gibbs-dag! KINADRUPPELS BURGERL. STAND v. LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. EEN TEGENVALLER. De juryrechtbank te Torgau (Saksen) heeft den landarbeider Franz Lehmann in een revisie-proces wegens moord ter dood veroordeeld. Tien jaar geleden was de aannemer Paul Muenchenberg nabij Langengrassau doodgeschoten en beroofd van een bedrag van 3200 Mark, dat hij bij zich had. Des tijds werd de toen 25-jarige Lehmann door de juryrechtbank te Torgau wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Thans, na tien jaren, trachtte Lehmann in een revisieproces vrijspraak wegens onschuld te verkrijgen. Het proces had tot gevolg, dat de juryrechtbank thans het bewijs voor zijn schuld geleverd achtte en hem ter dood veroordeelde. MISDAAD VAN EEN ATTACHE. Te St. Georgen in Oostenrijk heeft een attaché van een der Zuid-Amerikaansche gezantschappen zijn zwager, den rente nier Max Reinhardt, gedood. In verband hiermede meldt men nader nog, dat toen genoemde attaché te St. Georgen arriveerde en zijn zuster lijdende aan een ernstige longontsteking te bed vond. hij eischte, dat een tweede arts uit Salzburg in consult genomen zou worden, wat, met het oog op de hopeloosheid van het geval, zoowel door den behandelenden arts als door den echtgenoot der vrouw, Max Reinhardt. werd afgeraden. Tijdens de daarop volgende woorden wisseling schijnt de attaché zijn bloedige daad te hebben begaan, in de meening, dat zijn zwager zich van zijn vrouw wilde ontdoen. Mevrouw Reinhardt is gisteren in den loop van den avond overleden. De schuldige is gearresteerd. DE LIJKENSCHENNIS IN FINLAND. Het onderzoek, dat de politie te Malm in samenwerking met de recherche te Helsingfors instelde in verband met het vinden van lijkdeelen in een moeras bij Malm, schijnt thans volkomen vastgeloo- pen te zijn. Toen men ruim drie weken geleden ontdekte, dat ongeveer veertig lijken, die begraven waren op het kerk hof te Malm, meer of minder zwaar ver minkt waren, heeft de politie den dood graver Saarenheimo aangehouden, daar verschillende omstandigheden er op sche nen te wijzen, dat hij zich aan het ver minken van de lijken had schuldig ge maakt. Een dag of tien geleden verklaarde de politie nog aan de pers, dat zij zeer spoedig uitvoerige mededeelingen betref fende de zaak dacht te kunnen verstrek ken. Veel opzien heeft het daarom in Fin land gewekt, toen de politie Maandag be kend maakte, dat zij Saarenheimo in vrij heid had gesteld, omdat bij het onder zoek niets was gebleken, dat er op zou kunnen wijzen, dat Saarenheimo zich aan eenige strafbare handeling had schuldig gemaakt. (Vad.) o Gast (op het bruiloftsfeest)„Maar Waar is de bruidegom?" Bruidje: „O. u zult hem in een minuut hooren, hij is omroeper van het radio station, ziet u." RECLAME. Dr H.NANNING's EETLU5T-0PWEKKEND. 1.30 p fl 6749 GEBOREN: Willy Jacobi, d. v. W P. Arons en J. A. Scharroo. Wilhelmina Johanna, d. v. J. Schrama en P. M. Dongelmans. Erich, z. v. P. van Dijk en I. Mallis. Maria, d. v. C. Brocaar en M. Leget. Wilhelmina, d. v. G. van Slingerland en J. Warmen- hoven. Willem Frederik z. v. F. P. Kou- hians en A. G. M. Ket. o ONDERTROUWD. F. Rietbergen jm. 26 j. en J. C. v. Leeu wen jm. 20 j. L. A. M. Strotman jm. 26 j. en M. Wiersma jd. 23 j. o GEHUWD. K Meijer jm. en J. C. H. Stokhuijzen jd. J. G. Laterveer jm. en S. Siera jd. G. W. F. van Dongen jm. en S. M. Lut jd. P. Chaudron jm. en M. F. Kukler jd. J. Gulelj jm. en C. A. Prevoo gesch. vr. H. la Rooij jm. en W. van As jd. D. H. P. Snel jm. en A. F. van Tol jd. L. J. v. der Veer jm. en M. Nijssen jd. J. H. v. den Wijngaard jm. en M. Tuijt jd. W. F. Selier jm. en E. J. F. van Duuren jd. o OVERLEDEN. R. J. Huijsman, z.. 8 w. J. van Duy- venboden. z. 1 d. J. Th. Meijer, z. 10 w. =- J. Mastenbroek—Van Rossen, vr. 38 j. SOCIËTEIT VAN BURGEMEESTERS. Op initiatief van den heer A. Colijn, burgemeester van Nieuwer-Amstel, en mr. A. Slob, burgemeester van Haarlemmer meer. is opgericht een sociëteit van bur gemeesters. Deze kring zal zich uitstrek ken tot de burgemeesters van Haarlem- merliede c.a., Diemen, Nieuwer-Amstel, Mijdrecht, Uithoorn. Aalsmeer, Leimuiden, Alkemade, Warmond, Sassenheim, Lisse, Hillegom. Bennebroek, Heemstede en Haarlemmermeer. Het ligt in de bedoeling om de twee maanden bij elkander te komen in ver schillende dorpen, tenemde met elkaar over de vragen van den dag te spreken. De eerste vergadering werd dezer dagen op het raadhuis te Hoofddorp gehouden. (Hbld.) o AALSMEER. Benoemd tot onderwijzer bij het Chr. Onderwijs (Oosteinde) de heer J. Albarda, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. o BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Geboren: Huib, z. van Arie Verwey en Hendrika van Zétten. HAARLEMMERMEER. Timmerfabriek. Het aan uen Sloterweg (O.Z.) staande en buiten dienst gestelde oude schoolge bouw wordt thans van binnen geheel ver anderd en ingericht tot timmerfabriek waarin een 40-tal personen te werk zal worden gesteld. Het geheel krijgt een flink aanzien en zal de den laatsten tijd in deze omgeving op te merken bedrijvigheid nog verhoogen. Motorongeluk. Gisteren had de bestuurder van een motorrijwiel, de winkelier V. uit Amster dam, op den Sloterweg het ongeluk met motor en al over den kop te slaan. Met een gebroken been werd hij opgenomen en per auto naar een ziekenhuis gebracht Het gehavende motorrijwiel werd later per vrachtauto weggehaald. Vinger afgekneld. Gisteren raakte de heer B„ terwijl hij achter een woning aan den Hoofdweg al hier een motor aan het schoonmaken was, met zijn rechterhand in het kettingwiel bekneld, waardoor een der vingers nage noeg geheel werd afgesneden. Geneeskun dige hulp werd ingeroepen. o HILLEGOM. Aanrijding. Op de Weeresteinstraat wilde een fiet sende jongen de Amerikastraat indraaien. Hij deed dat zonder een teeken van ver andering van richting te geven, waardoor een aanrijding met een naderende auto volgde. De bestuurder van den wagen, de heer van Z. trachtte den wielrijder te ont wijken, waarin hij echter niet geheel slaagde, want de jongen kreeg een hoofd wonde. Bovendien kwam de auto terecht tegen het hoekhuis van den heer L. De deur. de deurposten en de muur werden zwaat beschadigd. De auto kwam echter niet verder dan de deur, tot -geluk van de zich in den winkel bevindende klanten. KATWITK AAN ZEE. Twee kleine brandjes. Gisteravond had er 'n schoorsteenbrand plaats ten huize van J. R. in de Baljuw straat. Door de politie werd de brand met een minimax gebluscht. Ook heeft er in een perceel in de Voor straat te Katwijk aan den Rijn een brand je gewoed. Met emmers water werd ook hier door de politie het vuur gedoofd. Mej M. M. uit de Baljuwstraat deed bij de politie aangifte, dat zij gistermorgen om 11 uur is aangereden, op den hoek Baljuwstraat-Louwestraat door een melk wagen van J. v. D. uit de E. A. Borger- straat. Haar rijwiel werd daardoor geheel en al vernield. o LISSE. Auto-botsingen. Een auto uit de richting Hillegom reed bij de Lisserbrug te veel links waardoor een auto uit de richting Lisse aangereden en beschadigd werd. De autobestuurder van de laatste wagen raakte het stuur kwijt en schoof over den weg. Gelukkig bleef de auto in een haag hangen, anders zouden er grootere ongelukken gebeurd zijn. De auto uit Hillegom reed door. Bij de Prot. Coöperatie had een botsing plaats tusschen een bestelwagen van de Prot. Coöperatie en een vrachtwagen. De auto van de Coöperatie beliep nogal scha de. Er was veel belangstelling. NOORDWITK. GEMEENTERAAD. De steunregeling aangenomen Weg ver beteringen alsnog aangehouden Be sprekingen inzake wegverbetering Geen electrische proefverlichting Gemeenterekening 1930. Dc raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden behalve de heer P. H. Admi- *aal ïfiet kennisgeving. Na opening door den voorzitter met gebed, volgde med:deeling van ingekomen stukken w.o. een dankbetuiging van den heer kloos, voor het hem geschonden bureau en een schrijven van de Spaarbank van Noordwijk en Omstreken, waarin ge- melo wordt, dat zij zich genoodzaakt ziet, de rentevergoeding te verlagen van 4 pet. tot 3.6 pet. B. en W stellen voor hiermee acroord te gaan. Aldus besloten. B. en W. deelen mee naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de Ver. Noordwijksc..e scnildcrapdiruOns inzake de aanbesteding van scnLderwerk van de gemeente, uit afzond^rlijK aan te bjsteden. Hel is evenwel wenscnelijk ieder geval atzonderlijk te bedien. Zij die voor leverin gen in aanmerking wenschen te komen, dienen zich bij B. en W. op te geven. Goedgekeurd worden de r.keningen van het gastnuis t:e Noordwijk Binnen (na- deeling saido f. 635.39) van het gasthuis te Noordwijk aan Zee ^batig'saldo f. 1726.93l/s). gemeen:chapp:lijke rekening in ontvangst en uitgaaf f. 2418.79. Besloten wordt, ingevolge voordracht van regenten van h_t gasthuis te Noordwijk aan Zee, ter verpleging aan te nemen Leendert de Jong, geb. te Noordwijk aan Zee, 21 Aug. 1854. Naar aanleiding van een aan den Raad gericht adres van den heer Th. J. van Went. Huis ter Damstraat, inzake leveran ties voor en reparaties aan de gemeente auto's. deelen B. en W. mee, dat zij voor nemens zijn v.o.loo^lg voor een pro.f.ijd van één jaar zoodanige maatregelen te treifen, dat zooveel mogelijk ingezetenen bij de leveringen voor dit onderdeel wor den betrokken. Na een opmerking, waarin gevraagd werd of een particulier ook zoo zou handelen en toelichting van den voorzitter, goed gekeurd. B. en W. deelen vervolgens mee, dat zij hun voorstel tot vaststelling van een verordening, houdende afwijking van eenige bepalingen van de Winkels.uióngsvvet voor- loopig aanhouden, teneinde a snog gTegen heid te hebben de meening van eon drie tal plaatselijke organisaties inzake de winkelsluiting te vernemen. In antwoord op een vraag van den heer Lieffrink deelt de voorzitter mee, dat alsnog de Besturen van de Winkeliersver, „De Hanze" en de Chr. Middenstandsver. gehoord zullen worden. De zaak zal on getwijfeld van alle kanten door B. en W. bezien worden. Na nog eenige discussie goedgekeurd. B. en W. stellen voor, aan de evenwijdig aan de van Panhuysstraat In den Noord- zijderpolder nieuw aan te leggen straat den naam te geven van „Dahliastraat". De voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is, dat hier in den toekomst een z g „bïoemenbuurt" ontstaan zal. GoecT- gëkeurd. Aangeboden en vastgesteld^wordt hierop de verordening tot wijziging van de Bouw verordening, ingevolge verzoek van Ged. Staten. B. en W. bieden aan de concept steun regeling voor werklooze arbeiders in het tijdvak 15 Oct. '31 tot 15 Mei 1932. Gevolgd is in hoofdzaak het ontwerp-besluit, zooais dit werd vastgesteld door de studiecom missie inzake het werkloosheidsvraagstuk in de Bloembollenstreek. Aan deze steunregeling ont'.eenen wij het volgende: Onder zekere bepalingen kunnen de on vrijwillig geheel of gedeeltelijk werklooze valide arbeiders een wekelijksche onder steuning in geld en/of in natura ontvangen in het tijdvak_ van 15 Oct 1931 tot 15 Mei 1932. Voor ondersteuning komen slechts zij in aanmerking, die zich het noodzakelijke levensonderhoud niet kunnen verschaffen. Niemand kan aan de regeling eenig recht op ondersteuning ontleenen. De steun bedraagt voor: georganiseerde werkloozen ten hoogste f. 12 per week voor gehuwden en ongehuwde kostwinners be nevens f. 0.75 per weett voor ieder kind beneden dén leeftijd van 14 jaar tot een maximum van f. 16 50 per week. Ongeorganiseerde werkloozen tm hoogste f.9 per week voor gehuwden en onge huwde kostwinners benevens f.0 75 per week voor ieder kind beneden den lcei'tijd van 14 iaar tot een maximum van f. 13.50 per week. De eerste zes dagen van werkloosheid komen niet voor steun in aanmerking. De steun aan gehuwden en ongehuwde kostwinners mag nimmer meer bedragen dan 65 pet. van het loon, dat zij bij een 48 urige arbeidsweek in het bedrijf waartoe zij behooren zouden kupnen verdienen. Slechts één lid van het gezin kan voor steun overeenkomstig deze regeling in aan merking komen. Geen steun wordt verstrekt aan: a. diegenen, die den leeftijd van 65 jaar hebben overschreden. b. diegenen, die in het tijdvak van een jaar uit werkloozenkas en/of st unregeling uitkeering hebben genoten zonder in dat tijdvak ten nvnste twee maanden te hebben gewerkt. Zij kunnen weder in den steun worden opgenomen, nadat zij 4 maanden na hun uitsluit ng hebben gewerkt. c. diegenen, die minder dan een jaar voor de steunaanvrage in Noordwijk wonen. d. dieeenen wier huisgenooten hoewel in staat om werkzaamheden te verrichten niet voldoende trachten werk te b:komen. e. een, die met inbegrip van het bij de werkverschaffing verdiende loon en de uit keering uit de werkloozenkas meer in komsten hebben genoten dan een gemiddel de van f. 29 per week, dit gemiddelde wordt voor elk kind beneden den leeftijd van 15 jaar te beginnen met het derde kind tot een maximum van f. 5 per week verhoogd met f. 1 per week. In bijzondere gevallen kunnen B. en VV. van deze laatste bepaling afwijken. Voorts zijn nog tal van beperkende voor waarden of aanvullingen in het ontwerp opgenomen. De regeling treedt in werking met ingang van den dag na dien der vast stelling. Tijdens de discussie's zeggen de heeren Caspers en Alkemade Sr. de leeftijdsgrens van 65 jaar te willen verhoogen, a't'ians de mogelijkheid daartoe opengesteld zien. D? voorz.tter wijst op de Rijksleefiijds- grens (60 jaar), die nu reeds met 5 jaar door B. en W. verlengd is. Hij acht een nog hooger gaan niet wenschelijk. Be- sleten wordt, dat in bijzondere gevallen de leeftijdsgrens verhoogd kan worden. Tijdens een uitvoerig debat over steun aan vrijgezellen, vestigt de heer Lieffrink er nadrukkelijk de aandacht op, dat het hier een steunregeling voor het gezin betreft. Dan moet men eerst een ander reglement maken Met de heeren Caspers en Vink zegt weth. Meijer dat er we) degelijk ook onvrijwillige kostgangers zijn, wien ook deze steun toekomst. De voorzitter wijst voor dergelijke en andere sporadische voorkomende gevallen naar art. 20 van het reglement waarbij een eventueele beslissing in handen van B. en VV. gelegd wordt. De heer Lieffrink spreekt over het ge vaar van het maken van te veel bepalingen waardoor steeds meer steun gegeven zal moeten worden- het dient uitsluitend een voorziening in de behoefte te blijven „Een noodmaatregel die bewaart ons voor ver hongering"/ aldus de voorzitter. De heer Krau zegt, dat men van de onder ondersteuning niets anders koopen kan dan droog brood ,vuur en licht. Over het geval van den „onvrijwilligen kostganger" zal nader beslist worden. De heer Alkemade wenscht het maximum zcowel voor georganiseer den als voor on georganiseerden te laten vervallen, indien er meer dan 6 kinderen zijn beneden de 14 jaar. wordt aangenomen. Na nog eenige kl.ine wijzigingen, wordt de steunregeling tenslotte aangenomen. Gezien den slechten toestand van den Rijnsbur-gerweg en den Zwarteweg en het veelvuldig gebruik dat van deze wegen wordt gemaakt, stellen B. en W. voor, tot verbetering daarvan over te gaan en deze werken op te dragen aan de N.V. Mijnbouw en Cultuurweg „Boeion", daar deze vol doende waarborgen biedt en volgéns B. en W. ei het beste voor geschikt is. De bedoelde verbeteringen zijn uitvoerig aan geduid en gespecific vrd. Zij vragen hier voor een crediet van rond 42.000 Er ontspint zich over dit punt een uit voerige discussie. De heer Soeterinan vraagt waarom slechts met den Mij. Boeton is onderhandeld. De voorzitter zegt, dat door haar ook dezelfde werkzaamheden aan den RijksitraaLweg v. ri icht worden en zij voor een en ander het beste geoutilleerd is (mengmolens etc.) De heer C. A. Alke made trekt het in twijfel of de Rijnsburger- weg wel tot Noordwijk ^behoort. De voor zitter weerlegt een en ander en toont aan dat de onderhoudsplicht bij de gemeente berust. Aan de gemeente Rijnsburg zal verzocht worden ook haar gedeelte in orde te brengen. Voor een weg als de Zwarte weg acht de heer Alkemade de te maken kosten te hoog. Hierin wordt hij door diverse andere leden gesteund, temeer om dat de weg het meest door Katwijkers gebruiki wordt. De heeren Lieffrink en Braun wijzen o.a. op het vele gebruik, dat van den weg gemaakt wordt. Indien hij in goede condiiie verkeert, zal zulks zeker neg meer gasten bijv. uit Den Haag naar Noordwijk doen trekken: de gemeente moet over goede toegangswegen blijven be schikken. Daarvoor is het geld nooit weg gegooid. Hij zou het voorstel echter willen aanhouden. Na eenige bespreking stelt de voorzitter voor het voorstel betreffende den Rijns- burgerweg aan te nemen met de restrictie, dat B en W. zullen onderzoeken of het mc gel i jk is, met weinig kosten de bocht in dezen weg te verwijderen, voorts, om het voorstel betreffende den Zwarteweg aan te houden, daar B. en VV. er van overtuigd zijn, dat voor dezen wég, indien hij op 5 M. breedte gemaakt wordt, geen grond extra gekocht zal behoeven te worden Tenslotte wordt besloten belde voorstellen aan te houden. B en W. stellen voor een crediet be schikbaar te stellen van f. 13.450 voor het leggen van het riool vanaf hoek Nieuwe Z°e\vegDuinweg tot hoek Hoofdstraat Huis tei Duinstraat. Goedgekeurd. Besloten wordt voorts aan te koopen van prof. dr. A. Verweij alhier voor weg- verbreeding een strook grond ter grootte van 202 M2., gelegen aan den Nieuwe Zeeweg voor f.8 per M2.; een strook grond ter-grootte van van 150 M2. gelegen hoek N euwe Zeeweg—Duinweg voor f. 6 per M2 Aan prof., dr.. A. Verweij zal wegens waardevermindering van zijn panden f.1500 werden uitgekeerd. De gemeente belast zich vcorts met het maken van een muurtje met steenen toegangstrappén naar de per- ceelen; kosten geraamd op plm. f.3500. Verkocht zal worden aan prof. Verweij een strook grond aan den Duinweg van 11 M2. Na een langdurige bespreking om trent al of niet aanbesteding dezer wérken, aangenomen. In verband met de verbreeding van den Duinweg welk werk met het oog op de daarin gelegen werkverschaffing zooveel mogelijk door werkloozen zou kunnen wor den uitgevoerd stellen B. en W. voor een crediet te verhenen van f. 5700. Het oogen- blik vo - uitvoering van dit werk is thans b.'j2cndër geschikt. Goedgekeurd. Aan de -orde. komt het voorstel tot het leggen van buizen en kachels voor gas, water en electricitlit en tot het aanbrengen van straatverlichting in den Noordzijder- polder Dj kosten worden geraamd in totaal f25 500. Zal in besloten zitting besproken worden. Aan de commissie voor Openbare werken was opgedragen plannen te ontwerpen voor verbetering van de straatverlichting. De commissie heeft geadviseerd verschillende vei plaatsingen en uitbreidingen aan te brengen. De kosten hiervan wordeli geraamd op f. 5911 50. Voor het aanbrengen van een electrische verlichting zouden volgens de commissie in aanmerking kunnen komen de Voorstraat en de Hoofdstraat, omdat voor die straten nieuwe lantaarns worden voorgesteld, doch, daar zoowel de aanleg- als de exploitatie kosten van gasverlichting en van electri sche verlichting voor de twee genoemde straten elkaar niet veel zullen ontloopen behoeft aan één van de beide wijzen van verlichting de voorkeur niet te worden gegfeven. E en W. kunnen zich met de voorgestelde verbeteringen van de straatvertic .ting ver- eenigen Wat betreft de electrische ver lichting zouden zij een eenigszins uitge breide proef willen nemen, en zij stellen daarom voor te besluiten de straatverlich ting in de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee en in de Voorstraat, Linden plein en van Limburg Stirumstraat te Noordwijk Binnen om te zetten in electrische ver lichting. De kosten voor de gasverlichting zullen nu bedragen in totaal" f. 1277.50. De kosten van het maken van electrische verlichting zijn totaal f. 5000. Op grond daarvan stellen B. en W. voor, hun een crediet te verleenen van f. 6207.50. De heer C A. Alkemade zal het betreuren, indien tot electrische verlichting wordt overgegaan, daar hij de tegenwoordige gas verlichting voldoende acht. Hij acht twee verschillende verlichtingen in exp oiia'ie te duur en wil deze in één hand houden Hij stel* voor de uitbreiding te doen geschieden echter uitsluitend met gas (dus geen electrische proefverlio! tjng). Wordl aan genomen. De wijziging van bet eleotricitéitstarief. werdt aangehouden (was reeds besloten in vooraf gegane geheime zitting). B en W. stellen andermaal voor het vaste werklieden-personeel bij den dienst van openbare werken te rekenen met in gang van 1 Sept. uit te breiden met een werkman le klasse en 2 werklieden 3e klasse De heer Alkemade zegt te zullen vccrstellen weer een gemeenterendgings- diorsl al~ vroeger in te stTlen en verzoekt daarvan aan B. e.i W knsAen opgaven. Na discussie voorstel van B. en W. goed gekeurd. RECLAME. »O^DEItDA<^ 1 Vergeet niet de annonce uit te knippen. 2042 Benoemd wordt tot onderwijzer aan de openbare school de heer G. Marijt te Leiden. B. en W. waren er niet in kunnen slagen een onderwijzer met taalacte op de voordracht te plaatsen. Aangeboden wordt de voorloopige ast stelling der gemeenterekening 1930. Hier aan onlleenen wij enkele cijfers: De inkomsten van den gewonen dienst hebben bedragen f. 843.362.54l/2, de uit gaven van den gewonen dienst f.741.834.67 zoodat de gewone dienst sluit mei een voordeelig saldo van f. 101.526 .87' Dit b:langrijke overschot is ontstaan uit inkomsten die in den toekomst niet meer kunnen voorkomen. De uitkomsten uit deze bedrijven zijn als volgt: winst electriciteitsbedrijf: geraamd f. 11 581.06 werkelijk f. 9705.39 minus f. 1875 67; winst gasbedrijf: geraamd f. 6762.37' VJ werkelijk f. 10 025.41 plus f. 3263.03, winst waterleidingbedriifgeraamd f. 4953451/2; werkelijk f. 2715.32, minus f. 2237.93. In totaal hebben de bedrijven aan winst f.805 57 minder opgebracht dan bij de oorspronkelijke begrooting was geraamd. De inkomsten van den kapitaaldienst hebben bedragen f 897.956.55' 2. uitgaven f. 1 193.873.30. Nadeelig saldo f. 205 916.74' welk saldo tot een bedrag van f. 173 865.69 is gedekt uit de onlangs aangegane geld- leening groot f 425 000. Tel leden van de' commissie voor onder zoek dezer rekening worden benoemd de heeren Liefferink (11 st.); v. d. Niet (9 st.). van der Meer (9 st). Na rondvraag sluit de voorzitter de ver gadering. Rondvraag. Bij de rondvraag informeert de heer Liefferink naar de verwarming op dei nieuwe openbare school. Hij heeft verno men, dat de gasradiatoren niet goed bran den. Het toezicht na schooltijd laat te wenschen over. Kinderen gooien met grint dat om de school ligt, tusschen het rieten dak. Hij zou wenschen, dat 't grint op de eene of andere wijze werd vastgelegd, en dat er een agent van politie behoorlijke controle oefende. De Burgemeester antwoordde, dat de fabrikant van de radiatoren juist heden een onderzoek zou instellen, maar dat de verwarming de laatste dagen goed functioneerde.» Wat het toezicht betrof, daarnaar zou een onderzoek worden inge steld. Op een andere vraag van den heer Lief ferink betreffende de verplichting van de Teekenschool ifeeft de heer C. G. J. Alker made inlichtingen. De verlichting is thans goed en de meubels voldoen uitstekend. De heer Krau heeft eenige vragen ovei het beleid van de politie op schrift ge steld en zulks naar aanleiding van het optreden van een politie-agent. Hij laakt de handelwijze van dezen agent op scherpe wijze en vraagt of het den burgemeester bekend is, dat er onder de bevolking een wassende onrust heerscht over het beleid van den Commissaris van politie. De Burgemeester zal overwegen of hij in de eerstvolgende vergadering hierop zal antwoorden. De heer J. Braun vraagt of de gemeente, op het voetspoor van Arnhem aan haar huurders niet een deel van de landpacht kan kwijtschelden. In de volgende zitting zal de burgemeester daarop antwoorden. De heer C. W. Alkemade wenscht tegen de begrooting een overzicht te hebben over den financieelen toestand der gemeente, Er ls thans een batig saldo van ruim een ton. maar dit zal veranderen en nu wil hij gaarne de juiste financieele positie van de gemeente kennen. Hierna gaat de Raafl over in geheime zitting. Tegen het einde der agenda kwa men een paar werkloozen met hun vrou wen en resp. vijf en vier kleine kinderen op de publieke tribune. Tijdens de beslo ten zitting stonden zij op den gang er. verklaarden niet te zullen heengaan voor zij steun hadden gekregen voor zich en de kinderen, voor wie ze geen voedsel had den. Een der wethouders heeft hun een kleinigheid gegeven, waarna zij zijn ver trokken. o OEGSTGEEST. Auto-ongeluk. Gistermiddag is nabij het Groene Kerkjê een auto van den heer J. B. uit Amster dam met vier inzittenden bij het pas- seeren van een andere auto over den kop geslagen en dientengevolge in een sloot gereden. Een der inzittende dames werd licht gewond en bleek bewusteloos, de anderen kawmen met den schrik vrij De doktoren T. en H. verleenden genees kundige hulp. De auto is per kraanwagen uit de sloot gehaald. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: M. Brouwer, Leiden en A. Berbee. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Borger, instrumentmaker, Bonieostraat 11. van Leiden; Wed. v. d. Vliet-Wallart en gez.. De Kempenaerstr. 78. van Lisse; G. Post, dienstbode. Nassau- laan 5. van Leiden; H. Grebing, arbeider, W. Duivenvoordestraat 15. van Beverwijk. Vertrokken: J. E. C. Blom van Rijngees- terstraatweg 203, naar Jena (D.)W. de Wit en gez.. arbeider, van Terweeweg 15» naar Leiden, Levendaal 110a. P J c- Maars en gez., onderwijzer, van Regen- tesselaan 67, naar Schoorl; C. van Frucn- ten, dienstb. van Warmonderweg 16. naai Voorburg, Deventerlaan 2; M. van Keulen van Dam, van Geversstraat 34, naar Han nover o- RTTNSBURG. Raadsa^enda. De Raad dezer gemeente komt morgen avond te 7 uur in openbare vergadering bijeen ter bespreking der volgende on derwerpen 1. Ingekomen stukken; 2 Benoemnw leden van de Commissie inzake werkver schaffing; 3. Vaststelling begrootingen gem. bedrijven, dienst 1932; 4. Vaststelling gemeentebegrooting, dienst 1932; 5. Adrei ontheffing schoolgeld 1930/'31 e; 1931 Jh 6. Adres ontheffing hondenbelasting l9jü en 1931. 2--

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6