MAISONvahLEEU' WE) i»7Avi!=r![«mw=iü UIT DE OMSTREKEN. HARTOG's H»J4:EA'.7.]g«f.T3iRPI I0OO HAARLEMMERSTRAAT 93- 95 1 -EIDEN Bsa ca sia«M4si!ija*i HOCKEY. LEIDEN II—T.O.C.O. IV 2—2. Dat Leiden het in dezen eersten wed strijd tot een gelijk spel heeft weten te brengen, was voor het grootste deel te danken aan Vrouwe Fortuna. T.O.G.O. was den heelen wedstrijd sterker, de Haag- sche aanvallen waren veel gevaarlijker. Deze minderheid van Leiden was niet zoo ieer een gevolg van de betere techniek der gasten, als wel van het feit, dat de Leid- sehe spelers niet op elkaar ingespeeld waren, elkaar niet begrepen; elkaar vaak hinderden. De jongeren bovendien hielden slecht hun plaats in het veld. Over het verloop van den strijd het vol gende T.O.G.O. begint direct met eenige ge vaarlijke aanvallen, waartegen de achter hoede met moeite stand houdt. Het Leid- sche doel ontsnapt eenige malen ternau wernood aan een doorboring. De Leidsche voorhoede kan niet veel uitrichten door onvoldoenden steun van de middenlinle. Als de Haagsche achter hoede echter een keer wat talmt, neemt Damsteé de kans waar (1—0). Met dezen stand komt -de rust. Na de hervatting komt de Leidsche voorhoede wat meer in actie. De gasten blijven evenwel sterker en na eenigen tijd komt dit tot uiting door een fraai doel punt van v. Bennekom (1—1). Een straf- corner. aan T.O.G.O. toegekend, wordt be nut, n2). Leiden doet al zijn best om in de weinige minuten, die nog resten, gelijk te maken en dit enthousiasme wordt beloond, als kort voor het einde Hanni- voort erin slaagt met een goed schot den. stand op 2—2 te brengen. ATHLETIEK. 25 K.M. HARDLOOPEN OM HET NEDERL. KAMPIOENSCHAP. De Rotterdamsche athletiekvereeniging D. O. S. heeft gistermiddag wedstrijden georganiseerd. De uitslagen op de verschil lende nummers luiden: 25 K.M. hardloopen: Groeneweg (Pro Patria) Kampioen van Nederland, 1 uur 37 min. 31.2 sec.; 2. Leenen (D. O. S.) 1 uur 42 min 0.7 sec.; 3. Rooyakkers (D. H. C. Delft); 4. Wyburg (Pro Patria Rotterdam). 5000 M. hardloopen: Baars Stelneman (Pro Patria) 17 min. 35.5 sec.; 2. P. Hart man Jr. B.-klasse: 1. J. Hoogeveen (athletiek ver. 1931) tijd 17 min. 42.2 sec.; 2. Toorenburg (A.V.A.C.). Klasse C. nieuwelingen 3,5 K.M.: Schin kel A.V.A.C. 12 min. 53.8 sec.; 2. Snijver- berg,' 3. Graafland. LEIDEN—H.D.M. I (DAMES) 1—1. Het begin van de nieuwe competitie wordt ingezet met een geanimeerden wed strijd tegen H.D.M. I. Het Leidsche Dames elftal heeft eenige oude getrouwen verlo ren maar eenige nieuwe krachten, waar onder mej. v. d. Haar en mej. Vos uit Lyceum I, versterken de gelederen. On danks de warmte wordt er met veel en thousiasme gespeeld. De partijen zijn van gelijke sterkte en met de rust is de stand nog 0—0. Na half-time heeft Leiden een kleine inzinking en laat het tempo ver slappen. De H.D M.-aanvallen worden dan ook gevaarlijker en na een scrimmage voor doel nemen de gasten met een mooi schot de leiding. De Haagsche dames kunnen op een betere baltechniek bogen, maar heb ben veel last met het tamelijk hooge gras. Na eenige onderbrekingen wegens opge- loopen kwetsuren bij beide partijen, vat Leiden weer moed en na onvermoeid zwoegen weec de voorhoede den gelijkma ker te scoren. De Haagsche dames ver dubbelen haar aanvallen op het Leidsche doel, waarin de keepster zeer verdienste lijk debuteert, maar na eenige gemiste kansen komt het einde met onverander- tien stand (11). NIEUWE WERELDRECORD 30 K.M. HARDLOOPEN. Gisteren vestigde de bekende Argentijn- sche hardlooper Zabala een nieuwe wereld record over 30 K.M. hardloopen. Hij legde te Weenen dezen afstand at in 1 uur 42 min. 31.2 sec. en bleef hiermede 30 sec. onder het oude wereldrecord, dat sedert 1928 op naam stond van den Fin Sipilae met 1 uur 43 min. 7.8 sec. Gangmakers waren de loopers van een 3 x 10.000 Meter estafette der W. A. F. Weenen, De loopers konden echter slechts eenige ronden Zabala volgen, gewoonlijk liep hij alleen. LEIDSCHE WANDELSPORT VEREEN. Thans is eene vereeniging opgericht. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Zwart, voorzitter; J. v. Weesel, secretaris; S. v. Weesel, penningmeester; B. v. Rooy, alg. adjunct. GYMNASTIEK. VIERSTEDENWEDSTRIJD TE FRANKFURT. Onder zeer groote belangstelling vond gisteren in het Schumanntheater te Frankfurt am Main een vierstedenwed- strijd plaats, waarvan de uitslag luidt: i 1, Turngemeinde Eintracht Frankfurt am Main 1621 punten; 2. Bazel 1573 pnt.; 3. Frankfurt-Bornheim 1496 pnt.; 4. Am- sterdamsche Turnbond 1203 pnt. CCHERMEN. DEGENKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Om den Stapel-wisselbeker. Zaterdag te 2 uur namiddag, zullen in de schermschool „Gijsberti" alhier de wed strijden worden verschermd om het degen- kampioenschap van Leiden: Zooals "bekend, werd de „Gijsberti" wisselbeker definitief eigendom van onzen oud-stadgenoot Sta pel. In verband met zijn vertrek naar elders, heeft genoemde heer een nieuwen wisselbeker beschikbaar gesteld, welke ééns per jaar, op degen, verschermd dient te worden. Om definitief in eigendom over te gaan moet deze beker 3 x achtereen of 5 x in totaal door denzelfden schermer gewonnen worden. De Inschrijving sluit 16 October. WIELRENNEN. SWIFT. Gistermorgen heeft ..Swift" haar korte alstand kampioenschap over 1 K.M. laten verrijden, waarvoor buitengewoon veel be langstelling was. Nadat allen zich om 9 uur in het club lokaal vereenigd hadden ,werd er om 9.30 uur naar de startplaats gereden. De wed strijden werden gereden in matches a deux waarvan de uitslag is geworden in de A-klasse: 1. J. Verschoor; 2. C. de Rui ter; 3. D. Ramp: 4. J. v. Wezel; 5. A. van Egmond: 6. P. v. d. Pluym. De uitslag dei B-klassers is geworden: 1. E. de Blanken; 2. R. Riethoven; 3. C. Paats; 4. C. Hoogen- dijk; 5. C. den Uil. Hierna reden de winnaars der A en B-klasse een rit over denzelfden afstand om uit te maken wie den kampioenstitel zou behalen. J. Ver schoor won na een zeer spannende rit tegen E. den Blanken. Direct na afloop werd er terug gereden naar het clublokaal waar door den voorzitter de prijzen wer den uitgereikt. HENGELSPORT. DOOR VRIENDSCHAP VEREENIGD. Gisteren is door de Leidsche henge- laarsvereeniging „Door Vriendschap Ver- i eenigd" de tweede wedstrijd gehouden van dit seizoen. In den vroegen morgen te half zes ving met 3 auto's de reis aan naar de plaats van den wedstrijd n.l. naar de ringvaart aan de Oude Wetering. Aan dezen wedstrijd werd deelgenomen door 58 leden. Toen men bij den heer Jongk- mans arriveerde, stelde deze een prach tige riethengel met foudraal disponibel als prijs, welke door den Voorzitter C. Hendriks in dank werd aanvaard. Er werd gehengeld om het zwaarst in gewicht. De ondermaat-sche visch moest onmiddellijk weer in vrijheid gesteld wor den. Na 2 uren hengelen was de uitslag lste prijs J. Vernet Jr., 2e prijs S. H. Brackshoven, 3e prijs M. Klijn, en zoo ver volgens tot den 37sten prijs. Deze wedstrijd had zonder controleurs een vlot verloop en in de beste harmonie gingen de deelnemers om 12 uur met de auto's van Oude Wetering naar Leiden. De prijzen zullen hedenavond te 7 uur bij den penningmeester aan huis worden uitge reikt. o VEREENIGING „HENGELSPORT Begunstigd door prachtig herfstweer, hebben gistermorgen 33 hengelaars en 8 controleurs allen leden van de henge- iaarsvereeniging „Hengelsport", in de Rijn bij Achthoven. een wedstrijd gehou den. Er is 2 uur gehengeld. Dank zij het mooie weer is er met genoegen gevischt, en had de wedstrijd een aangenaam ver loop. De uitslag was: Schouten lste orijs, Boom 2de prijs, Filippo 3de prijs, Öost- veen 4de prijs, v. d. Linden 5de prijs, Teleng 6de prijs, Braggaar 7de prijs, van Klaveren 8ste prijs, Doove 9de prijs, en de Bruvn 10de prijs. De overige prijzen zijn verloot onder de niet prijswinnaars. Een woord van dank werd in het bij zonder gebracht aan het lid v. Rosse, café Havenplein, die een zilveren medaille schonk en tevens zorgde voor nog 2 me dailles en tal van prijzen. HAARLEMMERMEER. 80-jarige man door een auto overreden. Op den IJweg in Haarlemmermeer nad een ernstig ongeluk plaats. Terwijl de bijna 80-jarige J. B. in een hondenkar retje gezeten, aldaar een boerderij voorbij reed, zag hij op hetzelfde oogenblik een vrachtauto achteruit het erf afkomen. Daar de oude man geen kans meer zag om tijdig uit den weg te komen, werd zijn karretje door de auto aangereden, waar door hij er uitviel en onder de auto te recht kwam. Met een gedeeltelijk verbrij zeld onderbeen werd hij opgenomen en na door een dokter voorloopig verbonden te zijn met de ziekenauto van den ge meentelijken geneeskundigen dienst naar het Diaconessenhuis in Haarlem over gebracht. Aanrijding. Op den Kruisweg in Haarlemmermeer werd een wielrijder door een hem ach terop komende vrachtauto zoodanig aan gereden, dat hij van zijn fiets werd ge slingerd en achterover sloeg. Naar zijn woning gebracht zijnde, werd geneeskundige hulp ingeroepen en een hersenschudding geconstateerd. De toe stand van den man laat zich gelukkig nogal gunstig aanzien. 25-jarige trouwe dienst. Dinsdag 13 October a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer C. van der Maarel, gemeenteveldwachter van Haar lemmermeer ter standplaats Hoofddorp, bij den dienst der politie in dienst trad. Het zal den geachten jubilaris, die zoo wel bij z'n superieuren als bij z'n collega's en de burgerij, hoog staat aangeschreven, op dien dag voorzeker niet aan blijken van belangstelling en waardeering ont breken. Aanrijding. Gisteravond werd op den Kruisweg „in Haarlemmermeer een wielrijdster, mej. G., die bij het hooren der signalen van een acl terop komende auto den weg nog gauw wilde oversteken, zoodanig door dit motor rijtuig aangereden, dat zij met fiets en al onderstboven sloeg, aan het hoofd en de handen verwond werd en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Nar wij vernemen 'is de toestand van den vrachtrijder K., wiens met erwten be laden auto aan den onbewaakte spoor overweg te Vijfhuizen doof een trein werd gegrepen, waardoor hij een hersenschudding bekwam zóó bevredigend, dat hij zich weder naar buiten heeft mogen begeven. Tot onderwijzeres aan de R.K. St. Jcsephschool A te Hoofddorp (hoofd mej. E. A. Rommens) is benoemd mej. E. W. M. van der Stap te Etten en Leur. uit Amerika gekomen, nu daar de groote hitte voorbij is. Veel reeders moeten hun wintervoorraad nog vormen. Enkele bren gen de haring niet op den afslag, maar slaan deze op. in de hoop. dat de prijzen, die op dit oogenblik laag zijn, wel eenige guldens per kantje hooger zullen worden. Tot nu toe zijn te Vlaardingen door Katwijksche schepen in 63 reizen aange bracht 30301 kantjes haring (in 1930 24832 kantjes) en te IJmuiden in 114 reizen 55856 kantjes (in 1930 39405 kantjes). 12'/;-jarig jubileum. Donderdag 15 October a.s. zal het 12'/s jaar geleden zijn, dat de heer E. van Daa- len in functie trad als directeur van de gemeentebedrijven alhier. H. v. d. P. van de Meerburgkade deed bij de politie aangifte, dat aan boord van den logger, waarop hij als matroos vaart, zijn portefeuille ontvreemd was. Als ver dacht hiervan werd C. v. d. B. uit de Kerksteeg alhier door de politie aange houden. KATWIJK AAN DEN RITN. Geref. Knapenvereen. „Samuel". Gisteravond had een bijeenkomst plaats van de leiders van bovengenoemde ver eeniging met de ouderë' der knapen en verdere belangstellenden' in het jeugd werk. Een der leiders, de heer Joh. Korpels- hoek, opende de samenkomst met gebed. Hierna deelde hij een en ander mee over het werk in het vorige seizoen. Dan is er reden tot dankbaarheid, al kan ook hier de lijn nog stijgen. Daartoe zou zeker mee kunnen werken, indien alle leden het Knapenblad ontvangen. De stand van de kas laat dit echter niet toe. Naar aanlei ding van het gesprokene ontwikkelde zich een onderlinge bespreking, waarbij ook de wenschelijkheid van een Oudervereeni- ging naar voren werd gebracht. Van deze vereeniging zou dan de Knapenvereeni- ging moeten uitgaan; tevens zou deze de leiders benoemen, enz. Alle aanwezigen verplichtten zich om op aanwijzing de vergadering te bezoeken. Als leiders zullen dit jaar optreden de heeren Joh. Korpelshoek, G. van der Perk en W. van Veen. De maandelijksche collecte voor het bouwfonds der Geref. Kerk bedroeg f. 69.53. Die voor de uitzending van radio kerkdiensten f. 40.60. KATWITK AAN ZEE. De haringvisscherij. Nog steeds blijven de meeste loggers veel haring aanvoeren. Gelukkig dat er de laatste week veel vraag naar haring ge weest is. zoodat er van hier groote ver schepingen hebben plaats gehad. Ook is er de laatste dagen meer en meer vraag NOORDWITK. Verg. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In hotel „Royal" vergaderde de afd. Noord wijk en Omstreken van bovengenoem de Mij. onder leiding van den voorzitter den heer H. de Boer. De voorzitter opende deze goed bezette vergadering met een hartelijk, welkom. De secretaris de lieer A. Overvelde las hierna de notulen voor der twee vorige vergaderingen, die uitstekend verzorgd waren en ongewijzigd werden vastgesteld. In behandeling kwam vervolgens de Be schrijvingsbrief der 76e alg. vergadering. Deze vergadering zal worden gehouden op Vrijdag 30 Oct. a.s. te de Bildt. Het voorstel Groningen betreffende groenten- keuring voor nieuwe aanwinsten werd den afgevaardigden warm aanbevolen. Ook van de totstandkoming van een proeftuin zal door deze heeren een lans worden ge breken Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren A. Overvelde en J. v. Schoten en tol plaatsvervangers de heeren Bosman, van Spanje en Mïdderham. Hierna hield de voorzitter een interessante causerie over de verspreiding der soorten van planten .en de instandhouding van de soorten van planten, de z g. ongeslachtelijke voortplan ting of de z.g. vegetatieve voortplanting. Mot zeer veel belangstelling werd deze causerie gevolgd. Het applaus bewees hoe zeer merThet óp prijs stelde. Het bestuurs voorstel om een kleine gouden medaille beschikbaar te stellen voor de volle-gronds- tentoonstelling, uitgaande van de Ver. Bloembollencultuur afd. Noordwijk werd met alg. st. aangenomen. Vervolgens werden nog eenige mededeelingen door den voor zitter gedaan van de door de afd. op deze tentoonstelling aan te leggen rots- tuin. Deze rotstuin was zoo goed als klaar alleen de beplanting moet nog ge schieden. Dank werd door den voorzitter gebracht aan den heer W. Zandvoort voor het vele werk door hem verricht inzake plannen en aanleg van dezen rotstuin. Ook den heeren Bosman, Overvelde en Rotteveel werden dank gebracht. Voor koezending van oude soorten bloembollen houdt dè Commissie zich aanbevolen. A.s. Zaterdag zal er voor de leden des n.m. te 3 uur gelegenheid bestaan den rotstuin en het tentoonstellingsterrein te bezichtigen. Na de rondvraag waarvan geen gebruik werd gemaakt had de keuring én verloting van bloemen en planten plaats, waarna do voorzitter onder dank voor de gcede opkomst de bijeenkomst sloot. RECLAME. Tandheelkundige Inrichting van Katwijk verplaatst naar Noordwijk aan Zee. Hoofdstraat 95 boven kapsalon Langendijk. Spreekuur: eiken WOENSDAG van 11 4. 5014 Reison kosten worden vergoed NOORDWITK-BINNEN. ERNSTIG ONGEVAL. Door motorrijwiel aangereden. Zaterdagmiddag is de 63-jarige wed. v. d. H. op den Gooweg nabij de Voorstraat, alhier, een zeer druk en gevaarlijk ver keerspunt, door een motorrijwiel aange reden. De aangeredene kwam juist uit een portiek van den heer V. toen zij op het trottoir, door het motorrijwiel werd gegre pen. waardoor zü werd neergesmakt. Met een ernstige beenfractuur en een verwonding aan het hoofd, werd zij bij den heer V. binnen gedragen. Een luist aldaar per auto passeerend arts, alsmede dr. Niekerk. alhier die ook spoedig ter plaatse was. verleenden de eerste geneeskundige hulp en oordeelden directe overbrenging per ziekenauto naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk^ Naav vrij vernemen had deze aanrijding zich als volgt toegedragen: Doordat een tot nog toe onbekend vierwielig motorrij tuig buiten noodzaak aldaar In den bocht reed en het linker gedeelte van den rij weg bereed, werd de motorrijder om een aanrijding met de auto te voorkomen ge noodzaakt op het voetpad te gaan rijden met het genoemd noodlottig gevolg. Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. SASSENHEIM. Een jubileum-album. Ter gelegenheid van het 12'/:-jarig be staan van de afd. Sassenheim van den R.K. Bond van Hotel-, Koffiehuis er. Restauranthouders en slijters is een ju bileum-album verschenen. In dit al'oum verlucht met foto's var. het tegenwoordig bestuur, oud-bestuurs leden en geestelijk adviseurs, wordt een en ander over het afgeloopen tijdperk medegedeeld, waaraan wij het volgende ontleenen. Als gevolg van een oneenigheid met he. hoofdbestuur van den Neutralen Bond, waarin toen de caféhouders waren veree nigd, werd niet alleen de voorzitter van de afd. Sassenheim en omstreken geroyeerd, doch met hem alle leden. Dit was een vergissing, want drie dagen later ontvin gen de leden bericht dat zij weder als lid v/aren aangenomen. Doch het zou zoo niet afloopen. Er werd contact gezocht met enkele andere EK. vakgenooten en zoo vond op 1 April de oprichting plaats van de R.K. Vereeniging van hotel-, café-, restauiant- houders en slijters voor Sassenheim en omstreken St. Petrus. Dit was de eerste R.K. ver. op dit gebied in ons land; spoe dig volgden andere plaatsen het voorbeeld van Sassenheim na. Aan de Sassenheim- sche vereeniging komt de eer toe. de eerste te zijn geweest. Zij kan dus beschouwd worden als de vereeniging. waaruit later de zoo sterke Nationale Bond zou groeien. De vereeniging kwam eerst in 1926 de kinderziekte te boven. In dat jaar werd het ledental verdubbeld, dank zij het ijverig werken van den toenmaligen secretaris, den heer Ruigrok v. d. Werve. Zoo goed als allen zijn nu in den Bond georganiseerd. Voorts wordt vermeld, dat de vereeni ging zoo goed als altijd succes kan boe ken bij haar bemoeiingen inzake mildere bepalingen omtrent sluitingsuren, muziek- vergunningen enz., terwijl niet alleen krachtig werd medegewerkt tot stichting van den Nationalen Bond. Bijna onafge broken had een der bestuursleden der af- deeling zitting in het Hoofdbestuur. De bevestiging van de nieuwgekozen ambtsdragers van de Geref. Kerk alhier zal Zondag 1 November a.s. plaats hebben. VEUR—LEIDSCHENDAM. Gecombineerde gemeenteraadsvergadering De raden van Stompwijk en Veur kwa men onder voorzitterschap van den Bur gemeester- in gecombineerde zitting bij een. Na goedkeuring der notulen der vo rige gecomb. verg. volgde uitvoerige be sprekingen inzake het ambtenarenregle ment, dat artikelsgewijs werd vastgesteld Het. geheele reglement werd. behoudens de art. waarover nogmaals moet worden gestemd, z. h. st. aangenomen. WASSENAAR. Auto-ongeluk. Hedenmorgen te half tien reden twee antos tegen elkander op den Rijksstraatweg alhier nabij de conservenfabriek van de firma v. d. "Berg en Gerzon. Beide wagens reden in dezelfde richting: doordat de een de ander wilde passeeren, terwijl er te weinig ruimte was, vlogen zij in elkander. Een der chauffeurs brak zijn pols en be kwam zware snijwonden. Ook de andere bestuurder kreeg lichte verwondingen. Beide wagens werden zwaar beschadigd en per kraanwagen weggehaald. De collecte voor het Roode Kruis heeft alhier f.630 opgebracht. o ZEVENHOVEN. Op Zaterdag 17 October a.s. zal er schouw worden gedreven in polder Blok land. ""Vf- jé WÊÈÈÊÊÊÊÈÊÈË PAME5* dooi £lu0Uti, jucc&f NOG SLECHTS^ DAGEN jEVEN WIJ bw aankoop van esn KliEUWE BONTKRAAG inlevering uwer OüDE BONTKRAAG EEN BEDRAG IN CONTANTEN VAN GRATIS OPZETTEN 5619 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7