S. P. WIELINGA BUITENLAND. SW eVa£-b« ,de °P N°VV LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. SPORT. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 750. Hedenmiddag 2 uur: 743. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v h Kon Ned Meteorol. Instituut. De Bildt Hoogste stand 7 62.1 te Vestmanoer. Laagste stand 7 39.3 te Vardoe Verwachting tot den avond van 26 Oct. Zwakke tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen. Zwaar bewolkt tot betrok- Weinig of geen regen. Iets kouder. Buitenlandsch Weerbericht. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Blldt). Terwijl de daling van den luchtdruk over het Zuiden van het vasteland on verminderd doorging en nog doorgaat in Centraal Europa begon de barometer in Schotland en Ierland weer te stijgen en evenzoo in het binnenland van Zweden waar de vorst weer strenger werd. Het gebied van warmte in het Zuiden breidde zich in hoofdzaak Oostwaarts uit, doch werd in het Kanaal weer naar het Zuiden teruggedrongen door koude luchtmassa's die uit het Noorden komende, op de Britsche eilanden de temperatuur weer doen dalen. Langs den Noordelijken rand van het gebied van warmte in Noord- Frankrijk en het Rijngebied vielen zware regen. Bij het Oostwaart voortgaan van het gebied van warmte en de Zuidwaart- sche uitbreiding van de polen kende in het Westen is in onze omgeving niet meer met verdere stijging der temperatuur te rekenen terwijl de regenval gering zal blijven en bewolking de nachten minder koud zal doen zijn. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (46 gr. F.). 12 uur 's midd.: 9 gr. C. (48 gr. F.i. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. Voorm. te 2 uur; nam. te 2 u. 14 min. Voor Maandag. Voorm. te 2 u. 29 min.; nam. te 2 u. 44 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 5.19 n.m. tot 6.10 v.m. Zondag: 5.17 n.m. tot 6.12 v.m. RECLAME. LEERAAR IN HET DANSEN Privélessen dagelijks Correcte Eng. stijl 6511 NIEUWE RIJN 28 LEIDEN TELEFOON 1707 DUITSCHLAND. Nieuwe vonnissen. Het snelgerechtshof te Holtenau heeft gisteren bij de voortzetting van het proces tegen de zeelieden, die in de haven van Leningrad in staking waren gegaan, wederom eenige vonnissen geveld. Vijf leden der bemanning van het s.s. „Dione" uit Stettin werden veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en betaling der proceskosten. Zij werden in hechtenis genomen. Van een der bij de muiterij betrokken schepen zouden dertien zeelieden zijn ge deserteerd en in Rusland zijn gebleven. DE ALGEMEENE TOESTAND. Laval in Amerika Urandi naar Berlijn. Laval heelt gisteren te Washington een krans neergeiegu op het graf van den onutKenaen soiaaat. Hij maakte een be leer aheiasvisite aan öoimson, den vice- presiaenc uurtiss en den voorzitter van het opperste bonasgereentshgf Hughes. m ae Franscne ambassade nad Laval een uitvoerige oesprëKing met den gezant, Diet Franscrie oanniers en de hem verge zellende deskundigen van het Franscne departement van unancien. in den loop van aen middag verhuisde hij met zijn dochter naar het Witte Huis, waar hij verblijf zal houden. Daar zuilen president Hoover en minister-president La val m vertrouwelijke gesprekken alle actueele, politieke en economische wereld- prooiemen behandelen. 's Avonds nad een diner plaats in be perkten kring. Hoover, Laval, Stimson, Mills, de onderminister van financien, Cnaudel en Franscne gezant, von Frillwitz de Duitsche gezant en maarschalk Petain zaten o.a. aan. öumson veiKlaarde, dat het onmogelijk is in drie aagen alle wereldproblemen op xe lossen. Het is uitgesloten, dat Hoover en Laval eenige overeenkomst zouden kunnen sluiten. Men kan siechts overleg plegen. Hoover evengoed als Laval kunnen - voor zich zelf spresen, doch geenerlei verplich ting aangaan. Hedenavond zal Laval ten huize van ötimson Borah ontmoeten. Deze herhaalde «gen Fransche journalisten dat herzie- 7oL-gi V^n ver<drag van Versailles nood- riP7o i is' ilet is duidelijk, zeide hij, dat otr u llerzienihg of op vreedzame wijze, of er tÏÏ11*8011 zai geschieden. Borah voegde I pp oir t0,0, dat voor annuleering van de eem !0erSe oorlo&sschulden is, indien de hPtoif en aaïl L)uitschland de herstel- R„in,gen, kw«' schelden. I ontv».„ z .geen enkel perspectief van in Europa, zoolang bepaalde Ver Jm rüen' die ui« het verdrag van es voortspruiten, blijven bestaan. minister Grand! is gis teravond Volgens naar Berlijn vertrokken. I de Smnk e^n o'licieele mededeeling heelt Londen cUueiE^?r'ng den ambassadeur te woorriioo. benoemd tot vertegen- ENGELAND. Gandhi aan het woord. Naar rust op Cyprus. In de commissie voor de federale struc tuur der Tweede Ronde Tafelconferentie gaf Gandhi een beschouwing over een voorstel, om in de nieuwe constitutie de lnsetelling van een federaal of een opper ste gerechtshof voor pan-Indié op te nemen. De nieuwe Indische regeering, zeide hij, moet verantwoordelijk zijn voor een eigen federaal gerechtshof. Als Indië volledige onafhankelijkheid moet genieten, dan moet het hoogste ge zag, wie dit verder ook moge zijn, verant woordelijk zijn voor de benoeming der rechters en verschillende andere aange legenheden, die tot nu toe behoorden tot het rechtsgebied van de kroon. Het congres is principieel van meening, zeide Gandhi, dat Indië hoe de constitu tie ook uitvalt zijn eigen „Privy council" moet hebben. Een dergelijke Indische „Privy council" moet openstaan voor de armsten uit het land, Dit zou onmogelijk zijn, als de „Privy council" in Londen te beslissen had over het lot der Indiërs in aangelegenheden van het allergrootste belang. - Op Cyprus is de opstandige beweging, na het aankomen van versterkingen uit Egypte feitelijk reeds weer geëindigd. Te Nicovia is het rustig. De winkels zijn weer open en het ver keer heeft zijn normalen loop hervat. In de bergen is het hier en daar nog tot on- beteekenende opstootjes gekomen. maaT de aankomst van de oorlogsschepen is reeds allerwegen bekend en heeft een kal meerenden invloed uitgeoefend. Eén van de Woensdagavond gewonde opstandelingen is intusschen bezweken. In een persbijeenkomst heeft de Griek- sche premier Venizelos met nadruk ver klaard dat er geen sprake is van een Cy- pruskwestie tusschen Griekenland en En geland. Het betreft een aangelegenheid tusschen Engeland en de eilandbewoners. Venizelos betuigt in zijn verklaring zijn leedwezen over de incidenten en geeft de Grieksche pers den raad deze incidenten eveneens af te keuren. De Grieksche consul te Nicosia is terug geroepen. OOSTENRIJK. Wat tot bescherming der republiek? In parlementaire kringen te Weenen verluidt dat een wetsontwerp in bewer king is tot bescherming der republiek, waartoe de wetten in Duitschland en in Tsjecho-Slowakije als voorbeeld zouden hebben gediend. De aanleiding tot het uitwerken van dit wetsontwerp zou de jongste Putsch der burgerwachten gege ven hebben. Het schijnt wel noodig te zijn, want naar het „Vad." mededeelt heeft op een ver gadering te Steyr de leider van de Oos- tenrijksche burgerwachten, Starhemberg, het volgende gezegd: „Ik treed op ais aan klager tegen alle, ook tegen de burgelijke partijen. Wij zijn heden ten dage niet meer een staatsbehoudende partij, Integendeel, wij zijn vijanden van dezen staat. Een groo ter gevaar dan het bolsjewisme is, dat Oostenrijk een kolonie van het interna tionale kapitaal zal worden. Men mag er zich onder zulke omstandigheden niet over verwonderen, dat op 13 September een deel van ons het geduld verloor en met de wapens in de hand een uitweg uit dezen nood en ellende trachtte te vinden. Ondanks het groote geschreeuw, dat tegen ons opging, verklaar ik hier openlijk: ik ben een hoogverrader en ik zal het blijven en ik ben er trots op. Het is beter een hoogverrader dan een verrader des volks te zijn. De geheele hfvolking heeft al zijn hoop op ons gericht, dat wij ondanks de ervaring van 13 September, ons ten spoe digste van de macht in dezen staat ver zekeren". aan de werkgevers. Indien de werkgevers geen rekening houden met den Inhoud der rapporten kunnen de commissies een be roep doen op de gewestelijke arbeidsgede- Iegeerden. In geval van economische crisis moeten de ondernemingen het advies der arbeiderscommissies Inwinnen alvorens 'n besluit te nemen. Geen enkele discipli naire sanctie kan worden toegepast alvo rens aan de goedkeuring der commissie te zijn onderworpen. CHINA. Het conflict met Japan. Gisteren werd de Volkenbondsraadzit ting een uur vertraagd, omdat de instruc tie voor den Chineeschen vertegenwoordi ger eerst 's middags binnengekomen was. De Raadsvoorzitter Briand deelde een nota der Japansche regeering mee, die betrek king heelt op de bekende telegrammen der onderteekenaars van het verdrag van Kellogg. Japan betoogt In deze nota, dat het het verdrag van Kellogg niet geschon den heelt. Het heeft alleen voor wettige zelfverdediging en tot verdediging der spoorlijn in Mantspjoerije zekere militaire maatregelen getroffen, maar dat integen deel China door vijandige handelingen en boycot en een anti-Japansche agitatie in strijd met het verdrag van Kellogg gehan deld heeft. Briand herinnerde vervolgens aan de resolutie, die hij aan den Raad voorgelegd heeft tot bijlegging van het conflict en richtte tot de vertegenwoordigers van Japan en China de vraag, of zij zich om trent deze resolutie verklaren konden. De vertegenwoordiger van China, dat, zooals men weet, het conflict,.met een be roep op art. 11 van Volkenbondsstatuut, voor den Raad gebracht heeft, verklaarde, dat China het voorstel van den Volken bondsraad onvoorwaardelijk aanneemt. Szé verklaarde zich ook bereid tot onder handelingen met Japan na afloop van de ontruiming, doch betoogde nadrukkelijk, dat China in geen geval onder den druk der bezetting onderhandelen kan. Briand deelde vervolgens mee. dat de vertegenwoordiger van Japan Josjisana, hem in den loop van een onderhoud, aan merkingen op de resolutie van den Raad had medegedeeld, die neerkomen op een tegenvoorstel van den Japanschen verte genwoordiger tegenover de voorstellen van den Raad. Hij las dan de Japansche tegen voorstellen voor. Japan verwerpt daarin den door den Raad gestelden termijn voor de ontruiming, n.l. den dag der vol gende Raadsbijeenkomst op 16 November en laat de ontruiming daarvan afhangen, dat vooraf tuschen de Chineesche en Ja pansche regeering een overeenkomst tot stand is gekomen over de principleele kwesties, die de betrekkingen van beide staten raken. Juist dezen eisch had Szé even van te voren formeel verworpen. Overigens bevat het Japansche tegen voorstel ook geen bepaalden datum voor de volgende zitting van den Raad. Vol gens dit voorstel zpu het aan den Raads voorzitter overgelaten worden den Raad op een later tijdstip- bijeen te roepen om den toestand eventueel opnieuw te onder zoeken. De vertegenwoordiger der Chineesche regeering verwierp, zooals te verwachten was, dit Japansche tegenvoorstel als vol komen onaannemelijk. Lord Robert Cecil verklaarde vervolgens dat de Engelsche regeering door de bombardementen der Japansche vliegtuigen, welke niet veree- nigbaar zijn met het internationale recht, zeer pijnlijk getroffen is en eisehte ophel dering over de hoofdnunten van het Ja pansche tegenvoorstel. ügf op --wuuuu U1J Vjp ij ilUVClU- rentie Pen^ve bijeenkomende confe- Sovlet -L bestudeering van de door de nonens -t Ingediende voorstellen I agressiepact Van een economisch non" SPANJE. Taal en medezeggenschap. Het Spaansche parlement heeft gisteren de rechten der minderheden vastgelegd, waarbij o.a. in de autonome provincies het recht van het gebruik van de eigen taal wordt toegekend. Het Spaansch moet echter op alle scho len als verplicht vak worden onderwezen. Met deze nieuwe regeling wil men vooral aan de wenschen van Noordelijk Spanje tegemoetkomen. Het ingediende wetsontwerp betreffende medezeggenschap der arbeiders bepaalt, dat de geëmployeerden en arbeiders in alle handels- en lndustrieele ondernemingen, die meer dan vijftig man personeel in dienst hebben, het recht hebben een com missie "te vormen, welke een medezeggen schap in het beheer dezer ondernemingen heeft. De landbouw is niet bij deze be paling inbegrepen. De bevoegdheden der commissies zijn: te waken voor de stipte toepassing der ar beidscontracten; medezeggenschap bij de vaststelling van reglementen binnen de fabriek: het onderzoeken van balans en hoekhouding der ondernemingen; de aan wijzing van vertegenwoordigers, die. zon der recht van stemmen, aan de vergade ring van de beheersraden deelnemen: het voorstellen van industrieel en commer- cieele verbeteringen; medezeggenschap in den verkoop en aankoop van grondstoffen, alsmede bij de vaststelling van den gemid delden productieprijs. Fabrieksgeheimen zullen den commis sies niet worden medegedeeld. Wel zullen zij op de hoogte worden gehouden van de kapitaalspositie en de dividendverdeeling der onderneming. De commissies zullen alle drie maanden rapporten over haar gestie uitbrengen, welke tot basis dienen voor blaam of lof LAVAL IN AMERIKA. WASHINGTON, 24 Oct. (V. D.I Na een bespreking, die ongeveer vier uur duurde, publiceerden Hoover en Laval gisteravond de volgende gemeenschappelijke verkla ring: „Zoowel president Hoover als minister president Laval wenschen duidelijk te ma ken. dat de besprekingen, die zij momen teel voeren, slechts maatregelen kunnen betreffen om de crisis te overwinnen. Er is geen reden voor eenige verklaring in zake politieke eischen. voorwaarden voor arbitrage of dergelijke onderwerpen. Ge lukkig behoeven geen geschilpunten tus schen Frankrijk en Amerika beslecht te worden. Er zijn er geen aanwezig. Het eeniee doel der besprekingen is een open lijke en vrije gedachtenwisseling met de bedoeling, een gemeenschappelijken grond slag te vinden voor een hulpactie ter be vordering van den opbouw en den vooruit gang der wereld." In politieke kringen te Washington acht men deze verklaring zeer belangrijk, aan gezien er duidelijk uit blijkt, dat Hoover en Laval de bespreking van politieke kwes ties, op welk gebied er wel degelijk ern- stiage geschilpunten tusschen Frankrijk en Amerika bestaan, zullen vermijden. WASHINGTON. 24 Oct. (VJD.) De ver klaring van Senator Borah heeft in Fran sche kringen zoo'n groot opzien gebaard, dat Laval door een lid van zijn reisgezel schap de verklaring heeft laten doen, dat hij niet naar Washington was gekomen om met Borah te polemiseeren over een herziening van het verdrag van Versail les. De journalisten behoefden zich door de uitlatingen van Borah niet te laten be- invloeden. want de Senator gaf slechts zijn persoonlijke meening weer. AUTO-BOTSING. ERNSTIG ONGEVAL BIJ IN AANBOUW ZIJND HUIS. Hedenmorgen te 11 uur Is bij de in aan bouw zijnde woning van den heer K., hoek Hagekampweg-Hoogstraat te Eindhoven een zijsteiger en een stuk van den muur naar beneden komen vallen. Vier werk lieden werden in den val meegesleurd en werden onder het puin bedolven. De aan nemer Wageman en drie opperlieden, G. Tobaats, Van Vonk en J. Toeks. Twee van hen moesten naar het zieken huis worden vervoerd, met een schouder fractuur en ernstige wonden. De aannemer kon na verbonden te zijn, naar zijn woning worden vervoerd. Ook de werkman kon naar zijn woning terug- keeren. De oorzaak ligt waarschijnlijk in het feit, dat niet volgens bouwverordening was gebouwd. DE POSTVLUCHTEN. De „Pauw" is uit Medan vertrokken en in Bangkok geland. Er is 193 K.G. post aan boord. De „Leeuwerik" is uit Bangkok vertrok ken en in Medan geland. DE SALARISVERLAGING VOOR RIJKSAMBTENAREN. Voorstellen der Nat. Chr. Onderofficiers- Vereeniging. Hethoofdbestuur van de Christen Onderofficieren-vereeniging heeft zich, naar aanleiding van het voornemen den Regeering, om met ingang van 1 Januari 1932 een korting op de salarissen van het Rijkspersoneel toe te passen, tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarin wordt betoogd: dat het op grond van de feiten, dat voorheen bij de waar dedaling van het geld de verbeteringen in de salarissen steeds eenige jaren achter aan kwamen en de vroegere kortingen op deze salarissen geruimen tijd aan de stij ging van de geldwaarde voorafgingen, niet billijk wordt geacht, dat thans een selarisverlaging direct op de stijging van de geldwaarde volgt, te meer omdat vol gens adressant die stijging slechts als een compensatie kan worden beschouwd voor het te lage peil waarop de salarissen van het Rijkspersoneel waren vastgesteld: dat het daarom dringend verzoekt de Regeering te bewegen, de thans voorge nomen salariskorting niet door te voeren. Indie nonverhoopt de economische om standigheden door de Kamer van dien aard mochten worden geacht, dat een loonsverlaging van het Rijkspersoneel on vermijdelijk is, een tempering van de voorgenomen salarisverlaging van het laagstbezoldigde Rijkspersoneel en voor de hoofden van gezinnen met drie of meer kinderen beneden den leeftijd van 18 jaar noodzakelijk wordt geacht, waar om het verzocht, ter aanvulling van de door de Regeering voorgestelde mitiga- tiën voor de volgende twee mitigatiën het pleit te voeren: le. de salarissen van ongehuwden van f. 1000 en minder en die van gehuwden van f. 1500 en minder, een en ander, voor zoover de voorgenomen korting een feite lijken achteruitgang van inkomsten voor de betrokkenen zoude beteekenen, vallen buiten alle salariskorting: 2e. van het salaris van het Rijksperso neel met 3 of meer kinderen, vallende onder de regeling der kindertoelagen, wordt van de eerste f. 1000 salaris niet gekort. UIT NED. OOST-INDIE. VERRUIMING VAN s LANDS CREDIET. BATAVIA, 24 Oct. (Aneta). Het overleg omtrent verruiming van het crediet heeft tot de erkenning door Nederland geleid, dat op remises uit Nederland kan worden gerekend, al behoudt dit zich het recht voor omtrent de wijze en tijdstippen van remisseering te beslissen. De kaspositie van Ned.-Indië is thans zoodanig, dat dit jaar de remises wel over bodig zullen zijn. In het begin van 1932 zou een beroep op Nederland noodig kun nen zijn. MALAISE. MEDAN, 23 October (Aneta). De cultuur-maatschappij „De Oostkust" ontsloeg wegens samenvoeging en sluiting van enkele ondernemingen 5 gehuwde en 4 ongehuwde assistenten. SOERABAJA, 23 October (Aneta). De suikerfabriek .Koning Willem II" ontsloeg grootendeels het tuin-personeel en fabriekspersoneel per 1 December a.s. in verband met het feit, dat geen nieuwe aanplant in den grond zal gaan. DE GRAF ZEPPELIN. PERNAMBUCO, 24 Oct. (Ned. Tel. Ag.) Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen om vijf minuten over drie (Mid- den-Europeesche tijd) voor de retour vlucht naar Friedrichshafen gestart WEENEN. 24 Oct. (Wolff). Gisteravond is te Parndorf een omnibus in botsing ge komen met een vracht-auto. Van de twin tig Inzittenden der omnibus werden drie personen op slag gedood. 14 anderen wer den zwaar gewond en de overige licht ge kwetst. VIER PERSONEN DOOR AMOKMAKERS GEDOOD. MAKASSAR, 23 October (Aneta). Een Amboneesche amokmaker doodde 2 inlanders, terwijl hij één inlander zwaar en een ander licht verwondde. BATAVIA, 23 October (Aneta). In de ochtendschemering werd de be nedenstad opgeschrikt door talrijke ge weerschoten in de woning van een alge meen geacht Chineeseh ingezetene, den heer S. M. Laua in de Prinsenlaan. De politie, die naar de woning snelde, werd aldaar begroet door geweervuur van den amokmakenden huisjongen, waar door een hoofdagent Tirajo ernstig werd gewond. Nadat versterkingen waren aan gerukt werd het huis omsingeld en inge nomen. Toen bleek, dat de krankzinnige een ontzettend bloedbad had aangericht. De heer Laun en zijn echtgenoote waren overleden twee vrouwelijke huisgenooten waren zwaar gewond, terwijl de dader had gepoogd zelfmoord te plegen. Hij kon nog levend worden overmeesterd en werd met zijn slachtoffers naar de Centrale Bur gerlijke Ziekeninrichtlng vervoerd. VOETBAL. ALPHIASCHEVENINGEN. Voor den wedstrijd AJphiaSchevenin- gen komt Alphia in de volgende opstelling uit: Radstok. P. Bouthoorn L. de Jong J. Rodenburg C. Zirkzee W. Reumerman C. Bouthoorn J. Zwaan T. Rodenburg R. Pijpers w. Verbokkem Alphia is dus volledig met dat verschil dat de oud le elftalspeler Verbokkem de plaats heeft Ingenomen van N. van Braam die zooals men weet j.l. Zondag in den wedstrijd LugdunumAlphia op ongeluk kige wijze zijn been heeft gebroken. IJMUIDEN, 24 October 1931 VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 1.30f.1. Griet per kist van 50 kilo f.50—30, Tongen p. kilo f. 2.301.75, Groote Schol per kist van 50 kilo f.46—45, Middelschol f.40—32, Zet- schol f.41—29, Kleine Schol f.27—7.50, Schar f.124, Tongschar f.43, Roggen p. 20 stuks f. 28, Vleeten per stuk f2.60, Pie terman en Poontjes p. kist van 50 kilo f145.30, Groote Schelvisch f36, Middel Schelvisch f 26.50—23.50, Kleinmlddel Schelvisch f. 16.5012, Kleine Schelvisch f. 12—6.10, Kabeljauw per kist van 125 kilo f. 6758, Gullen per kist van 50 kilo f.28—10, Lengen per stuk f. 1.80, Wijting per kist van 50 kilo f.81.30, Koolvisch per stuk f. 1.40, Makreel per kist van 50 kilo f. 9.50—3.95. Aangevoerd 3800 manden versche ha ring f. 2.501.75 per m. Aangekomen 7 stoomtrawlers: IJM 9 met f.2395, IJM 189 met f.3003, IJM 125 met f. 2664, IJM 176 met f1938, IJM 67 met f.2046, IJM 167 met f.3022, IJM 104 met f. 1745, 3 Engelsche drifters YH 138 met f. 1395, YH 479 met f. 1519 en YH 84 met f. 1421 voor versche haring en 5 log gers KW 65 met f.215, KW 24 met f.845, KW 124 met f.932, KW 169 met f.767. RO 1 met f. 875 en IJM 33 met 33 last pe kelharing; KW 36 met 408 kantjes pekel haring voor Katwijk. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 22 October. Tusschen 2 gr. 20" en 2 gr. 30' Ol. en 53 gr. en 52 gr. 50' Nbr. VL 16. VL 79, VL 86, VL 114, 230 kantjes; VL 147 320 kantjes; VL 195, 410 kantjes; VL 119, 425 kantjes; SCH 17, 68 kantjes; SCH 99. 100 kantjes; SCH 196, 12 kantjes; SCH 247, SCH 268, 350 kantjes; SCH 365, 241 kantjes; KW 5, 440 kantjes; KW 122, KW 138, 240 kantjes; IJM 226. AMSTERDAM, 24 October. Stille markt met onveranderde koersen. Accoustleken vast. Obllgatiemarkt prijshoudend. Young- leening hooger. In de situatie ter beurze komt geen wij ziging, daar de berichten uit Washington, betreffende de onderhandelingen tusschen Laval en Hoover nog weinig concreet nieuws brengen. Het publiek volhardt dan ook in zijn afwachtende houding, zoodat de handel stil en de koersfluctuaties be perkt blijven. Zelfs in Koninklijke was de affaire sterk ingekrompen. De groote verkoopen der laatste dagen schenen uitverkocht en ofschoon de druk op het koerspeil Ietwat was verdwenen, kon zich geen verbetering voltrekken en de prijs bewoog zich dan ook omstreeks de vorige noteering. De Amerikaansche soorten trokken iets aan. In Industrleelen vormde zich een hoekje, in de Accoustiek- aandeelen, die gevraagd waren en zich eenigszins konden verheffen. Aku's vast, doch de belangstelling was zeer klein. Unilevers en Philips bleven op peil zonder meer. Rubbers prijshoudend, evenals Tabakken en Scheepvaarten. Sulkers maakten kleine schommelingen mee, waarbij een kleine koersverheffing viel te constateeren. Amerikaansche fondsen meerendeels wat hooger in navolging van Wallstreet. Young leening en Duitsche obligaties vaster. Ne- derl. obligaties prijshoudend. LEIDEN, 24 Oct. - Botermarkt. Prima fabrieksboter (controle) f. 1.40; prima boe- renboter f. 1.40f. 1.60, goede boerenboter f. 1.25—f. 1.35, per K.G. Aangevoerd 1/3, 7/6, 51/8, 10/16 vaten, wegende 1345 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 1924 Oct. - Aangevoerd 200.000 stuks lange turf, f.78 p. 1000 st. ALPHEN, 23 Oct. Tuinbouwveiling. Spinazie f. 612; Heerenboonen f. 26— 30; Snijboonen f. 2235 per 100 K.G.; Peen f. 4—9; Kroten f. 2—3; Uien 3.50—4; An dijvie f. 1.202.60 per 100 bos. Kropsla I f. 1.503; Bloemkool I f. 812; idem II f. 35 per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 3160 stuks. Prijs per 100 stuks: Kipeieren f. 7—7.80; Eendeneieren f. 44.70; Kuikeneieren f. 4—5.50. KATWIJK, 23 Oct. Tuinbouwveiling Uien per 100 K.G. f. 2.40—2.60; Peen per 100 bos f. 4.206.60; Bloemkool I per 100 f. 3.20—6.40; Gele kool per 100 f. 4.20— 4.80; Roode Kool per 100 f. 5.105.90; Peen per 100 K.G. f. 2.50—4.00. Aanvoer: 3000 K.G. uien; 1500 Bos peen; 44.000 Bloemkool; 1800 Roode kool: 2200 K.G, peen. TER AAR, 23 Oct. Groentenveiling. Snijboonen f. 2.60—3.60; Stokprinces f. 2.60 Witte Pronkers f. 0.20—0.65; Tomaten A f 9.—14.40; idem B f. 8.60—14.50; idem C f. 7—10; idem CC f. 1—5.80: Bloem kool f. 5 cent. BOSKOOP, 23 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos: Florex 70—90 ct.: Potin 1930 ct.: Columbia 2943 ct.; Rosalan- dia 3852 ct.; Butterfly 3642 ct.; Gol den Ophelia 19—26 ct.; Ophelia 17 ct.- Hadley 70—80 ct.; Edith Helen 120—190 ct.; Wilh. Kordes 40—55 ct.; August Noach 45—61 ct.; Claudius Pernet 3845 ct.; Kilham 4565 ct.: Polyantharozen 3750 ct.; Germania 37—55 ct.; Else Poulsen 50—60 ct.; Mae Keiler 30—40 ct.: Jules Bouché 2444 ct.; Diversen per bos: Cle matis Prins Hendrik 220 ct.; idem mr. Patijn 100 ct. Chrysanten, gr.bl. 140—170 ct.; idem tros 24—42 ct.; Gerbera 81 ct.; Physalis Franehetti 49—55 ct.; tros-Chry- santen, per tak 18—19 cent.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 3