GIBBS-DAG KERK- EN SCHOQLNIEUWS Dr H.MANNING'S KINADRUPPELS BURG. STAND VAN LEIDEN WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN. ''x tC'I/As* VRAGENRUBRIEK. SPORT. FAILLISSEMENTEN. NED. HERV. KERK. Drietal te Rotterdam (vac. J. C. H. Scholten) G. J. Waardenburg te Haarlem; W. H. Kelder Jr. te EUewoutsdijk en I. J. van Schaik te Soest. Beroepen te Rotterdam (vac. J. L. de Heer) A. R. Rutgers te Usselo; te Est, D. van Luttervelt em. pred. te Zeist; te Rid derkerk en Putten, J. C. Wolters te Onst- wedde; te Leeuwarden (vac. T. Klooster man), D. N. Blankhart, te Hillegersberg; te Krimpen aan de Lek ds. J. Vermaas, te Ter Aa. Aangenomen naar Holysloot (Amster dam-Noord) dr. N. D. van Leeuwen, tot voor kort gereformeerd predikant in her steld verband te Leeuwarden; naar Drum- melen, K. Terpstra, cand. te Groningen. Bedankt voor Dussen, J. A. ten Bokkel Huinink, te Numansdorp; voor Benschop, W. Deur te Schoonhoven; voor Raamsdonk ds. H. W. J. C. Hanselaar te Rijperkerk. GEREF. KERKEN. Tweetal: te Scheveningen (5e pred.- plaats) C. W. Keur te Oudewater en D. Scheele te Middelburg. Beroepen: te Nunspeet J. Tijmes te Westerlee (Gron.), te Schoonoord de heer H. Bouma, cand. te Haren. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Drietal: to Alkmaar (alph.) F. Kuiper te Krommenie; P. de Vries te Balk en J. J. G. Wuite te Veendam. VRIJZINNIG HERVORMDEN IN ZUID-HOLLAND. Gisteren hield de Ver. van Vrijz. Her vormden in Zuid-Holland te Delft haar najaarsvergadering onder leiding van ds. A. Priester, uit Nieuw Helvoet. De concept-stichtingsacte van het Fonds tot verbetering van de laagste predikants traktementen in Vrijz.-Hervormde ge meenten in Zuid-Holland, werd behoudens eenige redactiewijzigingen, goedgekeurd. Tot lid van de commissie van beheer van genoemd Fonds werd benoemd de heer P. A. van Buuren, notaris te Middel- harnis, en tot lid van het provinciaal be stuur de heer A. G. Jalink te Rotterdam. Prof. dr. G. A. van den Berg v. Eysinga heeft tot slot gesproken over: „De Ware Vrijzinnigheid". NEDERL. MIDDERNACHTZENDING- VEREENIGING. Deze vereeniging vergaderde gisteren te Haarlem onder leiding van dr. J. Lam- merts van Bueren. Het financieel verslag maakt melding van een groot aantal bij dragen en giften. Bij de bestuursverkiezing werden ds. O. G. Heldring en ds. C. J. van Paassen her kozen. In de plaats van dr. E. J. W. Posthumus Meyjes te 's Gravenhage, die zich niet herkiesbaar stelde, werd geko zen dr. J. W. Posthumus Meyjes, te Rot terdam. De heer G. Velthuysen deed eenige mededeelingen over de „Stuiversvereeni- ging". De secretaris, de heer J. N. van Munster bepleitte tot organiseeren van een confe rentie ter bespreking van urgente zede lijkheidsvraagstukken. Spr. wilde daarmee voornamelijk jongeren voor het werk der vereeniging interesseeren. Een tweede denkbeeld was een commis sie van paedagogen, litteratoren, predi kanten en medici te benoemen, die zal moeten nagaan welke gevaren in onzen tijd in het bijzonder de jeugd bedreigen om te komen tot een doeltreffende bestrij ding ervan; voorts om in het schrijven en verspreiden van vlugschriften over be paalde onderwerpen te voorzien; en ten slotte om na te gaan hoe een spoedige behandeling in de Staten-Generaal kan worden bevorderd van de vereenvoudigde wettelijke regeling der brochure betref fende het onderzoek naar het vaderschap. De voorzitter deed de toezegging, dat deze onderwerpen in het bestuur aan een nadere beschouwing zullen worden onder worpen. Prof. dr. B. J. Kouwer heeft een voor dracht gehouden over „Geboortebeper king als bedreiging der volkskracht". FEITEN EN CIJFERS OVER SCHOOL EN ONDERWIJS. I. Een handige uitgave. Ieder heeft wel eens gehoord van het Centraal Bureau voor de Statistiek te -'s Gravenhage. Aan deze staatsinstelling worden gegevens verzameld, verwerkt en gepubliceerd over de meest verschillende onderwerpen. Om een indruk te krijgen van wat daar geschiedt, behoeft men slechts de Jaarcijfers voor Nederland of het handige Statistische Zakboekje op te slaan. Wij vinden daar samenvattende gegevens over het grondgebied van ons land, de meteorologische waarnemingen, de staat der bevolking met cijfers over geboorte en sterfte, huwelijken en echt scheidingen, immigratie en emigratie, de physieke toestand der bevolking, haar in- tellectueele staat, de economische en sociale toestand met cijfers over beroepen, loonen, arbeidsduur, werkstakingen en uit sluitingen, arbeidsbeurzen en werkloos heid, vakorganisaties, uiterlijke teekenen van welvaart, prijzen, armenzorg, spaar en leenbanken, verzekering, de verdeeling van het bezit, en het coöperatie-wezen, voorts gegevens over de rechtsbedeeling. de criminaliteit en het gevangeniswezen, volksnijverheid, handel, scheepvaart, land bouw en visscherij, het munt en crediet- wezen, de betalingsbalans, de verkeers middelen, het staatsbestuur, waaronder de belastingen, de landsverdediging, enz. Deze lange opsomming is verre van vol ledig. Voldoende echter om te doen zien wat er omgaat in het gebouw aan de Oostduinlaan te 's Gravenhage. Wie cijfers noodig heeft, klopt daar niet spoedig ver geefs aan. Sedert een paar jaar is nu ook het ver zamelen van gegevens over ons onderwijs aan dit bureau opgedragen. Vroeger zorgde het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen daarvoor. Op den duur kon dit echter geen bevrediging wekken. De Regeering achtte nauwkeurige kennis van wat er op het gebied van het onder wijs omgaat, zóó belangrijk, dat zij een afzonderlijke afdeeling voor de Onderwijs- statistiek aan het Centraal Bureau voor de Statistiek verbond, waar door deskun digen volle aandacht aan dit onderwerp geschonken zou kunnen worden. De resultaten van dezen maatregel be ginnen thans los te komen. Na enkele kleinere statistieken, gewijd aan het bui tengewoon lager onderwijs (bestemd voor misdeelden), het voorbereidend of bewaar - schoolonderwijs en het vervolgonderwijs kwam onlangs een uitvoerige statistek van het gewoon en uitgebreid lager onder wijs van de pers. Iets geheel nieuws op dit gebied. De groote folianten, waarin vroeger cijfers over ons onderwijs werden gepubliceerd, zijn thans vervallen. Zij hebben plaats gemaakt voor een handig boekwerk, waarin in overzichtelijken vorm een schat van gegevens is samen gebracht. Wanneer wij het boek open slaan, vinden wij een uitvoerige inhouds opgave en daarna een inleiding, waarin de gegevens uit het tabellenwerk worden besproken en toegelicht. In een vijftal grafische voorstellingen is de ontwikke ling van het onderwijs in beeld gebracht. In een paar vervolgartikelen willen wij een en ander uit deze uitgave vertellen. Thans zij nog slechts vermeld, dat men haar voor f3.— bij de Algem. Landsdruk kerij te 's Gravenhage kan koopen. RECLAME. EETLU5T-0PWEKKEND. 1.30 p. fl 5784 GEBOREN: Marinus Johannes, zn. v. S. Janse en M. C. Buis. Johanna Adriana, dr. v. J. B. Keul en A. H. Overdljk. Elisabeth Catha- rina, dr. v. J. Laterveer en C. van den Berg. Arie Buizert, zn. v. A. Hoek en J. Arenoe. Pieternella, dr. v. J. G. Schreu- ders en L. Vonk. Hubertus, zn. v. H. H. van Leeuwen en E. Splinter. Leendert, zn. v. A. van Eijk en A. van Haringen. Hendrik Holke, zn. v. J. van Strien en J. van der Heijden: Hedwig Antonia Maria, dr. v. A. A. L. M. Schlatmann en E. M. F. Meijknecht. Jan Gerben, zn. v. J. Spek en J. Sikman. GEHUWD. J. Koppe jm. en A. Brandt jd. J. G. B. van Heek jm. en M. C. Lotsy jd. W. Ra- vensbergen jm. en J. de Wit jd. E. F. D. van Mens jm. en J. J. de Lange jd. H. J. Arkeveld jm. en H. Ch. Hentrup jd. T. Heijns jm. en H. S. Jasperse wede. P. J. B. Oostveen jm. en J. Timmer jd. J. de Roode jm. en J. Jeltema jd. S. M. Wij ling jm. en A. M. Bourgeois jd. OVERLEDEN S. C. van Smirren, ongeh. vr„ 77 j. A. LacroisKuiper, wed. 68 j. J. van der BentVlugt, vr., 39 j. A. Schoen maker. M., 65 j. GEVESTIGD: J. van Baal, Utr. Jaagpad 12a M. A. Backer, Rapenburg 82 J. Barendrecht, buffetchef, Oude Vest 171 J. M. Blan ken. dienstbode, Rijnsb. weg 19 H. Beeuwkes, J. de Witstr. 45 F. W. van der Berg, Houtstr. 7 L. H. Blomberg, verpleegster, Rijnsb. weg 10 P. J. A. Boeles, Vliet 19 J. den Boer, Rapenburg 85 J. F. B. Bok, Buitenruststr. 13 H. Slot-Bökel, H. Rijndijk 170a J. M. den Boon, Rapenburg 131 C. L. Bornhaupt, Joh. de Wittstr. 45 F. A. C. Broekmans, Da Costastr. 19 F. J. Broer, Rapenburg 131 G. A. Catalani, Breestr. 33a E. E. Coronel, Morschslngel 14 L. Cristo- foli. Oude Rijn 126a A. V. Dahler, Nieuwe Rijn 8 A. E. Denekamp, Hooge- woerd 126 A. Dieckmann, dienstbode, Plantage 24 J. Th. M. van Dijk, ver koopster, Stille Rijn 7 C. H. van Een denburg, Breestr. 135a I. D. Fransen van de Putte, Noordeinde 32 K. H. Gdudlitz, stoffeerder, L. Morschweg 23 J. M. Gerritsen, dienstbode, Gasstr, 26 E. Graulich. dienstbode. Rapenburg 47 M. L. E. J. Groneman, winkeljuffr., Bree- straat 11 Th. de Haas, Oude Singel 54 A. J. Ch. Haex, Utrechtscheveer 22 C. E. van Leeuwen-Haselager, Roodborst- straat 39 W. Hellema, Nieuwe Rijn 32 E. Herbei, dienstbode, Rapenburg 47 D. van den Hoek, Oude Singel 68 C. M. Hoffman, Warmonderw. 45 C. J. van der Hoorn, dienstbode. Stationsweg 29 S. Jansen en fam., boekdrukker, Pioenstr. 11a J. M. Josemans, Oude Singel 232a J. W. Josephus Jltta, Bree- straat 74 H. Ch. Kal, Kaiserstr. 36 H. J. de Kaper en fam., handelsreiziger. Oude Vest 181 D. Ketel, 3 Octoberstr. 51a J. M. Koeiet, 11. verpleegster, Rijns- burger weg 10 R. A. Kok, Breestr. 135a M. C. Kolthoff, R. en Schiekade 116e P. G J. Korteweg, Nachtegaallaan 13 J. C. Krlest, dienstbode, Witte Rozenstr. 47 A. van der Krogt, Oranjeboomstr. 7 A. E. Kruithof, dienstbode, Breestr. 53 A. M. Kuilart, Hooigr. 38 I. I. Leln- wather, dienstbode. Rapenburg 2 L. Th. J. Leiss, dienstbode, Witte Singel 17 E. Luijten Rapenburg 83 A. Mac Leod, Oude Rijn 5 M. Ch. O. M. R. Magnee, Breestr. 114a E. Mark en fam., L. Rijn dijk 12b J. Meijers, onderwijzeres, Rijnsb. weg 13 H. de Mooij, Nieuwsteeg 39 A. D. van PIoeken-Muller, Oegstgees- terlaan 34 A. Naerebout, R. en Schie kade 45 C. A. O. Naudin ten Cate, Noordeinde 14a F. M. van Panthaleon Baron van Eek, Pieterskerkstr. 12 J. P. Parijs, Oude Vest 33a K. L. Pfeiffer, Breestr. 53 A W. Philippi, Pieterskerkh. 30 Chr van der Pol, dienstbode, Bree- straat 25 E. H. van der Pol, huishoud ster, Witte Singel 6 H, C. D. Poleij, sla ger, Haarlemmerstr. 86 B. A. van Proosdij en fam., Roodbonftstr 16 N. E. Remkes en fam., Roodborststr. 10 Jonkvr. C. H. Reuchlin, 11. verpleegster, 76 fif.§L 75. Kikker Karei en Tuimeltje hadden echt plezier over dien langen spijker en dachten er zelfs niet meer aan om hem er weer uit te trekken. De schoen behoorde aan den koning en 's morgens toen de koning aangekleed werd, bracht Tuimeltje de schoenen bij de bediende van den koning, die ze hielp aantrekken. 76.'— Nauwelijks echter stak de bediende den schoen aan den voet van den koning, of deze duwde zijn bediende kermend weg. De koning had met zijn voet in den spijker getrapt, die Tuimeltje er in geslagen had en direct moest een dokter gewaarschuwd worden. Stampend liep de koning op en neer. Rijnsb. weg 10 E. Rietkerken, 11. ver pleegster, Rijnsb. weg 10 Chr. E. Ross- kopf, H de Grootstr. 7 H. J. H. J. Scholte, sigarenwinkelier, Mare 94 H. van der Schoot, verpleegster, Rijnsb. weg 10 M. C. Schüth, dienstbode. Zoeterw. Singel 9 K. Seeger, dienstbode, Rood- borststr. 24 H. J. van Senden en fam., architect, Meezenstr. 1 Raden Soenito, Lijsterstr. 28 J. B. Soutendijk, Vree- wijkstr. 18 L. Stafleu en fam., handels- vertegenw., R. en Schiekade 116b F. Stolz, J. de Wittstr. 37 C. W. Stroink, Stationsweg 6c M. Baart-Thiel, Hooge- woerd 118a P. G. Touw, verpleegster, Rijnsb. weg 10 W. J. Tieleman, koop man, 2e Haverstr. 65 K. Verbrugge en fam., straatmaker, Korte Hansenstr. 2 M. Schneiders-Verkuijlen en fam., Leeuwerlkstr. 21 A. H. Vemout, huis houdster, H. Rijndijk 250 M. Kok-Vis, Korevaarstr. 41 W. A. Visser, Breestr. 33a A. J. van der Voet, Doelensteeg 4 M. C. van Vollenhoven, Rijnsb. weg 18 M. Vos, dienstbode, Steenschuur 11 M. Waszink, Oude Vest 53 B. der Weduwen, werkster, 2e Haverstr. 65 E. H. Welboren, Hoogewoerd 57 W. Wer ver, Bloemmarkt 24 W. H. Wildervanck, Rapenburg 123 J. C. de Wit, Apothe- kersdijk 14 M. G. Wozniak, dienstbode. R. en Schiekade 44 A. J. Wurzer, win kelbediende Oude Rijn 22 J. C. van Wijk. chauffeur, Roodborststr. 15 C. M. de Zaaijer, Steenstr. 3 N. A. van Zijp en fam., bouwkundige, Wassenaarsche- weg 2. VERTROKKEN. S. Aust, Gladbeck M. Bayer, Kempen R. Bichon van LJsselmonde, Zutphen. Marschpoortstr. 1 K. de Boer en Fam., Oegstgeest, Borneostr. 25 I. Bolgar, Gyongyos P. van den Bosch en fam., Oegstgeest, Borneostr. 5 E. Brockmann, Osnabrück J. M. Broekhoven en fam.. Utrecht, Laan v. N. Guinea 134 H. Bruijn Amsterdam, Celebesstr. 56 3h E. H. Coerts, Den Haag, Zuidwal Gem. Ziekenh. M. F. Driessen, Noordwijkerhout, St. Bavogest. W. J. Elberg, Den Haag, Laak- weg 120 P. van Empeï, Middelburg, Mol straat F 94 P. Fasel, Warmond, Verl. Dorpsstr. 171 S. SchlossarekFerenz, Bottrop E. A. M. Gaillard, Den Haag, Hobbemaplein 11 A. Heil, Gladbeck D. van der Henst, Bodegraven, Prinsenstr. 6 C. A. Hopstaken en fam., Oegstgeest, Borneostraat 19 C. G. van Houten, Am sterdam, Corn. Trooststr. 32 III G. A. van Hulstijn, Den Haag, Galvanistr. 80 Th. H. van den Kerkhof, Warmond, Ter Leedestr. 100 b V. Keszi, Katwijk, Zee hospitium P. J. Koenen en fam., Oegst geest, H. Morschweg 64 W. Kontor. Rijs wijk. Z.-H., Heerenstr. 58 A. M. H. Lacquet en fam., Leuven, Justus Lipiusstr. 46 A. W. Maas—Lopp, Naaldwijk, Dijk weg 20 F. Meems en fam., Den Haag, v. Zeggelenlaan 14 W. Mitruchewski, Gladbeck, G. C. van Munster, Amers foort, Langegracht 33 H. Reinders en fam., Amsterdam, W. de Withstr. 130 Hl J. Remijnse en fam., Oegstgeest, Borneo straat 3 I. Risseeuw, Berlijn, Schumann- str. 2 III M. Rodel, Miiulheim A. Ruijs Den Haag, Laan v. Meerdervoort 52 J. M. W. Rijken en fam., Oegstgeest, Borneo straat 35 Soko Sentono-Sajem, Blitar - P. W. E. Scheider, Miilheim A. Kuneken- Schenkeveld, Voorschoten, Burg. Vernède- park 57 W. Schmidt, Oberhausen J. F. G. Sierat, Utrecht, Grietstr. 4 H. S. Sjouerman, Den Haag, Koningin Mariastr. 15 G. M. Slingervoet Ramondt en fam., Merano, Pens. Ottoburg J. W. Stieding, Den Haag, Oranjeplein 90 S. G. Visser. Amsterdam, Joh. Verhulststr. 137 C. van Vuure, Den Haag, Wolmaranstr. 8 J. H. Waszink, Delft, Noordeinde 17 S. Groe- neveldVan Weeren. Groningen, Kloos- terstr. 2 F. C. Weiffenbach, Oegstgeest, Weth. Duivenvoordestr. 39 M. C. Roe- ioffsWesterbeek en fam., Blitar J. W. Wetjen, Nadorst M. Wielinga, Veere Kade L. H. Wigersma, Amersfoort. Kamp 6 L. D. J. Willebrand en fam.. Voorburg, Deventerlaan 6 H. A. J. Bo- thenius Brouwer, Den Haag, Gr. Hertogin- nelaan 82 E. C. A. Wolters, Den Haag, Mariastraat 2a. RECLAME. DONDERDAG Vergeet niet de annonce nit te knippen. 2042 VOETBAL. OOSTELIJK XI—NEDERLANDSCH B XI. Een 3I-overwinning van de B.-ploeg. Te Apeldoorn is gisteren op het A.G.O. V.V.-terrein de wedstrijd gespeeld tusschen het Oostelijk en het Nederiandsch B-elftal De opstelling was als volgt: Nederiandsch B-elftal: doel: Beun. (H.D. V.S.C achter: J. de Bruin (H.D.V.S.) en E. Lelyveld (V.U.C.); midden: W. Verploe- gen (Xerxes), H. Graumans (N.A.C.) en P. Scheffers (HD.V.S.); voor: F. Simons (N. A.C.), A. Duijnhouwer (Feyenoord), F. Punt (D.F.C.). H. Post (D.H.C.) en J. van Gelder (V.U.C.) Oostelijk elftal: doel: L. Halle (Go Ahead): achter: G. AJM. Horsten (Vitesse) en C. Wanders (Wageningen)midden: H. Veldkamp Sr. (Enschedé), J. Halle (Go Ahead) en F. Bakker (Z.A.C.); voor: J. Elfring (Rob. et Vel.), Wouters (Z.A.C.). Nagels (Enschedé), E. v. d. Heijden (Wa geningen) en Meilink (Enschedé). Voor de pauze stónd het spel op een vrij hoog peil; er werd goed gecombineerd en er was snelheid en schotvaardigheid. Na gels gaf spoedig aan het Oosten de leiding doch Simons maakte gelijk en Punt scoorde daarop het tweede doelpunt der B-ploeg. In de tweede helft was laatstgenoemd elftal meester van het veld. Het Oosten verdedigde echter goed en alleen Punt vermocht nog eenmaal te scoren. Einde 31 voor de B-ploeg, waarin vooral de D. F. C.'er Punt een uitstekenden indruk heeft gemaakt, evenals trouwens Van Gel der en Simons. Het Oostelijk elftal viel na een vlot begin steeds meer tegen. Een op lossing voor de bezetting van de spilplaats in het Nederiandsch elftal is gisteren bo vendien niet gevonden. Nog steeds blijft Anderiessen favoriet! o WEDSTRIJDEN POSTAMBTENAREN. Gistermorgen speelde een Leidsch post- elftal-combinatie tegen het postelftal uit Wassenaar. Einde 2—1 voor Wassenaar. ATHLET1EK. LEIDSCHE WANDELSPORT-VEREEN. De eerste wandeltocht. De Leidsche Wandelsport-Vereeniging zal Zaterdag a.s. haar eersten wandeltocht houden. Vertrek 3 uur namiddag vanaf de Hoogewoerd nabij de Bolwerkstraat. De wandeling, die 16 K.M. lang zal zijn, gaat over Haagweg door Valkenburg, Katwijk a. d. Rijn, Rijnsburg, Oegstgeest, langs Rijnsburgerweg, Breestraat, Hoogewoerd. Het tempo zal niet hooger dan 6 K.M. per uur zijn. Personen, die nog geen lid der vereeni ging zijn, kunnen ook aan deze wandeling deelnemen. Een tweede groep zal Zondagmorgen deze zelfde wandeling maken. Vertrokken wordt dan des morgens om 9 uur, vanaf dezelfde plaats. o AUTOMOBILISME. DE NACHTTOCHT VOOR AUTOMOBIELEN. SCHAKEN. DE COMPETITIE VAN DEN NEDERL. SCHAAKBOND. Het programma voor de competitiewed strijden in het district Zuid-Holland is thans vastgesteld. In totaal nemen hieraan 62 tientallen deel, waarvan 25 in de afdee ling Noord en de overigen in afd. Zuid. Het Leidsch Schaakgenootschap I speelt in de 2e klasse A Noord op Maandag 26 October in Den Haag tegen het Haagsche Westerkwartier I, op Dinsdag 17 November tegen de H. Arb. Schaakclub I, op Dins dag 12 Januari alhier tegen het Haagsche Disc. Disc. Ill, op Dinsdag 9 Februari we derom te Leiden tegen de Residentie schaakclub I en de laatste wedstrijd in Den Haag op Dinsdag 15 Maart tegen het Haagsche Disc. Disc. n. De le prijswin naar in deze groep speelt met no. 1 uit de afd. Zuid één uit- en één thuiswedstrijd om het kampioenschap 2e klasse van Zuid- Holland. Het Leidsch Schaakgenootschap II speelt mede In de 2e klasse, groep B Noord. De eerste wedstrijd wordt reeds gespeeld op Dinsdag 20 October a.s. alhier tegen de Delftsche Arb. Sch.cl. I, vervolgens op Dinsdag 24 Nov. te Boskoop tegen „Inter Nos" aldaar, op Dinsdag 8 Dec. thuis tegen het H. Westerkw. II, op Woensdag 27 Ja nuari in Den Haag tegen Ruy Lopez I, op Dinsdag 16 Februari alhier tegen de H. Arb. Sch.cl. II, op Vrijdag 25 Maart in Den Haag tegen Disc. Disc. IV. Inter Nos I (Boskoop). Voor deze club zijn de volgende data vastgesteld: 30 Oct. Disc. Disc. TV—Inter Nos; 24 Nov.: Inter Nos—L. S. G. II; 15 Dec.: H. Arb. Sch.cl. II —Inter Nos; 6 Januari: Ruy LopezInter Nos; 19 Februari: Delftsche Arb. I—Inter Nos (deze wedstrijd zal in het Nat. Schaak gebouw te 's-Gravenhage gespeeld worden) en op 21 Mrt.: H. Westerkw. II—Inter Nos. De Wassenaarsche Schaakvereeniging speelt mede in de 3e klasse, groep A Noord. Deze club moet de volgende wedstrijden spelen: op 22 Oct. te Gouda tegen Messe- maker, op 10 Nov. in Den Haag tegen de H. Arb. Sch.cl. m, op 1 Dec. thuis tegen Disc. Disc. V, op 29 Dec. in Den Haag tegen Te Werve I, op 9 Februari te Was senaar tegen H. Westerkw. III en op 22 Maart eveneens te Wassenaar tegen de H. Arb. Sch.cl. IV. WINTERWEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. De uitslagen van gisteravond waren de volgende: W. H. Bosscha wint van J. G. v. Eybergen, M. M. Segaar verliest aan Bloem, A. G. de Blécourt wint van D. de Jong, A. L. de Wolf wint van Dr. J. F. Sirks en van L. J. Rutten, B. J. Wittenberg wint van J. M. Volders. W. W. Wasschen met Fransche bran dewijn met klitwortel. K. J. S., te W. Informeer eens ter secretarie. G. Y. te L. Nader blijkt, dat er hier ter stede een mondharmonikavereeniging bestaat genaamd „Bravo", waarvan het secretariaat is gevestigd Lopsenstraat 2. 1 Ph. v. d. Meer, secretaris. Deelnemers uit Leiden en omgeving. Naar wij vernemen zal aan den op 17 en 18 October te houden nacht-tocht van de K.N.A.C. worden deelgenomen door de volgende automobilisten uit Leiden en omgeving: Mej. Nell v. d. Mey, Leiden, met Mar- mon; H. N. baron Schimmelpenninck v. d. Oye, Wassenaar, met Studebaker; J. M. Kolff, Wassenaar, met Nash; G. M. Kam, Wassenaar, met Ford; R. A. Utermark, Leiden, met Lancia; P. T. G. A. Geraats, Leiden met Nash; A. J. A. baron Sweerts de Landas Wyborgh, Leiden, met Lancia; C. Gips, Wassenaar, m. Lancia Lambda en Ad. M. C. Stok, Wassenaar, met Nash. PAARDENSPORT. DE RALLYE PAPER BIJ VORDEN. De uitslag der bij Vorden gehouden rallye-paper der K. M. S. V. luidt: 1. Luit. Pahud de Mortanges met Henk (r.p.), dressuur 178 punten; rallye 301; cross 93; totaal 572 punten. 2. Ritmeester jhr. De Marees van Swin- deren met Rachelle (r.p.) resp. 182, 286, 95; 563 punten. 3. Ritm. Hollertt met Diana: 178, 281, 87; 546 punten. 4. Luit. Tonnet met Raffles: 188, 249, 77; 514 punten. 5. Lult. Ruys de Perez met Agen: 128, 278, 58; 464 punten. 6. Kornet H. baron van Heeckeren van Keil met Isolde: 100, 266, 81; 447 punten. Bronzen medailles der K. M. S. V. ver wierven kapitein Schilling, lult. Egter van Wissekerke en ritm. Boom. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTR. De jaarlijksche vergadering van dezen bond zal gehouden worden op Zaterdag 17 October a.s. des namiddags om drie uur in „In den Vergulden Turk". Behalve de gewone verslagen, zijn de belangrijkste punten der agenda: de competitie voor het a.s. seizoen en de wedstrijden om het kam pioenschap van Leiden en O. Men deelt ons mede, dat wederom een tweetal schaakclubs zich bij genoemden bond zul len aansluiten. In dat geval zou de com petitie waarschijnlijk in twee groepen ge speeld moeten worden. Uitgesproken L. Miiller, handelende onder de firma Gebr. Müller, bloembollen-handelaarster. Hillegom, Hoofdstraat 33. R.-c. mr. Van Vrijberghe de Coningh, cur. mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief: D. Hoek Jr., Voorhout; W. van der Mey, Hillegom; J. A. M. van Buuren, Aalsmeer; J. C. Potman Jzn., Lisse. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT, en bij JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bii A. H. v. d. VOOREN H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. 2—3 1

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10