(JIT DE OMSTREKEN. AALSMEER. Gemeenterekening. n. «emeenterekening is voorloopig vast- ,.,tM Het batig saldo van den gewonen S bedraagt f. 49.044.50. Alhier woning van Mislukte inbraak. gepoogd in te breken in de Gebrs. K. en C. v. d. Meer. De dieven ken van hebben getracht, door het indruk- een ruit, zich toegang te ver schaffen. Een der gebroeders werd ge lukkig wakker, waarop de dieven de vlucht namen. Oppassen blijft de boodschap! Met Stcrt. 212 wérd verzonden af druk van de acte betreffende de N.V. tot Exploitatie van het gebouw „De Oude Vel ling" alhier. Voor den cursus eerste hulp bij onge lukken hebben zich 30 deelnemers opge geven. Dr. Oei zal weer als leider optreden. in de plaats van den heer J. Wentzel, dien de gemeenteraad geen toestemming ver'eende de functie van boekhouder correspondent te aanvaarden, is in deze functie bij de bouwver. „Volksbelang" be noemd de heer K. A. Wesselius. Mej. P. geraakte op de Ringvaarts- brug bekneld tusschen een auto en de brugleuning. Het gevolg was, dat zij een zware verwonding aan een harer armen opliep. Dr. Bon verleende geneeskundige hulp. o BENTHUIZEN. Auto in de sloot. Op den Roemerweg nabij deze gemeente, geraakte een vrachtauto in den Bermsloot. Toesnellende personen wisten door het stuk trappen van de ruit (daar men de deur van de cabine niet open kon krijgen) den chauffeur daar door heen te trekken en hem op deze wijze van een wissen dood te redden. De chauffeur weel het ongeluk aan een defect aan het stuur. HAARLEMMERMEER. Hoofddorpsche Orkestvereeniging. Alhier gaf de Hoofddorpsche Orkestver eeniging in de Beurs te Hoofddorp, onder leiding van den heer J. Balvers een goed geslaagde uilvoering. Er was veel be ang- sitlling en de aanwezigen zu len zich hun sang naar de Beurs niet bek.aagd hebben, want het was een avond van waar kunst genot die voor de H.O.V. een groot succes was en ongetwijfeld een aanboring zal ziir om op den ingeslagen wég voort te gaan. Dat ze reeds een hooge trap van ontwikkeling heeft bereikt, is op dezen muziekavond die met een gezellig bal under leiding van het Hoofddorp's dans- trkest werd besloten weder duidelijk gebleken. Aanbesteding. De uitslag van de gehouden aanbesteding Tooi net bouwen van een woonhuis met (veestalling voor den heer S. Loogman te Kaag. is als volgt* Gebr, Taeljeur te Aalkenburg f 19.650: H. C. Eldering te Hivlineer f.10800; H. A. Korpmans klem |!10400. D. Vergunst te Lisss f. 10.300. Gebr. [v Amsterdam te Roelofarendsveen f. 10.158; 'k Kwakkenbos te Nieuwkoop f.9900; C. nsDiik te Nieuwveen f.9348: Wed. Lang ton te Oude Wetering f.9145; J. Zoet cCo idem f.9084; A. Bik te Rijnzater- ;jode f. £930; Th. Reeuwijk te Sass:-nheim 15987; L. v. Iterson te Rijnsburg f. 8647; C. Onos te Haarl.meer f.8682; Gebrs. %>\vess?n te Sass?nh°im f.8451; A. van NiWwkoop, idem f.8625; fa. Jansen en I Appelman te Nieuw Vennep f.8340: Nic. van Wieringen te Oude Wetering f 8329; P Bakker te Nieuw Vennep f.8219: A. Snaterse te Abbenes f.8190; D. v. Kerk- jeven idem f.7785; Gebr. Randsdorp te Dss0 f 7597: P. Hu'sbos en zn te Abbenes 7538 Gebr. v. Lieling te Ni euw Venn°p 704: C. P. Jansen +e Rijpwetoring f 7473 H. P. Strijk idem f.7340; J. A. v. d. Geest jeOud-Ade f.7148; A. Strijk te Rijpwetering 7144. Gegund aan den laagsten inschrijver. In 1932 veel tarwe. Naar ons wordt gemeld, is er sprake van- dat er in den Haarlemmermeerpolder 'n 1932 op groote schaal tarwe zal worden verbouwd en de biet n 'eelt dan zoo weinig e Weekeiien zal hebben, dat de suiker- ïabriek te Halfvveg bij de volgende cam pagne wel niet' in werking zal worden gesteld. Nabij Aalsmeer alhier had mej. P. iet ongeluk in botsing te komen met een passeerende auto. Zij bekwam ernstige kneuzingen en werd na door een dokter oorloopig verbonden te zijn per auto aar een ziekenhuis vervoerd. Jan van Riemsdijk bij 't Nut. Gisteravond lubjen de heer en mevrouw Jan van Riemsdijk voor 't Nutsdepaitement een liedjes-avond gegeven. De heer van Riemsdijk heeft voor een verrassing gezorgd en had Meta Hiide- brand meegeuraent, met wie hij tal van liederen samen zong, terwijl mevrouw'van Riemsdijk aan de piano begeleidde. Af en toe bespeelde hij zijn harmonica. a Alle drie traden 0|> in nationaal costuum. I De liedjes zijn buitengewoon goed in den smaak gevallen van de toehoorders; de bijval was zoo groot, dat een nummertje cadeau werd gegeven. Do heer W. v. Lingen, voorzitter dankte het drietal in het dialect van de van Riemsdijks. De zaal was geheel bezet. Ontslag bij de Steenfabriek. Een gedekte van net personeel der Kunstzandsteemabrkk „Arnoud" is ont slagen en wel de bouwploeg De slechte toestanden in bet bouwbedrijf, door motilijk. ed^n met bouwcreaieten voor de bouwondernemers, laten zien ge.den op den afzet van het product der fabriek. Er wordt niet voldoende steen afgeleverd. De mogelijkneid bestaat, dat er aan nog j meer personeel ontsiag aangezegd moet worden. Naar wij vernemen is het plan zoo lang mogelijk te blijven doorwerken en de ontslagen zooveel mogelijk uit te stellen. KATWITK AAN DEN RI]N. Tragische samenloop van omstandigheden. De kleermaker J. v. E., alhier, was in ge zelschap van zijn zoon naar Noord wijk ge weest om gemaakte kleeren af te leveren en trof het ongeval om tegen het trottoir te rijden met het gevolg dat v. E., die niet best ter been is, kwam te vallen en zijn been brak, waarna hij direct naar het Zie kenhuis te Leiden werd vervoerd. Het be richt van dit ongeval heeft zijn vrouw ver moedelijk zoodanig aangegrepen dat zij hierdoor een hartverlamming gekregen heeft. De kinderen vonden hun moeder dezen morgen in bed overleden. Men kan zich den toestand van de familie indenken. Pastoor Schiphorst, die voor herstel zijner krachten in Heerlen vertoeft, komt niet naar onze gemeente terug op 7 Nov. doch op Zaterdag 14 Nov. a.s. KATWIJK AAN ZEE. Een dolle koe. Gistermiddag te 2 uur bracht een dolle koe op de Voorstraat vele menschen op de been. De koe, toebehoorende aan den slager E. v. d. P. uit de Annastraat, werd tijdens het vervoer op straat dol en bracht, rennende door de Voorstraat, groote op schudding teweeg'. Vlak voor de autogarage van den heer Burggraaff werd het dier eindelijk tot staan gebracht. Daar er niets mee aan te vangen viel, moest het helaas, met toestemming van den inspecteur van politie doodgeschoten worden. Een en ander trok groote belangstelling. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen A. de V. uit de Baljuw straat, die met een vrachtauto een lan taarn iurde lste W. Taatstraat omver heeft gereden, zonder daarvan kennis te geven. het raadhuis en de kamer van B. en W., waarin de huldiging plaats had, op smaakvolle wijze versierd. De bloemen en planten waren voor dit doel welwillend afgestaan door het St. Bavo Gesticht, al hier. Aan broeder Marinus, die met be hulp van de politie en het secretaris- personeel de versiering had aangebracht, komt daarvoor alle eer toe! Aanwezig waren het College van B. en W., het secretarie-personeel, de gemeente opzichter, het corps gemeente-politie en de werkster van het raadhuis. Nadat de jubilaris en zijne echtgenoote hadden plaats genomen, sprak burge meester van Iersel hun namens het Col lege van B. en W. toe. Spr. wees op het zeer verdienstelijke werk, dat de heer Pijnenburg in de afgeloopen 12»/2 jaar in het belang der gemeente Noordwijkerhout heeft gedaan. Voorts sprak hij mevrouw Pijnenburg toe. die zeker ook haar deel mag hebben in de hulde die thans aan haar echtgenoot gebracht wordt Hierna bood hij een zilveren houder voor een blocnote aan ais geschenk van het College. Namens de politie werd een plateelen vaas, gevuld met chrysanthen en namens de werkster een bouquet chrysanthen aangeboden. Hierna nam de heer J. P. de Jong, ge meente-ontvanger het woord om namens het secretarie-personeel en den gemeente- opzichter een zilveren vulpen met stan daardje aan te bieden. Deze wees voor namelijk op de aangename verhouding welke tusschen den secretaris en het per soneel der secretarie heerscht. Hij bracht den jubilaris dank voor alles wat hij voor de ambtenaren heeft gedaan. Vervólgens werd door de wethouders een woord van waardeering gesproken Daarna nam de jubilaris het woord en zeide dat het voor hem een des te groo- tere verrassing was thans gehuldigd te worden, daar alles voor hem geheim ge houden was Spr dankte den burgemees ter en de andere sprekers voor hunne hartelijke woorden van waardeering. en voor de mooie cadeaux. Hij sprak de hoop uit nog vele jaren in het belang der ge meente Noordwijkerhout te kunnen werken. De avond werd verder in een gezellig samenzijn doorgebracht! HILLEGOM. Feestavond van de Vara. Door de afd. van de Vara is gister- Hi? zaa^ van Sistermans, geheel bezet was, een feestavond gegeven. De voorzitter der af deeling heette de vele 7 aycz.lgen en den spreker welkom. Als trad op de heer G. J. Zwartbroek, dn» van ',e* hoofdbestuur, die door r" voor*tter gehuldigd werd als de op- "«ter van de Vara. m.,,;! "nnV Modaja Band uit Rotterdam DnhUu ,en k°u Bandy vermaakte het Da Zl')n humor. Radio-front -Zw?rt"0ek- Sprak °ver het NOORDWITK AAN ZEE. Verg. Chr. Besturenbond. De Chr. Besturenboiui ..Lid in het ver enigingsgebouw aan de Hoofdstraat een openbare vergadering ond^r voorzitt.r.c ap van der heer D. v. d. Niet. Ds. Visser, Goref. Pred. te Noordwijk Binnen opende na gemeenschappelijk zingen van Psalm 119 vs. 53 met gebed. Hij sprak na Schrift lezing een openingswoord naar aanleiding van enkele verzen uit Psalm 119, waarin uitkomen de normen voor het maatrchappe- lijk en staalkundige leven. Hiern? sprak de he:r Roosi-bjom, hoofd bestuurder over het onderwerp: Vak beweging in c isistijd", Spr. ontvouwde duidelijk de twee groote zaken uit zijn onderwerp: Vakbeweging" en „Cruis". Na dezen spreker werd door een afdee- lingslid, den lieer A. v. d. Niet een eigen gedicht voorgedragen n 1. „Sombere da;en". De heer Schaafsma sprak hierna ook namens het hoofdbestuur over „Voor waarts, juist nu". In deze rede kwam ook de gestadige groei van het ledental uit. Ds. Siddré, Herv. Pred. te Noordwijk Binnen sprak het slotwoord naar aanleiding van een woord van Jezus: „Ik moet werken". Nadat de voorzitter van den Chr. Besturenbond sprekers en bezoekers dank had gebracht en alle leden had opgewekt tot een krach tige propaganda, sloot ds. Siddré met dankzegging. NOORDWITKERHOUT. Jubileum Gemeente-Secretaris J. A. M. Pijnenburg. gerlijke van de Vara tegenover de bur- omroepvereenigingen. Musici zoo \VPl 1 bijval mor'st en spreker hadden veel ranfprl?eie^!n^ van 06,1 partij bloembollen S: df "Meeling voor den tuin van de aanvaarc| te Hilversum is dankbaar Het bloemistenbedrijf. I 2aamhed-nIOk,nhollenb?clrilf gaan de werk- al'lians JL rusti£ door- Men hoort I beden.van°ntslag aan de werk- vo?rgekomen L*SSS Gn Sasscnheim *s i beden contract met de werk- '■vordl Pr a ?chnatuurlijk gelden. Wel en flat trpft"ïi ,ln het buitenland ger isd «erst. en bloembollenreizigers a ler- J. A. M. Pijnenburg. In intiemen kling is het feit herdacht, dat de heer J. A. M. Pijnenburg, ge meente-secretaris, alhier, 121/- jaar gele den in dienst dezer gemeente trad. Voor deze gelegenheid was de hal van OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Voortzetting behandeling Gemeente- begrooting 1932. Gisteravond kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen ter voortzet ting van de behandeling der gemeente- begrooting 1932. Afwezig de heer Kraan. Voorzitter bur gemeester Gerrevink. Na opening heeft de voorzitter nadere toelichtingen gegeven omtrent èenige vragen, gesteld bij de behandeling van net punt: Onderhoud straatverlichting, waar na verdere behandeling van de begrooting aan de orde gesteld werd. Gemeentereiniging In vorige vergadering heeft de heer Paardekooper de wenschelijkheid bespro ken van wijziging omtrent de vernietiging en verwijdering van het vuil. De heer Kortman sprak uit ondervin ding over de lasten en dringt aan op ver andering. - De voorzitter kan dé-meening zich wel voorstellen en zegt dat deze zaak steeds de belangstelling heeft van B. en W. maar hooge kosten en bedrijfszekerheid vormen een groote hindernis om tot een ge- wenschte oplossing te komen. De heer Simon Thomas blijft bij zijn meening dat de kosten hoog zijn. De laat ste 4 jaren zijn de kosten begroot op f7000, thans op ruim f9000. Hij stelt voor dezen post met f. 500 te verlagen. De voorzitter zegt, dat nu reeds 3 da gen per week met een dubbele ploeg moet gewerkt worden om van een behoor lijke functioneering verzekerd te zijn, waarbij wethouder Rubenkamp wegens de uitbreiding der gemeente, de noodzake lijkheid daarvan aantoont. Na verdere besprekingen werd het voor stel Simon Thomas verworpen met 102 stemmen. (Voor de heeren Paardekooper en Simon Thomas). Vergoeding kweekelingen O. L. onder wijs. Verschillende leden achten toevoe ging van kweekelingen bij het O. L. on derwijs niet gewenscht. De voorzitter maant aan tot voorzich tigheid en zegt dat wij op onderwijster rein toch reeds op betrekkelijk grooten voet leven De heer van Egmond ziet in de beloo ning van een tijdelijke leerkracht (f.600), die hetzelfde werk verricht van een vol slagen leerkracht een onbillijkheid en stelt voor, om de vergoeding voor kwee- keling met acte met f. 100 te verhoogen. In stemming gebracht, staken de stem men. Zal tot een volgende vergadering worden aangehouden. Inzake de subsidie kinderfeesten, zegt de heer Kruizinga dat hij niet tegen een kinderfeest is tenzij dit niet wordt gehou den op den verjaardag van de Koningin. De heer den Ouden zag dit feest gaarne vastgesteld op den 31sten Augustus. Betreffende het punt verpleeggelden voor 2 patiënten in het gesticht Ende geest. stelt de heer Kruizinga, gesteund door de heeren Paardekooper en Bakker voor. om in verband met den aftrek van ouderdomsrente f. 1 per week toe te ken nen. Wordt aangenomen. Subsidie Burgerlijk Armbestuur. De heer Kruizinga zegt dat een gemeen schapssteun van f.8000 een vrij groot be drag is, om dit alleen te doen behartigen door het Burg. Armbestuur en acht het zeer gewenscht om de behartiging onder te brengen bij B. en W. met uitbreiding van ter zake kundigen o.a. uit de vakbe weging. Hij wil de factor „Armenzorg" uitschakelen. De voorzitter zet het systeem armenzorg nader uiteen Hij is het met den heer Kruizinga eens dat menschen die uit goeden doen in armoede geraakt, moeten geholpen worden maar om dit onder te brengen bij B. en W. acht hij ten le niet in het algemeen belang en ten 2e kan dit B. en W. in bepaalde gevallen in een moeilijke positie brengen. Meerdere leden voerden over deze zaak het woord waaruit bleek dat uitbreiding gewenscht was. B. en W. zullen dit over wegen. Werkloozenzorg. De heer Paardekooper bespreekt de gevolgde wijze van tewerk stelling van werkloozen en kan zich daarmede niet geheel vereenigen. Ook is in de commissie ad hoe de vraag gerezen of gedurende de a.s. winter in de ge meente voor werkverschaffing voldoende productief werk gevonden kan worden. De heer Bakker zegt uit practisch oog punt vóór verandering te zijn. De heer Kruizinga zegt dat zij, die 3 dagen per week worden te werk gesteld, hiermede zeker niet gered zijn en het noodzakelijk is, dit te wijzigen. Zeer velen kunnen o.a bij wegenbouw, of vernieuwing te werk worden gesteld. De voorzitter merkt op, dat bij wegen bouw ongeschoolde arbeiders vele moei lijkheden voorkomen. De heer Uitenboogaard geeft in over weging werklooze arbeiders bij particu liere bedrijven te werk te stellen met 50 pCt. toeslag op het loon, gezien in andere gemeenten Breedvoerig werd het werk loozen vraagstuk besproken, waarbij de heer Paardekooper voorstelt een toeslag op het loon van f. 1.— per week te geven boven het 4de kind tot het 14de jaar. B. en W. zullen dit vraagstuk nader be zien en daarvan prae-advies uitbrengen. Inkomsten; Baatbelasting electrificatie Oude Dorp. In een breedvoerig betoog bepleit de heer Kortmann verlaging dezer belasting uit billijkheid voor de betrokkenen. De commissie vraagt nadere inlichtin gen over deze heffing. B. en W hebben dezen in de stukken verstrekt. De heer Bakker acht het voeren van discusies over deze zaak zeer moeilijk en vraagt of B en W dit grondig onder de oogen willen zien De voorzitter doet toezegging en ver zoekt daartoe schriftelijke vragen te stel len aan B. en W. Volgt het punt Huur of vergoeding van schoollokalen. De commissie acht het tarief voor het gebruik van de gymnastiekzaal aan de Burg. Terweeweg doer diverse sportver- eenigingen in verband met de exploitatie kosten te laag. De heer Paardekooper stelt voor dit ta rief met 50% te verhoogen. B. en W zijn ook van meening dat het tarief niet hoog is gesteld maar dit is destijds gedaan ten goede van de plaatse lijke gymnastiek-vereenigingen, wier be staan in het algemeen werd toegejuicht De heer v. Breda wijst op de draag kracht van de nog jeugdige vereenigin- gen en wil het bestaande tarief handha ven. Het voorstel Paardekooper wordt aan genomen met 1012 stemmen (die van de heeren v. Breda en Kruizinga). Betreffende het punt Personeele be lasting geeft de commissie ad. hoc. B. en W. in overweging te bevorderen, dat de gemeente voor de heffing der P.B. van de 6e en 5e klasse wordt geplaatst, gelet op haar karakter en de huurwaarde der ge bouwde eigendommen. Derving van de inkomsten dezer classi ficatie zou zijn te ontvangen door in voering van een vermakelijkheidsbe lasting. B en W. deelen mede, dat de gevolgen van deze wijziging in klasse indeeling een vermindering aan de hoofdsom der P.B. f. 3700.en met de opcenten dus p.m. f. 7000.— zou bedragen In de tegenwoordige tijdsomstandig heden kan dit oedrag niet worden gemist en zou door een gering gedeelte door op brengst van een vermakelijkheids belas ting worden gedekt. B. en W. zouden zich waarschijnlijk niet tegen het voorstel verzetten indien ten le: de wet regelende de financieele ver houding tusschen Rijk en de gemeente niet haar weg naar het Staatsblad had gevonden en ten 2e de tijdsomstandighe den normaal waren. Breedvoerig wordt dit uiteengezet en wordt door B. en W. het voorstel nadruk kelijk ontraden. In beginsel hebben B. en W. geen be zwaar tegen een vermakelijkheidsbelas ting, maar zien daarin nog geen voldoen de voordeel! Van voorstellen werd dan afgezien. De begrooting was hiermede afgehan deld en als aangenomen beschouwd. Bij de rondvraag verzocht de heer van Breda om in het vervolg bij levering van uniformkleeding aan ingezetenen de voorkeur te geven. De voorzitter zal daar mede rekening houden. Hierna sluiting. Auto kraakt reclamebord. Gistermorgen had nabij de ha te „Ende geest" een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door S. V. wonende te Leiden en een electrische tram, gaande in de richting Leiden. De auto werd door de tram gegrepen en tegen het reclame bord van het hotel „Het Witte Huis" ge duwd. waardoor dit bord omver werd geduwd en de palen afüraakten. Persoon lijke ongelukken hadden hierbij niet plaats. De auto werd aan de achterzijde zoodanig ingedrukt, dat d ze door den kraanwagen van de garage Kranenburg moest worden weggesleept. Gistermiddag had aan den Endegeester- straatweg een aanrijding plaats tusschen een vraCntauto van F. B. wonende te Sas- senheim en een personen-auto, waarbij de laatste werd beschadigd aan de carrosserie, terwijl tevens een ruit werd vernield. Ver zekering vergoedt de schade. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een witten bok, ongeveer 7 maanden oud welke is opgevangen. o RITNSBURG. De bloemenhandel. Nu de nachtvorst aan alles wat aan bloe men buiten stond, een einde heeft ge maakt, ligt het voor de hand dat de kas bloemen daardoor een beteren prijs op brengen. De meeste variëteiten Chrysanten zijn dan ook aanmerkelijk gerezen. De aanvoer bestaat bijna geheel uit Chrysan ten en rozen. Voor rozen kon de prijs wel iets beter zijp. Betaald werd voor snijbloe men per 100 stuks: Anjers, rood en rose, f. 1.20f. 1.40. Snijbloemen per bos: Mont Blanc 3040 ct. Sous d'or 3238 ct. King of the White 2733 ct. Flory King 28-38 ct. Marie Otter 3642 ct. Triumphant 50-60 c. Chrysanten: Herminia 2025 ct. Chrysan ten geel 3040 ct. Snijbloemen per stuk: Chrysanthen Pulling 10—17 ct. Mecco 812 ct. Rozen per bos van 20 stuks: But terfly 6070 ct. Golden Ophelia 7090 ct. Columbia 8090 ct. Rosalandia 60—70 ct. Hadley f.1—f.1,20. 2. Achten zij in de huidige omstandig heden. gezien de vele werkloozen geen ter men aanwezig maatregelen te nemen, om tot den aanleg van zulk een begraafplaats over te gaan? 3. Zijn B. en W. bereid onverwijld met voorstellen te komen welke leiden tot den aanleg en exploitatie van een dergelijk voor onze gemeente onmisbaar en winst gevend bedrijf? t 4. Zijn B. en W. niet van meening dat het stichten van een behoorlijk gemeente lijk grondbedrijf voor de gemeente Veur thans een noodzakelijke eisch is? 5. Zijn zij niet van oordeel dat er voor onze gemeente groote behoeften bestaat een dergelijk bedrijf te stichten teneinde hieruit de middelen te putten welke de gemeentefinancieën kunnen versterken? 6. Is het college bereid mede in verband met een behoorlijke aansluitende aanleg en bebouwing met de naburige gemeente met voorstellen te komen welke tot het stichten van een gemeentelijk grondbedrijf zullen leiden? VEUR—LEIDSCHENDAM. Door J. K, wonende aan de Veene- straat. is bij de politie een aanklacht in gediend tegen mej. D. geb. Lwonende aan den Broekweg wegens het onttrekken van een minderjarige aan het ouderlijk gezag. WASSENAAR. Vergauering Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde e_ne ledenvergadering. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer P. Polderman, werd deze vergade ring gepresideerd door den heer A. H. Aarts-en die alLn i.aritlijK weiKom heette en mcd.deeJJe dat de g_zondnu~s.o„stand van der. voorzitter dei mate vooruitgaande was, dat deze de e.v. ledenvergadering weder zelf hoopt te kunnen leiden. Nada«. vervolgens door den secretaris, den heer A. v d. Schans de notulen waren voorgelezen, werd msdedeeiing gedaan van diverse ingekomen stuhken o.a. een schrij ven van de afd. Dordrecht, dat deze Ver. het volgend jaar haar 50-jarig bestaan hoopt te herdenken en dat zij bij die ge legenheid een Nationale Bloemen- en Plantententoonstelilng d^nkt te organiseeren en wel gedurende het tijdvak 5 tot en met 12 September 1932. Hierop deed de voorzitter voorlezing van het schriftelijk uitgebraent rapport van de jury bestaande uit de heeren Verboog, E. Th. Witte en P. de Vos, die de inzendingen Chrysanthenums voor de prijsvraag had gekeurd. De Wisselbeker werd toegekend aan e.ne inzending van 3x5 stuks Monsieur W. Serton; Viscount Chinda Westland's Roem, ingezonden door den neer D. de Gans, tuinbaas op het landgoed van den heer D. Th. Ruys, die hiermede tevens definitief eigenaar werd daar deze beker tweemaal door hem achtereen werd gewonnen; en aan de inzending bestaande uit Miss Edith Cavell; Rose D. en Mr. R. C. Pulling een lsten prijs, ingezonden door den heer J. Anderson tuinbaas op het landgoed „Voorlinde". Door den voorzitter werd hierop de heer de Gans hartelijk geluk gewenscht met zijn definitief verdiende beker. Hierna werd overgrgaan tot verkiezing van twee bestuursleden. In de vacature H. A. Aartsen (niet herk.esbaar) werd gekozen de heer van Boeschoten terwijl de heer Jac van Vugt met groote meerderheid van stemmen als zoodanig werd herkozen. Beiden nemen hunne benoeming aan. Hierop sprak de heer van der Schans den uit het bestuur tredende heer Aartsen niet een kort woord toe waarin hij de prettige' samenwerking memoreerde in het bestuur en de bereidwilligheid om bij te staan. Hij heette vervolgens het nieuw benoemde bestuurslid de heer van Boe- schoten als zoodanig welkom. Alvorens tot de rondvraag over te gaan deed het bestuur mededeeling dat zij eerst heden bericht ontving van Ir. Riemens, dat de electrische proefnemingen in zijn prozf- tuin nog geen aanvang hebben genomen, zoodal een excursie thans niet zal kur.nzn doorgaan en tot gelegenertijd moet wor den uitgesteld. Het bestuur stelde voor om op Donder dag 5 Nov. a.s. eene excursie te houden naar de ïhndelskweekerij van de firma De Hoog genaamd Nieuw Honsel en daar aan een bezoek aan de Chrysanthemen ten toonstelling te verbinden die thans te Honselaarsdijk is geopend. Aldus werd besloten. Hierna behoorde deze geanimeerde ver gadering tot het verleden. ZEVENHOVEN. De waterleiding. VEUR. Wat de putjes der waterleiding Le treft, is in het bestuur der waterleiding be sproken of tot gezamenlijken inkoop zal worden overgegaan, waartoe niet besloten werd. Bij die besprekingen is den voor zitter gebleken, dat er aan inkoop bij massa door de gemeente bezwaren zijn vcrixnden, ook technische, welke niet te voorkomen zijn. Hierom stellen B. en W. voor, ook dit in een bedrag om te zetten, waardoor de totaal-uitkeering voor bedrij ven f.11 en voor andere aansluitingen f. 10 wordt, op voorwaarden dat minder wordt uitgekeerd, indien minder dan 3 M. wordt gelegd, en dat geen u tkeeijing voor een putje wordt gegeven bij perceelen, waar een kelder aanwezig is Dezer dagen was het 12'/* jaar ge leden, dat onze gemeenteveldwachter de heer G. J. de Bruijn te dezer plaatse werd benoemd. Steunt, bij gelijken prijs en VRAGEN AAN B. EN W. Inzake Alg. Begraafplaats en Gemeentelijk Grondbedrijf. Het lid van den raad de heer J. Koerts heeft de volgende vragen gericht tot het college van B. en W. dezer gemeente: 1. Zijn B. en W. niet van meening dat er in onze gemeente zeer groote behoefte c„ la i, j bestaat aan een behoorlijke goed aange- i DBStTIJdt gij d€ WeYRlOOsheid legde begraafplaats? 1 5—2 kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw tand

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7