SASSENHEIM KATWIJKERS UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. HARTOG's Militaire oefening. Door het motorcorps van den Bijz. Vrijw. Landstorm werden gisteren in onze ge meente en omgeving met een detachement Mariniers van Rotterdam oefeningen ge houden op groote schaal. Op verschillende plaatsen waren posten opgesteld en te 's Molenaars kwam het naar men ons mede deelde tot een treffen der vijandelijke nfdeelingen. Overal waar de verschillende manschappen en officieren zich opstelden bestond veel belangstelling. Bij een bewoner in de Grijpesteinstraat heeft men glisternacht een poging gedaan eenige. jonge kippen uit een nok staande achter een woning te ontvreemden, doch waarschijnlijk is mén gestoord. De bewoner deed van een en ander mededeeling bij de politie. Onze plaatsgenoote, mej. M. A. Jongen- burger is benoemd tot leerares aan de Chr. Huishoudschool voor Meisjes te Delft. BODEGRAVEN. Dc nieuwe Gemeente-ontvanger. Met ingang van gisteren is de vacature- var: Rijn ten gemeentenuize weer vervuld. De heer B. J. Thijssen, vroeger commies ten kantore van den gemeente-ontvanger van den Helder is als ontvanger der ge meente en als administrateur van het Electrisch Bedrijf geïnstalleerd en heeft de kas van den tijdelijken ontvanger, mej. 'A. van Benten, overgenomen. De heer Thijssen zetelt niet meer, zooals wijlen de heer C. van Rijn in een hoek van de gemeentesecretarie, maar heeft in het voormalige kantoor van den Rijksontvanger, aan den anderen vleugel van het ge meentehuis. een eigen kandoor ontvangen. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna, d. van Th. Blom en G. J. Klerks; Johanna Maria Cornelia, d. van P. G. H. Veelenturf en M. J. Moons; Johannes Gerardus, z. van J. G. Bruijnen en P. Schakenbos. Ondertrouwd: A. L. Demmenie, 29 jaar en J. G. Wessels, 30 jaar. Getrouwd: D. Boot, 31 jaar en W. Koning 24 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. C. Kaptein, zonder beroep, van Zwammerdam; W. Grootendorst, zon der beroep van Nijkerk; A. J. Niemeijer, zonder beroep, van Rastede; A. D. C. Jansen, zonder beroep, van Woubrugge; A. Zaal, zonder beroep van Zetten; A. de Vries, landarbeider en gezin, van Waarder; J .Zwaan en echtg., typograaf, van Zwam merdam; S. J. Steenbergen, timmerman, van Zwammerdam; G. P. Aartse en gezin, fruit- har.delaar van Zwammerdam; M. Oosterom, znoder beroep van Alphen a. d. Rijn; W. van Leeuwen, arbeider, van A'dam. Vertrokken: J. Veerman, zonder beroep naar Hilversum; T. v. d. Poorte, dienst bode, naar Voorburg; C. Sluijk, klompen maker naar Woerden; J. Blonk en gezin, zonder beroep naar Brielle; M. A. Ag- teroi zonder beroep naar 's Bosch; A. E. Cr. Kauling, zonder beroep naar Breda; A. 1. Reijerse, zonder beroep, naar Woen- sel; J. A. de Keijzer, kleermaker, naar Amsterdam; T. den Hertog en gezin, zon der beroep, naar Woerden; P. J. H. Timp, zonder beroep, van Alphen ad. Rijn; Blijker. dienstbode, naar Leiden; G. Klein- veld, dienstbode naar Leiden; J. Spies, zonder beroep, naar Jutphaas; J. M. A. van Rossum, kantoorbsdiende, n. Utrecht; C. A. Stolwijk, zonder beroep, naar Zwam merdam; G. van Dijk, zonder beroep, naar Installatie nieuw schoolhoofd. Gistermorgen werd het nieuwbenoemde hoofd van de Groen van Prinstererschool, de heer D. Kruijmer van Nijkerk door het schoolbestuur als zoodanig geïnstalleerd. Op hartelijke wijze is de nieuwe onder wijzer in tegenwoordigheid van het bestuur, het personeel en de noogere klassen, toe gesproken door den voorzitter, den heer A. de Wit, door het aftredende hoofd, den heer P. M. Smit. Daarna dankte de heer K. voor de prettige ontvangst. Vervolgens werd het vroegere hoofd van de Gr. v. Pr. school, de heer P. M. Smit geïnstalleerd als hoofd van de Da Costa- school, in de vacature van Binsbergen. Ook hier sprak de voorzitter namens het bestuur en de heer T. C. Rieuwerts namens het personeel. De voorzitter dankte den heer Rieuwerts voor het goede waarnemen van de leiding gedurende enkele maanden. De a.s. Winkelweek. Het aantal deelnemers aan de volgende week te openen winkelweek is tenslotte r.og weer i.-et twee toegenomen en bedraagt thans 102. Dit cijfer is voor onze gemeente bijzonder groot en omvat wel bijna alle winkeliers. Het winkilwezkcomité, bestaan de uit de heeren W. Karssen, voorzitter; A. R. v. d. Heijden; J. E. Huchshorn, P. W. M. van Niekerk secretaris, besloot de winkelweek op dezelfde wijze te or- ganiseeren als twee jaar geleden. De deel name voor het publiek wordt echter veel aantrekkelijker gemaakt door het aan- koopen van een groot aantal cadeaux, o.a. een haard, een rijwiel, een divan enz. Het publiek ontvangt weer bij aankoop van eiken gulden een genummerde bon, waarvan een totaal recht geeft op een of meer der door het comité, de deelnemers of particulieren beschikbaar gestelde cadeaux. Gevonden voorwerpen: een regenjas, een rijwielplaatje in etui, een biljet van f 2.50. een zwartgemerkt heerenrijwiel met belastingmerk. Inlichtingen aan de politie post. Op de Burg.le Coultrestraat verloor oen vrachtauto een achterwiel. Door den schok schoof de chauffeur door de voor ruit. Echter liep hij geen ernstige ver wondingen op. De wagen werd met een kraanauto weggehaald. BOSKOOP. Winkelweek. Do R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze afd. Boskoop heeft besloten om op een nader te bepa.en tijd in dit 'najaar eer. winkelweek te organiseeren. In verband hiermede heeft de Boskoop- sche Middenst :ncLver~eniging in haar ge- hcuden algemeene vergadering eveneens besloten om medewerking te verieenen aan het besluit van bovengenoemde organisatie. Zondagsdienst Doktoren. De Zondagsdienst voor 4 October zal werden waargenomen door dr. J. Ham burger. Bij Kon. Besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eere-medaille in zilver aan mej. L. J. de Ronde, huishoudster bij de heer D. Veer man alhier. o HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Steven z. van L. van Gorkum Pzn. en M. Metselaar. Ondertrouwd: C. J. Mulder 19 jaar en G. M. Bulk 19 jaar; M. Verheul, 41 jaar en M. Biesbroek, 25 jaar. KOUDEKERK. Loop der bevolking. Gevestigd: van Alphen a. d. Rijn, Jan Willem Zweris en gezin; van Utrecht, Adrianus van Walderveen; van Hazers- woude. Christina Brommers; van Leider dorp Arnoldus Blommers en gezin, van Zwammerdam, Maria Heemskerk; van 's Gravenhage, Dirkje Slegtenhorst. Vertrokken: naar Alphen a. d. Rijn, Johannes Postmus en gezin; naar Putten (G.). Pieter Verbree; naar Alphen a. d. Rijn Lena van der Leede, naar Zeist, Marijtje Dorrepaal; naar Alphen a. d. Rijn, Teunis Reyneveld en gezin; naar Stouten- burg. Hermanus Tolboom. Jaarvergadering Ziekenhuisverpleging. De Ver. voor Ziekenhuisverpleging „Hazerswoude—Koudekerk" hield haar 8e jaarvergadering onder leiding van voor zitter J. van der Meulen. Uit het jaarverslag van den secretaris btcék de gestadige groei der Ver. zoodat nu reeds 1250 gezinnen zijn toegetreden. In 'het afgeloopen jaar was het aantal verpleegdagen in bet Ac. Ziekenhuis te Leiden 1185, in het St. Elisabeth gesticht 214. in het Diakonessenhuis 344 en in het ziekenhuis te Deventer 28 dagen, totaal 1771 verpleegdagen. Uit het jaarverslag van den Penning meester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f. 7411.41, de uitgaven f. 6720.23, zoodat het batig saldo bedroeg f. 691.18. Tot bestuurslid werd herkozen de heer W. J. Dekker. Tot leden der controle-commissie werden aangewezen de heeren Th. W. Verkleij en J. D. Reijneveld en tot plaatsvervanger do heer A. Stelling. De samenkomst werd bijgewoond door de beide adviseurs der Ver. de plaatselijke acklóren Vlaanderen en Zoete. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van G. Nagtegaal en van J. van der Veen; Arie, z. van A. van der Meijden en M. Vergunst; Teunis, z. van A. van der Meijden en M. Vergunst; Cornelia d. van M. Geerlof en L. den Hollander. Overleden: Theodoras de Lange, 31 jaar. Naar wij vernemen, heeft zich uit de ledei. van de Eierenveiling-vereeniging een commissie gevormd, met het doel om in December a.s. een Konijnen- en Pluimvee tentoonstelling te organiseeren die zal ge houden worden op de bovenzaal van Hotel de Bruin. o NIEUWKOOP. De Ziendeweg. Aangaande het overleg, dat plaats heeft over den toestand en verbetering van den berm van den Zlendeweg vernemen wij nog het volgende. De berm is in onderhoud bij den Zuid en Noordeinderpolder de weg vanaf de Meije-brug tot aan den Steenenpaal bij de Gemeente Nieuwkoop, vanaf de Stee nenpaal tot het punt, waar de Zuideind- sche weg begint bij de gemeente Alphen aan den Rijn. De Gemeente Nieuwkoop deed echter in een wederzijdsch opzegbaar contract ten jare 1887 dit onderhoud over aan de Gemeente Alphen aan den Rijn. Het bestuur van den Zuid- en Noordein derpolder zegt nu, had Alphen den weg niet zooveel verbreed en overgebouwd dan had de afbrokkeling niet plaats gehad Neen zegt Alphen aan den Rijn, de Polder Nieuwkoop en Noorden is de schuldige, want al 30 jaren lang geeft men daar ver gunning om ln de Zlendevaart met mo torschuiten te varen en daar ligt de oor zaak. Geen sprake van, zegt Nieuwkoop en Noorden, de afbrokkeling is veroorzaakt ln den winter van 1928 op "29 toen wegens een kade-doorbraak gedurende eenige weken het water 55 cM. boven het peil is ge weest, zoodra het water weg was, is de bekende sterke vorst Ingetreden en ter stond na dien vorst zijn de gewraakte ver schijnselen opgetreden, hetgeen nader is voortgewoekerd. Inderdaad een puzzle. En terwijl men ijverig beraadslaagt, zet zich de afbrok keling steeds voort en levert het aan het verkeer steeds meer gevaar op o NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, zoon van Willem Meijer en Jacoba Elisabeth Kriek. Ondertrouwd: Cornells Jacobus Mulder en Geertje Margareta Duik. Overleden: Hendrik Roelvink, oud 78 j. WADDINXVEEN. Afscheid van Koster van Nielcn. Gisteravond had in de Geref. Kerk een samenkomst plaats, die ten doel had om van Koster van Nielen en echtgenoote afscheid te nemen wegens gevraagd ont slag uit deze betrekking na 35-jarige dienstvervulling. Zeer vele belangstellen den waren aanwezig. De opening ge schiedde door ds. Smldt, die liet zingen Psalm 77 vers 7 en 8, waarna hij ln gebed voorging. Hierna sprak de predikant harte lijke afscheidswoorden tot Koster van Nielen en echtgenoote en herdacht met dankbaarheid al wat door hen gedurende dezen tijd was verricht. De wensch werd daarbij uitgesproken, dat, al naderde de ouderdom, het Van Nielen en zijn vrouw ook op den levensavond gegeven mogen zijn, dat de Heere hun ook verder nabij en goed zij. Hierna nam ouderling van Tol het woord en uitte waardeerende woorden tot de ver- trekkenden. Door ds. Smidt werd hierop namens alle leden van de kerk aangeboden een prach tige haard, een lamp, een klok en een bloemenmand. Daarbij werd de wensch geuit dat deze herinneringscadeaux nog vele jaren gebruikt zouden mogen worden. Zeer onder den indruk dankte koster Van Nielen de sprekers en de leden voor de hartelijke woorden en prachtige cadeaux. Ds. Smidt liet hierna zingen Psalm 72 vers 11. Door ouderling van Tol werd met dankgebed gesloten. o- WOUBRUGGE. De heer C. Versteegt, onderwijzer aan de Chr. School alhier is in gelijke betrek king benoemd aan de Ger. School te. Rijnsburg. HAARLEMMERMEER. Aanrijding. Gisteren werd op den Ringdijk nabij den Bennebroekerweg het zoontje van den heer L. door een passeerend wielrijdei zoodanig aangereden, dat 't achterover sloeg, vrij ernstig aan het hoofd werd ver wond en zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Opening nieuwe school. Gisteravond werd de aan de Burgemees ter Amersfoortlaan nabij Sloten gebouwde nieuwe bijzondere school op officleele en eenigszins feestelijke wijze geopend, ln tegenwoordigheid van genoodigden en be langstellenden, w.o. de burgemeester van deze gemeente mr. A. Slob, de Inspecteur van het lager onderwijs den heer Wenstink en de wethouder van onderwijs de heer Ouwerkerk. Het flinke ruime schoolgebouw, dat een aanwinst is voor de omgeving, was voor deze bijzondere gelegenheid versierd. Met de gebruikelijke toespraken, waarbij het schoolbestuur en de gemeente met de uit voering van 't mooie plan werden geluk- gewenscht, had de opening plaats. Vandaag is het feest in de nieuwe school voor de kinderen. Op hol geslagen. Op den Kruisweg alhier schrok gisteren een voor een melkwagen bespannen paard voor een passeerende auto, waardoor het dier schichtig werd en op hol sloeg. De wagen slingerde zoo geweldig heen en weder, dat eenige bussen er afrolden en een groot gedeelte van den inhoud ver loren ging. De bestuurder wist er tijdig uit te springen. Het paard kon spoedig tot staan worden gebracht. Burgerlijke Stand- Geboren: Franclscus, zoon van Th. van Brussel en N. Audenaerdt Trijntje, dochter van C. Eyken en N. Comelissen Pieter Johannes, zoen van G. Biemans en A. M. Granneman Maria, dochter van G. van de Kolk en E. Hofman Trijntje, dochter van P. Eveleens en J. van Berk Adrlaan. zoon van J. de Vos en E. van Dongen Elisabeth, dochter van G. Tates en M. Guldemeester Anna Maria, doch ter van A. Klootwijk en A. van Es Jo hannes Hendrikus, zoon van H. A. van Berkel en A. van Bodegraven Neeltje, dochter van B. Bruijnis en M. R. Grif fioen Theodora Maria, dochter van P. M. Vastenhout en M. A. van der Voort Cornelia, dochter van G. Roubos en L. Bakker Cornelia, dochter van J. van Gellekom en R. Bouwers Roelof, zoon van A. van der Vliet en K. Buis Wil- helmina Fredrika, dochter van P. van Beek en W. F. Hartman Huibert, zoon van H. van den Heuvel en T. Boogaard Cornelia, dochter van C. Wllderom en T. Bonkerk Hans Eric, zoon van J. A. Veneman en M. Claij Jan, zoon van G. van Haaften en J. N. Ras Franclscus, zoon van P. H. Oliemans en L. M. Heij- steeg Elisabeth Cornelia, dochter van B. van Kooten en C. Ouwerkerk Petrus Cornells, zoon van M. G. van Staveren en C. H. G. Laan Karei, zoon van C. Vis- scher en D. van Burk. Ondertrouwd: F. Schipper, 29 jaar en J. K. Nederveld, 23 jaar E. J. Bloemendaai 23 jaar en C. van der Made, 24 jaar J. M. Clement, 27 jaar en E. Visser, 21 jaar D. van Staveren, 23 jaar en A. M. Hoo- gendoorn, 25 jaar. Getrouwd: W. Verschoor, 21 jaar en C. C. Hogerwerf, 20 jaar B. Bakker, 22 jaar en A. L. Vermeulen, 20 jaar G. M. Boer 23 jaar en E. Mulder. 25 jaar I. Kempe, 25 jaar en A. J. Tas, 24 jaar. Overleden: Geertrui van der Net, 51 jaar geh. met Th. de Koe Pieter Teunis, 1 week, zoon van P. J. van Vuren en P. Ma- lipaard Daniël Dunweg, 81 jaar, geh. met J. Mesman. —o HILLEGOM. 50-jarig jubileum. Vijftig jaar geleden is hier het Gere formeerd jeugdwerk aangevangen met de oprichting van de Jongellngsvereeniging op Gereformeerden grondslag. Dit is gisteravond herdacht ln de Gere formeerde Kerk. Er is een wijdingsavond gehouden met een feestredenaar, zang en orgelspel. Later wordt nog een feestavond gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN De Tuinbouw. Wat gevreesd werd, dreigt spoedig wer kelijkheid te worden De bewijzen zijn er reeds. Toen de aanvoer van bloemkool nog onder de 20.000 stuks per veiling bleef, waren de prijzen ook goed te noe men. doch zoodra de aanvoer aanmerke lijk toenam daalde de prijs. En de zeer groote aanvoer van 60.000 a 70.000 stuks per veiling komen nog pas over ongeveer 12 dagen Waar er weinig kans op export is laat het zich aanzien dat de prijs nog meer zakken zal. De binnenlandsche markten zijn op die groote aanvoeren niet bere kend. Want het is niet alleen hier, doch evenzoo in andere streken, Beverwijk, de Noord Ook voor peen kon de prijs van de laatsten tijd niet gehandhaafd blijven doch daalde wel wat te veel. Voor uien was weinig vraag met lagen prijs. Hetzelfde kan gezegd worden van gele en roode kool waarvoor al zeer lage prij zen worden besteed. Met aardappelen- aanvoer is het ten einde. Van klei- eigenheimers is hier weinig meer en de zandeigenheimers worden veelal opge- kuild. De prijzen zijn op het oogenbük nog maar matig. Naar wij vernemen hebben de heeren D. M. v. d. Gugten en L. de Best ontslag genomen als kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk. o KATWIJK AAN ZEE. Raadsbesluit vernietigd. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben het besluit van den gemeenteraad van Katwijk van 20 Juli j.l. tot onbewoonbaar verklaring van de woningen Parlevlletslop 8a en 8b alhier vernietigd. ADVERTEERT l> RET Het blad voor Katwtyk en Omstreken. Geeft Uw advertentien en abonnementen op aan den agent die Mie inlichtingen verstrekt LISSE. Gevaarlijke vondst. De h'eer M. reed langs den Loosterweg en vond daar aan den kant van den weg een zakje arsenicum liggen. Van deze vondst werd door hem aangift: gedaan bij de politie. Gouden huwelijksfe. i. De heer J. v. d. Hulst en echtgenoote vierden gisteren hun goude huwelijks feest. „Trou moet blycken" bracht het echtpaar een serenade. De kinderfeesten der Oranjevereeniging. Begunstigd door schitterend herfstweer heeft de Llssesche Oranje-Vereeniging haar kinderfeesten gehouden. Ongeveer 1800 schoolgaande kinderen hebben er aan deelgenomen; tellen we hier nog bij op de ruim 300 bewaarschoolkinderen, dan voelt ieder wel. dat er heel wat werk ver zet moest worden, om te zorgen dat alles vlot zou verloopen. Voorafgegaan door de muziek trok de jeugd naar de feestterrei nen. Vele spelen werden hier gedaan. Allen kregen een troostprijs en versnaperingen. Eenige extra-prijzen waren voor de win naars beschikbaar. Bij de feesten van de grooteren waren ook mooi versierde fietsen. Volgend jaar zullen ook hiervoor prijzen beschikbaar zijn. Na afloop werden de hoofdprijzen door den voorzitter uitgereikt. Burgemeester Van Wijnbergen sprak een slotwoord en dankte voor de loyale mede werking. Een woord van dank komt de commissie in de eerste plaats toe voor haar vele werkzaamheden. Een vrachtauto verloor bij het kruis punt Postkantoor een der voorwielen. Ge lukkig werden hierdoor geen ongelukken veroorzaakt. NOORDWITK. Burgerlijke Stand. Geboren: George Florentius Maria, d. van L. J. Duivenvoorden en C. M. B. Riem Vis; Alida Adriana Antonia d. van H. W. de Haas en A. Schelvis; Ida, d. v. C. Duindam en I. van Duin; Geraraus Wilhelmus en Antonia Gerardina Maria, z. en d van W. van Graas en A. G. M. van Stein; Johanna Sophia, d. van S. de Haas en H. G. Alke made; Jannetje Johanna, d. van D. van der Ëijk en J. Guijt; Cornelis, z. van C. Zuidhoek en G. van Rossum. Ondertrouwd: A. N. de Jong, 29 jaar en G. S. P. Rijnders, 24 jaar; J. van den Berg, 23 jaar en A. A. Caspers, 20 jaar; G. J. G. van Parijs, 21 jaar en A. M. N. Nieks, 31 jaar; J. W. E. van der Wiel 27 jaar en A. K. G. Verhaegen, 23 jaar; W. Ravensbergen, 26 jaar en H. C, Vijlbrief, 26 jaar; A. Ottevanger, 23 jaar en P. J. Ruigrok, 23 jaar. Getrouwd: W. P. van Schie, 25 jaar en C. J. Vink. 27 jaar; H. Scheurwater, 24 jaar en J. van Beelen, 22 jaar. Overleden: Lena Neeltje Kuivenhoven, 8 jaar, d. van R. C. Kuivenhoven en M. \\eugdenhil. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. G. J. Brouwer, land bouwersknecht, van Lonneker, 2e Spoor brug 53, naar Langeveld 48; Gerrit Pardon, smidskn. van Heijthuijsen, St. Aloysius- gesticht. naar H. öeestweg 49; A. N. de Jong. tuinderskn., van Alkemade, B. 44, naar Molenstraat 1P. F. Angevaare en fam., exp. chauffeur, van Voorhout, Hoofd straat 42. naar Schev.straat 10; Ch. D. F. Bobzin huisknecht, van Heemstede, Glip- perweg 91a naar Offemweg 15; H.. Jonker, van Apeldoorn, Badhuisweg 129, naar Pickéstraat 27. Vertrokken: C. van Os dienstbode, van Oltemweg 73a, naar Noordwijkerhout, Buurt weg 7; J. Schönemann en fam., kunst schilder van Zd. Boulevard 5 naar Berlijn; .B Brócker en fam., opzienter, van N. Bornhoornweg 18, naar Leiden, Merelstr. 6; I. Rieckhof, dienstbode, van Nd. Boule vard 11 naar Den Haag, Trompstraat 332; J. van der Tol bloemb. arb., van Bronck- horststr. 75. naar Zegveld „de Mei je"; A. A. M. Versmissen, kokin, van Nd. Boulevard 6. naar Bussum, Beerensteinerlaan 73; L. C. van Cappellen, schoenmaker, van Achter- zeeweg 5 naar Amsterdam, Sloterweg 1331; J A. de Haas, radio-monteur, van Los- nlaatsweg 3a, naar den Haag, Vlietstraat 9; J. C. A. Geerts, kappersbed., van Hoofd straat 61. naar Tilburg, Paterstraat 20; C. Reinhard, diens.bode, van Voorstraat 42, naar den Haag, Netscherstraat 38; K. S. Ankersmit, fotohandelaar, van O. Zeeweg 50. naar Bloemendaai, Verbindingsweg 34; H. Wolff kok. van Zd. Boulevard 5, naar A'dam Hemonijstraat 141; G. H. Schuur man, kellner, van Nd. Boulevard 1, naar Laren Brink 12; W. Schlechtweg, coiffeur, van Hoofdstraat 95 naar Nijmegen, van 't Santstraat 106; H. W. P. Becude, kap persbed., idem, idem; A. W. H. Teunissen, dienstbode van Nd. Boulevard 3, naar Klazienaveen 344. RECLAME. Tandheelkundige Inrichting van Katwijk verplaatst naar Noordwijk aan Zee. Hoofdstraat 95 boven kapsalon Langendijk, Spreekuur: eiken WOENSDAG van 11 4. 5014 Reisonkosten worden vergoed NOORDWIJKERHOUT. Afscheid pater P. Versteeg. Pater P. Versteeg, die binnenkort ver trekt naar de Missie van Oeganda, hoopt a.s. Zondag ln de St. Jozef-kerk alhier, zijn afscheid-predlkatie te houden. o RITNSBURG. De tuinbouw. Er is thans maar een matige aanvoer aan de veiling. De vroege bloemkool is op en van de late komt nog niet veel, en zal vermoedelijk dit seizoen weinig komen. Dit product schijnt hier uitgeteelt te raken. De prijs varieerde de laatste dagen voor lste soort van f. 6.50 tot f. 9.30; tweede soort ging voor f. 1.60 tot f. 2.90. Gele kool staat laag ln prijs, van f. 3.30 tot f. 4.50 per 100. Ook voor uien ls weinig belangstel ling, met prijzen van f. 2.30 tot f. 2.70 per 100 K.G. Roode kool staat ook weinig vraag voor. met prijzen van f. 3.30 tot f. 4.50 per 100 stuks. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Febe, zoon van H. Dannijs en A. Star Theresia Elisabeth, dochter van H. J. Bader en A. M. S. van Ruiten Pe trus Johannes Arnoldus, zoon van Th. C. van Rijn en C. A. v. d. Laan. Overleden: M. J. van Niekerk, 60 jaar, ongehuwd. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. Th. H. Verkerk, Klin kenberg 13, van Wassenaar Mej. N. Morgenrood, Hoofdstraat 46, van Ter Aar C. M. Hulskamp, Hoofdstraat 220, van Rheden. Vertrokken: H. de Boever, van Nieuwe Haven 19, naar Haarlem C. Rijnsburger en gizln van Jullanalaan 15, naar Amers foort Mej. A. E. Kruithof, van Nieuwe Haven 11, naar Leiden J. Pracht en gez., van Hoofdstraat 273, naar Leiden. Postspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand September bij de Rijks postspaarbank Ingelegd f. 8179.78 en terug betaald f. 5375.38. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3319. In de 2e helft van de maand Sep tember zijn aan het postkantoor alhier als onbestelbaar terugontvangen de volgende brieven: Laboratorium Silvikrin, Rotter dam, A. Recourt ln de graaf Posthoorn Gevonden voorwerpen: Een rozen krans, een deksel van melkbus, een rozen krans in etui, een bruine heerenporte- monnaie met Inhoud, een paar gummi beenpijpen, een taschje met eenig gereed schap. Inlichtingen worden verstrekt door de politie. Abonnementen en advertentien kunnen worden opgegeven aan H. VAN KLAVEREN, Molenstraat No. 13, alhier. WARMOND. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. J. Zwetsloot, naar Noordwijkerhout E. Kruger naar 's-Gravenhage S. Waldemar naar Am sterdam H. Jarick naar Rotterdam J. N. Verhaar naar Alkemade M. Ver- sluys naar Katwijk J. C. van Hoekelen naar Voorst H. Voigt naar Amsterdam C. Bakker naar Wateringen A. van Wouwen naar 's-Gravenhage J. L. W. Witteman naar Warmenhuizen H. C. A. M. Schiïlvinck naar Waddtnxveen R. Schroder naar Duit-schland E. de Vos naar Jutfaas A. S. van Rijn naar Be verwijk M. de Ridder naar Noordwijk A. Heuman naar Amsterdam. Gevestigd: H. F. G. van Haaren, ko mende van Duitschland F. P. Blom, komende van Voorburg G. W. Bakker, komende van Amsterdam M. L. Vyvey, komende van 's-Gravenhage Th. W. j. van Niekerk, komende van Zoetermeer. Gevonden: een sleutelring1 m. sleutel Op Woensdag as. des namiddags half twee zal in de O. L. School alhier gelegen heid gegeven worden voor kostelooze in enting. WASSENAAR. Geslaagd voor het certificaat lste klasse radiotelegrafist en radiotelefonist de heer D. J. Kippers alhier. ZEVENHOVEN. Als leden van de commissie van Be heer G. E. B. zijn de aftredende leden A. P. van der Weijden en J. Bruut, herkozen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1931 | | pagina 7