DE VERKIEZINGEN IN ENGELAND. uisvrouwen, Attentie! AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. DEDEN: Irene": Bazar Wijkver. VIII. Nam. van 211 uur. Remonstrantsche kerk: Lezing dr. P. D. Tjalsma. 8.30 uur. Stadszaal (kleine zaal): Uitvoering zangschool Mij. „Tot Nut van het Alge meen". 8 uur nam. Katwij k-aan-Z ee, (Chr. Prot. Bel.) Uitvoering Zangschool Katwijk. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Oct tol en met Zondag 1 Nov. a.s. waar genomen door de apotheken: G. F. Reyst, bteenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313, VERLAAGDE UITKEERING AAN GEMEENTEN EN PROVINCIES. GEDWONGEN TOT EEN WEDDE- VERLAGING VAN 3 pCt. Een wetsvoorstel is ingediend. Ingediend is een wetsontwerp tot tijde lijke korting op de uitkeeringen. bedoeld in art. 3 onder, b van de wet van 15 Juli 1929 (Stbl. No. 388) en in art. 72 van de wet van 17 Juni 1905 (Stbl. No. 210). Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: De sinds de indiening der rijksbegroo- ting nog scherper op den voorgrond ge treden noodzakelijkheid tot beperking van 's Rijks uitgaven heeft onder meer de vraag aan de orde gesteld, of de vaste uitkeeringen van het Rijk aan de provin ciën en de gemeenten in dezen tijd onver kort behooren te worden gehandhaafd. Verschillende motieven voert de minister aan om die vraag ontkennend te beant woorden en duidelijk te maken, dat er voor een tijdelijke verlaging van de uitkeering uit het gemeentefonds thans gewichtige redenen zijn. Toch zou de regeering op dit oogenblik wellicht nog niet een voorstel tot verlaging hebben gedaan, indien niet nog een andere factor het voorafgaande kwam versterken. Zooals bekend is, bestaat van Rijkswege het voornemen een matige korting op de ambtenaarssalarissen aan to brengen, welke blijft beneden de daling van het in dexcijfer. In verschillende andere landen, w.o Ned.-Indië. is een soortgelijke maat regel gepaard gegaan met een inkorting van de uitkeeringen aan de locale ressor ten tot een zóódanig bedrag als door de ressorten zal kunnen worden bespaard, indien ook zij tot een gelijke salariskorting overgaan als het Rijk. De regeering heeic gemeend, dat bij het ernstig aanzien, dat de financieele toestand allengs heeft ge kregen, er alle aanleiding bestaat, de bo venvermelde, meer algemeene overwegin gen nu althans in zóóver practisch geldend te maken, dat het elders gegeven voorbeeld wordt gevolgd, en ook ten onzent op de uitkeeringen aan de gemeenten een kor ting wordt toegepast, welke in overeen stemming is met de van Rijkswege voor genomen salariskorting. Volgens het onderhavige ontwerp zal gedurende de eerstvolgende drie jaren op de vaste uitkeering. welke jaarlijks inge volge de wet op de financieele verhou ding aan de gemeenten gedaan wordt, drie pCt. worden gekort van het gezamenlijk bedrag, dat aan wedden en loonen over 1931 door elke gemeente is bepaald. Het gekozen percentage stemt ongeveer over een met wat per saldo gekort zal worden op de gezamenlijke Rijkssalarissen en wat daar de resultante is van een 5 pCts. kor ting met de bekende degressie. De ge meenten zijn uiteraard, wanneer zij tot korting overgaan, niet aan deze laatste methodes gebonden. Hetzelfde beginsel wordt toegepast ten aanzien van de provincies. Ook zij zullen door toepassing" van een weddekorting. v/elke in overeenstemming is met die van het Rijk. zich voor schade in hun budget kunnen behoeden. In hoever overigens de verschillende ge meenten en provinciën de voorgenomen korting op de Rijksuitkeering zullen door geven als korting op de door haar te be talen wedden valt te voren niet met zeker heid te zeggen. In vele gevallen zal dit stellig geschieden. De door het ontwerp gekozen vorm laat ten deze alle vrijheid Op den regel van het ontwerp dient een voorname uitzondering te worden ge maakt. Het is niet onwaarschijnlijk, dat in de naaste toekomst verschillende gemeen ten, ook bij het in deze tijden zoozeer ver- eischte zuinig beheer, zullen moeten komen Xot het heffen van een vrij hoog aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting. De opbrengst dezer belasting zal dalen, ook in het rendement der opcenten. Iedere teruggang van de opbrengst van één op- cent zal de tendenz hebben, het ver- eischte aantal opcenten omhoog te bren gen. Ook zonder dit ontwerp zouden dan ook binnen afzienbaren tijd onderschei dene gemeenten zich verplicht zien, tot weddevermindering over te gaan. Voor zoo ver die weddevermindering de 3 pCt. zal overschrijden, zullen zij daarvan ook onder regime van dit ontwerp, zelf de bate ge nieten. Dit laatste nu behoort mede het geval te zijn voor de eerste 3 pCt., indien anders de gemeente zich genoopt zou zien, een hoog aantal opcenten te heffen. Daarom wordt in het tweede lid van art. 1 gezegd, dat, indien of voor zoover een gemeente, hoewel zij tot een verlaging van 3 of meer pCt. der wedden is overgegaan, zich bij toepassing van het eerste lid van art. 1 genoopt zou zien, meer dan de helft van het normale maximum der opcenten op de gemeentefondsbelasting te heffen, het eerste lid van art. 1 buiten toepassing blijft. Voor de provinciën is een soortgelijke uitzondering gemaakt, in dier voege, dat in de plaats van de opcenten op de ge meentefondsbelasting daar genomen zijn de opcenten op de vermogens- en de in komstenbelasting. De gevallen zullen zich voordoen, dat het betreffende publieke lichaam reeds in 1931 een salarispeil had, dat voor verdere kor ting niet in aanmerking komt, en dat het niettemin een hooge belasting heft. Voor zulk een provincie of gemeente behoort voor het inwerkingtreden der uitzondering de voorwaarde van toepassing der 3 pCts. korting op de wedden te vervallen. Een gemeente of provincie, die meer dan 40, resp. 20 opcenten heft, kan ook zonder weddekorting de integrale uitkeering be houden. indien haar salarispeil hiertoe aanleiding geeft. Een ware debacle van Labour. Een record-meerderheid voor de conservatieven. RECLAME. 1)745 MC DONALD EN BALDWIN DE OVERWINNAARS. Gisteravond waren in Engeland de uit slagen van 608 van de 615 districten be kend. Er ontbreken nog 3 Universiteiten, de 2 Iersche districten in Tyrone en de Schotsche eilandendistricten in Inverness en de Western Isles. Deze 7 districten waren vertegenwoordigd door 3 conserva tieven (de Universiteiten) en 2 liberalen Schotland» en 2 Iersche nationalisten, die zeker zijn van hun herkiezing. Het nieuwe parlement zal er dus aldus uitzien: Regeeringspartijen Conservatieven Labour (nationaal» Liberalen (nationaal' Onafhankelijke!! Oppositie-partijen Labour Liberalen (LI. George Overige groepen 263 15 53 na dc ver- óór kiczóigcn 474 13 72 2 331 561 na dc ver- vóór kicz'ntceji 265 50 5 2 14 2 284 54 Hst totaal uitgebrachte aantal stemmen in 541 districten (in 67 districten zijn geen tegen-candidaten gesteld en 7 uit slagen moeten nog inkomen) bedraagt op de conservatieven 11.780.487 (8.656 417) nat. arbeiderspartij 344.282 liberal, en Simonieten 1.891.106 (5.308.510) totaal 13.915.875 oppositie arbeiderspartij 6.749.944 (8.389.512) 76.57 pet. der kiezers heeft een geldige stem uitgebracht. Uit de zetelverdeeling blijkt opnieuw, ciat deze allerminst in overeenstemming is met het aantal stemmen op iédere partij uitgebracht: het is het gevolg van de kieswet in Engeland, die men daar in 't algemeen echter gaarne wens^ht te hand haven. Men ziet. hoe de debacle voor Labour volkomen is. De partij is als weggevaagd. Ruim 200 zetels verloren De groote winst is voor de conservatie ven. die een record sloegen in de Engel- sche parlementaire geschiedenis. Zij ver loren geen een zetel, hetgeen tot dusver door geen partij was bereikt In het nieuwe parlement zullen de leden der oppositie amper twee van de vier banken der oppositie bezetten, en de mi- nisterieelen zullen in het Lagerhuis in groot aantal aan de zijde der oppositie moeten plaats nemen. Het aantal Labour-afgevaardigden zal zelfs geringer zijn, dan de kleine groen liberalen in het vorige parlement, die nog 60 leden telde. Er zijn 14 vrouwelijke candidaten geko zen, waarvan 8 voor de eerste maal. Met uitzondering van de ciochter van Lloyd George, miss Megan, zijn de gekozenen allen leden der conservatieve partij. 53 candidaten hebben hun waarborg sommen ad 150 pd.st. verloren, aangezien zij niet voldoende stemmen hebben be haald (14 communisten. 16 aanhangers van Mosley en 9 socialisten). Van het vroegere Labour-kabinet zijn behalve MacDonald en zijn aanhangers, slechts gekozen de voormalige solicitor- general Jowitt, majoor Attlee, Mc Lean en Lansbury. Alle anderen hebben de ne derlaag geleden. Shinwell en eenige andere bekende leden der Labourpartij, o.m. Keynes zijn nog ge vallen. De ministers der nationale regeering hebben in alle gevallen de meerderheid behaald en keeren in het Parlement terug. Lloyd George en zijn dochter zijn geko zen, Lloyd George met een meerderheid van ruim 5300 stemmen. MacDonald behield Seaham. MacDonald behaalde 28.978 stemmen; Coxon, de offi- cieele arbeiderscandidaat 23.927; Lumbey, de communist 677. Wedgwood Benn evenals Graham is ver slagen. Winston Churchill herkozen. Ónder de 50 leden van Labour bevinden zich zes leden der uiterste linkerzijde, n.l. Maxton, J. Buchanan. Neil Maclean, Kirk- wood en McGovern <de z.g. Clydesiders) en Jack Jones, die te West Ham herkozen is. a Men verwacht, dat MacDonald vandaag een audiëntie zal vragen van den Koning. Hij zal ook met zijn collega's van het vroe gere nationale Kabinet besprekingen voe ren en waarschijnlijk ook een onderhoud hebben met Baldwin. Samuel en andere leiders over de reorganisatie van het Ka binet. Het schijnt vast te staan dat het nieuwe Kabinet veel meer leden zal om vatten dan het vroegere Kabinet van 10. Men spreekt van 20 leden. Een groote menschenmenigte wachtte gisteren den premier op in Downingstreet en bestormde van geestdrift bijna zijn auto. Men kon het den minister aanzien, dat hij in de laatste dagen slechts weinig slaap genoten had. Hij verklaarde: „Ik ben het land zeer dankbaar, dat het mij een dergelijken steun gegeven heeft." Reeds voor hij te Seaham plaats nam in zijn vliegtuig, had hij gezegd, dat de natie bewezen heeft, dat zij bij het herstel van haar financien geen humbug dulden zal. Voorts heeft hij een oproep tot het En- gelsche volk gericht, waarin hij zijn dank betuigt voor de wijze waarin het den op roep der nationale regeering heeft beant woord. Zoowel zijn politieke tegenstanders als in het bijzonder zijn eigen medewer kers wenscht MacDonald de verzekering te geven, dat de triomf der nationale regee- ring eventueel niet tot een veronachtza ming der belangen van de arbeidende be volking zou mogen worden uitgebuit, welke haar volledig aandeel heeft in het natio nale succes Besluitend dankt MacDonald de Engelsche pers voor haar steun. Snowden verklaarde het volgende: De democratie heeft haar vertrouwen in haar leiders bewezen. Hijzelf zeide zich niet te kunnen verheugen over het onheil, dat de Arbeiderspartij heeft getroffen, doch be treurt veeleer, dat de arbeidersleiders deze ineenstorting hebben veroorzaakt door hun onzalig gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel en begrip. Wie gehoopt zouden hebben de werkloozen voor hun partijdoel- cinden te kunnen uitbuiten, zijn teleur gesteld. Juist de kiezers der industriecen tra, waarin de werkloosheid het grootst is. hebben den socialistischen leiders den rug toegekeerd. Het verkiezingsresultaat be- teekent evenwel niet het einde der Ar beiderspartij Zij zal weer opstaan onder leiding van mannen, die beschikken over toereikend inzicht en beleid. Het resultaat zal ten beste der partij zijn, indien zij het geleerde ter harte neemt. Baldwin verklaarde, dat de natie een groote beslissende overwinning behaald heeft, die geen partijoverwinning is, maar een duidelijke uitspraak van het gansche volk ten gunste van nationale samenwer king, ten einde de vermogens in het iand te herstellen. De indruk op de meening van het buitenland kan niet overschat worden. De verpletterende steun aan de nationale regeering zal zijn weerklank vin den in de gcheeie wereld en het vertrou wen herstellen in de stabiliteit en de grootheid van het land. Henderson verklaarde, dal de manoeu vre der conservatieve partij geslaagd is boven de meest optimistische verwachtin gen van haar leiders. Een vernietigende slag is toegebracht aan de arbeidersbewe ging in het parlement. De overwinning der regeering verzekert haar een verpletteren de suprematie. De nieuwe Kamer zal een travesti zijn van een democraische parlementaire ver tegenwoordiging en van het standpunt van het nationale belang, is het een gevaar en een ramp. Lloyd George weigerde eer verklaring af te leggen. Weet U, dat de kwaliteit en zuiverheid van het echte Quaker havermout ge waarborgd wordt door 43 nauwkeurige controles? Quaker wordt reeds meer dan 50 jaar door ervaren dokters aan bevolen. 40V Alleen echt in de geel-blauw-roodd origineele pakken met bon voor zwaar verzilverde gebruiksvoorwerpen. De! tegenwoordige groote pakken, die 5' ons netto bevatten, zijn voordeeliger. voor de wijze, waarop zij partijbelangen hebben achtergesteld voor het landsbe lang. Nimmer heeft een partij in Engeland zooveel zetels veroverd als de conserva tieven. Zij beschikt alleen verreweg over de meerderheid en zou vrijwel als dictator kunnen optreden. Daarin schuilt een ge vaar zoodra de conservatieven zouden gaan vergeten, dat zij gekozen zijn als steun voor de ..nationale regeering". Nog wordt dit volledig beseft, men zie elders de verklaring van Baldwin, doch het lijkt ons zeker, dat straks de z.g. „diehards" zich zullen gaan roeren en zullen gaan aandringen op uitvoering van haar pro gram. waarop het hoofdpunt is: invoering van tarieven! Die vrees uit zich reeds in de beschouwingen, waarmede de pers in het buitenland den uitslag der Engelsche verkiezingen begroet. En met reden. Zou ook Engeland er toe overgaan tolbarrières op te werpen, dan zou de tarief-oorlog nog feller losbarsten, daar ongetwijfeld andere landen dan wéér represailles zouden nemen Zooals gezegd, nog is Baldwin als leider een rem, al is een bescheiden protectie vrij zeker, maar zal Baldwin op den duur den druk uit eigen partij kunnen weerstaan Dat is helaas niet zeker. Zoolang Mc Donald hoofd der „nationale regeering" blijft, die tot taak heeft herstel van de financiën en veilig stellen van het pond, zoolang schijnt ons het gevaar niet zoo heel groot. Doch als de taak der natio nale regeering eenmaal is afgeloopen, wat dan? Zal dan Mc Donald onzij worden ge schoven voor een conservatieve regeering? Daarvoor zijn de verkiezingen weliswaar niet gehouden, doch men ziet meermalen zco iets gebeuren! Dan dreigt voor het buitenland inder daad groot gevaar en voor ons eigen land in niet geringe mate On buitenlandsch terrein zal er vermoe delijk weinig veranderen, daar de Engel sche buitenl. politiek immers gesteund werd door alle partijen, zonder uitzonde ring. Toch zal cleze regeering misschien iets vriendschappelijker staan tegenover Frankrijk dan de vorige. Zoowel de Vereenigde Staten als Japan hebben zich vereenigd met het voorstel van den Volkenbond, om de wapeningswerk zaamheden gedurende 12 maanden stop te zetten, met dien verstande, dat geen wij ziging wordt gebracht in plannen, waartoe reeds machtiging was verleend en dat de buurstaten in het bijzonder die. welke niet tot den Volkenbond zijn toegetreden eveneens accoord gaan met het plan van den Volkenbond DE ALGEMEENE TOESTAND. De Engelsche verkiezingsuitslag. Zelden heeft een partij zoo'n nederlaag geleden als Labour bij de jongste verkie zingen in Engeland. De partij is als het ware weggevaagd. Sterker bewijs van af keuring over de wijze, waarop Labour, toen door den nood en den loop der om standigheden Engeland den steun behoef de van alle partijen, zonder uitzondering, de verantwoordelijkheid weigerde mede te dragen, kon Labour moeilijk ten deele vallen, Het is ongetwijfeld ietwat zielig, dat het juist Labour-mannen moeten zijn, die de partij in hoofdzaak deze nederlaag hebben bezorgd. Mc Donald en Snowden. Beide hebben door hun verklaringen de publieke opinie ten zeerste beïnvloed en vooral de vlijm-scherpe Snowden heeft- een groot- deel in het volslagen echec van de partij, die hij eens zelf omhoog bracht. Wij herinneren b.v. aan zijn volgende uit lating in de verkiezingsactie: „Ik waarschuw al mijn medeburgers er voor, de geschiedenis der natie prijs te geven aan die mannen, welke in het uur van ernstig gevaar duidelijk hebben be wezen, dat zi.i niet in staat zijn een zoo groote verantwoording te dragen. Het ver kiezingsmanifest der socialistische partij is het meest fantastische en dwaze pro gram, dat den Engelschen kiezers ooit is voorgelegd Het is het zuiverste bolsje wisme van den waanzin. Het zou. werd het ooit verwezenlijkt-, elk vertrouwen in En geland vernietigen en het land in een nauwelijks weer te herstellen ongeluk storten." Het moet McDonald en Snowden toch wel vreemd te moede zijn Mc Donald, die -nooit naar populariteit streefde, heeft deze thans plotseling ver worven. Het kan vreemd loopen. Hij ver dient echter met Snowden waardeering 4 DUITSCHLAND. Bij de communisten. Bij net bestudeeren van het bij de com munisten te Berlijn in beslag genomen materiaal is, o.a. ook materiaal gevonden, dat bestemd blijkt voor voorgenomen op blazingen van wegen en spoorwegen. De politie te Bremen is er in geslaagd, een groep communisten op het spoor te komen, die onder de benaming „roode po litie" zich ten doel hadden gesteld, door aanslagen e.d. zich te wreken op politie ambtenaren, onbetrouwbare partijgenoo- len uit den weg te ruimen etc. Bij de arrestaties wist een hunner barre voets te ontkomen. Bij de achtervolging wondde hij met revolverschoten een po litieagent en twee burgers. Ten slotte werd hij, 11a zelf door een schot in de buik te zijn getroffen, gearresteerd. VEREENIGDE STATEN. Hoover over de Phfiippijnen. President Hoover heeft een verklaring gepubliceerd, waarin hij mededeelt, dat zijn regeering zich zal verzetten tegen directe onafhankelijkheid voor de Phi- lippijnen, daar dit de economische ineen storting voor de eilanden zou beteekenen. De eilanden moeten zich eerst pconomisch onafhankelijk maken, voordat politieke vrijheid kan worden toegestaan De President verklaarde verder dat de onafhankelijkheid, welke door eiken Ame- rikaanschen President en door het Con gres is toegezegd, een kwestie van tijd blijft. In het belang van de bevolking van de Phillinpijnen is het noodig. dat de onaf- hankelrikheid niet wordt verleend voordat de duurzaamheid daarvan is verzekerd en ook een stabiele regeering op de Philip- pijnen mogelijk is. CHINA. Het conflict met Japan. Japan heeft het voornemen in de eerst komende Volkenbondsvergadering een lust over te leggen van de verdragen, welke China naar Japan beweert overtreden heeft. Dit zal dan zijn op te vatten als een antwoord op den brief, dien de Chineesche gedelegeerde Szé tot Briand had gericht en waarin Szé had meegedeeld, dat China zich mede op grond van het Volkenbondspact gehouden acht, zijn verdragsverplichtingen na te komen. Voorts heeft de Japansche minis ter van buitenlandsche zaken te verstaan gegeven dat er geen sprake van kan zijn, de verdragen zelf voor te leggen aan het Hof in Den Haag. Immers er is geen quaestie van een onwettigheid dier ver dragen of van eenige moeilijkheid om ze te interpreteeren. FRANKRIJK. Vertrouwen in Laval. Alle algemeene (departementale) raden uie gisteren vergaderden, hebben met al gemeene stemmen adressen van vertrou- wen in en toewijding aan de politiek de: regeering van Laval aangenomen De algemeene raad van de Maas, di< Poincaré als voorzitter herkozen heeft sprak zijn vurige wenschen uit voor zjjn spoedig herstel. Aan boord van de lie de France heef) Laval zijn reeds bekend standpunt nog eens uiteengezet: Hij verklaart niets te zullen ondernemen voor hij contact zal hebben gehad met het parlement. Hij zal bij gelegenheid van het weer bijeenkomen der beide Huizen, een duidelijke en uitvoerige uiteenzetting ge- ven, opdat zij maatregelen kunnen treffen, die zonder te groote offers van Frankrijk! de leiding bij de herstelpolitiek garandee: ren. Laval sprak nogmaals zijn stellige overtuiging uit, dat de eerste stap op den weg moet zijn de verwezenlijking van een nauwe Duitsch-Fransche toenadering. TURKIJE. Het bezoek van Litwinof. Naar gemeld wordt, heeft de Russische volkscommissaris van buitenlandsche za ken, Litwinof, die te Angora buitengewoon hartelijk werd ontvangen, een bezoek ge bracht bij den Turkschen president Moes- tafa Kamal. met wien hij een langdurig onderhoud had, tijdens hetwelk de voor naamste actueele problemen besproken werden. De president der Turksche repu bliek bevestigde de onveranderlijke hecht heid van de Sovjet-Turksche vriendschap. Tijdens een ter eere van den Russischen gast aangericht banket, hielden Litwinoi en Roesjdi Bey toespraken, waarin zij nog maals den nadruk legden op de vriend schap tusschen beide landen, geboren in den strijd om de onafhankelijkheid, met het doel den vrede hechter te maken. Roesjdi Bey zeide o.a. nog van de gelegen heid gebruik te willen maken zijn harte lijke groeten te zenden aan Stalin, die een groot vriend is van Turkije. DE VERKIEZINGEN IN ENGELAND. LONDEN, 29 Oct. (Reuter). Te For- manach in Noord-Ierland zijn. de beide Iersche Nationalisten herkozen, waardoor het aantal onafhankelijken in het parle ment op vijf wordt gebracht. LONDEN, 29 Oct. (Reuter). Het aan tal stemmen voor de regeering bedraagt 4.240.937 waarvan 11.867.697 voor de con servatieven, 338.517 voor de Nationale La bour en 1.949.485 voor de Nationaal-Libe- ralen. Tegen de regeering stemden 7.316.889 kiezers, waarvan 6.611.167 voor de Oppesi- tioneele Labour. Van de 30.158.967 kiezers hebben dus 21.557.826 hun stem uitgebracht. LONDEN, 29 Oct. (Ned. Tel. Ag.). In een hoofdartikel geeft de „Daily Herald" de nederlaag der Labour toe. Het blad raadt verder aan de partij grondig te reorganiseeren. Het blad ver klaart echter, dat de Tory's overeenkom stig hun grondbeginsel de moderne proble men met hun ouderwetsche methodes zul len trachten op te lossen en als het land lange jaren onder deze dwaasheid heeft geleden, zullen de dagen der Labour weer aanbreken. LONDEN, 29 Oct. (Ned. Tel. Ag.) - Zoowel van Liberale als van Labourzijde wordt er op gewezen, dat de Labour met bijna 7 millioen stemmen slechts 50 zetels in het parlement heeft, terwijl de regee- ringspartijen met ruim 14 millioen stem men 550 zetels bezetten. Van beide zijden wordt op een spoedige herziening van het kiesstelsel aangedrongen. VIERJARIG KIND GEDOOD. HAMBURG, 29 Oct. (V.D.) De politie te Hamburg heeft gisteren den 24-jarigen scheepsstoker B. gearresteerd, die er van verdacht wordt zijn vierjarig kind zoo te hebben mishandeld, dat het stierf. B. is sedert twee jaar gehuwd en had een bui tenechtelijk kind. dat vier jaar oud was. De kleine Harry zou reeds geruimen tijd door zijn vader ernstig zijn mishandeld. Gisteren verscheen het echtpaar bij een politiearts om een acte van overlijden voor het kind aan te vragen De dokter consta teerde bij onderzoek van het lijkje dat hoofd en lichaam van het knaapje sporen van ernstige mishandeling vertoonden Het verdere onderzoek wees uit. dat hel kind Zondag door den vader mst een leeren riem op onmenschelijke wijze was gesla gen. De dood is tengevolge van de hierbü opgeloopen verwondingen ingetreden. WERLOOZENRELLETJES OP CUBA. NEW-YORK 29 Oct. (V.D.) Uit Ha vanna wordt gemeld dat in de binnen landen van Cuba werkloozen-onlusten aan de orde van den dae zijn. In verband hiermede geschieden groote troepen transporten naar het binnenland. Men kan Havanna slechts verlaten indien men in het bezit is van bijzondere paspoorten. 2—1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2