Caron's Anthraciet vt Alle Drukwerken tiii Blip MAISDI Ossetonge Haagweg 15, Fa. G. VAN BRUSSEL lm- Laat u niets wijs mal nr Alle bestellingen worden thuisbezorgd. -w HET LEIDSCHE KAASHUIS ANTHRACIET Prima Brechcokes en Ar.thraciet 50-80 ANTHRACIET als Reclame v.* met Stationsweg 14, Toen Rina uit logeeren moest VOORLEZEN. WAAR DE VLAGGEN WAAIEN H00GEW0ERD 8 - TELEF. 1784 Wat gebruikt wordt, moet gereinigd, Da's al lang een vaste wet; Wat gereinigd moet, wordt lekker, Stevig in de zeep gezet. Uit dit logische axioma Leeren wij eenvoudig dit: Wie zijn tanden schoon wil hebben, Neemt GIBBS tandzeep voor 't gebit. 5783 v BEW. 12 verschillende advertentie* geven reckt op een G1B1 koker. Tandzeep groot model, groote tube Tandpasta de la Pariaienne" middeldoos en bovendien een luxe Zoodra U 6 verschillende advertentie# hebt toont ze dit monaterdooeje geven. felke Donderdag, tot het eind van dit jaar, zal een a Een circulaire en een enveloppe, waarin U de adverteni ^te Uwer beachdcking. Mr. GIBB3 verzoekt U beleefd bij inlevering va loppe .welke U door Uwen leverancier gratis wc met een kruisje te willen aangeven. Mr. GIBI U meerdere malen 12 advertenties hebt verzam het recht meerdere series in te leveren en zal hi serie moet echter uit verschillende advertenties 5777 Zuinig in gebruik, met de GOUDRENETTEN 60 ct., Bellefleuren 50 et., zoete appelen 55 ct., houdbare Ster appelen f. 1.50 (alles p. 10 pond) Weder ontvangen zoete druiven (frankenthaler) 45 ct. per kilo. JAC. OOSTENDORP Noordeinde 33 4897a tegen lage prijzen Huwelijksbrieven In de nieuwste modellen. Bestekken - Dissertaties Bruiloftsdrukwerk, enz. Haarl.straat 222, Leiden. 686 GROOTE VOORR7 Fa. J. DE LA RIE [air NEDERL. CnAUFFEURSSCnOOL -» Leert autorijden, bij het voor degelijk onderwijs bekende hier ter stede. Laat u niet misleiden door z.g. goedk aanbiedingen. Het slagen voor uw examen wordt doe schriftelijk gegarandeerd. Geheele cursus f. 30.incl. me Directie Ned. Chaufleursschool, Langebrug 7 - 7a bij de Papen 4S Weet u wel. dat er nog nooit zoo geconcurreerd is als oogenblik, juist nu terwijl het publiek op koopjes uit is, ervan den toestand gebruik gemaakt om alle mogelijke r< te verkoopen, om vooral hun kooge kosten te kunnen dekken. De 3 Eenen met zijn lage kosten, kan concurreeren met het ouderwetsche goede goed. wij hebben geen hooge winsten noodig. Vooral dekens en bedden is een artikel waar veel mee geknoeid kan worden, omdat het pas in 't gebruik voor den dag komt, maar dan is het te laat. Koopt onze zuivere (2-pers.) wollen dekens vanaf 3.75, 4.60, fantasie dekens met de loodjes er aan 5.75, 6.75, 7.40. 7.90, 8.40, extra groote maten, pracht patronen en kleuren 8.90, 9.40, 9.75, 190 X 230 iets heel moois 11.90, 13.50 een deken van 24.— voor 16.50. Gewatteerde dekens 2-pers. maathoudend 4.75, 5.50, extra groot, effen en gebloemd 6.40. 6.90, 7.90. Wolvulling dekens licht en warm thans 9.25. Molton dekens afgeslagen tot 24, 49. 57, 75, 2-pers. 99, 109, 1.29, extra solide thans 1.75, 1.95, 2.25, wit en gekleurd. Voor bedden, matrasstellen, ledikanten, of wat ook, kunt u wel iets goedkooper koopen, maar beter is het in de 3 Eenen, een oud vertrouwd adres, de 3 Eenen, Haarlemmerstraat Honderd en elf. Let u op den jnisten winkel. 5816 Nog maar eeri paar dagen zou het duren, eer tante Sien bij de familie Huysman zou komen logeeren. Al de Huysmannetjes van groot tot klein vonden dat even pret tig. Tante was een gast die ieder jaar terugkwam weet je, en daarom was ze voor haar acht neefjes en nichtjes geen onbe kende. Heel lang kon tante wel nooit blij ven. Ze woonde bij Grootvader en Groot moeder en die wilden haar nooit graag lang missen. Maar toch bleef ze ieder jaar lang genoeg, om te maken dat allen haar heengaan weer betreurden. Vooral met de kleintjes was dit het geval. Tante kwam meestal in de vacantie als alle Huysman netjes thuis waren van school. En waar ze ook ging, altijd had ze een of meer van dè^kinderen bij zich. Een paar jaar geleden was het gebeurd, dat een van de kleintjes die drie jaar was, luid schreiend op den grond tegen de kamerdeur was gaan zitten, en maar steeds herhaald had, dat tante niet weg mocht gaan. Geen wonder dus, dat de kleine Huysmannetjes ieder jaar opnieuw verlangend naar tante's komst uitzagen. Dat was dan ook dit jaar weer zoo. Telkens kwam een van de kleintjes vragen: „Moe, wanneer komt tante nou?" En moeder vertelde telkens geduldig hoe veel dagen er nog moesten verloopen eer tante kwam. Doch onder de kinderen Huysman was er één, die dit jaar al heel verlangend naar tante's komst uitzag. Dat was Rina, een achtjarig meisje. Natuurlijk begrijpen jullie wel, dat dit bijzondere verlangen ook een bijzondere reden had. En dat was ook zoo. Vader en moeder Huysman hadden met Grootvader en Grootmoeder afgesproken dat Rina dit jaar een poosje bij hen mocht logeeren. Ik weet haast niet wie er blij der was Kina's Grootouders of Rina zelve, Natuurlijk kon ons meisje nog niet alleen reizen, en daarom had men afge sproken dat tante Sien haar als ze ver trok, mee zou nemen. Begrijpen jullie nu waarom Rina zoo heel erg naar haar tante verlangde, 't Scheen wel alsof die laatste dagen van tante's komst omkropen, maar gelukkig eindelijk brak toch het oogenblik aan dat vader en moeder tante van den trein gin gen halen. Tante kwam 's avonds heel laat aan. 't was al bijna nacht, dus kreeg ze dien avond niemand meer van de kleintjes te zien. Maar den volgenden morgen, heel vroeg al, kwam de een na den ander om het hoekje van tante's kamerdeur kijken. En allen mochten ze even binnenkomen om tante te begroeten. Later, toen tante op was, ging ze eens in haar koffer kijken. En je begrijpt dat er voor iedereen een verrassing uitkwam. „We kunnen niet te laat ontbijten tante" zei moeder Huysman, want er moeten er nog drie naar school". „Drie naar school?" herhaalde tante verbaasd, „en ik dacht dat het vacantie was?" „Ja, voor de grooteren wel" legde moeder uit „maar voor de kleintjes niet. De fröbel school geeft volgende week pas vacantie". „Maar wie moeten daar dan heen?" vroeg tante weer. Toch alleen Frans en Mies maar?" „Ja eigenlijk wel," stemde moeder toe. „Maar Rina is deze week te gast op de fröbelschool. Ze vindt het er zoo fijn, dat ik het voor haar gevraagd heb en juffrouw van der Pool vindt het best." „Zoo," lachte tante, „dus jij gaat twee keer uit logeeren, meiske. Een keer op de fröbelschool en een keer bij ons. ,,'t Is zoo fijn tante, op de fröbelschool", vertelde Rina nu, „ik mag allemaal matjes vlechten voor de zieke kinderen. Als ik ze klaar heb, mag ik ze mee naar huis nemen om ze te laten zien." ..Maar nu moeten jullie gaan kinderen" anders kom je telaat" zei moeder nu en dat heeft juffrouw van der Pool niet graag. Edward en Wil brengen jullie de kleintjes weg?" vroeg moeder nu. „Ja moe, we zijn klaar", antwoordde de jongens. „Weet Rina dan den weg niet?" vroeg tante aan moeder. „Ja. de weg weet ze wel" was het ant woord. Maar de afstand is nog al groot voor de twee kleintjes om te loopen, en daarom komen er iederen morgen twee paardjes om ze weg te brengen". „Dat moet ik zien", lachte tante, terwijl ze naar de voordeur liep. Nu 't was best de moeite waard om eens te kijken, want er gebeurde iets heel aar digs. Is 't buiten soms wat druilerig, Het zonnetje wat pruilerig. Dan zit klein Jetje in een hoek Te lezen in een prentenboek. De poppenschaar is haar gehoor: Klein Jetje leest haar kind'ren voor! Pop Marjolein, die luistert stil; 't Is of z' er niets van missen wil. En Teddybeer, die leuke guit, Schudt nu en dan z'n bruinen snuit, Och, och, het is een prachtverhaal Zou 't echt gebeurd zijn, allemaal? (Nadruk verboden). Op 't randje van den stoel zit Bob, Dat is de leuke jongenspop. Die gluurt in 't boek, of 't er wel staat En kleine Jet niets overslaat. Maar Jetteke vergist zich niet, Geen woordje, dat ze overziet! Is eindelijk het boekje uit, Dan kijkt klein Jetje door de ruit, En zie, daar schijnt de lieve zon Zoo mooi, als ze maar stralen kon! En in een wip is Jetje fijn Met allen in den zonneschijn! RO FRANKFORT. Eduard en Willy stonden in gebukte houding bij het hekje van den voortuin. Moeder tilde Frans, die vijf jaar was op en zette hem op den rug van Eduard. Toen tilde ze Miesje, die pas drie jaar was op en zette haar op Willy's rug. „Een-twee-drie stapvoets" commandeerde moeder en daar stapten ze als twee paardjes met hun last rustig heen. Rina liep er naast. „Dat is aardig bedacht", zei tante toen ze met moeder weer naar binnen ging. „Zou het niet te zwaar wezen voor de jon gen?" „Welnee", antwoordde moeder. „Eduard is al dertien en Willy al twaalf. Ze kunnen best op deze wijze hun kleine broertje en zusje dragen". Wat werd dat een prettige vacantie voor tante Sien. Vader Huysman en de groote kinderen gingen den heelen dag naar hun werk en kwamen 's avonds pas thuis. De drie jongsten bleven tot vier uur op de fröbelschool, zoodat alleen Eduard en Willy thuis waren.En die mochten met moeder en tante mee als ze uitgingen. Met hun vieren maakten ze fijne fietstochten door de prachtige bosschen. Zoo vlogen de eerste dagen van tante's verblijf bij de familie Huysman voorbij. Op zekeren middag waren tante, moeder, Eduard en Willy om half vier van een grooten fietstocht thuis gekomen. „Gaan jullie gauw de kleintjes halen, jongens?" vroeg moeder. „Hier, jullie zult ook wel dorst hebben. Drink eerst dit glaasje limonade maar even leeg". Dat lieten de jongens zich geen twee maal zeggen. In een oogenblik waren de glaasjes leeg en toen stapten de twee paardjes de deur uit. 't Was al over half vijf toen ze weer thuis kwamen. „Maar Rina", vroeg moeder verschrikt, toen ze binnenkwamen, „wat is er met jou gebeurd? Je hebt een heele dikke lip." 't Meisje begon te schreien. ,,'k Ben zoo gevallen, moe", snikte ze. „Ze is over de voet van een jongetje ge struikeld, moe", zei Eduard nu. „Juffrouw van der Pool heeft het ons zelf verteld. Maar niemand kan er wat aan doen zei ze. En ik moest tegen u zeg gen dat het haar heel erg speet". Tante had Rina op haar schoot getrok ken en veegde haar tranen weg. „Stil nu maar", troostte ze, „misschien is het wel gauw beter". „Misschien is het wel gauw beter", had tante Sien gezegd, maar dat viel tegen. Toen moeder den volgenden morgen bij Rina's bed kwam, schrok ze erg. Nu was niet alleen de lip, maar het heele gezicht van het meisje erg opgezet. Bovendien was het mondje weer gaan bloeden, en ver toonde Rina's kussen en lakens, overal groote bloedvlekken. Bezorgd boog moeder zich over haar meisje heen en legde haar even de hand op het voorhoofd. Doch dat was ook al niet geruststellend, want dat arme hoofdje was geweldig heet. Moeder riep tante bo ven en samen waschten ze toen Rina het bloed van het gezichtje en gaven haar schoon beddegoed. Maar toen moest ze weer in haar bedje. Rina wilde wel. want och ze voelde zich zoo ziek. Toen Eduard en Willy Frans en Mies naar de fröbelschool brachten moesten ze gelijk bij den dokter aan gaan om te vra gen of hij naar Rina wilde komen kijken. „Wat zijn jullie lang weggebleven jon gens," zei moeder, toen ze weer terug kwamen. „Was de dokter nog thuis?" „Ja moe en we moesten ook alles aan juffrouw van der Pool vertellen. Daarom duurde het zoo lang. De juffrouw komt om vier uur Rina even opzoeken heeft ze gezegd." Dat werd een heel andere dag dan de vorige vacantiedag van tante Sien. Moeder kon nu natuurlijk niet van huis en wel ging tante met de twee jongens een eindje fietsen, maar toch het rechte plezier had- ren ze er niet in, zoodat ze weer heel vroeg thuis waren. „Dokter is al geweest", vertelde moeder toen ze tante opendeed. „En wat heeft hij gezegd?" vroeg tante haastig. „O, 't is gelukkig niet gevaarlijk" stelde moeder haar gerust, „maar toch moet Rina in be$l blijven. Zaterdag komt dokter terug." „Dus ze kan niet met mij mee" zei tante zuchtend. „Zooals Je weet, moet ik morgen al weg, en 't is me beslist onmo gelijk langer te blijven. Wat zal het ons meiske spijten." „Ja" zei moeder „ze heel er al om ge huild, maar ik heb haar beloofd, dat ais f. 1.75 1.25 1.00 1.50 Voorradig tor aflevering. Prima Zeeuwsche winter Klei-Eigenheimers. hewaarbaar a L 5.20 per 100 Kilo, vrij thuis. 10 pond Goudreinetten, extra supra 10 pond Goudreinetten. extra 10 pond Extra supra groote Bellefleurs 10 pond Extra Sterappelen>.uu Al ons fruit is geplukt en bewaarbaar. Beslist 1ste kwaliteit, niet te verwarren met het uitschot en vuil, welke U door 3de rangs winkeliers aan 3den 5682 rangs prijs worden aangeboden. Doezastraat 26 - Telefoon 1786 - Let op «Ie vlag Geverstraat 81 Telefoon 1991 - Oegstgeest. ittaarsmanssteeg 17 - Telefoon 1399. 8 f. 0 58 f. 0.68 f. 0.34 f. 0.32 VANAF VRIJDAG: Fijn belegen Roomboter per pond Delftsche Roomboter per pond Prima 40 Edammers per pond ionge Goudsche Kaas per pond Jonge Kruidkaas per pondf. 0.28 Belegen Volvette Kaas per pond f. 0.45 20 Goudsche Kaas per pond f. 0.18 to Leidon teD verzoeke van den WelEd. Gestr. Heer Mr. H. W. J. A. AVERBECK, Rembrandt- straat 23 te Leiden als Cura tor in bet Faillissement van W. VAN DER STOEL. Expedi teur te Alphen a. d. Rijn over te gaan tot den publieken verkoop 4 contant van een 2 TONS OPEL VRACHT WAGEN MET LAADBAK EN DAAROP PASSENDE HEKKEN. Zeer geschikt voor Vee- of Groentenvervoer. Een eü ander in prima conditie, M uur voor den verkoop te zien 5749 4-3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 2