t*A LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 4 November 1931 Vierde Blad No. 21972 HET ONDERZOEK DER HOOGERE LUCHTLAGEN. UIT DE RIJNSTREEK. DE STERRENHEMEL !N NEDERLAND IN DE WEEK VAN 4-11 NOVEMBER 1931, 20 UUR M. T. •va W' 72sle Jaargang ni. „EGISTREEKBALLONS en vliegers. In het eerste der artikelen over het on- „0ek der hoogere luchtlagen is reeds de Dmerklng gemaakt, dat behalve de fuchtstroomingen ook de temperatuur en ochtlgheid moeten kunnen worden ge- eten Nauwkeurige metingen van die oor de weerkennis zoo hoogst belangrijke actoren moeten geschieden door middel an meet-lnstrumenten. Uitgezonderd aan ird van den vrijen luchtballon kunnen eze instrumenten niet door een waarne er worden afgelezen daar met de ap- jaraten die deze instrumenten naar bo- pen brengen, geen waarnemer medereizen ran Deze instrumenten moeten dus zelf runnen opschrijven wat zij meten. Men s erin geslaagd instrumenten te vervaar- llgen, die niet alleen zeer nauwkeurig den lichtdruk (voor het bepalen van de be- eikte hoogte) maar ook de temperatuur, Ie betrekkelijke vochtigheid en de snel- leid van den wind meten en op een door en uurwerk rondgedraaiden en met pa lier bespannen trommel opschrijven. Deze istrumenten hebben daarbij een zoodanig ering gewicht dat zij zonder bezwaar unnen worden medegegeven met een raadvlieger. Er bestaan ook zeer kleine q zeer lichte registreer-instrumentjes, die Deen temperatuur en luchtdruk optee- enen en die dienen om door middel van ■n vrij grooten gummi-ballon gedragen n in zeer hooge regionen (1525 K.M.) pgevoerd te worden. Zulke van een in- .ramentje voorziene ballons noemt men ■gistreer-ballons. Zij worden vrij opge- jten, stijgen zeer hoog en komen ten ctte wel ergens neer, maar het moet an het toeval worden overgelaten of zij evonden worden. Meestal is dat wel het eval en zoo heeft de meteorologie lang- amerhand een uitgebreid waarnemings- naleriaal verzameld dat verkregen is door et oplaten van registreer-ballons. Het gebruik van draadvliegers (de Ne- erlandsche luchtvaartwet noemt deze pparaten kabelvliegers, waardoor men en indruk zou kunnen krijgen, dat ge- rulk wordt gemaakt van een kabel om en vlieger op te laten) is in vergelijking jet- eenige jaren geleden weliswaar ver- lünderd, doordat men op verschillende taatsen het registreer-instrument liever [oor een vliegtuig in de hoogte laat bren- en. maar afgedaan heeft de vlieger voor iet onderzoek der hoogere luchtlagen nog mg niet. Duitschland heeft vier vaste tations voor meteorologische vlieger-op- itingen, Amerika eveneens een viertal, lederland één, te Katwijk aan Zee, en Ddelijke stations, b.v. op expedities, wor- en nog telkens in gebruik genomen in erschillende landen. De vliegers zijn groote, sterk gebouwde Kb zeer lichte z.g. kastvliegers, die een rkzaam draagoppervlak hebben van 4-8 erkanten meter en minder wegen dan K.G. per vierkanten meter draagvlak, worden opgelaten aan een „kabel" van lalen staaldraad met een breukvast- id van 275 K.G. per vierkanten milli- die gewoonlyk in doorsneden van inch gebruikt wordt. De naam vlieger is dus niet verkeerd. Sc, spreket vanzelf, dat zulk een groote ter, aan staaldraad niet gewoon uit knd kan worden opgelaten. De kilo- las lange draad is daarom gewonden ren bijzonder sterken stalen trommel, i door middel van een motor van vol- nd vermogen (5-15 P.K.) gedraaid kan orden, want een z.g. vliegerspan, d.w.z. vliegers aan één draad, kunnen en erg hard trekken. Trekkrachten K.G. en meer zijn niet zeldzaam, 'en begint met den z.g. instrument- of oofdvlieger, die het registreer-instru- ent draagt, op te laten en zoolang draad f te vieren totdat de vlieger niet meer lagen kan. Daarop wordt een tweede, n z.g. hulpvlieger, aan den draad be- tlgd en opgelaten, waarop weer zoolang aad wordt af gevierd totdat de twee iegers samen niet meer kunnen dragen. zoo gaat men zoo lang mogelijk door. swoonlijk komen de hoofdvliegers 1500 1 2000 Meter van elkaar af te staan. Als f draad afgevierd is, of het vieren ge- aakt moet worden doordat het bijspan en van een hulpvlieger den draad te veel u belasten, wordt het „span" binnen- ehaald. De grootstehoogte, die door den in- ument-vlieger bereikt wordt, is onder cstige omstandigheden ongeveer half o groot of iets grooter dan de lengte a" den uitgevierden draad. Hoogten van 00 Meter kunnen met een eenvoudige stallatie en dus met ongeveer 6000 Me- ar draad en 3 of 4 vliegers met een ge- tenlijk oppervlak van 1620 vierk. M. arden bereikt. Op het groote Duitsche neger-station Lindenberg heeft men oogten van meer dan 10.000 Meter kun- en bereiken. Het voordeel van meteorologische vlie- M-oplatingen ligt in de nauwkeurigheid de uitvoerigheid der waarnemingen, e behalve druk, temperatuur en vochtig- ook windsnelheid (met behulp van en medegegeven registreerenden wind- eter), en windrichting (bepaald door en stand van den vlieger t.o.v. van het praatpunt) omvatten. De bedrijfskosten vlieger-station zijn ook betrek- nlw ?en nadeel is, dat men alleen „rf gunstige weersomstandigheden de nnrt s. kan "Platen en dat groote J„,n Moeilijker te bereiken zijn dan li» 1"énigen, die bovendien haast bij et ^eerstoestanden te gebruiken zijn. In et „„jmeen 's ^eze laatste methode van ™toz°ek der hoogere luchtlagen van ®ïrt waarde voor de meteorologie v ™n Mag niet vergeten, dat zij noo- k hi, e een Sroot vliegbedrijf, zoo- "al van de Mil. Luchtvaartafdee- ln NeLVfn den Marine Luchtvaartdienst dat n™Sr!a.nd *er beschikking staat. In o» aitiu een draadvlieger-station 'ek eri voor en wanneer de tech- erbetpro mocllt slagen de vliegers veel te Pnleuw zouden He vlieger-oplatingen ïgen Cen Broo'en voorsprong kunnen ALPHEN. LANDSTORM-FILMAVOND. (Nadruk verboden). c. n. Groote belangstelling. In de St. Josephzaal aan de Paradijs laan werd gisteravond een landstormfilm avond gehouden, waarvoor hier ter plaatse altijd een groote belangstelling bestaat. Ook gisteravond was reeds voor achten de zaal overvol, terwijl ook voor vanavond het repertoire zal worden herhaald reeds alle plaatsbewijzen zijn uitverkocht. Nadat alle belangstellenden met moeite van een plaats waren voorzien, sprak de heer W. J. Sprey een kort openingswoord. Spr. zeide, dat hij zich noode voor deze taak zag gesteld wegens ontstentenis van den len en ziekte van den 2en voorzitter Hoewel de laatste dagen de berichten om trent de ongesteldheid van den 2en voor zitter weer wat gunstiger luidden, sprak hij den wensch uit, dat deze weer spoedig geheel hersteld zal mogen zijn om tot zijn maatschappelijk werk, maar boven dien tot het vereenigingsleven en de be weging van het instituut van den Bljz. Vrijw. Landstorm terug te keeren. De heer Sprey verheugde zich overigens over de groote opkomst. Het heeft spr. meerdere malen eigenaardig aangedaan, dat voor deze avonden altoos zoo'n groote belang stelling bestaat. Ons volk en onze jongens aijn toch van nature geen militairen van aard, en in hun diensttijd „kankeren" zjj meest van het begin tot het einde. Zoodra verlaten zij echter den militairen dienst of zij gaan over naar ons instituut. De op lossing van dit eigenaardig kenmerk is, aldus spr., dat men verstaat en begrijpt, dat het Instituut van den Bijz. Vrijw. Landstorm waakt voor orde en gezag, voor het maatschappelijk, geestelijk leven, huisgezin en bovenal voor Vorstenhuis en Vaderland, Mede schrijft spr. deze groote opkomst toe aan de propaganda en ener gieke leiding van den secretaris, luit. L. Verleun. (Applaus.) Tenslotte heette spr. de aanwezigen en verschillende autori teiten hartelijk welkom, in 't bijzonder luit. D. J. Karres, secretaris van de Ge westelijke Landstormcommissie, Deken J. M. Hellegers die ook thans door zijn aan wezigheid weer blijk gaf van de belang stelling voor het instituut, en kapelaan Koopmans. Spr. eindigde hierna met een algemeen opwekkend woord tot de aanwe zigen om indien nog geen lid, zich bij het instituut van den Bijz. Vrijw. Landstorm aan te sluiten (applaus.) Rede Luit. D. J. Karres. Nadat vervolgens op voorstel van den heer Sprey gemeenschappelijk het le couplet van het Wilhelmus was gezongen, hield de heer D. J. Karres, een korte doch kernachtige rede, waarbij deze o.m. naar voren bracht, dat van de anti-militairls- tische zijde gaarne den indruk gewekt wordt, dat de Landstorm aanstuurt op burgerkrijg. Niets is minder waar. Het vechten van den Landstorm is eigenlijk liet onbelangrijkste. Belangrijker is de preventieve werking. En het belangrijkste desaneerende werkingdie er van de Landstormbeweging uitgaat. Een werklooze Landstormer, die geen gehoor geeft aan booze influisteringen, dient meer dan hij weet, de Nationale zaak. Zulk een man is een bolwerk, eerst daarna komt het preventieve bolwerk naar voren. En zoo dit zijn doel zou missen, dan zullen als het moet onze mannen de oproep der Regeering verstaan en de Nationale Zaak dienen. (Applaus.) De heer Sprey bracht hierna den heer Karres dank voor zijn rede en sprak te vens een opwekkend woord voor het Land stormblad. Vervolgens werd door den luit. L. Ver leun een zeer fraai film-programma ver toond, bestaande uit een reclame-film van zaken onzer gemeente en als slot eenige komische films, waarbij de aanwe zigen kostelijk genoten. Na de. pauze werd bovendien de Indische legerfilm vertoond, waarna door Luit. Karres met een gebrui kelijk speechje de uitreiking werd ver richt van de diploma's scherpschutter le klas. Hierna volgde het gebruikelijk slot woord en behoorde ook deze alleszins ge slaagde Landstormavond weer tot het verleden. Het geheel werd afgewisseld door piano, viool, cello en guitaar-muziek 'van de heeren P. Koren en v. d. Stoel, hetgeen de geanimeerde stemming onder de aan wezigen belangrijk verhoogde. ZELDZAAM JUBILEUM. Door den visscher V. werd bij de po litie kennis gegeven van het feit, dat de hem toebehoorende roeiboot, gemeerd lig gende in den Rijn was stuk gevaren door schipper K. uit Nieuwkoop. De politie stelt een onderzoek in. Door den heer B. aan de Rijnkade v/erd in deze omgeving een vrij rondloo- pende bok aangetroffen. Door den heer B. werd het beest voorloopig gestald in af wachting op de komst van den eigenaar. Hij deed tevens van zijn vondst aangifte 'Dij de politie. Tot nu toe is de eigenaar onbekend gebleven. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria Theodora, d. van J. P. Straathof en M. A. E. van Beye- ren Johanna Adriana, d. van J. Lek en M. C. Koek Petrus Johannes Gerardus z. van P. J. Zwetsloot en H. Berg. Getrouwd: Adrianus Vreeken, jm. 28 jf en Suzanna Maria Hanna van Ginhoven, jd. 26 jaar. Overleden: Dirkje Marina van Dam, wed. G. de Moree, 82 jaar Anna van Steyn, echtgenoote van P. Rotteveel, 57 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. J. Westgeest van Hazers- woude A. J. van der Willik van Wou- brugge A. C. Baas, van Leimuiden P. D. Boogaard van Rijnzaterwoude A. A. Slootweg en gezin van Zoeterwoude J. N. Verhaar van Warmond J. M. de Jong van Noordwijkerhout H. A. M. Otten, van Den Haag M. A. Smout van Am sterdam J. W. van Starrenburg en ge zin van Den Ilaafe C. J. Jansen van Sas- senheim J. H. A. M. de Jong van Boxtel A. Tli. Keyzer van Soest. Vertrokken: C. J. van der Hoorn naa) Leiden C. M. Weenink naar Leiden A. J. Meyer naar Sassenheim A. K. Straat hof naar Den Haag A. B. Vermeulen naar Fynaart A. Los naar Zoeterwoude E. van Osnabrugge naar Lonneker E. Ten gels naar Den Haag C. J. Loos naar Den Haag C. J. van Iterson naar Oud- Beyerland E. Ch. van der Geest naar Delft H. Ludlage naar Lastrup (D.) J. A. Gortzak en gezin naar Haarlem Th. van der GeestLos naar Noordwijker hout. A. M. Elsgeest naar Sassenheim W. J. A. van der Meer naar Oegstgeest S. M. H. van Ginhoven naar Utrecht J. S. van der Poel naar Noordwijk. 60 jaar in dienstbetrekking. Vrijdag a.s. zal het 60 jaar geleden zijn dat Mej. Antje Lubbers in dienstbetrek king trad bij de familie Hellegers te Schoonhoven. Na aanvankelijk hier eerst Jaren werkzaam te zijn geweest, is de jubi- laresse later bij een zoon van deze familie werkzaam geweest, terwijl zij thans een kamer in het St. Joseph gesticht bewoont en nu nog steeds dagelijks verschillende werkzaamheden verricht bij den deken J M. Hellegers. Ongetwijfeld zal het haar a.s. Vrijdag niet aan belangstelling ontbreken ERNSTIG ONGEVAL. BOSKOOP. Gevaarlijk wielrijder. De reeds bejaarde en gebrekkige W. den D. alhier is het slachtoffer geworden van een zeer onattente en woest rijdende wielrijder. Toen den D. de Nieuwstraat wilde ingaan, kwam een wielrijder, die tot nu toe onbekend is gebleven, in woeste vaart de Dorpstraat inrijden en reed den D. aan, met het ongelukkig gevolg dat de man tegen de straat werd geworpen en bewusteloos bleef lig^é'ïi.' Bij een omwonende binnen gebracht, kwam hij weder bij kennis, doch het duur de geruimen tijd alvorens de man weer op streek was. Vervolgens klaagde hij over pijn in een zijner beenen, dat bij onder zoek gewond bleek te zijn. Ook zijn klee deren waren gedeeltelijk verscheurd. Rijkspostspaarbank. Aan de Rijkspostspaarbank te dezei plaatse, werd gedurende de afgeloopen maand ingelegd f. 22.678.45, en terugbe taald f. 82.31.39 Het laatste door het kan toor uitgegeven boekje, draagt het num mer 5199. Aan het postkantoor alhier, is cle volgende brief, als zijnde onbestelbaar te rug te bekomen: M. Edenburg, Rotterdam. DE KAAG. Gegund. Aan de heeren A. Strijk te Rijpwetering en J. A. van der Geest te Oud-Ade is ge gund de bouw van een woning met vee stalling voor rekening van den heer S. C. Loogman alhier voor de som van f. 7100. Onder kleistaal bedolven. Gistermiddag omstreeks 3 uur had bij de fa. Oosthoek en Zn. alhier een zeer ernstig ongeval plaats. Tijdens zijn werk zaamheden in de omgeving van een en kele meters hoogen kleistaal had de jeug dige arbeider J. D. het ongeval, dat deze instortte en hij geheel onder de klei werd bedolven. Na spoedig door eenige collega's hieronder uit te zijn gegraven constateerde de onmiddellijk ontboden geneesheer dr. v. W. dat de borstkast van D. was inge drukt en hij aan een zijner beenen was verwond. De toestand is hoogst ernstig. Per brancard werd de ongelukkige door de politie naar zijn woning aan de Ruyterstr. vsrvoerd. De Postduiven vereen. ,£>e Gevleu gelde Vrienden" zal op 25 en 26 Nov. as haar 8e jaarlijksche tentoonstelling houden. De alhier gehouden collecte ten bate van het istïtuut „Bartimeus" heeft opge bracht een bedrag van f. 207. Van den heer v. 'T aan den Ouds^ hoornscheweg werd gisteravond zijn rij wiel ontvreemd dat hij even onbeheerd voor zijn woning had laten staan. v. T. deed van zijn bevinding aangifte bij de politie- KOUDEKERK. Geen automatische telefoon. Naar aanleiding van een vraag of de telefoon in deze gemeente geautomati seerd zal worden, is geantwoord dat zulks voorloopig niet het geval zal zijn, ook in de eerste acht jaar niet gebeuren zal. Hier mede staat dus vast, dat onze gemeente tot zoolang het hulppostkantoor behoudt. Bij de gemeente-politie zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een gevonden rij zweep. Vanwege de Kon. Ned. Bond voor Reddingwezen en eerste Hulp bij Onge lukken „Het Oranje Kruis", is bij de firma van LeeuwenBoer in de Hoogewaard al hier, een meldingspost aangebracht voor hulpverleening bij ongelukken. TER-AAR. Ledenverg. R.K. Landarbeidersbond. Onder voorzitterschap van den heer G. Mesman hield de plaatselijke afd. van „St. Deus Dedit" een ledenvergadering in café van Dam. Aanwezig was op deze drukbe zochte vergadering het hoofdbestuurslid, de heer Loerakker, benevens een afgevaar digde van de plaatselijke afd. van den Chr. Landarbeidersbond. Na een welkomstwoord van den voor zitter gaf de heer Loerakker een uiteen zetting van de steunregelingen, zooals die in vele gemeenten zijn tot stand gekomen en spoorde de leden tenslotte aan om trouw te blijven aan hun organisatie. Met alg. st. werd besloten om te trach ten verbetering te krijgen in de door den raad dezer gemeente onlangs vastgestelde steunregelijig. Na een dankwoord van den Voorz. aan den heer Loerakker en de ove rige aanwezigen volgde sluiting der ver gadering. "tJOOftg" ,*rvt ©EERSTE KW. ©VOUE MAAN (ïlAATSTE KWARTIER ©NIEUWE MAAN ZUID VENUS MARS JUPITER SATURNUS Bovenstaand kaartje is een afbeelding van den sterrenhemel, zooals deze zich in Nederland op 4 November '31, des avonds te 8 h Middelbare tijd 22 h 53 min. stern-tijd aan den waarnerper ver toont. Het open cirkeltje met middelpunt, dat men in den staart van den Kleinen Beer ziet. stalt de Noord-Hemel-Pool voor, het punt waarom alle sterren cirkelbanen beschrijven. De Poolster staat daar vlak bij. W! aan een bepaald deel van den hemel de sterrebeelden wil opzoeken, die neme de kaart zóó voor zich, dat de windstreek waarnaar zijn oogen gericht zijn, op de kaart onderaan komt. De waarnemer zal dan het vierdedeel van de kaart (van recht boven z'n hoofd tot rechts en links van hem op den horizont) in overeenstemming met wat hij aan den sterrenhemel ziet, bevinden. De gebogen stippellijn die, aanvangende in het O N.O., door Wagenman, Cassiopeia, Zwaan en Arend naar een punt aan den Z.W. horizont loopt, is de zgn. galactische equator: zij duidt de ligging van den melkweg aan Op dit kaartje, liet eerste van de maand November, zijn eer aantal der bekendste vaste sterren met hun eigennamen in ge schreven letters aangegeven. De druklet ters geven de namen der sterrebeelden aan. Ook de zeven bekendste sterren van den Grooten Beer hebben elk een eigen naam; het zou echter al te bont worden, ze er allen bij te schrijven. De namen zijn, van voren beginnende en naar den staart toe werkende Dubhe, Mirak, Phekda, Aliot, Megrez. Mizar en Benetnasch. Op een- van de laatste sterren van de staart (zoek zelf maar eens uit welke!) zit nog een klein sterretje, in de wandeling het Ruitertje genaamd. Zijn echte naam is Alcor. 3 Nov. was het L.K.; 9 Nov. in N.M.; 17 Nov. E.K, en 25 Nov. V.M.; des avonds om 8 uur is deze week de maan nog niet op en zij komt dus op dit kaartje nog niet voor. Saturnus gaat om 8 h juist onder, op volgende kaartjes zal men deze planeet niet meer aantreffen: ook de andere dwaal starren zijn afwezig deze maand. Venus (m 3.3) is avondster in Weegschaal, Schorpioen en Slangendrager, maar even als Mars (m 1.9) die in de twee laatst genoemde sterrebeelden staat, staat hij te dicht bij de zon voor observatie. En Jupiter (m 1.8) staat in den Leeuw; hij komt nu zoo omstreeks midder- nacht op: in December echter komt hij eerder boven water. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: H. Sassen 22 j. en A. J. v. Dam 21 j. Getrouwd: H. Lek 26 j*. en W. A. M. Koe- leman 22 j, A. Heemskerk 23 j. en A. S. Meijer 23 j. Geboren: Geert Jan, z. v. A. Vuijk en G. Meijering. Cornelia Maria Geertruida, d. v. J. W. Verlaan en Joh. Hoek. An- thonia Maria, d. v. J. J. Valentijn en W. Bouwmeester. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. den Dekker van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: H. Lek n. Uithoorn (Kwa- kel). Een in de Ned.-Herv. Kerk gehouden collecte ten bate van de restauratie heeft opgebracht de som van f. 43.21. Bij de politie is als gevonden voor werp gedeponeerd een hit. Ook een paar contactsleuteltjes aan een ring wachten aldaar op den eigenaar. WADDINXVEEN. De supporters van de voetbalvereen. Be Quick hebben aan deze vereeniging een prachtig clubvlag geschonken, waar mede de ver. zich buitengewoon ingeno men betoonde. WOUBRUGGE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder' dag 5 November a.s. in openbare vergade ring bijeen. De agenda vermeldt: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Inge komen stukken. 3. Vaststelling Gemeente- begrooting 1932 4. Voorstel tot het uit- leenen van geld. gedekt door hypotheek aan twee ingezetenen; 5. Prae-advies op het verzoek van den heer A. D. H. Heenk; 6. Voorstel tot wijziging Beheersverorde- ningen; 7. Idem tot wijziging Bouw- en woningverordening; 8. Rondvraag. Het bouwen van een woonhuis met garage voor rekening van den heer W. A. Boot, architect de heer Brouwer van Alphen, is opgedragen aan de aannemers de Gebr. van Luiing alhier. ZEVENHOVEN. Bij een vechtpartij tusscken J. V. en A. werd een groote winkelruit van den kruidenier L. van der Vaart vernield. De politie stelt naar een en ander een onder zoek in. o ZWAMMERDAM. Loop der Bevolking. Gevestigd: Uit Alphen a. d. Rijn, Hen drik v. Renesse, ijzerwerker. Utrechtsche straatweg 86. Boskoop, Elisabeth Maria Eijkelestam. huishoudster. Utrechtsche straatweg 3. Bodegraven. Willem Gerar dus Groenescheij en gezin, lood- en zink- werker. Oud-Bodegraafscheweg 116. Bo degraven Cornelia Alida Stolwijk, echtge noote van N. A. van Rossum. Overtocht 55. Alphen a. d Rijn. Arie Blanken, vee houdersknecht Utrechtsche straatweg 25, 's-Gravenhage. Johannes Dirk Hooger- vorst gezin, Buitendorpstraat 152, Barwoutswaarder, Jacob Verduijn en gezin boekhouder, Buitendorpstraat 152a. Vertrokken: Naar Leiden, Kraaierstr. 16, Risje Baelde, Overtocht 48. Aalsmeer, Zwarteweg 71, Priena Wilhelmina Goud kuil en kind, Utrechtsche straatweg 77 Bodegraven, Mauritsstr. 14, Arnoldus van Rossum en gezin, Overtocht 55. 's-Gra- venhage, Jacob Marisstr. 96, Maria Otto en gezin, Schoolstr. 65. A-lphen a. d. Rijn, Vihkebuurt 54, Cornells Verbree en gezin, schipper, Leidsche straatweg 3. Nieu- werkerk a. d. IJssel, Ringdijk, Leendert v. den Ban, veehouder, Utrechtsche straat weg 59. Alphen a. d. Rijn, Grijpestein- straat 32, Johanna Elizabeth van Kam pen, Oud-Bodegraafscheweg 127. Gouda Kleiwegstr., Maria van den Boogaard, wed. J. van Os. Overtocht 61. Bodegraven. Zuidzijde, Willem Poot, gasfitter, Oud-Bo degraafscheweg 80. 's-Gravenhage, Loosduinen. Dirk Poot en gezin, loodasch- brander, Oud-Bodegraafscheweg 86. Verg. „Het Groene Kruis". In het hotel „De Rustende Arend" alhier had de gewone najaarsvergadering van de afd. Bodegraven-Zwammerdam van „Het Groene Kruis" plaats. De voorzitter, de heer W. F. Brune, opende de slechts matig bezochte verga dering, Na het lezen der notulen, kwam de beschrijvingsbrief voor de te Rotterdam te houden algemeene vergadering aan de orde, welke tot geen bijzondere bespre kingen aanleiding gaf. Tot afgevaardigde naar die vergadering werd gekozen de heer J. Boeijenga alhier. De begrooting voor 1932 werd. nadat van bestuurszijde op enkele posten nog nadere toelichtingen waren verstrekt, goedgekeurd. Bij de hierna volgende bestuursverkie zing werd herkozen de heer J. van der Giessen, terwijl in de bestaande vaca ture werd voorzien door de benoeming van den heer W. Roerhorst. Voor de wijk- en ziekenverpleging werd als commissielid herkozen de heer J A. Hoogendijk en gekozen de heer H. Sloof. Ten slotte werden door het bestuur nog enkele mededeelingen verstrekt inzake ge dane pogingen om te komen tot een betere tandverzorging voor de schoolgaande jeugd waarna nog enkele besprekingen bij de rondvraag van diverse zaken plaats hadden. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2 W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMER WIL Azn Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij TOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13