HET ANTI-DUMPING ONTWERP. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. SPORT. UIT DE BONTE WAERELD. FEUILLETON. Het Kostbare Meesterstukje O Critiek van vóór- en tegenstanders. Voorloopig verslag der Tweede Kamer verschenen. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende het wets ontwerp tot toekenning van de bevoegd heid tot het tijdelijk treffen van afweer middelen tegen kunstmatige concurrentie uit het buitenland. Blijkens dit Voorloopig Verslag hadden verscheidene leden der Kamer van de in diening van genoemd wetsontwerp met bevreemding kennis genomen, omdat de regeering h. i. toekenning van de bevoegd heid niet rechtvaardigt. De regeering voert geen enkel voorbeeld van dumping aan. Kan zij er alsnog voorbeelden van noe men? Zoo niet. dan achtten deze leden indiening van dit wetsontwerp onbegrij pelijk. Wil de regeering het desbetreffende rapport eener subcommissie van de com missie voor de economische politiek aan de Kamer overleggen? Vele andere leden achtten een feitelijken grondslag voor het wetsontwerp wel aan wezig. Sommigen noemden een reeks van gevallen van kunstmatige concurrentie uit het buitenland, ten aanzien van vele arti kelen en verscheidene landen. Ook wegens de preventieve werking achtten zij maat regelen daartegen van belang. Volgens verscheidene dezer leden heeft de regeering met indiening reeds veel te lang gewacht. Zij spraken hun ernstige teleurstelling over het beleid der regeering in deze uit. Het gebrek aan doortastend heid der regeering nopens maatregelen ter voorziening in den economischen nood van het volk, doet zich bij deze aangele genheid weder in bedenkelijke mate ge voelen. Bovendien voldoet volgens bedoelde leden de voorgestelde regeling zelfs niet aan de minimum-eischen, welke op dit ge bied gesteld moeten worden. De procedure is veel te ingewikkeld en de omschrijving van 't begrip „kunstmatige concurrentie" zóó eng, dat de regeering vrijwel nooit zal kunnen optreden. Anderen leden had de toelichting tot het wetsontwerp eveneens onbevredigd gela ten. Zij vonden eenigszins zonderling het uitgangspunt der regeering die zich slechts tegen ernstige uitwassen van het ver schijnsel paraat wil houden, waaruit men wel moet afleiden, dat zij dumping reeds aanwezig acht, maar daarin niets kwaads, eerder iets goeds ziet. Andere leden kwamen er tegen op, dat de regeering bevoegdheden vraagt, terwijl zij blijkbaar zelf meent, dat zij ze vermoe delijk niet zal gebruiken. Sommige leden, die aan het voorstel niet alle practische beteekenis wilden ontzeg gen, meenden toch, dat de regeering te passief is, daar zij de leiding aan de com missie schijnt te willen laten. Eenige leden oordeelden niet zoo pessi mistisch en vertrouwden, dat een bruik baar wetsontwerp uit het overleg tusschen regeering en Staten-Generaal zal kunnen voortkomen. Vele leden verklaarden, onoverkomelijke bezwaren tegen 't wetsontwerp te hebben. Zij achtten principieel onaannemelijk, dat de regeering het recht zal verkrijgen niet alleen om het invoerrecht op bepaalde artikelen te vermenigvuldigen tot het vijf voud toe, maar zelfs onj invoerrecht te heffen van goederen, vrij van invoerrecht volgens de Tariefwet. De maatregelen zijn des te ingrijpender, daar het bijzonder invoerrecht resp. het invoerrecht niet alleen zal werken tegenover het land der kunstmatige concurrentie maar ook tegen over alle andere landen, die de desbe treffende artikelen naar ons exporteeren. Dit zou zeer ernstige gevolgen voor onze verhouding tot andere staten kunnen heb ben en de bevoegdheden zouden het een protectionistisch kabinet mogelijk maken ons land midden in het vaarwater van het protectionisme te brengen. Indien zulke maatregelen in bepaalde gevallen noodig mochten zijn, mogen zij niet genomen worden zonder goedkeuring der volksvertegenwoordiging. Het is niet noodzakelijk, dat het parlement bij beslis singen van het grootste belang zich geheel laat uitschakelen en een blanco-volmacht aan de regeering geeft Allerminst staat vast, dat groote vertraging het gevolg zou zijn. als die maatregelen bij wet werden vastgesteld. Men denke aan de ervaring in de oorlogsjaren. Bovendien kost ook het bewandelen van den weg van het wetsont werp vrij veel tijd. Ook uit dien hoofde be staat allerminst aanleiding voor het par lement, de leiding der handelspolitiek uit handen te geven. Eenige andere leden hadden eveneens ernstig bezwaar tegen het verleenen van genoemde bevoegdheden aan de regeering. Zij achtten het ontwerp juridisch-staats- rechtelijk bedenkelijk en niet in overeen stemming met de beginselen van den minister van financiën, wegens de zeer groote delegatie van macht bij de voorge dragen regeling. Deze leden behielden zich echter hun definitief oordeel voor. Vele andere leden deelden deze bezwaren niet. H. i. moet de regeering in gevallen van dumping snel kunnen optreden. Het maken van voorraden moet dan worden voorkomen. Als het ingrijpen tegen dum ping niet een sporadisch voorkomend ge val betreft, maar veelvuldiger moet plaats vinden, verdient een ruime mach tiging aan de regeering de voorkeur. Doch juist daarom hadden deze leden ernstig bezwaar tegen de ingewikkelde procedure. Met alle waardeering voor de goede be doelingen der regeering verklaarde men, van een aldus opgezette regeling, welker bijzonderheden in het Voorloopig Verslag nog eens worden nagegaan, weinig heil te kunnen verwachten. De dumping zal haar werk al hebben verricht, voordat de re geering na de gecompliceerde voorberei ding iets kan doen. Volgens verscheidene leden zou de voor gestelde regelig eerder een hinderpaal dan een hulp kunnen blijken. De omschrijving van het begrip „kunst matige mededinging" in art. 1 werd nage noeg algemeen voor practische toepassing onbruikbaar geacht. Gevraagd werd wat wordt bedoeld met „maatregelen van kennelijk tijdelijken aard". Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Ten aanzien van het gebruiksvee biedt de markt wat de prijzen aangaat op heden weinig verandering. We zijn ten opzichte van de prijzen ge neigd te zeggen, dat deze sedert enkele weken op een iets hooger peil zijn ge bracht, al is het van zeer geringe betee kenis. Dè prijzen voor een beste kalf of melk koe varieert op heden nog van f. 275 f. 3.25 per stuk en evenzoo een beste vare koe van f. 200f. 240. Het vee van mindere klasse heeft ech ter thans geen groote waarde. Lichte of oude beesten soms ver beneden de f. 200. Wat het jonge fokvee aangaat, hier naar gaat de laatste weken veel meer be langstelling uit. Vaarzen en graskalveren werden veel beter verkocht en het is vooral het zuiden des lands in het bij zonder Zeeland, waar de veestapel den laatsten tijd zeer veel is ingekrompen en nu bij een overcompleet aan veevoeder gebrek is aan kostgangers. Dit valt dan ook als oorzaak aan te wijzen dat de alge- meene veeprijzen behoudens het slacht vee, zich thans vaster zetten. Voor slacht vee zijn de berichten weer minder gunstig. Wij komen hier weer terug op een te groot kwantum vleesch met Denemarken wat er de laatste dagen weer binnen kwam. Nuchtere kalveren en vette kalveren, gisteren en Maandag een onvoldoende kooplust, zoodat ook hiervoor de prijzen weer zeer zwak waren. Zeer slecht ging het met de schapen en lammeren, f.3—f.4 per stuk lagere prij zen brachten deze op en we voorzien voor dit artikel een slechte toekomst. Alle vleeschprijzen loopen in Frankrijk zeer sterk terug, dus neemt het schapen- vleesch allicht mede omlaag. De feiten zijn er reeds. Voor de varkens bleven de prijzen alge meen nog standvastig. Spek blijft ge vraagd voor export en brengt goede prij zen op, hetgeen onze vette varkensmarkt steun blijft geven. VAN DER S. 109. Spoedig kwam het viertal in een stad aan. waar Tuimeltje al gauw zijn hartje ophaalde door telkens over de vuilnisbakken te springen. De torren hadden nog nooit zoo iets leuks gezien en kikker Karei wa^ verbaasd, zoo hoe uuiteltji kor springen. Kikker Karei vond dat ze zoo gauw in het kikkerland terug zouden zijn en hij moe digde Tuimeltje aan maar heel vlug te loopen. 110. Dat was iets wat Tuimeltje beviel. Hij probeerde hoe langer hoe vlugger te loopen en over de vuilnisbakken heen te springen, doch opeens uitte hij een harde kreet. In zijn haast was hij midden in een groote bak gesprongen die vol geladen was met aardappelschillen, groenten, oude bussen, couranten en meer van dien rommel. Kikker Karei en de twee torren liepen naar hem toe en probeerden hem er uit te helpen. VOETBAL. LUGDUNUM—A. S. C. A. S. C. komt a.s. Zondag tegen Lugdu- num in de volgende opstelling uit (van links naar rechts): doel: Westen; achter: Josson en Janssen; midden: Han, Lefrandt, en Parjatmo; voor: Tjiam, Stephanus. Van Goor, Brouwer en de Ruiter. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Voor de Zaterdagmiddag-Competitie boekte Quick Boys 1 een sprekende 101 overwinning op S. C. O, 1, waardoor de Boys tot nu toe ongeslagen de eerste piaats blijven bezetten, ook Rijnsburgsche Boys 1 wist zich tegen S. L. F. 1 te nandliaven; met 51 werden de lichtmenschen geklopt. De tweede klasse bracht een 40 over winning voor A. R. C. 2 op D. V.. E. 1. Bij Rijnsburgsche Boys 2Quick Boys 2 wist geen der partijen een doelpunt te maken, zoodat deze ontmoeting met 00 elk een winstpuntje kostte. L.R.C. 2 wist 3.C.O. 2 met 41 van het lijf te houden. O.D.I. 1 werrd door Terleede 2 met 73 geklopt. Voor 3 A liet Quick Boys 3 met een 11 uitslag een veer tegen Fides Pacta 3. Ter leede 3 sloeg S.L.F. met 10. In 3B sloeg D.V.E. 2 Rijnsburgsche B. 4 met 42. Met een zeilden uitslag wist S.L.F. 2 het vierde van L.R.C. te kloppen. Voor de Juniores sloeg Fides Pacta L.R.C. met 43, terwijl Achilles met 30 zege vierde over O.D.I. In de eerste klasse der Zondagcompetitie sloeg LJF.C. 2 het tweede van Lugdunum met 21. A.S.C. 3 komt er wat beter in. hoewel het nog niet gelukte tegen Rooden- burg 1 een winstpuntje te bemachtigen. Roodenburg won ten slotte met 52. L.D. W.S. 1 bleef door een 21 zege op U.V.S. 3 aan den kop van de ranglijst. D.S.O. 1 zette met 80 D.V.S. 2 aan den dijk. In 2 A wist T.O.N.A. 1 de zege te behalen tegen Lugdunum 3. 53 was hier de uit slag. U.V.S. 4 klopte het stevige Alphia 3 met 43. Leidsche Boys 2 wist als No. 1 raad met de hekkesluiter R.C.L. 2. Met een 41 nederlaag ging de Racing huistoe. 2B bracht voor D V.S. 3 een grooten tegenslag. Alphen 4 wist met 32 beide puntjes te veroveren, waardoor D.V.S. 3 de leiding aan U.V.S. 5 moest afstaan. L.D.W.3. 2 en L.F.C. 3 speelden 22 gelijk. Roodenburg 2 behaalde met 43 haar eer ste overwinning op Sportman 1. In 3 A wist Alphen 5 op het nippertje met 43 van Leidsche Boys 3 te winnen. R.C.L. 3 werd door Burgerveen 1 met 43 geklopt. D.S.O. 2 deed goed werk door Lug dunum 4 met een 42 nederlaag naar huis te zenden. 3 B bracht voor Alphia 5 een flinke 41 overwinning op D.V.S. 4. L.F.C. 5 en Lug dunum 5 deelden met 22 de punties. Kagia 1 moest thuis met 51 de zeilen striikcn tegen A.S.C. 4. L.D.O. 2 sloeg in 4 A Lugdunum 7 met 52. L.D.W.S. 3 ging met 24 ten onder tegen U.V.S. 6. Sportman 2 werd door Alphen 6 met 32 geklopt. 4 B liet L.F.C. 7 met 2—0 van D.S.O. 3 winnen, terwijl Burger veen 2 met 52 de baas bleef over Alphia 6. Van de Juniores-groep A won Lugdu num (a) met 70 van U.V.S. (b). Alphen zegevierde met 50 over R.C.L. De Juniores-groep (b) bracht een kra nige 54 overwinning voor de moedige (b) Lugdunumers. U.V.S. (a) sloeg Roo denburg met 32 en Sportman gaf de jongste L.F.C.'ers een 61 nederlaag. o ATHLETIEK. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE ATHLETIEK UNIE. Besluiten der bestuursvergadering;. Onder leiding van den heer J. Moor man kwam het volledig K.N.A.U.-bestuur in vergadering bijeen. Met erkentelijkheid nam het bestuur kennis van de door den K.N.V.B. en den heer Moorman ondernomen stappen waar door de uitzending van een beperkt aantal deelnemers naar de aanstaande Olym pische Spelen mogelijk zal worden. Uit het z.g.n. Trainingsfonds" zal een bijdrage van f. 500 ter beschikking van het N.O.C. worden gesteld. Aangezien met reden kan worden verwacht dat ook eenige leden van de K.N.A.U. zullen worden afgevaardigd, werd aan de Technische Commissie ver zocht een voorstel terzake in te dienen. Besloten werd tot instelling van een tweetal sub-afdeelingen en wel voor „Wan delen" en „Handbal". Benoemd werd een kleine Commissie, welke de mogelijkheid zal onderzoeken of een competitie wenschelijk en mogelijk is. Tot afgevaardigde in het N.O.C. gedu rende het jaar 1932 werden benoemd de heeren J. Moorman en A. J. G. Streng- holt, resp. voorzitter en vice-voorzitter. Aan het dagelij ksch bestuur werd opge dragen, in samenwerking met de Tech nische Commissie, een nieuwe jury-lijst samen te stellen. Aan het West Deutschen Spielverband zullen eenige data worden opgegeven voor de landen wedstrijden NederlandWest- Duitschland, zoowel voor dames als voor heeren. terwijl getracht zal worden het contact met België (heeren) weder op te nemen. De reglements-wijzigingen en bestuurs besluiten zullen worden verzameld en in druk uitgegeven. In, verband met den veel- omvattenden arbeid aan het secretariaat verbonden, werd den secretaris-penning meester machtiging gegeven 'n assistent(e) aan. te stellen. Ten slotte werd besloten de j aarlijksche algemeene vergadering op 31 Januari a.s. te Utrecht te doen plaats vinden. WATERPOLO. COMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND. Voor afdeeling II van den Haagschen Zwemtaond speelde De Zijl I gisteravond te Den Haag tegen Zian II. Onze stadge- nooten verloren met 41. BRUIDROOF IN BULGARIJE. Een zeer veel voorkomende gebeurteru in het landelijke liefdesleven van Bulgarij is de „Bruidroof" beter gezegd, „meisjes roof" de ontvoering van de geliefde Meestal hebben wij hier te doen met een zijdige liefde; de jonge boer, die vergeel om de gunst van een dorpschoone heel gebedeld of die door de ouders van ziji uitverkorene niet gewenscht wordt, grijp nu naar dit middel om de bloedverwante; voor een „fait accompli" te stellen, waar bij met het oog op de eer der familie, d Pope het laatste woord moet spreken. Ge woonlijk maakt de ontvoerder daarbij ge bruik van de hulp van zijn vrienden, di den terugtocht moeten dekken en diky/er in de krijgshaftige beteekenis van he woord, daar de familieleden van 't melsjt voor allen vaders en broers, onmiddellij bij de hand zijn, om'n aanslag op't mels je af te weren. Een geval van meisjesroo heeft zich een dezer dagen voorgedaan ii een dorp in de buurt van Sofia. De jonge boer Saschoff vond bij d; door hem als toekomstige vrouw uitge kozen Raissa geen wederliefde. In plaat te berusten, besloot Saschoff de schoon; Raissa met geweld tot andere gedachte te brengen. Zijn vrienden waren dadelijl bereid, aan de uitvoering mee te werken - het dorpsleven in Bulgarije is arm aai afwisseling en een ontvoering van eti meisje is dan ook eens wat anders. Op Zondag stonden de jongens a meisjes in bonte Zondagsche kleeding 0[ het dorpsplein, flaneerden een beetji heen en weer, maakten grapjes met elkaai en ten slotte vormden zich lange rijen om den nationalen dans, de „Horo" uit le voeren, onder de tonen van de zigeuner- viool en den doedelzak. Raisa was one* de dansenden. Plotseling kwamen, in sneHi vaart twee wagens langs de dorpstraat: paardengetrappel, geweerschoten en ge schreeuw. De dansenden vlogen uit elkaai en eer men was bekomen van den schrik, hadden een paar stevige boerenjogens, Raissa opgenomen, in den wagen gezti en onder het afschieten van hun geweien en onder triomfgeschreeuw, joegen dt ontvoerders met de geroofde bruid hel dorp uit, in de richting van het nabijge legen dorpje, waar alles reeds voor de stille bruiloft was voorbereid. De jongens van het dorp, de familie en kennissen van Raissa waren spoedig hersteld van de schrik. In weinige oogenblikken werden paarden voor de wagens gespannen, men sprong erin en voort ging het, de vervol ging begon. Men verdeelde zich in twee groepen. Terwijl de eene groep den meis- jesroover vervolgde, sloeg de andere een korteren weg in en kort voor den ingang van het volgende dorp, legde men zich In een hinderlaag. Daar haalde het noodlot de roovers in. Van twee kanten werden zB onder vuur genomen en tenslotte waren ze gedwongen de bruid terug te geven ge lukkig vóór de bruiloft had plaats gehad. Het resultaat: Drie gewonden, een doodgeschoten paard en een gevangenis straf van eenige maanden voor de roovers van de schoone Raissa. Uit het Engelsch door mej. C. M. G. de W. 19) Zeker een van de beste klanten van Oom Si? Hij komt niet dikwijls hier. Maar hij heeft een uitstekenden smaak. Voor zijn dochters? Ach, voor alles. Gisteravond las ik nog in de courant, dat er geen beter be- oordseler van schilderkunst is dan hij. O! was Julie's antwoord. En hij heeft zelf een heel mooie collectie van de Hollandsche school. O ja! Nu was het Julie's beurt om zich onverschillig te toonen. Ze wou hem eens toonen, dat er iets was, dat haar meer kon schelen dan die mijnheer Ar thur Babraham en een verzameling Hol landsche doeken. Zijn dochter is zeker wat je noemt een boeiend persoontje. Zij had dat woord eens opgevangen op een bazar van een zekere juffrouw Banks. Maar naar Willem's meening was dat woord hier niet toepasselijk, woord hier niet toepasselijk. Naar mijn meening, zijn stemde daal de toen hij dit zei, is zij een zeldzaamheid. Julie, die hem een tweede portie tapioca wou geven, bleef met de lepel in de hand Wat is ze? vroeg ze op fieren toon. Iets om in een museum te plaatsen, juffrouw Julie. Zijn enthousiasme wilde hij beteugelen, maar toch was hij wel wat belachelijk en ongerijmd. Ze is een en al schoonheid. Een flauwe blos verspreidde zich over zijn teer getint gelaat. Een kleine stilte volgde. Willem be dankte voor meer puddlndg. Toen schoof Julie de kaas naar hem toe. Willem nam de stolp er af. Er lag een heel klein stukje kaas onder. Mag ik u een stukje geven? vroeg hij met zijn innemend gezicht. Dan blijft er niets voor je zelf over. Neen, dank je. Zij herinnerde zich eens klaps, dat ze zoo beleefd moest wezen, of schoon dat op het oogenblik niet zoo heel gemakkelijk was. Ik zal straks even uitgaan en andere koopen. Ik had in het geheel niet aan de kaas gedacht. Ach, neem dan dit stukje. Als ik neen zeg, dan meen ik het, zei Julie vastberaden, maar toch beleefd. Ik kan mij juffrouw Babraham niet voor stellen een stukje kaas etende en met een vuile schort voor. Willem had kunnen doen of hij die vraag niet gehoord had. Maar Willem was daar veel te beleefd en kinderlijk be schaafd voor. Juffrouw Julie, uw schort is niet vuil. De oprechtheid van die woorden had haar goed moeten doen. Maar hij werd niet beloond voor zijn moeite. Toch be greep zij in haar hart, dat of haar schort vuil was of schoon, zij den jongen man, dien ze al half als een afvallige beschouw de. reeds half vergiffenis had geschon ken. Hoe vond je haar'toilet? Deze nieuwe aanval was verachtelijk, maar ze scheen alle zelfbeheersching verloren te hebben. Volmaakt schoon. Naar mijn smaak staat niets een lange dame zoo goed ais een donkerblauw zijden japon. Hij is in de wol geverfd, die idiote jon gen! Alsof het niet duidelijk zijn plicht was geweest niet op te merken of juffrouw Babraham een blauw zijden japon had aangehad of- een mousseline met moesjes of een grijze aipacca of een heel eenvou dig serge costuum. De domheid van den man kent tegenwoordig geen grenzen. Die iurk moet heel veel geld gekost hebben. Willem schudde het hoofd bevestigend en zei, dat ze niet met goud te beta len was. Dat is onzin; iedere japon is met goud te betalen. Wat ik eigenlijk bedoel is dit: de japon en de persoon, die hem aan heeft, hooren bij elkaar; men zou er de persoon bij moeten koopen. Hoe vindt ge dien wonderlijken Willem nu wel? Julie drukte haar woede uit door met haast en geweld de tafel te gaan afne men. Ze hadden over al die dingen wel een uur lang gepraat, dat zag zij op de mooie antieke klok, die op den. schoor steenmantel stond en die S. Gedge verle den voor veertig guinjes had kunnen ver- koopen. En hij had geweigerd. HOOFDSTUK XIX. In den loop van dien middag begon Julie zich diep ongelukkig te gevoelen. Ze had op eens een groote begeerte naar een blauw zijden japon. Ach! Ze wist zelf wel dat dat onwijs was. In de eerste plaats: ze was nog in den rouw over haar moeder, in de tweede ze moest iederen cent van haar geringe bezitting besparen en in de derde: Willem vond dat het succes van een toilet geheel afhing van degene, die het aan had. Neen, er was geen enkele verontschul diging te vinden, voor die illusie. Maar zij had er zoo zeer haar zinnen op gezet, dat ze aan niets anders denken kon, toen ze na drieën uitging om kaas te koopen. De kruidenier woonde aan het eind van de straat en in een paar minuten had ze die boodschap gedaan. En toen was ze zoo met haar wensch vervuld, dat zij moedig en wel naar het station liep om een kaartje te nemen voor het Oxford Circus. Ze. was zoo zeer van die blauw zijden japon vervuld, dat zij voor alle mooie winkelramen bleef staan om alle pracht te bewonderen. Maar waarom wenschte ze zoo vurig zoo mooi gekleed te zijn? Ja, dat wist ze zelf niet. Was ze een mooi meisje geweest, ja, dan was zulk een dwaasheid misschien niet zoo verwonderlijk geweest. Maar zij wist, dat ze leelijk was. Tenminste, daarvoor had ze te Blackhampton altijd doorge gaan. Maar terwijl ze daar ronddrentelde door de Oxforüstraat, merkte ze toch wel dat ze niet onopgemerkt bleef. Dat was een prettig gevoel in zulk een toestand. Toch dacht ze er niet over na. Ze had wel wat anders in haar hoofd. Nadat ze vele uitstallingen bekeken had. stapte ze een heel voornamen winkel binnen. En toen kwam er bepaald een grootsche gedachte in haar op. Was het noodzakelijk, dat zij haar leven lang dienstbode zou blijven? Zou het niet mo gelijk wezen ook zulk een aardig dametje te worden, ook zoo keurig gekleed? Zij ging er dus toe over vier en een halven meter stof te koopen, half zij en half ka toen, voor een vrij geringe som, en toen kwam er nog een nieuwe gedachte bij haar op en daarom nam zij zich zelve eens heel goed op voordat zij den winkel uit ging; er hingen van die groote spiegels, die den winkel juist zoo prachtig maak ten. Brutaalweg ging ze voor zulk een spiegel staan en nam zich zelve eens ter dege goed op. Zij was langer dan ze gedacht had. Dat was haar eerste opmerking. En als ze schoentjes droeg met hooge hakken, zoo als zooveel meisjes doen, dan leek ze nog langer. Ze kon slank genoemd worden en ze had een figuur, waar ze bepaald trotsch op kon wezen. Ze mocht niet zoo heel gra cieus zijn of smaakvol, maar toch had ze iets gedistingeerds. Met haar strenge kritiek over zich zelve moest zij zich zelve toch toegeven, dat zij in dien grooten spiegel over het algemeen- een beteren indruk maakte dan zij ver wacht had. Zij was verre van mooi, maar dat haar, dik en mooi van kleur, maakte dat zij er toch niet ordinair uitzag En vandaag zag ze er frisch, jeugdig en ge zond uit. Met haar vier en een halven meter stof onder den arm liep zij de Oxfordstraat in en ze voelde zich beter geschikt voor den levensstrijd. Ze begon langzamerhand pleizier te krijgen in haai* nieuwe plan: winkeljuf' frouw worden. In ieder geval zou het eeö veel gemakkelijker en fatsoenlijker werk wezen dan dienstbode. Zij was zoozeer in gedachten verdiept, dat zij niet opmerkte door een man gevolgd te worden. Ze begon het langzamerhand gewaar te worden. Ze bleef voor verschillende wlnj kels staan en had telkens een vaag voel, dat de oogen van een man op haar gevestigd werden. Zij liep naar den anderen kant, maai" ze bleef dat gevoel houden en op den hoek van de straat gekomen, begon haar ver-' moeden zekerheid te worden. Daarenbcn ven begon zij te begrijpen, wat voor soort man het was. Toen zij op den hoek van het trottoir was, zag ze dat het een bleeke donkere man was, van middelbare lengte. Hij l'ad een kneveltje en een grijs vilten hoed op het hoofd. Die man gaf haar een vreemd gevoel, een gevoel van angst, ofschoon daar eigenlijk absoluut geen reden voor was bij klaarlichten dag. Maar zij had zoo'n idéé dat hij haar zou aanspreken en dat hij een aanleiding zocht om a3k te doen. Zij liep haastig voort en bleef niet voor de winkels kijken. Maar op eens kreeg zd erg veel trek in een kop thee. Ze moest cr ergens één nemen. Vlak aan den overkant was een A.B.0- winkel. De angst dat zij gevolgd werd' was nog niet verdwenen en plotseling v'f ze zoo haastig om over te steken, dat ff bijna tegen bus 13 aanliep, die daar juö' aankwam. Eenigszins zenuwachtig misschien o angstig voor een avontuurtje, liep ze naai één van de achterste tafeltjes in den wim kei en bestelde thee met een biscuitje s boter. En toen zag ze dat een bleeke n» met een donker uiterlijk, van middelo^ lengte, met een snorretje en een vliK* hoed. haar gevolgd was en plaats n3 aan een tafeltje vlak naast het hare. (Wordt vervolgd 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10