DE NA-KAAG DRIJFPARTIJEN ZONDER EIND ALPHIA—L. F. C. 2—0. De Leidsche ploeg was onfortuinlijk. De Leidenaars hebben met 20 tegen Alphen het onderspit moeten delven, doch als men deze cijfers leest moet men niet denken dat de Oranjehemden met dezen uitslag overtuigend hun meerderheid heb ben bewezen. Het zat L. F. C. niet mee en als het fortuin dan ook maar eenigs- zins L. F. C.'s bondgenoote was geweest dan zou een gelijk spel zeer zeker geen verwondering hebben gewekt. Nu dient gezegd dat L. F. C. de Alphia achterhoede in buitengewone conditie vond, vooral rechtsback Bouthoorn speelde een su blieme partij voetbal. Maar dat neemt niet weg dat de L. F. C.-voorhoede zeker de kansen tot doelpunten had moeten be nutten. Helaas, er waren geen schutters en van de weinige goedgerichte schoten kwam de bal nog tweemaal tegen de lat. Keeper Radstok heeft dan ook heel wei nig werk gehad in tegenstelling met zijn collega Duffels, die de handen nogal eens uit de mouwen heeft moeten steken. Dit ging hem goed af maar een beetje minder stompen en meer vangen lijkt ons toch wel beter. Met de rust was de stand nog blanco en in de tweede helft speelde Al phia aanmerkelijk beter. Haar aanvallen waren veel gevaarlijker dan die van L. F. C. en zooals gezegd moest Duffels nogal eens van zijn goede talenten blijk geven. Een hard schot van Alphia's linksbuiten was hem echter te machtig. Laag in den hoek verdween de bal 1—0. Een opleving was direct merkbaar in de Leidsche voorhoede. Dat werd L. F. C. noodlottig. Zwaan kreeg de bal goed aan gegeven en wist de Leidsche backs te ,ont- loopen. Alleen voor Duffels gekomen was het slechts een kleine moeite om den bal buiten zijn bereik in het net te schieten, en het was 20. L. F. C. gaf den moed nog wel niet op doch het boterde niet in de voorhoede. Telkens was een Alphia- been iets vlugger en het bleek dat L. F. C. een verloren spel speelde. Alphia kwam tegen het einde nog wat opzetten maar de stand onderging geen verandering meer. Alphia won dus met 20. De scheidsrechter leidde streng en floot veel. te veel zelfs want telkens werd het spel op hinderlijke en onnoodige wijze onder broken. o Z. N. C.—ALPHEN 4—7. Van Kooyk als doelpunten-fabrikant. In een wedstrijd rijk aan doelpunten wist Alphen de beide punten uit Zeist mee naar huis te nemen. Nadat het spel eeni- gen tijd gelijk opgaat neemt Z. N. C. door naar linksbinnen de leiding, waarna Al phen uit een penalty de partijen weer spoedig op gelijken voet brengt. Z. N. C. weet vervolgens uit een penalty de leiding te hernemen. Niet ontmoedigd vallen de bezoekers fanatiek aan en uit een voor zet van rechts, seoort de midvoor der be zoekers den gelijkmaker. Even voor rust is het Z. N. C. dat andermaal door haar linksbinnen doelpunt, 32, waarna de rust komt. Na de thee neemt Alphen het spel da delijk in handen. De Z. N. C. achterhoede houdt evenwel stand en verplaatst het spel naar de overzijde, waar de thuisclub spoedig daarop den voorsprong vergroot 42. De bezoekers gaan nu wat flinker aanpakken, wat tot gevolg heeft, dat de thuisclub geheel op eigen helft wordt te ruggedrongen. Van Kooyk weet dan ook spoedig voor Alphen den achterstand te verkleinen. Een zeer goede voorzet van Krumpelman wordt vervolgens door van Kooyk benut 44 en als achtereenvolgens van Kooyk nog tweemaal het Z. N. C.-doel heeft gevonden, voegt Windhorst ten slotte, no. 7 aan de score toe, waarna spoed'ig het einde komt met een alleszins verdiende overwinning der bezoekers. SWIFT I—HILLEGOM I 0—3. Precies 2 uur brengt Swift den bal aan het rollen en meteen mooi op, doch de achterhoede van Hillegom retourneert. Dan is Hillegom aan de beurt en komt enkele malen voor het Swift-doel, de kee per geeft echter niet thuis. Swift probeert het dan weer eens, doch haar onbenullig schieten en de goede verdediging der Hillegom-achterhoede met den keeper aan 't hoofd voorkomt erger. Na 18 minuten spelen passeert de midhalf van Hillegom met een ver schot op fortuinlijke wijze den Swift-keeper, 01. Na dit onver wachte succes van Hillegom wordt Swift op eigen helft teruggedrongen. De links buiten van Hillegom zet telkens te laag voor, zoodat Swift meester blijft van het terrein. Als de achterhoede van Swift bij een aanval van Swift even talmt, vergroot de linksbinnen den voorsprong, 02. Me nige mooie aanval wordt op het Hillegom- doel ondernomen, waarbij de Swift-links- buiten een speler van klasse blijkt te zijn. Hij is de Hillegommers steeds te vlug af, doch het spel van de Swift-voorwaarts is te doorzichtig om tegen de schitterend spelende achterhoede van Hillegom succes te hebben. Na rust komt Swift verwoed opzetten, het vervalt echter in dezelfde fout als voor de rust; haar spel is veel te kort. Even herleeft de moed bij den aan hang van Swift als de scheidsrechter voor een lichte overtreding naar de witte stip wijst, doch ook deze mooie kans maakt de Hlllegomsche keeper onschadelijk, door het harde schot op sublieme wijze te stop pen. Uit een voorzet van rechts wordt de keeper van Swift ten derden male gepas seerd. Dan wijzigt Swift haar opstelling, doch niets mag baten. Met Swift in de meerderheid, laat de scheidsrechter, die goed voldeed, inrukken, zoodat Hillegom een zwaar bevochten en eenigszins geflat teerde overwinning heeft behaald. Uitslagen Hillegomsche clubs: Hillinen ILugdunum 32. Hillinen II—E.H.S. H 7—0. Kenau IH—Hillinen III 1—10. I.V.O. II—Hillinen IV 6—2. Swift I—Hillegom I 0—3. Hillegom IIIZeemeeuwen V 2U. Hillegom Jun.T.H.B. Jun. T.HJB. niet Opgekomen. R. C. L.—VOGEL 3—2. R. C. L. heeft op het Haagsche Vogel êen kleine maar zeker verdiende overwin ning behaald. Dat zij echter in deze ont moeting slechts driemaal scoorde was hoofdzakelijk aan de weinige schotvaar digheid harer aanvallers te wijten. Door slecht opstellen der Haagsche achterhoede kon de through-pass telkens met succes toegepast worden, maar wanneer een R. C. L.-speler dan voor het Haagsche doel een goede, vaak zelfs een bijna niet te missen kans geboden werd, vloog het leder meestentijds noog over of naast het Vogel- doel. De drie doelpunten zijn echter vol doende gebleken om de puntjes in Leiden te houden, aangezien de Hagenaars slechts tweemaal keeper Kruit passeerden. Ra cing's halflinie was uitstekend op dreef, terwijl de backs door de beweeglijke Vogel voorhoede niet in al te groote moeilijk heden gebracht werden, De Hagenaars scoren het eerste doel punt, wanneer Kruit niet tijdig uitloopt, maar zij beleven weinig pleizier van hun voorsprong. Al vrij spoedig heeft Moo- ten Sr. van dichtbij den gelijkmaker in geschoten. Vijf minuten later vliegt dan een hard schot van Hoogkamer onhoud baar in het Haagsche doel, en de Racing schijnt gemakkelijk te gaan winnen. De Haagsche keeper is echter van goede kwa liteit, zoodat er voor rust hoofdzakelijk door zijn goed werk geen doelpunten meer komen. Na rust wordt er vlug en vinnig gespeeld, waarbij de Leidsche aanvallen zeer ge vaarlijk zijn. Er worden eenlge gemakke lijke kansen gemist; tenslotte krijgt Leeu- wenburgh een through pass te pakken, maar zijn schot in den uitersten hoek weet de Haagsche keeper corner te werken. Deze wordt goed voor doel geplaatst, waarna Leeuwenburgh met een onberispelijken kopbal het derde doelpunt scoort. Een kwartier voor tijd is een goed schot van den Haagschen rechtsbinnen oorzaak dat de stand 32 wordt, en in dat laatste kwartier heeft de Racingverdediging, uit stekend door haar halflinie gesteund, nog alle zeilen bij moeten zetten, om de steeds minder zachtzinnig spelende Vogels in bedwang te houden. Als de goed leidende heer Arnoldus echter affluit is er geen wijziging meer in den stand gekomen. A. D. O. Ill—A. S. C. II 6—2. A. S. C. verscheen met drie invallers. Het begin is al direct voor A. D. O., dat een tamelijk goed sluitend en vooral vlug spel te zien gaf, dat A. S. C. van den aan vang af een beetje overrompelde. A. D. O. scoorde dan ook al spoedig twee goals, dit tengevolge van het volkomen falen der geheele A. S. C.-halflinie, die den gan- schen wedstrijd door nagenoeg niets pres teerde. De jeugdige rechtshalf was hier, de omstandigheden in aanmerking geno men, nog het verdienstelijkst. Dat van de voorhoede, onder deze condities ook zeer weinig uitging spreekt vanzelf, maar is toch zeker geen verontschuldiging voor het buitengewoon slechte spel. dat ook zij speelde. Kort voor rust krijgt A. D. O. een strafschop toegewezen die benut wordt. Na de rust lijkt het of A. S. C. op zal halen. Er werden toen twee tamelijk goede doelpunten gescoord, maar even daarna maakt de A. D. O.-rechtsbinnen twee goede goals. Het spel bij A. S. C. wordt nog slechter en de achterhoede moet alle zeilen bijzetten om meerdere doelpunten te voorkomen. A. D. O. doelpunt nog een maal en dan komt spoedig het einde. B T. C. I—D. V. S. -3. Als de scheidsrechter beginnen blaast, blijkt het dat B.T.C. volledig is en D.V.S. 2 invallers telt. De eerste aanvallen zijn voor B.T.C., maar de D.V.S.-achterhoede is op haar plaats. Na wat middenveldspel plots een aanval van B.T.C. en haar rechus- oinnen doelpunt schitterend, al was het in zuivere buitenspelpositie. 10. Dat wordt D.V.S. te erg, maar haar spel is veel te kort om tot succes te leiden. Als dan ech ter de D. V. S.-linksbuiten een corner for ceert, wordt deze schitterend door Hille- brand ingekopt. 11. Steeds komt de voorhoede van D.V.S. terug, maar het juiste schot is zoek; zelfs wordt er een penalty gemist en met onveranderden stand gaat de rust in. Na de rust blijkt het dat B.T.C. haar eersten wedstrijd niet wil verliezen, want zij pakt goed aan. Door slecht schieten gaan echter vele kansen verloren. Toch is het weer de rechtsbin nen die uit een doelworsteling zijn club de leiding hergeeft. 21. Na dit succes gooit B.T.C. er nog een schepje op, maar de D.V.S.-achterhoede met Baart aan het hoofd keert alles. Er zijn nog 17 minuten te spelen en het gaat er voor D.V.S. slecht uitzien, want B.T.C. blijft werken als paarden. Maar plots een aanval van D.V.S. waaruit Tuin weet te doelpunten. Dat geeft D.V.S. haar zelfvertouwen weer terug. Aan val op aanval wordt ondernomen, maar steeds is er een B.T.C.-been dat redding brengt. Als bij een aanval de bal bij Hil- lebrandt komt, passeert deze de geheele achterhoede en het is 23. Tot slot zij gemeld dat de B.T.C.'ers sportieve tegenstanders zijn. Scheidsrech ter v. d. Kraats een woord van hulde voor zijn schitterende leiding. DELFT II—U. V. S. II 1—3 De blauw-witten begonnen in een hoog tempo, en het Delft-doel verkeerde reeds dadelijk in groot gevaar. De thuisclub werkte zich na eenigen tijd wat los, maar zij vonden de U.V.S.-achterhoede in een vorm welke het beste deed verwachten. Toen na eenigen tijd Gertenaar op een ver naar voor gespeelden bal goed door liep kon de Delft-keeper den bal uit het net halen. 01. Wel scheelde het enkele malen weinig of de Delft-aanval had de gelijkmaker langs Verboom gewerkt maar de rust kwam toch met 0—1 Geenszins gerust over het eindresultaat i begon U. V. S. aan de tweede helft. Het boterde aanvankelijk beter dan voor rust, en nadat de Delft-doelman enkele schoten uit zijn doel had geranseld moest hij zwichten voor een goed schot van Lubbe 02. U.V.S. bleef sterker en toen een voorzet van rechts bij Kantebeen be landde, deed deze den bal ten derden male in het net suizen. Toch redde de thuisclub de eer toen Meerburg het leer met de hand bewerkte, en de toegestane penalty in een doelpunt werd omgezet. U.V.S. won dus met 13. De leiding was bij scheidsrechter Bezemer in goede handen. WAT ER ZONDAG GESPEELD ZAL WORDEN. Voor aanstaanden Zondag zijn o.m. de volgende wedstrijden vastgesteld: AlphenAmsvorde; G. S. V.A. S. C.; j BodegravenU. V. S.; Scheveningen Hillinen; LugdunumAlphia; L. F. C. R. V. C.; ArchipelR. C. L.; De Ooievaars- D. V. S.; U. V. S. II—A. D. O. Ill, A. S. C. II D. H. C. III; Alphia II—Velox II; Her cules IIBodegraven II; Kampong II Alphen II. ZEIST n—ALPHIA H. Het spel golft geruimen tijd op en neer met beide doelen om beurten in gevaar. Het is Koopman die voor Alphia einde lijk doelpunt met een hard schot 0—1. Zeist valt verwoed aan doch de Oranje defensie weert zich danig en slaat iederen aanval resoluut af. Met dezen stand komt de rust. Na de thee zijn de gasten het meest in de aanval, doch de Zeister-kscper geeft vcorloopig niet thuis. Telkens komen de Oranjemannen echter terug en eindelijk geeft Prümers den doelman der gast- heeren het nakijken 0—2. Er wordt in een snel tempo gespeeld en het is voor scheids rechter v. d. Vliet een lastig baantje, doch hij kwijt zich uitstekend van zn taak. Bij. een der Zeist-aanvallen is Tuinenburg reeds gepasseerd doch de midhalf der gasten redt, waarna direct weer ingeschoten wordt dcch nu is Tuinenburg weer op z n plaats en slaat corner. Deze wordt weggewerkt en beland bij de Jager welk een keihard schot lost, dat tegen de staandèr ketst. Prümers is echter toegeloopen en doelpunt keurig in 03. Beide elftallen raken vermoeid en het tempo verzwakt zienderoogen. Na nog eenige gevaarlijke Zeist-aanvallen welke zonder succes blijven, blaast de heer v. d. Vliet einde en heeft Alphia II haar 3en wedstrijd gewonnen. Zeist had één invaller terwijl Alphia geheel compleet was. ALPHEN O—D. O. S. II 2—2. Deze wedstrijd is in een gelijk spel ge ëindigd, hetwelk de verhouding goed heeft weergegeven. De bezoekers hadden intus- schen wel het beste van het spel in han den, doch hun voorhoede wist tal van goede kansen niet te benutten. Na de rust was Alphen veel in de meerderheid. De voorhoede bleek nochtans niet tot doelpunten in staat, waartoe ook de Utrechtenaren door hun stoer verdedigen wel het hunne bijdroegen. Om halfdrie werd onder leiding van scheidsrechter v. d. Berg afgetrapt. De eerste minuut heeft Alphen reeds succes wanneer Jansen uit een voorzet van links het net weet te vin den. De bezoekers komen er daarna wat beter in en bij een hunner aanvallen, ma ken zij van een blunder van keeper Grobbe gebruik om het leder in het ver laten doel te plaatsen. Spoedig daarna nemen zij uit een voorzet van hun links buiten de leiding 2—1, waarna de rust komt. Na de rust komen de Alphen-reserves aanstonds in den aanval. De Utrechtena ren die soms wel 5 mah staan te verdedi gen. weten erger te voorkomen. Enkele malen gaan zij nog een bezoek aan de overzijde brengen, doch ook daar blijven doelpunten uit. Even voor het einde weet Alphen uit een penalty gelijk te maken, waarna spoedig met onveranderden stand het einde komt. LUGDUNUM II—D. S.O. I 3—5. De gasten steken tegen het met 2 inval lers spelende Lugd. direct „full speed" van wal. Desniettemin geeft T. de Roo na 10 min. spelen met een keurig boogschot z'n club de leiding. 10. Het daarop volgende half uur is D. S. O. steeds aan het woord en zij weet tweemaal te scoren. 22. De laatste 10 min. voor de pauze is het Lugd. weer dat de toon aangeeft en Rab her geeft met twee keurige doelpunten* z'n club de leiding. Rust 3—2. In de tweede helft maakt D. S. O. al spoedig gelijk. 33. De Lugd. back's gaan dan op buitenspel zetten spelen, wat langen tijd goed gaat. Tenslotte breekt de rechtsbinnen door en met een vrij veld voor zich heeft hij geen moeite om te scoren. 34. Even later blijven de Lugd. back's voor een buiten spel geval staan en de D. S. O. linksbinnen is wel zoo wijs om in te schieten. Het einde komt met een verdiende D. S. O.-zege. De scheidsrechter floot correct. Zaterdag. Bijna alle factoren waren aanwezig om van de najaarswedstrijden van de Kon. Zeil-, Roeien Motorsport- vereeniging „De Kaag" een geslaagd zeil- festijn te maken. Er was een groot aantal inschrijvingen met deelnemers en deel neemsters, die belangwekkende races be loofden, en het was zonnig najaarsweer, dat zomersch aandeed. Evenweler was geen wind, en daarmede was de eerste dag van de Na-Kaag al tot mislukking ge doemd. Het werd een hopelooze drijf partij, welke nog niet ten einde was, heel lang nadat de vroeg invallende duisternis de wedstrijden als het ware al had geneutra liseerd. De wedstrijdbaan werd ingekort tot op één ronde voor de klassen der grootere schepen, maar als men nagaat, dat regen bogen en vijf-en-veertigers twee uren zeil den over die eene ronde, dan is het dui delijk, dat er van „aankomen" in de klas sen der kleinere schepen geen sprake meer kon zijn. Zij werden dan ook meerendeels per motorvlet huistoe gesleept. Als uitslag gold de stand op dat oogenblik. Wij zijn niet bepaald voorstanders van deze na- jaarszeilerij, maar wanneer men dan persé wil wedstrijdzeilen half October, dan dient men ook vroeger te beginnen op den Zaterdagmiddag. Begint men 's mid dags om drie uur. dan is elke storing al direct funest in dezen tijd van het jaar. Onder deze omstandigheden zal men be zwaarlijk een geregeld verslag van ons vragen. Derhalve hieronder de uitslagen. Regenboogklasse A: 1. De Leede Hl. st. W. Z. van der Mey, 2 uur, 20 minuten, 50 seconden; 2. De Steur, st. L. van de Steur, 2.21.50; 3. Holland, st. F. P. Bos, 2.25.4. 45 M. 2. kruiserklasse: 1. Benati II, st. B. Fenenga, 1.22.58; 2. Coppelstock, st. E. D. Kalis. 1.32.1. 30 M. 2 scherenkruisers: 1. Prikkebeen, st. J. Heynen. 2.12.10; 2. Mignon, st. J. M. Zwerver, 2.15.48. D-Klasse: 1. Narmada (stuurman H. H. Tieleman), ber. tijd 2 u. 37 m. 36 s.; 2. Butterfly (st. J. H. Sieverts) 2.37.44; 3. Filo (st. F. Los) 2.44.17. Regenbogen-klasse B: 1. El (st. A. W. K. Hoekstra) 2.37.20; 2. Elf (st. H. J. W. Brouwer) 2.43.3; 3. Snip (st. H. J. Swart) 2.46.45. Twaalfvoetsjollen-klasse A: 1. Tulla (st. S. de Wit); 2. Daphnia (st. P. H. R. Borgerhof Mulder); 3. Glipper H (st. M. Kachgelland)4. Kraasin (st. D. Rutgers); 5. Woelwatertje II (st. Th. van Helvert). Idem B: 1. It Sweltsje (st. A. A. van Tienhoven Jr.); 2. Onrust HI (st. L. van Essen). De overigen opgegeven. 12 M. 2 Eenheidsklasse: 1. Braassemer- meer (st. J. de Brey). Mam. Nitouche op gegeven. Van de open scherpe jachten en de open sloepen werd geen uitslag opgenomen. Zondag. Het is gisteren maar weinig beter geweest dan Zaterdag. De morgen kwam met bijkans algeheele windstilte en later streek zoo af en toe wel eens een zacht en vlagerig briesje over den plas, maar het was van zoo geringe beteekenis en het blies met zoo weinig kracht in de klapperende zeilen, dat ook thans weer van een drijfpartij mocht worden gespro ken. Drie uur en langer had men noodig om de twee ronden af te leggen en het spreekt welhaast vanzelf, dat daarbij alle spanning volkomen zoek was! Overigens: welk een dag, welk een j weelde van kleuren en wisselende aspec- ten, welk een leven en bijdrijvigheid op het j zonovergoten water, waar de watersport- r minnaars bij honderden waren tezamen j gekomen om er te zeilen, te roeien, te j zwemmenDubbel jammer, dat het 1 zwakke windje, dat even na twaalven op- l stak, niet vermocht dóór te zetten ten einde dit late zellersfeest tot een schitte rend succes te maken! Met enkele opmerkingen mogen wij thans volstaan. Allereerst betreffende den strijd der A-regenbogen, die begon, juist na het tijdelijk aanwakkeren van den wind. De Leede IH was goed weg, maar toen het dra weer vlagerig werd, was Bos met de Holland veel gelukkiger en laatstgenoemde liep al meer en meer uit om onbedreigd te winnen. Van der Mey kwam zelfs als vijfde binnen, wat voor hem in deze bekende wateren een ongewoon resultaat betee- kent. Bij de U-klassers toonde de Coppel stock zich sneller dan de Renati II. Fe nenga probeerde alles om den concurrent te kloppen, maar hij mocht dan een enkele maal bijna gelijk komen, passeeren was hem onmogelijk en tenslotte werd hij met flinken voorsprong geslagen. Bij een gelijk aantal punten won hy toch den eersten prijs, dank zij eén korteren tijd over beide wedstrijden van 31 seconden! De El, gestuurd door Hoekstra, had bij de B-regenbogen geen partij, terwijl bij de jollen respectievelijk de Tulla en It Sweltsje gemakkelijk zegevierden. Direct na afloop der wedstrijden zijn omstreeks half vijf de prijzen uitgereikt. De uitslagen van gisteren zijn: D-klasse: 1. Butterfly, 3.21.13; ber. tijd; 2. Filo, 3.28.23; 3. Wilwiedor (st. G. Biesot) 3.33.38. 30 M. 2 scherenkruiserklasse1. Prikke been (st. J. Heinen) 1.32.24; 2. Mignon (st. J. H. Zwerver) 1.37.18. U-klasse: 1. Coppelstock (st. E. D. Kalis) 3.13; 2. Benati n st. B. Fenenga) 3.15.17. Walta opgegeven. Regenboog-klasse A: 1. Holland (st. F. P. Bos) 3.15.52; 2. De Steur H (st. L. v. d. Steur) 3.17.7; 3. Duke( st. J. C. v. d. Velde) 3.19.8; 4. Saenden; 5. De Leede III. Idem B: 1. El, 3.6.46; 2. Feja (st. A. G. Sijthoff3.9.27; 3. Snip, 3.10.17. Open scherpe jachten: 1. Laboer.ga (st. W. C. Bier) 1.44.47 ber. tijd; 2. Sam Corne- lisse (st. J. H. van Dalen) 1.46.20. 12 M. 2 Eenheidsklasse: 1. Braassemer- meer, 1.49; 2. Mam. Nitouche opgegeven. Open sloepen: 1. Mickey Mouse (st. H. de Brey) 1.50.40; 2. Ster 14 (st. De Lange) 1.57.6; 3. Faljerel (st. dr. Borgerhoff) 1.57.29 (alles ber. tijd). Twaalfvoetsjollen-klasse A. 1. Tulla, 1.45.37; 2. Daphnia, 1.46.40; 3. Bruinvlsch, 1.47.20; 4. Glipper n; 5. Kraasin. Idem B: 1. It Sweltsje, 2.3.13; 2. Rade- tiske (st. J. P. Crommelin) 2.5.5; 3. On rust m, 2.7.30; 4. Sater; 5. Waterhoen. Berekend over beide dagen werden de prijzen als volgt vastgesteld: D-klasse: 1. Butterfly, 31 p.; 2. Narmada 23; 3. Filo, 22. Bij de prijsuitreiking werd echter de Butterfly uitgesloten wegens het aanbren gen van een reglementair niet geoorloofde boegspriet. Narmada werd toen eerste en Filo tweede. U-klasse: 1. Benati n, 21 p. (23 seconden verschil met nummer twee); 2. Coppel stock, 21. Regenboog-klasse A: 1. Holland, 28; 2. De Steur H, 25; 3. De Leede IH, 23. Regenboogklasse B: El, 38; 2. Snip 20: 3. Feja, 19 (betere tijd dan Elf, die ook 19 punten had). 30 M. 2 scherenkruiserklasse: 1. Prik kebeen, 30. Twaalfvoetsjollen-klasse A: 1. Tulla, 47; 2. Daphnia, 34; 3. Glipper n, 24. Idem B: 1. It Sweltsje, 50; 2. Onrust III, 35; 3. Radetiske, 22. 12 M. 2 eenheidsklasse: 1. Braassemer- meer, 15. Open scherpe jachten: 1. Laboenga. Open sloepen: 1. Mickey Mouse, 17; 2. Ster, 14. L.D.W.S. I—ALPHEN III 4—4. Het spel tusschen twee volledige ploe gen is snel en goed en het aankijken ten volle waard. Met 21 voor Alphen komt de rust. Daarna wordt het 22, 32, 42, 43 en tenslotte 44. L. M. C. I—T. O. N. A. I 3—7. Als de scheidsrechter beginnen fluit, stelt L. M. C. 10 spelers tegenover een volledig T. O. N. A. Direct komt T. O. N. A. overweldigend opzetten, maar verder dan eenige hoekschoppen brengt zij het voorloopig niet. Plots een uitval van L. M. C., en het Is 10. Dan komt de elfde man L. M. C. completeeren, maar dat verhin derd T. O. N. A. niet, nog voor de rust 6 maal te doelpunten. Rust 16. Na de thee neemt T. O. N. A. het kalmpjes op, waardoor de partijen tegen elkaar opgewassen zijn. L. M. C. weet 2, en T. O. N. A. nog éénmaal het niet te vin den en het einde komt met 37. De leiding was bij den heer Gressie in goede handen. LUGDUNUM III—ALPHIA III 5—2. Lugdunum begint zeer goed en leidt spoedig (10). Een penalty stelt Koolloos in staat no. 2 te scoren. Kort voor de rust maakt B. Dool er keurig 30 van. Nadat Lugd. in de tweede helft het spel eenigen tijd in handen heeft weet Alphia het te verplaatsen en is doorloopend voor de Lugd.-veste. Een penalty brengt den stand op 31: even later schiet de rechtsbinnen keurig in 3—2. Lugd. ziet het gevaar tijdig in en Neuteboom en v. Weerlee brengen den stand op 52. Over scheidsrechter v. Vliet niets dan lof. LUGDUNUM V—LEIDSCHE BOYS IV 3—0 Over het geheel doen ,de Boys niet onder voor de groenwitten, doch het schot is zoek. v. Weerlee Jr. geeft voor de rust Lugd. een 10 voorsprong. 15 min. na de rust brengt de Lugd. rechtsbinnen de stand op 20 en kort voor het einde weet de midvoor den eindstand op 30 te bren gen. o R. C. L. Ill—L. F. C. IV 6—1. In het veld was niet veel krachtsver schil te bespeuren, doch de meerdere routine van de eenigszins „bedaagde" Racing-voorhoede was oorzaak, dat de rust met een 30 voorsprong inging. Na de thee deden beide partijfen in de zomer- sche temperatuur hun uiterste best, doch hoewel de geel-zwarten soms aardig com bineerden, lukte het niet, terwijl hun rechtervleugePubsoluut verwaarloosd werd. De Racing wist nog een drietal doelpunten te scoren, waarbij onprettig aandeed de wijze waarop de L. F. C.-doelman, die overigens uitstekend keepte, het laatste doelpunt opzettelijk niet voorkwam. Toen een R. C. L.'er wegens een blessure moest uitvallen, zetten de L. F. C.'ers nog even de tanden op elkaar en zoowaar wisten zij in de laatste minuut „de eer te redden". D.V.S. IV—L.F.C. V 3—3. Direct na het begin neemt D. V. S. de leiding, 10. Daarna wordt om beurten gescoord. Rust 22. Ook na rust een ge lijk opgaande strijd. Einde 33. L.D.W.S. II—ROODENBURG II 5—3. Nadat het spel geruimen tijd verdeeld is geweest, neemt de thuisclub het initia tief en binnen 10 minuten is de stand 20 voor L.D.W.S. Nog voor de rust is de stand 32 v. L.D.W.S. Na de rust is de stand al gauw 42. Dan neemt Rooden- burg het spel over en er wordt nog al eens ruw gespeeld. Toch maakte Roodenburg er 43 van. Nog eenige minuten zijn er te spelen en L.D.W.S. wist er nog een doel punt aan toe te voegen, zoodat dat stand 53 is voor L.D.W.S. L. F. C.-JUN.—A. S. C.-JUN. 0—15. Een wedstrijd waarbij de groote A. S. C.- jun. gemakkelijk konden winnen. De rust stand was 09 voor A. S. C. Na rust wer den nog zes doelpunten gescoord, zoodat het einde kwam met 015. Aniba scoorde 7 doelpunten. LUGD. (A)—R.C.L. 5—3. Kort na het begin leidt de Racing, doch Lugd. maakt spoedig gelyk. 11. De zwart-witten geven het niet cadeau en hernemen de leiding, terwijl Lugd. uit een penalty den stand weer gelijk maakt. 22. Dan volgt een Lugd. overwicht met als resultaat twee doelpunten van Van der Reyden en één van Vermond. Rust 52. Na de rust zakt het spel danig. R.C.L. weet nog slechts eenmaal te scoren, en met 53 voor Lugd. komt het einde. OEGSTGEESTER SPORTCLUB „ACHILLES." In den wedstrijd Achilles—S.L.F. III had Achilles met de rust een 2—0 voorsprong. Na de rust kwam S.L.F. opzetten en slaag de er in de partijen op gelijken voet te brengen. Achilles was over 't geheel sterker, maar ze kon haar meerderheid niet in doelpunten verwezenlijken. Einde 2—2. De juniores hebben in Leiden een mooien wedstrijd gespeeld tegen F.-Pacta juniores. Rust ging in met 0—0. Na de rust kreeg Achilles een 2—0 voorsprong. Fides Pacta wist toen uit een penalty er 21 van te maken. Hiermee kwam het einde. Scheidsrechter v. d. Weerd floot uit stekend. S.L.F. II—RIJNSB. BOYS IV 4—0. S.L.F., dat dezen middag voor het eerst m haar nieuwe clubkleuren (rood-wit) uit kwam, heeft dit feit met een flinke over winning bezegeld. Na een half uur spelen heeft S.L.F. succes, als de rechtsbinnen met een laag schot S. L. F. de leiding geeft. 10. Zoo komt de rust. Na de rust is S.L.F. voortdurend in den aanval en na tien minuten vergroot de linksbinnen, met een hard schot in den bovenhoek den voorsprong. 20. Nog geen 5 minuten later maakt de linksbuiten der roodwitten er 30 van. Een strafschop wordt gemist, waarvan de rechtsbinnen er 40 van maakt. De leiding was bij den heer van Weizen in goede handen. D. V. E. I—QUICK BOYS II 3—5. Zaterdagmiddag hebben de reserve's der Katwijkers hun overwinningenreeks voort gezet met een 53 zege op D. V. E. I. Met de rust was de stand 32 in het voordeel van Quick Boys. Na de rust wist D.V.E. ge lijk te maken en nu ontstond een vinnige strijd om het winnende doelpunt, wat 10 min. voor het einde aan den midvoor van Q. B. gelukte. Daarna wist Taat nog een maal het net te vinden zoodat Quick Boys met twee puntjes rijker naar Katwijk te rugkeerde. o QUICK BOYS III—L. R. C. III 4—1. Ook het derde elftal der Boys ging op het goede pad voort en wist L. R. C. Ill met een 41 nederlaag naar Lisse terug te sturen. 10 min. na het begin opent Q. B. IH de score en voert deze op tot 30 waar na de gasten een verdiend tegenpunt maken. Rust komt met 41. Na de rust is L.R.C. het meest in den aanval, maar geen der beide ploegen weet het net meer te vinden, zoodat het einde komt met 4—1 voor Quick Boys.

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 12