I 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 3 uur nam.: 6 gr. C. (43 gr. F.). STADSNIEUWS. SCHEEPSVERBINDINGEN. BINNENLAND. SPORT. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 757. Hedenmiddag 3 uur. 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT h. Kon. Ned. Meteorol. Instituut. De Bildt I Hoogste Stand 770.6 te Akureyri. I Laagste stand 750.6 te Vardoe en [aparanda. erwachting tot den avond van 30 Oct.: Zwakke tot matige, Noordelijke tot Westelijke of Zuid-Westelijke wind. Meest ■deeltelijk bewolkt. Aanvankelijk nog jas op een enkele regenbui. Waarschijn- |k later iets zachter. Buitenlandsch Weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildtl. I Het gebied van lage luchtdruk, dat zich hsteren van Engeland tot Noord-Scandi- tvië uitstrekte, is thans met zijn kern her de Oostzee gelegen. De hooge druk i het oosten is verdwenen, die in het Besten breidde zich over Frankrijk uit. Koel) wordt ver op den Oceaan aangetast Koor een diepe depressie. Over ons land en Koorwegen waait het krachtig uit Noord to- Noord-West. In Frankrijk en 't grootste Keel van Engeland is het rustig weer. Koora! in onze omgeving steeg de tempe- latuur; de Noordelijke luchtstroom had in Icandinavië afkoeling tengevolge. Regen Kiel over bijna geheel West-Europa; in ons Ind vielen in het Noorden de zwaarste luien. De stijging van den barometer in Inze omgeving en de lichte dalingen in Koord- en West-Engeland zullen waar schijnlijk den wind doen krimpen, de kans lp regenbuien neemt daarbij af, terwijl San het Westen uit iets warmere lucht zal gorden aangevoerd. LUCHTTEMPERATUUR. I Laagste temp.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 19 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). floog WATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag. Vm. te 4 u. 29 min.; n.m. te 4 u. 48 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I Donderdag: 5.09 n.m. tot 6.19 v.m. EEN PLAN-FRANCQUI. I ?MUJS, 29 October. (Ned. Tel. Ag.) De Jbinotdere correspondent van*de Matin, Hit Laval op zijn reis naar Amerika heeft rarezeld en nog te Amerika vertoeft heeft kj onderhoud gehad met den Belgischen Jlinancier Francqui, die verklaarde 'n bank lie willen oprichten welke tot taak zal "hebben de Duitsche credieten op korten termijn te veranderen in credieten op n termijn, met behulp van de Euro- Ipeesche, Amerikaansche en Japansche bonken. Hoover heeft dit plan reeds goedgekeurd I doch voor uitvoering zal Francqui 't plan Ieerst nog met Laval bespreken. Nader wordt nog gemeld: Gedurende heel zijn leven aldus ■Francqui had hij nog nooit een zoo verbitterden strijd bijgewoond, als op de Ijongste conferentie te Bazel over de ver- ig van de credieten op korten ter- Imijn. Persoonlijk twijfelde hij ten zeerste ■eraan, of Duitschland erin zou slagen de credieten op korten termijn verlengd te ■krijgen. Anderzijds diende men zich de ■gevolgen voor oogen te houden van een ■financieele ineenstorting van Duitsch- l'and, waardoor geheel midden-Europa ■zou worden meegesleept. Niets zou zoo ■aanstekelijk werken als een moratorium. |De kleine landen schrikken in het alge- ■meen niet voor een moratorium terug en I zouden het Duitsche voorbeeld volgen in- I ltn D.uitschland een moratorium moest 1 afkondigen Frankrijk en België hebben I weliswaar in Duitschland weinig kapitaal I belegd, doch des te meer in de kleinere I staten. Men diende zich daarom af te 1 vragen wat ingeval van een moratorium I van deze gelden terecht zou komen. Tien I laar lang hadden geldschieters behoef ti- gen staten hun geld opgedrongen. In p Gp^a .kac* Plan tot vestiging van een credietbank zeer veel instemming ge- 7i°Ph Hoover had verklaard dat hij .cl\ met de Fransche regeering in ver- ,Tni zou stellen. Indien Parijs ermee .gaat- zou 00^ Amerika er zijn Louring aan hechten. Francqui heeft i aArop contact gezocht met Laval, die I ton j "^rokken Fransche departemen- 'k t? in ^Verhandeling over het plan I FpnicT 11^eeningen zijn echter verdeeld. paai ,en van llet Fransche Kabinet I ?,in Plan accoord, doch anderen n er beslist tegen. treinbotsing. I ckau1!?1!?^29 0ct°ber. Wolffl. Te Zwen- aanlai een Personentrein op een door va i. wagons gereden, waar- Pen n. peJsonen lichte kwetsuren oplie- len'De schade is slechts gering. UIT SPANJE. „0ctcr?er- (Belg- iel- Ag-K s?le van Onderzoek inzake den °Pstand fp To« °n van den krSt heeft besloten alle leden laa en HPrnoeiraad- die de kapiteins Ga- Sta« Mn besnh,^fi°0d..V"°°rd_eelde' in DE DUITSCHE ECONOMISCHE RAAD BIJEEN. BERLIJN, 29 October. (V.D.), Ten paleize van den Rijkspresident werd hedenmorgen de eerste zitting van den economischen Raad gehouden. Ook de Rijkskanselier en de leden van het Rijkskabinet, de pre sident van de Rijksbank en de Directeur- Generaal van de Rijksspoorwegen waren aanwezig. Rijkspresident von Hindenburg ontving de leden in de groote zaal van het paleis. De president hield een korte rede waarna-hij de eerste gemeenschappe lijke zitting van den Economischen Raad en Rijksregeering voor geopend verklaarde Vervolgens nam dr. Brüning het woord, die een uitvoerige uiteenzetting gaf van den economischen toestand en van de moge- j lijkheden, die in aanmerking komen tot verbetering van den nood. Verder spra- j ken nog de Rijksminister voor Economi sche Zaken en de Rijksbankpresident, dr. Luther. Daarna begon de algemeene dis cussie, die na een middagpauze hedenmid dag om 5 uur wordt voortgezet. VERKLARING VAN LAMONT. NEW-YORK, 29 Oct. (V.D.). De be kende leider der Morgan-Bank Thomas Lamont, verklaarde in een bespreking over de Duitsche Herstelbetalingen, dat de Rijksregeering zich bij de jongste finan cieele crisis in Duitscnland niet tot den voorn aamsten Duitschen schuideischer, Frankrijk, maar tot Engeland heeft ge wend. De Franschen zijn echter klaarblij kelijk het volk. waarmee Duitschland zoo wel financieel als politiek tot overeenstem ming moet trachten te komen. Daardoor kan zoowel de groei van de Duitsche in dustrie als van den Duitschen financieelen toestand bevorderd worden. Lamont voegt hieraan toe. dat totnogtoe de Duitsche herstelbetalingen bijna uitsluitend door leeningen uit de Vereenigde Staten moge lijk waren. Deze practijk kan onmogelijk blijven voortgaan. Beter zou het zijn het herstelvraagstuk op te lossen door overeen stemming tusschen Duitschland en Frank rijk op een stevigen grondslag. Lamont schat de Duitsche betalingscapaciteit op een millioen mark per jaar, doch laat de mogelijkheid open dat dit cijfer misschien niet juist is. Verder wijst Lamont er op, dat Duitschland onder het Youngplan "het recht heeft een moratorium af te kondi gen. Duitschland zou echter verstandiger doen ook omdat er reeds een moratorium bestaat, niet den in het Youngplan open gelaten weg te volgen, doch zich zoo spoe dig mogelijk tot Frankrijk te wenden cm tot overeenstemming te. komen Tenslotte wijst Lamont er nog op, dat de regeering der Vereenigde Staten elke voorgestelde oplossing van het schuldenvraagstuk zon der vooroordeel zal onderzoeken. De verklarringen van Lamont hebben in Amerika groot opzien gebaard aangezien Lamont nog Maandag j.l. een langdurig onderhoud met den Franschen Minister- President Laval heeft gehad. HET CHINEESCH-JAPANSCHE CONFLICT TOKIO, 29 October, (V.D.). De Japan sche minister van buitenlandsche zaken, baron Shidehara, heeft een in vriendelijke woorden gestelde nota van waarschuwing gezonden aan de sovjet-regeering te Mos kou, waarin er op wordt aangedrongen de troepenbewegingen langs de Siberisch- Mansjoerijsche grens te staken, aangezien deze bewegingen een verkeerden indruk maken op de Japansche troepen in Mand- sjoerije en gemakkelijk aanleiding tot ver keerde interpretaties zouden kunnen ge ven. Officieel wordt verklaard dat onge veer 30.000 man sovjet-troepen zouden zijn geconcentreerd nabij Mansjoelie rondom Pogranitsjnaya. Door enkele Japansche dagbladen wordt beweerd dat Chineesche troepen van Russische zijde van munitie zijn voorzien, doch een officieele bevesti ging hiervan kon niet worden verkregen. Inmiddels hebben de Japansche troepen een nieuw front gevormd door voorwaarts te rukken tot aan de Nonni-rivier, waar heen een detachement is gezonden om de eenigen tijd geleden vernielde brug over deze rivier te herstellen. Van Russische zijde worden de berich ten over de Russische troepen tegenge sproken. LONDEN, 29 Oct. (V.D.). De Japansche bezettingstroepen in Maiidsjoerije zijn gisteren aan beide zijden van den Mand- sjoerijschen spoorweg een grootsch opge zette actie begonnen tegen de Chineesche rooverbenden, die het land onveilig ma ken. Ten Westen van Tsjeng-Tsj ia-Toen werd een duizend man sterke bende door Japansche infanterie aangevallen. Na een vuurgevecht dat eenige uren duurde, wer den de Chineezen teruggedreven. Verster kingen voor de Japansche troepen zijn onderweg. De bende zou een in de nabij heid gelegen stad hebben overvallen en tweehonderd bewoners hebben vermoord. In de komende dagen worden Japansche operaties verwacht in den driehoek Moek- öen-Kirin-Tsjangtjoen. Gemeld wordt, dat zich in de omgeving van Tsjangtoe, 160 K.M. ten Noorden van Moekden, een groote Chineesche bende van tweeduizend man ophoudt. Volgens Japansche berichten zou de vroegere chef van den staf van den ver dreven maarschalk Tsjang-Hsu-Liang ver schillende terroristische corpsen hebben gevormd, die in burgerkleeding de bevol king achter de Japansche linies intimi- deeren en nieuwe rooverbenden organisee- ren. De navolgende passagiersschepen zijn Vrijrhg 30 Oct. in radiotelegrafische ver bieding met de daarnaast vermelde kust- station* en via die stations rechtstreeks te bere k.n (M:dcg:deeld door de N.T.M. Radic Holland). Alphacca, Cerrito Radio Alwaki, Las Palmas Radio Aludra, idem Baloeran, Scheven Radio Colombia, idem Dempo. idem - Flandria, idem Gel na, idem - Houtman, idem Insulinde, id. Joh. de Witt, idem Joh. v. Olde- barnevelt. idem Jan Pietersz. Coen, id. Maasdam, Rugby Radio M. v. St. Alciegonde, Scheven. Radio Nickerie, Rugby Radio Orania, Scheven. Radio Oranje Ni-ssau, Rugby Radio Rotter dam Scheven Radio Simon Bolivar, idem - Slamat, idem Springfontein, AJexard i Radio Statendam, Scheven. Radic Tasman ,idem. Bii ver. „ndïifg van een radio-telegram via Schcveningen Radio bedragen» de totale koster 4-1 ct. per woord. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor 't Candidaatsexamen rechten de heeren H. B. Wieringa (Arn hem), J A de Meyier (Den Haag) en C. F. G. de Menthon Bake (Arnhem); Pro- paedeutisch examen Godgeleerdheid de heer H. J van Heerden (Haarlem): doc toraal examen Godgeleerdheid de heer H. Faber (Oostburg) cum laude; doctoraal examen Nederl. Taal en Letteren mej. H. M. M. Haanappel (Rijswijk); candidaats examen Indisch recht de heer K. F. van Geuns (Den Haag) en mej. G. C. Logeman (Den Haag). SEMPRE CRESCENDO. Het 100-jarig bestaan. Op 8 December a.s. zal het 100 jaar ge leden zijn dat het Leidsch Studenten Mu ziekgezelschap „Sempre Crescendo" werd opgericht. Aangezien het door onvoor ziene omstandigheden niet mogelijk is ge bleken de feestelijkheden op den stich tingsdag te doen plaats vinden, zal dit eeuwfeest gevierd worden op Maandag en Dinsdag 15 December. Den eersten dag bieden de werkende leden de burgerij een middagconcert aan, waaraan o.a. de heer mr. W G. de Marez Oyens en mr. O. Elias. eereleden van „Sempre Crescendo', hun medewerking zullen verleenen. Hierna volgen een re ceptie. een gemeenschappelijke maaltijd en kroegjool. Den volgenden dag wordt een feestcon- cert gegeven; het eerelid jhr. mr. C. J. A. de Ranitz zal dien avond het 2e piano concert van Rachmaninoff voordragen. Beide dagen zal het orkest onder lei ding staan van den heer F. E. A. Koeberg. Verwacht wordt dat tal van eereleden en oud-leden op het avondconcert hun medewerking in het orkest zullen ver leenen. Het cabaret-ensemble onder leiding van Kees Pruis, waartoe o.a. behooren Stella Seemer, Piet Hesse en Willem Ziere, geeft a.s. Zondagavond een voor stelling in de Stadszaal Naar wij vernemen hoopt op Dinsaag 3 November des avonds 8 uur in de Nuts- zaal voor de Afdeeling Leiden der Chr. Hist. Kiesvereeniging Mr. Dr. A. A. van Rhijn lid van het Hoofdbestuur der C. H. U. en Referendaris aan het Ministerie van Arbeid H. en N. een lezing te houden over „Oorzaken en gevolgen der econo mische crisis". In ons Blad van gisteren is abusieve lijk gemeld, dat het beroep van het ge meentebestuur van Katwijk tegen de be slissing van Ged. Staten inzake een ge schil tusschen dat gemeentebestuur en 't hoogheemraadschap van Rijnland zou zijn behandeld voor den Hoogen Raad; dit is onjuist; het moet zijn de Raad van State, afdeeling geschillen van bestuur. MET Z'N AUTO GESLIPT. Gisteravond is op den Valkenburger- weg te Heerlen een auto waarin de heer Hulsman, directeur der dominiale mijn te Kerkrade en zijn echtgenoote waren ge zeten, door plotseling remmen geslipt en in volle vaart tegen een transformator huisje aangereden. De heer Hulsman liep een vrij ernstige hoofdwonde op, zijn echtgenoote werd minder ernstig gewond, terwijl de chauffeur door glasscherven werd gewond. Na in de woning van ir. Koster te zijn verbonden, werden zij naar Kerkerade vervoerd. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Bij een kort doch hevig onweer, dat hedenmorgen boven Ierseke woedde, werd de 64-jarige landarbeider J. de Rijder die op het land van den heer De Rijke in den St. Pieterspolder te Ierseke werkzaamhe den verrichtte door den bliksem getrof fen en gedood De man was gehuwd, doch had geen kinderen. VERDUISTERING VAN f. 6000. Bij de politie te Rotterdam heeft zich aangemeld de 38-jarige reiziger J. C. van der S. te Rotterdam, die in verband met een door hem gepleegde verduistering tot een bedrag van f. 6000, eenigen tijd voort vluchtig is geweest. De man was in be trekking geweest bij de afbetalingsmaat schappij, waar hij als colporteur werkte. Door middel van gefingeerde contracten wist hij goederen los te krijgen die hij dan ten eigen bate verkocht. Hij is in het klein begonnen, maar omdat hij elke week de afbetalingstermijn moest voldoen werd er telkens meer door hem verduisterd, waarna hij tenslotte na 8 maanden in be trekking te zijn geweest voor ongeveer f. 6000 verduisterde. Toen hij zag dat het gat niet meer te stoppen viel. heeft hij vrouw en 6 kinderen in de steek gelaten en is maar België vertrokken. Ook hier werd hij colporteur, doch toen hij van het verdiende geld met rond kon komen keerde hij naar Rotterdam terug. De politie had reeds langen tijd naar hem gezocht Onvoldoende controle stelde S. in staat zoo langen tijd gefingeerde contrac ten af te sluiten. DE VERDWENEN DERTIEN MILLE. Een rijwielstaller tot 2 jaar gevangenisstr. veroordeeld. Het Gerechtshoi te Amsterdam deed uitspraak in de zaak tegen den fietsen- staller S. en den rijwielhersteller K. ver dacht van diefstal van f. 13.000 uit de tasch van een loopjongen, die zijn fiets in de stalling van S. had geplaatst. S. had dep loopjongen uitgestuurd om een flesch melk. Toen de jongen later terug kwam op zijn kantoor was het geld verdwenen. Wegens diefstal stonden indertijd voor de Rechtbank een drietal personen terecht. S. werd toen veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, terwijl K. en de derde verd. werden vrijgesproken. S. ging in hooger beroep en het O. M. teekende te gen K hooger beroep aan. Conform den eisch bevestigde het Hof heden de beide vonnissen en veroordeelde den fietsenstaller S. dus tot 2 jaren ge vangenisstraf en sprak K. vrij. De eerstvolgende audiëntie van den Minjste- van Defensie zal worden gehouden cp Maandag 9 November a.s. aanvangende te 2 uur. NAAR LOS ANGELES. Het Nederlandsch Olympisch Comité meldt ons met groote dankbaarheid aan de schenkster, een gift van f. 100 te heb ben ontvangen van de Sportvereeniging Holland" te Dordrecht ten bate van de uitzending van Nederlandsche deelnemers naar de Olympische Spelen in 1932. BRAND. Vanmorgen in de vroegte werd brand ontdekt in de sigaren en comestibleszaak van den heer S. Kijlstra aan den Lage Boomhofstraat te Enschedé. Toen de be woners door het geblaf van een hondje werden gewekt bleek, dat het geheele pand reeds in lichte laaie stond. Slechts met groote moeite kon men zich in nacht gewaad in veiligheid stellen. De brand weer moest zich beperken tot het be schermen der belendende gebouwen. Het pand brandde totaal uit. Niets kon wor den gered. Alles was verzekerd. UIT NED. OOST-INDIE. WERKLOOZEN-RELLETJES. PARAMARIBO. 28 October (Aneta). Onder de werkloozen zijn hedenmorgen relletjes uitgebroken te Paramaribo. Daarbij werden bakkerijen enz. geplun derd, terwijl reeksen gaslantaarns werden vernield. Aanvankelijk stond de politie machteloos doch later grepen militairen in. Drie beambten werden gewond, vele huizen werden beschadigd. De gasfabriek en de ijsfabriek zijn gesloten. Uitgebreide maatregelen voor den nacht zijn geno men, daar wordt gevreesd voor herhaling der relletjes en daarbij gepaard gaande brandstichting. DE MOORD TE SASSENHEIM. De Haagsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 47-jarigen bloembollenkweeker P. de R. te Sassen- - heim, thans gedetineerd, die op 15 dezer terecht heeft gestaan wegens moord op den landlooper van Kossel, gepleegd in den avond van 28 Augustus jl. Zooals be kend heeft de R. den man, die zich in zijn schuur te slapen had gelegd met een bijl de hersens ingeslagen. Overeenkomstig de eisch van het O. M„ dat op grond van een door de psyclpater dr. Scholten uitge bracht rapport waarbij verd. ontoereken baar was verklaard, ontslag van rechts vervolging en plaatsing in een gesticht had gevorderd, heeft de rechtbank plaat sing van de R. gelast -voor den tijd van hoogstens één jaar in een krankzinnigen gesticht en zijn ter beschikkingstelling van de regeering. HET FAMILIEDRAMA AAN DE WETERINGSCHANS TE AMSTERDAM. Het gerechtshof te Amsterdam veroor deelde heden den chauffeur A. F. N., die op 3 October van het vorige jaar zijn stiefvader doodschoot, na een twist in een pension op de Weteringschans te Amster dam, tot een gevangenisstraf van vijf jaar, met aftrek van 6 maanden voor arrest. Het Hof bevestigde met dat arrest het vonnis van de Amsterdamsche recht bank. De procureur-generaal had vijf jaar ge vangenisstraf met aftrek van de geheele voorloopige hechtenis gevorderd. Naar wij vernemen, zal verd. in cassatie gaan. HAAGSCHE RECHTBANK. VOETBAL. ZONDAG A. S. C.—U. V. S. Naar wij vernemen is de vastgestelde wedstrijd U. V. S.A.S. C. omgezet, aan gezien U. V. S. nog niet over een terrein beschikt. Zondag zal dus gespeeld worden: A. S. C.—U. V. S. AMSTERDAM, 29 October. - Prijshou dende tendenz. Koninklijke na lagere opening weinig veranderd. Tabakken, Rubbers, Suikerwaarden. Scheepvaarten en Mijnaandeelen stil. Amerikanen lager. Gemeente-obligaties flauw. De zwakkere tendenz in Waüstreet en de moeilijkheden die verschillende ge nieenten bij het verkrijgen van de 1100- dige kasmiddelen ondervonden, veroor zaakte een zwakkere tendenz. In het ver der verloop trad echter een gunstige stemmmg in en de koersen konden zich weer tot ongeveer de vorige slotkoersen herstellen. De obligatiemarkt stond in het middelpunt der belangstelling. Het aan bod had de overhand, v.n. in obligaties R'dam, waarvan de noteering ambtshalve werd vastgesteld. De aandeelenmarkt was kalm Koninklijken openden iets lager; later had bijna een volledig herstel plaats. Ame rikaansche soorten op den achtergrond Philips. Unielevers en Aku's zetten lager in. maar ook hier had een verbetering plaats. Aku's trokken zelfs aan tot boven de prijzen van gisteren. De Amerikaansche afdeeling was stil. De koersen vielen alge meen iets terug. Young-leening kon zich gemakkelijk handhaven. WISSELKOERSEN. Engeland 957',Duitschland 58 95, Frank rijk 9.75, België 34.55, Zwitserland 48.30, Oostenrijk 35.09; Denemarken 54 50, Zweden 55.25. Noorwegen 54 25, New York 2.474/,. Prolongatie 3 pet. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 7.10 uur is van Schip hol vertrokken het postvliegtuig ..De Uil." De bemanning bestaat uit Hulsebosch, Weststraten en Tolk. Het toestel heeft 222 K.G. post en 43 K.G. lading. Er zijn eveneens drie passagiers aan boord, n.l. één voor Athene en twee voor Mersa- matruh. Het toestel is om 9.20 in Parijs geland en om 10.05 vandaar vertrokken Later vernemen wij dat de Uil te Mar seille is aangekomen. De Specht is heden te Bangkok geland. ONGEVAL OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Bestuurder van een nielkauto gedood. Hedenmorgen heeft op den onbewaak- ten overweg te Zijdewind (gem. Oude- Niedorp (N.H.) een zeer ernstig ongeluk plaatsgehad waarbij een slachtoffer te betreuren is. Toen de melkauto van den heer A. Spoor te Dirkshoorn, bestuurd door den 24-jarigen H. Blaauwboer, komende uit de richting Dirkshorn, den onbewaakten overweg te Zijdewind wilde passeeren na derde op hetzelfde moment de sneltrein uit de richting Schagen. Fen hevige bot sing volgde De auto werd 300 meter mee gesleurd en totaal vernield De bestuurder werd op slag gedood. De melkauto was beladen met melk bussen en op weg naar de melffabriek te Lutjewinkel. De 41-jarige loodgieter M, J. van der H. en de 49-jarige T. O koopman, beiden uit Amsterdam, thans gedetineerd hebben op Zaterdagavond 20 Juni j.l. ingebroken in een schuur te Noordwij kerhout. alwaar zij uit een schuur twee rijwielen toebehoo- rende aan den landbouwer van K. ont vreemden. Dienzelfden nacht is ter plaatse ook ingebroken in een woning waarbij de dieven zich aan een gebraden kip hebben te goed gedaan. Wegens dief stal in vereeniging stonden beiden terecht. Een van de rijwielen is door de politie op gespoord, het andere is verkocht aan ze keren R. te Haarlem, die thans zelf wegens diefstal is gedetineerd. Deze, als getuige gehoord, verklaarde o.a dat de beide mannen op Zondagmor gen half zes aan zijn woning zijn ge weest Zij zagen er haveloos uit. Zij kwamen zich van schoon ondergoed voor zien, hebben zich geschoren, de schoenen gepoetst en verder toilet gemaakt. Get. zeide dat zijn compagnon zekeren M. met de rijwielen is uitgegaan om ze te ver- koopen. Zij zijn daarin evenwel niet ge slaagd. De vrouw van dezen getuige eveneens gedetineerd, bevestigde de verklaringen van haar man. De gedetineerde kellner van M. werd eveneens als getuige gehoord. Hij was als kostganger bij R. in huis en heeft de man nen aldaar op Zondagmorgen ontmoet. Op hun verzoek heeft get. getracht het rijwiel van de hand te doen. Get. wist van ver dachten dat het rijwiel door beiden ont vreemd was. Ook deden zij het verhaal van den gebraden kip Verdachten ontkenden te Noordwijker- hout te zijn geweest. Zij zijn wel te Haar lem geweest en hebben R. een bezoek ge bracht. Zij kwamen uit Den Haag. Het O.M. waargenomen door phr. mr. van Asch van Wijck wees in zijn requisi toir od de tegenstrijdigheden in de ver klaringen van de verdachten, daarente gen zijn de verklaringen van de politie en de andere getuigen overeenstemmend. Deze diefstal kan niet door get. R. zijn gepleegd zooals de verdachten het willen voorgeven. Spr. acht beider schuld bewe zen en vraagt nu het strafblad van beiden te hebben voorgelezen waarop voor ieder een reeks misdrijven voorkwamen, tegen ieder 2 jaar gevangenisstraf Uitspraak 12 November. LEIDEN. 28 Oct. Noteering Coöperatieve Groenten- Fruit- en Bloemenveiling Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 0.40—1.40 Kroten f.1—2, Bloemkool I f. 2.40—10, id. II f.12.40. Roode Kool f. 2.4o5, Savoye Kcol f. 2.10—6, Groene Kool f. 1.80—3, Pieterselie f. 05J-1.10, Prei f. 1.80—3. Krop salade f. 0.50—1.80, Selderie f. 0.50—1.50, Bleekselderie f. 10—18, Wortelen f. 1.80—3, per 100 stuks. Kroten f. 1.80—3, Kroten, gek. f. 58 Snijboonen 30—55, Stokboo- nen f.40—6), Stamboonen f.30—40, Witloof f20—24, Postelein 5—8, Spinazie f. 6—8, Uien f.5 80—6.50, Spruiten I f.410. per 100 K.G. ALPHEN, a. d. RIJN, 28 Oct. Spinazie f. 10—12 Heerenboonen f.33, Snijboonen f.35 per 10C K.G. Peen f. 7—9, Kroten f. 1.80— 2.80, Uien f.4, Boerenkool f.3, Andijvie f. 1 50—2. per 100 bos. Kropsla I f. 2, Bloem kool I f. 712, per 100 stuks. BARNEVELD, 29 Oct. Eierenmarkt Aan gevoerd 7j5.000 eieren f.7—7.80 per 100 stuks. Handel redelijk. GOUDA 29 Oct. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 2516 stuks waarvan 265 slacht- varkens vette 2021 ct. per pond, levend met 2 pet korting; Londensche 13—14 ct. per pond, levend met 2 pet. korting; Zou ters 15—16 ct per pond, levend met 2 pet. kcrtlng, 748 magere varkens 1525 per stuk; 343 biggen 7—24, 21 nuchtere kal veren 7—10, 89 schapen 14—22, 49 bokken en geiter 25. Handel alle soorten matig. Algemeene markt: 384 partijen kaas. Prijs Je kw. met rijksmerk 35—37. 2e kw. id. 31 34. zware 37. Handel matig S86 ponden Boter. Goeboter 75—80, Wei- boter 70—75 per pond. Handel matig 39.500 kipeieren f 7—7.75 per 100 stuks Eendeieren f 4 50—5 per 100 stuks. Kleine kipeieren f 4.605.50. Handel matig. Eierenvei ing Gouda. Aanvoer 32 3)0 kip eieren Prijs 5S-60 KG. i 6 90-7 10 60-62 K.G f.7 10—7.20, 62-64 K.G. f 7.10-7.40, Bruine f 6.40—8, Kleine eieren f. 4.40—6.60 per 100 stuks. Aanvoer 200 eendeieren 1'. 4 80—5.70 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Oct. Peen per 100 bos f 4 30—6, Bloemkool I per 100 f. 6.20-8.60, Gele kool per 10J f 5 90 6 50, Hrod? kool per 100 f.610-7.50, Peen per 100 KG f. 3 4 50 Aanvoer 1500 bos peen 47000 bloemkno', 200') Gele kool, 370) roodè kooj 300' K.G. peen. WADD1NXVEEN. 28 Oct. Aanvoer 788 eierpn Prijzen (gr ote) kipeieren f 8.20— 8.80. idem (kleine) f 5.25-5.75. Eendeieren f. 5.25. Alles per 10Ö stuks. 5—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3