72ste Jaargang vrijdag 6 november 1931 No. 21974 STADSNIEUWS. Scherts In Schets. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. 1 PRIJS DER ADVERTENTIEN? 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi) een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTj.1 Voor Lelden per 3 maanden t.2.35, per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. de financieele toestand onzer gemeente. Een nadere toelichting. De wethouder van Financiën, de heer T. S. Goslinga schrijft ons: Vergun mij eenlge rectificatie aan te brengen inzake hetgeen u mij in den mond legt over de korting der ambtenaarssala rissen want zooals u 't heeft neergeschre- ren is 't niet geheel juist. Mijn redeneering was als volgt: Bij ongewijzigde totstandkoming van het betrokken wetsontwerp wordt de toestand aldus, dat door het Rijk f. 75000 op de uit- keering van de gemeente wordt gekort. Het begrootingsevenwicht wordt dus ver stoord en ik moet f. 75000 nieuwe lasten op de burgerij leggen om dit verstoorde evenwicht te herstellen. Dit nu is uiterst bezwaarlijk, daar de inkomsten der bur getij waaronder dan een vrij groot aan tal gekorte rijksambtenaren reeds niet onbelangrijk achteruit zijn gegaan. Wordt er op de gemeente-ambtenaren de bekende rijkskorting toegepast (dit komt gemiddeld op 3°/o) dan ontstaat deze curieuze toestand, dat het Rijk zijn korting niet toepast. Waarom niet? Om dat de gemeente Leiden reeds 60 opcenten heeft op de gemeentefondsbelasting en door de korting op de ambtenaarssalaris sen niet beneden 40 opcenten kan komen. In dat geval zegt het tweede lid van art. der Ontwerp-wet, wordt de rijksuitkee- img onverkort uitgekeerd. Dus: Korten wij niet dan houdt het Rijk 75000 in. Korten wij wel dan geeft dit sen bate van f. 75000, maar bovendien het voordeel dat het Rijk niets inhoudt. Het verschil tusschen f75000 verlies en f75000 winst is 1 150.000. Over 3 jaar voor zoo- isng wordt het voorgesteld Is het ver schil dus f. 450.000. Mijn meening is nu, dat dit voordeel ua de gemeente niet mag ontgaan, daar u te groote belangen op het spel staan. Et alles geldt bij ongewijzigde aanne- E3g der wet en drukt mijn persoonlijk eioelen uit. Waar de kans op wijziging ér wet zeker niet gering is en begrijp 4 de wet goed de gemeenten tot 1 Mei^ as. den tijd hebben een en ander te over wegen daar is er zeker nog ruimschoots gelegenheid tot bespreking en overleg. Waar u mijn persoonlijk gevoelen vroeg wil ik dit duidelijk en onomwonden zeg gen: als 't ontwerp ongewijzigd wordt aangenomen, zal de gemeente Leiden er mi. niet aan kunnen ontkomen ook de ambtenaarssalarissen aan te tasten. Dat dit door mij met grooten tegenzin zal ge schieden behoef ik nauwelijks te verze keren. S. S. R., AFDEELING LEIDEN. Viering van het zesde Lustrum. Gistermiddag te 3 uur heeft de Leid- sehe afdeeling der „Societas Studiosorum Reiormatorum" de viering van haar 6de lustrum ingezet. De praeses der lustrum-commissie, de heer G. van Herk opende op de gebrui kelijke wijze de vergadering, heette ver volgens de gasten welkom, in het bijzon der mr. P. E. Briët, die het eere-comité vertegenwoordigde. Daarna hield hij een rede waarin hij in korte trekken de ge schiedenis van de Leidsche afdeeling der S. S. R. verhaalde. Na een korte pauze hield de praeses der afdeeling. de heer A. E. Schouten, zijn jaarrede over het onderwerp: „De betee- kenis van het Calvinistisch beginsel voor onze verhouding tot de cultuur". Hierna schorste de praeses der lustrum commissie de vergadering welke des avonds te 8 uur weer heropend werd. Op deze huishoudelijke vergadering werden de Novieten plechtig geïnstalleerd. Hierop volgde onmiddellijk de installatie als eerelld der afdeeling van prof. dr. G. J. Sizoo hoogleeraar aan de Vrije Universi teit te Amsterdam. Het verder verloop van den avond droeg oen feestelijk karakter. De lustrumvie ring wordt heden voortgezet. Dient nog te vermelden dat de bul, aan prof. Sizoo uit- gereiVrt, is vervaardigd door den heer D. "lok, calligraaf te Scheveningen. INBRAAK. j, en.nacht van Woensdag op Donder- ag is ingebroken in een pand aan de n^ tongracht, bewoond door den heer B. hoeft zich vermoedelijk laten in- stii docl:i bii zijn arbeid niet erg val, g.eweest. zoodat de 90-jarige moeder hul don heer B. wakker werd. Op haar waar toep hwam de bewoner aansnellen. oon worsteling met den inbreker werri waarbij de heer B. niet ernstig j. *e™°nd De dief wist te ontkomen, uit 5™™dellijk ingesteld onderzoek wees h»r? j er nlets vermist werd. De politie de zaak in handen. LEZING Dr. P. D. TJALSMA. „De zonden onzer samenleving". Gisteravond heeft dr. Tjalsma in de Remonstr. Kerk, die wederom geheel ge vuld was met een schare belangstellenden van zeer verschillende levensrichting, zijn derde lezing gehouden van den cyclus over „De moderne mensch en zijn God". Thans was het onderwerp: De zonden onzer samenleving. Spr. begon met een verwijzing naar het nog altijd veel gelezen boek van de Scharten Antink's, Francesco Campana, waar ons de twijfel ge teekend wordt van dien naar God zoekenden mensch de twijfel, eerst gewekt door het onbegre- pene dat de natuur laat zien, daarna op komend in het menschenhart door al het duistere die de samenleving openbaart. Maar ook zonder dat boek, alaus spr., weten wij hoe de wereld, tooneel van strijd en vernieling als zij is, ons tot een aan vechting van ons geloof kan zijn. Trou wens, altijd is daar geweten van de span ning tusschen Gods Koninkrijk en het Koninkrijk dezer wereld: het kluizenaars- en kloosterleven, het secte- en conventikel wezen uit alle eeuwen legt van 'smen- schen angst en vrees voor de wereld en haar boosheid getuigenis af. Toch zal onze tijd de „duistere waar heid" (gelijk Francesco Campana haar noemt), de „Zonden onzer samenleving" bij uitstek sterk beseffen, althans sterker dan vroeger tijden. Om twee redenen: ten eerste heeft het woord samenleving voor ons een sterker accent gekregen, beseft de moderne mensch scherper dan vroeger hoe hij onlosmakelijk aan de gemeenschap, de maatschappij verbonden is, zoodat wat daar gebeurt ook hem persoonlijk raakt en men met de individualistische levens houding niet meer uitkomt; ten tweede begrijpen wij de zonden onzer samen leving meer dan vroeger in hun zelfstan dig karakter: de zondige daden der men- schen hebben veelal zulk een omvang, en vooral ook zulk een gesystematiseerd en zelfstandig karakter gekregen, dat de mensch er geheel aan onderworpen, er ge heel in gevangen is geraakt. Denken wij aan den oorlog, die niet slechts uitvloeisel van de zonden in het menschenhart is maar ook tot een zondig instituut in onze wereld geworden is, samenhangend met ievensvormen en maatschappij systemen en staatsverhoudingen. Sprekende over de zonden onzer samen leving zou men geneigd zijn dezen oorlog als de menschheidsschuld bij uitnemend heid te noemen. Heeft de oorlog ons niet het beest in mensch en menschheid ge openbaard, hebben niet velen door den oorlog den weg tot God in hun leven ver loren? Toch was die oorlog niets anders dan openbaring van den geest die ook vóór 1914 reeds woei over de landen onzer wereld, een „voortzetting van de be staande politiek, alleen met andere midde len." Vier zondige richtingen in leven en samenleven der menschen zijn ons in en door den oorlog geopenbaard. Achtereen volgens sprak dr. Tjalsma over de ver zakelijking onzer levens- en wereldbe schouwing, over de vermilitariseering onzer wereld, over de onwaarachtigheid onzer samenleving en over de dubbele moraal onzer dagen. Dat deze levensverzakeling en levens- knechting, waarbij de menschelijke ziel en persoonlijkheid op zij gezet en uitgescha keld worden, den mensch tot een rem op alle dieper zoeken wordt, dat de onwaar achtigheid en de brutale prediking van de dubbele moraal, die God welwillend een plaatsje geeft in Kerk en binnenkamer maar met God niet rekent daarbuiten, den mensch tot een bron van twijfel wor den kan, wie verbaast zich daarover? Hoe kan een mensch tot God komen in een wereld waar geen eerbied is voor de ziel, waar de Mammon heerscht. waar aan de menschelijke consciëntie in laatste instan tie het zwijgen wordt opgelegd, waar een net over onwaarachtigheden het samen leven omgeeft en de mensch bijna dage lijks gedwongen wordt de felle tegenstel ling tusschen Christelijke prediking en heidensche practijk aan te zien? Spr. illustreerde dit met woorden van Dirk Coster in een geschriftje „Waarheen gaan wij?" Toch. wat spr. een vorig maal ten op zichte van het hedendaagsche huwelijk opmerkte, dat kon ook nu gezegd worden: er is bewustwording, besef dat het niet goed is, besef dat de menschheid verkeerd is uitgekomen, schuldbesef, collectief. Wij zien tegen de genoemde duistere krachten en werkelijkheden onzer samen leving andere krachten en bewegingen ingaan. Het valt niet te ontkennen: oogen gaan open in onzen tijd en harten gaan branden, ontwaking is te bespeuren. En. zoolang wij in deze wereld, waarin het moeilijk valt niet het scepticus te wor den, dit opwaartsch werken en strijden mogen gadeslaan, zoolang wanhopen we niet en weten we: God is te vinden, trots alles wat deze samenleving aan barricaden bouwt tusschen God en ons land, Hij is te vinden, daar loopt een weg van ons naar Hem. Over twee weken. Donderdag 19 Nov., hoopt dr. Tjalsma de vierde en laatste lezing te houden. Deze lezing zal een samenvatting geven en over de blijvende waarde en waarheid van het Godsgeloof spreken, ook voor onzen tijd met al zijn duisternissen en smartelijkheden, die twij fel wekken. Dr. Tjalsma zal deze laatste lezing vastknoopen aan het oude en bekende bijbelwoord: Nu blijven geloof, hoop en liefde! GEMEENTELIJKE COMMISSIE VOOR MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Verslag over 1930. Aan bovengenoemd verslag, dat in druk bij de firma Louis H. Becherer is ver schenen, is het volgende ontleend: Meervoudige bedeeling is in 1930 254 maal voorgekomen, d.w.z. dat 254 onder steunden van het Armbestuur/Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon tegelijk in geld of in natura gesteund werden door andere instellingen van weldadigheid. De rekening en verantwoording over het dienstjaar 1929 werd in de vergadering van 17 Juni 1930 ten bedrage van 1.Z20 738,28 goedgekeurd; in de vergadering van 1 Juli 1930 werd de begrooting voor het dienstjaar 1931 vastgesteld tot een be drag van f. 215.000, terwijl in de vergade ring van 29 Juli 1930 het verslag over het dienstjaar 1929 werd goedgekeurd. De Commissie adviseerde voorts aan den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst aan 576 gezinnen of personen een kaart, rechtgevende op kostelooze geneeskundige hulp, uit te reiken, waardoor 488 gezinnen recht verkregen gedurende een vol jaar op kostelooze geneeskundige behandeling: 88 gezinnen voor den tijd van 3 maanden en 90 vrouwen recht op kostelooze kraam- verpleging. Aan 35 gezinnen of personen werd kos telooze geneeskundige hulp geweigerd. In 1929 werden ondersteund: 1189 per sonen, waarvan 826 mannen en 363 vrouwen. In 1930 werden ondersteund: 1068 per sonen, waarvan 740 mannen en 328 vrouwen. De voornaamste oorzaak der armlastig heid was ouderdom. In 1929 werden 21 personen ondersteund met losse giften; in 1930 15 personen. In 1929 bedroegen de uitgaven der on dersteunden in totaal f. 181.476,94; in 1930 bedroegen deze uitgaven in totaal f. 176.539, OV/t. In 1929 waren de totale kosten der ver- pleeggelden in de gestichten f. 20.889,44; in 1930 waren deze kosten f. 20.650.25V2. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: N.V. „Mesa" (f). Haarlemmerstraat 173, Leiden. Hoofdzetel: Heiligeweg 16, Am sterdam, het drijven van handel en détail in gemaakt schoenwerk. Bovengenoemde N.V. maakt, met goedvinding van de N.V. Broekman's Schoenindustrie, Tilburg, re clame met den naam: Broekman's. KERKOPBOUW. Toespraak van ds. Goedhard. Gisteravond werd in de Burchtzaal een openbare vergadering van „Kerkopbouw" gehouden. Voor deze bijeenkomst bestond zooveel belangstelling dat velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen. Ds. W. Th. Boissevain opende de ver gadering met een kort woord, waarin hij er zijn blijdschap over uitsprak, dat Kerk opbouw zich in zulke groote belangstelling mag verheugen, waarna hij het woord gaf aan ds. J. G. W. Goedhard te Zeist. Spr. bepaalde zijn gehoor bij de woor den van Paulus vervat in 1 Cor. 14, waarin Paulus vermaant tot profeteeren. Spreker stelde in het licht hoe Kerkopbouw bij zondere eischen stelt; hoe de Kerk weer moet spreken met woorden van onzen tijd van Jezus Christus en over wat Hij voor onzen verwarden tijd kan en wil zijn. De Kerk moet het weer mogelijk maken dat haar leden het leven van onzen tijd mede leven en in dat medeleven Christus belij den. Spr. citeerde verschillende bewerin gen die omtrent Kerkopbouw gelanceerd worden en stelde daartegenover, dat alles zeer ernstig is overwogen alvorens men in het openbaar op den voorgrond trad. Er worden aan de Kerk weer kansen ge geven als nooit te voren, maar daartoe is noodig veel bezinning. Het inzicht in vra gen en moeilijkheden van dezen tijd brengt met zich mede, den eisch van ruime bezinning. Veel studie en overleg is hiertoe noodig. We moeten ons terugtrek ken op een evangelische basis. Volgens spr. is het van groot belang, wat er staat in ons program van de activeering van gemeente-leden. Spr. merkt hierbij op, dat Leiden hierin een voorbeeld geeft. Een kort oogenblik staat ds. Goedhard stil bij de verhouding tot de vrijzinnigen, er op wijzende, dat ook bij dezen weer klank wordt gevonden. Kerkopbouw wil niet zijn een eenheids beweging; niet statisch maar dynamisch. Vervolgens toont spr. aan. dat niet alleen in roomsche kringen, maar ook in orthodoxe kringen, de kerk als heerscher optreedt. Een groote grondgedachte van Kerkop bouw, die naar voren gebracht moet wor den, betreft het oecumenisch karakter der Kerk. Wij zien de groote vragen betref fende de Kerk in oecumenisch licht en kunnen ons daarom niet tevreden stellen met een plaatselijke probleemstelling. In 't kort behandelt spr. de organisatie van de Kerk en de tucht. Alle respect heeft spr. voor de Statenvertaling, maar men bespoedige toch het uitkomen van een nieuwe vertaling. Na nog even bij de onderafdeelingen en studiecommissies van Kerkopbouw te heb ben stilgestaan, besloot spr. ziin met aan dacht aangehoorde rede. Ds. Boissevain dankte spr. voor zijn helder betoog, waarna zich een aange name discussie ontspon. IETS OP DEN KOP TIKKEN. NED. VEREENIGING Y. HUISVROUWEN. Zwerftochten door Amerika. In het Nutsgebouw hielden gisteravond de dames Arntzenius voor de Leidsche afdeeling van de Nederlandsche Vereeni- ging van Huisvrouwen, een lezing met lichtbeelden over haar zwerftochten door Amerika. De beide dames, die in totaal 6 jaar in Amerika doorbrachten, maakten niet minder dan vier reizen dwars door de Nieuwe Wereld. Door af te wijken van de bestaande hoofdwegen, waren zij meer in de gelegenheid de karakteristieke eigen schappen van bevolking, fauna en flora te leeren kennen; het eigenlijke hoofd doel der reizen. Vrijwel alle staten van Noord-Amerika zijn door haar per auto bezocht en de bijzonderheden, die zij aan de hand van zelfvervaardigde lantaarn plaatjes nader toelichtten, getuigden dan ook van scherpe waarneming. Daar aan dergelijke reizen natuurlijk groote kosten verbonden zijn werd door het houden van lezingen over volksliederen, het geven van paardrijlessen en het dresseeren van hon den voor de filmstudio's in Hollywood ge tracht de onkosten zooveel mogelijk te verminderen, daar van bestrijden door de onzekerheid omtrent data van aankomst en dergelijke, geen sprake kon zijn. Langen tijd brachten de dames ook door onder de verschillende Indianenstammen, vooral onder de Sioux en Navao's. Hoewel natuurlijk het groote onrecht, den India nen vroeger aangedaan, niet meer goed gemaakt kan worden, is de verhouding tusschen blanken en Indianen zeer veel verbeterd. Uitvoerig werd gesproken over de beteekenis der verschillende vormen van handnijverheid der diverse stammen; de eene munt uit in leerbewerking, de andere in zilversmeedkunst en een derde in kralenversleringen enz. Ook de groote feesten, welke elk jaar gehouden worden en waaraan zoowel de cowboys als de Indianen medewerken, werden niet ver geten. Teveel werd vertoond en verteld om in een klein bestek samen te vatten. Alles was even interessant en even boeiend en niemand der vele aanwezigen zal ook maar een oogenblik niet onder de bekoring zijn gekomen van de eigenaardigheden van dit groote land. De presidente der afdeeling, mevrouw RomijnSjollema heette in een korte in leiding allen welkom en bedankte aan het slot de dames Arntzenius voor 't gebodene. het brokkenhuis. Voor de zooveelste maal vanmorgen rinkelt de telefoon op ons redactiebureau. We namen den haak op en luisteren: u spreekt met den secretaris van ..Het Leidsche Brokkenhuis". Zoudt u nog eens een opwekking willen schrijven voor onze stichting? Nu de win ter zoo plotseling ingevallen is. zijn wij bij lange na niet in staat aan alle aan vragen te voldoen. Vooral aan dekens en warm ondergoed, zoowel voor mannen en vrouwen als voor kinderen is groot gebrek. En zet u er dan vooral bij, dat onze stichting een strikt neutraal karakter draagt en dat dus gegadigden van alle ge zindten van harte welkom zijn. Vele men schen denken dat wij een uitsluitend katholieke vereeniglng zün. omdat wij in het Sint-Vincentiusgesticht aan de Hoog- landsche Kerkgracht gehuisvest zijn. maar dat is niet waar. u weet: even een briefkaartje of tele foontje aan mevrouw MandersVermeu len. Oegstgeesterlaan 12 (telefoon 292) en de goederen worden aan huis afgehaald. Bij voorbaat onzen dank, We beloofden er voor te zullen zorgen en doen bij deze onze belofte in vervul ling gaan. BINNENLAND. Ons parlementair overzicht; redevoerin gen der heeren Colijn, Marchant en Schokking. (3e Blad). De postbegrooting voor 1932; de minis ter over den radio-omroep en den zender- bouw. (3e Blad). Het voorloopig verslag der Tweede Ka mer over de begrooting voor Koloniën. (Binnenland, le Blad). Het rapport der regeeringscommissie, inzake bestrijding van dansexcessen. (Bin nenland, le Blad). De inbraken te Wassenaar opgehelderd; een groot deel der juweelen is terecht. (Gemengd, 2e Blad). Twee noodlottige schoten; dramatische voorvallen te Utrecht en Toldijk; één doode en één zwaar gewonde. (Gemengd, 2e Blad). Roofmoord op een notaris te Gorinchem; de dader onbekend. (Gemengd, 2e Blad). Nabij Sommelsdijk is een auto door een tram gegrepen; één der inzittenden werd gedood twee anderen zijn zwaar gewond. (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. In Engeland is de nieuwe regeering thans gevormd. (Buitenl., le Blad). De Rede van Brüning op het Centrum- congres. (Buitenl., le Blad). Litwinof's verblijf in Italië. (Buitenl. le Blad). „KUNST NA ARBEID". De mannenzangvereeniging „Kunst na Arbeid" bestaat bijkans 38 jaar en is nog kerngezond, al heeft zij, zooals iedere ver- eeniging, haar ups and downs gekend. Toen voor enkele weken haar directeur, de heer W. Hoogzaad, aan wien „K. N. A." veel te danken heeft, moest afscheid nemen wegens gezondheidsredenen, dreig de weer een donkere wolk, doch 't actieve bestuur heeft ook dezen tegenslag het hoofd geboden, en al is het dat het den heer Hoogzaad met weemoed zag gaan, het heeft energiek aangepakt, wat blijken moge uit het feit, dat als directeur benoemd is de heer Jan J. v. d. Bos, uit Delft, die zes groote koren en enkele kinderkoren onder zijn leiding heeft. Te Rotterdam heeft hij o.a. „Vereenigde Zangers", „Caecilia", te Delfshaven „Delf- haven's Gemengd Koor". Door hem werden reeds meerdere com posities gemaakt, welke door verschillende vereenigingen werden uitgevoerd. Boven dien heeft hij met verschillende koren, op diverse concoursen, reeds vele eerste prij zen en directeurs-prijzen behaald. Laten we hopen, dat „K. N. A." onder deugdelijke leiding een goede toekomst zal tegemoet gaan en eerlijk gezegd, wij twijfelen daaraan niet. Men zie overigens de advertentie betref fende de aangifte van leden. De heer K. Raimond alhier is ge slaagd voor het examen wiskunde L. O. De adjudant-onderofficier H. de Roos van het 4e reg. infanterie alhier, wordt met ingang van 30 November a.s. werk zaam gesteld aan de school voor reserve- officieren der militaire administratie te Kampen, met bestemming om aldaar op 1 Februari 1932, in zijn tegenwoordigen rang, definitief over te gaan bij het dienstvak der militaire administratie. Met het oog op den financieelen toe stand van het Zieken- en Ondersteunings fonds der Ned. Spoorwegen worden ver schillende bezuinigingen ingevoerd. Zoo is o.a. het aantal geneesheeren voor het station Leiden, dat vroeger twee bedroeg, tot één teruggebracht. Het station- en spoorwegpersoneel uit Leiden, dat zich echter met deze bezuinigingen niet kan vereenigen, heeft zich met een uitvoerig schrijven tot de directie van de Nederl. Spoorwegen gewend om in de vacature- dr. Schreuder) alsnog een tweeden genees heer te benoemen. De brandweer heeft gistermiddag ten huize van C.. Maresingel 96 een schoor steenbrandje gebluscht. Bij de politie zijn twee rijwielen te bevragen, welke onbeheerd op straat zijn gevonden. Tengevolge van het breken van de achteras van een vrachtauto der firma M. D. te Oegstgeest is gistermiddag om streeks 2 uur het rij verkeer op de Hoo- gewoerd ongeveer twintig minuten ver traagd geweest. Gistermiddag omstreeks halfvyf is een paard, dat gespannen was voor een groentenwagen bestuurd door H. V., bij het afrijden der Koornbeursbrug pardoes door een winkelruit der firma Langezaal geloopen. Het paard, dat in de étalage nog vrij aanzienlijke schade aanrichtte, werd aan beide voorbeenen verwond. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad, betreffende een a.s. Woens dagavond in de Waalsche Kerk door prof. Knappert te houden lezing over „Het godsdienstig leven van Prins Willem I."

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 1