72,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 20 October 1931 Tweede Blad No. 21959 GEMENGD NIEUWS. DE BANKOVERVAL TE ROTTERDAM. De tweede dader nog niet gevonden. De N. R. Crt. meldt: Het ls de politie nog niet gelukt den tweeden dader van den overval op het bijkantoor van de Incassobank aan den Goudschen Singel te Rotterdam te vin den. De aangehoudene, J. M., weigert den naam van zijn medeplichtige te noemen. Hij heeft Zaterdag bezoek gehad van een broer. Deze heeft er nog eens bij hem op aangedrongen, den nog voortvluchtige te noemen, maar dit wilde hij niet doen. Zooals vanzelf spreekt heeft de recher che een nauwkeurig onderzoek ingesteld bij de menschen, die den gepakten dader het meest nabij staan, maar ook dit heeft tot nu toe niets opgeleverd, waaraan men eemg houvast heeft. M. was reeds een heelen tijd verloofd en was bijna altijd met zijn meisje teza men. Deze laatste heeft ook niet het min sts vermoeden, in welke richting de mede dader zou moeten worden gezocht. De ouders begrijpen niet, hoe hun zoon tot zoo iets in staat kon zijn. Ook was het hun onbegrijpelijk, hoe hij aan de revol ver is gekomen. Iets bijzonders hadden zij tevoren niet aan hun zoon bemerkt. Wel had hij een tijdje geleden een meubel zaakje op touw gezet, dat niet zoo mar cheerde, als hij gewild had. Veel uitgaan deed hij niet en dan bijna altijd met zijn verloofde. En voor zoover bekend, bezocht hij zelden of nooit een café; hij dronk hiet en rookte evenmin. t,i i.^hSdijkheid, dat de nog voort vluchtige eigenlijk de hoofddader van a is' wordt nlet uitgesloten ge- acnt. Bij het binnenkomen van de bank is ae gearresteerde het eerst met zijn revol vers voor de balie verschenen. Dit maakte wen °p het personeel nog een niet al te crnstigen indruk. Daarna kwam de ander. zel,de tot M- „vooruit, doe je werk" fhj de vlucht, na de komst van den bank- buiten WaS de »ont>€kende" het eerst A de achtervolging van den aangehou dene heeft iemand, die op een flets geze ten was, in de Korte Brandstraat getracht I den vluchteling staande te houden. De vluchteling heeft daarop op dezen man geschoten, waarna de fietser op het trot toir is gevallen. Voorts heeft een burger op de Linker Rottekade aan een agent van politie een klein model revolver over handigd. die hij zeide den achtervolgde te hebben afgenomen. o GEVECHT TUSSCHEN LEEUWEN. Paniek onder het publiek. Tijdens de kermisweek te Breda, geeft het circus Van Bever voorstellingen, waar van als een der hoofdnummers voorkomt een dressuur van vijf leeuwen. Toen nu echter dit nummer slechts met een vier- i tal leeuwen werd uitgevoerd, scheen dit op de dieren onrustig in te werken. Want nauwelijks bevond de temmer zich in de kooi, of er ontstond tusschen deleeuwen een hevig gevecht. In het circus zelf werd het aanwezige publiek door een paniek bevangen, zoodat ieder een goed heenko men zocht. Vruchteloos trachtte de temmer door schoten in de lucht aan het gevecht een einde te maken. Inmiddels schoot het ge- heele personeel met ijzeren staven en pieken met vleesch te hulp; eerst na een kwartier wist men de vechtersbazen te scheiden. Het mag een geluk worden ge noemd, dat de temmer bij deze vechtpartij niet verwond werd. Tel. o IN BRAND GERAAKT. De beide sluiswachters S. en M. te Ter Apel, wilden gisteren met een auto een pleziertochtje maken. Toen zij het reser voir van den auto met benzine wilden bijvullen, kwamen zij te dicht met vuur bij de vloeistof, waardoor de auto in brand geraakte. Deze brandde totaal uit. I De kleeren van M. geraakten in brand, I doch spoedig konden de vlammen gedoofd i worden. M. bekwam lichte brandwonden, BOMBARDEMENT MET STEENEN. In de Simon Willemstraat (Amsterdam- West) vond gisterenmiddag een rechter lijke uitzetting met hindernissen plaats. Het was voor het huis zeer rumoerig, zoodat politie te paard en te voet moeite had het publiek in toom te houden. Na afloop van de uitzetting begaf de deur waarder met zijn helpers zich naar huis, begeleid door een viertal agenten. In de Bellamystraat begon het publiek, dat hen achtervolgde, op te dringen en plotseling werd er van verschillende zijden met steenen gegooid. De agenten trokken de sabel, doch daar dit geen afdoend middel bleek to zijn, en men door bleef gooien, werden eemge schoten gelost. Daar men echter opnieuw incidenten vreesde, bracht de politie den deurwaarder met zijn hel pers tijdelijk naar het politieposthuis in de Borgerstraat. Van hier uit ging deze met agenten per auto naar zijn kantoor. De politie joeg in de Borgerstraat de menschen uiteen, waarna het nog lang rumoerig bleef. o VROUW DOOR GEMASKERDE MANNEN OVERVALLEN. Zaterdagnacht zijn gemaskerde inbre kers binnengedrongen in de boerderij van de alleenwonende 58-jarige landbouwster J. F. te P., in <je buurtschap Huppel nabij Winterswijk. De vrouw, van wie bekend is, dat zij er warmpjes inzit, werd in haar bed overvallen door een tweetal gemaskerde personen, die haar bloedend verwondden. Zij wist zich evenwel dapper te verweren ondanks haar verwonding, zoodat de in brekers een derde persoon, die waar schijnlijk buiten stond, te hulp riepen. Van dit oogenblik heeft de vrouw ge bruik gemaakt en kans gezien de open staande buitendeur dicht te doen en te grendelen, waarna ze nog meer alarm maakte. Zonder iets te hebben ontvreemd en met achterlating van een masker en een rooden zakdoek, zijn de inbrekers verdwenen. Met een politiehond werd het terrein in de omgeving afgezocht. Het onderzoek naar de daders duurt voort. .(„Tel.") OPLICHTER IN ENGELAND AANGEHOUDEN. Hij wordt naar ons land uitgeleverd. Naar wij vernemen heeft de Engelsche regeering gisteren de uitlevering naar Nederland toegestaan van een zekeren Moscowisa Morris. Deze Morris werd beschuldigd van op lichting en verduistering, gepleegd ten nadeele van een aantal firma's in Neder land en in het buitenland. Zijn oplichterspraktijken oefende hij uit in samenwerking met een zekeren Nahas. Laatstgenoemde heeft destijds voor de Amsterdamsche Rechtbank in verband hiermede terecht gestaan en is tot een zware gevangenisstraf veroordeeld. Mor- I ris wist zich destijds uit de voeten te ma- ken en is later in Engeland opgespoord, i waar hij op verzoek van de Nederlandsche I justitie werd aangehouden. Thans zal ook hij voor den Nederlandschen rechter te recht staan en zich moeten verantwoor den voor de verduisteringen en oplichtin gen op groote schaal, door beiden ge pleegd, waarbij hun slachtoffers voor vele duizenden werden benadeeld. ROOFOVERVAL BIJ MEPPEL. Een kantoorbediende bewusteloos geslagen. Gisteravond is naar de „Tel." meldt, de heer H. de Walle, boekhouder en reiziger bij de kolenhandel van den heer M. Kreu- zen op den weg ZwartsluisMeppel in de buurtschap Doosjen overvallen en bewus teloos geslagen. De jongeman moest een bedrag van f500 voor zijn patroon stor ten ten postkantore, en tevens eenige klanten in Zwartsluis bezoeken. Hij ver gat het geld te storten en ging recht streeks per rijwiel naar Zwartsluis. Onderweg wilde hij een sigaret opste ken, doch hij bemerkte dat hij geen luci fers bij zich had. Bij Zwartsluis ontmoette hij een tweetal personen, waarvan de een nogal klein, de andere groot. Hij vroeg dezen om vuur en liet zich daarbij ont- i vallen dat hij vergeten had liet geld, dat hij voor zijn patroon op de girorekening moest storten, daar te deponeeren. Dat was tegen halfdrie. Daar de mannen bij nader inzien op hem een ongunstigen indruk maakten reed hij zoo snel mogelijk naar Zwartsluis en stortte daar het geld op de giroreke ning. Tegen halfzeven keerde hij naar Meppel over den eenzamen donkeren weg terug. Tusschen deze stad en de buurt schap Doosjen werd hij opgewacht door een manspersoon en werd hem plotseling een stok tusschen de spaken van zijn voorwiel gestoken, v. d. W. sloeg daardoor over den kop. Hij verloor echter niet zijn tegenwoordigheid van geest en sprong direct weer op om zijn belager van re pliek te dienen. Op dit oogenblik werd hij echter onverhoeds van achteren op het hoofd geslagen en wel zoo hevig, dat hij bewusteloos ineenzonk. De beide booswichten zullen zeer zeker wel op hun neus gekeken hebben, toen zij bij onderzoek geen geld op hun slacht offer konden vinden. Zij maakten zich ijlings uit de voeten en lieten v. d. W. in bewusteloozen toe stand op den weg liggen, waar personeel van een vrachtauto der firma Zwikker hem later vond. Deze namen den heer de Walle mee naar het politiebureau te Mep pel. Onderweg kwam hij weer tot bewust zijn. Hij verklaarde aan de politie, dat hij een van de mannen had herkend als de persoon, wien hij 's middags om vuur had gevraagd. Rijks- en gemeentepolitie heb ben een uitgebreid onderzoek aangevan gen. In alle omliggende plaatsen is de politie gewaarschuwd. Per auto wordt in alle richtingen naar de daders gezocht. -O BRANDEN. De boerderij van den eigenaar C. Mo- lema, bewoond door den landbouwer Mels te Nieuwe Pekela, is afgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. Onder Ell (Limburg) brandde door on bekende oorzaak de boerderij „Kapittel- hof" van de wed. H. af. Een groot deel van den inboedel alsmede enkele jonge varkens en een kalf kwamen in de vlam- qieti om, EEN BELANGRIJKE VERBETERING VOO R DE BINNENSCHEEPVAART. Ter ver vanging van Sluis 16 te Weert, welke he t steeds drukker wordend scheepvaartver keer in de Zuid-Willemsvaart niet voldoende meer kon verwerken, wordt naast de bestaande een nieuwe sluis gebauwd, welke twee vollemaats-schepen benevens een sleepboot kan bergen. Een overzicht van den bouw. TE VEENENDAAL zijn gisteren oefeningen gehouden door het Roode Kruis. Z. K. H. Prins Hendrik woonde deze oefeningen bij en nam de verrichtingen van de transportcolonnes in oogenschouw. BIJ DEN WATERMOLEN. Een rustiek tafreeltje, zooals men dat nog op enkele plaatsen in ons land aantreft. De molenaar zet het sluisje met een handbeweging open, om de noodige kracht voor zijn waterrad te verkrijgen. GEORGE WASHINGTON, de eer ste president der Ver. Staten van Amerika, die deze week hun 150- jarige onafhankelijkheid vieren. EEN MUSICUS in Kaiser Ebersdorf (D.) heeft een systeem uitgedacht, volgens hetwelk de klank van snaarinstrumenten versterkt en veredeld zou worden.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 5