hockey. wielrennen. roeien. schermen. lawn.tfnnis. waterpolo. I gewonnpn6!1, Zian (Den Haa§met motorsport. paardensport. UIT DE RIJNSTREEK. biljarten. 1ADI0-PR0GR?WMA. D. K. C—FLUKS 2—2. Dc eerste aanvallen worden door Fluks idernomcn en al spoedig heeft van Bem- el met een vaartschot succes (0—1.) De Belftsche aanval, met Bezuyen—Hüter c.s. Deilt-SCUC aainw. *-.o. I nresteert niet veel. Fluksbeh oudt het beste I van liet spel en na een half uur schiet weesel van verre in (0—2.) In de volgende I opstelling doet D.K.C. zich meer gelden en Fluks wordt eenigen tijd tot verdedigen gedwongen. Doch Fluks weet zich te her- I stellen en het spel raakt weer verdeeld. I Fluks mist nog een strafworp en als dan I v Hooff Sr. een tegenpunt heeft gemaakt, komt de rust met 1—2 I Na de rust wordt er van beide zijden ge- I ammeerd gespeeld. Doch zoowei de Delft- Ische als de Leidsche aanvallers schieten J slecht, en langen tijd blijft de stand onge- ■wf-'gd. Pas kort voor het einde kan van I Hoff Sr, van een fout der Fluks-verdedi- Iging profiteered om den gelijkmaker te scoren <2—2.) Kort daarop kondigt de Bieer Kcstering het einde aan. I LEIDEN I-DELFTSCHE STUDENTEN 2-5. Leiden laat zich in het begin volkomen loverrompelen en binnen een kwartier tijds ■heeft Delft zich een 2—0 voorsprong ver- lnverd Door het absoluut falen van Lei- dsn's linkshalf is de rechtervleugel der I gasten een voortdurend gevaar, en slechts ■het eminente spel van De Groot, goed bij- I gestaan door Goekoop, voorkwam erger. IToch weten de Delftenaren nog voor de ust door uitstekend combinatiespel hun- laer voorhoede, de stand tot 40 op te [voeren. Beide laatste doelpunten hadden [evenwel door den keeper voorkomen moe- lien worden. I De thee schijnt den Leidenaren goed Igedaan te hebben, althans ze spelen aan- Imerkelijk beter en spoedig scoort de rechts Ibmnen. Leiden is thans sterker, maar van leen fout van den keeper maakt Delft een Idankbaar gebruik (15). De gastheeren [geven den moed niet op en uit een goed lopgezetten aanval weten zij nogmaals het [doel der gasten te vinden (2—5), waar- lmede het einde komt. de klip-wedstrijd van swift. Gisteim,rjj^t t,Sw ft den K.ip-wed- strijd venijden waarin de renners ai hun kracht en energie konden toonen. Dit heelt in het bijzonder J. Verschoor gedaan Door een verkeerde zwenking van E. Sladek kwam hij te vallen en was z'n lïets zoo gehavend dat hij moest wachten tot er een ander voor hem was aangekomen. Direct begon hij de achtervolging in te zetten en wel met zoon snelheid dat hij na het vierde klassement zijn voorganger was gepasseerd. Dit was nog nog niet vol doende want hij bleef jagen en zienderoogen liep hij op z'n concurrenten in zöodat hij zich bii het einde tot de derde plaats had opgewerkt, waarvoor hij een bijzonder ap plaus kreeg. Wat het geheel van dezen I wedstrijd betreft: de renners hebben het nestuur niet teleurgesteld. Allen hebben hun uiterste best gedaan. Gestart werd er in totaal door 10 renners, waarvan 6 A- klassers die tienmaal de „Klip" heen en terug moesten rijden en 4 B-klassers die de „Kbp' vijfmaal heen en weer moesten rijder Direct na den start had bovenstaand r.geva) plaats met J. Verschoor. De andere renners, die nu een kwaden con current kwijt waren gooiden er nog wat op opdat hij misschien niet meer *ïj zou komen, maar dit is niet gelukt. Onder aan- voerin. van D. Ramp passeerde allen viermaal de finish, daarna waren het R. Riethoven en C den Uil die den strijd opgaven. Bij den lOen keer van het pas- seeren der finish was het v. d. Poel, die opgaf terwijl m de 15e ronde H. de Roode eindigde. Zoodoende bleven er nog 5 renners over die elkaaj nog steeds om hot hardst bekampten en* die tot het laatste volhielden. Het resultaat is geworden dat D. Ramp de overwinning behaalde; tweede werd J. v. Wezel; 3e J. Verschoor; 4e A. v. Egmond; 5e E. Sladek. Ook van deze war. het een mooie prestatie daar hij enkele maanden rust had genomen met z'n training C. Paats was de eonige B.-klasser die den geheelen afstand heeft uitgereden en daar voor den len prijs won van zijn afdeeling. Na beëindiging van den wedstrijd werd er terug gereden naar het clublokaal waar de prijsuitreiking plaats had. De uitslag 't Gr laken 3—De Krans 2. LEIDEN II—H. D. M. III 0—4. In een onfortuinlijken wedstrijd is Lei- Iden met flinke cijfers geslagen. Hoewel de Ioverwinning van H.D.M. volkomen ver- Idiend was, had een 24 uitslag de ver- Ihouding beter weer gegeven. Zoowel vóór als na de rust ontsnapte het doel der gas- Iten eenige malen op wonderbaarlijke wijze ean een doorboring. Het samenspel der H. ■DM.ers. en speciaal dat der voorhoede, Iwas echter beter dan bij Leiden, en hoe- Iwal de Leidsche defensie zich kranig Iweerde. was zij hiertegen op den duur ■met- bestand. Kort na het begin scoorde H.D.M. door Ihaar linksbinnen, om even daarna van een isverstand in de Leiden verdediging te |profiteeren (02). Leiden werd hierna {sterker en speciaal de halflinie verrichtte uitstekend werk. Van enkele kansen wis- lien de voorhoedespelers echter geen ge- Ibrulk te maken. Rust 0—2. Na de rust was H.D.M. over het alge- Imeen in de meerderheid, en ze wist dit in Itwee goede doelpunten uit te drukken. 1 Leiden was niet gelukkig toen een schot 1 m haar middenvoor via de paal uitging. 12* wist de eer niet te redden en het einde I kwam met 0—4. DE VLIET. Het bestuur der L.V.S.R. „de Vliet" is I voor het jaar 19311932 als volgt samen gesteld: Mej. H. Spaargaren, praeses; mej. F. L. [Cosquino de Bussy, ab-actis; mej. O. J. 1 Meyers, quaestrix; mej. E. L. Baljon, com- Imissaresse van materiaal; mej. M. van Tricht, assessor II. Er hebben zich voor het nieuwe veree- Inigingsjaar 80 nieuwe leden aangemeld. VOORWEDSTRIJDEN NATIONAAL SABELKAMPIOENSCHAP. Gister zijn te Rotterdam, in de zaal |van de vereeniging „Thor" de voorwed- I strijden verschermd om het nationaal kampioenschap sabel. I Van de 11 ingeschreven en opgekomen deelnemers konden er zich 6 klasseeren [voor de finale. Over naar de finale, die I in Dec. a.s. te 's Hage wordt verschermd, I gingen de heeren: 1. F. v. Wieringen 9 |gew. p. 32 ontv. tr.; 2. S. Gaarkeuken 7 [gew. p. 30 ontv. tr.; 3. C. Montfoort. 7 gew. i P-31 ontv. tr.; 4. P. Fraterman 7 gew. p.. 133 ontv. tr.; 5. J. Nederpelt 5 gew. p., 35 ontv. tr.; 6. J. Burgel 5 gew. p. 36 ontv. tr. i o ?e leiding berustte bij de heeren I schoon en Gijsberti Hodenpijl. DE COMPETITIE. Zaterdag a.s. te 2 uur nam. wordt in de tnermsehool „Gijsberti" een competitie wedstrijd op degen verschermd tusschen equipe s van „A.E.W." en „Te Werve". o nederlandsche ploeg uit indifc op de terugreis. H»tetu1ïeldt d-d' 23 0ct- uit Medan: di™ e.Flandsch 'eam, dat onder lei door w»? ^eP...heel' Scheurleer een toer rins „f dle maakte, is met uitzonde met Ho ÏÏe'' R°"'n Couquerque, heden I teruggekeërd°ta Tiandi" naar Nederland dolfijn kampioen. i'inVmo?Slisil;gswedstriid Het IJ—Dol- Deze Dlnos (TL do,or DolfÜn gewonnen. I land dus kampioen van Neder- G. M. Tegelaar Jac. J. v. d. Meer W. F. K. G. Rietbroek A. L v. Iterson P. v. Ruiten 175 36 22 4.86 200 36 18 5.55 47 24 7 1.95 150 24 28 6.25 140 68 18 2.05 150 68 15 2.20 ZIAN PROMOVEERT. ?00r promovnJ^n U Z C' Utrecht)Hier- tweedeklasser ^Zian' terwÜl U.Z.C. KI. Rustoord 2 punten. P. v. Cleef 0 p. De vereeniging L.U.T.O. heeft nog met 2 viertallen ingeschreven voor de comp. L.B.B. 1 viertal in de 2e kl. 1 viertal in de 4e kl. De uitslag van T.O.G, IZeezicht voor de 2e kl. L.B.B. luidt: pift. brt. h.s. gem. N. N. res. (Zeezicht) 60 34 7 1.76 J. Bouman (T.O.G.» 125 34 19 3.67 Th. Stam C. Paauw H. V. J. J. Mulder, res. 88 39 11 2.25 125 39 20 3.20 92 66 7 1.39 125 66 10 1.89 N. Barnhoorn 67 44 7 1 .52 J. Hendriks 125 44 11 2.84 T.O.G. 2 punten. Zeezicht 0 punten. A De uitslag van P.v.C,. 2AP.v.Cl. 2B wordt. voor de 3e kl. L.B.B. luidt: pnt. brt. h.s gem. L. v.Iterson (F.v.Cl.) b.) 100 37 8 2.70 H. Koet (P.v.Cl. a) 98 36 13 2.72 H. de Roo 94 42 11 2.23 G. Tegelaar 100 42 13 2.38 J. de Roo 100 52 11 1.92 J. Koster 87 51 9 1.70 G. Hundersmark 62 59 5 1.05 G Dragt 100 59 10 1.69 P.v.Cl. 2A 1 punt. P.v.Cl. 2B 1 punt. voor de 5e kl. L.B.B. luidt: pnt. brt. h.s. gem. P. C. v. Houten (De Kr.) 28 30 4 0.93 N. v. d. Hoog ('t Gr. L.) 60 30 10 2.00 Th. Filippo 32 43 4 0.74 A. Hill ebrand 60 43 9 1.39 C. v. Schie 56 69 4 0.81 A. Crama 60 69 4 0.81 Brinkman res. 42 34 7 1.23 I. Binnendijk 60 34 8 1 76 't Gr. Laken 2 pnt. De Krans 0 ptmten. NEDERLANDSCHE BILJARTBOND De uitslag van den wedstrijd D.O.S. S.D.O. voor de comp. N.B.B. afd. E luidt; N. N. res. (S..D.O.) C. Hendriks (D.O.S.) pnt. brt. h.s. gem. 95 34. 10 2 79 100 34 14 2.94 C. Schouten P. Horree 65 100 21 21 16 18 3.09 4.76 W. Penseel A. J. Offen'oerg 100 63 23 22 15 12 4.34 2.86 R. Kantebeen H. Rietbergen 100 82 28 27 21 15 3.57 3.03 D.O.S. 1 punt. S.D.O. 1 punt. De uitslag S.D.OD.O.S. voor de comp. N.B.B. afd. F. luidt: pnt. brt. h.s. gem. P. Schouten (111) D.O.S. 67 39 9 1.71 J. Slimmers (99) S.D.O 99 39 10 2.53 J. Chrispijn (97) N. N. (88) 45 88 27 27 12 13 1.66 3.25 C. P. Fasel (38) N. N. (80) 68 80 34 34 9 11 2 2.35 A. J. Kantebeen (80) D. v. Tongeren (88) 80 64 29 29 13 14 2 75 2.20 S.D.O. 2 punten. D.OB. 0 punten. Verbreeding Laag-Boskoopsche weg. Met de verbreeding van den Laag-Bos- koopschen weg gaat het naar wensch. Ver schillende draaien en hoofdeinden zijn reds verlegd, terwijl de nieuwe schoeiing op enkele plaatsen haar beslag heeft ge kregen. Thans is men begonnen met aanplemping van klei en aarde. Het belool't, wanneer het werk geheel gereed zal zijn, een schit terende verkeersweg te worden in de rich ting van het te bouwen station. De Bloemententoonstelling uitgesteld. In verband met den economischen toe stand, heeft het bestuur van de in 1934 te houden groote bloemententoonstelling be sloten. de werkzaamheden, verbonden aan het organiseeren dezer tentoonstelling voorloopig op te schorten. Mej. W. C. C. H. van Maanen, tijd. onderwijzeres aan de Chr. School Nieuw- straat alhier, is met ingang van 1 Novem- ber e.k. eveneens voor tijdelijk benoemd aande Chr. Ned. Herv. School te dezer plaatse. DE KAMPIOENSRIT DER K. N. M. V. De jaarlijksche kampioensrit der Kon. Ned. Motorrijders-Vereeniging heeft den volgenden uitslag opgeleverd: Klasse A. Solomotoren met maximum 250 c.c. cylinderinhoud 1. J. C. de Kit, Zenderen, Ariel, 26 straf- punten. 2. P. Boogers, Eindhoven, B. S. A., 33 strafpunten. 3. J. Moljes. Heer-Hugowaard, Ariel, 118 strafpunten. 1 Klasse B. Solomotoren met cylinder inhoud van 251350 c.c.: 1. P. G. Oosterbaan, Den Haag. Velo- cette, 36 strafpunten. 2. R. Yobing, Wildervank, B.S.A., 55 strafpunten. 3. G. C. W. Timmer, Assen, New Impe- cial. 57 strafpunten. Klasse C. Solomotoren met cylinder inhoud van 251 tot 500 c.c. 1. A. Hartman Jr., A'daito, Ariel, 24 straf punten. 2. M. Schraven, Nijmegen, Raleigh, 40 strafpunten. 3. D. Posthumus, Overveen, Matchless, 41 strafpunten. Klasse D. Sótomotoren met meer dan 500 c.c. cylinderinhoud: 1. N. Rijks, Lisse, H.D. 72 strafpunten. 2. H. Hetterscheid, Den Bosch. Douglas 190 strafpunten. Klasse E. Motoren met zijspan: 1. G. v. d. Heyden, Hilversum, Triumph, 287 strafpunten. 2. J. Bakker, Hilversum, Norton, 29G strafpunten. 3. H. Zuur, Voorburg, H. D., 304 straf punten. Clubteams: 1. Noord-Nederlandsche Motorclub. Militaire Teams: 1. Vrijwillige landstormkorps Noord- Holland. Merkenteams: 1. B.S.A.; 2. Eysink; 3. F. N. RENNEN EN DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duin- digt gehouden rennen en draverijen luiden; Tweede aanmoedigingsprijs (prijzen- draverij 4de klasse over 1740 Meter): 1. Vaz Dias, eigenaar J. Vrijlandt; 2. Utile, eigenaar G. Ensing. Quo Vadisprijs (ren op de vlakke baan over 1300 M.): 1. La Becquee, eigenaar L. Groeneveld; 2. Fackeltrager, eigenaar R. J. J. Hiemstra. Groot criterium van Duindigt (duizend- guldenprijs, afstand 3600 M.: 1. Flambeau eigenaar D. de Vlieger; 2. Quil Patrick, eigenaar Th. van Bijnen. Quinolaprijs (ren op de vlakke baan over 1800 M.)1. Marialva, eigenaar R. L. Portocarrero; 2. Paddy's Darling, eigenaar A. M. van Oss. j Qui Viveprijs (prijzendraverij 3de en 4e j klasse over 2040 M.>: 1. Vitality, eigenaar D. de Vlieger; 2. Sieghilde S.W., eigenaar N. Schermerhorn. Zevende Heer rij dersren (ren op de vlakke baan over 2400 M.)1. Tracy, eige naar mej. J. Schuurman?'* 2. Tulliseumoy, eigenaar W. Jochemsi Quintessenceprijs (prijzendraverij 2de en 3de klasse over 2040 M.>: 1. Sister Pa trick, eigenaar Jac. Klarer.beek; 2. Pordi- gal St. L.. eigenaar G. Ensing. Zevende heerrijderspr. i dra very handi cap 1ste klasse over 2000 M.)1. Clyde, eigenaar Joh. van der Stad; 2. Newbold. eigenaar S. v. d. Oord. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van Kl. RustoordP. v. Cleef voor de le kl. L.B.B. luidt: pnt. brt. h.s. gem. B. Tegelaar (P.v.Cl.) 92 14 21 6.57 J. v. d. Hulst (Kl. R.» 200 14 53 14.28 ALPHEN. Een goede vondst! Door een zoontje van R. de J. werd Zaterdag een bamiDiljet van f. 100 gevon den. Het verlorene bleek in goede handen te zijn gekomen, daar door J. van een en ander aangifte bij de politie werd ge daan. Tot nu toe is ae eigenaar nog onbe kend gebleven. Voor de verkiezing van ouderlingen stelde de kerkeraad van de gerei, kerk Alphen de volgende aanbeveling: K. v. d. Burgh, J. v. Diggele, P. v. Egmond, W. J. Hamerling, E. v. Ruller, F. bchmal, B. F. G. Sporman en W. C. Snel; en voor diakenen W. Brouwer, D. Honselaar, P. Kooi en C. M. Vierbergen. In de Chr. Landbouwschool werd dezer dagen vor het eerst een openbare les gegeven, waarvoor van de zijde der ouders van de leerlingen een bevredigende be langstelling bestond, zoodat net doel n.l. meer verband tusschen ouders en school te brengen ongetwijfeld bereikt is geworden. Ten bate van het bekende Blinden instituut „Bartimeus" zal deze week in onze gemeente met toestemming van het college van B. en W. een collecte worden gehouden. LEIMUIDEN. IIET ZILVEREN JUBILEUM VAN DE SCHOOL MET DEN BIJBEL. Een mooie feestavond. De school met den Bijbel heeft dezer dagen haar zilveren jubileum gevierd Allereerst werd dit feit op feestelijke wijze in de school herdacht. Den leerlingen werd als herinnering een melkbeker aangeboden met. het opschrift: 25 j. Chr. School Lei- muiden 19061931. Versnaperingen wer den rondgediend, terwijl men de kinderen met verschillende spelletjes prettig bezig hield. Des avonds vond het jubileumsfeest voor de ouderen plaats. De twee lokalen van de I school waren, toen de tegenwoordige voor- zitter de heer P. Rietdijk de bijeenkomst met gebed en het zingen van Ps. 77 vers 7 opende tot in alle hoeken gevuld. Geen plaatsje was onbezet gebleven! Vervolgens werd gelezen Lucas 18 de I verzen 5 tot 30. Bij het openingswoord herinnerde de Voorzitter later ook bij i zijn op rijm gestelde kroniek aan al datgene, wat in de afgeloopen 25 jaar ge- l passeerd is. Allereerst, de moeilijkheden i bij de voorbereidingen inzake den school- 1 bouw ondervonden, want reeds jaren voor den bouw bestond er reeds een bestuur met de voorbereiding der zaken belast. Reeds in 1903 werd de benoodigde grond aangekocht. Na de wetswijziging kon in 1906 met den bouw een aanvang worden genomen. Het bestuur van de school be- stond toentertijd uit ds. van der Voet, Voorzitter, P. Rietdijk. Secretaris; P. Oudshoorn Sr., Penningmeester; P. Duijser Sr. en D. Roest Dzn. Van al deze leden is de heer Rietdijk nog het eenige levende bestuurslid. Aan den heer Rietdijk, die reeds van vóór de oprichting der school tot nu toe in het bestuur heeft ziting gehad, werd als blijk van waardeering een mooi cadeau in den vorm van vier stoelen met een leuningstoel aangeboden. De heer Rietdijk, onder den indruk van zooveel waardee ring. dankte de gevers op hartelijke wijze. De avond werd op gezellige wijze aan gevuld door het vertoonen van enkele tableaux en het uitvoeren van enkele zangstukjes, onder leiding van mej. L. Keblij onderwijzeres aan de school. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door den heer den Ouden, Secretaris van het Centraal Comité, het eerste 'school hoofd. Deze ging in het kort de geschie- denis van de school na en schetste den I strijd die Ds. van der Voet, als Voorzitter j bij de oprichting heeft moeten voeren, i Voorts behandelde hij in zijn rede de i roeping en de taak van het bijzonder onderwijs. Wij vermelden nog dat in deze 25 jaren drie hoofden van scholen te dezer plaatse I zijn werkzaam geweest, de heer den Ouden j dc feestredenaar van dezen avond, 1906— 1912, dan de helaas te vroeg ontslapen j heer Heblij 19121929. en van 1929 tot- heden het tegenwoordige hoofd der school de heer D. Ham. Dc bijzonder geslaagde avond werd met dankgebed gesloten door den heer Ph. Muijs. ALKEMADE. Keuringsdienst van waren. Gedurende het tijdvak 2 Januari30 September j.l. zijn door den Keurings dienst van Waren de voigenae werkzaam heden verricht: Er werden ter plaatse 2783 monsters onderzocht en in het labo ratorium 261; in totaal werden er 30 af gekeurd. Het aantal geïnspecteerde win kels bedraagt 65 en bakkerijen 31. Het is der gemeentepolitie gelukt be slag te leggen op een tent en eenige andere goederen, die eenigen tijd geleden door kampeerders in de Kaag onbeheerd waren gelaten en ontvreemd. De tent was reeds verkocht aan een padvindersclub in Den Haag. BOSKOOP. De Rijkstelefoon Door de Rijkstelefoon wordt de boven leiding veranderd in een ondergrondsche. Met de werkzaamheden van een en ander schiet men hard op. terwijl op som mige plaateen al een aanvang is gemaakt met de huisaansluitlngen. Het zal een heele verbetering zijn. wan neer de palen, waarvan enkele zeer on- oogelijk zijn, van de toch niet al te breede wegen zullen zijn verwijderd! NIEUWKOOP. Dc werkverschaffing. Dezer dagen had een zestal afgevaar digden van arbeidersvereenigingen uit de Gemeente met- een vrijgestelde van den Bond ten gemeentehuize een bespreking aangevraagd en verkregen met Burge meester en Wethouders over de regeling van .de werkverschaffing voor den a.s. winter. Verschillende wenschen werden kenbaar gemaakt en toegelicht, waarover het gemeentebestuur later zal beslissen. Zonder stroom. Gisteren is door het Personeel van de Lichtfabrieken te Leiden de ombouwing voltooid van het translormatorstation bij den Kruisweg onder Zevenhoven, waar dat dit station'geheel is gemoderniseerd en van de nieuwste en allerbeste apparaten is voorzien. De ingezetenen van Nieuwkoop, Noorden en Zevenhoven waren tengevolge hiervan den geheelen dag van stroom ver stoken. Een dezer dagen is vanwege den Pro vincialen Waterstaat van Zuid-Holland opnieuw een onderzoek ingesteld naar den toestand van den Ziendeweg en de oor zaken van de afbrokkeling der bermen. Dit onderzoek werd geleid door den Eerst aanwezend Ingenieur van den Waterstaat, Ing. H. Veth te 's-Gravenhage. Alhier circuleert een adres aan het Gemeentebestuur, dat onderteekend wordt door neringdoende middenstanders om te verzoeken dat bij de a.s. werkverschaffing door de Gemeente aan de arbeiders het loon in bonnen wordt uitbetaald, opdat men met dit geld niet elders zijn waren gaat betrekken. NOORDEN. De HoIIandschc Kade. De noefslagplichtigen op de Hollandsche kade loopenue vanai BliKkendam naar de Meije, nebben een adres ingediend bij Dijkgiaai- en Hoogheemraden van het, GioüI-Waterschap Woerden, om deze kade berijdbaar te maken voor licht verkeer. Het Bestuur van het Groot-Waterschap heelt zijn medewerking hiervoor toege zegd en een plan opgemaakt. Aan de be langhebbende gemeenten en polders is gemelijke medewerking gevraagd. RITNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Woensdag a.s. ues namiddags te 7.30 uur in openbare verg. bijeen. punten: 1. Vaststelling notulen: 2. Inge komen stukken, 3. Benoeming Wethouder wegens het ontslag nemen van den heer W Compeer; 4. Benoeming lid van de Commissie van toezicht op het L.O.; 5. Behandeling reglement van orde naar aan leiding van enkele door Ged. St. gemaakte opmerkingen. 6. Voorstel tot aansluiting bij de ge meente Leiden als Centrum gemeente oe- doeld in art. 18 der besmettelijke zlekten- wet: 7 Behandeling begrooting 1932. Ter secretarie dezer gemeente zal worden gevestigd een meldingspost van het Oranjekruis. Ook in deze gemeente zullen pogingen aangewend worden om het teleloonkan- loor ciag en nacht geopend te krijgen. NIEUWE-WETERING Kindje gered. Het 2-jarig zoontje van J. O. geraakte in het water van de Nieuwe-Wetering. Op j het hulpgeroep van de moeder ls de ge meenteveldwachter J. Went toegesneld, die I gekleed te water sprong en er In slaagde I het kind. dat reeds zinkende was, op het j droge te brengen. WADDINXVEEN. De Gouwc-verbreeding. Van den heer H. Hoogendoorn, heeft de Provincie Zuid-Holland diens woonhuis en pakhuizen aangekocht Deze panden moe ten half Januari 1932 ontruimd zijn en zullen worden afgebroken in verband met de Gouwe-verruiming. Tot afgevaardigden van de dokters ziekenfondsen zijn gekozen: de heeren Wagensveld en Cornelissen en tot plaats vervangers: de heeren Both en Prenger. Tot bestuursleden van de Chr. lees bibliotheek zijn gekozen: voorzitter Dr. Smidt, secretaris-penningmeester de heer J. de Gelder, bibliothecaris de heer J. J. van der Loo. en tot commissarissen de heeren Kwaak, Wagensveld en van der Heyden. Door B. en W. is toegelaten als volon tair ten raadhuize onze plaatsgenoot, mr. G. A. Vos. VOOR DINSDAG 27 OCTOBER. Hilversum, 298 M. Ultsl. AVRO-Uitz. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwij ding. 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Cau serie door W. M. Hengelaar. 11.00: Con cert, Annie Bollweg (piano), Annie Hre- mes (zang). 11.45: Gramofoonpl. 12.00: Enschedé. A. Noteboom. 2.30: Gramofoonpl. 3.00: Knipcursus. 4 00: Kamermuziek door het Lyceum-kwartet (2 violen, altviool en cello). 4.30: Radio- klnderkoorzang, o.l.v. J. van Hamel. 5.00: Gramofoonpl. 5.15: Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 6.30: Caspar Howeler bespreekt moderne muziek. Berthe Seroen zingt. 7.00: Vervolg omroeporkest. 7.30: Engelsche les. 8.00: Vioolrécltal door Anatol Knorre. o.a. Rondo. Mozart, Kreisler. 8.30: „De strafzaak Vivienne Ware", radio-drama van Kenneth M. Ellis. 9.00: Gramofoonpl. 9.10—10.30: Aansl. Carré Amsterdam. 2e acte van „lm weissen Rösl", van Benantzky, Gilbert en Stolz. 10.30: Vaz Dias, 10.45—1200: Gramofoonpl. Huizen. 1875 M. Uitsl. KRO-Uitz. 8.00 9.15: 10.0011.30: Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12 151.45: Concert KRO-trio. 1.452.00: Gramofoonpl. 2.00. Vrouwenuurtje. 3.00: Gramofoon- platen. 4.005.50: Concert KRO Kunst ensemble. 5.50: Onderwijsfonds Bin nenscheepvaart 6.20: Bedrijfscontrole cursus 6.45: Engelsche taalles. 7.10: Causerie door C. M. van Koolwijk 7.45: Verbondskwartiertje. 8.00—11.00: Frag menten uit de Opera „Carmen" van Bizet. Julie de Steurs. Carmen; Jules Moes, Don José. C.a. 9.30: Vaz Dias. 11.00 12.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding. 12.20 Orgelconcert. 1.20: Lichte muziek. 2.25: Voor scholen. 3.55: Fransche les. 4.50: Licht orkestconcert. 5.35: Kinderuur 6.50: Mendelssohn, orgelmuziek. 7.10: Fransche causerie. 7.40. Militair orkestconcert m.m.v. S. Goos sens (harp) o a. Moment musical, Schu bert. 9 40: Concert BBC-strijkorkest, 10.20: Uitslag van de verkiezingen. 10 50 Licht orkestconcert. 12.20: Kwintet concert. In de pauze uitslag van de ver kiezingen. 4.20 's nachts sluiting. Parijs „Radio Paris", 1725 M. 8.05; 12 50; 1.25; en 6.50: Gramofoonpl. 7.20: Dialoog van Don Quichote en Sancho Panca, Cervantes. 9.05: Sonate In E, (piano en viool). 9.50: Solistenconcert, Langenberg, 473 M. 6.27—7.20; 9.35 11.05; 1105 en 11.20: Gramofoonpl. 12.25 1.50; Orkestconcert: 4205.20: Or kestconcert. 7.20: „Schwaben" rijkszen ding uit Stuttgart, Koor solisten en orkest 8.20—9 20: Van de fluit tot de pauken, voordracht met muzikale illustraties. Kalundborg, 1153 M 11.201.20: Or- kestconcert. 2.504.50: Orkestconcert. 7 20: ..Till Damascus", drama in 5 ac- ten van A Strindberg. 9.3510 20: Mo derne operette muziek, o.a. Ok! Kay, Gershwin. Uit „Das Land des Lacherns" Lehar en „Madame Pompadour". Fall. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.5.20; Orkestconcert. 6.50: Gramofoonpl. 8.20. Wagner-concert o.a. uit ..Tannhau- ser" cn Lohengrin". 9.20: Orkestcon cert o.a. Noorsche Rhapsodie. Lalo. 333 M.. 5 20: Orkestconcert. 6.50: Gra mofoonpl. 8.20: Concert door het VARA septet. 9.20: Causerie door G. J. Zwert- broek. Daarna vervolg concert. Rome, 441 M. 7.30: Gramofoonpl. Hierna berichten, lessen 8.20. „De Troubadour" Verdi. Zeesen, 1635 M. 7 35: Lezing. 8.20: Wagnerconcert 9 30: Berichten 9.50- Populair orkestconcert. 10.50 tot slui ting: Dansmuziek. De kapel van Dajos Bela.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7