Radio Distributie (W aarschuwing) E.dis on Chris talphone" BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. SPORT. BEURSOVERZICHT, MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur: 760. telegrafisch weerbericht h. Kon Ned Meteorol. Instituut, De Bildt Hoogste Stand 770.9 te Toulouse. Laagste Stand 747.4 te Whisby. Verwachting tot den avond van 31 Oct.: Krachtige tot matige. Noordelijke tot Westelijken wind. Meest zwaarbewolkt. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig veran dering in temperatuur. Slormwaarschuwingsdienst. Geseind te 8.40 uur aan alle posten: „Wordt geseind: storm uit het Noord- Westen." Buitenlandsch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt). Ten Noorden van Schotland verschenen gistermiddag barometerdalingen die met groote snelheid in den loop van den nacht aiid-oostwaarts over ons land trokken, daarbij zware regen brengend. Rond de kern van dit gebied dat thans ten zuid westen van Hamburg ligt. waalt het krachtig tot stormachtig uit westelijke noordelijke richtingen. De depressie over Scandinavië verplaatste zich een weinig oostwaarts, op den Oceaan ver scheen een nieuw gebied van lagen lucht druk Over het algemeen veranderde de temperatuur weinig, in Noord-Frankrijk en West-Duitschland valt een geringe stij ging, in Scandinavië een kleine daling op merken. Over bijna geheel West-Europa viel zware neerslag. Het weer is buiig en guur. Het Iaat zich aanzien, dat hierin voor morgen nog weinig verandering zal komen. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 5 gr. C. (41 gr. F.). 9 uur voorm.: 5". gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 6'/i gr. c. (44 gr. F.). 3uur nam.: 6'/i gr. C. (44 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zaterdag. Voorm te 5.05 uur; nam. te 5.26 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 5.07 n.m. tot 6.20 v.m. RECLAME. De eenige voor Radio Distributie geschikte Luidspreker is de Proefondervindelijk de beste gebleken. VAN GEELEN, Haarlemmerstr. 51 t.o. City-Theater. Telef. 593. P.S. Tevens inlichtingen voor Gemeente- Radio-Distributie. 6887 DE ALGEMEENE TOESTAND. Frankrijk en Duitschland. Na Laval's bezoek aan Washington is eeds duidelijker geworden, dat Frank- Hjk en Duitschland ernstige pogingen wuden aanwenden om het met elkaar eens te worden.Die pogingen worden nu ingeluid. Officieel wordt gemeld: Nadat de leden en experts der Duitsch- Rransche economische commissie van beide zijden zijn benoemd, hebben de se cretaris-generaal en de plaatsvervangende secretaris-generaal der Fransche sectie Coulondre, gevolmachtigd minister van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, en Hoschiller, 28 en 29 October te Berlijn be sprekingen gevoerd met den plaatsvervan- genden president en secretaris-generaal oer Duitsche sectie, Trendelenburg, staats secretaris van het Rijksministerie van economische Zaken, en Ritter ministerial- director van het Rijksministerie van Bui- leniandsche Zaken, ten einde het werk- n raJPma del commissie uit te werken, i. Commissie zal vier sub-commissies X~.en De Dultsche en de Fransche presi- rv™ en secretarissen-generaal der mKzo°mede de presidenten der o-commksie. zullen zich in de tweede Hrr» van N.ovember te Parijs in vergade- tenwiVerie,eni?en voor een eerste gedach te vl-e i 'en einde de werkzaamheden r: celen over de subcommissies, welke -an„spoe 8 111111 werkzaamheden zullen aanvangen. 1, ff-D,a"sclle gezant te Parijs von Hoesch rv, p ™cg naar Berlijn voor instructies, hehhon J" de eerste plaats betrekking biiemiLiS 0 door Frankrijk gewenschte dissn der commissie van deskun- Nan'r si in het Youngplan is bedoeld. matlnn"« correspondent van de „Infor- aan hecht Laval er veel waarde gelijk worrttZh-COmmissie 200 spoedig mo- toestanri i byeengeroepen, teneinde den ysh Duitschland te onderzoeken hokken ril voorstellen aan de be- Laval mnft ?en v00r 16 leBgen. mer te ÏJ™ van Plan 2l3n. de Ka- zich uit u °n.eS' 200 spoedig mogelijk t'l voor a. spreken over de politiek die °c toekomst gevolgd wil zien. BELGIE. Loonsverlagingen. Be gemengde nationale commissie voor de mijnen heeft als gevolg van de daling van het indexcijfer van de kosten van levensonderhoud besloten de loonen der mijnwerkers met ingang van 1 November met 5 pet. te verlagen. Ook elders, meldt de N. R. Crt. zal tot loonsverlaging worden overgegaan. Voor de havenarbeiders te Antwerpen zal do loonsvermindering 2 francs per „shift" voor het dagwerk, 3 francs voor het nacht werk en 3 fr. 50 voor het werk op Zon en feestdagen bedragen. DUITSCHLAND. De Rijksarbeiders. Geen nazi's in dienst van Anhalt, In het loongeschil der arbeiders bij de Rijksinstanties, met uitzondering van de Rljksposterijen. werd een arbitrale uit spraak geveld, waarbij de uurloonen van de onder het tarief vallende mannelijke beambten boven 24 jaren worden ver laagd met 2 en 3 pfennig in de verschil lende loonklassen en loontabellen. De loonen voor beambten beneden 24 jaren en der vrouwelijke werklieden zul len overeenkomstig worden geregeld. De nieuwe regeling treedt met ingang van 1 November in werking en kan voor de eerste maal worden opgezegd tot 31 Maart 1932. De gemiddelde loonsverlaging bedraagt 4'/- procent. In Anhalt zullen staatsambtenaren voortaan geen lid van de nationale socia listische partij mogen zijn. De discipli naire rechtbank heeft n.l. in drie zaken tegen ambtenaren uitgemaakt, dat de nat. soc. partij den staat vijandig is. Hittler heeft wel onder eede verklaard, dat zijn partij langs wettelijken weg naar een verandering van staatsvorm streeft, maar het is bekend dat niettemin een groot deel der partij ook de aanwending van geweld voor dit doel geoorloofd acht. ENGELAND. Na de verkiezingen - Beroep van Thomas. Mc. Donald heeft gisteren het aange kondigde onderhoud met den koning ge had en heeft daarna een kabinetszitting gepresideerd. Hel eerst aan de orde is thans de recon structie van het kabinet. Aangezien Snowden geen lid van het lagerhuis meer is, kan hij niet meer ais kanselier van de schatkist fungeeren, zoo dat zijn aftreden terstond na de opening van het Lagerhuis wordt verwacht. Men meent echter, dat hij tot lord zal worden benoemd, zoodat hij zijn kennis van zaken toch ter beschikking van de regeering zal kunnen stellen, hetzij als minister zonder portefeuille, hetzij als lid van het Hooger- huis. Ook is het aftreden van lord Crewe als minister te verwachten, aangezien deze bij de aanvaarding van zijn ambt reeds heeft verklaard, dat hij dit slechts wenschte te bekleeden voor den duur der zittting van het thans ontbonden lager huis. Voor de nieuwe ministerzetels worden genoemd Neville Chamberlain als lord- kanselier of kanselier van de schatkist. Ook sir Samuel Hoare, Runciman en Churchill worden genoemd als candidaten voor het departement van de schatkist, Churchill evenwel als groote outsider. Verder zou sir John Simon als leider der voornaamste liberale groep voor een, ministerzetel in aanmerking komen. Ook Amery wordt nog genoemd als minister. Men gelooft dat het nieuwe kabinet zooals reeds gemeld) 20 leden zal hebben (thans 10). MacDonald is besloten om er alle nationale belangen evenredig in te doen vertegenwoordigen, met inbegrip van de arbeidersbelangen. Een andere vraag, welke in politieke kringen druk wordt besproken, is die be treffende de leiding van de oppositioneele labourpartij in het Lagerhuis. Dit vraagstuk is in verband met het feit, dat met de verkiezingen alle vroegere leidende ministers der arbeiderspartij van het tooneel zijn weggevaagd, van urgent belang. Men verwacht, dat Henderson spoedig een zitting van de arbeiderspartij zal bij eenroepen, om dit vraagstuk zoowel als verscheidene andere problemen, die zich tengevolge van de nederlaag der arbeiders partij voordoen, te regelen. Minister Thomas heeft beroep aange- teekend tegen het feit, dat hij door den bond van spoorwegpersoneel ontslagen is als algemeen secretaris met intrekking van zijn oorspronkelijk recht op pensioen. De minister heeft dit protest ingediend, niet zoozeer om het vrij geringe bedrag in geld, dan wei om een principieele beslissing uit te lokken, of de bond het recht heeft als hij iemand ontslaat alleen wegens diens veranderde politieke overtuiging dan ook het pensioen in te houden. Het bonds- bestuur heeft den minister uitgenoodigd zijn protest vandaag nader te komen toe lichten. Thomas heeft dit voorstel aange nomen. <f Op Cyprus verbetert de toestand. Nog enkele arrestaties hebben plaats gehad. De Britsche regeering zal de constitutioneele toekomst van het eiland nader onder de oogen zien. o SPANJE. Vermindering van ambtenaren? Rada weer gevat. Er schijnt een regeeringsdecreet op handen te zijn, waardoor het aantal amb tenaren in heel Spanje met de helft ver minderd zou worden. Deze maatregel zou echter geen betrekking hebben op de ambtenaren van de departementen van financiën en oorlog en op de diplomatieke en consulaire ambtenaren. De uit de gevangenis gevluchte mecha- üiclen Rada is te Sevilla, waar Jiij onder valschen naam in een hotelletje logeerde, opnieuw gearresteerd. In verband met de zaak Rada zijn drie personen aangehouden, o.a. mevr. Merce des Doza. bij wie men een koffer gevonden heeft met belangrijke documenten betref fende Rada. De spoorwegstaking in Andalusië is ge ëindigd. de financieele crisis. DUSSELDORF, 30 Oct. (Wolff.) De Hollandsche Credietbank A. G. heeft haar loketten gesloten. De directie is voornemens surseance van betaling aan te vragen daar zij vol doende activa aanwezig acht. De depo sito's der cliëntele worden veilig ver klaard. De buitenlandsche vorderingen bedragen 6 millioen mark. Het volgestorte aandeelenkapitaal be draagt 3 millioen mark. Ex-bank-direc- teur dr. Moll kreeg opdracht de positie der Bank te onderzoeken. PARIJS. 29 Oct. (Belg. Tel. Ag.) Op last der politie is hedenavond een bank in de Rue Faubourg St. Honoré gesloten. De directeur is gearresteerd wegens het mis- bruikmaken van vertrouwen. Het passief zou vele millioenen bedragen. DETROIT, 29 Oct. (Reuter) Gemeld wordt, dat tot de reeds aangekondigde verlaging der minimumloonen bij de Fordfabrieken is besloten. De minimum loonen zullen worden teruggebracht op 6 dollar per dag, hetgeen tot 1 December 1929 het geval was, toen ze tot 7 dollar werden verhoogd. de schuldvraag in spanje. PARIJS. 30 Oct. (Ned. Tel Ag.) Het Journal verneemt uit Madrid, dat de commissie tot onderzoek naar de schuld van de dictatuur haar werkzaamheden heeft beëindigd. Tegen 20 personen is een aanklacht ingediend; hiervan zullen 14 wegens poli tiek vergrijpen vervolgd worden. Ex-koning Alphonso XIII wordt be schuldigd van hoogverraad. De commissie verklaart, dat de verhef fing van generaal Primo de Rivera tegen den grondwet is geweest. Verder heef de dictatuur den grond wet geschonden door zich in het alge meen de bevoegdheden van het parlement aan te matigen. OPSTAND IN BRAZILIË. NEW YORK. 30 Oct. (V.D.). Omtrent een opstand, die te Pernambuco in Brazi lië is uitgebroken, wordt nader gemeld, dat hij gericht is tegen de voorloopige regee ring van President Vargas te Rio de Janeiro. Ondanks de scherpe censuur zijn berichten doorgekomen, volgens welke de opstandelingen erin geslaagd zijn na een kort gevecht, dat aan beide zijden ver scheidene dooden en gewonden eischte. Pernambuco te bezetten. academische examens. Geslaagd zijn voor bet candidaats- examen Rechtsgeleerdheid de dames L. A. Jager en A. Mack Leod (Den Haag) en de heeren G. M. Hovingh (Schiedam) en W. J. D. M- Rompu (Amsterdam). Taal kundig candidaatsexameu Indologie de heer H. Gramberg (Den Haag). Arts examen le deel de heeren P. A. F. van der Spek (Delft), P. C. Kok (Leiden) en E. L. Nauta (Leiden). Bevorderd zijn tot arts de heeren E. M. Kok (Den Haag) en J. E. M. Sutorius (Voorburg). Doctoraal examen Indisch recht de heer J. J. W. Klein (Lei den). Economisch doctoraal examen Indo logie de heer N. Beekman (Leiden.) I Een bestuurder van een tweewielig motorrijtuig, de heer H. alhier, bleek bij controle te Noord wijk in het bezit te zijn van een vervalscht rijbewijs. De politie aldaar stelt een onderzoek in en zal des wege proces-verbaal opmaken. Opnieuw zij het publiek ernstig ge waarschuwd tegen de zich noemende „Werkverschaffing aan blinden en andere invaliden in Nederland", van A. G. J. Brouwer. Govert Flinckstraat 265, Amster dam, die bons voor blindenwerk tracht te verkoopen, postkwitanties laat aanbieden of giften vraagt, terwijl de z.g.n. werkver schaffing niet den minsten steun ver dient. Gistermiddag kreeg de 7-jarige H. J., die met eenige vriendjes op de Houtmarkt aan het knikkeren was, ruzie, waarbij hij kwam te vallen. Thuis gekomen klaagde hij over hevige hoofdpijnen, zoodat de dokter van de Eerste Hulpdienst erbij ge haald werd. Deze constateerde een hersen schudding en verwees den jongen verder naar den huisdokter. het faillissement der hanzebank. Aanklacht wegens verduistering tegen een der curatoren. Naar wij vernemen hebben mr. G. M. J. Kolfschoten en mr. dr. C. M. van Leeu wen curatoren in het faillissement van de Hanzebank te 's-Hertogenboseli tegen hun mede-curator, den heer H. A. Tromp bij de justitie een aanklacht ingediend wegens verduistering van fondsen. De heer Tromp is aangehouden en ter be schikking van de justitie gesteld. De ver- eischte maatregelen tot inbeslagneming van de fondsen in kwestie zijn reeds ge nomen. de „leersum" vlqt. Het s.s. „Leersum" is vlot gekomen. Of en welke schade werd bekomen, zal te Rörvik worden onderzocht. 95-jarige man doodgereden. Te Marum-Kruisweg (Gr.) is heden morgen tegen halftien de 95-jarige heer Siersma, die bij zijn woning de trambaan wilde oversteken, door een stoomtram, komende uit de richting Groningen gegre pen. De locomotief en een wagen gingen over den ongelukkige heen. Vreeseüjk verminkt werd hij opgeno men. De oude man die doof was. en de tram dus niet heeft hooren aankomen, was op slag dood. het spoorwegongeluk te groningen. Naar het „N. v. h. N." meldt hebben het O.M. en de machinist W. p. appèl aange- teekend tegen het vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Groningen in de zaak van het spoorwegongeluk op 26 Januari jj. op het Groningsche stationsemplace ment, waarbij de rangeerder Bron H., en de machinist Willem p. ieder tot 14 dagen hechtenisstraf werden veroordeeld. het drama op de majellatoren. Verdachte tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. De leidekkerspatroon J. G. M. werd heden conform den eisch door de Amster- damsche Rechtbank, wegens moord op zijn compagnon Arkenbout veroordeeld tot levenslang gevangenisstraf. haagsche politierechter. De koopman H. W. van der W. te Lei den, is bij verstek door den politierechter veroordeeld tot een maand gevangenis straf wegens het verstoren van de gods dienstoefeningen gedurende Juni. Juli en Augustus van de Ned. Isr. Gemeente te Leiden, welke op het bovengedeelte van het door hem bewoonde perceel aan het Levendaal werden gehouden. Van dit vonnis kwam verdachte heden in verzet en beweerde dat hij de boven woning alleen verhuurd had tot het hou den van kinderkerk op Zaterdagmiddag. De godsdienstleeraar ?n de president van het kerkbestuur als getuigen gehoord, verklaarden dat er regelmatige godsdienst oefeningen werden gehouden, waarbij ook gezongen is. Buitengewoon leven of lawaai zooals .verdachte beweerde is er niet ge maakt. V. d. W. daarentegen bewerkte het plafond voortdurend met een bezemsteel. Door de politie is hij herhaaldelijk ge waarschuwd Het O. M. vroeg bevestiging van het verstekvonnis. Verdachte zeide dat hij een ziek kind had dat het leven boven hem onuitstaan baar was. De politierechter bekrachtigde het ver stekvonnis. De caféhouder J. M. t. V. te Leiden is door den politierechter ter zake van een voudige beleediging, bij verstek veroor deeld tot een maand gevangenisstraf, van welk vonnis hij in verzet kwam. Als getuige werd gehoord een incasseer der bij het gemeentelijk gasoedrijf die verklaarde dat V. toen get. den meter kwam lichten en voor de daarin geworpen centen kwartjes vroeg, hem de deur heeft uitgegooid. Eenige dagen later heeft V. hem op de openbare straat beticht van valschheid in geschrifte. Het O.M. vroeg bekrachtiging van het verstekvonnis. Verdachte hield een uitvoerig betoog over de corruptie van ambtenaren in staats- en gemeentedienst. De peroratie was dat hij hoopte dat het gerecht zich boven allen zwendel zou stellen en een onpartijdig vonnis zou wijzen, opdat de rechtbank geen draai bank zou worden. Dank u, zei de politierechter en ver zachtende omstandigheden aannemend legde hij V. 14 d. gevangenisstraf op. IJMUIDEN. 30 Oct. 1931. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.100.95. Griet per kist van 50 K.G. f. 5428. Tongen per K.G. f. 1.80—1.30. Zetschol per kist van 50 K.G. f. 33. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 31.50—11. Schar per kist van 50 K.G. f. 15.50—10. Vleeten per stuk f.2.65. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 76.50. Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 37.50—36. Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 2218. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 150.50. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 59.5053. Gullen per kist van 50 K.G. f. 19.506.50. Lengen per stuk f. 1.05, Wijting per kist van 50 K.G. f. 5.35—1. 2400 manden versche haring: f. 2.25— f. 1.90 per mand. Aangekomen 18 stoomtrawlers: R.O. 35 met f. 1848; IJM. 52 met f. 2061; IJM. 35 met f.1921; IJM. 113 met f.2079; IJM. 149 met f.3105 voor pekelharing; LT. 1136 met f.764; LT. 47 met f.530; LT. 373 met f.529; LT. 1160 met f.760; KR. 293 met f 644; KW. 138 met f.291; KW. 54 met f. 84 voor versche haring. En in de loggers: KW. 40 met 17 last pekelharing; KW. 67 met 459 kantjes; KW. 38 met 646; KW. 4 met 465: KW. 14 met 457 kantjes pekel haring voor Katwijk. NAAR LOS ANGELES. AMSTERDAM, 30 Oct. 1931 Gedrukte tendenz. Koninklijke en Rot- lerdamsche Droogdok flauw. Rubberaan- deelen, Suikerwaarden en Tabakken wei nig veranderd. Scheepvaarten en Mijn- waarden stil. Amerik. fondsen prijshou dend. Gemeentelijke obligaties aange boden. De beurs had heden een gedrukt voor komen, waarvan de voornaamste reden was de passeering van het interim-divi dend op de gewone en preferente aan deden der V. O. C., ook een dochter maatschappij der Royal-Dutch-Sheli. Zoo doende vindt de meening hoe langer iioe meer ingang dat ook de Koninklijke even min zal overgaan tot de uitkeering van een interim dividend Koninklijke daalde tot 125 pet zonder dat eenig noemens waardig herstel plaats had. R'damsche Droogdok trokken de aan dacht. De aandeelenemissie dezer Maat schappij vond een slecht onthaal en de claims en de aandeelen stelden zich dan ook lager. Unilevers waren ook aangebo den en ongeveer 4 pCt. lager. Aku's en Philips bleven op peil. Rubbers werden iets lager genoteerd evenals Suikerwaar den. Scheepvaarten, Tabakken en Mijn- aandeelen lagen geheel buiten de atten tie en waren weinig veranderd. De belangstelling voor gemeente obliga ties was sterk Ingekrompen; het aanbod was eveneens minder dringend doch bleef toch bestaan zoodat de noteeringen tot reactie neigden. Amerik. fondsen hadden een kalme markt en waren hier en daar wat hooger. wisselkoersen. Engeland 9.57; Duitschland 58 60 Frankrijk 9.75'.:; België 34.57'/:; Zwitser land 48.40; Oostenrijk 35; Denemarken 54.50; Zweden 55.5^; Noorwegen 54. New- York 2.481/8; Prolongatie 3 pCt. Het Nederlandsch Olympisch Comité meldt ons, dat wederom een gift is ont vangen voor de uitzending van Neder- landsche deelnemers naar de Olympiscne Spelen in 1932 en wel van den Nederland- schen Hippische Sportbond, die f. 500 voor dit doel beschikbaar heeft gesteld. LEIDEN, 30 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 1468 runderen, 58 kalveren, 821 schapen. 23 stieren 110—395, handel flauw, 169 kalf- en melkkoeien 160315, 740 vare koeien 135-220, handel matig, 231 vette essen 170—300 per stuk, 42—80 ct. per KG. schoon a. d. haak, handel stug; 305 gras kalveren 35—80, 13 vette kalveren 40—85 per stuk, 80—105 ct. per KG. schoon a. d. haak; 45 nuchtere kalveren 7—11, 471 vette schapen 27—32, 350 weide schapen 21—24, handel matig. 622 mest varkens 14—27, Londensche 26—28 ct. per K.G. levend ge wicht, zouters 27—31 ct. per K.G. levend gewicht, handel zeer matig: 973 biggen 3—8, 4 paarden, 2 bokken en geiten. Kaasmarkt, 30 Oct. Aantal partijen 140. Goudsche kaas 107 partijen, Leidsche kaas 33 partijen. Goudsche kaas le soort f.34 36, id. 2e soort f. 30—33, Leidsche kaas le soort f.3542, id, 2e soort f.3034, Per 50 K.G Kandel matig. Aan de stadswaag gewogen 75 partijen, 2808 stuks, 25281 K.G. BODEGRAVEN, 29 Oct. Uitslag eieren- veiling B.P.K.V. Aanvoer 5469 stuks. Prijzen: kippeneieren wit f,7.508; bruin f.8.8.40; kuikeneieren f. 4.506.50; een deneieren f.45.50: kippen 50 tot 90 ct.; hanen f. 1.50. BOSKOOP Coöp. ver. „De Boskoopsche veiling", 29 Oct. Rozen per bos: Mac. Kei ler 335 ct.. BriarcUff 30—39, Butterfly 40 —61. Rosalandia 53—70, Golden-Ophelia 40—53, Hadley 70—80, Columbia 41—65, Else Poulsen 60, Kilham 80—1.07. Phoebe 43—60, Wilh. Kordes 5863, Ophelia 18, Edith Helen 1.00—1.10, Florex 1.40, August Noack 55—70, Potin 2547. Gemengde rozen 1020. Diversen per bos: Chrysan then, gr.bloemig 1.402.00, id. tros 2642. Gerbera 80, Clematis, Prins Hendrik 1.40. HOOFDDORP, 29 Oct. Graanbeurs. Aan voer: Rogge f. 4.505: Gerst (Chevalier) f. 5.50—6; Haver f. 5.75—6; Witte duive- boonen f. 10.50—11: Paardeboonen f.7 7.50; Groene erwten f.9—12; Karwij f.22 23: Geel mosterd f.1416; Blauwmaan- zaad f.21—23: Kanariezaad f. 8.509.50. Alles per 100 K.G. RIJNSATERWOUDE. 29 Oct. Eierenveï- ling. Aangevoerd 1326 kippeneieren, prijs f. 7.508.50; kuikeneieren f. 5.506.50: 360 eendeneieren f. 4.70 per 100. ROELOFARENDSVEEN, 30 Oct. - Sla f. 0 401.60 per 100 krop, Andijvie f. 0.50— 1.20 per 100 krop, Snijboonen f,1.50—4.20, id. stek f 1.502 per 10 K.G., Tomaten A. f e.80-15, id. B. f. 7.3012.30, id. C, f.2—6,10. id. CC. f. 0.40-2.10, id. donker f. 7 80 per 100 pond. VOORSCHOTEN. 28 Oct. 1931. Kippen eieren f. 7.808.20; kuikeneieren f. 5.60 7.70 per 100: hanen f. 0.501.40: kippen f. 0.651.40 per stuk. WOUBRUGGE, 29' Oct. Eierenveiling. Prijs kippeneieren f. 7.508.20; eenden eieren f. 5.506.20 per 100 St.; boter f. 1.16 —1.22 per K.G. Groenten. Bloemkool f. 3.304: roode kool f. 67 per 100 stuks. Appelen en peren f. 5—6.30 per 100 K.G. In plaats van kaarten. Verloofd JEANNETTE F. DEN HOUTER en SIMON TJ. GOSLINGA. Leiden, 31 October 1931 Hansenstraat 40a. Breestraat 127. 6885 (Geen ontvangdag). Ondertrouwd JOHANNES SMIT Zf en WILHELMINA VAN DIEMEN Leiden, Turfmarkt No. 1. Zoeterwoude (Weipoort) B 62 29 October 1931. Huwelijksvoltrekking 25 Nov. 1931 te Zoeterwoude. 6215a Met vreugde geven wij ken nis van de geboorte van een Zoon FRANS. NIC. DIEBEN en A. R. M. DIEBEN-HAMERS Leiden, 29 Oct. '31. Zoeterw. Singel 23. 6927 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden onzer lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante hermina de feij Weduwe van JAN PLU betuig ik, mede namens ver dere Familie, mijn hartelij- ken dank. 6880 J. PLU. Leiden, Staalwijkstraat 24. 3-1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3