RECHTZAKEN. NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. DE BRAND IN HET THÜRINGER WALD. In verband met den grooten brand te Lehesten In het Thüringer Wald zijn de 41-jarige landbouwer Goelitzel, wiens boerderij eveneens afbrandde en zyn 22- jarige zoon als verdacht van brandstich ting gearresteerd. De zoon heeft reeds een bekentenis afgelegd en verklaard, dat hij de schuur in brand heeft gestoken EEN DAPPER ESCORTE. Uit Peking wordt gemeld, dat Chineesche bandieten een naar Peking op weg zijnden trein van den PekingMoekden spoorweg tusschen Tahoesjan en Koepangtse heb ben overvallen. De ruim 200 passagiers, waaronder ver scheidene buitenlanders, werden geheel uitgeplunderd. De militaire begeleiding van den trein bood geen tegenstand, doch sloot zich, zoolang de overval duurde, op in een der spoorwagons. ZEILVLIEGER NEERGESTORT. Op het zeilvliegterrein Doernberg bij Zierenberg (Rijnland) is een ernstig onge luk gebeurd. De 21-jarige student in de medicijnen Wilhelm Voelkert was tijdens hevigen wind opgestegen tot het maken van een oefeningszeilvlucht, waarbij hij tevens een examen wilde afleggen. Op een hoogte van 30 M, viel plotseling een draag vlak van het toestel af. Het toestel sloeg tegen den grond en werd volkomen ver nield. Voelkert bekwam een zware schedel- wond en andere kwetsuren Zijn toestand is ernstig. „Waar is dat portret van je grootmoe der, in haar meisjestijd?" „O, dat heeft moeder meegenomen naar de kleermaker, om precies zoo'n costuum te laten maken." (Passing Show). FRAUDE BIJ ZIEKTEMELDINGEN. Naar wij vernemen heeft de Rechtbank te 's-Gravenhage dezer dagen ter zake van oplichting veroordeeld tot een geldboete van f. 100.subs. 40 dagen hechtenis, den werkgever S. te M„ wien was ten laste ge legd. dat hij aan de Bedrijfsvereeniging, bij welke hij voor de wettelijke ziekengeld verzekering zijner arbeiders was aange sloten, met betrekking tot het dagloon en den duur der arbeidsongeschiktheid van twee zijner arbeiders verklaringen had af gelegd, in strijd met de waarheid met het oogmerk om zich door die bedrijfsvereeni ging een hooger bedrag te doen uitbetalen dan hem rechtens toekwam. VERDUISTERING. De Rechtbank te Almelo heeft den grondwerker F. Hdie als penningmeester der afdeeling Almelo der Landelijke Fede ratie van Transportarbeiders een bedrag van ongeveer f. 65 heeft verduisterd, over eenkomstig den eisch veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. Vervolgens heeft opnieuw een oud-pen- r.ingmeester der afdeeling Almelo van de Landelijke Federatie van Transportarbei ders voor de Rechtbank te Almelo terecht gestaan, ter zake van verduistering. Deze verdachte, G. P., had 42 maal verkeerde namen op staten ingevuld, waardoor hem f 84 werd uitgekeerd. Verdachte bekende. De eisch luidde 3 maanden gevangenis straf. DE MOORDAANSLAG TE OVEZANDE (ZEELAND). Voor het Haagsch Gerechtshof stond gistermiddag in hooger beroep terecht een 34-jarige gewezen koster der r.-k. kerk te Ovezande (Z.), die op 4 Mei J.l. door de rechtbank te Middelburg is vrij gesproken van een hem ten laste gelegde poging tot moord. Van dit vrijsprekend vonnis is de offi cier van justitie bij gemelde rechtbank, mr. baron van der Feltz, die tegen ver dachte zeven jaar gevangenisstraf had geelscht, in appél gegaan. Mr. M. Kegge uit Goes, die verdachte in eerste instantie heeft bijgestaan, trad ook thans als verdediger voor verd. op. De procureur-generaal mr. J. A. de Vis ser had twintig getuigen gedagvaard. Verdachte is ten laste gelegd, dat hij op 5 Febr. j.l. een geweerschot heeft gelost op zijn vrouw, met de bedoeling, haar te dooden. De vrouw werd ernstig aan den hals gewond, doch is geheel hersteld. De procureur-generaal zelde dat een derde persoon in dit drama totaal uitge sloten is en dat niemand anders dan ver dachte er belang bij had, de vrouw dood te schieten. De mogelijkheid van zelf moord met behulp van dit geweer acht spr. ten eenenmale uitgesloten. Spr. vroeg vernietiging van het vonnis der rechtbank en schuldigverklaring van verd. wegens poging tot moord, en diens veroordeeling tot acht jaar gevangenis straf met zijn onmiddellijke gevangen neming. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Na re- en dupliek begaf het Hof zich in raadkamer, waarna de president mede deelde, dat er geen termen aanwezig geacht werden om aan het verzoek van den procureur-generaal te voldoen Uitspraak 28 October a s. ACADEMISCHE-EXAMENS. Bevorderd is tot doctor m de letteren en wijsbegeerte op proefschrift, getiteld „Das Raumproblem bei H. Bergson", de heer \V. Emmens, geboren te Beerta. Geslaagd zijn voor het doctoraal-examen Arische taal en letteren de heer dr. J. Gonda i Gouda); economisch-doctoraal- examen Indologie de heer J. P de Putter (Retranchement)candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren J. P. G Goos- sen (Den Haag). H. J. Pot (Haarlem), K. N. Korteweg (Den Haag), M. Gelinck (De venter) en J C. Tupker (Rotterdam); candidaats-examen geneeskunde de dames T. E. A. Janssen (Den Haag), J. A. Goed (Den Haag), J. Doorman (Wassenaar), M. J. Maas (Rotterdam) en H. Hankes Driel- sma (Den Haag) en de heeren J. F. Jon kers (Schiedam), W van Meeuwen (Den Haag), W. E. F, Winckel (Den Haag), A. J. H. Ebes (Rotterdam), J. A. Boorsma (Oegstgeest), G. A. S. Jongeneel (Hille- gersberg), G. A Sekhuis (Delft). M. Naeff (Den Haag), H. Barbe (Dordrecht). H. G. van Everdingen (Buren) H. G. Ruhaak (Wassenaar) en P. Bremer (Voorburg) (cum laude). Taalkundig candidaatsexamen Indologie de heer G. Appel (Opmeer N.H.). INITIATIEF VAN PRINSES JULIANA. Voor de crisis-slachtoffers. Naar wij vernemen is H.K.H. Prinses Juliana in overleg met H. M. de Koningin voor nemens het initiatief te nemen tot samen stelling van een Nationaal Comité ter leniging van den nood der slachtoffers van de tegenwoordige crisis, voor zoover daarin niet op andere wijze kan worden voorzien. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 7 uur is het K. L. M.- vliegtuig de .Leeuwerik" van Amsterdam naar Batavia vertrokken. Eerste bestuur der is Beekman, tweede bestuurder Blaak, boordwerktuigkundige Naber, terwijl Pronk de reis als radio-telegrafist meemaakt. Het vliegtuig heeft 231.425 K.G, post en 40.100 K.G. vracht aan boord. DOOR DE TRAM GEGREPEN. Omstreeks 5 uur gistermiddag werd op den Leidschestraatweg bij de boschwach- terswoning te 's-Gravenhage de 47-jarige wielrijder W. O. uit de Edisonstraat aan gereden door een tram van de lijn Den Haag—Leiden. O. die met zijn 14-jarig dochtertje reed geraakte met zijn voor wiel verward in de fiets van zijn dochter tje. waardoor hij vóór de tram viel. Hij wist zich echter zoodanig aan de tram vast te klemmen, dat hij er niet onder geraakte. Wel bekwam hij een rechteron- derarmfractuur en een schaafwond aan den neus. De Eerste Hulpdienst bracht hem ter observatie naar 't Ziekenhuis Zuidwal. Z. K. H. de Prins heeft gisteren een telegrafischen gelukwensch doen toeko men aan den oud-minister van Water staat, prof. dr. J. Kraus ter gelegenheid van diens zeventigsten verjaardag. TE VROEG ONTPLOFT. BOEKAREST. 14 Oct. (Wolff). In een steengroeve nabij Czernowitz kwam giste ren een dynamiet-patroon te vroeg tot ont ploffing. Twintig arbeiders werden onder het gesteente bedolvei 15 werden gered, doch 5 kwamen om. DUIKBOOTONGEVAL. LONDEN, 15 Oct. (Ned. Tel. Ag.). Bij oefeningen bij Wight is een lid der beman ning van den onderzeeër L 23 omgekomen. NIETS GELEERD. HALLE a. d. SAALE, 14 Oct. (Wolff). Hedenavond heeft de Stahlhelm een druk bezochte openbare vergadering gehouden, waarop de vroegere legerchef generaal Neye een redevoering hield, waarin hij verklaarde, dat het Duitsche volk wederom een leger moest hebben „Het zou een misdaad zijn, ons arme Vaderland in een oorlog te drijven. Ik rammel dan ook niet met den sabel, doch ik wil deze aan mijn zijde hebben, opdat ik hem zoo noodig kan gebruiken. Wij hebben algemeenen dienstplicht noodig. Het oude spreekwoord Si vis pacem, para bellum (Indien gij den vrede wilt. bereidt U voor op den oorlog) is nog steeds van kracht. GRATIE IN RUSLAND. MOSKOU 15 Oct. (V. D.) Op voorstel van het Centraal-Comité der Groot- Russische Republiek, is aan 800 politieke gevangenen die in de jaren 1927—1929 wegens sabotage en contra-revolution- naire neigingen tot gevangenisstraf wa ren veroordeeld, gratie verleend. De mees ten hunner zijn ingenieurs en technici. DE WERKLOOSHEID IN AMERIKA. NEW YORK, 15 Oct. (V D.) Het te Vancouver vergaderend congres van de Amerik. Federation of Labor sprak zich uit voor het stelsel van verplichte werk loosheidsverzekering geregeld door en on der toezicht der regeering. Bollcnveiling- voor de Kerk. Zooals in de twee voorgaande jaren, zal tijdens het voorjaar ook weer een veiling van bloembollen gehouden worden. De baten strekken tot delging van de schuld, die nog op het gebouw der Hervormde Kerk drukt. De commissie, bestaande uit de heeren H. Keur, J. Jansen, R. van Til en J. van Til treft reeds de noodige voor bereidende werkzaamheden. De Sts.crt. no. 199 bevat de notulen der N.V. Chinamatten Importmaatschappij, gevestigd alhier. o KATWÏTK AAN DEN RITK. In de sloot. Door onvoorzichtigheid kwam de chauf feur van auto H. 86902 langs den weg in de „Mient" in de sloot. De bestuurder kwam er goed af. Met een kraanwagen van de firma R. Co., te Wassenaar is de auto gelicht. v KATWITK AAN ZEE. G H. uit de Roest v. Limburgstraat deed bij de politie aangifte, dat hij, rij dende op het rijwielpad in Duinoord door een wielrijder K. uit Duinhof is aangere den. Deze. die het stuur niet machtig was reed tegen H. aan, wiens rijwiel geheel in elkaar werd gereden. UIT NED. OOST-INDIE. VAN HEUSDEN EN MEES. BATAVIA. 14 October 1931. (Aneta). j Een eerste uitbetaling van 15 pet. voor de crediteuren van de firma Van Heusden en Mees is tegen 15 October 1931 betaal- i baar gesteld. ANTI-JAPANSCHE ACTIE. MEDAN, 14 October (V. D.) De politie arresteerde 8 Chineesche jongelui, die te zamen een comité van actie vormden tegen Japan en anti-Japansche pamflet ten verspreidden. DE FINANCIEELE TOESTAND. Salariskorting gaat in op 1 Januari. BATAVIA, 15 Oct. (Aneta). Hedenmor gen heeft in den Volksraad de directeur van het Departement van Financiën, de heer Van den Bussche, het aangekondigde exposé van den financieelen toestand van Ned.-Indië gegeven. De uiterst ongunstige ontwikkeling dwong spreker reeds op 27 Januari 1931 de ver wachting uit te spreken, dat de zuivere ge wone Landsinkomsten over 1931 f 79.900.000 bij de raming zouden achterblijven. In de Financieele Nota voor 1932. opge steld in Juni, moest dit bedrag op 133 mll- lioen gulden worden geraamd, terwijl een herberekening in September j.l. tot een tegenvaller aan zuivere gewone inkomsten van f. 193.000.000 voerde. Op de vraag van den heer mr. C. C. van Helsdingen, welke bezuinigingsmaatrege len worden overwogen, antwoordde spreker dat de Regeering het in het algemeen noch doelmatig noch mogelijk acht maat regelen te publiceeren, welke nog in een stadium van voorbereiding verkeeren. Aangaande den arbeid van de begro tingscommissies deelde spreker mede, dat twee werkcommissies zijn ingesteld, waar van de eerste stelselmatig onderzoekt welke besparingen zijn aan te brengen op alle bestaande toelagen en neveninkom sten, terwijl de tweede op korten termijn onderzoekt hoe de pensioenlast kan wor den verlicht, waarbij zoowel de verande ring van de pensioensvoorschriften als de mogelijkheid van korting op of speciale belasting van reeds toegekende pensioenen in studie is genomen. Spreker deelde tenslotte mede, dat de Regeering heeft besloten om met ingang van 1 Jaunari 1932 over te gaan tot invoe ring (onder nadere bekrachtiging van de wetgevende macht) van een salariskorting van 10 pCt. en deze zal uitstrekken tot de landsdienaren met een bezoldiging van f. 20 tot f50 per maand, voor welke groep de korting echter degressief 'zal zijn, Mede zullen de kortingen op de ambts toelagen met Ingang van 1 Januari 1932 belangrijk hooger worden gesteld. AALSMEER. Seringen. De eerste seringen zijn ter Centrale Veiling aangevoerd. Zij waren van den kweeker P. Ravestein, aan den Uiterweg. De beste takken brachten van 30—35 ct. per stuk op. Jubileum. Mej. Aagje de Boer heeft het feit her dacht, dat zij 12 jaar in „Rustoord" alhier is werkzaam geweest. In de ver gadering van Regenten en Regentessen dezer stichting is de jubilaresse door den voorzitter toegesproken en hartelijk ge complimenteerd. Haar werd als blijvend aandenken een fraaie gouden broche ge schonken. Een goede maatregel. Met het oog op de vele verkeersonge lukken heeft het bestuur der Doopsgezinde Zondagsschool besloten, aan 2 assistenten op te dragen toezicht te houden over de kinderen, die vóór den aanvang der Zon dagsschool op het Kerkplein en in de nabijheid op de straat spelen. Het toezicht wordt een half uur vóór den aanvang der school uitgeoefend. Bijtijds gered. De ruim 70-jarige V. alhier, had het on geluk, door de duisternis misleid, in een sloot te loopen. Op zijn hulpgeroep kwa men eenigen toesnellen en men mocht er in slagen den ouden man behouden op het droge te brengen. BENTHUIZEN. De veehouder C. v. S., alhier, kwam met zijn rijwiel in Gelderswoude zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hij bleek zijn rechter pols te hebben gebroken. Bij de politie zyn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden damesbroche. HAARLEMMERMEER. Nog geen succes. De actie, die eenigen tijd geleden reeds op touw werd gezet, om te verkrijgen dat er 's avonds nog een latere trein van Hoofddorp naai* Haarlem vertrekt- (de laatste vertrekt 7.34) heeft blijkbaar nog niet het gewenschte succes gehad, want in de nieuwe dienstregeling voor de Haar lemmermeerlijnen is de oude toestand nog gehandhaafd gebleven, zoodat ook in de komende wintermaanden de latere trein nog niet zal rijden. De brug te Hoofddorp. Er is reeds een begin gemaakt met de afwerking van den bovenbouw van de groote, breede brug over de Hoofdvaart te Hoofddorp. Voor de electrische verlich ting van deze brug zal aan beide uiteinden een lantaarn worden geplaatst, tegen het stukrijden beschermd door 'n in halfronden vorm uit hardsteen vervaardigd voorstuk. LISSE. Werkloozenzorg. Een ieder zal toestemmen dat de werk loosheid in den komenden winter groot zal worden. Het actieve dagelijksche bestuur der ge meen Ie is echter, met alle middelen die haar ten dienste staan, er op uit om den ncod zooveel als in haar vermogen is te lenigen. O.m. zal er procluc.ief werk zijn daar het verbreeden van den Waterweg (Akerboom-kanaal) en het uitdiepen der Waterwegen. Zoo heeft het gemeentebestuur beslag gelegd op 10.000 M3. zandgrond van de Ballast Mij. te Noordwijkerhout met het doel hiermede verschillende ter reinen en straten op te hoogen en tevens voor de werkloozen een goede werkver schaffing te verkrijgen. In de Raadsvergadering van einde dezer maand zullen deze plannen hun beslag krijgen R.-K. Volksbond. De heer Ant. J. M. Aengenent, ambte naar van het Centraal Bestuur, gaf in een vergadering van den R.-K. Volksbond een uiteenzetting van de in voorbereiding zijnde ziekenfondswet. R.-K. Vrouwenbond. De R.-K. Vrouwenbond heeft het winter seizoen geopend, waarbij pastoor Thomann tegenwoordig was. Deze dankte voor de vele blijken van belangstelling en het mooie cadeau van den Vrouwenbond ter gelegenheid van zijn 75sten verjaardag. i Tropisch Britsch-Indië, het land van I Gandhi. Voor het Departement van de Mij. voor 1 't Nut van-.'t Algemeei) hield dr. v. d. Sleen een rede over bovengenoemd onderwerp. De voorzitter, de heer Volkersz, memo- I reerde verschillende gebeurtenissen uit het afgeloopen vereenigingsjaar. Speciaal het moeilijke werk van den penningmeester, den heer Revet, werd besproken. Voor dezen winter staan nog op 't programma een iezing over Parcifal en een tooneel- avond. Een vierde avond hangt af van de gelden, die vooral van nieuw te werven leden verwacht worden. Hierna verkreeg dr. v. d. Sleen het woord. 1 Spr. begon met op te merken, dat van het uitgestrekte gebied natuurlijk slechts enkele gedeelten te toonen zijn. Aan de I hand van fraaie lichtbeelden werd Britsch- Indië behandeld en worden interessante bijzonderheden medegedeeld. Vooral ook I werd uitvoerig uiteen gezet, waarom zelf- bestuur thans onmogelijk is. De innerlijke j verdeeldheid die het land verscheurt en I de onmogelijke afstand, die bestaat tus schen verschillende kasten, is oorzaak van de noodzakelijkheid van Engelsch bestuur. Daarbij komt dat nog geen 5 der be volking idee heeft van het streven naar zelfbestuur, terwijl Gandhi de millioenen naar zijn hand zet. De kwesties tusschen Hindoes en Mo hammedanen blijft het groote struikelblok. In ons Indië bestaat die twistappel niet, daar de bevolking hier overwegend Mo- hammedaansch is. Een kijkje werd gege ven op verschillende steden als Bombay, Delhi en Madras. De geweldige tempelge bouwen en grafmonumenten werden nauwkeurig bezien en bewonderd. Gewoon ten en gebruiken en godsdienstige opvat tingen aan een conseentieuse beschouwing onderworpen en geïllustreerd met vele per soonlijke ervaringen. Het is niet wel doenlijk meer dan een algemeen overzicht te geven van de zeer rijk Gedocumenteerde rede van den heer van der Sleen. Een dankbaar applaus was het slot van dezen goeden avond. HILLEGOM. Aanbesteding. Bij de aanbesteding door B. en W. dezer gemeente van het maken van met selwerken in den tuin van het Raadhuis waren 8 inschrijvingsbiljetten ingezonden en wel van Nijman—Rusman voor f 2434; Gebr. Botbijl te Haarlem f.3180; A. Leli- veld f. 1970; J. Seljsener cn Zn. f.2370; De Vries en Couzljn f.2475; E. Schuyt f.2119: Imthorn en Zn. f. 2350 en D. Baas. Haar lem, f. 2800. De begrooting was, met Inbe grip van het grondwerk, f. 2500. Over de gunning wordt later beslist. SASSENHEIM. Uitslag aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding die gis teren alhier ten gemeentehuize werd ge houden, voor het bouwen van een nieuwe meter- en controlekamer en werkplaats met magazijn ten behoeve van het gas- en waterbedrijf is als volgt: No 1 Gebr. Ransdorp te Lisse f. 10.733; 2. Gebr. M. en A. J. van Breda. Sassen- heim f. 10 980; 3. C. J. Kiebert, Sassenheim f. 10.990; 4. A. van Nieuwkoop, Sassenheim f. 11.138; 5. Gebr. Meeuwissen, Sassen heim f. 13.475; 6. Vergunst, Lisse f. 11.670; 7. Firma BesselingKlijn, Hillegom f. 11.777; 8. Gebr. C. en J. van Nieuwkoop, Sassenheim f. 11.851; 9. Th. Reeuwijk, Sassenheim f. 11.880: 10. M. Kool, War mond f 11.900; 11. W. v. d. Breggen- Boeree, Nieuwkoop f. 11.935. De aanbesteding had plaats onder lei ding van het architectenbureau J. P. Oudshoorn en Zoon. De gunning is aan gehouden. In deze gemeente zijn reeds 31 werk loozen ingeschreven, waarvan 24 ge huwden. o WASSENAAR. Ledenvergadering Tuinbouwvereenïging Wassenaar en Omstreken. De Tuinbouwver. „Wassenaar en Om streken' hield in het café van der Zalm haar ledenvergadering. Door ongesteldheid van den voorzitter wero deze functie waargenomen door den hcei P. Zegwaard die zijn vreugde uitsprak voor de groote opkomst en de buiten- gewooi uitg :brride inzendingen naar aan leiding van de uitgeschreven prijsvragen als voor het puntenstelsel. De collectie ingezonden vruchten is enorm te noemen, terwijl die van de besdragende heestertakken verre de verwachtingen overtreft. Nadat door hem den wensch werd uit gesproken dat de voorzitter weder spoedig in staat zal mogen zijn om zijn functie te hervatten, gaf hij het wuord aan den secretaris, den heer J. van den Berg, die hierop de zeer uitvoerige notulen voorlas welke zonder op of aanmerkingeu werden vnsigesteld. Hierop werd de mededeeling gedaan, dat de heer Donk, Rijkstuinbouwleeraar, die verzocht was eene lezing te houden, door overstelpende drukte deze lezing niet kon houden en eerst toezegging kon doen na Januari a.s. Vervolgens werden door den voorzitter vcor de prijsvragen f, II on III benevens voor het puntenstelsel benoemd de heeren R. Laarman, W. D. Schnitzlsr en F. A van Linschoten en voor prijsvraag IV de heeren H A. N. Jansse, D. de Gans en mej. A. Nijland. Door het bestuur werd bij monde van den voorzitter naar voren gebracht dat door vele leden klac iten waren geuit over de lokaliteit die o.m. door de buitengewone groei der vereen!ging niet steeds meer aan de te stellen eis^he k.on voldoen en dooi de groote roo'r.'ohcid het inznnden van bloemen en plai.t. i verjre van in de hand werkte. Dit pu;u vern uiteen gezet en van Ui», de ver gade ring werden diverse stemmen vtiiiomen zoowel voor als tegen een eve.uu.ele verhuizing. Tenslotte werd n^_ .o._;.£n dat de leden vergaderingen voorta i zu Lsn plaats vin der. in het „Wapen van Wassenaar". Na de pauze bracht de jury verslag uit van de gehouden keu ing. Voor prijs- vraag I luidende: De mooiste collectie appelen en peren, van ieder 5 stuks le pr. D A. de Rooy, 2e pr. J. Gips. Voor prijsvraag II 6 soorten appelen en 6 soorten peren van ieder 5 stuks: le pr. P. Midavaine; 2e pr. P. Zegwaard. Voor prijsvraag III. De drie mooiste trossen druiven: le pr. P. Zegwaard; 2e pr. J. Sietinga; 3e pr. G. A. Henkes. Prijsvraag IV. 6 soorten of variëteiten besdragende heestertakken van ieder vijf takken: le pr. M. Sjouke: 2e pr. D." A de de Rooy; 3e pr. D. v. d. Zwaan; 4e pr N v. d. Heuvel. Voor het puntenstelsel verwierven voorts de heeren C. v. Tol, D. de Gans, P. Zeg waar, D. A. de Rooy, C. Filius, N. v. d. Heuvel, J. Sietinga en G. A. Henkes diverse punten voor hunne inzendingen zoo wel groot- als 'kleinbloeinige Chrysanthe mum. Cyclamen, Hortensia's anjers, enz. Vervolgens werd op voorstel van het bestuur besloten om de ontwerp-tuir.téeke- ningen dit jaar niet alleen aan tuinknechts uit te reiken doch ook de andere te laten mededingen, temeer in verband met de loopende tuinteekencursus. Hierop werd bij monde van den heer van den Berg, secretaris der commissie voor de te houden amateur-cursus. Het ligt in de bedoeling bij voldoende deelname in het a.s. winterseizoen een cursus te houden in het zelf verzorgen dooi de liefhebbers(sters) van de tuinen n.ï. zaaien en planten van bloem- cn sier gewassen, behandelen van vruchtboomen enz. De cursus zal aanvangen begin Nov. en om de 14* dagen worden gehouden. Tenslotte werd verzocht de te houden jaarvergadering extra luister bij te zetten, daar de vereeniging dan haar 20 jarig bestaan zal herdenken. Besloten werd dezelfde commissie van voorheen te verzoeken de details weder te laten uitwerken, zoodat deze op een vol gende vergadering met plannen zal kun nen komen. Nadat aan de fam. van der Zalm namens de vereeniging hartelijk dank gebracht was voor de royale en humane wijze, waarop gedurende vele jaren bij hen werd vergaderd sloot de voorzitter deze zeer druk bezochte ledenvergadering. Bij 't te Den Bosch gehouden examen ter verkrijging van het politie-diploma van den Ned. R.-K. Politiebond „St. Michiel", werd het diploma met aanteekening be haald door H. H. Lansen, alhier. ZEVENHOVEN. Aanrijding. Het zoontje van den heer S. is door dë melkrijder S. aangereden, waardoor hij een gapende wonde kreeg en naar het ziekenhuis te Leiden moest worden ver voerd. ALPHBN. Ongevallen. Een 16-jarig dochtertje van S. nabij het Goudsche rijpad had gisteravond achter uit loopende het ongeval te vallen, waar door het meisje een been brak. Dr. Schr. van Zwammerdam verleende de eerste hulp Voorts had gisterenavond omstreeks halfacht nog een ernstig verkeersongeval plaats op den Steekterweg nabij de woning van den landbouwer K. waar een vracht auto geladen met fruit van de fa. Vink en Kooy uit den Haag door het verblindende licht van een tegenkomende auto tegen een boom reed en wel zoodanig dat de cabine en motor van den wagen bijkans ge heel in elkaar werden gedrukt. Ook het chassis werd zwaar beschadigd. De be stuurder en mederinzittende geraakten zoodanig in de cabine bekneld dat het pu bliek dat direct na het ongeval kwam toe snellen. groote moeite had hen te bevrij den. Dr. v. N. verleende de eerste hulp doch beiden bleken slechts licht gewond. Alleen de bestuurder klaagde over in wendige pijn. De zwaar beschadigde wagen werd weg gesleept naar de garage van T. van Vliet terwijl de 2 Inzittenden per andere auto naar hun woningen werden vervoerd. De bestuurder die het ongeval veroorzaakte met zijn verblindende lichten reed na het ongeval door! BODEGRAVEN. De Stscrt. no. 199 bevat de statuten der N.V. Bodegraafsche Waterdistributie Maatschappij (Bonadi) gevestigd alhier. 2—

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 6