mm flste Jaargang LE1D5CH DAGBLAD, Donderdag 29 October 1931 Vierde Blad No. 21967 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Bij Ruwe Gesprongen Handen FINANCIEN. FAILLISSEMENTEN, SCHEEPSTIJDINGEN. ALPHEN. een zilveren jubileum. De heer P. R. Penders. Hieronder plaatsen wij een foto .„.en bekenden plaatsgenoot, den P K Penders. die 1 Mov as. zijn 25- jarig jubileum 111 dienst v. den Wa terstaat hoopt te vieren. Daarvoor xas de jubilaris -eeds 3 jaar lil jienst van 't Hoog heemraadschap Rijnland" op de oude Alphensche- jrug. Achtereenvol lens heeft de heer Penders 14 jaar dienst gedaan als 'orugknecht, 4 jaar sis assistent-brug wachter en sinds 1924 als brugwach ter in de plaats van den heer Mar cus. Als bijzonder heid kunnen wij vermelden, dat de jubilaris gedurende deze 25 jaar nim mer één dag van zijn dienst heeft verzuimd. De her denking zal plaats hebben Maandag 2 November a.s. Wij wenschen hem voor dezen dag veel goeds toe! Vergadering „Groene Kruis". Door de afd. van het „Groene Kruis" alhier werd in het Wijkgebouw aan de Pr. Hendrikstraat een algemeene ledenverga dering gehouden. Na de opening door den voorzitter, den heer L. C. Jongenburger, werden de notulen der vorige vergadering onveranderd goedgekeurd. Door den secre taris den heer H. van Kleef, werd mede gedeeld. dat de statuten der afd. Kon. waren goedgekeurd. De secretaris verkreeg hierna gelegenheid tot het uitbrengen van zijn jaarverslag over 1930. Hieruit bleek, dat het ledental nog steeds toeneemt, wat de financieele positie der afd. zeer ten goede komt. Over het afgeloopen jaar werd niet minder dan 1626 keer materiaal ver strekt, waardoor dit gebruik sinds 1924 meer dan verdubbeld was. Bij het consul tatiebureau werden 163 kinderen inge schreven en 1626 consulten gegeven. De secretaris bracht in zijn verslag dank aan de zusters der wijkverpleging voor hun ver richtingen en verleende medewerking. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f. 3814,58. de uitgaven f.3723,58. zoodat het afgeloopen boekjaar kon worden afgesloten met een batig saldo van f 91 Door de financieele commissie nas de rekening en verantwoording in orde bevonden, zoodat de penningmeester werd gedechargeerd en dank werd gebracht voor zijn accuraat beheer. De beschrij vingsbrief voor de alg, vergadering werd na een kleine bemerking onveranderd vastgesteld. Als afgevaardigden naar de 30 October a.s. te Rotterdam te houden alge meene vergadering werden benoemd de heer W. v. d. Bijl en zuster De Jonge, en ioi plaatsvervangers de heeren Rouwen- daal en Jongeneel. De begrooting over -030, geraamd aan inkomsten en uitgaven 'Ji I 3630. werd onveranderd vastgesteld. Sanens de commissie, belast met het na- van het materiaal werd schriftelijk adedeeling gedaan, dat een en ander in roede conditie was bevonden en aan mej. Erk dank gebracht voor de zorg. door haar hieraan besteed. De periodiek aftre dende bestuursleden, de heeren W. Best, J C Scheerder en W. v. d. Bijl werden herkozen. Tot commissieleden tot het na den van het materiaal werden benoemd de heeren F. Sneeuw. Th. Jongeneel en J. v Vliet. Na rondvraag volgde sluiting dei- vergadering. Lezing Ned. Chr. Vrouwenbond. Door de afd. van den Ned. Chr. Vrou wenbond werd een vergadering gehouden 'n het wijkgebouw „Bethel", waarbij als spreker optrad ds. J. Smeeling, Geref. pre dikant van Wassenaar. Na de gebruikelijke opening door mevr. J. M. Westerbrink— nirtz. waarbij gezongen werd Ps. 119 1—2, bracht deze de ziekte van mej. Van Schuy lenburg in herinnering. Na afdoening van enkele huish. aangelegenheden verkreeg ds. Smeeling gelegenheid tot het behande len van Zijn referaat, n 1. „Het. hoofdstuk der vrouw in het boek van den alcohol", opr. merkte op. dat misschien beter boven dit referaat gezet zou kunnen wordenhet hoofdstuk van het lijden der Vrouw. Het alcoholisme brengt alzijdige schade en wie heelt de wonden? Ook veie Christenen denken bij alcoholisme alleen aan dron kenschap en aan excessen: Spr. schetste de treurige gevolgen van het gezinsleven oij misbruik van alcohol. Zeer sterk komt K op le"Gn. de drinkgewoonte in onzen ujd. o a. ook in Chr. kringen, bij verjaar dagen en feesten. Uit persoonlijke erva ringen geeft spr. duidelijke voorbeeïden tm j kwaad van den alcohol. In het rweede gedeelte van zijn referaat stond n?rh!tvoerig stil bij de houding van de j vrouw o. het drankmisbruik en loonde met verschillende bijbelsche voor- aar> dat hier de goddelijke roeping "™van naastenliefde, niet slechts met k!,?v)r 1 doch vooral in den daad. Spr. cona - u]n refel'uat met te zeggen: geze- ',s ,et gezin waar de vrouw en moeder en alcohol weert van de tafel, zulks tot het gezin. De presidente bracht pr. ciank voor zijn treffend referaat, waar- vnioa aar>gename gedachtenwisseling wofj en vergadering met dankgebed «erci gesloten. „i-T Langs den Gouwsluischeweg werd H„r„ een straatlantaarn stuk gereden eef lot nu toe onbekend gebleven shmva °e politie tracht den be stuurder op te sporen. (j BOSKOOP. De komende Winkelweek. keu-ilb gehouden vergadering van de win- beslf.tc»COmmissie met de winkeliers is 25 tnf om de winkelweek te houden van werd va? ?et 28 November e.k Besloten kalp gens om ®én avond een muzi- houdpn in de gemeente te cjoen *middoc,e? weder een bioscoopavond en aaS organiseeren. Als groote attractie voor het publiek is iets nieuws naar voren gekomen. Elke deel nemende winkelier stelt een prijs beschik baar en geeft die in handen van de com missie. die al deze prijzen étaleert in de étalage van den heer Valkhof aan de Dorp straat. Door in de juiste volgorde de 10 mooiste étalages tenoemen, kan men dan in het bezit van een dezer prijzen komen. Zonder eenigen twijfel een wedstrijd, waaraan al len zullen deelnemen en die de winkel week in aantrekkelijkheid niet weinig zal doen toenqpien. Reeds een 40-tal winkeliers gaf zich voor den wedstrijd op. Nog zij medegedeeld, dat de heer P. A. Colijn, burgemeester dezer gemeente, wederom tot eere-voorzitter is benoemd en dat de officieele opening der winkelweek in de raadszaal van het ge meentehuis zal plaats vinden. Bij de gemeente-politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden voorwerpen: Damestasch, kin derpolshorloge. wollen damesschort en een zakmes. HAZERSWOUDE. Zilveren jubileum. Maandag 9 Nov. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de rijksveldwachter van deze ge meente en van Benthuizen, de heer T. W. Niekerk. tot dit ambt werd benoemd. Het zal dezen geachten jubilaris zeker op dien dag niet aan belangstelling ont breken! VOORSCH JTEN. GEMEENTERAAD. Eën adres in strijd met de Grondwet Voorstel van B. en W. verlaging opcenten Gemeentefondsbelasting verworpen Lagere electriciteitstarieven? Begrootingen goedgekeurd Werkverschaffing. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester E. Vernède. Aanwezig alle leden. Na opening der zitting worden de notu len der vorige vergaderingen door den w.n. secretaris voorgelezen en onveran derd vastgesteld. 1. Ingekomen en voor kennisgeving worden aangenomen een aantal missiven van Ged. Staten. Voorts is nog ingekomen een verzoek van verschillende bouwvak-, land- en tuinbouwarbeidersbonden dat ingevolge art. 8 der Grondwet niet behandeld kan worden. Het verzoek is onderteekend door een persoon en uit niets blijkt dat deze persoon gemachtigd is namens deze bon den te verzoeken. De heer J. Braggaar vraagt of dit een onoverkomelijk bezwaar is, is er geen dis pensatie mogelijk, gezien de urgentie van het verzoek. De voorzitter kan geen andere gedrags lijn volgen, het is tot den raad gericht, zoodat hem geen verwijt kan worden ge maakt. Hadden de bonden zelf geteekend of een volmacht bijgevoerd dan had het verzoek in behandeling kunnen komen. Bij de rondvraag kunnen de leden vra gen stellen. In de verg. van 10 Maart 1930 is beslo ten aan den hoofdingenieur van de Prov. Waterstaat te verhuren een lokaal in het raadhuis. Daar dit niet meer noodig is, stellen B. en W. voor ontheffing van huur te verleenen voor 7 maanden a f. 25 per maand. De heer J. Dijkman is geen voorstander van kwijtschelding. Na enkele besprekin gen waaraan de voorzitter en wethouder J. A. Mens deelnemen wordt het voorstel van B. en W. goedgevonden. Besloten wordt tot beschikbaarstelling van het gymnastieklokaal voor een tuin- bouwcursus. Goedgevonden wordt de wijziging in de bouwverordening. De gemeentelijke vergoeding bedoeld in art. 101. Ie en 9e der L. O. wet 1930 wordt vastgesteld voor L. O. op f18.26 per leer ling en voor U. L. O. op f. 28.97 per leer ling. De Papelaan is eigendom van de Asso ciatie van den straatweg van Voorscho ten naar den Deyl waarvan het bestuur onbekend is. 17 Juni 1930 is besloten het gedeelte in deze gemeente aan de Provincie over to dragen. De provincie moet overgaan tot onteige ning Van de bermen van de reconstructie en waar de eigenlijke wegperceelen ook ai- leen langs den weg van onteigening zullen zijn te verkrijgen, is het eenvoudigste dat ook deze onteigening door de provincie wordt aanhangig gemaakt. De kosten, die volgens Ged. Staten gering zijn zullen door de gemeente moeten worden gedra gen omdat deze verplicht is den weg aan de provincie kosteloos over te dragen Al dus goedgevonden Onder overlegging van een kort over zicht van den financieelen toestand aer gemeente stellen B en W. voor het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting te verlagen van 30 op 20 voor het dienstjaar 1932—1933 Deze verlaging werkt alge meen en komt alle belastingbetalers ten goede. De opbrengsten zijn lager geraamd dan verleden jaar maar toch is een sluitende begrooting verkregen Verwacht wordt dat het dienstjaar 1931 met een behoorlijk batig saldo zal slui ten. zoodat voor de naaste toekomst nog geen vrees behoeft te bestaan voor ver hooging van de toch reeds zeer lage be lastingen in deze gemeente. De heer D Limburg vindt het niet goed de uitkomsten van het Electricitoitsbe- drijf vast te koppelen aan deze verlaging. Hij vindt het ook billijk de Electriciteits tarieven dan te verlagen. De belastingbe talers profiteeren van deze winst. De voorzitter zegt dat het verbruik van electriciteit niet algemeen is en nu wordt een alg. verlaging bereikt. Het cijfer van f 0.25 per K.W.U dat sedert kort geldt, vindt hij gevaarlijk te gaan verlagen; 30 opcenten is in vergelijking met artdere gemeenten wel niet hoog. maar het is toch beter deze opcenten te verlagen. Wethouder J. A Mens zegt dat wan neer vreemdelingen zich komen vestigen, men naar het aantal opcenten vraagt. De prijs per K.W.U kunnen wij misschien een ander jaar verlagen. De prijs is niet te hoog Een feit is, dat deze verlaging mogelijk is door de winst van de electri citeit. Weth. C. Eggink Sr. raadt de leden aan, dit voorstel aan te nemen. Belastingverla ging trekt meer menschen. Na nog langdurige discussie wordt het voorstel van B. en W. verlaging opcenten gemeentefondsbelasting van 30 op 20 ver worpen met 6 tegen 5 st. (Vóór C. Eggink Sr.. J A. Mens, P. J Koot. W. G Duynis- veld en W. A. A. J. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye). Na stemming vraagt de voorzitter, dus moeten wij vragen aan de Kroon de op centen te handhaven op 30? Aldus goedgevonden. Volgt behandeling der gemeentebegroo- ting. De heer J. Braggaar wenscht alg. be schouwingen te houden over de veiligheid. De veiligheid in de Schoolstraat is in ge vaar. Het verkeer komt van twee kanten en spr. voorziet ongelukken. Hij acht het wenschelijk, het verkeer van Leiden recht uit te doen gaan en het verkeer van Den Haag over de Voorstraat. Hij verzoekt B. en W. dit punt in overweging te willen nemen. Het tweede punt is het gemis van speel terreinen voor de kinderen. Door de be bouwing worden alle terreinen in beslag genomen, de kinderen komen op straat en de veiligheid in gevaar. Spr. verzoekt even eens overweging. De voorzitter beantwoordt terstond. Dit zijn geen alg. beschouwingen, maar vra gen. De verkeersregeling is een moeilijke zaak, er zijn verschillende adviezen inge wonnen. maar zij stemmen niet met elkaar overeen. De aandacht is er al geruimen tijd op gevestigd. Speelterreinen. Dit betreurt de voorzit ter ook. De kosten maken het moeilijk. Waren er particulieren die een terrein af stonden dan kon de gemeente zoo noodig een subsidie of steun verleenen maar het is moeilijk in dezen tijd een groote som uit to trekken. Met de behandeling der begrooting wordt begonnen. Post kosten Burgerwacht, discussiee ren de voorz. en de heer J. Braggaar over het instituut Burgerwacht. Na stemming 10 tegen 1 stom (tegen de heer J. Brag gaar», blijft deze post a f 350 in de be grooting gehandhaafd Post Volksfeesten. De heer J. Braggaar spreekt er zijn genoegen over uit dat er enkele concerten zijn gegeven. Muziek heeft een beschavenden invloed. Hij ver zoekt B. en W. wat meer te willen geven. Ook de voorz ziet gaarne meerdere con certen en hoopt eveneens op meerder ge bruik. Post ondersteuning aan behoeftigen in geld. waarvoor f 500 vindt de heer J. Brag gaar te laag. Er hebben zich gevallen voor gedaan dat 't Burg. Armbestuur geen steun kon geven Hij vindt 't niet goed dat werk- looze uitgetrokkenen niet geholpen wor den. De voorzitter deelt mede. dat ver schillende gezinnen ondersteund worden met behulp van de kerk. en die hiertoe niet behooren tot het Burg. Armbestuur. Meestal in natura. Hij verzoekt den heer Braggaar ter gelegener tijd een naam te noemen dan zal een onderzoek worden in gesteld. Ten slotte zegt de heer Braggaar dat hij tot. zijn genoegen heeft gezien, dat de post werkverschaffing verhoogd is. De heer L. J. van Leeuwen vraagt inlich tingen over straatbelasting zooals in de begrooting staat en rioolbelasting zooals in de memorie staat. Het is rioolbelasting aldus de voorzitter. Spr. vindt het niet goed dat, indien het Kerk. Armbestuur weinig geeft, de ge meente den werklooze nog eens straft met precies zoo weinig to geven. Het is onbil lijk dat 't eene armbestuur meer geeft dan het andere. De voorzitter zegt dat B. en W. ver plicht zijn te vragen aan het kerk. armbe stuur wat geeft u. Spr. leest enkele arti kelen uit de armenwet voor, waaruit een en ander moet blijken. Weth. Eggink vindt dit de plicht van het Kerk. armbestuur en dan kan de ge meente aanvullen indien dit weinig is. Kerk. armbesturen zijn beter met de per sonen op de hoogte. De heer L J. van Leeuwen houdt vol dat de gemeente eveneens verlaagt wanneer het Kerk. armbestuur verlaagt. Hij beves tigt dat hij het oog heeft op het R.-K. armbestuur. Vervolgens heeft de heer J. J. Dijkman het over de opcenten op de grondbelas ting. Dit is hem een doorn in het oog, gezien de slechte toestand in land- en tuinbouw, zou hij deze opcenten willen afvoeren. De heer W. G. Duynisveld ondersteunt dit voorstel. De grond wordt toch reeds zwaar belast. De voorzitter zal de vragen in gedachten houden. Daarna wijst de heer Dijkman op een onhoudbare toestand en stank in de nood- slachtplaats. De voorzitter heeft dit punt. na klach ten. met den keurmeester besproken Hij is met weth. Mens gaan kijken. Weth. Mens deelt mede dat na het ge sprokene van den keurmeester, het argu ment was vervallen. Er zal nog eens met den keurmeester worden gesproken. De begrootingen der gemeente en van bedrijven worden z.h. stemming aldus vastgesteld Enkele besluiten comptabiliteit worden genomen. Tijdens de rondvraag wordt besloten dat de werkverschaffing zal aanvangen 1 No vember voor diegene die uitgetrokken zijn of nog niet kunnen trekken uit hun werk lozenkassen. De voorzitter noemt enkele objecten op voor werkverschaffing o.a. ophooging Lin- denlaan. Burgemeester Vernèdepark, Hof weg. Reparatie Toren en enkele verf- werken Hierna ging de raad in besloten zitting over o WASSENAAR. VERGADERING BUURTVEREENIGING ..DEIJLEROORD EN OMGEVING". Belangrijke besprekingen. In het restaurant. „Bellevue" hield bo vengenoemde vereeniging een algemeene ledenvergadering. Alvorens de voorzitter, de heer Hirsch- mann. tot opening overging- werd op zijn verzoek het woord gegeven aan den heer Zeedijk. Deze spreker zeide dat het be stuur had gemeend, gezien de energieke leiding van den voorzitter, dezen te huldi gen. De bereikte successen worden terecht voor een groot deel aan den voorzitter toe geschreven en onder den wensch dat hij als zoodanig nog lang gespaard zal mogen blijven en werkzaam zijn in het belang dezer buurtvereeniging, overhandigde hij den voorzitter onder applaus een keurige voorzittershamer, met den wensch dat deze in het belang en tot heil der vereeniging zal mogen worden gebruikt. De heer Hirschmann dankte op zeer hartelijke wijze. Hierop sprak hij zijn openingswoord uit. Hij sprak zijn vreugde uit, dat zoovelen ter vergadering waren gekomen, doch zijn smart omdat de zoo door de buurtvereeni ging en haar bewoners verlangde verbin dingsweg ln de geheime raadszitting van 14 October 1.1. werd afgewezen. Officieel mocht het bestuur van deze weigering evenwel nog niets hooren. Ver rassend was deze uitslag wel. Wie zijn de belanghebbenden en hoe zit dat met hen Spr. is bij den pastoor van Deljleroord op bezoek geweest en zooals bekend is deze bezig met den aanleg van wegen op haar exploitstieterrein achter en naast de kerk in Deijleroord. welke straten in verband met het uitbreidings plan vóór 1 Februari 1932 gereed moeten zijn want anders zal de vergunning komen te vervallen. Aan belanghebbenden, nl Mij. Rijnland, Bouwmaatschappij „Deijleroord" en het R.K. Kerkbestuur werd door het gemeente bestuur een bijdrage gevraagd ten bedrage van f. 20.000 om een verbindingsweg langs de boerderij naar het park tot stand to brengen. Uitgezonderd de bouw-mij. „Deij leroord" was men bereid een bijdrage te storten, hoewel getracht werd het bedrag verminderd te krijgen, doch nu deze weg niet tot stand komt zal wanneer vóór 1 Februari de wegen van de R-K kerk zijn aangelegd, deze moeten worden gesloten omdat- er geen verbindingsweg is en zal aan die nieuw aangelegde wegen ook niet mogen worden gebouwd. Verder schetste spr. het besluit van den gemeenteraad. Hij zou aan het eind der vergadering een voorstel doen. om aan het gemeentebestuur een adres te richten met verzoek om opheffing der geheim houding. Verder meent spr gehoord te hebben dat het gemeentebestuur verstoord zou zijn over de actie zelf der buurtvereeniging. Wij strijden hier, aldus de voorzitter, voor een eerlijke zaak en voor het alge meen belang Wij zullen met alle gepaste middelen blijven strijden, onverschillig o* men gestoord is of niet. Na deze openingsrede werden door den tweeden secretaris, den heer J. Schol, de notulen der vorige vergadering voorgelezen en vastgesteld. Hierop bracht de heer C. J. Rom Colt- hoff, eerste secretaris, een overzichtelijk jaarverslag uit, waaruit we ontleenen dat de vereeniging flink in leden-aantal toe neemt, nl. van 83 is gestegen op 114 terwijl kon worden vastgesteld dat de reden van bestaan der vereeniging is bewezen. Vervolgens deed de heer D IJsselstijn financieel verslag. De inkomston waren f. 126.50 en de uitgaven f. 107.19, aldus een batig saldo van f. 19.31. De kascontrole-commissie bracht bij monde van den heer J. Logeman rapport uit waaruit bleek dat alles in perfecte orde was bevonden, zoodat de heer IJsselstijn voor het gevoerde geldelijke beheer werd gedechargeerd. Door den voorzitter werden voor het volgend jaar tot kascontrole-commissie benoemd de heeren Pel en Kist Hierop was aan de orde de verkiezing van vier nieuwe bestuursleden wegens per. aftreding van de heeren G L. C. Zeedijk, mr. C. J. Rom Colthoff, D. IJsselstijn en K. Groenewoud. Op voorstel van den heer Lageman werden deze aftredende heeren bij acclamatie herkozen. In de vacature werd met groote meer derheid van stommen in de plaats van den heer D. Dijkman gekozen de heer Pel. Vervolgens kwamen eenige ingezonden stukken tor tafel o.m. een schrijven van jhr. von Weiier. waarin deze mededeelt zich volkomen met de werkwijze van het bestuur te kunnen vereenigen en vervol gens betreurt dat door z i. misdadige be krompenheid en kortzichtigheid het be lang eener nederzetting wordt gedwars boomd door slechts een enkeling. Verder een schrijven van het bestuur van de H.T.M. dat zij op het verzoek om herziening der tramtarieven, gezien dc resultaten van de lijn Den Haag-Wasse naar-Leiden niet kan ingaan. Bij de rondvraag wordt aangenomen het zenden van een request inzake opheffing van de opgelegde geheimhouding. Na nog diverse besprekingen over tal rijke punten als de maximum-snelheid aan Den Deijl. het parkeeren. onderhoud park Deijleroord. waarschuwingsborden, slipbocht Narcisbrug enz., sprak de voor zitter zijn slotwoord. Hierin uitte hij de hoop. dat b.v de zinsnede van het anti annexatie-rapport luidende „in een klei nere gemeente gelijk Wassenaar, is het contact met de leidinggevende personen der gemeente-administratie niet moeilijk te krijgen. Het gevalt gemakkelijk hiei zijn belangen te bepleiten waar het het meeste effect sorteert. Het gemeentebe stuur beschikt uiteraard over meer ken nis van plaatselijke toestanden en behoef ten dan van een groot en veelsoortig com plex. als Den Haag is. ooit kan bezitten", juist zal blijken te zijn en dat het gemeen tebestuur zal bedenken dat de grondge dachte van het bestaansrecht van kleine gemeenten ligt in hun gezondhouding. daar anders de stemmen voor de annexatie in de meerderheid zouden komen, want wanneer Wassenaar bij Den Haag zou worden ingelijfd, zouden er zeer zeker geen toestanden meer mogelijk zijn, dat een deel der gemeente geisoleerd zou wor den gelaten, eeft ander gedeelte van electr. licht zou verstoken zijn en zou het tarief van de tram. alsdan loopende over Haagsch gebied ongetwijfeld verminderd worden. En als dan Roomsch Wassenaar verder wil bedenken, dat de gevoerde actie voor de totstandkoming voor een belangrijk deel ook ton goede komt aan R.K. ingeze tenen. zal zij tot de overtuiging moeton komen dat de voortgebrachte hoornsigna len geen onaangenamen klank te beluiste ren geven. Ds. S. A. C. Rijnenberg t. Alhier is op 63-jarigen leeftijd overle den ds. S. A. C. Rijnenberg, emeritus pre dikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Rijnenberg werd geboren in 1868. In 1892 werd hij candidaat in de provincie Drenthe om den 9en April 1893 te Buur- malsen het prèdikambt te aanvaarden. In 1898 vertrok hij naar Burgwerd, welke standplaats hij in 1901 met Wier den verwisselde, om vervolgens van 1912 tot. 1920 de gemeente Hien te dienen. Van 1920 tot 1926 stond ds. Rijnenburg in de gemeente Genderen. Den lston De cember 1926 verkreeg hij eervol emeritaat. Ds. Rijnenberg vestigde zich daarna in onze gemeente. RECLAME. 6737 P. j. SIEGERS EN ZOON TE VLISSINGEN Surséance verkregen. De rechtbank te Middelburg heeft giste ren voor anderhalf jaar. ingaande 16 Sep tember j.l„ surséance van betaling ver leend aan de firma P J. Siegers en Zoon, bankiers te Vlissingen. Uitgesproken Joh. Kinkel aannemer. Haarlemmer meer. Aalsmeerderdijk 613. R.c. mr. v. Vrijberghe de Coningh. Cur. mr. H. O. Drilsma. Haarlem. L. Th. van Lierop, bloemist, Hillegom, Veenenburgerlaan. R.c, mr. v. Vrijberghe de Coningh. Cur mej mr. M. Kluitman, Haarlem. MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT, uitreis, 28 Oct. to Sabang POELAU BRAS. 28 Oct. van Londen te Amsterdam. JAN PZ. COEN. '28 Oct. van Amsterdam naar Batavia. JOHAN DE WITT, 28 Oct. van Batavia n. Amsterdam MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis, 27 Oct. van Suez. SALABANGKA, thuisreis, pass. 26 October Perim. ENGGANO. thuisreis, 27 October to Singa pore. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMAZONE. Middell. Zee n. Amst., pass. 27 Oct. Finisterre ARIADNE. 27 Oct. van Valencia te Barce lona. DEUCALION, 27 Oct. van Alexandrië n. Erith. MEROPE. 27 Oct. van Oran n. Algiers. OBERON. 27 Oct. van Napels n. Malta. STELLA. 27 Oct. van Konstantinopel n. Gandia. TITUS. 25 Oct. van Kingston naar Port au Prince. POSEIDON. 28 Oct. van Middl. Zee to Amsterdam. JUNO. 28 Oct. van Mutzuna to Carlovassi. JASON. 27 Oct. van Cristobal n. Curacao. FAUNA, 28 Oct. van Messina to Palermo. ULYSSES, thuisr., 27 Oct. to Callao. RHEA, thuisr.. 28 Oct. n.m. to Havre; wordt Vrijdagmiddag to Amst. ver wacht. BARNEVELD 29 Oct. van Chili to R'dam verwacht. SATURNUS. 28 Oct. van Algiers n. Cabo de Gata. THESEUS. 28 Oct. van Amst. to Stettin. CLIO. 28 Oct. van Bourgas to Varna. CERES, 28 Oct. van Algiers n. Patras. HEBE, 28 Oct. van Passages to Bilbao. ROTT. LLOYD. KOTA AGOENG. uitreis, pass. 28 October Suez. INSULINDE, thuisreis, pass. 27 October Kaap del Armi. DEMPO, thuisreis, 28 Oct. van Colombo. KOTA NOPAN, 27 Oct n.m. van R'dam to Hamburg. HALCYON LIJN. STAD ZAANDAM, 27 Oct. van Rotterdam n. Bayonne, STAD HAARLEM. Donau n. R'dam, pass. 27 Oct. Finisterre. VREDENBURG, Varna n. Bordeaux, pass. 27 Oct. Zea. FLENSBURG, 27 Oct. van Vlaardingen to Savona. STAD AMSTERDAM. Bagnoli n. de Do nau, pass. 26 Oct. Stamboul. STAD ARNHEM. Remi n. Rouaan. pass. 28 Oct. Gibraltar. HOLLAND—O. AZIE LIJN. OOSTKERK. thuisr., 27 Oct. to Chefoo. ZUIDERKERK. uitrpass. 28 Oct. Perim. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LIJN. ALCHIBA. thuisr.. 26 Oct. v Montevideo. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. LEERSUM, Archangel n. R'dam. pass. 27 Oct. Lodingen. INDUS, sleepboot. Aden n. R'dam, 26 Oct. WINTERSWIJK. 25 Oct. van Galveston n. Bremen. PHOBOS, 25 Oct v. Trinidad n. Curacao. CALANDPLEIN, Wabana n. R'dam, was 27 Oct. 12 u 45 v.m. 310 mijlen W. Z. W. van Valentia. DUIVENDRECHT, Preston n. Constanza, was 27 Oct. 8 u. 20 v.m. 30 mijlen N. van Lands End. THEMISTO, B. Aires n. R'dam, pass. 27 Oct. Pernambuco. KATWIJK, Bordeaux n. R'dam pass. 27 Oct. Ouessant. AMSTEL, 26 Oct, van R'dam to Kemi. BERKEL. 25 Oct. van Stockholm te Her- nosand. JONGE ELISABETH. R'dam n. Middl. Zee, pass. 25 Oct. Finisterre. POOLZEE, sleepboot, 24 Oct. van Haifa to Messina. APOLLONIA, naar Constanza, pass. 23 Oct. Stamboul. JAVA ZEE, sleepboot, 25 Oct. van Haifa te Bona. SELENE, arr. 25 Oct. to Haifa.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 13