EEN BRON UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. ALPHEN. Auto te water gereden. Komende van de neming Ter Aar had de vracniaino-oesiuuraer van den winke lier en grossier in eieren J. v. d. Br. ter hoogte van de z.g. uaiginacnine iahg» uen Wesiitanaaiweg onder onze gemeen ie het ongeval teöeu een telefoonpaal te rijden, waarop de wagen Kantelde en in de raugs den weg gelegen siOOi tereent kwam. ue bestuurder un eigenaar gi.»gen kv^pje Onder en wisten zien door net stuKSiaan uer por tieren ie redden. Van d tfr. uit Utrecnt, bekwam verscnillende verwondingen aan zijn hoofd. De zwaar bescnauigde wagen werd gelicht door een kraanwagen van den heer Jac. Boot alhier. Ook de lading bestaande uit eieren bekwam belangrijke schade. De economische verhouding tusschen de Stad en het Platteland. Door de afd. Alphen a. d. Rijn van de Chr. Jonge Boeren en ïuindersverg. „Eendracht maakt macht" werd in de Chr. Landbouwschool een aigemeene ledenver gadering gehouden. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer G. de Kruijfi, die in 't bijzonder den heer J. H. Belgraver welkom heette en nog maals wees op de noodzakelijkheid van net bestaan van den bond kreeg de spreker van dezen avond, de heer C. Voets, de gelegenneid tot het behandelen van zijn onderwerp: „De economische verhouding tusschen stad en het Platteland". Aller eerst wees spr. op de 2 woorden van Stad en Piatieiand, die reeds eeuwen lang een tegenstelling vormen. Aan de hand der historie vanaf de 16e eeuw gaf spr. dan een opsomming van de versonillenue vernoudingen tusscnen s^ad en piatteland en den onderiingen strijd, die tusschen deze 2 groepen steeds heeit bes«.aan. Gelet op beider verlangen moesten de verschil lende Regeeringen hun politiek hier naar inlichten. Spr gaf dit aan met verschillende vcorbeelden uit Duitschland, Frankrijk en ook ons land, waarbij volgens spr. in ons lana het Platteland steeds tekort werd gedaan tegenover de steden, waardoor hst platteland, dat toch ai economisch zwak ker is. pog meer moest verzwakken. Be antwoordende de vraag hoe het komt, dat het platteland zooveel zwakker is dan de stad op economisch gebied zette spr. ver volgens uiteen dat de landbouw een on beschut bedrijf is, dat geheel afhankelijk van de prijzen der wereldmarkt is. Tevens becritiseerde spr. de verscnillende regee- ringsmaatregelen als de invoertarieven etc. welke tarieven voor de landbouwproducten niet worden toegepast. Ons land met zijn vrijhandel is voor het buitenland het aan gewezen adres om alles wat men zelf niet ncodig heeft, hierheen te exportesren, waar dcor onze markt wordt overvoerd. Als slot zeide spr. moeten wij niet bij de pakken gaan neerzitten, doch alles in het werk stellen om de wettelijke bepalingen, die het platteland arS het ware achter stellen gewijzigd te krijgen om tot een zelfde verhouding t.o. de Stad le komen. Na de behandeling van dit zeer leerzaam onderwerp volgde een geanimeerde ge- dachtenwisseling, waarop de vergadering door den heer de Kruijff werd gesloten. Geref. Jeugdcentralc. Dcor de Geref. Jeugdcentrale werd gister avond haar eerste jaarvergadering gehou den in „Concordia*Uit het jaarverslag van den heer M. Oüdhoff bleek, dat zich 31 vereenigingen met ruim 3.0 leden hadden aangesloten terwijl het financieel verslag een klein tekort aangaf. Het geheel werd overigens afgewisseld door enkele zang- stuKjes muziek, samenspraken etc. terwijl de heei J. W. Hoornenborg na de pauze een referaat hield over „Persoonlijkheid en Geloof". De eigenaar van het in onze gemeente door een zoon van R. de J. gevonden bankbiljet ad f. 100 heeft zich inmiddels aan het politiebureau aangemeld. Abusievelijk staat in ons blad van gisteren vermeld dat mr. A, Haver als spr. optrad op den Vredesnutavond. Dit moet zijn mr. A Korver. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Jan, z. van P. M. van der Velden en J. Borgmeijer Jacobus Aloysius, z. van J. van Leeuwen en C. M. Zoetendaal. Overleden: Gerrit van Beijeren, oud 90 jaar. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: F. Keizer en J. Dietz G. J. Bremmer en J. de Groot. Geboren: Johannes Willem Marius, z. van W. A. Nieuwdorp en M. Weenink Pieternelly, d. van J. v. Lomwei en G. de Jong Franciscus Josephus, z. van R. A. Vureus en J. C. Colla. Overleden: Sara Helena Bontekoe, 21 j. HAZERSWOUDE. Kerkverwarming. Ir. de gehouden vergadering van kerk voogden en Notabelen der Ned. Herv. Kerk is besloten om tot kerkverwarming over te gaan. Een proef daartoe zal genomen worden met 4 kachels, te stellen op ver schillende plaatsen in het kerkgebouw. Een lang gekoesterde wensch zal hiermede in vervulling gaan. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Besprekingen inzake de Gemeenterekening De raad dezer gem3ente kwam in open bare vergadering bijeen. De vergadering werd geopend door den voorzitter burge meester J. W. Geesink. Afwezig de heer P. Groeneweg. De notuien werden onver anderd goedgekeurd Volgde verslag van den keuringsdienst Leiden In de eerste 3 maanden zijn onderzocht 800 monsters. Ingekomen was een schrijven van den heer A. Burggraai uit Bodegraven met ver melding aat hij zijn benoeming als her- keunngsveearts aanneemt. Van de gemeente Zevenhoven een bericht dat zij niet accoord gaat met de Nieuwveensche keurloonen. De instructie keuringsveearts werd goed gekeurd. B. en W. vragen of de raad bereid is om het geheelonthouders-gebouw te nuren voor den Tuinbouwcursus in plaats van de openbare school daarvoor te ge bruiken Goedgekeurd. Voorloopige vast-telling geme.nte-rske- ning diensl 1930. De comnnssie heeft de rekening nagezien. De heeren Koren en Bokkesteijn wenschen behandeling van de rekening. De heer Koren heeft gelet op post Licht en verwarming secretarie groot f.338 Bij vergelijking met de post licht, verwarming plus schoonhouden der open bare sc-hoo» groot f.380 komt het bedrag voor de secretarie zeer hoog. Verschillende leden zijn het met den heer Koren eens. De voorzitter kon op het oogenblik geen opheldering geven, doch bij de begrooting kan dit weer ter sprake komen. De post burgemeester-woning groot f.507 maakte ook een belangrijk punt van gesprek uit. Do voorzitter zegt, dat daar f.300 voor nieuwe goten bij zijn. De heer Koren heeft gemerkt dat in 4 jaar f.2200 besteed is voor het huis. De voorzitter: de kosten worden teeds hooger. Veel vraagt nog om verbetering. We>h. Hogervorst betreurt het dai het gebouw gekocht Is. De heer Rijlaarsdam zegt dat hij met den heer Schetters destijds tegen gestemd heeft. De heer Plomp stelt voor om het gebouw te verkoopen en een nieuw secretarie te bouwen. De voorzitter: DeJieer Augustinus heeft het ook steeds voorgesteld. De heer Koren spreekt nog over de verbouwing van ae gemeente-toren. De kosten waren f2600 hooger dan de aanbestedingssom. De voorzitter: de schuld ligt bij den architec v. d. Kloot Meijburg. Volgt aan- aanbieding Begrooting. Aan inkomsten en uitgaven f. 64 991.43. De batige sloten der begreoting zijn f. 31 454.37V2, nadeelige sloten f. 21.037.601/2. Als leden der Be- grootingscommissie worden benoemd de hee ren Plomp en Koren. De heer A. Rietdijk werdt als t dolijk geme nt -wcr mai aan gesteld op een loon van f. 20 per week, hetgeen tegenkanting vond bij de heeren Keren en Bokkesteijn die f. 1250 per jaar \erlangen. De voorzitter doet een tusschen voorstel van f.22 50 per week. Dit wordt met 2—4 stemmen verworpen. Inzake de werkverruiming wordt mede gedeeld dat de klei-exploitalie niet door gaat. De voorzitter zegt, dat als er werk- lcozen ziin, zulks steeds door middel van de arbeidsbeurs gaat. Nu zijn er 8 van de 10 aan het werk, waarvan 3 bij de waterleiding. Wordt er begonnen met de dienstleidingen, dan kunnen er meer aan het werk komen De heer Koren zou aan georgan s erd:n de voork ur wi'len g>ven. De voorzitter zegt dat dit slecht gaat en niet altijd kan. De heer Koren zou de Aibeid>beurs weer in g^me n e' a den wil len zien, zooals vroeger en niet bij een particulier. Dit wordt afgewezen. Na korte ropdvraag volgt sluiting der vergadering. Verg. Begrafenisvereeniging. _>e Begrafenis Ver. hield haar jaarlijksche ledenvergadering in café Schreuder. De veerzitter D. Roodenburg opende de ver gadering. De notulen werden pnveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat er een groot aantal terlgevallen was voorgevallen in het af- geloopen boekjaar. Toch was het batig sajdo f 254 79. De heer C. de Vries bracht verslag uit namens de controle commissie, Deze was ten zeerste tevreden ever de boekhouding en den gezonden toe- tcestand der vereeniging. Bestuursverkie zing Aftredend waren de heeren D. Roo denburg, voorzitter, Arn. Lenting en W. F. "Kèssing Allen werden herkozen. Er was een vacature ontstaan door het ver trek van den heer Martien Lenting. De heer B. Rekelhof werd in diens plaats gekezen en nam deze benoeming aan. Volg de het uitloten van rentelooze aandeelen. Na rondvraag sloot de voorzitter deze slecht bezochte vergadering. RITNZATERWOUDE. Welgeslaagde Vredesavond. Evenals de andere departementen heeft het Dep. Rijnsaterwoude van de Mij. tot Nut van 't Algemeen een vergadering be legd om een radio-rede uitgesproken door mr G. J. Salm, lid van het Hoofdbestuur van hei Nut te beluisteren. Hierna haalde de voorzitter de heer P. Krccn enkele herinneringen op aan den toestand, die in de laatste jaren van den groeten oorlog in Duitschland heerschte. Vervolgens droeg de heer C. P. van den Broek op gevoelvolle wijze voor ..Oorlogswee' van Gustav Frentzen. De vertaling was van het helaas te vroeg cverleden bestuurslid Dr. Saks. Eenige dames onder leiding van den heer de Jong voerden daarna enkele ryth- mische g\mna:ti koeteningm uit. Dan zond de heer Wegman op mooie wijze een lied gewijd aan den vrede, daarbij begeleid cp de piano door mej. C. J. Geertsema. Ordertusschen werd door de Ter Aarsche dames een tableau de ..Vrede" voorstel lende vertoond; de belichting, bediend door don heer Bergsma uit ter Aar voldeed uitstekend. De pauze werd met radio en gramo- f< onmuziek door den heer Nap aangevuld. Ten sictte droeg de heer van den Broek, een scene uit „lm Westen nichts Neues" voor. Aan het slot van den avond dankte de heer Kroon allen, die aan dezen avond hadden medegewerkt. De heer van den Broek dankte den voorzitter voor de wijze waarop deze den avond had samengesteld. De vergadering nam bij acclamatie de door het Hoofdbestuur gestolde motie aan. Het was een prachtige avond, waarop het Nutsbestuur trots zijn mag. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Gebcren: Jannetje Trijntje, d. van J. C. de Bruijn en J. Ambagtsheer; Wilhelmus Hendrikus, z. van A. Pieterse en M. Wildenburg. Loop der bevolking. Gevestigd: A. C. M. Schakenbos, van Lelden; B. Boerefijn, van Alphen a. d. Rijn Vertrokken: J. H. v. d. Hoeven naar Arnhem; F, E. Verzaal, naar den Haag. Ringvergadering Jongelingsver. In hei gebouw „Jonathan" werd de 32e Ringvergadering gehouden van de Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag. Na opening der vergadering met het zingen van Ps. 138 l en gebed, las de heer Kerkhoven, die voor dezen avond de leiding had, Spreuken l l—19. De heer Joh. Lankhaar hield hierop een in leiding over Ps. 73, waarover een be spreking volgde Hierna bracht de heer P. Hesseling het gedicht „De Arme Vis- scher' ten gehoore. Tijdens de hierop volgende pauze werd een collecte gehouden, welke f5 53 op bracht. Vervolgens behandelde de heer G. van Kruijk van Bodegraven „Het Jubeljaar", cntleend aan Lev. 25, terwijl de heer B. J. Zaai van Boskoop een opstel voorlas getiteld .Kerkherstel". Op beide onder werpen volgde een geanimeerde bespreking. Toen de rondvraag was gehouden er werd wegens het vergevorderde uur weinig gebruik van gemaakt werd de vergadering door den heer Scherpenzeel van Nieuwveen met dankgebed en he£ laten zingen van Ps. 25 4 gesloten. WADDINXVEEN. Verg. Chr. Vakorganisatie. Iu het Ned.-Herv. Vereenigingsgebouw werd een vergadering gehouden met de be doeling propaganda te maken voor de Chr. vakorganisaties. Als sprekers traden op de heeren K. Kruithof, voorzitter van het C. N. V. en A. van der Heyden, voor zitter van den N. C. H. M. Beide heeren hielden een zeer ernstige, en gloedvolle rede over het nut en de noodzakelijkheid van de Christelijke vak bonden, waarvan in deze gemeente nog te weinig het belang wordt ingezien. Het geheele gemeentebestuur, alsmede de gemeente-secretaris, gaven door hun tegenwoordigheid van hun belangstelling blijk. o WOUBRUGGE. Schietwedstrijden. De afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm hield onder leiding van heer E. de Goede haar jaarlijkschen schietwedstrijd in een der zalen van het hotel het Oude Raedt- huys De prijswinnaars waren: Klasse B. hoofdpr. E!. de Goede. Klasse C. le pr. D de Lange, 2e pr. O. van der Lip. Klasse D. le pr. P. de Roos, 2e pr. A. Buis, 3e pr. A. ten Brink, terwijl een troostprijs werd uitgereikt aan A. Overvliet Tevens hield de Burgerwacht haar eer ste schietoefening. ZWAMMERDAM. Rund er dief stal. Van een veehouder uit den polder Vettenbroek onder deze gem:ente, werden een 2-tal runderen gestolen. Dank zij de ijverige nasporingen van den rijksveld wachter, is het nog' mogen gelukken den dader iemand uit Reeuwijk aan te houden. Evenals vorige iaren heeft de Ned. Herv. Jongelingsver. alhier voor het komende winterseizoen weder een aantal spre°k- beurten georgan:se^rd Als spr-k^rs zullen optreden: ds. van Woerden, alhier; ds. Gravenmeijer, uit 's Graven':age; dr. Vroeg in de Weij, uit Wilnis. De heer M. van Muiswinkel F. L.zn. is aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen Geneeskunde. HAARLEMMERMEER. Aangereden. Op den Kruisweg liep een tweetal da mes. Plotseling werd een harer, mej. B., door een achterop komende auto aange reden, waardoor ze voorover met het hoofd fegen den grond sloeg en zoodanige ver wonding bekwam, dat ze zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. Het bemalingsvraagstuk. In verband met het vastgesteld plan van het bestuur van den Haarlemmermeer polder tot het in bedrijf stellen van een tweede bemalingsinstallatie in „de Leegh- water" nabij de Kaag alhier, met de uit voering waarvan de oplossing van het be malingsvraagstuk in dezen polder een be langrijke schrede naderbij zal worden ge bracht, vernemen we, dat het nieuw op te stellen bemalingswerktuig bestaat uit een Werkspoor Dieselmotor met een vermogen van 400 E. P. K. bij c.a. 170 omwentelingen per minuut, direct gekoppeld aan een cen- trifugaalpomp met dubbele instrooming, waarmede bij een opvoerhoogte van 5.50 M., 250 M3 water per minuut kan worden verplaatst. De heer W. Raven, onderwijzer aan de bijz. school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerink) is in gelijke betrek king benoemd te Raamsdonkveer met in gang van 1 November a.s. Met het oog op de hierdoor ontstane vacature is tot tij delijk onderwijzeres aan genoemde school benoemd mej. R. H. Huy te Amsterdam. HILLEGOM. Borden vóór het Raadhuis. Er word- op hel oogenblik druk gewerkt in den tuin van 't Hof, vlak voor het Raadhuis. Het hekwerk en de inrijpoort van den tuin zijn gereed. Het ontwerp van de inrij poort, tuin en bordes is geruimen tijd geleden gemaakt door Ir. Zwiers te Haarlem De oprit voor voertuigen naar het Raad huis zal rechts zijn, dus aan de zijde van de Haven; de afrit van zelf aan den anderen kant, dus aan de zijde van de van Meerbeekstraat. Een paar boomen zul len moeten vallen voor den nieuwen weg. Voor den aanleg van een gazon moet grond afgegraven worden, tusschen het gazon en het te maken bordes komt een muur te staan. In het gazon vlak langs de muur i zullen planten en bloemen geplaatst worden. 1 Op een kleinen afstand van den voor gevel van het Raadhuis wordt een laag muurtje gebouwd, met bloembakken vlak langs den gevel, terweerszijden van den ingang Daai* komt aan beide zijden een steenuil trapje, naar de concierge-woning een en het andere naar den laag gelegen tuin aan de zijde van de Meerbeekstraat. Do symetrie van den gevel wordt hier door verbeterd. Het zelfde muurtje wordt naar lijiks en Tecbts. schuin uitloopende doorgetrokken, van het gebouw af hooger wordend, om dat do grondslag daar lager is. Het bordes tusschen het Raadhuis en de muur voor het gazon wordt ongeveer 9 Meter breed. Aan de uiterste punten van het bordes worden zitbanken gebouwd. KATWITK AAN ZEE. Alhier is een ongeluk gebeurd tijdens herstellingswerkzaamheden aan de kaai muur aan het Prins Hendrikkanaai. Tengevolge van een carbidontploffing is een van de werklieden, J. V., wonende in de Prinsenstraat te Leiden, aan de linker hand gewond. Hij werd op het politiebu reau verbonden. Beroepen is tot hulppredikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier de heer J. Bronst- geest, cand. te Leiden. van genoegen verschaft U de aankoop van een SALON GRAMOFOON KOFFER GRAMOFOON HARMONICA Wij leveren door het geheele land a f.5.per maand. Vraagt nog heden Catalogus no. 5 bij W. A. GOUW - Voorstraat 64—66 5714 KATWIJK AAN ZEE. NOORDWITK. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn de vorige week als werkzoekenden ingeschre ven 103 personen, n.l. 6 metselaars, 5 Op perlieden, 8 timmerlieden, 7 schilders, 30 landarbeiders, 16 visschers. 16 losse arbei ders, 1 smid, 2 boekdrukkers, 2 kantoorbe dienden, 1 winkelbediende, 1 loodgieter, 2 stucadoors en 6 jongens beneden 18 jaar. De heer C. alhier deed aangifte van vermissing van zijn rijwiel, dat hij voor zijn woning had geplaatst en dat een half uur later bleek verdwenen te zijn. Onder zoek wordt Ingesteld. De heer K. alhier deed aangifte dat hij als bestuurder van een rijwiel is aan gereden door een vierwielig motorrijtuig gemerkt H. 45346. Onderzoek wordt inge steld. NOORDWITK-BINNEN. Gisterenavond heeft alhier in Hotel Royal" de uitreiking plaats gehad, van de prijzen van den etalagewedstrijd. Zij wer den na weigekozen toespraken door den voorzitter der Commissie van de etalage wedstrijd, den heer Jac. de Groot, uitge reikt. Na afloop dankte de voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst. WASSENAAR. Ledenverg. „Wassenaar en Omstreken." De Tuinbouwver. „Wassenaar en Om streken" hield in het Wapen van Wasse naar een ledenvergadering. Door den Voor zitter, den heer A. G. van Tol,, werden de aanwezigen welkom geheeten, in het bij zonder de Eere-Voorzitter de heer C. van Drent die tegenwoordig was met zijn cur sisten, in het nieuwe vergaderlokaal. Spr liet in het kort de oorzaken passeeren, zooals de groote toename van leden, het minder geschikt zijn der vorige lokaliteit voor het houden van lezingen met pro jectielantaarn en het te klein worden voor buitengewone prijsvragen. Spr. sprak de hoop uit dat zij, die tegen het verhuizen waren zich er bij zuilen neerleggen en evenals voorheen zooveel mogelijk ter vergadering zullen komen. Nadat door den secretaris, den heer J. v. d. Berg, de notulen waren voorgelezen werden eenige ingekomen stukken ter tafel gebracht die voor kennisgeving wer den aangenomen. Verder deed de secre taris mededeeling dat zich weder een vijf tal candidaat-leden hebben aangemeld, die op een volgende vergadering zullen worden in stemming gebracht. Hierop werd het woord gegeven aan den heer H. A. N. Jansse tot het houden van een reisbeschrijving met lichtbeelden en lantaarnplaatjes, over een tocht door de Alpen. Onder applaus eindigde spr. zijn interessante en leerzame lezing, waarvoor de Voorzitter hem dank bracht. Tot Commissie voor het ingqzondene voor het puntensteisel worden vervolgens benoemd de heer L. Gaarkeuken, P. Zeg waard en N. v. d. Heuvel, welke jury aan een tros-Chrysanthemum op stam 9, een vaasje Chrysanthemum Juliana 5 en een andere vaas met Chrysanthemums 7 pun ten toekende, ingezonden door den heer P Midavaine. Na rondvraag sloot de voorzitter deze leerzame avond. Eerste vergadering der Grenswijzigings- Commissic. De grenswijzigingscommissie heeft gis termiddag haar eerste vergadering ge houden ten gemeentehuize. Afwezig was met kennisgeving de heer H. G. Hendriks, zonder kennisgeving, de heer L. A. F. Prins De Voorzitter der Commissie, de burge meester, gaf allereerst een uiteenzetting omtrent het ontstaan der commissie en de taak. welke haar is toegewezen. Op voorstel van den heer Simonsz werd ver volgens besloten een ambtenaar als secre taris aan de commissie toe - voegen. Als zoodanig wees de Voorzitter aan den heer van Boeyea. Vervolgens ontstond een langdurig de bat over de vraag, of de commissie zelve dan wel de gemeenteraad de geloofsbrie ven der leden der commissie moest on derzoeken. Met 6 tegen 5 stemmen werd besloten, dat zulks behoort tot de com. petentie van de commissie, waarna de loofsbrieven in handen werden gesteld v»ó de leden Llgtvoet, Broekema en Simon» voor onderzoek. Bij monde van eerstgt noemde werd gerapporteerd, dat alles iu orde is bevonden. Daarna volgde een uitvoerige bespre, king omtrent de werkwijze der commissie Zonder stemming vereenigde men zich mei het inzicht van den heer Llgtvoet, dat men eerst een vergadering zal beleggeu waarin de annexatieplannen zullen worde» besproken. Daarna zal door den Voor- zitter en Secretaris een advies aan Gedt. puteerde Staten worden opgesteld, hetweli in een vervolgens te houden vergaderip» zal worden besproken en eventueel go^i gekeurd. Nadat was besloten de eerstvolgend! vergadering te houden op 6 November ai werd de bijeenkomst gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anthonia Theresia d v. T. J. VogelsG. C. M. Wltteman V/li. helmina Helena, d. v. A. Zwanenburg en c van Vlaanderen Agatha, d. van J. yap Doorn en B. Klingen Nicolaas Johanne; Carolus, z. van C. J. Verhart en M. H. w Bellekom Gerrit Frederik, z. van p. a Hitzert en E. M. Schreiner Wilhelm»! Johannes, z. van D. A. van Veen en T. H Zonneveld. Adrianus Gijsbertus, z. van C. Noordover en J. W. Riem. Ondertrouwd: G. B. N. Verwer en C, O Parlevllet G. P. W. Slats en E. M. van Steen C. J. Gillissen en J. A. Straathof Geslaagd te den Haag voor het voor- loopig diploma machinistenexamen de heer H. Aartsen alhier. MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS, 27 Oct. van Batavia te A'dam. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitrek, 27 Oct. te Port Said. TABINTA, 26 Oct. van Boulogne n. Liver pool. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT thuisr, P. C. HOOFT, uitr., 27 Oct. te Singapore. TAJANDOEN. uitr., 27 Oct. te Genua, KON. HOLL. LLOYD. ORANIA, uitreis, 26 Oct. n.m. 2 u. vin Lissabon. MONTFERLAND, 26 Oct. van A'dam te B. Aires. DRECHTERLAND, 27 Oct. van Cardiff a La Plata. MAASLAND, 27 Oct. van Cardiff n. La Plata. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, 26 Oct. van Philadel phia te Baltimore. BLOMMERSDIJK R'dam n. Baltimore, pass. 26 Oct. Scllly. VEENDAM, 26 Oct. v. Bermuda te Nr. York. NIEUW AMSTERDAM, 27 Oct. n.m. va New York te R'dam. KON. NED. STOOMB. MM. NEREUS, 27 Oct. van Aarhuis te A'dam. - HEBE, 26 Oct. van A'dam te Passages, j LUNA, 26 Oct. van W. Indië te New YorJ MEROPE, 26 Oct. van Gibraltar te Oran.i OBERON, 26 Oct. van R'dam te Napels. ORESTES, 26 Oct. van Callao n. Molteido. TIBERIUS, 24 Oct. van Puerato Bardos n. Kingston. ORANJE NASSAU, 27 Oct. van A'dam n. W. Indië. COLOMBIA, wordt 29 Oct. v. W. Indif te Plymouth en 31 Oct. te Amst. venv. i SATURNUS, 27 Oct. v Napels te Algiers. CERES, 27 Oct. v. R'dam te Algiers. AMSTERDAM, 26 Oct. v. Cristobal nasr Curacao. IRIS. 27 Oct. v. Spanje te Amst. BRION, 27 Oct. v. Bordeaux te Amst. JAVA-NEW VORK UJN. BURGERDIJK, 25 Oct. van New York ie Philadelphia. TAPANOELI, Java n. New York, 27 Oct. van Port Said.. S1MALOER, New York n. Java, pass Oct. Gibraltar. ROTT. LLOYD. MERAUKE. thuisreis, 26 Oct. n.m 6 u, vail Marseille. BALOERAN, uitr., 27 Oct. v. Gibraltar. DJEMBER, thuisr., 27 Oct. v. Padang. HOLLAND-AFRIKA UJN. MAASKERK, 26 Oct. van Duala n Lagos- WAALKERK, uitr., pass. 27 Oct. Dakar. HOLLAND—O. AZIE LIJN. OOSTKERK, thuisr., 26 Oct. v. Tientsin. GROOTEKERK, 26 Oct. van Antwerpen te Hamburg. HALCYON LIJN. STAD ZAI.TBOMMEL, 26 Oct. v. Barcelona n. San Juan. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA-LIJN. ALCHIBA, 24 Oct. v. B. Aires n R'dan' DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN- BRITSUM, Kaapstad n. Montreal, pass- 26 Oct. St. Vincent. LEERSUM, Archangel n. R'dam. pass. Oct. Honnigsvaag. TROMPENBERG. 26 Oct. van Onega naar Nederland. CELAENO, 26 Oct. van Montreal te Am- werpen. DUIVENDRECHT, 26 Oct. van Preston n Constanza. RIJN. is zonder assistentie vlot gekomen en arr. 27 Oct. te Honfleur. AMSTEL. 26 Oct. v R'dam te Kenu. EERKEL, 25 Oct. v. Stockholm te tter- nosand. i. BEURSPLEIN, 26 Oct. v. B. Aires re Rosario. KEILEHAVEN. 26 Oct. v. Kovda te Sharp ness. M1RACH, 26 Oct. v Archangel ie Cawi- PENDRECHT 26 Oct. v Montreal n. Detrw W" LFMSPLEIN, 26 Öct. v. Wabana R'dam. SLrED. ECHT. 25 Oct. v. Stamboui naa' Lands End v.o JONCjP ANTHONY pass. 26 Oct. OuessW' n MMdl Zee. nj SLOTLAAN, Oran n. Riga, pass. 25 un Gibraltar. ZAAN. 24 Oct. v. 'Paramaribo n. jh»"L

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10