SPORT. BUITENLANDSCH GEMENGD. HET HUWELIJK VAN LADY MAY CAMBRIDGE. Vandaag heeft te Balconbe in Sussex, waar haar ouders de graaf en gravin van Athlone wonen, het huwelijk plaats gehad van Lady May Cambridge, nicht van de koningin van Engeland, met kapitein Henry Abel Smith. De koningin, de prins van Wales en andere hooge dignitarissen woonden de plechtigheden bij. -o AL CAPONE VEROORDEELD. De bekende onderwereldkoning Al Capone die er tot dusver steeds m ge slaagd was zich aan de handen van de Amerikaansche justitie te onttrekken, is te Chicago veroordeeld tot 11 jaar gevan genisstraf en een boete van 50.000 dollar wegens overtredingen van de belasting wetten. Zijn verdedigers zijn voornemens in hooger beroep te gaan. EEN AANVARING. Op de Theems voor Londen is het Lon- densche stoomschip Oakford een bootje van 679 ton, aangevaren door de Portia, eën boot van 968 ton uit Hamburg. Bij de aanvaring is de tweede stuurman van Oakford overboord geslagen en verdron ken. De eerste machinist viel van de lad der van de machinekamer en ligt thans met een paar gebroken beenen in het zie kenhuis. Het schip is aan den grond gezet. DE KOFFERMOORDEN. Mevr. R. Judd, verdacht van den moord, gepleegd op twee vrouwen, waar van de lijken in koffers waren geborgen, die in depot waren gegeven aan een station te Los Angeles, heeft zich bij de politie aangemeld en is gedetineerd. DUIKBOOT GEZONKEN. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat in de Finsche Bocht een ernstige scheepsramp heeft plaats gehad. Het Duitsche stoom schip Gratia kwam in aanvaring meteen Russische duikboot, die onmiddellijk zonk. De Gratia kreeg een groot lek. doch poogt op eigen krachten Petersburg te bereiken. Het ongeluk geschiedde bij het vuurschip Briemny op 35 zeemijlen ten Oosten van Petersburg. Het schijnt, dat de gezonken duikboot van een groot type is. met een bemanning van 50 koppen. De geheele bemanning is echter gered. o ONTPLOFFING IN KRUITFABRIEK. Zaterdagmiddag heeft een ontploffing plaats gehad in een kruitfabriek te Pau- lilles (bij Perpignan). De fabriek vervaar digde in hoofdzaak dynamiet waarvoorin een barak groote hoeveelheid schietka toen was opgeslagen. In dit gebouw waren van de in totaal 250 arbeiders en arbeidsters welke aan deze fabriek werkzaam zijn, slechts een 8-tal aanwezig. Een der arbeiders werd op slag gedood, terwijl twee anderen zwaar werden gewond. De overige vijf kwamen er met lichtere wonden af. De schade heeft niet veel te beteekenen. o VLIEGTUIGONGELUK. In de omgeving van Tatoi (Grieken land) is Zaterdag een Grleksch piloot met zijn vliegtuig neergestort. Het toestel had de vlieger geleend van een Engelschen aviateur die bij hem op bezoek was. De piloot was op slag dood. Het toestel werd geheel vernield. ZIJN VROUW NEERGESCHOTEN. Zaterdag heeft de grondbezitter Eggert uit Topen bij Tapiau (in Oost-Pruisen) zijn vrouw op het marktplein neergescho ten. Eggert leefde reeds ongeveer 8 dagen gescheiden van zijn vrouw. Toen hij per wagen in de stad kwam ontmoette hij daar zijn vrouw op de markt. Hij stopte onmiddellijk en achtervolgde de vluch tende vrouw, zette haar zijn geweer in den rug en schoot. De vrouw was op slag dood. Eggert is door de politie gearresteerd ANASTASIA TSJAIKOWSKY. De z.g. dochter van den Czaar Anasta- sia Tsjaikowsky. die na haar verblijf in Amerika voor verdwenen gehouden werd. bevindt zich op het oogenblik, sedert 28 Augustus te Ilten bij Hannover. Zij is in het bezit van den pas ten name van Anna Anderson welke haar verlof geeft een half jaar in Duitschland te verblijven. Zij wordt begeleid door een Finsche, die zich uitgaf voor zieken-verpleegster en die juffrouw Anderson een half jaar lang be weerde te hebben verpleegd in een parti culiere zenuwinrichting bij New-York. Juffrouw Anderson, die een zeer timi- den indruk maakte, vertelde dat zij me vrouw Tsjaikowsky was, geboren groot vorstin Anastasia Nikolewna Romanow. Uit haar verhalen, die zij staaft met een groot aantal documenten, blijkt, dat zij in het afgeloopen jaar tegen haar wil in een zenuwinrichting is opgenomen en voordien drie maanden in een particulier huis vrijwel als gevangene was behandeld. Schilder: .Maar u heeft mijn „Zons ondergang" onderstboven gehangen!" Handelaar: „Dat is spoedig verholpen, we zullen het „Zonsopgang" noemen." (Passing Show). R. C. L ZWART BLAUW 2—2. In een matigen wedstrijd heeft de Racing aan hei Raagscne Zwart-Biauw, aat ook ai niet veel anders dan enthou siasme ais wapen meevoerde, een puntje verioren, wat hoofdzakelijk te wijten was aan het zwakke voorhoede-spel der zwart- witten. Vrijwel den geheelen wedstrijd en speciaal voor rust mee wind mee is R. C. L. sterk in de meerderheid geweest. En toen boekte zij met rust een 20 achterstand. Het eerste Haagsche doelpunt kwam, toen bij te zacht terugspelen de Zw.-Bl. rechts binnen een goede kans kreeg, welke hij zich niet meer liet ontnemen. Hoewel de Racing-voorhoede keer op keer voor het Haagsche doel kwam, wist zij den Haag- schen doelman slechts heel zelden in moeilijkheden te brengen. Het is dit §el- zien al herhaaldelijk gebleken dat een kans voor open doel voor de R.C.L.-voor- hoede nog een lastig op te lossen probleem is. De Hagenaars wisten uit een vrijen schop indirect te doelpunten, zoodat zij met rust een vrij veiligen 20 voorsprong hadden. Na rust kwam er bij de Racing gelukkig wat meer gang in. Wel liet het schieten nog te wenschen over. en konden de backs hun terrein met veel moeite zuiveren, doch er kwam hoop op een doelpunt. Steeds weer wist de goed spelende Racing- acht-erhoede met verre trappen het leder voor het Haagsche doel te krijgen, en ein delijk wist Mooten Sr. na een vernuftigen aanval het eerste tegenpunt te scoren. Het handjevol Racing-supporters moedigde nog eens extra aan, en ziet, zoowaar had Mooten Sr. tien minuten voor het einde met een fraaien. maar niet onhoudbaren schuiver, waar de Haagsche keeper over heen viel de partijen op gelijken voet ge- kracht. In den resteerenden tijd heeft R. C. L. nog voo rhet winnende punt ge zwoegd. wat echter bijna aan den anderen kant kwam. Kruit wist het harde schot van den Zw. BI. linksbinnen echter fraai te keeren. De heer Visser leidde dezen for- schen wedstrijd uitstekend. S.D.S. I—HILLEGOM 0—1. Zeer veel supporters waren meegegaan naar Amsterdam om hun club in een slechten wedstrijd met den oneven goal te zien winnen. De voorhoede van Hillegom is gewijzigd en het is nog niet datgene wat het wezen moet. Het keiharde en effectvolle terrein is voor een groot deel de spelbreker geweest, want ook de ach terhoede bleef verre van wat we in de laatste wedstrijden van haar gewend zijn. Als de gastheeren aftrappen, is het Hille gom dat tegen zon en den sterken wind in den eersten aanval onderneemt, waar bij de rechtsbuiten valt en een blessuur aan zijn hand oploopt. Hij verlaat het veld om even later weer terug te komen, doch hij speelt te voorzichtig om succes te boeken. De linksbuiten is niet meer de' oude, ook hij is te bang, zoodat van Hil- legom's aanval geen kracht uitgaat. Het is haast niet mogelijk den bal goed onder controle te krijgen. Het eenige mooie wat we voor rust te zien krijgen, is een mooi schot van S.D.S. dat van de lat in v. Dijk's handen terecht komt. Even later is de Hillegom-keeper weer gepasseerd, maar nu komt Boukcaert te hulp en voorkomt een zeker doelpunt door den bal uit doel te koppen, zoodat de rust met blanco stand ingaat 00. Na rust is het vrijwel dezelfde vertooning als voor rust, maar nu met de gasten in de meerderheid. De midvoor van Hillegom lost eenige mooie schoten die even zoo mooi door den kee per worden gehouden. Als er ongeveer 20 minuten is gespeeld, is het de rechtsbin nen van Hillegom die den bal zuiver af geeft aan v. d. Hulst, die zeer kalm het leer in het net deponeert. Hillegom heeft de leiding. De gasthee ren probeeren het spel te forceeren, maar de scheidsrechter houdt de teugels strak en zorgt wel dat er geen onheil gebeurt. Veel bijzonders gebeurt er dan niet meer en als de scheidsrechter het einde aan kondigt, mag Hillegom tevreden zijn. Ook S.D.S. speelde niet best, uitgezonderd de linksback, die de ster van het veld was. o D.H.C. IllU.V.S. II 4—0. Afgaande op de cijfers, kon men denken dat de U.V.S.-reserve's een off-dag hadden. Dal is heelemaal niet waar, want de Mauw-witten speelden vooral vpor rust tegen den sterken wind vrij goed. De fout was echter, dat zij het spel te kort hielden waarop de uitstekende D.HC. achterhoede eer. goede kijk had. Bij U.V.S. ontbrak Duijl, waardoor in valler v. d. Steen in de half linie was op gesteld en zich daar verdienstelijk weerde. Dadelijk na den aftrap ondernamen de Dclftenaars een serie aanvallen, die goed van opzet waren doch slecht werden af gewerkt. waardoor keeper Akerboom het vrij gemakkelijk had. Toch nam D.H C. nog voor de rust de leiding, zij het op gelukkige wijze. Wel ondernam de U.V.S. voorhoede enkele aanvallen, maar het juiste schot ontbrak cok hier en alleen Kantebeen had eenmaal geen geluk met een flink schot, dat de D.H.C.-keeper corner werkte. Rust kwam met 1 —0. Na de thee pakte U.V.S. direct goed aan, maar het schieten in de voorhoede liet alles te wenschen over en juist in deze periode van overwicht kwamen de D.H.C. doelpunten. Slecht terugspelen van v. Es had het tweede Delftsche doelpunt tengevolge en uit een penalty wegens hands van Meer burg kwam no. drie. Ondanks den tegenslag Weef U.V.S. on vermoeid werken maar succes bleef uit. Even voor tijd scoorde D H.C. zelfs nog een vierde doelpunt zoodat toen scheids rechter v. d. Berg die uitstekend leidde het einde aankondigde, U.V.S. een zware doch zeer geflatteerde nederlaag boekte. o WAT ER ZONDAG GESPEELD WORDT. Voor a.s. Zondag zijn o.m. vastgesteld: AlphenHolland, HillegomS. L. T, O.; U. v. S.—A. S. C G. S. V.—Hillinen. Bo degraven—Alphia, Scheveningen—R. V. C., LugdunumL. F. C., Leidsche B.R. C. L., Archipel—D. V. S., Tonegido—Waddinx- veen, A. S .C. II—B E. C. II. Alphia II— Bodegraven n, Hercules III—Alphen II. LAAKKWARTIER II—A. S. C. II 8—1. Het zat A. S. C. in dezen wedstrijd bui-' tengewoon tegen en dit wel voornamelijk ten gevolge van het feit, dat de rechts back Fontein kort na den aanvang van den wedstrijd tamelijk erg geblesseerd werd door uitstekende spijkers in de schoe nen van een der Laakkwartier-spelers, waardoor hij de rest van den wedstrijd op halve kracht speelde Dat hierdoor nog al eens openingen in de A. S. C.-verdediging ontstonden is duidelijk. Behoudens een enkele uitzondering is Laakkwartier trou wens goedkoop aan de goals gekomen. Uit eenige misverstanden tusschen halfs en backs ontstonden evenveel goals en boven dien was keeper Smolöers. niet zoo goed op dreef als anders. Reeds kort na 't begin scoorde de Laak kwartier rechtsbinnen de- eerste goal met een keurig schot Bij A.S.C vlotte het soms heel aardig, maar tot schieten kwam het niet. Anders was dit bij Laakkwartier. Het spel was bij hen meer open en er werd meer geschoten. Kort na elkaar werden er nog eenige doelpunten gescoord; een uit een misverstand tusschen Fontein en Smolders een andere uit een goeden voor zet. A.S.C. liet den moed niet zakken, maar Laakkwartier behield het beste van 't spel en nog drie goals waren er het ge volg van. Na de rust was AB.C. direct in den aan val. Het spel was veel beter; uit goed door zetten scoorde Tjiam voor A. S. C. de eerste goal. Laakkwartier heeft nu weinig in te brengen en kort na elkaar kreeg A. S C. twee prachtkansen om te scoren, die beide verknoeid werden. Uit een missen van Fontein en een misverstand tusschen Buseman en Sijbranda, scoort Laakkwar tier nog tweemaal. In dezen wedstrijd speelde A.S.C. zeker niet zoo slecht als de 81 nederlaag zou doen vermoeden. Fortuna streed echter aan den Haagschen kant mede. LUGDUNUM II—A. S. C. III 8—2. Het spel is 5 min. oud of Lugd. opent dé score als de A.S.C.-keeper achter de lijn een schot van T. de Roo stopt. 10. Vanaf den aftrap schiet de A.S.C.-linksbinnen in, door effect draait het leer buiten bereik plots in den anderen hoek. 11. Teeuwen en B. Dool brengen echter spoedig den stand op 31, terwijl Koopmans er 32 van maakt. Nog voor de rust weten Breede- veld en Dool den stand op 5—2 te brengen. Na de rust met wind mede, is Lugd. spoe dig weer in den aanval en na 10 min. is het reeds 7—2. Het is aan keurig keepen van Khoo te danken, dat er voorloopig niet meer goals komen. Ten slotte werkt een A.S.C.-speler het leer in eigen doel. 82. De heer Gordijn floot streng en eerlijk. ROODENBURG I—U. V. S. III 4—2. U. V. S. neemt het spel direct in handen. Er is een kwartier gespeeld als U. V. S. bij een doelworsteling de leiding neemt. Roo- denburg, niet ontmoedigd, valt fel aan en een goed aangegeven bal laat de linksbui ten niet onbenut. 11. Het is echter maar voor even, want U. V. S. maakt er met een hard schot 12 van. Na de rust is Roodenburg het meest in den aanval, doch zij strandt telkens op de goedspelende verdediging. Toch blijven doelpunten niet uit'% na een halfuur maakt de midvoor gelijk. 2—2. Even na den aftrap maakt de rechtsbinnen er 32 van en vlak voor het einde de linksbinnen 42. Met Roodenburg in den aanval komt het einde Scheidsrechter Graafmans leidde uitstekend. LUGDUNUM V—TONA II 6—2. Het begin is voor de geelzwarten, die na 15 min uit een strafschop de leiding nemen 0—1. Spoedig weet den Ouden echter gelijk te maken. 1—1 Tfct de pauze blijft de stand ongewijzigd. Onmiddellijk na de rust scoort v. Weerlee voor groen-wit (21), terwijl Tona nogmaals gelijk weet te ma ken, 22. Het is dan uit met de geel zwarten en nog viermaal weet Lugd het net te vinden (62), waaraan vooral den Ouden een groot aandeel had Scheids rechter Gordijn was strikt onpartijdig. o R. C. L. III—ALPHEN V 3—3. In de eerste speelhelft, met den wind als bondgenoot, zijn de Racing-aanvallen het talrijkst en toch is met de rust de Alphen-keeper slechts éénmaal gepasseerd (10). De tweede helft geeft in den be ginne een Alphen-overwicht, en een drie tal goede doelpunten, onhoudbaar voor den pas-gepromoveerden juniores-doelman, zijn er het gevolg van. 13. 't Was jam mer voor de genoeglijke wijze waarop tot dusver werd gespeeld, dat, toen Otten op fraaie wijze den achterstand verkleinde, een enkele Alphen-speler meende de zaken wat „krachtiger" te moeten aanpakken. Een vrije trap wegens unfair spel werd goed voor doel geplaatst en Jurgens maakte onberispelijk gelijk. Selier kreeg nog een mooie kans voor het winnende doelpunt, doch zijn schot was te onzuiver. De heer v. d Valk floot correct. D.V.E. I—RIJNSBURGSCHE BOYS II 1—2. Rijnsburgsche Boys II wist te Leiderdorp een van de zwaarste concurrenten te klop pen. De doelpunten waren van Jac. de Mooij en J. den Heijer, waarbij een uit een penalty. De heer Ladan, wiens leiding af was, hield de teugels strak. Rijnsburgsche Boys II is dus nog steeds ongeslagen. o QUICK BOYS II—L.R.C. II 4—3. Zaterdagmiddag heeft Quick Boys 11 het op het nippertje kunnen redden tegen L.R.C. II. Met 4—3 wisten de Kat wijkers te winnen. L.R.C. onderneemt de eerste aanvallen en al spoedig opent zij de score 0—1. Spoedig daarna maakt zij er 2—0 van. Dit is het sein voor de Boys om de zaken beter aan te pakken, en al spoedig verkleinen zij den achterstand 1—2 en dra volgt dan de gelijkmaker 2—2. Daarna benutten de Boys nog een penalty 3—2, Na de rust maakt Taat er 4—2 van. L.R.C. mist een penalty, maar dit is uitstel van executie want even daarna doet de rechts binnen van L.R.C. het beter en maakt er 4—3 van. Gedoelpunt wordt er nu niet meer en als de scheidsrechter einde fluit, heeft Q. B. gewonnen en is nog steeds ongèslagen. LUGDUNUM (A)A.S.C.-JUNIORES 2—2. Een spannend partijtje tusschen de jeugd-elftallen van groen-wit en rood zwart. A. S. C. nam de leiding, doch keurig maakte Lugd gelijk (11). Nog voor de rust wist Lugd. een penalty te benutten. Rust 2—1. De tweede helft was voor de A.S.C.-toekomst, doch de Lugd.achterhoede was paraat. Slechts uit een penalty wist A.S.C. gelijk te maken. 2—2 De leiding van den heer de Boer was keurig. RIJNSB. BOYS I—TER LEEDE I 1—1. De tweede wedstrijd tusschen de Rijns burgers en de Sassenheimers bracht den zelfden uitslag als de eerste. Toch hadden de Rijnsburgsche Boys een overwinning verdiend. Vooral vóór de rust ontkwam het Ter Leede-doel op een gelukkige wijze eenige malen aan een doorboring. Onder leiding van den heer van Goor werd begonnen. Er stond een harde wind, dwars op 't veld, waardoor het spel niet mooi kon zijn. Reeds in de eerste minuten suist een kogel van J. van Iterson over de deklat! Telkens en telkens komen de geelzwar ten terug, tweemaal stuit een hard schot weer van onder de lat in het veld terug. Eindelijk geeft A. Ravensbergen een mooie pass aan van Iterson, die onhoudbaar scoort. Met dezen stand komt de rust. Na de pauze gaat de strijd gelijk op. Beide doelen worden onder schot geno men, doch succes blijft uit. Even voor het eind krijgt van Duijn een bal tegen zijn hand. Penalty. Deze wordt goed genomen, zoodat de wedstrijd wederom eindigt in een, gelijk spel. De heer van Goor leidde dezen fair ge speelden wedstrijd uitstekend. S.L.F. Ill—QUICK BOYS III 3—7. In dezen wedstrijd hadden de licht- menschen vooral na de rust weinig in te brengen tegen de Katwijkers. Voor de rust ging het spel gelijk op en de rust brak dan ook aan met 2—2. Na de rust, met den straffen wind mee voerden de Boys den stand op tot 7—3, zoodat ook het derde van Quick Boys nog steeds onge slagen is. o UITSLAGEN HILLEGOMSCHE ELFTALLEN. S D.S. I—Hillegom I 0—1. E.D.O IV—Hillegom II 10—1. Hillegom III en de Juniores hebben een vrijen Zondag gehad. HillinenBodegraven 52. Hillinen IIZandvoort IV 52. Bloemendaal V—Hillinen III 74. HET NIEUWE U. V. S.-TERREIN. Zooals wij Zaterdag reeds in ons Over zicht hebben medegedeeld hoopt U.V.S. haar nieuwe terrein aan den Kanaalweg op 15 November te kunnen openen. Pogin gen worden aangewend om U.V.S.A.S.C. als openingswedstrijd vastgesteld te krij gen; maar het is zeer de vraag of de K. N. V. B. bereid is daarvoor het competi tie-programma te wijzigen. Het grondwerk op net nieuwe terrein is al eenigen tijd gereed, maar in dezen tijd van. het jaar „zet" het zodendek zich niet best meer en bijzonder fraai zal dit sei zoen de toplaag dan ook wel niet zijn. Evenwel: daar was nu eenmaal niets aan te doen, en het volgend jaar zal men het veld den ganschen zomer rust kunnen geven. Voor oefeningen (voetbal zoowel als athletiek) kunnen dan de beide andere velden gebruikt worden. In totaal komen hier namelijk drie sportvelden. Twee hiervan zijn langs den weg gelegen en wor- dén verhuurd aan de vereenigingen S.L.F. en Fides Pacta (beide uit de Zaterdagmid dagcompetitie). Het laatstbedoelde veld komt tusschen den weg en het hoofdter rein, waarop U.V.S. haar wedstrijden zal spelen. Langs den (van den weg) verst verwijderde-lengtezijde komt een 25 meter lange tribune (dus met uitzicht naar het Kanaal», waarvan de fundamenten vrijwel gereed zijn. Zij zal aan ruim 400 personen plaats kunnen bieden. Toen wij er Zaterdagmiddag toevallig een kijkje kwamen nemen waren tal rijke U. V. S.-leden aan het timmeren en zagen, o.a. voor het aanbrengen van een stevig, twee meter hoog hekwerk ter af scheiding van eersten en tweeden rang. Ook elders vonden wij nog vele hekken over den grond verspreid, zoodat hier nog heel wat werk verzet zal moeten worden voordat de zaak geheel gereed zal zijn. De heer Burgij, die zoo vriendelijk was ons alle gewenschte inlichtingen te ver schaffen. meende dat de tribune (die aan besteed is), de schuttingen enz. wel tegen 15 November klaar zullen zijn. Alleen vreesde hij er voor dat het aanbrengen van de afzetting rondom het veld tot eenige stagnatie zou kunnen leiden. Men heeft trouwens ook reeds in ander opzicht teleurstelling ondervonden. Zóó moest op bevel van gemeentewerken het tribune- plan weer gewijzigd worden, en zóó moest daarna (in verband met een reeds be staand stratenplan voor deze gronden) het veld v/eer eenige meters verlegd worden, waardoor de tribune niet precies in het midden der lengte-zijde komt te staan! o DE ENGELSCHE LEAGUE. Voor de eerste klasse zijn Zaterdag de volgende uitslagen verkregen: Aston Villa—Everton 23 Bolton Wand.W. Bromwich Alb. 1—0 ChelseaBlackburn' Rovers 12 Grimsby Town—Sheffield Un. 0—2 HuddersfieldSunderland 4—1 Leicester City—Arsenal12 LiverpoolBlackpool 32 MiddlesbroughBirmingham 20 Newcastle Un.Manchester City 21 Sheffield Wedn.Derby County 31 West Ham Un.—Portsmouth 21 En in de tweede klasse: BradfordBarnsley 10 Burnley—Bury 2—2 Charlton Athl.Leeds Un0—1 Chesterfield—Oldham Athl0—2 Manchester Un.—Notts County3—3 Nottingham F.—Bristol City 31 Preston N. E.Port Vale 14 Southampton—Millwall 3—1 Stoke City—Bradford City 31 Tottenham H.—Plymouth Arg01 Wolverhampton W.Swansea Town 20 OEGSTGEESTER SPORTCLUB „ACHILLES". Achilles heeft tegen Terleede III puntloos gelijk spel bevochten. Het wil j de voorhoede nog maar niet vlotten. Ee, overwinning had zeker de verhoudln beter weergegeven De junioren boekten hun eerste neder laag tegen de L. R. C.-juniores (i3 Voor de rust ging het spel nagenoeg gebi op, met misschien een klein overwicht va: Achilles. Na een mooie doorbraak doei puntte de midvoor. Rust 10. Na de rus was L. R. C. sterker of juister gezegd Achilles was zwakker. L. R. C. maakt spoedig gelijk en voerde den stand op te 3—1. Hoewel niet geheel verdiend, moes Achilles toch de puntjes aan L. R. afstaan. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALEOND Uitslagen van gisteren. West I Noord: Koog ZaandijkOlympr 2—1; Swift—D.D.V. 3—2; W.kw.—D.VD 4—3; Hercules—D.T.V. 3—6. West I Zuid: VitesseVelox 3—2 H.K.V.—O. Eibernest 3—0; D.K.C.—Fluit 22. Oost I A: Z.K.C.—E.K.C.A. 0—2; Hella: O. O. 14; Be QuickOverschotje 3—o Oost I B: R.bleekW.Blauw 20; AK.c Naas 0—6: O. Clubje—H.K.C. 3—1. Noord I: W.W.MD.Sparta 30. West II A: Oto—Volh. 0—0: BI. Wit- D.T.V. 2 5—2; Bilth.—K.V.D. 6^4; Exc.- Baerne 31. West n B: EendrachtW.kw. 2 4—1' Sportief—R. Tekca 3—2; Z.K.V.—K. Zaan dijk 2 4—3. West II C: Deetos 2Rozenburg 1—3- OB.C.R—H.S.V. 1—6: West II D: HJK.V. 2—Spangen 1—o; R. WitSellicha 04; Gymn.Regenbooz 2—2. West III G: Emma—Ready 24; Flute 2—Eibern. 2 22. Overzicht. Als we 't wel hebben, is er gisteren een record gevestigd. Want voorzoover valt na te gaan is het nog nooit voorgekomen dal de helft van het totale competitie-pro gramma zonder eenige onderbreking is ge speeld. Zoowel Vitesse, als H.K.V.. DK.c. en Eibernest hebben nu sinds de openinf van het seizoen zonder eenige stagnatie de helft van het programma afgewerkt. De Leidsche clubs hebben zich ditmaal zeer ordentelijk gedragen. Zij hebben drie van de vier doelpunten veroverd. Flute behaalde in Delft een verdienstelijk gelijk spel. en Vitesse versloeg Velox. Maar Vitesse had ook niet anders mo gen doen nu haar eerelid de heer Ju Slors, een van de mannen uit Vitesse) glorietijd, zich onder de toeschouwers be vond. Bij zulk bezoek dient een vereeni- ging toch behoorlijk voor den dag te komen. Dat heeft Vitesse gistermiddag ge daan. Haar aanval schiep zich kansen. Maar de Jong had geen geluk, en Gong grijp was pas na een half uur ingeschoten. Echter hield de Jong het viertal steeds op gang, en dank zij de kordate steun der dames Ballego en Bos was het aan het eind der eerste helft toch 20. In de tweede helft Is Vitesse wat ver slapt. Ook al doordat in haar aanval al leen Ter Poorten en mej. Ensink hun taak alleszins voldoende verrichtten. Velox maakte een tegenpunt, en daarna speel den de Rotterdammers met onverwachte energie tot den laatsten minuut. Dat zij het niet tot een gelijk spel brachfen. i-; zoowel aan de tegenweer van Vitesse als aan het systeemlooze spel van den laat sten, Rotterdamschen aanval. Stand West I Zuid. gesp. gew. gel. vrl. pnt. v.-t. gem. Deetos 6 5 1 11 28-6 1.33 H.K.V. 7 6 1 12 19-6 1.70 't Zuiden 6 4 1 1 9 36-6 1.50 D.K.C. 7 2 2 3 6 13-22 0.84 O. Eibern. 7 2 1 4 5 9-18 0.71 Velox 6 2 4 4 9-19 0.66 Fluks 6 1 1 4 3 8-14 0.50 Vitesse 7 1 6 2 9-37 0.28 VITESSE—VELOX 3—2. De Rotterdammers verschijnen met vijf dames. Vitesse, dat één invalster telt. Iaat een speelster uitvallen. Direct na den uit worp is Vitesse in den aanval, en de eer ste tien minuten ondergaat den Rotter damschen korf een ware belegering. De Jong is van der Welle bij herhaling te vlug af, doch zijn schoten tollen van den korf. Ook Gonggrijp kan herhan'dolijk schieten, doch meestal gaat het schot ir. de verkeerde richting. De enkele aan vallen der Rotterdammers leveren weinig gevaar op. Meestal wordt van té groote afstand geschoten. De drietallen in het middenval leveren behoorlijk werk, al hebben de Rotterdammers groote moeite om op het ruime Leidsche veld zuiver te combineeren. Na ongeveer een half uur krijgt Gonggrijp een strafworp te nemen die hij naast schiet, maar even later doet dezelfde speler het beter en geeft zijn club de leiding (10.) Een mooie kans op dei) gelijkmaker laat Velox onbenut, wanneer een der speelsters een opgelegde kans over schiet. Drie minuten voor de rust maakt Gonggrijp fraai 2—0. In de tweede helft valt Velox met een drietal aan Slechts zelden lossen deze spe lers een gevaarlijk schot, maar ook de Vitesse-aanval is door onvoldoende com bineeren weinig gevaarlijk. Na twintig minuten maakt Erwicb uit een doorbraak een mooi tegenpunt (21.) Velox spant dan alle krachten in voor een tweede doel punt. Juist als de scheidsrechter voor een strafworp fluit, schiet Ter Poorten in. De strafworp wordt gemist, maar Ter Poorten wordt wederom ongeoorloofd gehinderd als hij schieten wil. Den tweeden straf worp zet deze speler in een doelpunt om (31.) Direct na de wisseling verkleint mej. Splunter de achterstand (3—2.) Ve lox probeert een gelijk spel te forceeren Maar de Rotterdammers schieten slecht en missen zelfs een strafworp. Onder groote spanning komt het einas met een Leidsche overwinning. Z-i

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6