Eggink, Breestr. houdt Opruiming van Schemerlampjes, Koper werk enz. 7028 GEMENGD NIEUWS. IDMHBHUnHHHB* DREIGEND CONFLICT BIJ DE ZEEVAART Het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft aan den Bond van Werkgevers in de Koopvaardij te Rotterdam medegedeeld dat de ge vraagde medewerking tot loonsverlaging niet kan worden verleend. DE POSTVLUCHTEN. Gisteren kwam de Specht te Medan, de Uil te Athene, evenals de Valk (op den terugtocht.) De Raaf vertrok uit Ba tavia en arriveerde te Medan. ECONOMISCHE TOESTAND VAN NEDERLAND. Verdere achteruitgang in het derde kwartaal. Aan de Economische en Sociale Kroniek en De Nederiandscne Conjunctuur is het voigenoe ontieend: het derde kwartaal van 1931 wordt ge karakteriseerd uoor ae geoeurtemssen, die aan het begin en het erna van staan: het Initiatief van president hoover en het los laten van den gouden standaard in Enge land. Aan de crediet-moeihj kneden, die op het einde van het tweeue kwartaal in Duitschland in een acuut stadium waren gekomen, is de grootste scherpte ont nomen, maar hun invloedssfeer heeft zich uitgebreid en de vertrouwenscrisis bestrijkt thans vrijwel de geheele wereld. Nederland heeft zich aan de gevolgen van dezen toestand niet kunnen ont trekken. Te midden van de internationale ver trouwenscrisis bleef de goudpositie van Nederland krachtig. Gedurende het afge- loopen kwartaal bedroeg het invoersaldo aan gouden en zilveren munt en munt- materiaal bijna f.220 mill., nagenoeg ge heel herkomstig uit Engeland; in 't vorige kwartaal was het ruim f. 58 mill, geweest, bijna uitsluitend afgestaan door Duitsch land. Vrijwel alle indices der bedrijvigheid wijzen op verderen achteruitgang. De invoer van grondstoffen voor de nijverheid daalde verder vooral voor die takken, welke productiemiddelen leveren. Het binnenlandsch verkeer, zoowel van goederen als het betalingsverkeer (het laatste te oordeelen naar den giro-omzet der Nederlandsche Bank) daalde eveneens. In overeenstemming met den internatio nalen toestand bleef het indexcijfer der groothandelorijzen dalen: het kwam op 91 (1913 100). De werkloosheid vertoonde een stijging, welke geheel overeenstemde met die van andere depresstetaren: 1923 en 1930. maar anders in het derde kwar taal niet is voorgekomen. Nu het neil der werkloosheid in Juli reeds aanzienlijk honger was dan verleden jaar (10.6 tegen 5.2) wordt ook voor den winter gerekend on een aanzienlijk grootere werkloosheid dan in den afeelnonen winter, toen zif on- Iien tot 19 2 in Januari en gemiddeld ia? in de drie maanden met de prnotste werir- looshpïd. Ctnverminde-d drukt de crisis vooral on do metaalnijverheid, zwaar ook op de textielindustrie. DE FINANCIERING VAN DEN WONINGBOUW. Minister Verschuur antwoordt den heer Arntz. Op vragen van het Eerste Kamerlid Arntz: 1. Is het den minister bekend, dat er moeilijkheden zijn ontstaan met de finan ciering van den woningbouw? 2. Acht de minister het niet van groot belang, dat ernstige stagnatie in het bouwbedrijf, ten gevolge van mindere woningproductie, wordt voorkomen? 3. Zoo ja, is de minister bereid daartoe tijdig de noodige maatregelen te treffen en welke? Heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid geantwoord: 1. De ondergeteekende beantwoordt deze vraag bevestigend. 2. De ondergeteekende kan deze vraag niet zonder eenlg voorbehoud bevestigend beantwoorden. Op de eerste plaats staan de intensiteit en de vermoedelijke duur van de moeilijk heden nog niet vast. Op de tweede plaats valt rekening te houden met de zeer groote woningproduc tie gedurende de laatste jaren, die het normale accres der behoefte overtrof. De netto-vermeerdering van den woning voorraad heeft van 1922 tot 1930 beloopen van ruim 40.000 tot ruim 44.000 woningen per jaar; in 1930 bedroeg de bruto-pro- ductie 51.501 woningen. Voor 1931 is een, naar de tot dusver ge publiceerde gegevens, ongeveer gelijke vermeerdering van den woningvoorraad te verwachten. Indien echter een lang durige stagnatie zou intreden, zou de wo ningvoorziening in gevaar kunnen komen. Vooralsnog meent de ondergeteekende eerst de ontwikkeling van de omstandig heden, welke niet in allen deele ongunstig zijn, te moeten afwachten. 3. Welke maatregelen eventueel getrof fen zouden moeten worden, valt thans nog niet te voorzeggen. (N, R. Crt.) DE BRUG BIJ HET KEÏZERSVEER. Officieele opening door minister Reymer. Het was heden voor het land van Heus- öen en Altena en de gemeenten Raams- donk en Geertruidenberg een zeer gewich tige dag. Immers vandaag werd de nieuwe brug over de Bergsche Maas bij het Kei- zersveer officieel voor het verkeer open gesteld, waarmede vooral voor het tamelijk geïsoleerde land van Heusden en Altena een wensch en een behoefte van tientallen jaren her in vervulling is gegaan. Om circa halféén reeds was een groot aantal genoodigden en belangstellenden, waaron der de burgemeester van Dussen, de heer Snijders aan den steiger van de papier fabriek „De Maasmond" in de gemeente Dussen. te zamen gekomen om de aan komst van verscheidene autoriteiten, onder wie de minister van Waterstaat, mr. P. J. Reymer, af te wachten. Toen om kwart foor één het gezelschap, dat per boot arri veerde aan land was gegaan, hield de bur gemeester van Dussen een begroetingsrede. Nadat het gezelschap de waardeerende en sympathieke woorden van den heer Snijders had aangehoord, wandelde men over den afrit, die ten behoeve van de panierfabriek is gemaakt naar het Noor delijke landhoofd van de brug. Het was daar, dat minister Reymer met een rede de brug geopend verklaarde. Na de plechtigheid wandelden de mi nister en de andere aanwezigen over de brug en wachtten op het rijwielpad ter zijde van den weg aan den anderen kant van de brug de optocht af, die door een feestcomité uit de omliggende gemeenten, was samengesteld. Zoodra de stoet langs het gezelschap was getrokken, was de plechtigheid ten einde en begaf de Mi nister zich weder naar het schip, dat reeds lag te wachten om het gezelschap huis waarts te brengen. Hoewel met het vertrek van de boot liet officieele gedeelte van deze belangrijke gebeurtenis was afge- loopen, was dit voor de omwonenden in geen geval het einde. Immers werd, toen de duisternis was gevallen, ter eere van dit belangrijke feit een vuurwerk afgestoken, dat door een groote massa streekbewoners werd aangezien. De brug die uit drie bogen bestaat, elk van 90 M. lengte ligt hoog boven het water. Van verre reeds is het machtige construc tiewerk te zien, dat de vlakke omgeving beheerscht. Door die hooge ligging was het noodig aan beide zijden zeer hooge afritten te maken, die zich vanaf de landhoofden honderden meters uitstrekken. Aan den Zuidelijken oever loopt deze toegangsweg recht aan op den weg naar Raamsdonk en Geertruidenberg, die inmiddels geheel is geasphalteerd, terwijl een dubbele bocht aan het einde van den weg is verlegd en aanzienlijk verbeterd. De Noordelijke boog loopt wel met een boog naar den ouden straatweg naar Nleuwendijk. Ten behoeve van de papierfabriek „De Maas mond", die ter zijde van de brug ligt, is een zijarm aan deze afrit gemaakt, die recht naar de fabriek voert. Het geheel maakt een machtigen indruk en vergemakkelijkt het verkeer over het land van Altena in groote mate. Het laat zich aanzien, dat deze vaste verbinding niet weinig zal bij dragen tot de verdere ontwikkeling van deze nijvere streek, die tot nu toe sterk belemmerd werd. -o- HET GROENE KRUIS. De algemeene vergadering. Te Rotterdam is gisteren, volgens de „N. R. Ct.", de algemeene vergadering van de Zuid-Hollandsche vereeniging „Het Groene Kruis" onder presidium van dr. J. P. L. Elias gehouden. Na het openingswoord van den voorzit ter, waarin o.m. het niet feestelijk gevierde 30-jarlg bestaan en de groei der vereeni ging werden gememoreerd, en de verschil lende gasten werden welkom geheeten, werd medegedeeld, dat tot leden van het hoofdbestuur zijn gekozen de heer G. van Andel, burgemeester van Zuldland, Ouden hoorn en Abbenbroek en P. C. J. van der Stibbe, arts te Zwijndrecht, en de heer P. A. Troost, burgemeester van Waddinx- veen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. Poolman, bleek allereerst dat bet ledental is vermeerderd met 8069 en thans 80.610 bedraagt. De overledenen, de lieeren Kroon, dr. Kamberg, dr. Rolloos en dr. Lodder, van wie de heer Kroon jaren lang het penningmeesterschap heeft waar genomen, terwijl de anderen eveneens zit ting hadden in het hoofdbestuur, werden herdacht. Den met 1 Juli j.l. eervol ont slag verleenden geneeskundigen inspecteur der Kinderhygiëne werd hulde gebracht voor zijn bemoeiingen in het belang der vereeniging. Vervolgens werd uitgebracht het jaarverslag van de commissie voor de hygiëne van het kind en de verschillende afdeeiingen, waarin deze commissie is gesplitst. De voorstellen van het bestuur: I. Het hoofdbestuur op te dragen om bij wijze van proef een of meer Groene Kruis- balrers in algemeenen dienst aan te stel len, en hiertoe op de begrooting een post uit te trekken van ten hoogste f. 1000: II. Voorloopig gedurende een jaar uit de algemeene kas een subsidie te verleenen van ten hoogste f. 1.50 per kraamverpleeg- dag, en zulks gedurende 10 dagen, aan die afdeeiingen, welke kraamhulp door een bij het centraal plaatsingbureau van de Zuid- Holl. Ver. ,Het Groene Kruis" aangesloten baker ter beschikking stellen van min- of onvermogende kraamvrouwen, mits zij leden zijn van „Het Groene Kruis" en mits de afdeeling uit eigen middelen in de kos ten van die bakerhulp bijdraagt een bedrag van ten minste 50 cent per dag, en ook hiervoor een post van f. 1000 op de begroo ting uit te trekken; III. Het hoofdbestuur op te dragen om voorloopig voor den tijd van een jaar een gesalarieerde kracht aan te stellen ter pronageering en bevordering van 't Groene Kruiswerk in de afdeeiingen en teneinde een geregeld en doelmatig contact te be vorderen tusschen de afdelingsbesturen onderling en met het hoofdbestuur, werden met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Na de pauze heeft dr. J. V. d. Spek, ge neesheer-directeur van de psychiatrische inrichting Maasoord gesproken over: Er felijke ziekten en verantwoordelijkheid ten opz'chte van de nakomelingschap. Hierna werden de verdere jaarverslagen van de verschillende commissies uitge bracht. Bülkens het financieele verslag van den penningmeester, mr. C. M. v. Sillevoldt, is er op een totaal van f. 38,151.33 een batig saldo van f. 2048.84. Op de balans komen de posten effecten vonr met f. 13.834 en geldmiddelen met f. 11.685,89. Alle verslagen werden onveranderd goedgekeurd. De afdeeling Delft werd aangewezen voor het nazien van de rekening en ver antwoording. De voorzitter heette de nieuwe hoofd bestuursleden welkom en bracht hulde en dank ann de aftredende bestuursleden, dr. G. Sauer en burgemeester J. A. A. Uilkens, die niet herkiesbaar waren, en deed een beroep op hun verdere mede werking. De begrooting voor het jaar 1932 werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f. 37.200.—. Bij de rondvraag sprak dr. Feisser zijn groote erkentelijkheid uit voor wat hoofd bestuur en voorzitter in het tijdperk van zijn 4-Jarlgen arbeid in dienst der ver eeniging voor hem geweest zijn. Dr, Schouten bracht den voorzitter dank voor diens openingsrede en leiding en be trok het heele hoofdberii'n zijn dank. Als dr. Elias de leiding blijft houden, zal het Groene Kruis zijn gouden standaard handhaven en zal er neen inflatie komen. Enkele zusters brachten de wenschelijk- heid ter sprake, dat er een fonds voor de pensionneering zal tot stand komen. Met de gewone plichtplegingen werd de vergadering daarna gesloten. VERSPREIDE BERICHTEN. Z. K. H. de Prins is gisteravond met den Staatsspoortreln van 18.37 uur voor een kort verblijf uit Den Haag naar Duitschland vertrokken. In den ouderdom van 77 jaar is in Den Haag overleden ir. A. P.Melchior, oud-directeur der Burgerlijke Openbare Werken van Ned.-Indië, officier in de orde van Oranje Nassau en ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Bij Kon. besl. is met Ingang vgn 16 November 1931, benoemd tot burgemeester van Weesperkarspel, W. J. A. Bins. Heden is het 25 jaar geleden dat de heer H. de Booy benoemd werd tot secre taris der Noord-en Zuid-Hollandsche Red ding-Maatschappij, van dat groote li chaam, dat in nauwe samenwerking met de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen zorgt voor het Reddingwezen op onze zoo ge vaarlijke kusten. De dienstplichtigen der lichting 1931, die bij het vooroefeningsinstituut bij hun inlijving voldaan hadden aan het examen voor reserve-sergeant en in den rang van sergeant-titulair waren aangesteld, in op leiding tot reserve-officier, worden 4 De cember in het genot van groot verlof ge steld. RECLAME. DE VERDUISTERING BIJ DE HANZE-BANK. Tot een totaal bedrag van f. 100.000. Omtrent de arrestaties van den heer.H. A. T„ curator in het faillissement van de Hanze-bank te Den Bosch, vernemen wij nog, dat deze na de aanklacht van mr. Kolfschoten en mr. Van Leeuwen is ge schied op last van de justitie te Haarlem, door de Haarlemsche recherche. De heer H. A, T„ die vooral In sportkringen een bekende figuur is, vertoefde bij familie te Haarlem. Gistermorgen is hij door de Haarlemsche recherche naar Den Bosch overgebracht en na een eerste verhoor door den rechtercommissaris in het huis van bewaring ingesloten. Verder vernemen wij nog, dat de sohade voor crediteuren in het faillissement, ontstaan door de ver duistering door den heer T„ slechts een klein percentage van de uitkeering zal bedragen. De verduistering zou overigens ongeveer honderdduizend gulden bedragen. Mr. Bourlier. te 's-Gravenhage zal als verdediger van den gearresteerde op treden. EEN SLEEP IN GEVAAR. De bemanning in veiligheid gebracht. Tijdens een Noordwesterstorm heeft gis teren de sleepboot „Resnova", schipper Ten Kate, met op sleeptouw twee Duitsche lichters, die geladen met steenkolen op reis waren van Dortmund naar Leeuwarden, een tros in de schroef gekregen. De boot was dientengevolge genoodzaakt, op de Lauwerszee voor anker te gaan. Aangezien de zee ruw was en de ligplaats der sleep lang niet buiten gevaar, heeft de schippqr attentieseinen gegeven, welke zijn waar genomen door een te Zoutkamp thuisbe- hoorende motorbotter, schipper Toxopeus. Deze heeft de sleepboot op sleeptouw ge nomen en te ZoutkamD binnengebracht. Daar de toestand der lichters gevnarinfe werd beschouwd, heeft de stoomtreiler „Oostzee" een dezer schepen eveneens nanr 7outkamn gebracht. Op de terugreis is echter de „Oostzee" eveneeps aan d°p grond geloonen en nas met nni-omend watpr vjnt gewogen. Eerst omstzeeVe newon nnr eteiprgvond kwam de „Onstze." t° znntkamn binnen. Pehinnor Unities van de „Oostzee" be richtte. dat de bemanning van de two„rte lichter in gevaar verkoe-de. De rneihnnt was weeeedsgpn en alios wat aan dak WPS. was rooris over bnnrd gesnoeid. On dit ber(„bt is de te Ocstmabnrn op- .etatinneorrle Tnpfnrre^^ingi-nct TnenUpdp" jiifgevarpri ftm n fa naploprop faisto-avnnH rni*o pit nnr, ia rleao rsi. fjirwbnnt ternPpe-okoarH met aan hnnrH fjo b-Ma (inpropj.fl aan /ie TSnitapba li-bte— Vtarmantlna". J)e lichter iS Oph-mand achtergelaten. Hbld. DOOR EEN BUS AANGEREDEN EN GEDOOD. Door een de: bussen van de Apeldoorn- sche Bouwmaatschappij is gistermiddag op den Stationsstraatweg te Apeldoorn het 15-iarig knechtje van den slager Polak, J. H. ten Cate aangereden, en op slag ge dood. De overledene was mede kostwinnaar in een gezin van elf kinderen. o JACHTONGELUK. Bij een te Haaksbergen gehouden jacht partij is de heer J. ten Bruggencate, fabri kant te Haaksbergen, getroffen door een verdwaalden hagelkorrel, afkomstig uit een schot van een jachtgenoot. De hagel korrel is het linkeroog van den heer ten B. binnengedrongen. De getroffene is naar Enschede gebracht. o AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het Academisch ziekenhuis te Gro ningen Is overleden de stucadoor F. M„ uit Musselkanaal, die daar, terwijl hij op zijn flets reed, onder een wild geworden scheepsjagerspaard ls geraakt. INBREKERS GESNAPT. Donderdagnacht te ongeveer 2 uur zagen twee surveilleerende Vlaardingsche poli- tle-agenten op den Schledamsche-Dijk, nabij de halte Vlaardingen-Oost, twee personen, die gedeeltelijk m militair uni form waren gekleed. Het bleken te zijn zekere B. en zekere Fr., belden woonachtig te Schiedam, B. droeg een acte-tasch, waarin een paar flesschen wijn, een aantal doozen sigaretten, en een pakje puddingpoeder, terwijl Fr. eveneens in het bezit was van een flesch wijn, flesschen limonade, 28 reepen chocolade en inbrekerswerktulgen. Eerst weigerden beiden mede te gaan en wilden zij den Inhoud van de tasch niet laten zien, doch onder bedreiging van een revolver werden zij meegenomen naar het politiebureau te Vlaardingen. Zij legden nier een volledige bekentenis af en ver telden, dat zij ingebroken hadden In den winkel van de weduwe J. v. d. Heul, wo nende Emaus, te Vlaardinger Ambacht. Door uitsnijding van een ruit waren zij binnengekomen. Zij zijn ter beschikking gesteld van den burgemeester van Vlaar- dinger-Ambacht. BRANDEN. Gistermiddag te omstreeks 3 uur is in de Schoterboschstraat 24 te Rotterdam brand uitgebroken in de centrale werk plaats voor het herstellen van rijwielen van de firma Ordonnans. De brand is ontstaan in de chroomafdeellng, die ge legen is aan de achterzijde van 't nieuw gebouwde pand. Aan dezen kant staan een tweetal oude woonhuizen, die uitkomen op een hofje, welke woningen tot werkplaat sen zijn ingericht. Deze werkplaatsen zijn totaal uitgebrand. In den beginne nam de brand een grooten omvang aan en de vlammen laaiden hoog op. De brandweer kwam met veel materiaal, o.a. een motor spuit, spoedig ter plaatse en wist het vuur met drie stralen te bedwingen. In de uitgebrande werkplaatsen is veel schade aangericht. Gisteren brandde aan den Coevorder- straatweg onder de gemeente Hoogeveen, de boerderij van den heer B. Meyer af Het huisraad en pl.m. 200 mud koren werden een prooi der vlammen. De bewoners konden zich slechts door een raam redden, De oorzaak is vermoedelijk het drogen van kleeren bij een kachel. EEN WAARBORGSOM „ZOEK", In de jongste raadsvergadering van Heteren (Uelcu heeft de burgemeester medegedeeld, dat op de gemeenterekening 1930 de kapitaaldienst sluit met een na- deeiig saldo van f. 529, welk feit naar zijn meening eenige toelichting behoeft. Dit bedrag moest in October 1930 in de gemeentekas worden gestort door het be stuur van de R.-K. Lagere School te In- doornik als waarborgsom voor beschikbaar gestelde gelden voor eerste inrichting der school, In Juli j.l, kreeg de gemeente-ontvanger voor het eerst bericht, dat hij dit bedrag moest ontvangen hebben. Bij schrijven van 21 Juli deelde hij B. en W. mede, dat geen f. 529 bij hem was gestort. B. en W. hebben toen het bestuur der R.-K. Lagere School te Indoornik verzocht een spoedige storting in de gemeentekas te willen bevorderen. In antwoord daarop deelde het bestuur mede. dat blijkens een in zijn bezit zijnde quitantie de storting reeds op 25 October 1930 was geschied. De ouitantie was ge- teekend door wijlen den vorigen burge meester en den secretaris. Zit was dus, in strijd met de bepalingen der Gemeentewet, niet afgegeven en geteekend door den ge meente-ontvanger. De pastoor van Indoor nik deelde den burgemeester mede, dit be drag- ten gemeentehuize en niet bij den gemeente-ontvanger te hebben gestort. Toen de secretaris en de ambtenaren ter secretarie verklaarden, een bedrag groot f 529 niet te hebben ontvangen, en deze a.a.r>ep]pwerv,e!d administratief was onder- zicht. heeft de burgemeester de iustitie van deep aangelegenheid on de booste ge_ ste'd Het ondermev dn„r haar ingesteld, is thans nog niet beëindigd. o ONDER EEN AUTO. Het vijfjarig dochtertje van J. v. d. L. te Zevenbergsche Hoek raakte al spelende onder een auto. Hevig gewond werd de kleine er onder uitgehaald en in zorgwek- kenden toestand naar het St. Ignatius- ziekenhuis te Breda overgebracht. o INENTING TEGEN POKKEN. In verband met een geval van pokken te Beetsterzwaag zijn aldaar reeds 450 vaccinaties verricht. Verscheidene families te Beetsterzwaag en Leeuwarden, die met den patiënt in aanraking zijn geweest, zijn te Leeuwarden in quarantaine gesteld. Hieronder bevin den zich leden van de rechtbank te Leeuwarden, waardoor de toch al drukke werkzaamheden bij de rechtbank zich op- hoopen. De stukken, die de heeren onder hun berusting hebben gehad, moeten alle worden ontsmet. Het verloop van de ziekte bij den patiënt is gunstig, hetgeen wordt toegeschreven aan het feit, dat hij zich twee jaar ge leden heeft laten inenten tegen alastrim. Eerst in den loop van de volgende week zal blijken of nog anderen besmet zijn. 0 GEDETINEERDE ONTSNAPT. Gistermiddag te omstreeks halfvijf is een Duitscher, die gedetineerd was in het Huis van Bewaring, voor het ondergaan van een operatie naar het gemeente-zie kenhuis te Arnhem overgebracht. Bij zijn aankomst werd hij naar het wachtvert-rek gebracht. Toen zag hij kans van de af wezigheid van een zuster gedurende eenige oogenbllkken gebruik te maken en te ont snappen. De man heet August E<=ser, is vijf-en-dertig jaar oud en geboren te Miinchen-Giadbach. BUITENLANDSCH GEMENGD. NOG EEN VLIEGTUIGONGEVAL. Bij Split is een bombardementsvliegtuig van de Zuid-Slavische vliegschool in zee gestort. Alle 5 inzittenden werden gedood. I DE NALATENSCHAP VAN EDISON Het juiste oedrag van de nalatensch.„ I van Edison valt moeilijk te schatten dat de meeste waarden in industries' ondernemingen steken. Niettemin W kent men een waarde van zijn nalaten schap van zeven a tien mlllioen dollar nl voornaamste erfgenamen zijn £4150? jongste zoons Charles en Thedore zn! andere vier kinderen worden in het lé- tament niet genoemd en legaten jj.' bepaalde vereenigingen van filantrorl schen of religieuzen aard worden niet t, daan Overigens is reeds door Edison's»] kinderen en Henry Ford een Maatschana opgericht om Edison's laatste uitvindt! het vervaardigen van syntetische ruhnT, te explolteeren. Reuter meldt, dat William Edison een van de drie zoons uit het eerste huwelijk van den beroemden uitvinder, heeft met gedeeld, dat hij de geldigheid van het te- tament van zijn vader zal betwisten waarbij deze het grootste deel van sim fortuin, dat nader op twaalf millioen dol lar geschat wordt, vermaakt aan zón beide zoons uit zijn tweede huwelijk. KINDERMOORD. Te Lentorf bij Dusseldorf heeft een moeder getracht haar drie kinderen om I het leven te brengen. Zij wurgde haar anderhalf- en halfjarig kind, sloot daarop de slaapkamer waarin de beide kinder lijkjes lagen en ging naar de keuken, waar haar 5-jarig kind te slapen lag. Toen ze ook dit probeerde te dooden schreeuwde het zóó luid. dat de buren opmerkzaam werden, de woning binnendrongen en de moeder in bedwang konden houden. De politie werd daarop gewaarschuwd De vrouw die vermoedelijk in een vlaa» van waanzin heeft gehandeld, is ter observa- tie in een ziekenhuis opgenomen. BOOTRAMP IN INDO-CHINA. Indo-Pacific meldt, dat op 26 Oct. de koninklijke prauw, die op de Mekong van Banphakhom (Loeang Prabang, Fransth Indo-Chlna) terugkeerde met leden van de koninklijke familie, op een rots is gevaren en gezonken. Elf leden van de koninklijke familie en twee dienstvrouwen zijn ver dronken. Geen enkel lijk is teruggevonden. ROOFOVERVAL. Gistermiddag is in het centrum van Hamburg een roofoverval gepleegd op een loterij kantoor, waarbij de eigenaar der zaak door revolverschoten doodelijk werd gewond. I Vier der personen, die den overval pleeg' den, konden worden gearresteerd. o VLIEGONGELUK IN ENGELAND. Bij een vliegongeluk in de nabijheid van Nottingham zijn twee vliegers gedood, Dit is van het jaar het veertiende onge luk bij de Engelsche Royal Air Force. In totaal kwamen 67 personen bij deze onge lukken om het leven. o MIJNONTPLOFFING IN PENNSYLVAM Door een ontploffing in een mijn d Mocanaqua in Pennsylvanië (V. St.) wa den zes dagen geleden zes mijnwede1 bedolven. Naar gemeld wordt, zijn than. twee hunner met groote moeite gered; d! andere vier zijn van honger en uitputting omgekomen. o DOODGESCHOTEN GEVONDEN. Gisteren werd te Golgowltz (Silezië) dt auto van een dokter uit het in de omge ving liggende dorp Schilchtingsheim ge vonden. In de auto lag de chauffeur van den dokter, die door een schot in het hart doodelijk was getroffen. Men vermoedt, dat hier sprake is van een wraakneming, o MILITAIRE TREIN VERONGELUKT. Op de bergopwaarts stijgende spoorlijn bij Renandela in de Spaansche provincie Pontevedra is bij een militairen trein plot sellng de koppeling gebroken. De geheele trein reed met razende snelheid, zonder di locomotief de helling weer af en kon eerst nadat hij 15 K.M. afgelegd had tot staan gebracht worden. Onder de inzit tenden ontstond een paniek. Verscheidene soldaten poogden uit den voortijlenden trein te springen, waarbij zij deels zware verwondingen opliepen. Een ontzaggeliike catastrophe werd slechts vermeden door de toevallige omstandigheid, dat de lijn geheel vrij was. o woordig langer gedragen." Echtgenoot: „Prachtig, draag i'l costuum dan maar een paar maanden langer." Steunt, bij gelijken prijs en kwalitA De NederlandscheIndustrie Hiermede dient gij Uw land Eu bestrijdt gij de werkloosheid 2-!

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6