.05, 11.05—11.30: Gramofoon \ff>~ 1.50: Orkestconcert 4.20—5.20: Sop'®" concert 7.208.15: Avondconcert. O-3- Ouvert. „Oberon" Weber 8.20: Trio- concert. O.a. Trio B-dur, Schubert (vloot cello, piano). Kalundborg, 1153 M. 11,20—-R; Strijkconcert 2.20—4.20: Orkestconcen met solisten 7.208 00: Beroemde rnar sodiën o.a. Rhapsodie van Liszt 8*r Liederen 8.45: Blijspel 9.00: Mode® pianomuziek 9.55—10.25: 8ste Sympho nie F-dur van Beethoven. Brussel, 508 en 338 M 508 M..' Pf- Omroeporkest 6.50: Wagnerconcej' (gramofoon) 8.20' „Les deux MMJj" lons". muzikale comedie van Van O»' 9.35: Concert, o.a. Aubade printaniem Lacombe 338 M.: 5.20: Orkestconcen 6.50: Gramofoon 8.20: Orkestcon cert o.a. Rienzi-ouverture, Wagner. Rome, 441 M. 8.20: Orkestconcert o* de uit „Götterdammerung", Wagner. Zeesen, 1535 M. 6.50: Oostenrijks® liederenavond 7.35: Lezing 1 m „Bunte Reihe" o. 1. v. H. Brunar 'L; Berichten en hierna tot 11.50 dansmu» door do Band Carol Balan uit de troend® Londen.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10