LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. WAT KIKKER KAREL EN TÜIMELTJE BELEEFDEN. R^sirtnl tegen stcenPuisten i V/ Oil IvfM verkrijgbaar bij apothekers en drogisten RADIO-PROGRAMMA. N.V. LEIDSCH DAGBLAD DE EIERHANDEL. In verband met de velerlei moeilijkhe den in den eierhandel is gisteren dooreen aantal vooraanstaande exporteurs een organisatie opgericht onder den naam van Verkoopcentrale voor Nederlandsche koelhuiseieren, welke zich zal belasten met den verkoop van al hun koelhuiseie ren. In het bestuur zijn gekozen: firma Dekker en Heinen te Apeldoorn; firma Giezen te Apeldoorn; firma Enthoven en Zoon te Bennebroek; firma Harenberg te Zutphen; J en S. de Goede te Landsmeer; G. Klomp, directeur der Geldersche eier- veiling te Arnhem. N. R. Crt^ NIEUWKOOP. BESPREKINGEN INZAKE DE SMEDEN-INDUSTRIE. VOOR KLEINE TUINEN. Najaarswerk in den bloementuin. Het is weer herfst en ook in onze bloe mentuin is dat goed merkbaar. Wel bloeien onze Herfstasters, voüegrondsch Chrysan themums, herfst Anemone, en vooral onze Dahlia's nog volop, maar dit zijn dan ook echte nazomer en herfstbloeiers. Zorgvul dig verwijderen we nog steeds alle dorre bladeren, stengels en uitgebloeide bloemen, opdat de tuin zoo lang mogelijk een frisch aanzien zal hebben. Toch nemen we in- tusschen onze voorzorgsmaatregelen voor den naderenden winter. Immers kunnen we spoedig koude nachten krijgen en 'n paar graden vorst maakt reeds een einde aan den bloei van Dahlia's, Begonia's en tal van andere gevoelige planten. Daarom voorzien we onze Dahlia's van duidelijke etiketten waarop naam of kleur en hoogte is aangegeven. Zoo handelen we ook met Knolbegonia, Gladiolus. Canna, Richardia, Tigrida en andere knolgewassen, welke 's winters vorstvrij moeten worden be waard. en waar we aan de knol niet kun nen zien hoe de bloehikleur en hoogte is. Geraniums en Fuchsia's, welke we willen oevrhouden .plaatsen we nu met de pot boven op den grond, opdat de aarde wat droger en dientengevolge de stengels wat lijper worden, zoodat ze gemakkelijker den winter door jsu^en komen. Van laat- bloeiende volle gro.#:.sch Chrysanthemums en struik Begonia's kunnen we enkele planten in een pot plaatsen en nadat deze zijn aangegroeid als kamerplant te gebrui ken. Tal van vaste planten, welke nu zijn uitgebloeid kan men nu verplanten en zoonoodig scheuren. Door het nu te doen zullen deze voor den winter nog weer aan groeien en zoodoende een voorsprong heb ben op in het voorjaar behandelde plan ten. Van de houtgewassen kunnen nu groenblijvende heesters en Conifeeren, de zoogenaamde kluitplanten, met succes ver plant worden. Met de bladverliezende wachten we nog een paar weken, of in dien we nu planten, plukken we de blade ren er af om sterke verdamping tegen te gaan. In het algemeen is tijdige najaars planting verre te verkiezen boven voor jaarsplanting. Wat voor den winter nog aangroeit heeft een volgend jaar niet zoo licht van droogte te lijden, en bloeiende planten zullen dan beter bloeien. Laag gelegen natte gronden en ook veengron den maken hierop een uitzondering. Op veengrond heeft men bij najaarsplanting gewoonlijk veel last van het opvriezen der planten. PLUIMVEE. RUITIJD. Langzamerhand zitten we in den vollen ruitijd. De voorloopers zijn er reeds druk mede bezig en ze toonen daarmede, dat ze niet tot de beste legsters gerekend moeten worden, want hoe later ruisters des te j beter legsters. Deze laatste laten hun eer ste veeren langzamerhand ook reeds val len, zoodat het nu tijd is geworden, om er een en ander van te vertellen. Hoewel het ruien der kippen een na tuurlijke zaak is, moet men toch niet ver zuimen ook al uit puur eigen belang aan de kippen, vooral wanneer ze opge sloten zitten, alles te geven en alles aan te wenden, om ze zoo gauw mogelijk door den rui te krijgen. Men bedenke toch, dat het geheele ve derkleed vernieuwd moet worden, soms zelfs naakt rondloopen, waar door ze dan extra gevoelig zijn voor tocht, koude en temperatuursverschillen. Vooral in deze omstandigheden doet zich een gemis van een prima huisvesting, dubbel zwaar voelen. Vinden de kippen geen droog, frisch, tochtvrij dag- en nachtverblijf, dan zal de kippenhouder daarvan de wrange vruchten plukken. Behalve de stoffen, noodig voor het levensonderhoud, moeten de kippen uit het voedsel bovendien nog alle stoffen kunnen putten welke noodig zijn om in den korst mogelijken tijd een nieuw vederkleed te kunnen verkrijgen en om de noodige warmte te kunnen opwek ken. In de bekende voedermerken zijn die steeds aanwezig, terwijl men in het graanvoer ook wel de zonnebloempitten vindt, welke een goede warmtebron in zich sluiten zooals trouwens alle oliehoudende zaden De hoenders zijn in de ruiperiode gewoonlijk wat traag, blijven graag in het hok zitten, zulks temeer wanneer aan hun conditie het een en ander mankeert. Men moet ze zonder dit echter te overdrijven ■- wat in beweging houden en dit kan men het beste bereiken, <jloor hun graan in de ren onder te harken, zoodat ze moeten werken dus in beweging blijven willen ze hun dagelijksche portie kun nen veroveren. Trouwens is dit steeds een goede methode voor vastzittende kippen, daar ze anders wel eens te vadsig worden. Het groenvoer mag niet ontbreken, ook zonder dat men dit gaat overdrijven, om dat de uitloop spoedig een vieze mest hoop zou worden, terwijl de ren juist steeds zoo zindelijk mogelijk moet blijven. In verband hiermede dus ook regelmatig de gevallen veeren te verwijderen, te meer, daar het anders aanleiding tot veeren pikken zou kunnen geven. Het drinkwater steeds frisch toedienen. Volop frisch drinkwater is een ding van belang voo: den kippenhouder, hetgeen maar al te dik wijls uit het oog wordt verloren. Overigens moet men zich niet met kunstmiddeltjes, als b.v. zwavel in het meelvoer afgeven, daar zulke dingen wel eens meer kwaad dan goed kunnen doen. Gezonde dieren, dieren welke een ieder kan hebben, die regelmatig deze pluimvee- bijdragen lezen enopvolgen, zullen niet aan de rui lijden. Verwaarloosde, slappe dieren, zullen er ernstig onder kunnen lijden, doch dan heeft men dit aan zich zelf te wijten. Pogingen ter verbetering van den toestand Op 10 September brachten de smeden patroons met hun zoons in het vak werk zaam onder leiding van het 'Gemeente bestuur een bezoek aan dg Jaarbeurs. Zij allen waren nu uitgenoodigd tot het bij wonen van een vergadering in het Patro naatsgebouw om de belangen van het vak te bespreken. Wie kon was opgekomen, ongeveer 70 smeden, terwijl aan de bestuurstafel de leden van het gemeentebestuur met den secretaris zaten, voorts een vijftal raads leden, alsmede de heeren W. Graadt van Roggen en C. J. van Wijngaarden van Rees, resp. Secr.-Generaal en Adjunct- Secretaris van de Nederlandsche Jaar beurs. Burgemeester van der Weijden opende de vergadering met hartelijke woorden van welkom en wees daarbij op het gewicht van deze zaak voor het gemeentebelang. Bij mijn Wethouders, aldus de Burge meester, leden van den Gemeenteraad en niet het minst bij mij zelf leeft diep het besef en dringt sterk op den voorgrond de plicht om Nieuwkoop tot steeds verhoogde welvaart te brengen. Er komt reeds een kentering, doch jaren lang hebben wij ons geboorte overschot niet kunnen plaatsen, wat een oneer is voor een gemeentebestuur Met drang wees spr. op de noodzakelijk heid de handen, ter verbetering van den toestand ineen te slaan. Vervolgens werd gewezen op den leer- zamen dag op de Jaarbeurs te Utrecht, waarna spr. het woord gaf aan den heer Graadt van Roggen. Deze bracht allereerst dank aan het gemeentebestuur, achtte er zich van over tuigd, dat allen den ernst en werkelijke toedracht van het bedrijfsleven inzagen, hoe noodig het is om tot verbetering te komen en dankte voor het bezoek aan de Jaarbeurs. Al heeft het bestuur van de Jaarbeurs zijn volle medewerking toege zegd en al meent het ook wel iets te kun nen doen, de verwachtingen moet men toch niet te hoog stellen, terwijl men ook niet moet meenen, dat men met het uit komen van een Nieuwkoopsche eigen sme- denstand er is. De zaak heeft veel grooter omvang, de kern zit veel dieper, zoodat ook andere en grootscher remedlën noodig zijn, waarbij een eerste vereischte is, dat men met ernst en toewijding de zaak onder de oogen ziet en vertrouwen stelt in de lei ding. Deze vergadering is belegd om gezamen lijk den toestand onder het oog te zien en om gegevens te verzamelen, en daaruit zullen de besturen van gemeente en jaar beurs een werkplan opstellen. Spr. wilde eerst nog eenige wenken geven, mede aan de hand van de gegevens, welke hij in den namiddag bij een bezoek met het ge meentebestuur aan een zestal smidsbedrij ven mocht verzamelen. Oudtijds was Nieuwkoop een alom be kend centrum voor het smedenvak, de nieuwe tijden met hun machines en massa-productie brachten hierin verande ring en de bakens werden bij het verloo- pen van het getij, niet tijdig verzet. De groot-fabricage had haar reizigers en zoo veel andere middelen om bekendheid aan haar bestaan en artikelen te geven en de kleine smid, niet beschikkende over die middelen, geraakte op den achtergrond, en maar steeds bleef men hier op het oude niveau doorwerken zonder ook in het vak naar aanpassingsmiddelen uit te zien. Thans is er noodig een vertrouwensman, die technicus is en voorlichting en onder richt kan geven op elk terrein van het vak. Gezamenlijk en onder leiding moet er opgetreden worden bij de overheid, tegenover organisaties, enz. Men moet profiteeren van de zooveel verhoogde Duit,- sche valuta, evengelijk als Duitschland bij de inflatie na den oorlog profiteerde van Nederland. Het Rijk schonk f. 100.000 sub sidie aan de Vereeniging v. Nederlandsoh fabrikaat, er is een strooming in die rich ting en deze moet uitgebuit. Overwogen moet worden om de productie van het massa-artikel te gaan vervangen door de productie van het handwerk, dat meer gevraagd gaat worden als de voor teekenen niet bedriegen goede perspec tieven biedt en waarvoor Nieuwkoop als aangewezèn lijkt om daarvan een cen trum te gaan vonnen. Men moet niet te veel afgeven op hen die het vak inderdaad nog meer in de put helpen door het maken van veel te lange werkdagen en te verkoopen beneden de verkoopwaarde, v/ant er moet toch ook gegeten worden. Zoodra er werkverruiming komt, verandert dit vanself. Op het oogen- blik is het in alle bedrijven slecht, doch van wat er nog gevraagd wordt, daarvan moet men ook zijn deel zien te krijgen. De gezamenlijke actie moet gaan onder het motto Nieuwkoop en persoonlijk moet men offers weten te brengen, moeite zich willen getroosten, tijd beschikbaar willen stellen, energiek en met volharding, ten bate van het algemeen Nieuwkoops be lang, waar ten slotte allen zij het de een wat meer dan de ander ook weer van profiteeren. Een warm applaus volgde, waarna zich een beredeneerde gedachtenwisseling ont spon over de vraag van den spreker of het handwerk dan wel 't fabriekmatig karak ter van het vak moest worden bevorderd. De heer D. Kranenburg meende, dat de grossiers het vak bedierven, door te veel te eischen voor te weinig geld, waardoor minderwaardig goed gemaakt is. Hij zou er meer heil in zien, wanneer de smeden zich meer in rechtstreeks contact stelden met den afnemer en den winkelier. De heer G. Zwart gaf een uiteenzetting van den bestaanden toestand en noemde als hoofdoorzaak de opdrachten welke vanuit Nederland gegund worden aan Duitschland, niet het minst ook van over heidswege en beval hiervoor aan het ver- hoogen van invoerrechten en goed vak onderwijs. De heer Graadt van Roggen wees er op, dat alle leveranties voor de regeering thans geschieden door een inkoopbureau doch het zal de vraag zijn of daar iets bekend is van het hier bestaande bedrijfs leven en dat is de schuld van de betrok kenen zelf. De heer Stam toonde aan, dat men hier zeer veel te kort schiet aan vak kennis en noemde dit een allereerste eisch tot verbetering. Met constructie-werk bijv. zou nog veel te bereiken zijn. De heer J. Bon bepleitte de instelling van een algemeen verkoopbureau, wat dan alleen geschikt zou zijn voor de nieuw te verkrijgen relatiën. Thans vermoorden de smeden elkaar en niet het publiek profi teert hiervan, doch de tusschenhandel. 63. Kikker Karei en Tuimeltje wilden nu op hun beurt naar den kok gaan en ze troffen het goed, de kok was bezig het fornuis aan te maken. Hij werkte lustig voort en was blij dat de kachel brandde. Maar toen hij aan het raam die twee gekke zwarte figuren zag staan, viel hij van schrik achterover op het fornuis zoodat zijn broek in brand vloog. RECLAME. 64. Gillend kwam de kok naar buiten. Tuimeltje en Karei wisten niet wat ze doen moesten en renden voorop. Zoo liepen die drie gekke wezens de eene straat in, de andere uit. Op een der hoeken vloog een jong kikvorschje met een autopedje tegen hen op en dit verhoogde nog het verschrikkelijke geval. 4673 Verttjenwoordlgsteri N.V. Handelmaatschappij voorheen P. JJ. van der Wllllk, 'o-Gra venboge Nog werd gesproken over het oprichten van een vereeniging en hoe deze zou moe ten werken, waarna de heer Graadt van Roggen dankte voor de gevoerde bespre king en hoopte daarmede zijn nut te kun nen doen voor het maken van een plan waarvoor tevens contact gezocht zal wor den met den Rijksnijverheids-consulent. De Burgemeester sprak vervolgens een dank- en slotwoord en hoopte dat in deze vergadering een grondslag gelegd is voor een nieuwe en verbeterde toekomst in het smedenbedrijf, wat ten goede zal komen aan geheel de Gemeente. z ALPHEN. Kostelooze Inenting. Woensdag 14 October a.s. zal in onze gemeente wederom de gelegenheid zijn opengesteld voor kostelooze inenting en herinenting en wel voor de bewoners van Aarlanderveen ten huize van den heer W. v d. Wind, arts, des v.m. 9 uur. Voor die van de Lage zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam in liet Raad huis in de Raadhuisstr. des n.m. 2 uur. Idem van de Lage Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van de Ridderbuurt tot aan de grens scheiding van Koudekerk en Woubrugge ten huize van den heer W. v. Wermesker- ken arts des n.m. 2 uur. Voor de ingezetenen van de Hooge Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in het Huis' der gemeente in de Julianastraat des n.m. 2 uur en id. van de Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot aan de grens van Hazerswoude in het Huis der gemeente in de Julianastraat des v.m. 9 uur. Belanghebbenden wijzen wii er nog op dat het aanbeveling verdient de trouw boekjes of de geboortebewijzen der kinderen bij aanmelding mede te brengen. Door étalageruit gereden. Doordat het meisje plotseling de macht over haar stuur kwijt raakte, reed gister avond het 14-jarig dochtertje van D. met haar rijwiel door een etalageruit van het winkelpand van de firma v. d. H. aan de hoek Brugge-Julianastraat.' Het meisje verwondde zich hierbij aan haar pols. Gisteren werd door de politie in- verband met de hier onlangs gepleegde konijnendiefstallen nog aan gehouden zekere de H., welke later op transport werd ge steld en voor den Officier van Justitie is geleld. De opbrengst van de gisteren alhier gehouden Herfstasterriag ten bate van de Chr. Wijkverpleging bedraagt f. 308.50. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Financieel rapport. Terreinhuur. Dc winkelsluitingswet. Benoemingen De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening der ver gadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter doet mededeeling van de door B. en W. plaats gehad hebbende kas opname bij den gemeente-ontvanger. De ontvangsten bedroegen f. 66308.60'/* en de uitgaven f. 61609.20; in kas f. 4699.40l/s. De ontvangsten van het Waterleidingbe drijf hebben bedragen f. 13012.73'/* en de uitgaven f. 12771.90'/*. In kas f. 239.83. Vervolgens deelt de voorzitter op een in de vorige vergadering gestelde vraag in zake rooster werkzaamheden ambachts lieden, mede. dat enkele namen zijn ver wisseld, doch dat in den vervolge hieraan de hand zal worden gehouden. Ten aan zien van het meerder waterverbruik door de Openbare school antwoordt de voor zitter, dat dit hoofdzakelijk ontstaan is door lekkage tijdens de vacantie. Punt 3. Bespreking huur terrein voor begraving van gestorven vee. De voorzit ter zegt, dat het tegenwoordige terrein achter het slachthuis niet meer te ge bruiken is en dat B. en W. naar een ander terrein hebben uitgezien. Zij hebben over leg gepleegd met den heer Kwakernaak, die bereid gevonden is gronden beschik baar te stellen voor het begraven van ge storven dieren enz. tegen een jaarlijksche vergoeding ad. f. 50.— en wel voor den tijd van 5 jaren. B. en W. meenen, dat deze vergoeding billijk is te noemen en stellen daarom voor te besluiten om de oude be graafplaats niet meer te gebruiken en op bovengenoemde voorwaarden met den heer Kwakernaak een overeenkomst aan te gaan, welke de voorzitter voorleest. De heer van der Lee kan zich niet met dit voorstel vereenigen, daar spreker van oordeel is, dat de gemeentegrond, welke thans aan Lekx verhuurd wordt, voor dit doel ook geschikt is, temeer daar bij be smettelijke veeziekte bezwaarlijk in wei land begraven kan worden. De heer van Egmand zegt, dat deze laatste redeneering niet opgaat, daar toch het gedeelte van den tuingrond, waar dan eventueel zou begraven kunnen worden, ook aan een stuk weiland grenst en spreker vindt het aanbod van Kwakernaak ook alleszins billijk. Ook de heer Lieverse kan zich hiermede vereenigen. De voorzitter merkt nog op, dat begra ving van besmet vee in den regel bij de landbouwers thuis geschiedt en dit dus geen bezwaar kan opleveren. Overeen komstig het voorstel van B. en W. wordt thans besloten. Punt 4. Verordening inzake afwijking bepalingen Winkelsluitingswet. De voor zitter zegt, dat deze wet in 1932 in werking zal treden. Spr. heeft met eenige winke liers hieromtrent overleg gepleegd. De Wet geeft gelegenheid, dat eenige winkels des Zondags gedurende een viertal uren ge opend mogen zijn, tenzij de Raad anders bij verordening bepaalt. De meeste winke liers waren van oordeel, dat deze bepaling niet voor deze gemeente behoeft te gel den. B. en W. zijn tot de overtuiging ge komen, dat de verkoop van melk gedu rende den Zondag eenigen tijd vrij behoort te zijn en stellen daarom voor te bepalen, dat melkwinkels tot 9 uur geopend mogen zijn en dat de overige bepalingen van art. 4. Ie lid der Wet niet voor deze gemeente gelden. Ook wat betreft het venten met geringe eetwaren op Zondag wenschen B. en W. te verbieden, en voorts te bepalen dat B. en W. bevoegd zijn om in bijzondere gevallen uitzonderingen toe te staan. De heer van der Lee acht sluiting op Zondag in het belang van de vooruitgang van de gemeente niet gewenscht, en ge voelt dan ook niet voor afwijkende bepa lingen van de Wet. Ook de heer Lieverse is van dit zelfde oordeel. De heeren Sleg- tenhorst en de Jong daarentegen gevoelen wel vöor Zondagsluiting, temeer daar de winkeliers toch al hun winkels gesloten houden en er dus geen behoefte aan heb ben. De heer Lieverse merkt nog op, dat het bezwaar van het venten met geringe eet waren toch bij politle-verordening ver boden kan worden, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit met het oog op de in gezetenen moeilijk zal gaan. De voorzitter is van oordeel dat de Zondagsrust bevor derd moet worden en stelt daarom voor overeenkomstig het voorstel van B. en W. te besluiten. Aldus wordt z.h.st. besloten. Punt 5. Benoeming onderwijzer Open bare Lagere school. Voordracht: 1. N. van Veen te Ridderkerk en 2. B. van den Berg te Rotterdam. Alvorens hiertoe wordt overgegaan gaat de Raad over in geheime zitting. De geheime zitting opheffende wordt overgegaan tot stemming en wordt de heer N. van Veen benoemd met 4 stemmen, de heer van den Berg verkreeg 3 stemmen. Hierna wordt vastgesteld een wijzigings- besluit model D van de begrooting 1931. De voorzitter zegt nog dat een bedrag ad. f. 30.is uitgetrokken voor de Fa. van Leeuwen en Boer voor het doen rooien van een 3 tal boomen en het afstaan van grond voor het verzwaren en aanvullen van den berm van den weg bij de brug bij den heer Oppelaar. Voorts is er nog een bëdrag uitgetrokken voor werkver schaffing. waaromtrent nog nader met een voorstel gekomen zal worden. Hierna wordt de pensioensgrondslag van den gemeente-ontvanger ingaande 1 Mei 1931 vastgesteld op f. 790. Rondvraag. De heer van Egmond vraagt toezicht van de politie tijdens de eieren- velling en des Zondags op het heen en weer rijden met fietsen op het dorp en het staan op ttbeken van straten en op bruggen, hetwelk hinderlijk is voor het verkeer. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, d. van A. van Mid delkoop en M, Griffioen; Maria Cornelia, cl. van F. Blom en C. van Leeuwen. Ondertrouwd: J. Verduijn, 27 jaar en W. van Eijk, 23 jaar, wonende te Wilnis; M. S. Messing 24 jaar en A. Michies, 26 jaar VOOR VRIJDAG 9 OCTOBER. Hilversum, 298 M. 6.4512.00: VARA 12,00—4.00: AVRO. 4.00-8.00: VARA. 8.U011.00: VPRO. - 11.00-12.00: VARA. 6.45—7.00: en 7.30—7.45: Gymnastiekles door G. Kleerekoper 8.00: Gramofoonpl 10,00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Voor dracht door Minny Erfman 10.30: Viool en Piano door Ev. Lopes Salzedo en Joh. Jong 10.45: Voordracht door Minny Erf man 11.00: Vervolg Viool en Piano 11.1512.00: Gramofoonpl. 12.00: Con cert Omroeporkest o.l.v. N. Treep. A. Lam- bregts (zang) 2,00: A. K. F. Paree: Noordpoolreizen" 2.30—3.00: Gramofoon- platen 3.00—4.00: Kovacs Lajos en zijn orkest 4.00: Concert door het VARA- septel o.l.v. Is. Eyl 4.40: Voor de kinderen 5.40: Concert door het VAR A-orkest 0.1.v. H. de Groot en Gramofoonpl. 6.40: Zang en Piano door resp. Dick de Munck (tenor) en Joh. Jong 7.00: Ver volg concert 7,20: Toespraak 7.35: Vervolg en slot concert 8.00: Mej. dr. N. A Bruining: ,»De nieuwe tijd in ons land strijdende richtingen" 8.30: Piano concert cloor Elsa Nolthenius. M.m.v. Godo- froi Devreese (viool) 9.00: Prof. M. C. v. Mourik Broekman: „Het Christendom". 9,30: Vervolg concert 10.00: Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05: Vaz Dias 10,15: Lezing drs. J. P. Ernstman: „Leeken- spel" 10.45: Gramofoonpl. 11.00: Gramofoonpl. VARA. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door den KRO. .800—9.15: en 10.00—11.30: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. Halfuurtje door Pastoor Perquin 12.00: Politieber. 12.15—3.00: Concert KRO. Salon-orkest o.l.v. M. van 't Woud 3.00: Zenderverzorging: 3.305.00: Opera „But terfly" van Puccini 5.00—7.00: Aansl. Muziekzaal v. d. Inf. Kazerne tc Assen: Concert door de Staf muziek van het 1ste R. I. te Assen o.l.v. S. P. v. Leeuwen 7.00: Land- en Tuinbouwhalfuurtje, door Th. Arts 7.30: Politieber. - 7.45: P.T.T. Kwartiertje 8.00—11.00: Concert door het versterkt KRO.-orkest o.l.v. J. Gerritsen. M.m.v. W. Ravelli (bas). Ca. 9.15: Vaz Dias en van 11.00—12.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35: Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Concert. L. Leonard (viool), R. Paul (piano) 1.00: Orgelconcert door W. Vale 1.45: Berichten 1.50: Gramofoonpl. 2.45: Schooluitz. 2.50: Lezing 3.20: Lezing 4.50: Orkestconcert 5.35: Kinder uurtje 6.20: Berichten 6,50: Zang cloor Claire Croiza (sopraan) 7.10: Lezing 7.30: Lezing 7.50: Lezing 9.20: Berichten 9.35: Berichten 9.40: Lezing 9.55: Concert. M. Severn (alt), Mannen koor en Orkest 11 20—12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris". 1725 M. 8.05: Gramofoonpl. 12.50: Gramofoonpl. 1.25: Gramofoonpl. 6.20: Gramofoonpl. 7.50: Gramofoonpl. 8.20: Radio-Too- neel 10.05: Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20: Or- kcstconcert 2.20—4.20: Orkestconcert en viool-sol: 7.30—8.00: Concert. Viool, cello en piano 8.00—9.45: Radio-Toneel 10.00—10 30: Mandolineconcert. Brussel. 508,5 en 338,2. M 508.5 M.: 5.20: Orkestconcert 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert en zang 338.2 M.: 5.20- Orkestconcerl 6.50: Gramofoonpl. 3.20- Orkestconcert en zang. Langcnberg. 473 M. 6.25—7.20: 10.00- 10.35 en 11.20: Gramofoonpl. 12.25 1.50: Orkestconcert o.l.v. Eysoldt 1.50: Gramofoonpl. 4.20—5.20: Orkestconcert. M.w.v. W. Cirosz (piano) 7.20—8.20: Koorconcert door Madrigal-Vereeniging. n. 1.v. Prof. dr. Hugo Holle 8.20: Rudolf Rieth: „Erlebnis der Liebe". (Vertellingen Verzen brieven enz.) Hierna tot 10.20: Avondconcert o.l.v. Wolf en van 10.20 11 20 Café-concert. Zcesen, 1635 M. 5.506.50: Gramo foonpl. 10.55 en 11.20: Berichten 11.25* Gramofoonpl. 1215—1.20: Berich ten 1.202.20: Grnmofoonpl. 2.20 3.50* Lezingen 3.50: Concert 4.50— 7.50: Lezincen 7 50: ..Die RSuber" van Fr v. Schiller 9.20' Berichten. Hierna concert door strijkkwintet. Daar concert door orkest van werklooze musici. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. 2—3

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 10